W dniu 23.05.2012r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której brali udział laureaci konkursu wiedzy o zbrodni katyńskiej  z powiatu mogileńskiego.  Z naszej szkoły w wycieczce uczestniczyli  następujący uczniowie: Paulina Manysiak, Monika Rozmarynowska, Aleksandra Grzybowska i Rafał Muzyk. Opiekę nad uczniami sprawowała  pani Joanna Dybicz.  Organizatorem wycieczki było Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich Ziemi Mogileńskiej i Starostwo Powiatowe w  Mogilnie. Celem wycieczki było poświęcenie nowego sztandaru Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Strzelcach, zwiedzanie: Muzeum Ordynariatu Polowego, Starego Miasta, Sejmu (gdzie uczniowie mieli możliwość obserwowania posiedzenia Sejmu,  co więcej spotkali się tam z posłem PSL Eugeniuszem Kłopotkiem). Odwiedziliśmy również   Muzeum Powstania Warszawskiego i  Cmentarz Powązkowski, w celu złożenia  kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Pomimo, że wycieczka trwała tylko jeden dzień zostanie długo w naszej pamięci.