UWAGA!!! Nowa strona ZS Bielice - witamy!!

 


„Dlaczego tysiące turystów każdego roku odwiedzają kraje Europy Południowej?”II b i IIc

W dniu 26 marca 2013 r. odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt. „Dlaczego tysiące turystów każdego roku odwiedzają kraje Europy Południowej?”. Temat wybrały dwie grupy gimnazjalistów. Uczennice klasy IIb: Weronika Budziak, Celina Cyrok, Dominika Kozłowska, Alicja Myszakowska i Monika Powała oraz uczennice klasy IIc: Roksana Kołacka, Aleksandra Koziej, Magdalena Mulżyńska, Weronika Mulżyńska, Olga Pilarczyk i Monika Rutkowska. Grupy przedstawiły efekty swojej pracy za pomocą prezentacji multimedialnej, uczennice klasy IIb przebrały się w stroje symbolizujące omawiany region. Na zakończenie dokonano degustacji regionalnych potraw. Opiekunem projektów była pani Paula Zaćmińska

galeria>>

„Jaki wpływ na nasze życie mają bakterie?” IId

W dniu 26.03.2013r., na trzeciej godzinie lekcyjnej, gimnazjalistki z klasy IId:
Weronika Eichstaedt,
Marta Hark,
Julita Kozak,
Karina Kozak,
Oliwia Muszyńska,
dokonały prezentacji projektu edukacyjnego pt. „Jaki wpływ na nasze życie mają bakterie?”. Zebrane cześniej informacje na temat budowy, czynności życiowych oraz znaczenia bakterii przedstawiły w formie prezentacji multimedialnej. W części teoretycznej zawarły także wyniki i wnioski przeprowadzonych wcześniej doświadczeń oraz przepisy na produkty wykonane w oparciu o fermentację mlekową. Uczennice przygotowały również scenkę odtwarzającą wywiad z panią pielęgniarką M. Cyranowicz. Po zakończeniu tej części uczestnicy spotkania otrzymali ulotki


z podstawowymi informacjami na temat bakterii oraz krzyżówką, która była jednocześnie konkursem.  Pierwsze pięć osób, które prawidłowo rozwiązały wszystkie hasła krzyżówki otrzymało drobne upominki oraz dyplomy. Na zakończenie publiczność miała okazję poczęstować się jogurtem przygotowanym przez jedną z uczestniczek projektu. W podsumowaniu wzięli udział uczniowie
z klasy IIb i IId.

galeria>>

„Jaki wpływ na nasze życie mają bakterie?” IIa

25 marca 2013r. na 7 godzinie lekcyjnej, w auli szkolnej odbyła się prezentacja projektu edukacyjnago Jaki wpływ na nasze życie mają bakterie? Autorami prezentacji byli uczniowie z klasy II a: Filip Kluczyński, Kacper Brejecki, Karol Stube, Mateusz Wiśniewski, Marcin Ciesielski i Paweł Grodzki, którzy pracowali pod okiem pani Anny Szalaty. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas II a i I b oraz Pani Dyrektor Maria Konieczka i pani pielęgniarka Małgorzata Cyranowicz. Chłopcy przedstawili efekty swojej pracy za pomocą prezentacji multimedialnej. Informacje na temat występowania, wzrostu, odżywiania i oddychania bakterii poparte były wynikami doświadczeń i obserwacji, a przedstawienie profilaktyki chorób bakteryjnych umożliwił im wywiad z panią pielęgniarką. Przygotowali również schemat budowy komórki prokariotycznej, ulotki zawierające przepisy na produkty spożywcze wytwarzane z udziałem fermentacji mlekowej oraz poczęstunek składający się z tych produktów. Na zakończenie odbył się quiz wiedzy, w którym wzięły udział trzy dwuosobowe drużyny.

galeria>>

„Miłość niejedno ma imię. ..”

W dniu 25 marca 2013 roku grupa uczennic z klasy II c  w składzie : M.Zarzyka, A.Sołtan, P.Jaroszewska, M.Wolkiewicz, D.Kina i K.Banaszak,  dokonały podsumowania projektu edukacyjnego na temat:  „Miłość niejedno ma imię. ..” Jak na przestrzeni wieków mówiono o miłości ? W ramach tego projektu uczennice  na podstawie rozmaitych źródeł informacji przedstawiły różne aspekty realizacji motywu miłości  w literaturze od antyku po współczesność. Podsumowanie odbyło się w formie prezentacji multimedialnej, którą zakończyła piosenka o miłości zaprezentowana przez jedną z uczennic. Opiekunem projektu była pani Ewa Hibner.

  

  

„Jakie są walory turystyczne nizin środkowopolskich? ”

25 marca 2013r. w auli szkolnej odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego Jakie są walory turystyczne nizin środkowopolskich?  Projekt przygotowali i prezentowali uczniowie z klasy IIa: Małgorzata Zmarlak, Zofia Erdmann, Wiktoria Galewska, Jagoda Skorupińska, Szymon Lewandowski i uczeń klasy IId Maciej Nowak, którzy pracowali pod kierunkiem nauczyciela geografii Wioletty Opasińskiej. Odbiorcami byli:  pani dyrektor Maria Konieczka, pani Anna Szalaty, koledzy i koleżanki z klasy IIa oraz uczniowie klasy I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Mechanizacji Pojazdów Samochodowych. Prezentacja miała formę pokazu multimedialnego wzbogaconego o ulotki i plakaty.

 

„Jakie są walory turystyczne polskich pojezierzy? ”

25 marca 2013r. w sali multimedialnej odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego Jakie są walory turystyczne polskich pojezierzy? Projekt przygotowały i prezentowały uczennice z klasy IIa: Justyna Cierpisz, Marta Konopka, Zuzanna Laskowska, Magdalena Olejniczak, Weronika Rutkowska i Marta Światowa, które pracowały pod kierunkiem nauczyciela geografii Wioletty Opasińskiej. Odbiorcami byli:  pani dyrektor Maria Konieczka, pani Anna Szalaty, a także koledzy i koleżanki z klasy IIa. Prezentacja miała formę pokazu multimedialnego wzbogaconego o plakaty i degustację wypieków regionalnych.

 

„Jak bezpiecznie korzystać z sieci internet”

26 marca 2013 r. uczniowie klasy II b w składzie: Lewicki Hubert, Stachowiak Szymon, Kula Aleksander,  Bednarowicz Maciej,  Śniegocki Mateusz, Grzechowiak Łukasz,  dokonali podsumowania projektu edukacyjnego na temat: „Jak bezpiecznie korzystać z sieci internet”. W ramach projektu uczniowie wybrali najczęściej występujące zagrożenia i przedstawili sposoby zabezpieczania się przed nimi. Zaprezentowali je w formie plakatów i prezentacji  multimedialnej.

Jakie zastosowanie w łazience może mieć chemia?” IIa

Grupa uczniów kl IIa w składzie: Krzysztof Golis, Przemysław Kozłowski, Adam Majkut, Monika Maruszak, Jarosław Nadoliński oraz Andrzej Skrobak pracowała nad tematem - Jakie zastosowanie w łazience może mieć chemia? Prezentacja projektu edukacyjnego odbyła się 16.03.2013r  podczas dni otwartych szkoły w pracowni chemicznej. Grupa przedstawiła wyniki swoich prac  w prezentacji multimedialnej, wykorzystując zdjęcia z przeprowadzonych doświadczeń, ich instrukcje i zebrane wnioski. Podczas prac nad projektem uczniowie sami wykonali środki czystości i higieny osobistej, w tym: mydło, pastę do zębów, szampon, krem do rąk, perfumy. Zaprezentowali je zebranej publiczności. Wystawa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Grupa pracowała pod kierunkiem p. Wiesławy Nowak.

      

Jaką rolę w życiu człowieka odgrywa wapń i jego związki?

Prezentacja projektu edukacyjnego: Jaką rolę w życiu człowieka odgrywa wapń i jego związki? odbyła się  27.03.2013r. w pracowni chemicznej. Uczniowie kl.II b : Agnieszka Otorowska, Hanna Przepiórka, Jakub Schulz, Agnieszka Wiśniewska i Natalia Zakęś zagłębiali się w problematykę wapnia, jego właściwości , zastosowań, a także wpływu na organizm ludzki. Pod opieką p. Wiesławy Nowak przeprowadzili doświadczenia potwierdzające właściwości tlenków i soli wapnia.
Wyniki swoich prac przedstawili w prezentacji multimedialnej, wykorzystując zdjęcia  z przeprowadzonych doświadczeń, a także wykonane plakaty. Uczniowie przedstawili także za pośrednictwem strony internetowej www.abczdrowie.pl wywiad z  dietetykiem  i  specjalistą do spraw zdrowia publicznego dotyczący znaczenia wapnia w organizmie ludzkim.

       

 

 

 

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów SzosRegionalne Targi Rolne


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna


Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski


schronisko Samotnia


Copyright © 2011 ŁJ SM