Tu zobaczycz jak spędzamy wolny czas w internacie


Próbna ewakuacja mieszkańców internatu

ew

7 października wychowankowie internatu wzięli udział w ćwiczeniach przeciwpożarowych, które miały na celu przypomnienie procedur związanych z ewakuacją w przypadku zagrożenia. Nadzór nad przebiegiem ćwiczeń pełnili strażacy z PSP w Mogilnie.

 

fotorelacja>>

Dzień chłopca

02.10.2018r.w Internacie  uczciliśmy Dzień Chłopca.  Żeńska część internatu upiekła dla chłopców muf inki i przygotowała słodkie upominki. Przewodnicząca samorządu złożyła chłopcom  życzenia, po czym  przystąpiliśmy do konkursów, w których chłopcy okazali się bezkonkurencyjni. Wykazali się dużą wiedzą i  umiejętnościami. Organizacją imprezy zajął się samorząd pod okiem wychowawcy Anny Trębusiewicz

galeria>>

PRÓBNA EWAKUACJA INTERNATU

2 października wychowankowie internatu wzięli udział w ćwiczeniach przeciwpożarowych, które miały na celu przypomnienie procedur związanych z ewakuacją w przypadku zagrożenia. Nadzór nad przebiegiem ćwiczeń pełnili druhowie z PSP w Mogilnie.

Podróż dookoła świata w internacie

W dniu 27 września mieszkańcy internatu zostali zaproszenie w "podróż dookoła świata", której przyczynkiem był Światowy Dzień Turystyki. Koło Znaczka Turystycznego pod opieką Pani Eweliny Luzar przygotowało liczne atrakcje dla mieszkańców, a były to m.in. potrawy z różnych stron świata, charakterystyczne dla niektórych państw stroje czy też rosnące w różnych częściach globu owoce.
Były też konkursy przybliżające kulturę innych narodów. Całość zaś zwieńczyła dyskoteka w rytmach z całego globu.

galeria>>

Koło znaczka turystycznego

4 czerwca upłynął w Internacie naszej szkoły pod znakiem promocji aktywnego spędzania czasu wolnego oraz promocji zbierania Znaczków Turystycznych. Pierwszym akcentem tego dnia było spotkanie członków koła Znaczka Turystycznego z okazji pierwszej rocznicy funkcjonowania koła w Internacie. Dziewczyny należące do koła otrzymały legitymacje członkowskie oraz drobne upominki mające zachęcić do poznawania piękna naszego kraju i krajów europejskich.
Był też "urodzinowy tort" przygotowany specjalnie na tę okazję. Wieczorem zaś koło przygotowało piknik dla wszystkich mieszkańców Internatu. Były konkursy oraz słodkości i kiełbaski z grilla.
Wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że impreza była SUPER!! Dopełnieniem całości będzie wycieczka i zdobycie kolejnych znaczków.
Inicjatorką była pani Ewelina Luzar przy wydatnej pomocy pani Anny Trębusiewicz

galeria>>

Florystyka i ikebana

1W dniu 26 kwietnia z inicjatywy Pań Eweliny Luzar i Anny Trębusiewicz odbyły się w Internacie zajęcia z florystyki i ikebany, czyli sztuki układania dekoracji z kwiatów i bukietów. Zajęcia pozwoliły zapoznać się z podstawowymi prawidłami układania bukietów, doborem kwiatów i innych elementów dekoracji. Inspiracją do zorganizowania zajęć był obchodzony w dniu 27 kwietnia Dzień Florysty.
Zajęcia zakończyły się krótkim quizem ze znajomości kwiatów.
Powstałe w czasie zajęć bukiety były prześliczne.

galeria>>

" DZIEŃ MARCHEWKI"

4 kwietnia to " DZIEŃ MARCHEWKI" z tej okazji  Panie Ewelina Luzar i Anna Trębusiewicz przygotowały dla mieszkańców Internatu konkursy, których głównym bohaterem była właśnie MARCHEWKA. Zadania konkursowe to m.in krótki quiz o marchewce oraz zadania manualne takie jak obieranie marchwi, tarcie marchwi, krojenie w kostkę, talarki i słupki. Zwieńczeniem była degustacja własnoręcznie wykonanego soku. Nie zabrakło też marchewkowego ciasta.
I tak oto dzień marchewki stał się powodem fajnej zabawy promującej też zdrowe żywienie.

galeria>>

Zawody sportowe w internacie.

20 marca 2018 roku mieszkańcy internatu ZS w Bielicach wzięli udział w zawodach sportowych zorganizowanych w szkolnej sali gimnastycznej. Zawody miały charakter wyścigów. Rywalizowały trzy grupy wychowawcze w składzie sześcioosobowym o puchar Kierownika Internatu. W trakcie wyścigów trzeba było wykonać przeróżne ćwiczenia z piłkami koszykowymi, lekarskimi, skakankami, kołami ringo, obręczami hulahop i innymi przyborami używanymi podczas ćwiczeń na wychowaniu fizycznym. Zawody zakończyły się wręczeniem nagród drużynie zwycięskiej oraz sporymi oklaskami kibiców dla wszystkich drużyn, gdyż nie liczyło sie tutaj tylko zwycięstwo, ale przede wszystkim fajna zabawa, dużo pozytywnych emocji i wrażeń zarówno uczestników jak i kibiców konkurencji sportowych.

galeria>>

Karnawałowa podróż w czasie w internacie

30 stycznia 2018 mieszkańcy Internatu zostali zabrani w podróż w czasie. Zorganizowana została dyskoteka w stylu lat 70-tych, 80-tych i 90- tych  XX wieku.
Warunkiem uczestnictwa było przebranie się w strój z epoki, który został spełniony i na sali zrobiło się kolorowo. Smaczku całej imprezie dodała wystawa przedmiotów z dawnych lat, czasopism, okładek płyt. Bawiąca się młodzież mogła skosztować krakersów, paluszków, oranżady i innych specjałów z lat 70-tych i 80-tych. Nie zabrakło też galancików i sałatki warzywnej, a zważywszy na fakt iż karnawał to też tradycyjne chruściki to również i one zagościły na stole
Bawiliśmy się świetnie w rytmach zespołów takich jak Bony M, Spice Girls , Skaldowie, Czerwone Gitary czy wokalistów, a więc Maryli Rodowicz, Zdzisławy Sośnickiej czy Jerzego Połomskiego.
Imprezę zorganizowały Panie Ewelina Luzar i Anna Trębusiewicz przy udziale sekcji kulturalnej i Samorządu Internatu

 

galeria>>

Spotkanie z górnikiem Ziemi Mogileńskiej

4W dniu 6 grudnia mieszkańcy internatu mieli okazję spotkac sie z niecodziennym gościem. Odwiedził nas Pan Stanisław Wołek, były dyrektor Kopalni Soli Mogilno. Wysłuchalismy opowiadania pana Wołka o zawodzie górnika, o sposobach wydobycia soli w kopalni Mogilno oraz o magazynowaniu gazu w zbiornikach tawernowych. Spotkanie odbyło się zaledwie chwilkę po swięcie górniczej braci. Niewątpliwa atrakcja było przybycie Pana Stanisława Wołka w galowym mundurze górniczym.

galeria>>

Andrzejki w internacie

2Tradycyjnie 30 listopada  w Internacie odbył się Wieczór Andrzejkowy . Młodzież miała możliwość wywróżyć sobie przyszłość we wróżbach przygotowanych przez Samorząd Internatu. Największą popularnością cieszyło się lanie wosku przez klucz , na zakończenie odbyła się dyskoteka.  

galeria>>

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

3Anna Słomkowska, Domika Kozłowska, Kamila Kujawa , Julia Ratajczak , Paulina Wróbel , Agata Michalak,  Angelika Teske  wraz z opiekunem, Panią Eweliną Luzar, to wolontariuszki, które odwiedziły w dniu 5 grudnia podopiecznych WTZ w Bielicach. Powodem odwiedzin był obchodzony własnie Międzynarodowy Dzień Wolontariusza oraz zbliżajace sie własnie Mikołajki.W czasie pobytu dziewczęta zorganizowały mini konkurs wzorowany na Masz Minutę. Było dużo śmiechu i wspaniałej zabawy. Pensjonariusze WTZ zaprosili nas na kolejną wizytę. Mamy tez ich zaproszenie na Bal Karnawałowy.

galeria>>

Spotkanie z doradcą zawodowym

22 listopada 2017 r. wychowankowie internatu z klas maturalnych wzięli udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego. Zajęcia prowadziła Pani Anna Wojtasińska-Tokarczyk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mogilnie. Tematem spotkania były ćwiczenia dotyczące wskazywania przez uczniów swoich mocnych stron i wyboru drogi zawodowej.

        

Internatowy dzień kredki

W dniu 22 listopada, z inicjatywy pani Eweliny Luzar,  odbył sie w internacie Dzień Kredki. Wieczorny konkurs był poprzedzony wykonaniem rysunku kredkami o dowolnej tematyce. Podczas wieczornego konkursu uczestniczki rywalizowały w czterech konkurencjach:
- ostrzenie kredek na czas
- kolorowanka
- kolorowanka powstająca z łączenia kropek ponumerowanych od 1 do 300
- martwa natura

W kategorii rysunek kredka jury wskazało trzy najlepsze prace:
I miejsce Julia Kopeć 
II miejsce Angelika Pacanowska
III miejsce Kamila Szmytka
W konkursioe wieczornym najlepsze okazały się:
I miejsce Kamila Pietrzak i Aleksandra Myka

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz ciacho:-)

galeria>>

Kiermasz ozdób świątecznych - zapraszamy

1Już dziś zapraszamy rodziców na kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów mieszkających w Internacie, który odbędzie się w czasie najbliższego zebrania rodziców. Wykonane przez uczniów ozdoby będzie można nabyć w budynku głównym szkoły oraz w budynku "mechanizacji".
Zapraszamy Państwa serdecznie licząc jednocześnie na to, że wszystkie ozdoby znajdą nabywców.

galeria>>

Przygotowujemy ozdoby świąteczne

2W ramach zajęć opiekuńczo wychowawczych w Internacie dziewczęta, pod opieką Pań Eweliny Luzar i Anny Trębusiewicz, przygotowują już ozdoby świąteczne, które mamy zamiar  wystawić na kiermaszu dla rodziców w czasie najbliższego zebrania.
Powstające cacka mają ten walor, że są niepowtarzalne:-) Mamy nadzieję, że przypadną do gustu rodzicom i większość z wykonanych " dzieł" ozdobi już niedługo choinki w wielu naszych domach.

galeria>>

Konkurs na wykonanie ozdobnej dyni

1Konkurs na wykonanie ozdobnej dyni już od wielu lat odbywa się w Internacie. Wykonanie czasami cudownych wycinanek w dyni jest sztuką i wymaga skupienia oraz dość sporo czasu. W tegorocznym konkursie nie wyłoniliśmy zwycięzcy ponieważ wszystkie dynie były naprawdę super. Konkurs przygotowały Panie Ewelina Luzar i Anna Trębusiewicz.
Dodać warto, że część dyń pochodziła z naszej własnej uprawy:-)

galeria>>

  

Tturniej siatkówki dla wychowanków internatu

         W dniu 25 X 2017r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się turniej siatkówki dla wychowanków internatu. Rywalizowały ze sobą trzy grupy, a turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”. Grupę pierwszą, której opiekunem jest p. Ewelina Luzar, reprezentowali: Zuzanna Król, Natalia Łąkowska, Dominika Kozłowska, Alicja Kubacka, Samanta Stachowiak, Klaudia Łukasik i Zuzanna Zaparucha.  W składzie drugiej – opiekun p. Anna Trębusiewicz - byli: Rafał Mąkowski, Andrzej Zabłocki, Oskar Kiełpiński, Dominik Prus, Jan Nyka, Claudio Achilefu, Wojciech Karczewski i Antoni Pietrzak.  Trzecią grupę - opiekunowie p. Karolina Kozicka i p. Bernard Łaganowski - reprezentowali: Szymon Andrzejczak, Wojciech Czuj, Jakub Kabaciński, Tobiasz Augustiański, Kornel Zbieranek, Mateusz Rutowski, Grzegorz Śmigielski.
Turniej wygrała Grupa III, miejsca drugie zajęła Grupa II, a trzecie Grupa I. Mecze sędziował p. B. Łaganowski. Oprawę muzyczną zapewnił Grzegorz Stawoski z klasy     Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki, które wręczył Dyrektor Szkoły p. Paweł Kraśny.

galeria>>

Dzień dziecka w internacie

01.06.2017 w internacie odbył się Dzień Dziecka. Samorząd internatu przy udziale wychowawców  zorganizował  podchody. Wychowankowie świetnie się bawili , wykorzystując piękno naszego terenu. Zarówno grupa zadaniowa jak i tropiąca wykazała się pomysłowością i kreatywnością. Gratulacje !!!

galeria>>

Ostatki w internacie!

Dnia 09.02.2016r.w ramach zajęć pozalekcyjnych  zebrała się brać internatowa , aby  świętować ostatki. Młodzież smażyła faworki.  Z pozostałych składników uzyskali pyszne bezy. Wypiekiem zajęli się: Karolina Kiałka, Monika Czekalska, Zuzanna Król, Jakub Nowak, Dawid Kowalski, Rafał Mąkowski, Grzegorz Stawoski. Opiekunem grupy była Anna Trębusiewicz

galeria>>

Zajęcia kulinarne w internacie

W dniu 19.11.2015r. w ramach zajęć popołudniowych w internacie odbyły się zajęcia kulinarne. Młodzież własnoręcznie przygotowywała rogale z nadzieniem z białego maku. Wyrobem i wypiekiem zajęli się: Zuzanna Król, Katarzyna Sas Wisłocka, Achilefu Claudio, Rafał Mąkowski, Hubert Nowak, Grzegorz Stawoski. Organizatorem zajęć była wychowawczyni  Anna Trębusiewicz.
Degustatorom dziękujemy za przychylne opinie !!!

galeria>

Test sprawnoci w intrrnacie

W ramach aktywnego spędzania czasu wolnego, sekcja sportowa zorganizowała z inicjatywy wychowawczyni Moniki Jerzak test sprawności fizycznej.
Uczestnicy zajęć mieli okazję sprawdzić się na torze przeszkód wzorowanym na egzaminie sprawności fizycznej, jaki muszą przejść kandydaci do policji.
Test obejmował m.in. przewroty, skok przez płotki, rzut piłką lekarską, skok przez skrzynię, bieg wahadłowy. Aby uzyskać pozytywny wynik egzaminu tor przeszkód należy pokonać w czasie 1:41.
Chętnych osób do pokonania toru przeszkód było 15. Najlepszy czas uzyskali:

  1. Woźniak Nathan I LO – 1:18
  2. Stachowiak Łukasz II LO – 1:19
  3. Gauden Gerard II LO – 1:20.

   Na szczególne wyróżnienie zasługują dziewczęta. Zgłosiły się tylko 3, za co należą im się gratulację za odwagę. Uzyskały następujące czasy:

  1. Walczak Weronika – 1:37
  2. Kozłowska Dominika – 1:40
  3. Walczak Malwina – 1:40.

   Serdecznie dziękujemy za pomoc Pani Dominice Nowińskiej oraz Panu Bernardowi Łaganowskiemu.

galeria>>

Pozytywnie zakręceni

Dnia 10 kwietnia 2014 r. w internacie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „ Pozytywnie zakręceni” Celem akcji była zbiórka nakrętek, które zostały przekazane na cele charytatywne. W konkursie uczestniczyli wszyscy wychowankowie.
Największą ilość nakrętek uzbierali :
I miejsce – Danuta Bresch (klasa III LO), Agata Drozd (klasa III THK),
Angelika Marchlewicz (klasa III THK),
II miejsce – Michał Kopliński ( klasa Ic),
III miejsce – Klaudia Brzezińska (klasa II THK ), Karolina Roszak ( klasa I TŻ),
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczyła organizatorka akcji – Magdalena Paternoga

galeria>>

Kocham Cię Polsko !

W dniu 27 lutego 2014r. mieszkańcy internatu spotkali sie w auli szkoły aby rozegrać emocjonujący turniej wzorowany na telewizyjnym KOCHAM CIĘ POLSKO, Młodzież utworzyła trzy grupy, którym w zmaganiach turniejowych żywo pomagali dopingiem pozostali mieszkańcy. W kilku rundach trzeba było się wykazać znajomością historii, literatury, geografii, filmu i muzyki polskiej. Nieoczekiwanie dość duży kłopot sprawiło odgadnięcie tytułów bajek w tym Jacka i Agatki:-)

Jako, że turniej odbył sie w tradycyjny tłusty czwartek wszyscy zostali poczęstowani pączkiem udekorowanym barwami narodowymi.

Turniej przygotowała Pani Ewelina Luzar. Było SUPER

galeria>>

Wieczór andrzejkowy

28.11.2013 r. odbył się wieczór andrzejkowy przygotowany przez wychowanków internatu oraz wychowawczynie Magdalenę Paternogę i Hannę Patulak – Rutę.
Podczas wieczoru młodzież poznała historie i obrzędy związane z tradycją andrzejkową. Każdy wychowanek miał możliwość powróżenia sobie u wróżek i wróżbitów w których wcielili się wychowankowie II grupy wychowawczej. Wróżby cieszyły się dużym zainteresowanie młodzieży. Tradycyjni lano wosk, wróżono z imion, szpilek, dłoni, kolorów, świec i kart. Na zakończenie odbyła się ostatnia dyskoteka przed Adwentem.

galeria>>

Zajęcia kulinarne

 6 listopada 2013 roku, pod nadzorem wychowawczyni Pani Hanny Patulak – Ruty, dziewczęta z grupy II – Amielia Jaskuła, Magdalena Kowalska i Karolina Roszak, piekły placki. Słodkości będą sprzedawane podczas zebrania z rodzicami a dochód zostanie przeznaczony na zakup materiałów do wyrobu ozdób świątecznych. Zachęcamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w akcji.

galeria>>

Wieczór grozy

30 października 2013 roku, z okazji święta Halloween, w Internacie odbyła się zabawa taneczna z przebraniami. Młodzież brała udział w różnych konkursach,  a najbardziej upiorna osoba – Kasia Pyrzyńska – została nagrodzona. Na uczestników czekały liczne atrakcje. Spotkanie prowadziła Małgorzata Szygenda.

galeria>>

Halloween

W dniu 28 października 2013 roku w Internacie odbył się konkurs na halloweenową dynię. Wychowankowie mieli za zadanie wydrążyć wnętrze dyni a następnie nadać jej wyjątkowy charakter. Pomysłów było mnóstwo. Trzy najlepsze prace zostały nagrodzone. Zwycięskie dynie wykonali:
Miejsce I – Sonia Hornatkiewicz i Gracjan Nadolny                                     
Miejsce II – Daria Liczbińska, Jakub Jałoszyński i Dariusz Korzyniewski
Miejsce III –Jagoda Mądrowska i Michał Musielski
Nad prawidłowym przebiegiem  konkursu czuwały wychowawczynie: Monika Jerzak i Ewelina Luzar

galeria>>

KULTURALNE I EDUKACYJNE SPĘDZANIE CZASU WOLONEGO W INTERNACIE.

W bieżącym miesiącu w internacie prowadzone są imprezy kulturalne , zainicjowane przez wychowawczynie Hannę Patulak –Ruta. Przedsięwzięcia kulturalno – poznawcze , mają na celu integrację młodzieży, rozwijanie własnych pasji i zainteresowań oraz pokazanie wychowankom w jaki sposób można  kulturalnie i efektywnie spędzić czas wolny w placówce. Zajęcia popołudniowe prowadzone są na bieżąco i cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży.  W ramach zajęć popołudniowych przeprowadzono dotychczas; dyskoteki integracyjne, karaoke, koncert wokalno- gitarowy , koncert wokalno- keyboardowy oraz zajęcia gastronomiczne. W najbliższym czasie odbędą się zajęcia manualne oraz spotkania z „ciekawymi ludźmi”. Młodzież mieszkającą w internacie zapraszamy do udziału w zajęciach.galeria>>


rok szkolny 2012/2013>>
rok szkolny 2011/2012>>

 

 

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów SzosRegionalne Targi Rolne


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna


Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski


schronisko Samotnia


Copyright © 2011 ŁJ SM