UWAGA!!! Nowa strona ZS Bielice - witamy!!

Sukces Adama Gołębiewskiego w OWiUR

6-8 czerwca 2018 odbył się centralny etap XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych we Wrocławiu. Zespół Szkół w Bielicach w bloku produkcja roślinna reprezentował uczeń klasy II Technikum Rolniczego Adam Gołębiewski. Adam uzyskał tytuł Laureata zajmując III miejsce w Polsce.Zdobycie tego tytułu wiąże się z uzyskaniem indeksu na studia, zwolnieniem z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz nagrodą pieniężną.
Adama przygotowywał p. Roman Żółkiewicz nauczyciel produkcji roślinnej w ZS Bielice.
Brawo Adam!!!

galeria>>

Konkurs Kangur Matematyczny

123Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Antoni Pietrzak otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Ucznia do konkursu przygotowywała pani Beata Tomaszewska. Antkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 456

 

Sukces Adama gołębiewskiego

120 kwietnia2018 roku w Zespole Szkół CKR Karolewo odbył się okręgowy etap XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.Uczeń naszej szkoły AdamGołębiewski z klasy II Technikum Rolniczego w bloku produkcja roślinna pod kierunkiem p. Romana Żółkiewicza zajął I miejsce. Jednoczesnie zakwalifikowal się do etapu centralnego który odbędzie się w tym roku we Wrocławiu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.


Sukces Agaty w Olimpiadzie wiedzy i Umiejętniści Rolniczych

W dniach 2-3 czerwca w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbył się finał XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W tym roku w elitarnym gronie najlepszych znalazła się uczennica Agata Szepeluk z klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych. Agata uzyskała tytuł finalisty i znalazła się na 18 miejscu w Polsce w bloku technologia żywności.
Gratulujemy serdecznie osiągnięcia!
Uczennicę przygotowywała Kinga Woroch – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych.

LPowiatowy Konkurs Ortograficzny

Kolejna, osiemnasta już edycja organizowanego w Strzelnie powiatowego konkursu ortograficznego dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, Dyktando 2017, okazała się szczęśliwa dla przedstawicieli naszej szkoły. Uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach nie mieli sobie równych! W kategorii klas gimnazjalnych zdobyli trzy pierwsze miejsca, które przypadły kolejno Jakubowi Małeckiemu, Julii Ciuper i Klaudii Wachowskiej. W drugiej kategorii wiekowej zaszczytne drugie miejsce wywalczyła Klaudia Słowińska, uczennica technikum logistycznego. Naszą szkołę reprezentowały także Paulina Przewiedzikowska oraz Zuzanna Kałamaja, którym naprawdę niewiele zabrakło do podium.
Gratulujemy zwycięzcom!

XVII Gminny Konkurs Matematyczny

W dniu 19 maja 2017r. w Mogilnie odbył się XVII Gminny Konkurs Matematyczny   dla uczniów klas drugich gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny.
Drużyna klasy II b w składzie: Roksana Owsińska, Wiktoria Grabowska i Joanna Kotlińska zajęła II miejsce oraz reprezentacja klasy IIa w składzie: Julia Szpulecka, Kinga Bednarz i Mikołaj Strzeliński zdobyła III miejsce.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Dorota Moszkowicz. Uczestnikom gratulujemy sukcesu!

galeria>>

Liga Zadaniowa
W dniach: 19 listopada 2016 r., 21stycznia 2017 r. i 1kwietnia 2017 r. w Mogilnie odbył się rejonowy etap konkursu przedmiotowego z matematyki "Liga Zadaniowa". W konkursie uczestniczyło pięcioro uczniów klas I i II gimnazjum: Julia Szpulecka kl. IIa, Roksana Owsińska kl. IIb, Barbara Dobrzyńska kl..Ia, Zuzanna Kaszczyńska kl. Ia i Szymon Rutkowski kl. Ib. 5 czerwca 2017r. w Mogilnie odbyło się uroczyste zakończenie "Ligi Zadaniowej".
 Roksana Owsińska z klasy II b uzyskała wyróżnienie w konkursie. Gratulujemy!
Uczniów do konkursu przygotowały panie: Katarzyna Marciniak i Dorota Moszkowicz.

Olimpiada Wiedzy i umiejętności Rolniczych

Dnia 21-22 kwietnia odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów:
Agata Szepeluk  z kl. IV TŻiUG w bloku technologia żywności
Marta Sielska z kl. IV TŻiUG w bloku gastronomia
Tomasz Kulpa z kl. IV TMR w bloku mechanizacja rolnictwa
Sebastian Główczyński  z kl. IV TR w bloku produkcja roślinna
Radosław Kaczmarek kl. IV TR w bloku produkcja zwierzęca
Agata Szepeluk zdobyła  II miejsce i uzyskała tytuł finalisty.  2 czerwca będzie reprezentować naszą szkołe w ogólnopolskim etapie olimpiady.
Gratulujemy Agacie i życzymy powodzenia.
Opiekunem Agaty jest Pani Kinga Woroch.

Sukces Elżbiety

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczennica klasy 2LO Elżbieta Drzewiecka będzie zmagać się z meandrami języka rosyjskiego w okręgowym etapie Olimpiady Języka Rosyjskiego już w tę sobotę 4 marca w Toruniu. Trzymamy kciuki i gratulujemy!

 

Sukces Amelii

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IV TOT, Amelia Jaskuła, zakwalifikowała się do Finału Centralnego IV Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Sukces jest tym większy, że Amelia zakwalifikowała się do finału z drugim wynikiem w Polsce. Niewiele do kwalifikacji zabrakło też Monice Chmielarczyk. Uczennice przygotowują się do Olimpiady pod kierunkiem pani Eweliny Banaszkiewicz, nauczyciela przedmiotów turystycznych.


Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasi uczniowie odnoszący sukcesy w Olimpiadach Ogólnopolskich i Konkursach Kuratora Oświaty uzyskali znaczące wyróżnienia przyznawane najlepszym uczniom.

4
Klaudia Słowińska- uzyskała tytuł „Prymus Pomorza i Kujaw”, ubiegłoroczna laureatka konkursu geograficznego
6

Klaudia Wachowska – uczennica Gimnazjum finalistka Konkursu Kuratora Oświaty z języka polskiego

2

Marcin Leśny- awans do rejonowego etapu Konkursu Kuratora Oświaty z chemii, uzyskał tytuł „Prymus Pomorza i Kujaw”

1

Joanna Kujawa, laureatka III Olimpiady Wiedzy o Turystyce, uzyskała Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego

3

Marta Sielska, najwyższa średnia ocen w Technikum pozwoliła Marcie uzyskać Stypendium Prezesa Rady Ministrów

5

Kamila Szymczak – najwyższa średnia ocen w LO pozwoliła Kamili uzyskać Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Gala laureatów konkursów przedmiotowych

10 czerwca 2016r. w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta  gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów. Na podsumowanie zaproszone zostały uczennice klasy III a:  Julia Skowrońska, laureatka konkursów przedmiotowych z chemii, języka angielskiego i języka polskiego oraz Klaudia Słowińska, laureatka konkursu przedmiotowego z geografii i finalistka konkursu przedmiotowego z chemii wraz z Panią Wicedyrektor Marią Konieczką. Julia jako wielokrotna laureatka została szczególnie wyróżniona, otrzymując imienne zaproszenie na galę i nagrodę książkową.  Tegoroczne podsumowanie konkursów przedmiotowych zostało urozmaicone o ciekawe wykłady, mające na celu zapoznanie młodzieży z uniwersyteckim życiem.  Całej uroczystości przewodniczyła  Wicekurator Oświaty Małgorzata Oborska. Obu dziewczynom serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!  

galeria>>

Liga Zadaniowa

W dniach: 14 listopada 2015 r.,9 stycznia 2016 r. i 2 kwietnia 2016 r. w Mogilnie odbył się rejonowy etap konkursu przedmiotowego z matematyki "Liga Zadaniowa". W konkursie uczestniczyło dziesięcioro uczniów klas I i II gimnazjum:
Kamila Pietrzak kl. Ia, Julia Szpulecka kl. Ia, Wiktoria Grabowska kl. Ib, Roksana Owsińska kl. Ib, Julian Brejecki kl. Ic, Maciej Podolski kl. Ic, Marcin Leśny kl. IIa, Eryk Macioszek kl. IIa, Jarosław Topolski kl. IIa i Julia Śmigielska kl. IIc.
III miejsce w konkursie zajęła Roksana Owsińska z klasy Ib. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekę nad uczniami sprawowała p. D.Moszkowicz.

XVI Gminny konkurs matematyczny

20 maja 2016 r. w Mogilnie odbył się XVI Gminny konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich gimnazjum. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: "Dzisiaj wyrażamy matematykę". W konkursie wzięły udział trzy drużyny z Bielic: II a: Marcin Leśny, Eryk Macioszek i Jakub Małecki, II b: Izabela Hark, Wojciech Kędzierski i Olga Smółka, II c: Jan Drzewiecki, Klaudiusz Rybak i Julia Śmigielska. Uczniowie klasy IIa zajęli I miejsce a uczniowie klasy II c -  II miejsce w konkursie. Zdobywcy miejsc I - III otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy - upominki matematyczne. Opiekę nad uczniami sprawowała p. D.Moszkowicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeria>>

Sukces naszych uczniów w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 22-23 kwietnia 2016r. czworo uczniów zespołu Szkół w Bielicach: Monika Kapłoniak (IV TŻ), Bartek Baran (IV TR), Sebastian Główczyński (III TR) i Tomasz Kulpa (III TMR), uczestniczyło w Eliminacjach Okręgowych XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Bolesławowie.
Ten mający długoletnią tradycję konkurs z roku na rok przyciąga rzesze młodych ludzi, chcących sprawdzić swą wiedzę i umiejętności, a także zdobyć wymarzone indeksy na prestiżowe uczelnie.
Do etapu centralnego, który odbędzie się w ZSRCKU w Trzciance  w terminie 3-4 czerwca 2016r. zakwalifikowali się Bartek Baran z bloku produkcja zwierzęca, zdobywając I miejsce oraz z bloku produkcja roślinna – Sebastian Główczyński, zdobywając miejsce IV.
Uczniów do OWiUR przygotowywali: Roman Bednarz (blok mechanizacja rolnictwa), Elżbieta Staszewska (blok gastronomia), Agnieszka Jakubowska (blok produkcja zwierzęca) oraz Roman Żółkiewicz (blok produkcja roślinna).
Chłopaki – trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!

galeria>>

Sukces Asi Kujawy w Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce

Po raz trzeci Technikum Obsługi Turystycznej odniosło wielki sukces w organizowanej przez Uniwersytet Łódzki Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce. Finał Olimpiady odbywał się w dniach 20-23.04 w Spale.
Technikum Obsługi Turystycznej ZS Bielice reprezentowała uczennica klasy III- Joanna Kujawa. Do etapu centralnego przystąpiło 30 uczniów z całej Polski. Pierwszym etapem konkursu było rozwiązanie testu związanego z branżą turystyczną i geografią. Następnie uczniowie przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje -Szlak turystyczny - od pomysłu do realizacji. Joasia zaprezentowała swój pomysł na szlak turystyczny przez Ziemię Mogileńską - Szlak patriotyczny Śladami Powstania Wielopolskiego. Do ścisłego finału dostało się 15 osób - w tym nasza Joasia ! Tutaj uczniowie musieli wykazać się umiejętnością zaprogramowania wycieczki turystycznej do Lipska w Niemczech. Gratulujemy Joasi świetnego wyniku- tytułu laureata Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Joasia zdobyła indeks na Uniwersytet Łódzki, została także zwolniona z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.
4 dniowa Finał Olimpiady to nie tylko turystyczne potyczki najlepszych młodych specjalistów turystyki, ale także wycieczki - w tym roku młodzież zobaczyła Bunkier w miejscowości Konewka, rezerwat rzeki Pilicy oraz rezerwat Niebieskie Źródła.
Opiekunem Joasi była Pani Ewelina Banaszkiewicz, nauczyciel przedmiotów turystycznych.

galeria>>

PERFEKCYJNIE ZNAJĄ ANGIELSKI

W dniu 5 marca odbył się Wojewódzki Etap Konkursu z Języka Angielskiego, na którym dwie uczennice z naszej szkoły odniosły ogromny sukces. Aleksandra Nowakowska z klasy IIIa została Finalistką tego konkursu, natomiast Julia Skowrońska uzyskała tytuł LAUREATA i tym samym zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego. Z uczennicami pracowała Pani Zofia Śmigielska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kolejne sukcesy naszych laureatek

Z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice nasze szkoły z klasy IIIa gimnazjum: Julia Skowrońska i Klaudia Słowińska, odniosły kolejny sukces naukowy. Julka uzyskała tytuł laureata konkursu Kuratora Oświaty z chemii i w ten sposób zapewniła sobie zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej oraz maksymalny wynik 100% z tej części egzaminu na zaświadczeniu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Klaudia natomiast w tym konkursie uzyskała tytuł finalisty, a ponieważ ma już tytuł laureata z geografii, to również nie będzie pisała egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej i uzyska 100% wynik na zaświadczeniu OKE.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Mamy drugą laureatkę

W dniu 13 lutego odbył się etap wojewódzki Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Jego laureatką została uczennica klasy IIIa Klaudia Słowińska. Zapewniła sobie ona w ten sposób zwolnienie z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i maksymalny wynik (100%) z tej części na zaświadczeniu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Gratulujemy!

Mamy pierwszą laureatkę

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III a - Julia Skowrońska -  została laureatką Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Julia zapewniła sobie w ten sposób zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego i maksymalny wynik (100% ) z tego przedmiotu na zaświadczeniu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Serdecznie gratulujemy!

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH GIMNAZJALISTEK!!!

Klaudia Słowińska, Julia Skowrońska i Aleksandra Nowakowska z klasy IIIa gimnazjum zanotowały kolejne sukcesy – dziewczęta dotarły do końcowych  etapów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych: Julia  z języka polskiego, języka angielskiego i chemii, Klaudia z chemii i geografii, Ola z języka angielskiego. Teraz dziewczęta czekają  już tylko etapy wojewódzkie. Trzymamy za nie kciuki i życzymy dalszych sukcesów!!!

NASI STYPENDYŚCI

Z satysfakcją informujemy, że troje uczniów Zespołu Szkół zostało uhonorowanych stypendiami za wybitne osiągnięcia w nauce.

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW:

KAMILA SZYMCZAK- uczennica klasy II LO- wojskowej. Kamila interesuje się szeroko pojętą wojskowością i swoją przyszłość wiąże właśnie z wojskiem.Kamila uzyskała na koniec roku szkolnego 2014/2015 średnią ocen 5,38

WIKTOR ŻUCHOWSKI- uczeń klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Wiktor interesuje się nowoczesnym rolnictwem i jego wyposażeniem. I oczywiście motoryzacją.Na koniec roku szkolnego 2014/2015 uzyskał średnią ocen 5,47

STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO- POMORSKIEGO:

SONIA HORNATKIEWICZ- UCZENNICA KLASY III LO o profilu dziennikarskim. Interesuje się dziennikarstwem muzycznym oraz muzyką. Jej muzyczny talent - śpiew- wykorzystujemy na wielu szkolnych imprezach. Sonia brała m.in. udział w finałach programu Must Be The Music.Na koniec roku szkolnego 2014/2015 uzyskała średnią ocen 4,90.

Niewątpliwie takie sukcesy to zasługa samych uczniów oraz ich rodziców, a także nauczycieli, którzy począwszy od szkoły podstawowej poprzez gimnazjum aż do szkoły ponadgimnazjalnej potrafili rozwijać ich talenty i zainteresowania.

GRATULUJEMY!!!


Sukcesy gimnazjalistów

Do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty zakwalifikowali się:

 • Julia Skowrońska z matematyki, języka angielskiego, biologii, chemii, historii, języka polskiego
 • Klaudia Słowińska z matematyki, geografii, biologii i chemii
 • Karolina Nalewaj z języka rosyjskiego
 • Krupińska Zuzanna, Jakub Małecki i  Aleksandra Nowakowska z języka angielskiego
 •  Michał Maruszak i  Jakub Oliwkowski z historii

Gratulujemy! Życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

Julka wśród najlepszych

Dnia  5 listopada 2015r. odbył się w Gnieźnie Finał IX Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla Młodzieży Gimnazjalnej pod hasłem: „ Głosem proroków wzywani do nawrócenia i wiary”. Finał poprzedzony został etapem szkolnym i rejonowym. Wśród młodzieży gimnazjalnej  Archidiecezji  była również  uczennica naszej szkoły - Julia Skowrońska z klasy III a, która wywalczyła w Finale V miejsce. Gratulujemy Julce i bardzo cieszymy się z sukcesu.  

więcej>>            galeria>>

Sukces naszych uczniów w konkursie orki

W konkursie orki nasi uczniowie w obu kategoriach zajęli znaczące miejsca. Karol Zaparucha z klasy IV TR zdobyl I miejsce w kategori pługów obracalnych, a Konrad Fajfer z klasy III TMR zajął II miejsce w kategorii pługów zagonowych. Ucznów do konkursu przygotowywał Pan Andrzej Błaszak. W konkursie brali udział przedstawiciele szkół rolniczych z czterech województw: mazowieckiego wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego. W sumie startowało 39 zawodników. Wszyscy byli doskonale przygotowani, a poziom konkursu bardzo wysoki i wyrównany. Karol Zaparucha uzyskał 78 punktów na 80, a Konrad Fajfer 79 punktów na 100. Zwycięzcy oprócz pucharów otrzymali cenne nagrody od organizatorów i sponsorów.

Serdecznie gratulujemy

Sukces Karoliny i Julki

13.06.2015 w Tucholi odbył się wojewódzki etap „Turnieju Słowa – Słowo Źródłem Inspiracji” w kategorii: Turniej Recytatorski – „Słowem opowiedziane”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II a:  
Karolina Nalewaj - I miejsce,
Julia Skowrońska – wyróżnienie.
Gratulujemy zasłużonych sukcesów!

Małgorzata Szygenda laureatem Olimpiady Wiedy i Umiejętności Rolniczych

Małgorzata Szygenda laureatem  etapu centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku żywienie człowieka w Olsztynie
W dniach 29- 30 maja 2015 r. na terenie Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie odbył się etap centralny XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
W bloku Żywienie człowieka i gospodarstwo domowe naszą szkołę reprezentowała Małgorzata Szygenda- tegoroczna maturzystka, która zajęła 9. miejsce w Polsce i zdobyła tytuł LAUREATA .

Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się szeroką wiedzą i umiejętnościami praktycznymi znacznie wykraczającymi poza program szkoły średniej. Poszczególne zmagania oceniane były przez pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Zdobywając tytuł laureata Małgorzata uzyskała wolny wstęp na wiele prestiżowych uczelni w całej Polsce oraz została zwolniona z części pisemnej egzaminu zawodowego. Dla Małgorzaty Szygendy był to bardzo pracowity ale i obfitujący w sukcesy rok szkolny- w listopadzie 2014 r.  zdobyła  ona I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Żywieniowym w Bydgoszczy a w kwietniu 2015 r. I miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Bolesławowie.

Do konkursu oraz olimpiady uczennica przygotowywała się pod kierunkiem Pani Elżbiety Staszewskiej- nauczyciela przedmiotów żywieniowych. GRATULUJEMY!

Liga Zadaniowa 2015

29 maja 2015 roku w Mogilnie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu matematycznego "Liga Zadaniowa".
Czworo uczniów naszej szkoły odniosło sukces: -Julia Śmigielska z klasy Ic i Jarosław Topolski z klasy Ia zajęli III miejsce w kategorii klas pierwszych gimnazjum, Julia Skowrońska z klasy IIa zajęła III miejsce w kategorii klas drugich gimnazjum, Klaudia Słowińska z klasy IIa uzyskała wyróżnienie.
Uczniów do konkursu przygotowała p. Dorota Moszkowicz. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeria>>

XV Gminny Konkurs Matematyczny

W dniu 15 maja 2015r. w Mogilnie odbył się XV Gminny Konkurs Matematyczny   dla uczniów klas drugich gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny:
- Jagoda Karpińska, Julia Skowrońska, Klaudia Słowińska z klasy II a- II miejsce,
- Agata Wiśniewska, Agnieszka Stefaniak, Michał Kopliński z klasy II c- III miejsce,
- Jakub Bąk, Kacper Grzybowski, Agata Reszelewska z klasy II b- IV miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu!

galeria>>

II Powiatowy Konkurs „Wiedzy o Unii Europejskiej”

W dniu  8 maja br. odbył się II Powiatowy Konkurs „Wiedzy o Unii Europejskiej” dla gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Monika Dobrzyńska  z kl. III a, Kinga Nowińska z kl. III a  i Jakub Oliwkowski z kl. IIa. Konkurs składał się  z dwóch części: w pierwszej uczestnicy rozwiązywali test dotyczący wiadomości o UE, natomiast w  drugiej prezentowali przygotowaną wcześniej prezentację multimedialną na temat „Robert Schuman – twórca UE”.
Miło nam poinformować, że nasi gimnazjaliści okazali się najlepsi w powiecie, zdobywając I miejsce w rywalizacji drużynowej!  Pokonali drużyny  z Mogilna, Dąbrowy  i Jezior Wielkich. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej – Monika Dobrzyńska zdobyła  II miejsce.
Zwycięzcom gratulujemy!! Opiekunem gimnazjalistów była nauczycielka Joanna Dybicz, radą wspierał pan Marian Rólski.

galeria>>

Kamila Kopeć ze świetnym wynikiem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Kamila Kopeć – maturzystka z Zespołu Szkół w Bielicach zajęła 15. miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki. Kamila, jak i pozostałe grono 70 finalistów przeszła niełatwe eliminacje – etap okręgowy i szkolny, do którego przystąpiło niemal 7,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, pasjonujących się logistyką. Kamila już po raz drugi znalazła się w ścisłym finale olimpiady. Zeszłoroczną edycję ukończyła na wysokim, czwartym miejscu

  

 

Sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
W dniach 17- 18.04.2015 r. w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie koło Stargardu Gdańskiego odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w pięciu blokach:

 • blok produkcji roślinnej- Krystian Janowski
 • blok produkcji zwierzęcej- Bartłomiej Baran
 • blok agrobiznesu- Marcin Pietrowski
 • blok żywienia człowieka- Małgorzata Szygenda
 • blok mechanizacji rolnictwa - Tomasz Kulpa

Nasi reprezentanci osiągnęli we wszystkich blokach bardzo wysokie wyniki. Do etapu centralnego, który odbędzie się na terenie Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie zakwalifikowała się Małgorzata Szygenda, która uzyskała I miejsce w bloku żywienie  człowiekai jednocześnie najwyższy wynik w całej Olimpiadzie.

  GRATULUJEMY !!!

Sukces Moniki Dobrzyńskiej

W dniu 15 kwietnia  w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2014/2015. Na galę zaproszenie otrzymała uczennica klasy IIIa Monika Dobrzyńska – laureatka konkursu z chemii wraz z nauczycielem chemii p. Wiesławą Nowak.

Monika zdobywając tytuł laureata, zapewniła sobie zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej ( 100% punktów) oraz wolny wstęp do każdej z szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. GRATULUJEMY!!!
Na zdjęciu Monika Dobrzyńska z p. Bogną Wojciechowską-Blachowską (kujawsko-pomorski wicekurator oświaty) oraz z p.Jolantą Metkowską(dyrektor wydziału rozwoju edukacji)

MAREK MARUSZAK WŚRÓD 4 NAJLEPSZYCH EKSPERTÓW TURYSTYKI W POLSCE

W DNIACH 8-11.04.2015 W Spale odbył się finał II Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Wśród finalistów znalazł się uczeń klasy IV technikum Obsługi Turystycznej w ZS Bielice- Marek Maruszak.
Po finałowych zmaganiach Marek uplasował się ostatecznie na IV miejscu zdobywając atrakcyjne nagrody w postaci: Indeksu na Uniwersytet Łódzki, zwolnienia z egzaminu zawodowego oraz weekendowego pobytu w 4 gwiazdkowym hotelu w Kotlinie Kłodzkiej. Warto dodać, że w Olimpiadzie wzięło udział ponad 3000 uczniów z całej Polski, a więc tym bardziej cieszy nas zdobyte przez Marka miejsce.
Marek przygotowywał się do Olimpiady pod kierunkiem Pani Eweliny Banaszkiewicz- nauczyciela przedmiotów turystycznych.
Uczestnicy Finału wraz z opiekunami mieli też możliwość udziału w grach terenowych i wycieczkach m.in. do Centrum Przygotowań Olimpijskich, Inowłodzi, sztolni po kopalni kwarcu oraz rozlewisk Pilicy.
To już drugi sukces uczniów TOT w Bielicach ponieważ w edycji ubiegłorocznej finalistką Olimpiady była Agata Krzewińska.
GRATULUJEMY!!!!!

galeria>>

V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej

04 marca w Dąbrowie Górniczej odbył się V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej. W zmaganiach uczniów techników logistycznych i spedycyjnych naszą szkołę reprezentowali Agnieszka Farynowska z klasy 3 TL, Kamila Kopeć i Wojciech Głowiński z klasy 4 TL.

  

W konkursie wzięły udział 132 osoby z całej Polski. Pomimo olbrzymiego zmęczenia podróżą (jechaliśmy 6 godzin od 4 rano) Agnieszka i Kamila zajęły 6 i 7 miejsce, co klasyfikuje je w pierwszej dziesiątce najlepszych młodych logistyków w kraju. Całej trójce serdecznie gratulujemy.

WIELKI SUKCES UCZNIA TECHNIKUM OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

Marek Maruszak z klasy IV Technikum Obsługi Turystycznej, jako jeden z 36 osób w Polsce zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego II Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowanej przez Uniwersytet Łódzki.


Zawody II stopnia (etap okręgowy) Olimpiady Wiedzy o Turystyce odbyły się 09.01 w Poznaniu. W etapie okręgowym rywalizowali uczniowie 121 szkół. Zespół Szkół w Bielicach reprezentowali Iwona Sternik oraz Marek Maruszak z klasy IV TOT.
Gratulujemy i trzymamy kciuki - by tak jak w ubiegłym roku jego koleżanka z klasy Agata Krzewińska, zdobył wysokie miejsce w najlepszej 10 w Polsce!

Stypendium dla najzdolniejszych

Dn. 26 listopada 2014 r. w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów najzdolniejszym uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego.
To najwyższe wyróżnienie otrzymały dwie uczennice Zespołu Szkół w Bielicach: Paulina Manysiak z kl. III LO oraz Małgorzata Szygenda z kl. IV TŻiGD.  Dyplomy wręczył Wicewojewoda Zbigniew Ostrowski oraz Kuratora Oświaty Anna Łukaszewska.

Na zdjęciu nasze stypendystki z panią kurator Anną Łukaszewską

Konkursowa drużyna gimnazjum

Uczniowie klas II i  III  gimnazjum, którzy zakwalifikowali się do rejonowego  etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty:

 1. Julia Skowrońska  (II a G) z języka polskiego, języka angielskiego i biologii
 2. Monika Dobrzyńska ( III a G) z matematyki, chemii i biologii
 3. Olga Szymkowiak ( III a G) z matematyki i chemii
 4. Radosław Bąk (III a) z matematyki i chemii
 5. Jakub Oliwkowski (II a G) z geografii
 6. Klaudia Słowińska ( II a ) z geografii
 7. Karol Świdowski (III a G) z historii
 8. Aleksandra Nowakowska ( II a G) z języka angielskiego
 9. Dominika Galasińska (III a G) z języka polskiego
 10. Magdalena Ignaczak (III a G) z języka polskiego
 11. Kinga Nowińska (III a G) z języka polskiego
 12. Małgorzata Urbańska (III a G) z języka polskiego

Naszym orłom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursów  przedmiotowych.


powiększ

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Żywieniowym

Dnia 26 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Bydgoszczy odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu  Żywieniowego, którego tematem wiodącym były Owoce i warzywa w żywieniu. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały uczennice klasy IV Technikum Żywienia- Marta Rewers i Małgorzata Szygenda, które przygotowały wystąpienie na temat: Warzywa i owoce jako cenne źródło kwasu foliowego niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Komisja konkursowa pod kierunkiem prof. dr. hab. Romana Cichona z Collegium Medicum w Bydgoszczy przyznała naszym uczennicom I miejsce, a sponsorzy obdarowali dziewczyny cennymi nagrodami. Do konkursu uczennice przygotowała Elżbieta Staszewska - nauczyciel żywienia.

Gratulujemy!

galeria>>

Sukcesy gimnazjalistów w Lidze Zadaniowej

5 czerwca 2014 roku w Mogilnie odbyło się uroczyste podsumowanie XXVII edycji Konkursu Matematycznego „Liga Zadaniowa”. Siedmioro uczniów z naszej szkoły odniosło sukces i zostało nagrodzonych:
Olga Szymkowiak oraz Monika Dobrzyńska z klasy IIa zajęły I miejsce
Radosław Bąk z klasy IIa zajął II miejsce
Kinga Nowińska oraz Magdalena Ignaczak z klasy IIa oraz Julia Skowrońska z klasy Ia zdobyły III miejsce
Klaudia Słowińska z klasy Ia uzyskała wyróżnienie
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Olga Szymkowiak, Monika Dobrzyńska i Radosław Bąk.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeria>>


23 maja 2014r. w Mogilnie odbył się XIV Gminny Konkurs Matematyczny,  pod hasłem „Zakątki i zakola matematyki”. Przeznaczony był wyłącznie dla młodzieży gimnazjalnej z klas drugich. W tym roku dotyczył głównie geometrii, ale jako, że matematyka to nauka niezwykle wszechstronna zadania były naprawdę różnorodne. W konkursie udział brały 4 drużyny z gimnazjum w Mogilnie oraz 2 z Bielic. Każda grupa składała się z 3 osób. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, bo drużyna z klasy II a w składzie:
- Radosław Bąk
- Monika Dobrzyńska
- Olga Szymkowiak

zajęła I miejsce, a grupa uczniów z klasy II c, w której byli:
- Honorata Koziej
- Jakub Mądrowski
- Martyna Nadolińska

uplasowała się na również dobrym IV miejscu.
Uczniów do konkursu przygotowała p. Dorota Moszkowicz.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy świetnych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

1

galeria>>

 

Matematyczne osiągnięcia gimnazjalistów!

20 marca 2014 roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. W tym roku niebywałym sprytem wykazali się:
Jagoda Karpińska z klasy I a oraz
Krzysztof Golis z klasy III a.
Oboje uzyskali wyróżnienia. Jagodzie i Krzysztofowi serdecznie gratulujemy sukcesu!

Sukces Agaty !!!

Agata Krzewińska, uczennica klasy III Technikum Obsługi Turystycznej w Zespole Szkół w Bielicach, znalazła się w gronie 15 finalistów Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowanej przez Instytut Geografii Uniwersytetu Łódzkiego. Jednym z zadań finałowych była omówienie lokalnego produktu turystycznego.  Temat prezentacji przygotowanej przez Agatę to- „Lokomotywką do sukcesu”, w której to zaprezentowała Muzeum Kolejek Wąskotorowych w Wenecji oraz Wenecką Noc z Parowozami. Smaczku całemu wystąpieniu przed komisją dodał niewątpliwie strój pałucki w jakim Agata się pokazała.
Należy dodać, że nasza uczennica znalazła się w finale Olimpiady, w której udział wzięło prawie 3000 uczniów z 250 szkół w Polsce. Jako finalistka uzyskała zwolnienie z egzaminów z przygotowania zawodowego oraz otrzymała indeks umożliwiający studia wyższe na  UNIWERSYTECIE ŁÓDZKIM NA jednym z sześciu kierunków prowadzonych przez Instytut Geografii.
Agata przygotowywała się do Olimpiady pod kierunkiem Pani Eweliny Banaszkiewicz, nauczyciela przedmiotów turystycznych.
GRATULUJEMY AGACIE ORAZ OPIEKUNOWI TAK TRZYMAĆ!!!

galeria>>

Kamila Kopeć z Bielic laureatką VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

51 uczniów z 37 szkół ponadgimnazjalnych wywalczyło miejsce w finale VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Finał olimpijskich zmagań odbył się 7 marca 2014 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Laureatów poznaliśmy jednak 4 kwietnia 2014 r. na uroczystej gali ogłoszenia wyników Olimpiady.

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to najtrudniejszy etap, bo złożony w całości z zadań i pytań problemowych dotyczących m.in. roli transportu i spedycji, a także tego, co sprawia olimpijczykom najwięcej trudności – słownictwa logistycznego w wybranym języku obcym. Tegoroczni finaliści pokonali niemal 7 tyś. konkurentów, wykazali się dużą pracowitością, wiedzą i opanowaniem.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło na uroczystej gali zorganizowanej w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Na galę zaproszeni zostali wszyscy finaliści wraz z opiekunami oraz sponsorzy i przedstawiciele Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz Polskiego Towarzystwa Logistycznego.

Kamila Kopeć z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach znalazła się w ścisłej czołówce zajmując 4 miejsce i uzyskując zaszczytny tytuł laureata. Wśród licznych nagród rzeczowych Kamila wywalczyła sobie staż w międzynarodowej firmie Kuehne & Nagel.

          To nie jedyny staż Kamili. 17-go marca w Dąbrowie Górniczej odbył się IV Konkurs Wiedzy Logistycznej organizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Na Konkursie tym Kamila zajęła II miejsce wygrywając staż w przedsiębiorstwie FM Logistic.                 więcej>>

Kamili gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i pasji w zgłębianiu tajników logistyki.
Kamilę do kopnkursów przygotowywała pani Monika Balcerzak

Kolejny sukces gimnazjalistów

22 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie odbył się III etap rejonowego konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa”.

W kategorii klas I gimnazjum
- III miejsce zajęła uczennica z klasy Ia Julia Skowrońska
- wyróżnienie
zdobyła również uczennica z klasy Ia Klaudia Słowińska

W kategorii klas II gimnazjum sukces odnieśli uczniowie klasy IIa:
- Olga Szymkowiak i Monika Dobrzyńska zajęły I miejsce i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego
- Radosław Bąk zajął II miejsce i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
- Kinga Nowińska i Magdalena Ignaczak zajęły III miejsce

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom za świetne wyniki w konkursie i życzymy dalszych sukcesów. Uczestnikom etapu finałowego, który odbędzie się w Toruniu życzymy uzyskania tytułu laureata i zwolnienia z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

Kamila znów wśród najlepszych

W poniedziałek 17 marca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej. W zmaganiach wzięło udział 118 uczniów z kilkudziesięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju. Wśród uczestników Konkursu była także reprezentantka Zespołu Szkół w Bielicach Kamila Kopeć, uczennica trzeciej klasy Technikum logistycznego.


Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Kapituła Honorowa w składzie:
dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju WSB,
dr inż. Paweł Sobczak, Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Olkuszu,
mgr Dominik Penar, Dyrektor Biura Rektora WSB,
Agnieszka Dymek – Customer Service Manager z Raben Polska Sp. z o.o.,
Rafał Woźniak – Dyrektor Platform Logistycznych w FM Logistic,
Piotr Adamczyk – Dział Komunikacji i PR Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.
Na Konkursie młodzież rozwiązywała test zawierający 30 pytań z zakresu wiedzy logistycznej (punktacja przewidywała punkty ujemne za brak prawidłowej odpowiedzi).  W wyniku rywalizacji wyłoniono laureatów. Nasza Kamila zajęła II miejsce. Czego jej bardzo gratulujemy.


Nagrodą główną w Konkursie był "Złoty Indeks WSB" - bezpłatne studia inżynierskie na kierunku Logistyka. Oprócz nagród rzeczowych dla laureatów przewidziano także staże i  wizyty studyjne.

Kamila Kopeć z Bielic w gronie finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

51 uczniów z 37 szkół ponadgimnazjalnych wywalczyło miejsce w finale VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Tegoroczni finaliści pokonali niemal 7 tys. konkurentów, wykazali się dużą pracowitością, wiedzą i opanowaniem. Przed nimi jeszcze jedna próba – ta najważniejsza. Przystąpi do niej także Kamila Kopeć uczennica klasy 3 TL. Finał olimpijskich zmagań odbędzie się 7 marca 2014 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Osiągnięcia w konkursach

Uczeń klasy III a gimnazjum Krzysztof Golis został laureatem konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjum województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2013/2014 z matematyki i geografii oraz finalistą konkursu z chemii. Tytuł laureata daje uczniowi zwolnienie z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Krzysztofowi serdecznie gratulujemy!

Krzysztof Golis z klasy IIIa zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia IX Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

1

 

Sukcesy uczniów ZS w Bielicach w Wojewódzkim Konkursie Żywieniowym

19 listopada 2013 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy odbyła się   X-  JUBILEUSZOWA EDYCJA  wojewódzkiego konkursu  pt. : Wojewódzkie Młodzieżowe Spotkania Żywieniowe.
Tematyką tegorocznych zmagań była ROLA ZBÓŻ W ŻYWIENIU. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały  uczennice klasy III Technikum Żywienia : Marta Rewers i Małgorzata Szygenda, które przygotowały  wystąpienie na temat: Wykorzystanie chleba żytniego w racjonalnym  żywieniu człowieka. Komisja Konkursowa przyznała  uczennicom ZS w Bielicach  I wyróżnienie.   Ponadto nasza szkoła w osobnym konkursie  za najciekawsze opracowanie posteru do tematu wystąpienia otrzymała  III miejsce.  Opiekunem uczennic była Elżbieta Staszewska. Po wysłuchaniu wystąpień  wszyscy uczestnicy udali się do Wyższej Szkoły Gospodarki, gdzie miał miejsce wykład prof. dr. hab. Jana Gawęckiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na temat Drogowskazów w żywieniu . Na zakończenie  spotkania odbył się pokaz cukierniczy przedstawiciela cukierni Sowa. Za I wyróżnienie i III miejsce uczennice dostały bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Hotel City w Bydgoszczy.

galeria>>

Stypendia prezesa Rady Ministrów

14 listopada uczniowie Paulina Manysiak kl II Liceum Ogólnokształcące

paula

i Mikołaj Kulpa kl. IV Technikum Ekonomiczne

mik

otrzymali z rąk Pani wojewody Ewy Mes Stypendia Prezesa Rady Ministrów.Uroczystość wręczenia odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.
Stypendystom Gratulujemy

Sukcesy naszych uczniów na kładach

Uczniowie naszej szkoły, Roman GWIAZDA z klasy III Technikum Mechanicznego oraz Kacper MAZUREK z klasy III Technikum Rolniczego, to miłośnicy quadów.Pierwszy z chłopaków uczestniczył w Pucharze Polski, a drugi w Mistrzostwach Polski w strefie zachodniej. W okresie od marca do października brali udział w wyścigach odbywających się w następujących miejscowościach: Kwidzyniu, Radomiu, Biedrusku, Chełmnie, Górze Kalwarii, Obornikach Wielkopolskich i Wałbrzychu. Startując w cyklu turniejów , Roman zdobył Puchar Polski, co zapewniło mu awans do Mistrzostw Polski, natomiast Kacper zdobył 6. miejsce, uczestnicząc w Mistrzostwach Polski w strefie zachodniej. Uczeń klasy III TR weźmie udział w przyszłorocznym Pucharze Polski. ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 

galeria>>

Sukces Jakuba Mądrowskiego

Jakub Mądrowski z klasy Ic gimnazjum uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym
Konkursie Kangur Matematyczny 2013.

Gminny konkurs matematyczny

17 maja 2013 roku w Mogilnie odbył się XIII Gminny Konkurs Matematyczny dla klas drugich gimnazjum.
II miejsce w tym konkursie zajęła drużyna klasy II a w składzie:
Zofia Erdmann, Krzysztof Golis i Jagoda Skorupińska. Uczniów przygotowywała pani Dorota Moszkowicz
Gratulujemy!

Sukces Agnieszki

11 maja 2013 roku w Toruniu odbył się IV etap "KONKURSU PAPIESKIEGO 2013" (IX edycja) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Byl to jednoczesnie FINAŁ, podczas którego uczennica naszej szkoły Agnieszka Farynowska wywalczyła III miejsce. Opiekę nad uczennicą sprawowała p. H. Kryszak

Sukcesy w Konkursie pt. "Ekologia w gospodarstwie od Ado Z"

28 kwietnia ogłoszone zostały wyniki konkursu zorganizowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, przez Fundację Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, pt. Ekologia w gospodarstwie od A do Z. Konkurs polegał na przygotowaniu projektu gospodarstwa rolnego, uwzględniającego zastosowanie różnych rozwiązań przyjaznych środowisku, których wzajemna synergia w sposób korzystny wpływa na zrównoważone gospodarowanie zasobami naturalnymi.


Przemek Stube z klasy I LO b-ch znalazł się w gronie pierwszych 30 projektów, które uzyskały najwyższą ocenę Komisji Konkursowej - zajął I miejsce za film krótkometrażowy Ekologiczne gospodarowanie. Oceniane były: zgodność opracowanego projektu z podaną tematyką,  inwencja, oryginalność, pomysłowość, kreatywność przedstawionego tematu oraz estetyka i dokładność.

Sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 19-20 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
                                     - blok produkcji roślinnej – Wojciech Mądry z klasy IV TR
                                     - blok produkcji zwierzęcej – Szymon Szajda z klasy IV TR
                                     - blok agrobiznesu – Mikołaj Kulpa z klasy III TE
                                     - blok żywienia – Małgorzata Barczak z klasy III TŻiGD
                                     - blok mechanizacji – Bartłomiej Sroczyński z klasy II TM.
W    wyniku   eliminacji,   do   etapu   centralnego,   który   odbędzie   się   w    murach   SGGW w Warszawie,  zakwalifikowali się:
                                  - Mikołaj Kulpa, Szymon Szajda i Bartłomiej Sroczyński. Gratulujemy!!!

   

  

Gminny konkurs ortograficzny o "Wieczne Pióro Gimnazjalisty"

4 kwietnia 2013 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu ortograficznego, które wyłoniły reprezentantów  naszej szkoły w ostatecznym etapie konkursu. Najlepsi w tej dziedzinie okazali się:

 1. Zofia Erdmann –  klasa IIa
 2. Małgorzata Zmarlak - klasa IIa
 3. Szymon Lewandowski - klasa II a
 4. Martyna Niedziela  - klasa Ic
 5. Martyna Skowron - klasa IIIa
 6. Marta Ruszkiewicz – klasa IIIa
 7. Radosław Baran – klasa IIIc

Gminny etap konkursu odbył się 9 kwietnia 2013 r. w Gimnazjum w Mogilnie. Martyna Skowron zajęła III  miejsceZofia Erdmann zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

Konkursy matematyczne

Krzysztof Golis z kl. IIa gimnazjum uzyskał tytuł finalisty konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa” (06.04.2013r.)


Olga Szymkowiak i Monika Dobrzyńska z kl. Ia gimnazjum zdobyły III miejsce w konkursie matematycznym
„Liga Zadaniowa” w roku szkolnym 2012/2013.


Radosław Bąk z kl. Ia gimnazjum uzyskał wyróżnienie w konkursie matematycznym
„Liga Zadaniowa” w roku szkolnym 2012/2013.

Uczniów przygotowywała pani Dorota Moszkowicz

Sukcesy naszych gimnazjalistów w konkursach wojewódzkich

Cztery uczennice naszego gimnazjum doszły do  wojewódzkich eliminacji KONKURSÓW KURATORYJNYCH.  W Wojewódzkim Konkursie Chemicznym, który odbył się  21 marca 2013r. wzięły udział Marta Ruszkiewicz i Martyna Tarczewska z klasy IIIa. Natomiast w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym uczestniczyły Martyna Skowron i Klaudia Tomaszewska również z klasy IIIa. Największy sukces osiągnęła Martyna Tarczewska, gdyż została laureatką turnieju chemicznego, co daje jej możliwość zwolnienia z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, zaś pozostałe dziewczęta zostały finalistkami konkursów. W przygotowaniach do reprezentacji szkoły w województwie uczennice były wspierane przez panie Wiesławę Nowak i Ewę Hibner.        
Serdecznie gratulujemy

Martyna Tarczewska i Marta Ruszkiewicz

Klaudia Tomaszewska i Martyna Skowron

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski
7 marca 2013 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego, które wyłoniły reprezentantów do etapu powiatowego:

 1. Małgorzata Urbaniak –  klasa Ia Gimnazjum
 2. Małgorzata Zmarlak - klasa IIa Gimnazjum
 3. Weronika Nowak - klasa III d Gimnazjum
 4. Sandra Winkiel – klasa I Technikum Żywienia
 5. Karolina Kiełczyńska – klasa II Technikum Ekonomicznego
 6. Lidia Papis – klasa I Liceum Ogólnokształcącego (profil dziennikarski)
 7. Martyna Werner - klasa I Liceum Ogólnokształcącego (profil dziennikarski)

Powiatowy turniej recytatorski odbył się 12 marca w Mogilnie. Uczennice kl. I LO odniosły w nim zwycięstwo w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Martyna Werner zdobyła I miejsce, a Lidia Papis –II miejsce. Małgorzata Zmarlak otrzymała wyróżnienie w kategorii uczniów gimnazjum.
Martyna Werner i Lidia Papis wzięły udział w okręgowych zmaganiach recytatorów, odbywających się w dniach 16- 17 marca w Bydgoszczy, podczas których Martyna Werner uzyskała wyróżnienie.
Uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Szkolny Poliglota 2013

28 lutego w naszej szkole odbył się konkurs językowy Szkolny Poliglota 2013. Odbywał się on w 2 wersjach: angielsko-rosyjskiej i angielsko-niemieckiej. Testy zawierały zadania na rozumienie tekstu czytanego oraz zadania sprawdzające wiadomości gramatyczne.
W konkursie udział wzięło18 uczniów – 7 uczniów z gimnazjum  i 11 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Każdy uczeń sam deklarował, z których 2 języków obcych chce sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności, czy z języka angielskiego i rosyjskiego czy też z języka angielskiego i niemieckiego.
Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języków obcych. Zagadnienia z języka rosyjskiego opracowała p. Marta Tollak-Łożyńska, zagadnienia z języka niemieckiego opracowała p. Katarzyna Jamroży, natomiast część angielską opracowały panie -  p. Ewa Śniegowska (dla gimnazjum) i  p. Renata Przewiedzikowska (dla klas ponadgimnazjalnych).

Wyniki konkursu są następujące:

W kategorii klas gimnazjalnych:
I miejsce i tytuł Szkolnego Poligloty 2013 otrzymuje Magdalena Rozmus z kl. 3A
II miejsce zajęła Marta Ruszkiewicz z kl. 3A
III miejsce - Martyna Tarczewska z kl. 3A i Radosław Baran z kl. 3C

 

W kategorii klas ponadgimnazjalnych:
I miejsce i tytuł Szkolnego Poligloty 2013 zdobyła Aleksandra Grzybowska z kl. 2 LO
II miejsce zajął Adrian Walentowicz z kl. 2 TL
III miejsce zajęła Beata Stefaniak z kl. 2 LO

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już
w przyszłym roku szkolnym!

Sukces w Konkursie Biblijnymi

Po etapie szkolnym i rejonowym nadszedł czas na etap diecezjalny VI konkursu Biblijnego dla Młodzieży Gimnazjalnej , który odbył się 11 grudnia 2012 r. w Seminarium Duchownym w Gnieźnie. W  tym  roku konkurs przebiegał pod hasłem ,,Apostoł Piotr przewodnikiem na drogach wiary``.  W etapie diecezjalnym brały udział dwie uczennice naszego Gimnazjum : Martyna Tarczewska z kl. III a i Irena Borucka z kl. III c . Obie uczennice walczyły bardzo dzielnie o laur zwycięstwa. Po raz drugi I miejsce zdobyła Irena Borucka. Gratulujemy !  Opiekę nad uczennicami  sprawowała p. H. Kryszak.

Liga Zadaniowa 2011/2012

W konkursie matematycznym „Liga Zadaniowa” dla klas I i II gimnazjum w roku szkolnym 2011/2012 zostało nagrodzonych 7 uczniów.
Wiktor Łykowski kl IIa uzyskał II miejsce

Marta Ruszkiewicz kl IIa zdobyła II miejsce

Magdalena Rozmus kl IIa,

Martyna Skowron kl IIa,

Hubert Nowiński kl IIa,

Paweł Bubak kl IIb

uzyskali wyróżnienie w kategorii klas drugich.


Krzysztof Golis z klasy Ia zdobył II miejsce w kategorii klas pierwszych.


Do konkursów uczniów  przygotowała  mgr Dorota Moszkowicz.

Zdjęcia z uroczystego zakończenia wojewódzkiego konkursu matematycznego "Liga Zadaniowa">>

Gminny konkurs matematyczny 11.05 2012 r.

Drużyna klasy IIa w składzie:
- Marta Ruszkiewicz,
- Magdalena Rozmus,
- Wiktor Łykowski
zdobyła II miejsce w XII Gminnym Konkursie Matematycznym dla klas  drugich gimnazjum.

galeria>>

TYDZIEŃ WYJĄTKOWYCH SUKCESÓW W ZESPOLE SZKÓŁ W BIELICACH

Druga połowa kwietnia to wyjątkowo udane dni dla uczniów ZS w Bielicach. Pierwszy sukces odniosła uczennica klasy IV Technikum Hotelarskiego – Alina Ciesielska, która w eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu (17-20 kwietnia) została finalistką zajmując 12 miejsce w Polsce. Jej opiekunem była pani Ewa Hartwich.
Kolejne sukcesy miały miejsce w dniach 20 i 21 kwietnia w czasie etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Czworo uczniów awansowało do etapu centralnego. W bloku produkcja zwierzęca I miejsce zajęła Weronika Myka - uczennica klasy IV Technikum Rolniczego (opiekunem była pani Agnieszka Jakubowska), kolejne I miejsce, ale w bloku żywienie i gospodarstwo domowe zajął Jakub Bartkowiak - uczeń klasy IV Technikum Żywienia (opiekun: pani Elżbieta Staszewska). Trzecie miejsce zajęli: w bloku mechanizacja  rolnictwa - Przemysław Pokorski - uczeń klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa (opiekun: pan Roman Bednarz) oraz w bloku produkcja roślinna -  Michał Behnke - uczeń klasy IV Technikum Rolniczego (opiekun: Roman Żółkiewicz).

Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie są zwolnieni z egzaminu zawodowego uzyskując maksymalną liczbę punktów.

galeria>>

Konkursy recytatorskie

23 marca 2012 roku w Mogileńskim Domu Kultury odbyły się dwa konkursy recytatorskie. Naszą szkołę w powiatowym etapie konkursu „Strofka” reprezentowały gimnazjalistki:

 • Małgorzata Zmarlak (kl. I a) – otrzymała wyróżnienie
 • Klaudia Tomaszewska (kl. II a),
 • Aleksandra Kryszak (kl. III a),
 • Lidia Papis (kl. III d).


Natomiast w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – uczennice liceum:

 • Michalina Krzyżanowska (kl. III LO) – zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do  
    kolejnego etapu konkursuJ
 • Beata Stefaniak (kl. I LO) – zajęła III miejsce

MIędzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2012"

15 marca 2012 r.odbył się konkurs matematyczny "Kangur2012".Wyróżnienia otrzymali gimnazjaliści Krzysztof Golis z klasy Ia  i Wiktor Łykowski z klasy IIa 


Konkurs przedmiotowy z biologii

W dniu 29 lurego 2012 r. w Toruniu odbył się Finał Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Uczennica klasy III a gimnazjum Monika Rozmarynowska osiągnęła wielki sukces uzyskując tytuł laureata. Zapewniła sobie tym samym zwolnienie z matematyczno-przyrodniczej części egzaminu gimnazjalnego. Bliski sukcesu był również uczeń tej samej klasy – Paweł Jątczak, który brał udział w finale konkursu przedmiotowego z chemii. Do uzyskania tytułu laureata zabrakło mu zaledwie 5 punktów. Z uczniami pracowały: pani prof. H. Niedziela i pani prof. W. Nowak.

Konkurs bilijny dla gimnazjalistów

W dniu 16 grudnia 2011r. w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbył się Finał V Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla Młodzieży Gimnazjalnej. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem: ,,Rok Prymasa Tysiąclecia- Jedynemu Bogu poprzez Maryję-Mariologia Biblijna! Uczniowie zmagali się z tematyką w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i diecezjalnym. Zwycięzcą finału została Irena Borucka-uczennica kl.IIa Gimnazjum.
Opiekunem uczennicy była Hanka Kryszak

Więcej informacji na stronie archidiecezji>>

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

16 listopada br. w sali plenarnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się  uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej, której organizatorem był Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.Gośćmi uroczystości byli  Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pani Ewa Mes, Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy Pani Iwona Waszkiewicz. Obecni byli również dyrektorzy i nauczyciele szkół, do których uczęszczają wyróżnienie uczniowie oraz rodzice stypendystów.

Stypendystami Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej są uczniowie wyróżniający się wynikami w nauce, sukcesami w konkursach i olimpiadach oraz sukcesami sportowymi. W tym roku stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 221 uczniów z woj. kujawsko-pomorskiego zaś stypendystami Ministra Edukacji Narodowej zostało 6 osób.

Stypendystami Prezesa Rady Ministrów w naszej szkole zastały:

Aleksandra Kwiatkowska z klasy II LO

Magdalena Nurska z klasy III TH

 

 Gratulacje !!!

W trakcie uroczystości wręczono też odznaczenia państwowe i resortowe oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty nauczycielom i pracownikom oświaty, którzy nie mogli odebrać wyróżnień w Dniu Edukacji Narodowej.

 

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów SzosRegionalne Targi Rolne


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna


Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski


schronisko Samotnia


Copyright © 2011 ŁJ SM