Zapraszamy także na naszą stronę: facebook.com/ZespolSzkolwBielicach
,
  aktualności
  szkoła
  internat
  kursy kwalifikacyjne
  Grono Pedagogiczne
  Rada Rodziców
  Samorząd Uczniowski
  kalendarz roku szkolnego
  plan lekcji
  wykaz podręczników
  wykaz podręczników klasy I
  rekrutacja
  biblioteka
  osiągnięcia
  zajęcia unijne
  egzaminy zewnętrzne
  koła zainteresowań
  jeździectwo
  sport
  MUKS
  BOS (Bielicki Oddział Szturmowy)
  szkolenia
  przetargi
  absolwenci
  dla rodziców
  dla nauczycieli
  ubezpieczenie uczniów
  nasze filmy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach
pers
jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
i przysługuje mu tytuł
"Srebrnej Szkoły 2016"
"Brązowej Szkoły 2017"
"Brązowej Szkoły 2018"
"Brązowej Szkoły 2019"

 

1

 


KOLEJNA "WAMPIRIADA" W BIELICACH

honorowe oddawanie krwi - wampiriadaW dniu 29.10.2019 r. uczniowie Zespołu Szkół tłumnie przybyli na kolejną akcję honorowego oddawania krwi zorganizowaną przez Magdalenę Paternogę. Młodzież  z niecierpliwością czekała, aby podzielić się tym bezcennym darem ratującym życie. W Wampiriadzie udział wzięli: Margareta Graczyk, Julia Kopeć, Zuzanna Marchlewicz, Magdalena Paternoga,  Karolina Szydłowska, Julia Tomaszewska, Jagoda Ziółkowska oraz Mikołaj Czajka, Jakub Dynkwald, Wojciech Gajda, Jakub Kabaciński, Damian Kaczyński, Artur Kapłoniak, Hubert Karczewski, Kajetan Kędzierski, Wojciech Kędzierski, Oskar Kiełpiński,  Michał Kopliński,  Maciej Luck, Adam Majchrzak, Tomasz Mietlicki, Norbert Olejniczak, Jakub Oliwkowski,  Kamil Piasecki, Klaudiusz Rybak, Mikołaj Schulz, Szymon Ścisłowski, Jakub Świder, Mateusz Rezulak, Jakub Walisiak. Podczas Wampiriady nie zabrakło absolwentów, którzy przybyli oddać krew a wśród nich: Weronika Gajda, Aleksander Dzikowski, Remigiusz Grabowski, Dominik Prus oraz Weronika Stawicka. Do akcji dołączyli również Pani Daria Gralak oraz Panowie Sławomir Lewandowski i Tomasz Bartosik. Podczas akcji oddało krew 38 osób a cała zbiórka została przekazana na rzecz Pana Jarosława Kalisia. Wszystkim Wampirom z całego serca dziękujemy.

fotorelacja>>>


SZKOLNY MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA

mistrz czytania29 października w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Szkolny mistrz głośnego czytania”, który polegał na pięknym zaprezentowaniu wybranego fragmentu książki. W konkursie wzięli udział: Mateusz Pacek, Magdalena Plucińska, Sebastian Słowiński, Natalia Ewiak, Anastazja Furtak, Maria Łopuch, Weronika Błaszczak i Seweryn Zieliński. Tytuł Szkolny Mistrz Głośnego Czytania otrzymała Natalia Ewiak z klasy I TcS. W komisji oceniającej byli: wszyscy uczestnicy konkursu oraz p. Magdalena Walkowiak i p. Ewa Hibner. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!

 

fotorelacja>>>


LEKCJA W PLENERZE

lekcja w plenerzeUczniowie klasy I technikum turystycznego lekcje przedmiotów zawodowych zrealizowali w nadleśnictwie Miradz. Podczas spaceru ścieżką przyrodniczo- dydaktyczną młodzież realizowała zadania z pilotażu i przewodnictwa turystycznego. Jesienny spacer był okazją do przybliżenia tematów związanych z ochroną przyrody i turystyką uprawianą w lasach. 
Z turystycznym pozdrowieniem. 
Młodzieży podczas spaceru towarzyszyła Pani Ewelina Banaszkiewicz

 

fotorelacja>>>


WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI

konkurs recytatorski 1konkurs recytatorski 2W dniu 26.10.2019r. w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku uczniowie zmierzyli się z poezją Kazimierza Wierzyńskiego. W ósemce finalistów znalazła się uczennica naszej szkoły Aleksandra Fydrych. Jury w składzie Paweł L. Gilewski (aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy), Karolina Kasprzak (aktorka Teatru Lalek ALELALE w Bydgoszczy) i Małgorzata Wojciechowska (instruktor literacko-teatralna w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu) podkresliło wysoki i wyrównany poziom finałowych występów. Oli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


"#KOMÓRKOMANIA" W BIELICACH

Akcja rejestracji dawców szpikuDnia 24 października  po raz kolejny przeprowadzona została akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych pod nazwą # Komórkomania. Jak zwykle nasi uczniowie nie zostali obojętni i ochoczo włączyli się w akcję aby pomagać chorym na nowotwory krwi. Wolontariuszami tej akcji były maturzystki: Julia Kubiak i Laura Marczak. Koordynatorem szkolnym z ramienia DKMS była Magdalena Paternoga.

fotorelacja>>>


TURNIEJ INTERNATOWYCH "RODZIN"

W dniu 24 października wychowankowie Internatu rywalizowali w turnieju zorganizowanym na wzór telewizyjnej Familiady. Co prawda nie było na początku żartu prowadzącego, ale rywalizacja czterech "rodzin" internatowych była równie zacięta. Rodziny odpowiadały na 5 pytań, po których wyłoniono zwycięzców. Rywalizacja zakończyła się wspólnym zwycięstwem rodzin Nowaków  (grupa I) i Ancymoniaków (grupa III). Turniej przygotowały Panie Ewelina Luzar i Monika Targas

fotorelacja>>>


INTERNATOWY TURNIEJ SIATKÓWKI

W dniu 22 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Bielicach odbył się Internatowy turniej siatkówki, którego organizatorem i jednocześnie sędzią był wychowawca Bernard Łaganowski. W turnieju rywalizowały ze sobą grupy wychowawcze dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt zwyciężyła grupa p. E.Luzar, a w kategorii chłopców grupa p. M.Targas. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

fotorelacja>>>


"TECHNICY Z ZESPOŁU SZKÓŁ W BIELICACH NA STAŻ"

W Zespole Szkół im Powstańców Wielkopolskich w Bielicach realizowany będzie projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu ,, Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego. Kwota dofinansowania projektu wynosi 640 076,51 PLN. Czas trwania projektu od 01.09.2019 r. do 20.11.2020 r. W ramach projektu 79 uczniów klas II i III naszej szkoły uczestniczyć będzie w dwutygodniowych praktykach zawodowych w Hiszpanii. Uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa w Maladze,  technikum pojazdów samochodowych w Walencji, natomiast młodzież z techników: logistycznego oraz żywienia i usług gastronomicznych w Granadzie.
Więcej informacji w zakładce "zajęcia unijne">>>

b


WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS ROLNICZYCH DO FRANCJI

frW dniach od 13 do 20 października ośmioro uczniów z klas II i IV Technikum Rolniczego Zespołu Szkół w Bielicach im. Powstańców Wielkopolskich wraz z 16 uczniami z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu oraz 6 opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Francji. Młodzież gościła w szkole L’EPLEFPA DE LIMOGES ET DU NORD HAUTE-VIENNE położonej centralnej Francji (Nowa Akwitania). EPLEFPA DE LIMOGES jest szkołą kształcącą przyszłych francuskich rolników. Składa się z dwóch bogato wyposażonych placówek w Vaseix i Magnac-Laval. Szkoła posiada własne gospodarstwa przyszkolne zajmujące się utrzymaniem zwierząt takich jak konie, owce oraz trzoda chlewna rasy „black ass pigs” i bydło mięsne rasy Limousine, z których słynie region Limoges. Produkcja roślinna w gospodarstwie ukierunkowana jest na produkcję pasz dla zwierząt, przede wszystkim z użytków zielonych. Ponadto szkoła dysponuje własnym laboratorium badawczo-szkoleniowym technologii przetwarzania żywności. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję poznania tamtejszego rolnictwa i przemysłu przetwórstwa żywności oraz kultury kraju. Dodatkowym celem wycieczki było doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku obcym, kształtowanie u uczniów postawy otwartości i samodzielności. W trakcie wizyty uczniowie zostali zapoznani z funkcjonowaniem francuskiego modelu spółdzielni maszyn rolniczych (CUMA 87), stacji hodowlanej rasy Limusine wraz z towarzyszącą jej biogazownią w Pôle de Lanaud oraz fermą doświadczalną owiec (CIIRPO) w St Priest-Ligoure. Prócz tego odwiedzili kilka farm okolicznych rolników zajmujących się utrzymaniem owiec, bydła mlecznego, bydła mięsnego oraz tuczem wolno wybiegowym świń rasy „black ass pigs”, gdzie mogli poznać realia tamtejszego rolnictwa. Nie zabrakło również miejsca na zwiedzanie zabytków miasta Limoges, które słynie z okazałej gotyckiej katedry św. Stefana (Cathédrale Saint-Étienne). Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie najważniejszych zabytków i dzielnic Paryża wraz z przewodnikiem. Wycieczka przyniosła wiele nowych doświadczeń, wspomnień i kontaktów z uczniami z Francji.

fotorelacja>>>


Wystawa grzybów jadalnych i trujących

Piękna jesienna pogoda sprzyja w tym roku masowemu pojawianiu się owocników grzybów kapeluszowych. Niestety wraz z wysypem grzybów pojawiają się przypadki zatruć. Przed groźnymi lub śmiertelnymi zatruciami można się jednak uchronić. Trzeba poznać grzyby jadalne i podobne do nich, często z nimi mylone, grzyby trujące. Temu celowi służyła wystawa grzybów jadalnych i trujących, zorganizowana 17 października na pierwszym piętrze budynku głównego. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się wyglądowi najczęściej spotykanych grzybów oraz poznać zasady dobrego grzybobrania, z których najważniejsze to:
- zbieraj tylko grzyby, które znasz i jesteś pewien, że są one jadalne,
- nie niszcz grzybów niejadalnych i trujących, pełnią one ważną rolę w ekosystemie leśnym,
- grzyby należy zbierać do przewiewnych koszy, aby zapobiec ich zaparzaniu.

fotogaleria>>>


PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK

Nasza biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów ofertę dodatkowych zajęć, dla każdego coś fajnego!  Proponujemy:
1. Maraton czytania „Mitologii”, który będzie polegał na głośnym czytaniu fragmentów mitologii  i końcowym konkursie znajomości poznanych mitów. Maraton odbędzie się 22 października  na 4 i 5 lekcji w czytelni. Szczególnie zapraszamy przedstawicieli klas pierwszych.
2. Konkurs  fotograficzny  pt. „Moje selfie z książką”. Należy dostarczyć do biblioteki jedną fotografię zgodną z tematem. Na pewno są wśród Was kreatywne osoby, a liczy się pomysł!
3. Konkurs pt. „Szkolny Mistrz Głośnego Czytania”,  który odbędzie się we wtorek 29 października na pierwszej lekcji w auli. Może wziąć w nim udział każdy, kto pięknie i głośno przeczyta wybrany fragment książki  (wystąpienie może trwać  2-3 minuty).

Zachęcam wszystkich uczniów do zaangażowania, na pewno warto! Czekam na Wasze zgłoszenia. Ewa Hibner


Opowieść Pawła Wichra "Rowerem po zamarzniętym Bajkale"

Opowieści o podróży rowerowej Pana Pawła Wichra były kolejnymi, na które wybrali się członkowie koła Znaczka Turystycznego pod opieką Pani Eweliny Luzar. Jak zwykle emocjonująca relacja z podróży ilustrowana zdjęciami pozwoliła przenieść się w wiele cudownych miejsc.

Spotkanie  zorganizowała Biblioteka Miejska w Mogilnie.

 

fotogaleria>>>


Wycieczka klas pierwszych do Torunia

15 października klasa I TcS oraz uczniowie z klas I TbG,  ITLS , I TaG i I BaG uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem zwiedzania było Żywe Muzeum Piernika, z którego każdy przywiózł własnoręcznie zrobiony ozdobny piernik. Uczestnicy mieli tu okazję poznać tradycję wypieku toruńskiego piernika, historię miasta, średniowieczną kulturę i język. Przenieśli się również na początek XX wieku do manufaktury rodzeństwa Rabiańskich, w której zobaczyli oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form oraz ręcznie zdobione pierniki. Drugim punktem zwiedzania był Niewidzialny Dom - miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić. Dla niektórych osób było to miejsce trudne do przejścia, dla wszystkich na pewno bardzo pouczające. Można powiedzieć, że uczestnicy wyszli stamtąd odmienieni. Co zobaczyli? Nie można o tym mówić- trzeba to samemu przeżyć. Pełni wrażeń wycieczkowicze przed powrotem do Bielic odwiedzili jeszcze Mc Donald’s oraz  obejrzeli film w Cinema City. Bezpieczeństwo podczas wycieczki zapewnili uczniom nauczyciele (wychowawcy): Anna Szalaty, Paula Pawełczak i Iwona Wolff.,

fotogaleria>>>


Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 11 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Apel rozpoczął się życzeniami przewodniczącej samorządu uczniowskiego skierowanymi do pedagogów oraz wszystkich pracowników szkoły. Symbolem podziękowania były kwiaty wręczone przez członków samorządu. Życzenia również złozyła pani Aneta Pawlak - przewodnicząca Rady Rodziców. Następnie głos zabrał pan Dyrektor, który oprócz życzeń, wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Na zakończenie młodzież  przedstawła kabaretową scenkę z życia nauczyciela oraz sondaż dotyczacy opinii na temat pedagogów, oczywiście z przymrużeniem oka. W role belfrów wcielili się: Magdalena Hajdys, Aleksandra Fydrych, Dominika Walkowska, Magdalena Plucińska, Olga Koperska, Wiktoria Olszowska, Michalina Frandzelska, Klaudia Węgrzyn,Patrycja Nowak oraz Kewin Kuczyński.  Opinie o nauczycielach wygłaszali: Anastazja Nyga (mama nauczyciela), Hubert Wąśniewski(rodzic), Remigiusz Rutkowski (dyrektor), Klaudiusz Kopeć (lekarz), Oliwier Pawlaczyk (informatyk) oraz Adam Matkowski (przyjaciel nauczyciela). Uroczystość prowadziły: Paulina Przewiedzikowska i  Monika Cieślewicz. Obsługą techniczną zajęli się:  Jakub Tomczak i Patryk Łukasiewicz. Nad całością czuwała opiekun samorządu pani Zofia Śmigielska.

fotorelacja>>>


"Smaki regionów" na Targach Poznańskich

Dnia 30 września uczniowie klas gastronomicznych uczestniczyli w wycieczce do Poznania na targi ,,Smaki Regionów". Zwiedzając wystawy każdego regionu kraju można było zdegustować potrawy i napoje wykonywane technologią tradycyjną z surowców pochodzących z polskich gospodarstw rolnych, ogrodów, sadów. Targom towarzyszyły różne pokazy kulinarne wykonywane przez znanych polskich kucharzy.

fotorelacja>>>


Próbna ewakuacja mieszkańców internatu

ew

7 października wychowankowie internatu wzięli udział w ćwiczeniach przeciwpożarowych, które miały na celu przypomnienie procedur związanych
z ewakuacją w przypadku zagrożenia. Nadzór nad przebiegiem ćwiczeń pełnili strażacy z PSP w Mogilnie.

 

fotorelacja>>>


Bielice na biesiadzie

biesiadaW sobotę, 5 października 2019r., na terenie przy hali widowiskowo-sportowej w Mogilnie odbyła się Biesiada jesienna. Skoro biesiada, nie mogło na niej zabraknąć przysmaków z Bielic, przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych. Odwiedzający nasze stoisko mogli skosztować wytrawnych, jogurtowo-serowych lodów podanych z gorącymi ziemniaczkami w mundurkach i pyszną sałatką, będących przykładem tzw. kuchni molekularnej. Nie zabrakło także słodkości – dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród najmłodszych, cieszyły się drożdżowe ślimaczki z twarożkiem i dżemem.

fotorelacja>>>


Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

slubowanieW dniu 2 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pana Dyrektora, który przywitał pierwszoklasistów  życząc wszystkim sukcesów i radości z przebywania w naszym gronie. Kilka słów do uczniów skierowała również przewodnicząca szkoły Monika Cieślewicz. Kolejnym punktem programu było ślubowanie na sztandar szkoły. Dla nowych członków społeczności szkolnej został również przygotowany montaż słowno – muzyczny. W apelu wystąpiły: Magdalena Hajdys, Aleksandra Myka, Aleksandra Fydrych, Domika Walkowska, Agata Michalak i Magdalena Plucińska. Na zakończenie, uczniowie oraz wychowawcy mieli okazję uczestniczyć w teleturnieju  ,,Jeden z dziesięciu”, którego gospodarzem był Jakub Tomczak. Całość prowadziła Paulina Przewiedzikowska. Obsługą techniczną zajął się Patryk Łukasiewicz. Uroczystość zorganizował samorząd uczniowski z opiekunem panią Zofią Śmigielską.

fotorelacja>>>


II Bielickie Dożynki Młodzieżowe

fotorelacja>>>


,, Nasze kulinarne dziedzictwo –Smaki Regionów”

smakiDnia 29 września uczennice klasy III TŻiUG Olga Pilachowska i Sandra Tyl odebrały nagrodę za udział w ogólnopolskim konkursie kulinarnym ,,Nasze kulinarne dziedzictwo – Smaki Regionów”. Uroczystość wręczania odbyła się w Poznaniu podczas targów ,,Smaki Regionów”. Nagroda ,,Perła 2019” ustanawiana jest przez krajową kapitułę Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Dziewczyny reprezentowały województwo kujawsko-pomorskie, a docenione zostały za wykonanie żurku na naturalnym zakwasie oraz kotleciki z kaszanki podane z kapustą zasmażaną i duszonymi ziemniakami. Gratulujemy!!!

galeria>>>


Turniej piłki koszykowej z okazji "Dnia chłopca"

DzW turnieju piłki koszykowej rozegranym z okazji „Dnia chłopca” wzięły udział trzy drużyny: reprezentacja nauczycieli, reprezentacja chłopców klas pierwszych po szkole podstawowej oraz reprezentacja chłopców klas pierwszych po gimnazjum. Mecze grane były systemem „każdy z każdym” , każdy mecz trwał 4 x8minut. W klasyfikacji końcowej niepokonani okazali się nauczyciele, na drugim miejscu stanęli chłopcy klas pierwszych po gimnazjum a dzielnie walcząca reprezentacja chłopców po szkole podstawowej zakończyła turniej na 3 miejscu. Całemu turniejowi towarzyszył duch walki i zdrowa, sportowa rywalizacja.

galeria>>>


Agro Show 2019 w Bednarach

Bednary20 września 2019 roku uczniowie klasy Branżowej, Technikum Rolniczego, Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach wraz z nauczycielami p. J. Boruckim, p. A. Błaszakiem, p. R. Bednarzem i p. P. Ignaszakiem  uczestniczyli w XXI edycji Międzynarodowej Wystawy Maszyn i Urządzeń Rolniczych Agro Show 2019 w Bednarach. Jest to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie. Podczas wystawy uczniowie mieli okazję zapoznania się z najnowszymi i najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami rolniczymi, a także z ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa.

galeria>>>


Światowy Dzień Turystyki

27 września to święto turystyki ustanowione przez Światową Organizację Turystyki UNWTO i obchodzone od 1979 roku. Tegoroczne hasło to „ Świętując różnorodność”. Tego dnia uczniowie klas turystycznych świętowali wspólnie uczestnicząc w wielkim turnieju. Podzieleni na cztery grupy brali udział w quizie turystycznym, w którym musieli zmierzyć się z pytaniami z geografii, wiedzy turystycznej czy ciekawostkami ze świata. Oprócz quizu na uczniów czekały zadania sprawnościowe oraz gry i zabawy sprawdzające refleks oraz szybkość. Najlepsza okazała się grupa „Kontynent Azja” w składzie - Klaudiusz  i Martyna z klasy III, Dominika z klasy IV oraz Julka i Anita z klasy I; Gratulujemy!
Nagrodą dla wszystkich był słodki poczęstunek . Imprezę dla uczniów zorganizowała Ewelina Banaszkiewicz.

 

galeria>>>


Światowy Dzień Turystyki w internacie


Z okazji Światowego Dnia Turystyki członkowie koła Znaczka Turystycznego oraz  Panie Ewelina Luzar i Monika Targas  przygotowali mini turniej dla mieszkańców internatu
W rozgrywanych konkurencja trzeba było rozpoznać zabytki z różnych stron świata, potrawy, stroje ludowe itp.
Jak zwykle było dużo dobrej zabawy.

 

galeria>>>


Klasa II TRŻ w Jump Arenie i w Cinema City

25 września 2019 roku uczniowie kl. II TRŻ pojechali do Poznania, by sprawdzić swoje umiejętności sportowe w Jump Arenie. Następnie udali się do Cinema City na film akcji "Rambo: Ostatnia krew". Integracyjny wyjazd sprawił, że wszyscy byli zadowoleni i pełni uśmiechu. Opiekę nad uczniami sprawowały panie M. Walkowiak i M. Balcerzak.

galeria>>>


Warsztaty przetwórstwa żywności

W dniach 13-14 września uczniowie klasy IV TŻ brali udział w warsztatach w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Warsztaty dotyczyły przetwórstwa żywności. W pierwszym dniu uczniowie poznali technikę i maszyny wykorzystywane produkcji serów. Samodzielnie wykańczali sery dodając przyprawy i układając je w odpowiednie formy. Następnego dnia odbyły się zajęcia z przetwórstwa mięsa. Tego dnia nasi uczniowie obserwowali pracę maszyn potrzebnych do produkcji kiełbas. Dowiedzieli się jakie mięso i przyprawy wybrać aby produkt był dobrej jakości. Zostali zapoznani z przebiegiem procesu wędzenia oraz parzenia produktów mięsnych. Ostatnie już warsztaty związane były z produkcją soków. Uczniowie śledzili etapy oczyszczania jabłek oraz ich przetwarzania w celu uzyskania soku. Z bliska poznali technikę pasteryzacji soku oraz próżniowego pakowania gotowego produktu.


Spotkanie z Panem Zdzichem Rabendą

23 września członkowie koła Znaczka Turystycznego wzięli udział w spotkaniu
z Panem Zdzichem Rabendą, podróżnikiem, antropologiem, animatorem kultury. Tematem spotkania była Ekstremalna rowerowa przygoda w Meksyku. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Miejska w Mogilnie, a udaliśmy sie na nie z opiekunem koła Panią Eweliną Luzar

 

galeria>>>


Liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki - rekolekcyjny Dzień Skupienia

W liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki - 18 września, już po raz drugi społeczność Zespołu Szkół w Bielicach przeżywała swój rekolekcyjny Dzień Skupienia. Rozważanie i modlitwę poprowadził ks. dr Marcin Andrzejewski z Gniezna. Wygłosił konferencję na temat żywej obecności Jezusa w Najświętszej Eucharystii. Przypomniał nam tym samym, jak wielkie znaczenie ma Ona w życiu każdego chrześcijanina i jak wiele łask od Boga otrzymuje człowiek w tym sakramencie. Wskazując na św. Stanisława, przytoczył znane jego powiedzenie, iż: „do wyższych rzeczy jestem stworzony.” Następnie uwielbiliśmy Chrystusa adorując go w Najświętszym Sakramencie, w tym czasie wielu z nas przystąpiło do sakramentu pokuty. Tak przeżyty dzień, wspaniale przygotował nas do dalszego świętowania, które miało miejsce we Wrześni. „Oglądać Boga” – właśnie pod takim hasłem odbyło się 21 września doroczne spotkanie młodych z okazji wspomnienia patrona św. Stanisława Kostki. Do Wrześni, wraz ze swymi duszpasterzami, przyjechało ponad 800 młodych z całej archidiecezji, wśród których wraz z księdzem Marcinem byli młodzi z naszej parafii oraz z Zespołu Szkół w Bielicach.

galeria>>>


Klasy pierwsze TOT ze swoimi koszulkami

12To już nasza tradycja. 

Każda pierwsza klasa turystyczna przygotowuje projekt swojej firmowej koszulki. Nie mogło być inaczej i w tym roku! 

Nasze TOTy już ubrane w firmowe koszulki :)

Z turystycznym pozdrowieniem! 

galeria>>>


XXV Jubileuszowy Festyn Archeologiczny w Biskupinie

W dniu 17 września klasy turystyczne oraz klasa II LO uczestniczyły w XXV Jubileuszowym Festynie Archeologicznym w Biskupinie. W tym roku z okazji jubileuszu połączono wątki tematyczne z lat poprzednich. Na festiwalowej scenie zaprezentowali się między innymi Indianie a na polu bitwy walkę stoczyli barbarzyńcy z Rzymskimi Legionami.  Największą atrakcją okazał się pokaz mody w czasie którego uczniowie mieli okazję przebrać się między innymi w stroje Słowian czy Wikingów. Wycieczkę zorganizowali Ewelina Banaszkiewicz i Bartosz Rólski.

Z turystycznymi pozdrowieniami.

galeria>>>


Wycieczka do Centrum Logistycznego Amazon

Dnia 5 i 6 września klasy 3 i 4 technikum logistycznego z Bielic wraz z nauczycielami p. Moniką Balcerzak i p. Katarzyną Twarużek brały udział w wycieczce do Centrum Logistycznego Amazon w Sadach koło Poznania. Uczniowie mieli okazję przejechać się autobusem, na co dzień wożącym pracowników do pracy. W trakcie zwiedzania obserwowali proces przyjmowania, składowania, kompletowania i pakowania zamówień. Naszych logistyków oprowadzali pracownicy Centrum, którzy chętnie opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na pojawiające się w trakcie zwiedzania pytania. Na koniec wycieczki uczniowie zostali obdarowani drobnym upominkiem od firmy.

galeria>>>


Fotorelacja z rozpoczęcia roku szkolnego 2019 - 2020

roz fotorelacja>>


<< 1 2 >>


 

Archiwum

2 0 1 8 / 2 0 1 9
2 0 1 7 / 2 0 1 8 II
2 0 1 7 / 2 0 1 8 I
2 0 1 6 / 2 0 1 7 II
2 0 1 6 / 2 0 1 7 I
2 0 1 5 / 2 0 1 6 II
2 0 1 5 / 2 0 1 6 I
2 0 1 4 / 2 0 1 5 II
2 0 1 4 / 2 0 1 5 I
2 0 1 3 / 2 0 1 4 II
2 0 1 3 / 2 0 1 4 I
2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

 

gog

KONTAKT
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl

bip

dzi
w przypadku kłopotów
z logowaniem kliknij tutaj>>>


Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne

MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

herb
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie




Copyright © 2011 ŁJ SM