Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach

jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".
.

obr
AKADEMIA OBRONY NARODOWEJ
szkoła patronacka


powiększ       
galeria>>

pzhk2

pzhk1


1

2
Wspólpraca z Technikum
Logistycznym
agropower


WYPRAWKA SZKOLNA na rok szkolny 2019/20

 

Dofinansowanie jest udzielane na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych), pełnoletniego ucznia, a także nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.

Więcej informacji tutaj

 

Rozporządzenia i uchwały

Wyprawka_szkolna_2019_-_rozporządzenie_Rady_Ministrów

Wyprawka_szkolna_2019_-_uchwała_Rady_Ministrów

Wyprawka_szkolna_2019_-_załącznik_do_uchwały

 

 

Wniosek należy złożyć w ZESPOLE OBSŁUGI SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W MOGILNIE ul. NARUTOWICZA 1 A w terminie do 6 września 2019.

 

Wnioski oraz inne dokumenty można pobrać w siedzibie ZOSIP UL. NARUTOWICZA 1 A lub z naszej strony.

 

Załączniki:

 

format docx

Oświadczenie o przekazaniu na adres pocztowy

Oświadczenie o przekazaniu na konto

Oświadczenie o zakupie podręczników

Upoważnienie wyprawka

Wniosek wyprawka szkolna 2019

 

format PDF

Oświadczenie o przekazaniu na adres pocztowy

Oświadczenie o przekazaniu na konto

Oświadczenie o zakupie podręczników

Upoważnienie wyprawka

Wniosek wyprawka szkolna 2019  

 


W przypadku kłopotów z zalogowaniem się do dziennika elektronicznego kliknij
tutaj>>


Zapraszamy rodziców do zapoznania się z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa w szkole w zakładce dla rodziców>>

List Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie bezpiecznych wakacji>>


Nasze szkoły

ofer


Film promujący ZS w Bielicach :)
Serdecznie dziękujemy Staroście Mogileńskiemu, panu Bartoszowi
Nowackiemu, za sfinansowanie naszego filmu promocyjnego. Realizację i montaż projektu zawdzięczamy firmie Fokus pana Krzysztofa Walczaka z Mogilna. Scenariusz jest dziełem uczennic klasy III technikum logistycznego, Pauliny Przewiedzikowskiej i Klaudii Słowińskiej oraz pani Justyny Maciejewskiej.

OGŁOSZENIE O REALIZACJI WYSOKIEJ JAKOŚCI STAŻY I PRAKTYK ZAWODOWYCH

uni

czytaj więcej>>

Sukces uczniów ZS Bielice w OWiUR!

7 - 8 czerwca 2019 roku odbył się etap centralny XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Hańczowej (Beskid Niski, woj. małopolskie). Zespół Szkół w Bielicach w bloku produkcja roślinna reprezentował uczeń klasy III Technikum Rolniczego Adam Gołębiewski, natomiast w bloku mechanizacji rolnictwa uczeń klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa Kacper Walisiak. Adam uzyskał tytuł laureata zajmując III miejsce w Polsce, natomiast Kacper tytuł finalisty. Uczniowie otrzymali nagrody pieniężne, rzeczowe i zostali zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego. Adama przygotowywał p. Roman Żółkiewicz nauczyciel produkcji roślinnej, natomiast Kacpra p. Roman Bednarz nauczyciel mechanizacji rolnictwa.
Brawo uczniowie ZS Bielice!!!

galeria>>

Wręczenie nagród w konkursach ekologicznych

kon20 maja zakończył się w Bielicach okres realizacji zadania pt. „Konkursy ekologiczne organizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi 2019r.: Jesteśmy odpowiedzialni za ochronę zagrożonych gatunków. W okresie realizacji zadania przeprowadzone zostały 3 konkursy, z których wyłoniono 3 laureatów, a 7 uczestników wyróżniono. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie w konkursach i uzyskali tytuł laureata:

więcej>>

Konkurs kulinarny

kulDnia 12 maja 2019 r., uczennice klasy II TŻ i UG oraz II Szkoły Branżowej- kucharz, uczestniczyły w konkursie kulinarnym XIX EDYCJI KRAJOWEGO KONKURSU „NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO – SMAKI REGIONÓW. Konkurs odbywał się  podczas Targów w Minikowie „LATO na WSI – Święto Smaku i Tradycji”, których organizatorem był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Naszą szkołę reprezentowały, trzy dwuosobowe zespoły .......

więcej>>

Wizyta prezydenta w Mogilnie

preW dniu 9 kwietnia przedstawiciele klasy wojskowej oraz poczet sztandarowy mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą, który odwiedził Mogilno. Po wysłuchaniu przemówienia Pana Prezydenta był czas na bardziej bezpośrednie spotkanie z Głową Państwa

galeria>>

Łączy nas krew

wamCodziennie tysiące Polaków potrzebuje krwi. Nie można jej niczym zastąpić ani sztucznie wyprodukować dlatego młodzież Zespołu Szkół w Bielicach po raz drugi w tym roku szkolnym włączyła się w akcję „Łączy nas krew, która ratuje życie”
Kolejną akcję Wampiriady zorganizowała Magdalena Paternoga .
Dnia 12.03.2019 r. krew oddali:

więcej>>

Wagary z przyrodą

wagWięcej informacji na naszym facebooku>>

Studniówka

stoW sobotę, 16 lutego w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym "Magnolia" w Bystrzycy na zabawie studniówkowej bawili się maturzyści z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach.

fotorelacja na CMG24>>

TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW

zawPrawie 500 osób odwiedziło w dniach od 19 do 22 lutego naszą szkołę, by wziąć udział w imprezie o nazwie „Tydzień Zawodowców”. W jej trakcie młodzież miała możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną szkoły oraz jej bogatą ofertą edukacyjną.
Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjalnych wybrali się na wycieczkę po obiektach szkolnych, aby wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz Zespół Promocji.

więcej>>

Ogromny sukces ucznia klasy turystycznej!

turBartosz Nowak z klasy III technikum obsługi turystycznej Finalistą VI edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowanej przez Uniwersytet Łódzki. Bartosz o tytuł eksperta turystyki powalczy już w kwietniu w Spale. Trzymajcie kciuki!
Warto dodać , że to już szósta edycja Olimpiady i nasz szósty uczeń w ścisłym finale.
Do konkursu Bartosza przygotowuje Ewelina Banaszkiewicz, nauczyciel przedmiotów turystycznych.

Rewelacyjny wynik uczniów naszych techników!!!

tur16 lutego, z okazji Dnia Patrona, młodzież wykonywała kolejne zadanie ramach tzw. Wielkiego Turnieju Klas – tym razem otrzymało ono nazwę „Integracyjny luty”. W trakcie czterogodzinnych zmagań klasy mogły popisać się swoją wiedzą na temat szkoły i nauczycieli, poćwiczyć umiejętności polonistyczne tworząc rymowanki, uruchomić szare komórki rozwiązując zagadki logiczne, czy też wykazać się znajomością regionu np. w zakresie kulinariów. Artystycznie można było się zaprezentować w zadaniu dodatkowym – stworzeniu plakatu pod hasłem „Kocham moją szkołę, bo…”.

więcej>>

Licealiada 2019

lic5 lutego nasze dziewczęta po triumfie na szczeblu powiatowym udały się do Bydgoszczy na kolejny tym razem wojewódzki etap siatkarskiej licealiady. Niestety los nie był naszym sprzymierzeńcem, albowiem nasz zespół trafił do grupy wielokrotnego mistrza województwa i medalisty Mistrzostw Polski wśród szkół ponadgimnazjalnych (m.in. srebro w 2018), a ponadto biorącego udział w ogólnopolskim programie SOS. Mimo to dziewczęta na ile mogły i były w stanie próbowały sprostać bardziej doświadczonym koleżankom.

więcej>>

Dzień patrona szkoły

Polska historia przypomina, że Polacy potrafili udowadniać swój patriotyzm w każdej chwili, gdy sytuacja Ojczyzny tego wymagała. Wiedzieli o tym również uczestnicy Powstania Wielkopolskiego, którzy dokładnie 100 lat temu odważyli się wcielić w życie słowa „Roty” Marii Konopnickiej. To właśnie im – Naszym Patronom – poświęciliśmy akademię szkolną, która odbyła się 6 lutego 2019 roku w auli.
W montażu słowno - muzycznym wystąpili:

więcej>>

Rewelacyjny wynik uczniów naszych techników!!!

Spośród 43 stypendystów „Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza”z  terenu powiatu mogileńskiego aż 20 to uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach: Monika Cieślewicz, Jakub Filipiak, Klaudia Gmur, Adam Gołębiewski, Remigiusz Grabowski, Michał Kopliński, Zuzanna Kowalska, Katarzyna Krzewińska, Marceli Kwiatkowski, Michał Malicki, Zuzanna Marchlewicz, Julia Nawrocka, Julia Nowak, Jakub Oliwkowski, Paulina Przewiedzikowska, Kamil Rojek, Kamil Roszak, Klaudia Słowińska, Weronika Stawska oraz  Natalia Szubert. Gratulujemy!!!

więcej>>

Stypendium Rady Rodziców

W trakcie apelu z okazji Dnia Patrona w dniu 6 lutego br kolejne osoby otrzymały stypendium „Aktywny – kreatywny uczeń”, fundowane przez Radę Rodziców. Tym razem uhonorowane nim zostały dwie uczennice klas trzecich – Aleksandra Fydrych z III TŻ oraz Paulina Przewiedzikowska z III TL. Ciężka praca i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły popłaca! Gratulujemy!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

sty14.12.2018r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających przyznanie stypendium Prezesa Rady Ministrów. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z rejonu bydgoskiego, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Stypendium otrzymała m.in. uczennica Technikum Logistycznego z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach, Klaudia Gmur.

więcej>>

Lubimy pomagać i pomagamy śpiewająco!

Podczas bożonarodzeniowego konkursu piosnek świątecznych w czwartek przed świętami, zebraliśmy ponad 3 tysiące złotych na  odbudowę spalonego  domu naszej uczennicy Eli. Tylko nasi uczniowie pozwalają sobie na takie piękne gesty, by zamiast stracić pieniądze na słodycze lub napoje energetyczne, wspierają akcje charytatywne!
Najlepszymi występami  pochwalić się mogą klasy: 3b – pierwsze miejsce, 3TŻ – drugie miejsce, 3a – trzecie miejsce oraz 2TL – wyróżnienie. Brawa jednak należą się wszystkim występującym klasom!

galeria>>

Drzwi otwarte 2018

drz14 grudnia o godzinie 17.00 w auli Zespołu Szkół w Bielicach odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjum oraz ich rodziców z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym placówki. Osoby, które przybyły na spotkanie zapoznane zostały z ofertą edukacyjną oraz bazą dydaktyczna szkoły.

galeria>>

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia 2018

 

 

„Gwiazdkowe Pierniki”

pie1Tradycyjnie uczennice klasy 1 TŻR wzięły udział w corocznym festiwalu piernika pt. „Gwiazdkowe Pierniki”, organizowanym przez Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku. Dziewczęta stworzyły piernika dekoracyjnego oraz stroik świąteczny. W kategorii indywidualnej pysznego piernika spożywczego upiekły Sandra Smorczyńska oraz Natalia Piętka. Prace zostały  docenione i otrzymaliśmy trzecie miejsce w kategorii piernika dekoracyjnego oraz dodatkowo wyróżnienie na najpiękniejszy stroik świąteczny. Gratulujemy uczennicom pomysłów oraz realizacji tak pięknej wystawy.

galeria>>

START BOS-u!

bosW dniu 5 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie grupy BOS – Bielickiego Oddziału Szturmowego.  Jest to formacja miłośników ASG  (skrót od air soft gun) czyli replik prawdziwych broni z napędem sprężynowym  gazowym lub elektrycznym, strzelających plastikowymi  kulkami. Zasady gry są proste, polegają na trafieniu przeciwnika takową kulką. Jednak zadanie to wymaga podstawowych umiejętności strzelania i trochę taktyki. Środowisko ASG zajmuje się również rekonstrukcją różnych jednostek wojskowych np. JWK lub GROM. 

więcej>>

Piernikowe szaleństwo

pieDnia 4grudnia  2018 r. odbyły się w naszej szkole   kolejne warsztaty kulinarne, zorganizowane dla uczniów  ze Szkoły Podstawowej w Gębicach. Nauczyciele zespołu  gastronomiczno-hotelarskiego z młodzieżą klas gastronomicznych przygotowali ciasto piernikowe. Dużą rolę odegrała właśnie nasza młodzież, ponieważ to  z ich pomocą dzieci z wielkim zapałem, radością i entuzjazmem wykrawały, wypiekały i dekorowały przeróżne kształty pierniczków. Dzieci do domu wróciły z nowymi doświadczeniami kulinarnymi,       z paczuszkami łakoci i świątecznym bożonarodzeniowym nastrojem

galeria>>

Szlachetna paczka 2018

pacUczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do akcji Szlachetnej Paczki. Przygotowaliśmy paczki dla dwóch rodzin. W paczkach znalazły się m.in. bony zakupowe, komplety czapek szali i rękawiczek, artykuły drogeryjne, żywność trwała. Wartość paczek to około 1000zł! Trzeba dodać, że wszystko co uczniowie przynieśli, zebrali i zakupili z własnej inicjatywy. Klasy, które najbardziej zaangażowały się w akcję: 1 TMS, 3B GIM, 1 LO, 2B, 2 TL, 3 TL oraz nasi nauczyciele.
Wszystkim, jako wolontariusz Szlachetnej Paczki, serdecznie dziękuję!

Ewa Śniegowska 

Andrzejki w internacie

andTradycyjnie w Internacie Wieczór andrzejkowy spędziliśmy wróżąc sobie świetlaną przyszłość. Samorząd internatu przygotował dla mieszkańców różnorodne wróżby min. lanie wosku, serce z imieniem wybranka, obrączka pod naczyniem, czy wróżenie ze szpilek. Nie zabrakło słodkich ciasteczek z wróżbą.Bawiliśmy się świetnie na andrzejkowej dyskotece. Wszystko to dzało sie pod okiem wychowawców.

galeria>>

Wojewódzki Konkurs Recytatorski z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

rec17 listopada 2018 roku w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbyły się eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, w których naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice.
Aleksandra Fydrych z III TŻ  recytowała wiersz L. Staffa „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą” , natomiast Aleksandra Myka z I TR utwór K.I. Gałczyńskiego „Pieśń o fladze”.
Jury konkursowe  wyłoniło 12 finalistów, wśród których znalazła się Aleksandra Fydrych. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzeniaJ

galeria>>

Olimpiada Teologii Katolickiej

15 listopada ubiegłego roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się I etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Wśród laureatów tej części konkursu znaleźli się Sebastian Slowińskikl.I THL oraz Jakub Filipiak i Dawid Arent z kl II TRW. Ci uczniowie obok swych rówieśników z poszczególnych szkół archidiecezji gnieźnieńskiej wzięli udział w etapie diecezjalnym, ktory odbył się 27 lutego w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. W tym roku olimpiadzie towarzyszy hasło „Święty Jacek – wzór ewangelizacji” i wokół tego tematu zbudowane zostały pytania i zagadnienia teologicznych zmagań.

więcej>>

Wycieczka zawodowa do hotelu ,,Moran”

morDnia 14  listopada uczniowie klasy III TŻiUG uczestniczyli w wycieczce zawodowej do hotelu ,,Moran”. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się zakresem świadczonych usług i układem funkcjonalnym obiektu. Każdy miał okazję zobaczyć różne typy pokoi, ich układ oraz wyposażenie. Część gastronomiczną stanowiły sale restauracyjne, sala do podawania śniadań  oraz oczywiście kuchnia i jej zaplecze magazynowe.
Ponadto na terenie hotelu znajdują się sale kompleksowo wyposażone w niezbędny sprzęt audiowizualny  z drzwiami modułowymi pozwalającymi na organizację kilku jednocześnie spotkań lub jednej dużej konferencji  oraz balu, w zależności od potrzeby.Obiekt również świadczy szeroki wachlarz  usług odnowy biologicznej w gabinetach kosmetycznych i SPA.

galeria>>

Koło Znaczka Turystyczne

znaKoło Znaczka Turystycznego działające przy Internacie nie kończy sezonu. Tym razem udaliśmy się do Bilioteki Miejskiej w Mogilnie aby wysłuchać opowieści o Syberii. Pan Michał Książek podzielił sie z nami swoją wiedzą o Syberii gdzie spędził kilka lat. Przy okazji mogliśmy zwiedzić wystawę "Błękitna Armia" poświęconą armii generała Hallera.
Opiekunem koła oraz organizatorem wyjazdu jest Pani Ewelina Luzar.

galeria>>

Uroczystości 100 rocznicy odzyskania niepodległości

                                   

Śpiewanie hymnu                             ZS Bielice dla Niepodległej   

Białe kujawy w obchodach uroczystości 100 rocznicy odzyskania niepodległości

bkuW dniach 10 i 11 listopada zespół taneczny Białe Kujawy również aktywnie włączył się w świętowanie stulecia Niepodległości naszej Ojczyzny. W sobotę mieliśmy zaczyt zatańczyć dla mieszkańców Wylatowa, którzy świętowali w ramach Radosnej Niepodległej. 10 listopada również, nasz Polonez rozpoczął wieczór pieśni patriotycznych w Kościele Matki Bożej Nieustajacej Pomocy w Mogilnie. 11 listopada natomiast, uświetniliśmy naszymi tańcami obchody Święta Niepodległości w Dąbrowie. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Z patriotycznymi pozdrowieniami Białe Kujawy

galeria>>

Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Lecz czymś największym, czym być można: Sobą!  (L. Staff)

niepW dniu 9 listopada 2018 roku uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole 100. rocznicę odzyskania niepodległości.  Obchody rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu o godz. 11.11. Następnie podczas podniosłego apelu z tej okazji uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. Niepodległa.  Zwieńczeniem uroczystości był występ zespołu Białe Kujawy i wspólne zatańczenie poloneza na 100 par.  Świętowanie zakończono  posadzeniem Lasu  Niepodległości.

więcej>>

TMontaż słowno-muzyczny z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w internacie

mon"Ojczyzna to jest wielki, zbiorowy obowiązek"- kierując się słowami poety nasi przodkowie 100 lat temu odzyskali dla nas Niepodległość. Dzisiaj możemy świętować ten dzień wspominając tych, którzy przyczynili się do powrotu Polski na mapę Europy. Z tej okazji sekcja kulturalna Internatu pod opieką Pani Eweliny Luzar przygotowała montaż słowno-muzyczny. Mogliśmy wysłuchać tekstów wierszy i piosenek poświęconych wydarzeniom z 1918 roku. Na koniec zaś grupy wychowawcze odśpiewały wspólnie piosenki patriotyczne. (oprac. E. Luzar)

galeria>>

Turniej I sezonu Pałuckiej Ligi Siatkówki Dziewcząt za sezon 2017/2018

sia10.11.2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Barcinie przy ulicy Polnej 1 rozegrany został Finałowy Turniej I sezonu Pałuckiej Ligi Siatkówki Dziewcząt za sezon 2017/2018. W zawodach zorganizowanych przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy z Barcina, udział wzięły zespoły - I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza z Inowrocławia, LUKS Inowrocław oraz MUKS Bielice.

więcej>>

Warsztaty serowarskie w Minikowie

minDnia 8 listopada uczniowie klasy II TŻiUG uczestniczyli w warsztatach serowarskich zorganizowanych przez Kujawsko- Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Zajęcia polegały na przygotowywaniu serów twarogowych, podpuszczkowych (żółtych) oraz kwasowo- podpuszczkowych. Zanim uczniowie przystąpili do pracy zostali zapoznani z metodami i zasadami technologii sporządzania serów. Po wysłuchaniu ciekawego wykładu, wszyscy zostali zaangażowani do produkcji. Efekty pracy częściowo zostały zabrane do domów a częściowo trafiły do chłodni, do kolejnego procesu produkcji zwanym dojrzewaniem.

galeria>>

Zobaczcie efekty swojej pracy!!! Wielki Turniej Klas – zadanie pierwsze

zalPrzypominamy, że 7 listopada został podsumowany projekt „Profilaktyczny październik”, wykonywany przez Was w ramach Wielkiego Turnieju Klas. Uzyskane przez klasy punkty zostały wpisane do tabeli rankingowej:
11 pkt – klasa II TOT/TŻ (zwycięski plakat!),
10 pkt – klasa II TRW oraz klasa I TRŻ,
9 pkt – klasa I LO oraz klasa II branżowa,
7 pkt – klasy: III TOK, I THL, I TMS,
6 pkt – klasa II TL,
5 pkt – klasa I TL,
4 pkt – klasa IIIa gimnazjum.
Pamiętajcie, że na kolejne wykonane przez Was zadanie czekamy do 26 listopada. Jest o co walczyć (WYCIECZKA!!! ), więc do dzieła!

galeria>>

Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły oraz jednocześnie z okazji 💯 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI,

7 listopada w sali Zespołu Szkół w Bielicach rozegrano turniej o Puchar Dyrektora Szkoły oraz jednocześnie z okazji 💯 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, w którym zagrały zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatów inowrocławskiego i mogileńskiego. Zawody wygrały nasze dziewczęta, które w pokonanym polu zostawiły drużyny z inowrocławskiego Kasprowicza i Zespołu Szkół w Mogilnie. Nagrodzono również najlepsze zawodniczki turnieju, a każdy z uczestników zawodów mógł uzupełnić stracone kalorie pyszną zupką przygotowaną przez tutejszą kuchnię.

więcej>>

Rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych

dkmW dniu 7 listopada po raz kolejny przeprowadzona została akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych pod nazwą # Komórkomania .Jak zwykle nasi uczniowie nie zostali obojętni i ochoczo włączyli się w akcję aby pomagać chorym na nowotwory krwi. Wolontariuszami tej akcji byli maturzyści czyli Claudio Achilefu, Rafał Mąkowski oraz Andrzej  Zabłocki. Koordynatorem szkolnym z ramienia DKMS była Magdalena Paternoga.

galeria>>

Wycieczka klubu znaczka Turystycznego do Poznania

palNie usiedzimy długo w miejscu, ale w końcu jesteśmy turystami. Klasa III TOT oraz uczennice należące do Klubu Znaczka Turystycznego przy Internacie zorganizowali wycieczkę do Poznania. Plan wycieczki był bardzo napięty. Pierwszym punktem była wizyta w palmiarni, gdzie uczniowie zobaczyli egzotyczne gatunki roślin i mogli poczuć się jak na wycieczce w dalekich krajach.

więcej>>

Białe Kujawy podczas Nocy Świętych

gebW dniu 31 października Białe Kujawy miały zaszczyt zatańczyć podczas Nocy Świętych w Kościele w Gębicach.Dziękujemy Księdzu Marcinowi za zaproszenie

galeria>>

Pamiętamy

gro1 listopada już blisko, dlatego też uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach zadbali o ważne dla naszej lokalnej historii miejsca pamięci oraz groby. Posprzątali między innymi grób rodziny Jaczyńskich, pomnik upamiętniający Powstańców Wielkopolskich. Odwiedziliśmy cmentarz w Kwieciszewie i Gębicach.  Na grobach i pod pomnikami złożyliśmy wieńce, które mają przypominać nie tylko o Zaduszkach, ale również o zbliżającej się setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości .

galeria>>

Kocham Cię Polsko

polTradycyjnie już młodzież mieszkająca w internacie mogła uczestniczyć w turnieju KOCHAM CIĘ POLSKO.
Tegoroczna edycja została ukierunkowana na obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości. Pojawiły się zatem zadania, które przybliżyły wydarzenia i postacie roku 1918 i następnych, mające wielki wpływ na odrodzenie się naszej państwowości.
Turniej przygotowała Pani Ewelina Luzar oraz sekcja kulturalna Samorządu Internatu.

galeria>>

Zaduszki poetycko-muzycznie

zad29 października 2018 roku w auli szkolnej  wysłuchaliśmy  zaduszkowego programu poetycko-muzycznego  poświęconego  Janowi Pawłowi II.  Człowiekowi, który zmienił oblicze ziemi, kruszył najtwardsze serca, burzył mury podziałów, łączył zwaśnionych… 
O jego ponadczasowym przesłaniu przypomnieli: Kinga Bergmann, Jan Nyka z  III TR, Remigiusz Grabowski z IV TL, Barbara Sztafel z II TŻ, Magdalena Plucińska z I TŻ, Sebastian Słowiński z I TL, Julia Kubiak z III TOT,  Agata Michalak z III THK, Patryk Łukasiewicz z III TMR oraz Jakub Tomczak z I TMS.

120 rocznica urodzin Brzechwy

brzJak miło czasem cofnąć się do lat dziecięcych i do bohaterów dziecięcych lektur. Uczennice klasy 3a gimnazjum wzięły udział w warsztatach plastycznych polegających na stworzeniu figurki Pana Kleksa :) Do zadania podeszły z pewną dozą rezerwy ale i poczuciem humoru. Oto efekty

galeria>>

Spotkanie z absolwentem szkoły

zie25 października klasa III b miała przyjemność spotkać się z absolwentem naszej szkoły – Panem Mariuszem Ziemniak, który skończył technikum rolnicze i aktualnie pracuje w tym zawodzie prowadząc wraz z żoną dobrze prosperujące gospodarstwo rolno-hodowlane.
Zaproszony gość przekazał uczniom ogromną wiedzę dotyczącą rolnictwa i korzyści płynących z pracy w tym zawodzie. Warto również wspomnieć , że Pan Mariusz czynnie bierze udział w życiu szkoły poprzez udział w meczach piłki koszykowej – co jest Jego pasją od wielu lat.
Dziękujemy za poświęcony czas

galeria>>

GŁOŚNE CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE

czyW dniu 24 października 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole dzień głośnego czytania. Z tej okazji w czytelni odbyło się spotkanie grupy uczniów, którzy chcieli zaprezentować kolegom wybraną przez siebie książkę. Każdy z uczestników najpierw opowiedział o przyniesionej lekturze,  zachęcając innych do jej przeczytania, następnie odczytał wybrany przez siebie fragment.  Wśród zaprezentowanej literatury znalazły się:

więcej>>

Olimpiady Wiedzy o Turystyce

turW dniu 22 października w pracowni turystycznej odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Turystyce. To już VI edycja Konkursu organizowanego przez Uniwersytet Łódzki. W tym roku w konkursie udział wzięło 28 uczniów z klas turystycznych. Tematem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest turystyka przyrodnicza. Najlepiej z testem z turystki poradzili sobie Bartosz Nowak z klasy III oraz Kamil Rojek z klasy IV. Gratulujemy!
Trzymany kciuki za naszych ekspertów od turystki. Kolejny etap to etap okręgowy, który odbędzie się 7 stycznia w Poznaniu. (oprac. E. Banaszkiewicz)

galeria>>

DROGI DO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

DROGI DO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI W 1918r. to tytuł prelekcji,na którą udała się grupa z Koła Znaczka Turystycznego pod opieką Pani Eweliny Luzar.
Prelekcja została zorganizowana przez oddział PTTK w Strzelnie. Dowiedzieliśmy się wielu nieznanych dotąd faktów, które 100 lat temu spowodowały, że Biało-Czerwone barwy po latach niebytu znów załopotały na naszym niebie. Wykład wygłosił dr Przemysław Wójtowicz z IPN w Bydgoszczy.

galeria>>

Dzień Edukacji Narodowej

eduW dniu 11 października odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas części oficjalnej życzenia pedagogom i pracownikom szkoły złożył Dyrektor Paweł Kraśny, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Bartecki oraz Przewodniczący SU Patryk Janik. Przedstawiciele SU wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom szkoły. W części tej również nastąpiło uroczyste wręczenie nagród nauczycielom i pracownikom szkoły. W części artystycznej w teleturnieju BIG Music Quiz wystąpiły dwie drużyny nauczycieli. Śpiewom i tańcom nie było końca. Uroczystość przygotował SU pod czujnym okiem Pani Zofii Śmigielskiej.

galeria>>

Spotkanie z pielęgniarką

pie11 października 2018 r. klasa III B gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z zawodową pielęgniarką - Panią Małgorzatą Danielewicz(mamą jednej z uczennic tej klasy).
Spotkanie to zorganizowane zostało w ramach cyklu godzin z wychowawcą :”Mój wymarzony zawód” i głównie miało na celu zapoznanie uczniów ze specyfiką tej pracy...

więcej>>

Wampiriada

wampDnia 10.10.2018 r. odbyła się pierwsza z zaplanowanych akcji Wampiriady czyli honorowego oddawania krwi zorganizowana przez Magdalenę Paternogę pod hasłem : „Łączy nas krew, która ratuje życie”
Jesienne klimaty sprzyjały oddawaniu krwi ponieważ tylko 6 osób zostało zdyskwalifikowanych.
Podczas tej akcji krew oddali:

więcej>>

Wycieczka do Torunia

torW dniu 9 października klasy I TL i I TMS wyruszyły na pierwszą wycieczkę integracyjną. Celem podróży był gród Kopernika. Pierwszym punktem programu było muzeum historii Torunia, w którym uczniowie poznali dzieje miasta od średniowiecza po współczesność. Spacer po Starówce podsumował wizytę w muzeum. Kolejnym punktem wyprawy było kino i posiłek w galerii Po seansie filmowym w dobrych nastrojach wróciliśmy do domu. Opiekę nad uczniami sprawowali:Zofia Śmigielska, Beata Tomaszewska, Tomasz Wyzina.

galeria>>

Warsztaty profilaktyczne „W kręgu schematów”

Dnia 8.10.2018 z inicjatywy Magdaleny Paternogi, uczniowie klas I szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „W kręgu schematów” prowadzonych przez pracowników Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy Panią Joannę Adamczyk i Pana Pawła  Szopińskiego.

więcej>>

DŚlubowanie klas pierwszych

slu4 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość prowadził przewodniczący SU Patryk Janik. Na wstępie uczniów przywitała Pani Wicedyrektor Elżbieta Staszewska, następnie swoje przemówienie wygłosił przewodniczący SU. W szeregi szkoły wstąpili uczniowie klas I LO, I TL, ITHL, ITRŻ i ITMS. Po ślubowaniu przedstawiciele poszczególnych klas uczestniczyli w Familiadzie, w której zmierzyli się z wychowawcami klas pierwszych. Turniej zwyciężyła drużyna nauczycieli. Wszyscy rozeszli się do klas w wesołej atmosferze. Uroczystość przygotował SU z opiekunem Panią Zofią Śmigielską.

galeria>>

WKonkurs orki 2018

orka4 i 5 października w Bielicach odbył się konkurs orki dla młodzieży szkół rolniczych. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: orka pługiem zagonowym trzyskibowym i orka pługiem obracalnym 4 skibowym, Głównymi organizatorami konkursu byli - Powiat Mogileński i Fundacja Powiatu Mogileńskiego we współpracy z Zespołem Szkół w Bielicach, miesięcznikiem TopAgrar Polska, PUH Chemirol w Mogilnie, Hurtownią Rolnik ze Strzelna oraz firmą FARMTRAC.

wyniki w kategori pług zagonowy                                                                              więcej informacji i galeria>>
wyniki w kategorii pług obracalny

TOT ponownie na Szlaku Piastowskim

gnieMłodzież klasy IV TOT ponownie na Szlaku Piastowskim. Zajęcia praktyczne tym razem odbyły się w Gnieźnie. W programie znalazł się pilotaż po atrakcjach turystycznych pierwszej stolicy Polski. Zwiedziliśmy między innymi Katedrę Gnieźnieńską oraz weszliśmy na wieżę, z której roztaczał się przepiękny widok na miasto.
Młodzież wizytowała także punkt Informacji turystycznej , gdzie pracownik punktu opowiedział o pracy biura. Uczniów czeka kolejny egzamin z klasyfikacji T.14, dotyczy on między innymi prowadzenia informacji turystycznej.
Nagrodą za zdany egzamin w 100 % z kwalifikacji T.13 była zabawa w parku trampolin.
Z turystycznymi pozdrowieniami!

galeria>>

Dzień chłopca

02.10.2018r.w Internacie  uczciliśmy Dzień Chłopca.  Żeńska część internatu upiekła dla chłopców muf inki i przygotowała słodkie upominki. Przewodnicząca samorządu złożyła chłopcom  życzenia, po czym  przystąpiliśmy do konkursów, w których chłopcy okazali się bezkonkurencyjni. Wykazali się dużą wiedzą i  umiejętnościami. Organizacją imprezy zajął się samorząd pod okiem wychowawcy Anny Trębusiewicz

galeria>>

PRÓBNA EWAKUACJA INTERNATU

2 października wychowankowie internatu wzięli udział w ćwiczeniach przeciwpożarowych, które miały na celu przypomnienie procedur związanych z ewakuacją w przypadku zagrożenia. Nadzór nad przebiegiem ćwiczeń pełnili druhowie z PSP w Mogilnie.

 

Koło Znaczka Turystycznego w Kruszwicy

kruW dniu 2 października Koło Znaczka Turystycznego pod opieką Pani Eweliny Luzar udało się na wycieczkę do Kruszwicy. Głównym celem było odebranie legitymacji członkowskich PTTK z rąk Prezesa Nadgoplańskiego oddziału towarzystwa. Mieliśmy okazję zapoznać się z historią oddziału,a także pod opieką przewodnika zwiedzić stolicę pierwszych Piastów. Wysłuchaliśmy z uwagą legendy o królu Popielu oraz przypowieści o pochodzeniu nazwy miasta.Mimo panującego chłodu było naprawdę fajnie.

galeria>>

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

mno28 września 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji grupa ekspertów w składzie : Górska Patrycja, Kluzek Dominika, Kopeć Julia, Marchlewicz Zuzanna, Smółka Olga, Szubert Natalia przepytała uczniów wszystkich klas ze znajomości tabliczki mnożenia. 32 uczniów rozwiązało zadania bezbłędnie i awansowało do kolejnego etapu zmagań. Drugi etap polegał na rozwiązaniu zadań logicznych połączonych z mnożeniem. Najlepszy okazał się Łukasz Powała z klasy IV TPS, drugie miejsce zajęła Daria Hernacka z I TL, trzecie Dariusz Kasznia z III LO. Konkurs przygotowały nauczycielki matematyki : Beata Tomaszewska, Iwona Wolff.

galeria>>

 

Światowy Dzień Turystyki

tur27.09 obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki. Z tej okazji Pani Ewelina Banaszkiewicz, nauczyciel przedmiotów turystycznych zaprosiła klasy turystyczne na prelekcję dotycząca jej wyprawy na Sporady Polnocne. Uczniowie zapoznali się z atrakcjami przyrodniczymi wysp Skiathos, Skopelos i Alonissos. Podczas 2 godzinnej prezentacji młodzież miała okazję zobaczyć zdjęcia greckich wysp, poznać największe atrakcje wysp znanych z filmu Mamma Mia. Uczniowie ...

więcej>>

Podróż dookoła świata w internacie

W dniu 27 września mieszkańcy internatu zostali zaproszenie w "podróż dookoła świata", której przyczynkiem był Światowy Dzień Turystyki. Koło Znaczka Turystycznego pod opieką Pani Eweliny Luzar przygotowało liczne atrakcje dla mieszkańców, a były to m.in. potrawy z różnych stron świata, charakterystyczne dla niektórych państw stroje czy też rosnące w różnych częściach globu owoce.
Były też konkursy przybliżające kulturę innych narodów. Całość zaś zwieńczyła dyskoteka w rytmach z całego globu.

galeria>>

Wizyta uczennic profilu: kosmetyka w Herbarium Spa

W zeszły czwartek  26 września uczennice Liceum Ogólnokształcącego o profilu: kosmetyka odwiedziły Herbarium Spa w Chomiąży Szlacheckiej. Wyjazd okazał się bardzo interesujący i owocny. Poza zwiedzeniem obiektu hotelowego, strefy Wellness oraz gabinetów odnowy i gabinetów masażu, dziewczyny mogły poznać tajniki pracy w Spa od strony praktycznej. Na własnej skórze wypróbowały  pilingi solno-lawendowe oraz masaż olejami z użyciem gorących kamieni. Doznania okazały się niesamowite, już same wrażenia zapachowe wszystkie nas totalnie zrelaksowały

galeria>>

Orka rozpoczęta!

orUczniowie z klas 2,3 i 4 TR & TMR pomimo suszy solidnie przykładają się do pracy w polu - na działkach należących do Fundacji Powiatu Mogileńskiego. Przy tej okazji dziękujemy za współpracę i udostępnienie miejsca panu Andrzejowi Chełminiakowi. Uczniowie maja "pole" do popisu a jednocześnie udoskonalają swoje umiejętności😉

                                                             film>>                                                              galeria>>

Światowy Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy.

pi17 września 2018 r. uczniowie klas I LO, I TL, I THL, I TMS, TŻR  uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach obchodów Światowego Dnia Udzielania Pierwszej Pomocy.
Fachowego instruktażu udzielił ratownik medyczny Pan Błażej Meller, który bardzo szczegółowo omówił i profesjonalnie pokazał jak udzielać pomocy w zaburzeniach krążeniowo- oddechowych. Chętni uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonania resuscytacji krążeniowo- oddechowej na specjalnym fantomie.
Zajęcia w zorganizowała Magdalena Paternoga.

galeria>>

Bielicki Dożynki Młodzieżowe


powiększ

fotorelacja
fotorelacja (facebook)

 

IV CENTRALNY ZLOT KLAS MUNDUROWYCH

munW dniu 5 września 2018 r. w Bydgoszczy drużyna naszej szkoły wzięła udział w zawodach sportowo-obronnych zorganizowanych przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy w ramach eliminacji do IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych 2018. Skład drużyny stanowili: kapitan Jakub Oliwkowski, członkowie: Krzysztof Bajer, Jakub Filipiak, Dariusz Kasznia, Julia Kopeć, Robert Paluszyński, Błażej Strzelecki, Grzegorz Śmigielski, Zuzanna Zaparucha.

więcej>>

Słodkie świętowanie klas turystycznych

Słodkie świętowanie klas turystycznych. Jest co świętować!
100 % zdawalności na egzaminach zawodowych!
Brawo! Oby tak dalej !

 


szWitamy w nowym roku szkolnym 2018/2019

 


Archiwum

2 0 1 7 / 2 0 1 8 II
2 0 1 7 / 2 0 1 8 I
2 0 1 6 / 2 0 1 7 II
2 0 1 6 / 2 0 1 7 I
2 0 1 5 / 2 0 1 6 II

2 0 1 5 / 2 0 1 6 I
2 0 1 4 / 2 0 1 5 II
2 0 1 4 / 2 0 1 5 I
2 0 1 3 / 2 0 1 4 II
2 0 1 3 / 2 0 1 4 I

2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

 

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl

bipr2019
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne

szk

Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

/
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego

 

Copyright © 2011 ŁJ SM