Zapraszamy do nas absolwentów gimnazjów do Liceum Ogólnokształcącego są jeszcze wolne miejsca
  aktualności
  szkoła
  internat
  kursy kwalifikacyjne
  Grono Pedagogiczne
  Rada Rodziców
 Samorząd Uczniowski
  kalendarz roku szkolnego
  plan lekcji
  wykaz podręczników
  rekrutacja
  biblioteka
  osiągnięcia
  zajęcia unijne
  projekty edukacyjne
  egzaminy zewnętrzne
  koła zainteresowań
  nasze talenty
  jeździectwo
  sport
  MUKS
  galeria
  szkolenia
  przetargi
  absolwenci
  dla rodziców
  dla nauczycieli
  ubezpieczenie uczniów
  nasze filmy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach

jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".
.

obr
AKADEMIA OBRONY NARODOWEJ
szkoła patronacka


powiększ       
galeria>>

pzhk2

pzhk1


1

2
Wspólpraca z Technikum
Logistycznym agropower

 


UWAGA !
KWATEROWANIE WYCHOWANKÓW INTERNATU ODBĘDZIE SIĘ
2 WRZEŚNIA 2018 r. W GODZINACH
OD 16.00 DO 21.00


Rada Pedagogiczna odbędzie się w czwartek 30 sierpnia 2018
o godz. 8:30 w auli


W przypadku kłopotów z zalogowaniem się do dziennika elektronicznego kliknij tutaj>>


OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

więcej informacji >>

Kliknij na folderze wybrany typ szkoły aby dowiedzieć się więcejkliknij na obrazek powyżej aby uzyskać więcej informacji

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

fotorelacja>>

Sukces Adama Gołębiewskiego w OWiUR

6-8 czerwca 2018 odbył się centralny etap XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych we Wrocławiu. Zespół Szkół w Bielicach w bloku produkcja roślinna reprezentował uczeń klasy II Technikum Rolniczego Adam Gołębiewski. Adam uzyskał tytuł Laureata zajmując III miejsce w Polsce.Zdobycie tego tytułu wiąże się z uzyskaniem indeksu na studia, zwolnieniem z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz nagrodą pieniężną.
Adama przygotowywał p. Roman Żółkiewicz nauczyciel produkcji roślinnej w ZS Bielice.
Brawo Adam!!!

oswięcej>>

WARSZTATY KULINARNO-CHEMICZNE DLA SP W GĘBICACH

12 czerwca 2018 roku nauczyciele zespołu gastronomiczno-hotelarskiego  wraz  z nauczycielem chemii, panią Wiesławą Nowak zorganizowali i przeprowadzili warsztaty kulinarno-chemiczne dla uczniów klas IV Szkoły Podstawowej w Gębicach.  Dzieci miały okazję samodzielnie wykonać kruche ciasteczka, zdrowe  i przede wszystkim naturalne soki owocowo-warzywne oraz lizaki ze  świeżą miętą. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się lody owocowe z naturalną bitą śmietanką wykonane techniką kuchni molekularnej.  Ponadto, dzieci samodzielnie „wyprodukowały” mydełka    z dodatkiem ziół i płatków kwiatów. Było dużo zabawy, radości jak i również nauki. Zapraszam do galerii.

galeria>>

XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny,

12 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół w Strzelnie odbył się XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny, w którym główne nagrody zdobyli nasi uczniowie z klasy III a Klaudia Wachowska – I miejsce, Sebastian Słowiński – II miejsce, Julia Ciuper – III miejsce.
W konkursie wzięły również udział: Zuzanna Kałamaja z II TŻ, Klaudia Słowińska z II TL i Zuzanna Nowak z I TOT.
Gratulujemy sukcesu!

galeria>>

Logistycy w Swornychgaciach

W dniach 7-8 czerwca 2018r. klasa 2TL wraz z wychowawcą panią Katarzyną Twarużek oraz opiekunem Justyną Pawlak przyjemnie spędzała czas na wycieczce na Kaszubach. Nie była to jednak zwyczajna wycieczka, ponieważ jej uczestnicy podziwiali piękno okolic miejscowości Swornegacie poruszając się... kajakami. Pierwszego dnia uczniowie i opiekunowie płynęli rzeką Zbrzycą przepływając Jezioro Księże, Jezioro Parszczenica, Jezioro Śluza oraz Jezioro Witoczno pokonując dystans 15km. Kolejnego dnia zwolennicy aktywnego wypoczynku płynęli kajakami po rzece Chocinie, która zaskakiwała niezliczoną ilością zakrętów na dystansie 15km. W wolnym czasie grupa aktywnie spędzała czas podziwiając widoki wypoczynkowej miejscowości oraz grając w gry na świeżym powietrzu.

galeria>>

Konkurs krasomówczy

Michał Maruszak z klasy I Branżowej zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Krasomówczym, który odbył się 7 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół w Mogilnie. Wygłosił przemówienie na temat patriotyzmu Polaków w trudnych czasach zaborów. Gratulujemy sukcesu!

 

 

IV turniej piłki nożnej i siatkówki BIELICE CUP 2018

W dniu 5 czerwca 2018 roku na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Bielicach , z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego ,odbył się IV turniej piłki nożnej i siatkówki BIELICE CUP. Uczestnikami turnieju były dzieci szkół podstawowych. W zawodach wzięły udział 22 drużyny (16 piłka nożna chłopców i 6 siatkówka dziewcząt) z 17 szkół podstawowych z terenu powiatów mogileńskiego, konińskiego, słupeckiego i inowrocławskiego

więcej>>

Koło znaczka turystycznego

4 czerwca upłynął w Internacie naszej szkoły pod znakiem promocji aktywnego spędzania czasu wolnego oraz promocji zbierania Znaczków Turystycznych. Pierwszym akcentem tego dnia było spotkanie członków koła Znaczka Turystycznego z okazji pierwszej rocznicy funkcjonowania koła w Internacie. Dziewczyny należące do koła otrzymały legitymacje członkowskie oraz drobne upominki mające zachęcić do poznawania piękna naszego kraju i krajów europejskich.

więcej>>

TŻiUG w Krakowie

W dniach 28-30 maja 2018 roku  uczniowie klas TŻiUG uczestniczyli w  wycieczce szkolnej do Krakowa. Dnia pierwszego odbyło się  zwiedzanie Krakowa min. Wawel, Dziedziniec Zamkowy, Krypta i Dzwon Zygmunta, Plac Matejki, Barbakan, Brama Floriańska, Rynek Krakowski z Wieżą Ratuszową wraz z Kościołem Mariackim. Dnia drugiego odbył się całodzienny pobyt w Energylandii największym parku rozrywki w Polsce. W ostatni dzień uczniowie zwiedzili Muzeum Auschwitz Birkenau - Oświęcim, Brzezinka a następnie Wadowice a w nim Kościół Parafialny i dom Jana Pawła II.

galeria>>

Powiatowe eliminacje VII Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej

W dniu  24 maja 2018 roku w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje    7Olimpiady Obrony Cywilnej. Uczestniczyło w nich 5 dwuosobowych  reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu mogileńskiego. Olimpiada składała się z części  pisemnej oraz sprawdzianu praktycznego polegającego m.in. na sprawdzeniu umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej oraz znajomości podstawowego sprzętu obrony cywilnej. W ramach olimpiady uczestnicy eliminacji mogli również poćwiczyć  strzelanie z broni pneumatycznej na naszej szkolnej strzelnicy........

więcej>>

V Powiatowy Konkurs As Gramatyki.

23 maja 2018 roku w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach odbył się V Powiatowy Konkurs As Gramatyki. Komisja konkursowa, w składzie: E. Janus, J. Łuczak, A. Małolepsza, M. Konieczka, E. Hibner i M. Walkowiak, przyznała:
I miejsce....

więcej>>

III Mistrzostwa Klas Mundurowych w Gąsawie

22 maja 2018 r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w III Mistrzostwach Klas Mundurowych w Gąsawie – „Sprawny jak policjant, strażak, żołnierz”. Po krótkim powitaniu i zapoznaniu się ze szczegółowym harmonogramem turnieju pięcioosobowe drużyny rozpoczęły rywalizację w trzech konkurencjach: strzelanie z kbks- u z postawy leżącej, biegu sztafetowego na dystansie 5 x 400 m, sprawnościowego toru przeszkód. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy IV miejsce.
Uczniowie reprezentujący ZS w Bielicach to: Julia Kopeć (I TL), Zuzanna Zaparucha (III c), Dariusz Kasznia (II LO), Wiktor Kurek (I TL) i Grzegorz Śmigielski (II LO).
Gratulujemy!

galeria>>

Regionalne Targi Rolne Bielice 2018

fotorelacja dzień 1>>

fotorelacja dzień 2>>

Konkurs Kangur Matematyczny

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Antoni Pietrzak otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Ucznia do konkursu przygotowywała pani Beata Tomaszewska. Antkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Konkursie Plastycznym „Powstanie Wielkopolskie w oczach młodego pokolenia”.

Uczniowie naszej szkoły: Julia Kopeć z kl. I TL, Zuzanna Kowalska z kl. I TW, Julia Nowak z kl. I TW i Hubert Marcinek z kl. II TMS, Weronika Spochacz z kl. II LO, Julia Rychłowska z kl. II a, Kinga Jańczak z kl. II TŻ, Agnieszka Woźniecka z kl. II TŻ i Justyna Cierpisz z kl. IV TL wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Powstanie Wielkopolskie w oczach młodego pokolenia”.
W dniu 16.05.2018 r. w Zespole Placówek Specjalnych w Szerzawach odbyło się uroczyste podsumowanie tego konkursu.
Sukces odniosły:........

więcej>>

Lekcja wychowania fizycznego w plenerze

15 maja  klasa III a gimnazjum uczestniczyła w lekcjach  nauki gry w tenisa. Zajęcia odbyły się w ośrodku tenisowym „ Conrado” w Żabnie koło Mogilna. Młodzież dotarła do ośrodka sportowego rowerami wraz z opiekunami. Uczniowie oprócz rekreacyjnej jazdy rowerem mieli możliwość zapoznania się z dyscypliną sportową na profesjonalnych kortach tenisowych oraz nauki podstawowych uderzeń tenisowych. Cała wyprawa przebiegała w luźnej, wesołej atmosferze i zakończyła się bezpiecznym powrotem do szkoły.

galeria>>

Sukces Adama Gołębiewskiego

20 kwietnia2018 roku w Zespole Szkół CKR Karolewo odbył się okręgowy etap XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.Uczeń naszej szkoły Adam Gołębiewski z klasy II Technikum Rolniczego w bloku produkcja roślinna pod kierunkiem p. Romana Żółkiewicza zajął I miejsce. Jednoczesnie zakwalifikowal się do etapu centralnego który odbędzie się w tym roku we Wrocławiu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.

więcej>>

XVIII EDYCJA KONKURSU „NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO SMAKI REGIONÓW”

Dnia 13 maja 2018 odbył się podczas Targów Turystyczno-Ogrodniczych pt. „Lato na wsi” w Minikowie coroczny konkurs regionalny „Nasze kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów”. Głównym celem konkursu była promocja produktów oraz potraw regionalnych będących polską tradycją, przygotowywanych według tych samych receptur od wielu, wielu lat.
W konkursie wzięły udział uczennice klasy I TŻiUG Olga Pilachowska oraz Sandra Tyl, które przygotowały....

więcej>>

Sukces Sebastiana i Jakuba w wojewódzkim konkursie

11 maja dwaj przedstawiciele naszych gimnazjalistów z klas trzecich, Jakub Chudyk oraz Sebastian Słowiński, brali udział w konkursie Humanista Roku, objętym patronatem m.in. przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs, w którym udział wzięło 91 uczniów gimnazjów z terenu województwa kujawsko – pomorskiego, odbył się w auli Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Sebastian uzyskał tytuł laureata, natomiast Kuba finalisty. Gratulujemy!!!

galeria>>

Matura 2018

i Zaczęło się.... trzymamy kciuki                     galeria>>

Swięto Konstytucji 3 maja

W dniu 3 maja 2018 r. w Mogilnie odbyły się obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości brał udział poczet sztandarowy szkoły oraz delegacja, z dyrektorem Pawłem Kraśnym na czele. O godzinie 8:30 odbyła się uroczysta msza w kościele pw. św. Jakuba Apostoła a po niej uroczysty przemarsz Sztandarów na rynek pod Pomnik Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Mogileńskiej.

galeria>>

Wycieczka gimnazjalistów do Torunia

fotorelacja>>

Szczęśliwej drogi, już czas…

27 kwietnia 2018r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych.  Była to uroczystość szczególnie wyjątkowa, ponieważ uczestniczyli w niej nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale również zaproszeni goście: Starosta Mogileński pan Tomasz Barczak, Przewodniczący Rady Powiatu Mogileńskiego pan Jan Bartecki, Przewodniczący Rady Rodziców pan Marek Mądrowski oraz poprzedni dyrektor szkoły pan Hieronim Banaszkiewicz.

więcej>>

Florystyka i ikebana

W dniu 26 kwietnia z inicjatywy Pań Eweliny Luzar i Anny Trębusiewicz odbyły się w Internacie zajęcia z florystyki i ikebany, czyli sztuki układania dekoracji z kwiatów i bukietów. Zajęcia pozwoliły zapoznać się z podstawowymi prawidłami układania bukietów, doborem kwiatów i innych elementów dekoracji. Inspiracją do zorganizowania zajęć był obchodzony w dniu 27 kwietnia Dzień Florysty.
Zajęcia zakończyły się krótkim quizem ze znajomości kwiatów.
Powstałe w czasie zajęć bukiety były prześliczne.

więcej>>

Spotkanie z publicystą

25.04.2018 w auli szkolnej gościliśmy Pana Stanisława Kaszńskiego, autora książek, publicystę, podróżnika, długoletniego dziennikarza Gazety Pomorskiej.
Podczas spotkania z młodzieżą Pan Kaszyński przedstawił sylwetki wybitnych synów ziemi mogileńskiej. Również jego życie zawodowe świadczy o tym, że sam jest doskonałym przykładem potwierdzającym tezę, że każdy może osiągnąć sukces jeśli nauką, pracą i wytrwałością będzie dążyć do realizacji swoich marzeń.

galeriia>>

Spotkanie z policjantem

Z inicjatywy dyrektora Pawła Kraśnego i pedagog Magdaleny Paternogi w dniu 23 kwietnia gościliśmy w naszej szkole podinspektora Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu Pana Piotra Kujawę, który podczas spotkania przedstawił młodzieży skutki prawne różnych sytuacji, z którymi młody człowiek może się spotkać nie tylko w szkole, ale podczas zbliżających się dni wolnych i wakacji.

galeria>>

Wycieczka do parku trampolin

Dnia 23 kwietnia br. klasa I branżowa wraz z wychowawcą uczestniczyła w wycieczce do Poznania. Gdzie aktywnie spędzali czas wolny w parku trampolin. Uczniowie wykonując różne salta i akrobacje oraz grając w siatkówkę i koszykówkę świetnie się bawili.  Po wyczerpujących zajęciach klasa odpoczywała na filmie w kinie i zajadała się popcornem.

galeria>>

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki. W czytelni odbył się międzyklasowy konkurs  z wiadomości o książkach, w  którym I miejsce zajęła klasa IIIa. Uczniowie wzięli też udział w konkursie pt. „Podaruj nowe życie książce”,  I miejsce zajął  Jakub  Chudyk z kl. IIIa, natomiast II miejsce Jan Grzechowski z kl. IIa. Dodatkowo na lekcjach plastyki i wiedzy o kulturze odbyły się zajęcia, na których uczniowie poznawali budowę i funkcje książki. Zmagali się również z zadaniami praktycznymi w szkolnej bibliotece, np. z wyszukaniem książki z gatunku fantasy czy książki z obwolutą. Zajęcia odbyły się pod kierunkiem pań Ewy Kowal i Ewy Śniegowskiej.

Galeria>>

„Kto żyje w sercach tych, którzy pozostają, nie umiera nigdy…”

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego nauczyciela naszej szkoły. Pan Janusz Trocholepszy przepracował w Zespole Szkół w Bielicach 32 lata; zatrudniony od 1 września 1963 roku, pracował jako nauczyciel przedmiotów zawodowych. W czasie od 1 września 1963 roku  do 1 września 1985 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora szkoły. W następnych latach  pracował jako kierownik kształcenia praktycznego.

więcej>>

Egzaminy gimnazjalne 2018

W dniach 18-20 kwietnia uczniowie trzecich klas gimnazjum zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi. Wszyscy życzyliśmy im powodzenia i trzymaliśmy za nich kciuki. Na wyniki tego maratonu egzaminacyjnego trzeba poczekać do 15 czerwca.

galeria>>

Kolejny sportowy sukces dziewcząt z Zespołu Szkół w Bielicach.

Ze srebrnymi medalami  wróciły reprezentantki Zespołu Szkół w Bielicach z mistrzostw województwa kujawsko - pomorskiego  w drużynowych biegach przełajowych.
17 kwietnia we Włocławku spotkały się najlepiej biegające w terenie drużyny w naszym  województwie. Jako pierwsi na starcie pojawili się uczniowie szkół podstawowych, następnie gimnazjaliści. W kategorii licealiady dziewcząt, wystartowała drużyna Zespołu Szkół w Bielicach.

więcej>>

 

„Zdrowie dla wszystkich”

Dnia 16.04.2018r. w auli szkolnej z inicjatywy pań Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi odbyła się prelekcja pod hasłem  „Zdrowie dla wszystkich”  w ramach corocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Uczniowie Zuzanna Król, Karolina Kiałka i Paweł Czech przedstawili zagadnienia dotyczące zdrowia, klasyfikację chorób oraz szczegółowo omówili niektóre rzadkie choroby.

więcej>>

„Bielicjada”

13 kwietnia w godzinach 8.00- 10.30 odbyła się w naszej szkole V Bielicjada - konkurs dla uczniów ostatnich klas gimnazjum. W rywalizacji wzięło udział 13 kilkuosobowych zespołów, które miały do wykonania  11 zadań sprawdzających  umiejętności praktyczne z poszczególnych zawodów. Konkurencje były różnorodne np. strzelanie z pistoletu pneumatycznego, cięcie........

więcej>>

Zemsta Aleksandra Fredry na szkolnej scenie

13 kwietnia podczas Drzwi Otwartych w auli  odbyła się premiera inscenizacji fragmentów „Zemsty” Aleksandra Fredry w wykonaniu szkolnego koła teatralnego. W role bohaterów wcielili się: Antoni Pietrzak – Cześnik Raptusiewicz, Mateusz Kuras – Rejent Milczek, Paweł Czech-  Józef Papkin, Agata Michalak – Podstolina, Klaudia Rutkowska – Klara, Kamil Kraska – Wacław, Michał Maruszak – Dyndalski, Paweł Kowalski – Śmigalski, Klaudiusz Wesołowski i Jakub Rogowski – murarze oraz Aleksandra Fydrych jako narrator. 16 kwietnia przedstawienie mieli okazję obejrzeć także wszyscy gimnazjaliści. Aktorzy bawili publiczność z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w naszej szkole.

galeria>>

Goście z Turcji

2 kwietnia 2018 roku Zespół Szkół w Bielicach gościł delegację z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Wykładowca Dariusz Wiliński wygłosił pasjonujący wykład o przedsiębiorczości i wyborach jakich musi dokonać młody człowiek kończący szkołę średnią. Razem z wykładowcą przyjechały cztery osoby z Turcji biorące udział w programie Erasmus+. Program ma na celu.....

więcej>>

Wzięli byka za rogi

W dniu 10 kwietnia 2018 r. w Mogilnie odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego „O wieczne pióro gimnazjalisty”. Do zmagań konkursowych stanęli najlepsi znawcy zasad ortografii i interpunkcji. Naszą szkołę reprezentowali: Iga Woźniak ( II a), Hubert Smorczyński, (IIb) Kamila Pietrzak (III a), Sebastian Słowiński(III a), Klaudia Wachowska (III a), Julia Ciuper (III a) i Karolina Kociołł (III c).
W gronie laureatów i wyróżnionych znaleźli się: Julia Ciuper ( II miejsce), Klaudia Wachowska ( IV miejsce)i Sebastian Słowiński (wyróżnienie).
Zwycięzcom gratulujemy!

Konkursy z okazji Dnia Książki

Z okazji zbliżającego się Dnia Książki proponujemy całej społeczności szkolnej kilka konkursów. Zapraszamy zarówno uczniów jak i nauczycieli do wspólnego naprawiania „zmęczonych czasem” egzemplarzy książek w naszej bibliotece. Zachęcamy  wszystkich do wzięcia udziału w konkursie,  polegającym na wybraniu przez uczestnika  jednej   lub kilku książek, którym chciałby ofiarować nowe życie.

więcej>>

Warsztaty wielkanocne dla szkoły podstawowej

Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie odwiedzili Bielice. Uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych organizowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz w zajęciach rekreacyjnych na terenie szkolnego internatu. Z wielkim entuzjazmem korzystali z gry w bilard, w „piłkarzyki” oraz w tenisa stołowego. Dzieciaki tak miło spędzają u nas czas, że, kto wie, może za kilka lat staną się naszymi uczniami

galeria>>

Pozostanie w naszej pamięci

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, Wychowawcy i Pedagoga Pana mgr. inż. Grzegorza Kasperkowiaka, długoletniego nauczyciela naszej szkoły.
Grzegorz Kasperkowiak był nauczycielem przedmiotów zawodowych, m.in: rysunku technicznego, mechaniki i podstaw techniki. Prowadził także zajęcia praktyczne oraz był wychowawcą kilku pokoleń uczniów.

więcej>>

IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

W dniu 5 kwietnia 2018r. z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego Renaty Przewiedzikowskiej i Zofii Śmigielskiej w Zespole Szkół w Bielicach odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim. Do rywalizacji w kategorii szkół średnich zgłosiły się : Zespół Szkół w Mogilnie i Zespół Szkół w Bielicach.
W kategorii szkół gimnazjalnych udział wzięły drużyny z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilczynie oraz gospodarze Gimnazjum w Bielicach.

więcej>>

SUKCESY W OLIMPIADZIE WIEDZY O TURYSTYCE.

KAMIL ROJEK uczeń klasy III TECHNIKUM OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ w Zespole Szkół w Bielicach znalazł się w grupie Laureatów  V edycji OLIMPIADY WIEDZY O TURYSTYCE. W kolejnych etapach Olimpiady wzięło udział ponad 3 tysiące uczniów ze szkół w całej Polsce. Zdobycie tytułu LAUREATA wiąże się z uzyskaniem Indeksu na kierunek  Turystyka i Rekreacje Uniwersytetu Łódzkiego/ lub na innej uczelni/ oraz zwolnieniem z części pisemnej egzaminu z przygotowania zawodowego.

więcej>>

" DZIEŃ MARCHEWKI"

4 kwietnia to " DZIEŃ MARCHEWKI" z tej okazji  Panie Ewelina Luzar i Anna Trębusiewicz przygotowały dla mieszkańców Internatu konkursy, których głównym bohaterem była właśnie MARCHEWKA. Zadania konkursowe to m.in krótki quiz o marchewce oraz zadania manualne takie jak obieranie marchwi, tarcie marchwi, krojenie w kostkę, talarki i słupki. Zwieńczeniem była degustacja własnoręcznie wykonanego soku. Nie zabrakło też marchewkowego ciasta.
I tak oto dzień marchewki stał się powodem fajnej zabawy promującej też zdrowe żywienie.

internat>>

Warsztaty w hotelu "IKAR"

Dnia 23 marca uczniowie klasy II TŻ i UG oraz III Kucharz wraz z nauczycielami uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w hotelu ,,Ikar” w Bydgoszczy. Zajęcia prowadzone były przez wybitnych szefów kuchni różnych restauracji naszego regionu. Tematem spotkana były surowce, przyprawy i potrawy kuchni dawnej pt. ,, Las, łąka i świat: skąd jest nasze jedzenie?”.
Uczniowie uczestniczyli w pokazach kulinarnych tzw. Kuchni Dzikiej oraz mieli możliwość wykonywania samodzielnie potraw z wykorzystaniem mięsa z jagnięciny lub dziczyzny.

galeria>>

Warsztaty kulinarne

Dnia 22 marca uczniowie klasy I i II Kucharz pod opieką nauczycieli prowadzili warsztaty kulinarne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Zajęcia odbyły się w pracowniach gastronomicznych, których tematyką były wielkanocne słodkości. Każdy z uczestników miał możliwość formowania i wypiekania ciasteczek maślanych oraz dekorowania według własnego pomysłu mazurki  świąteczne.

galeria>>

W Dzień Wagarowicza ja w szkole być wolę!!!

Konkurs na wiosenne selfie już rozstrzygnięty! Zwycięzcami zostali Patrycja Delikta, Patrycja Majchrzak oraz Claudio Achilefu. Obejrzyjcie fotki!

galeria>>

BIELICE W „KOLE FORTUNY”

21 marca 2018 r. młodzież naszej szkoły miała niesamowitą okazję zapoznać się z tajnikami pracy ekipy planu zdjęciowego teleturnieju TVP „KOŁO FORTUNY”, uczestnicząc w nagraniu czterech odcinków tego programu (214, 215, 216, 217). Udział w realizacji zaowocował mnóstwem pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

galeria>>

WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY...

21 marca to tradycyjnie pierwszy dzień wiosny, a więc i w Internacie nie mogło obejść się bez imprezy, która miała na celu przywitanie WIOSNY. W konkursach jakie zorganizowano dla mieszkańców trzeba było wykazać się znajomością kwiatów zwiastujących nadejście wiosny, rozwiązywać zagadki literowe z zawiązanymi oczami czy też kalambury. Było też układanie wiosennych puzzli oraz malowanie kwiatów przez odpowiednie łączenie kropek. Zrobiło się nam od razu ciepło i wiosennie mimo tego, że termometry trochę jakby zapomniały o nadejściu wiosny. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele trzech grup, a całość zorganizowały Pani Ewelina Luzar i Anna Trębusiewicz.

galeria>>

Zawody sportowe w internacie.

20 marca 2018 roku mieszkańcy internatu ZS w Bielicach wzięli udział w zawodach sportowych zorganizowanych w szkolnej sali gimnastycznej. Zawody miały charakter wyścigów. Rywalizowały trzy grupy wychowawcze w składzie sześcioosobowym o puchar Kierownika Internatu. W trakcie wyścigów trzeba było

więcej>>

Trening czyni mistrza

Kamil Rojek19 marca 2018 roku odbył się konkurs o tytuł „Szkolnego Mistrza Mapy 2017/2018”. W konkursie wzięło udział 12 uczniów gimnazjum i 12 uczniów technikum. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością mapy fizycznej i politycznej świata oraz znajomością mapy fizycznej i administracyjnej Polski.
Szkolnym Mistrzem Mapy 2017/2018 został uczeń klasy IIIa gimnazjum Sebastian Słowiński, II miejsce zajął Mateusz Kuras z klasy III Technikum Rolniczego, a III – Kamil Rojek z klasy III Technikum Obsługi Turystycznej.
Mistrzowi i wicemistrzom gratulujemy oraz zapraszamy za rok!

XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczny

Nasi uczniowie z sukcesami w Powiatowym Konkursie Matematycznym:) Weronika, Michał, Łukasz - gratulujemy

więcej>>

Szkolny konkurs na najlepiej napisane streszczenie logiczne.

Jednym z zadań w maturalnym arkuszu z języka polskiego jest napisanie streszczenia logicznego czytanego tekstu. Tegoroczni i przyszłoroczni maturzyści postanowili sprawdzić swoje umiejętności, uczestnicząc 15 marca 2018 roku w Szkolnym konkursie na najlepiej napisane streszczenie logiczne.
Najlepszy tekst zredagowała........

więcej>>

SUKCES ALEKSANDRY FYDRYCH W 63. OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM

W dniu 14 marca 2018 roku nasze uczennice: Aleksandra Fydrych i Wiktoria Wiśniewska wzięły udział w powiatowych eliminacjach 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Mogilnie. Dziewczyny recytowały wybrane przez siebie wiersze oraz fragmenty prozy.....

więcej>>

Niezwykłe spotkanie z niezwykłym człowiekiem…

Nasza szkoła może poszczycić się określeniem  „szkoły z tradycjami”, już od ponad 70 – u lat kształci pokolenia młodzieży. Renomę Zespołu Szkół w Bielicach także podnoszą jej absolwenci, którzy swoją pracą i osiągnięciami dają świadectwo wysokiego poziomu kształcenia naszej szkoły. 14 marca 2018 rok obecni  uczniowie klas maturalnych mieli okazję spotkać się ze znanym naukowcem – absolwentem Technikum Rolniczego.....

więcej>>

Kolejna migawka z zajęć "Kuchnia śródziemnomorska w języku angielskim"

Kolejna migawka z zajęć "Kuchnia śródziemnomorska w języku angielskim" ...Tym razem odbyliśmy kulinarną podróż do Hiszpanii. Efekty pracy to hiszpańska paella, hiszpańskie samorejo, placek z wiśniami, tortilla ziemniaczana i dorsz z warzywami.

galeria>>

Lekcja w plenerze klasy III TOT

Uczniowie klasy III technikum obsługi turystycznej w ramach zajęć pracowni turystyki pojechali do Łojewa, gdzie działa Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich. W budynku nieistniejącej już szkoły podstawowej zostały stworzone 3 sale, gdzie można podziwiać m.in zabytki kultury ludowej ( Izba Kujawska ) W Sali Stanisława Przybyszewskiego młodzież zapoznała się z najciekawszymi epizodami z życia charyzmatycznego przedstawiciela Młodej Polski. W Sali Askaukalis uczniowie poznali historię najstarszej polskiej wsi- Kruszy Zamkowej.
To była niesamowita żywa lekcja historii , turystki i folkloru.
Z turystycznym pozdrowieniem!

galeria>>

Sukces uczniów z Bielic w Europejskim Konkursie Statystycznym!

Drużyna z Zespołu Szkół w Bielicach zakwalifikowała się do II etapu Europejskiego Konkursu Statystycznego, uzyskując 3 wynik w kraju.

 

więcej>>

Uwaga!!! Konkursy związane z obchodami Dnia Ziemi 2018

Ogłaszamy konkursy dla uczniów naszej szkoły związane z obchodami Dnia Ziemi 2018.
1. Konkurs na prezentację multimedialną pt. „Drugie życie tworzyw sztucznych”. Zapisy       u pani Anny Szalaty i      Wioletty Opasińskiej. Regulamin>>
2. Konkurs plastyczny na pracę z użyciem odpadów- tworzyw sztucznych i metalu       pt. „Powtórne użycie, czyli śmieci     drugie życie”. Zapisy u pani Anny Szalaty i Ewy       Śniegowskiej. Regulamin>>

Wampiriada na rzecz Antosia Warchała

13 marca podczas kolejnej Wampiriady uczniowie Zespołu Szkół oddawali krew na rzecz chorego Antosia Warchała .Na apel o pomoc, w walce z chorobą odpowiedzieli nie tylko uczniowie,  ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości.  
Wśród Pań  krew oddały:

więcej>>

Powiatowe Drużynowe Zawody w Tenisie Stołowym

8 marca 2018 roku w Zespole Szkół w Mogilnie odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody w Tenisie Stołowym Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach uczestniczyły drużyny tenisowe damskie i męskie ze szkół z Mogilna, Strzelna i Bielic.
Drużynę męską oraz damską z Zespołu Szkół z Bielic reprezentowali uczniowie:

więcej>>

Kolejne zajęcia z pilotażu i przewodnictwa turystycznego

Kolejne zajęcia z pilotażu i przewodnictwa turystycznego za nami! Uczniowie klasy turystycznej tym razem obrali kurs na Bydgoszczy. Pierwszą atrakcją była wizyta w Papugarni. Papugi uwielbiają siadać na ramieniu czy na głowie. Bydgoszczy funkcjonuje największa papugarnia w Europie.
Następnie udaliśmy się na spacer uliczkami miasta.
Z turystycznym pozdrowieniem

Dzień kobiet pod znakiem grzebienia

Dzień kobiet trwa w naszej szkole kilka dni, nie tylko 8 marca! Już we wtorek gościliśmy w naszych progach wyjątkowych gości . Warsztaty przeznaczone dla uczennic klas gimnazjalnych poprowadziła pani Agnieszka Hamerlińska  z Rodzinnego Salonu Fryzjerskiego w Mogilnie, wraz z ekipą uczniów-fryzjerów. Dziewczyny miały okazję zapoznać się z arkanami zawodu fryzjera, z nowoczesnymi usługami kosmetycznymi służącymi poprawie jakości włosów a następnie wzięły udział w części warsztatowej. Konkurencja była spora – dziewczyny czesały się nawzajem oraz były czesane przez zawodowców. Efekt był znakomity – prawie wszystkie uczestniczki- a wśród nich i nasze nauczycielki : ) miały niesamowite, niecodzienne fryzury. Niektórym z nas przypadły w udziale nagrody z odwagę i kreatywność a szkoła otrzymała od pani Agnieszki pięknego Anioła Stróża. Dziękujemy bardzo!

galeria>>

STUDNIÓWKA 2018

10 lutego uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach uczestniczą w balu studniówkowym.

galeria CMG24.pl>                         galeria>>

Ćwierćfinał wojewódzki drużynowych zawodów w tenisie stołowym

9.02 uczniowie odwiedzili stolicę Wielkopolski. W programie wycieczki znalazła się wizyta w palmiarni oraz na targach Tour Salon. W tym roku uczniowie mieli okazję odwiedzić stoiska miedzy innymi Dominikany, Mołdawii czy polskich regionów takich jak Województwo Kujawsko - Pomorskie.
Z turystycznym pozdrowieniem!

galeria>>

Ćwierćfinał wojewódzki drużynowych zawodów w tenisie stołowym

6 lutego 2018 roku w Laskowicach odbył się ćwierćfinał wojewódzki drużynowych zawodów w tenisie stołowym uczniów ( roczników 2002-2004). Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które zdobyły Mistrzostwo Powiatu Mogileńskiego w tej dyscyplinie w tym roku. Były to:
Joanna Kotlińska z kl. III B
Roksana Owsińska z kl. III B
Kamila Pietrzak z kl. III A
Drużyna żeńska z Bielic zmierzyła się z drużyną z Gimnazjum z Szubina i gimnazjalistkami z Laskowic. Ostatecznie nasze dziewczyny znalazły się między 7 a 12 miejscem w województwie kujawsko - pomorskim.

galeria>>

Dzień Patrona Szkoły

 

galeria>>

Posłowie na Sejm RP w naszej szkole.

02.02.2018 r. gościliśmy w naszej szkole posłów na Sejm, Panów: Tomasza Lenza i Krzysztofa Brejzę.
W rozmowie z dyrekcją  - posłowie wyrazili  duże zainteresowanie naszą placówką: jej historią, sukcesami i aktualnymi potrzebami. Wizyta Panów posłów, była bogata w treści i przebiegła w miłej atmosferze, a goście obiecali  wsparcie dla szkoły w  realizacji  jej najpilniejszych  potrzeb .

Technikum w Bielicach - wysoka pozycja w rankingu

1Z radością informujemy, że nasze Technikum zajęło wysokie miejsca w Rankingu Techników Perspektywy 2018. W rankingu wojewódzkim uplasowaliśmy się na 14 miejscu, natomiast w ogólnopolskim na 215 - uzyskując brązową tarczę. Gratulujemy uczniom i nauczycielom, którzy zapracowali na ten sukces 2

"Szkoła Patentów"

316 stycznia 2018r. Dyrektor Paweł Kraśny wziął udział w  Konferencji Inauguracyjnej nowego przedsięwzięcia Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy  zatytułowanej "Szkoła Patentów na UTP". Konferencji towarzyszyło uroczyste podpisanie Listu Intencyjnego i Porozumienia o Współpracy pomiędzy UTP i Urzędem Patentowym RP.

„Szkoła Patentów na UTP” będzie upowszechniała, promowała i popularyzowała osiągnięcia naukowe a także naukowo-techniczne w kraju i za granicą. .......

więcej>>


Archiwum

2 0 1 7 / 2 0 1 8 I

2 0 1 6 / 2 0 1 7 II
2 0 1 6 / 2 0 1 7 I
2 0 1 5 / 2 0 1 6 II

2 0 1 5 / 2 0 1 6 I
2 0 1 4 / 2 0 1 5 II
2 0 1 4 / 2 0 1 5 I
2 0 1 3 / 2 0 1 4 II
2 0 1 3 / 2 0 1 4 I

2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

 

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne
retro
szk

Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

/
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


Copyright © 2011 ŁJ SM