Zapraszamy do nas absolwentów gimnazjów
  aktualności
  szkoła
  internat
  kursy kwalifikacyjne
  Grono Pedagogiczne
  Rada Rodziców
 Samorząd Uczniowski
  kalendarz roku szkolnego
  plan lekcji
  wykaz podręczników
  rekrutacja
  biblioteka
  osiągnięcia
  zajęcia unijne
  projekty edukacyjne
  egzaminy zewnętrzne
  koła zainteresowań
  nasze talenty
  jeździectwo
  sport
  MUKS
  galeria
  szkolenia
  przetargi
  absolwenci
  dla rodziców
  dla nauczycieli
  ubezpieczenie uczniów
  nasze filmy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach

jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".
.

obr
AKADEMIA OBRONY NARODOWEJ
szkoła patronacka


powiększ       
galeria>>

pzhk2

pzhk1


1

2
Wspólpraca z Technikum
Logistycznym agropower

 


NR KONTA  DO WPŁAT ZA  INTERNAT: 64156000132424756600000005


Zmiany w dowozach uczniów gimnazjum więcej>>


W przypadku kłopotów z zalogowaniem się do dziennika elektronicznego kliknij tutaj>>


Technikum w Bielicach - wysoka pozycja w rankingu

Z radością informujemy, że nasze Technikum zajęło wysokie miejsca w Rankingu Techników Perspektywy 2018. W rankingu wojewódzkim uplasowaliśmy się na 14 miejscu, natomiast w ogólnopolskim na 215 - uzyskując brązową tarczę. Gratulujemy uczniom i nauczycielom, którzy zapracowali na ten sukces

"Szkoła Patentów"

16 stycznia 2018r. Dyrektor Paweł Kraśny wziął udział w  Konferencji Inauguracyjnej nowego przedsięwzięcia Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy  zatytułowanej "Szkoła Patentów na UTP". Konferencji towarzyszyło uroczyste podpisanie Listu Intencyjnego i Porozumienia o Współpracy pomiędzy UTP i Urzędem Patentowym RP.

„Szkoła Patentów na UTP” będzie upowszechniała, promowała i popularyzowała osiągnięcia naukowe a także naukowo-techniczne w kraju i za granicą. .......

więcej>>

Ćwierćfinał wojewódzki drużynowych zawodów w tenisie stołowym

6 lutego 2018 roku w Laskowicach odbył się ćwierćfinał wojewódzki drużynowych zawodów w tenisie stołowym uczniów ( roczników 2002-2004). Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które zdobyły Mistrzostwo Powiatu Mogileńskiego w tej dyscyplinie w tym roku. Były to:
Joanna Kotlińska z kl. III B
Roksana Owsińska z kl. III B
Kamila Pietrzak z kl. III A
Drużyna żeńska z Bielic zmierzyła się z drużyną z Gimnazjum z Szubina i gimnazjalistkami z Laskowic. Ostatecznie nasze dziewczyny znalazły się między 7 a 12 miejscem w województwie kujawsko - pomorskim.

galeria>>

Dzień Patrona Szkoły

 

galeria>>

Posłowie na Sejm RP w naszej szkole.

02.02.2018 r. gościliśmy w naszej szkole posłów na Sejm, Panów: Tomasza Lenza i Krzysztofa Brejzę.
W rozmowie z dyrekcją  - posłowie wyrazili  duże zainteresowanie naszą placówką: jej historią, sukcesami i aktualnymi potrzebami. Wizyta Panów posłów, była bogata w treści i przebiegła w miłej atmosferze, a goście obiecali  wsparcie dla szkoły w  realizacji  jej najpilniejszych  potrzeb .

Spotkanie z policją.

1 lutego w auli szkolnej odbyło się spotkanie wychowanków internatu z przedstawicielami KPP w Mogilnie. Celem wizyty była pogadanka na temat środków psychoaktywnych i bezpieczeństwa w szkole. Z uczniami, którzy posiadają już prawo jazdy, poruszono również temat bezpiecznego dojazdu i powrotu z internatu. Spotkanie prowadzili: sierżant sztabowy Magdalena Polak i młodszy aspirant Przemysław Dominiczak.

galeria>>

Powiatowe drużynowe zawody w tenisie stołowym

30 stycznia 2018 r. w hali sportowej w Mogilnie przy ul. Grobla 2 odbyły się drużynowe zawody powiatowe w tenisie stołowym. W zawodach startowali uczniowie ze szkół: SP 1 Mogilno, SP Gębice, SP Szczepanowo, SP Wójcin, Gimnazjum Bielice.
Nasi uczniowie w składzie: Kotlińska Joanna III B, Roksana Owsińska III B, Pietrzak Kamila III A, zajęły I miejsce i tym samym awansowały do zawodów wojewódzkich.
Drużynę chłopców z Gimnazjum Bielice reprezentowali: Wańkowski Maciej III C, Ciesielski Marcin II B, Słowiński Sebastian III A. Drużyna męska zajęła II miejsce.

galeria>>

Karnawałowa podróż w czasie w internacie

30 stycznia 2018 mieszkańcy Internatu zostali zabrani w podróż w czasie. Zorganizowana została dyskoteka w stylu lat 70-tych, 80-tych i 90- tych  XX wieku. Warunkiem uczestnictwa było przebranie się w strój z epoki, który został spełniony i na sali zrobiło się kolorowo. Smaczku całej imprezie dodała wystawa przedmiotów z dawnych lat, czasopism, okładek płyt. Bawiąca się młodzież mogła skosztować krakersów, paluszków, oranżady i innych specjałów z lat 70-tych i 80-tych.

więcej>>

OGÓLNOSZKOLNY TEST WIEDZY O MEDIACH I POPKULTURZE

24 stycznia to Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Uczniowie naszej szkoły uczcili go, biorąc udział w II Ogólnoszkolnym Teście Wiedzy o Mediach i Popkulturze. Uczestniczyły w nim aż 194 osoby! Najlepszą z nich okazała

więcej>>

Szkolenie w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Bydgoszczy

22 stycznia uczniowie II kl. kierowca – mechanik i IV kl. technikum pojazdów samochodowych wraz z opiekunami p. Pawłem Kraśnym i p. Robertem Jakubowskim uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy. Szkolenie prowadzone było przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego i miało charakter informacyjny oraz miało zachęcić przyszłych kierowców do edukacji i podnoszenia kwalifikacji. W części wykładowej inspektorzy opowiadali o pracy ITD oraz omawiali ważne aspekty swojej pracy związane z ruchem drogowym i przewozem towarów.Uczniowie mieli również okazję zaznajomić się z pojazdami i wyposażeniem używanym poprzez Inspekcję Transportu Drogowego podczas służby. W szkoleniu tym uczestniczyli uczniowie i dyrektorzy szkół samochodowych z Bydgoszczy, Torunia i Bielic, co przyczyniło się do wymiany doświadczeń i znajomości.

 galeria>>

Parę fotografi z zajęc praktycznych

   galeria>>

Białe Kujawy tańczą w "Bosie"

krakowiak>>

polka>>

I MIEJSCE DZIEWCZĄT KLAS GIMNAZJALNYCH W POWIATOWYCH ZAWODACH PIŁKI SIATKOWEJ

8 stycznia w hali OSiRR w Mogilnie odbyły się zawody, w których o prym w powiecie zagrały dziewczęta z Mogilna i z Bielic rozgrywając między sobą mecz o mistrzostwo powiatu. Zwycięsko z owej potyczki wyszedł nasz zespół ogrywając koleżanki zza miedzy w dwóch pewnych setach i tym samym przerwał wieloletnią dominację mogilnianek w owych rozgrywkach. Z kart historii jest to drugi taki triumf naszych dziewcząt.......

więcej>>

I MIEJSCE CHŁOPCÓW KLAS GIMNAZJALNYCH W POWIATOWYCH ZAWODACH PIŁKI SIATKOWEJ

8 stycznia 2018r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mogilnie odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach międzyszkolnych uczestniczyły następujące szkoły: ZS Bielice, Mogilno, Strzelno. Wszystkie mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, systemem „każdy z każdym”. Nasza reprezentacja wygrała wszystkie mecze zajmując I miejsce. Nasi „Mistrzowie Powiatu” w nagrodę awansowali do ¼ ćwierćfinałów wojewódzkich. W związku z powyższym  26 stycznia br. w Nakle będą reprezentować naszą szkołę.
Cała szkoła kibicuje i życzy powodzenia drużynie.

galeria>>

„Lubella inspiruje i edukuje”

Uczniowie z klasy III a uczestniczyli w programie „Lubella inspiruje i edukuje” oraz wzięli 10 stycznia udział w konkursie, który polegał na przygotowaniu potraw wybranych z otrzymanego menu. Pod opieką wychowawcy i pana Andrzeja Nowakowskiego przygotowali, w pracowni żywienia, owocowo-jogurtowe śniadanie z płatkami, przystawkę-sałatkę z makaronem rurki, mozzarellą, pomidorkami i awokado, obiad- świderki z kurczakiem w sosie śmietanowym oraz deser- muffiny z owocami. Wszystkie dania przyrządzone zostały z użyciem produktów Lubelli. Uczestnicy konkursu świetnie się bawili a jednocześnie wzmocnili przekonanie na temat znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka i ugruntowali wiedzę o produktach zbożowych jako podstawie zbilansowanej diety.

galeria>>

O wielkiej wygranej z własną słabością

Dnia 5.01.2018 r. uczniowie klasy II a i II mieli możliwość obejrzenia filmu „Najlepszy” -historii inspirowanej życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek.To fascynująca historia walczącego z uzależnieniem młodego człowieka, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków, niezwykłej siły i woli życia.

więcej>>

Nasi w V Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce

04.01 w siedzibie Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu odbył się II etap (okręgowy) V Olimpiady Wiedzy o Turystyce, w tej edycji pod hasłem "Turystyka Folklorystyczna - barwy regionu".
W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie Natalia Zakęś z klasy IV TOT oraz Kamil Rojek z klasy III TOT. To oni uzyskali najwięcej punktów podczas etapu szkolnego. Trzymamy kciuki za wyniki olimpiady!
Olimpiada Wiedzy o Turystyce jest wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej, a organizowana jest przez Uniwersytet Łódzki, Wydział Nauk Geograficznych, Instytut Geografii Miast i Turyzmu.
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze patronuje tej olimpiadzie.

galeria>>

Uroczystości upamiętniające 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

1 stycznia 2018r. na mogileńskim cmentarzu uczniowie naszej szkoły oraz Poczet Sztandarowy wzięli udział w uroczystości upamiętniającej 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uroczystość rozpoczęła się hejnałem, a historyk Andrzej Jakubowski przedstawił rys historyczny. Następnie przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu w Mogilnie delegacja uczniów oddała hołd, zapalając znicz. Wspólna modlitwa w intencji Poległych Powstańców była zakończeniem części oficjalnej uroczystości.

galeria>>

Wyjazdy na lodowisko

Sporo klas z Zespołu Szkół z Bielic uczestniczy w zajęciach sportowych na lodowisku przy hali sportowej przy ul. Grobla 1b w Mogilnie w tym między innymi klasa III A gimnazjum.

galeria>>

Śpiewamy i pomagamy - świąteczny koncert charytatywny

20 grudnia w auli szkolnej odbył się międzyklasowy konkurs polskich kolęd i pastorałek. Klasy uczestniczące w konkursie prezentowały utwór wcześniej wylosowany a jury w składzie: pani Zosia Śmigielska i dyrektor Paweł Kraśny oceniało wykonanie, elementy scenografii oraz pomysł przedstawienia kolędy............

więcej>>

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Skubarczewie

W dniu 19 grudnia klasa I TŻiUG i TOT oraz tancerze szkolnego Zespołu Białe Kujawy odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Skubarczewie. Wizyta odbyła się na okoliczność zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, podczas której śpiewano kolędy i zaprezentowano charakterystyczne narodowe tańce. Młodzież poczęstowała wszystkich aniołkami z piernika, które samodzielnie wykonała podczas zajęć praktycznych. Spędzone wspólnie chwile dały wiele miłych wrażeń i wzruszeń mieszkańcom jak i również uczniom.

galeria>>

Dzielimy się i pomagamy

"Nie liczy się ile posiadasz,ale ile dajesz innym i jak się nimi dzielisz".
Kolejny raz przekonaliśmy się, że społeczność naszej szkoły lubi i chce pomagać. Bardzo dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w akcję zbierania nakrętek i makulatury, z których pieniążki zostaną przeznaczone na leczenie chorej Zosi. Odzew był bardzo duży. Na szczególne podziękowanie zasłużyły klasy II A,IIIA,II LO,II TL,IB,III TRK, III TOR,IITOK i ITL. Dziękujemy również nauczycielom,którzy aktywnie włączyli się w akcję.

galeria>>

Nasi przewodnicy turystyczni

Kolejne zajęcia unijne klas turystycznych za nami.
Tym razem uczniowie TOT wcielili się w rolę przewodników turystycznych po Toruniu. Zadaniem młodzieży było przygotowanie pilotażu po najważniejszych atrakcjach miasta. Zobaczyliśmy między innymi Krzywą Wieżę, Dwór Artusa oraz Ratusz. Dodatkową atrakcją była wizyta na jarmarku bożonarodzeniowym.
W prezencie za świetnie przygotowany pilotaż uczniowie odwiedzili Muzeum Podróżników im. Tony Halika. Wycieczkę zakończyliśmy seansem w planetarium.
Kolejne zajęcia przed nami... tym razem na horyzoncie Bydgoszcz. Do zobaczenia.

galeria>>

Finał konkursu " Z kamerą wśród Piastów"

14 grudnia we Włocławku odbyła się gala podsumowująca konkurs filmowy " Z kamerą wśród Piastów". W uroczystości wzięli udział uczniowie klas turystycznych Julita Owczarzak, Natalia Zakęś oraz Kamil Rojek wraz z opiekunem projektu panią Eweliną Banaszkiewicz. Uczniowie przygotowali na konkurs krótki film promujący Mogilno, Strzelno i Kruszwicę na Szlaku Piastowskim.
Nagrodą za udział w konkursie były warsztaty filmowe z Remigiuszem Zawadzkim -operatorem telewizyjnym i filmowym. Młodzież poznawała tajniki tworzenia dobrego filmu. Kolejną atrakcją była żywa lekcja historii dotycząca życia pierwszych Piastów.
Brawo dla młodzieży za ich kreatywność i chęci

galeria>>

Konkurs ”Wigilia w mieście a na wsi”

W dniu 14.12.2017 r. w Bydgoszczy w restauracji Villa Calvados odbył się finał konkursu pod nazwą ”Wigilia w mieście a na wsi”. Z naszej szkoły brały udział   dwa  zespoły I-  Iga Lewandowska i Dominika Walkowska oraz II-  Karolina Firek i Weronika Częstochowska.  Dziewczyny przygotowały zupę krem borowikową, łososia z pomarańcza i kosza jaglaną, a także zupę rybna z okonia i pierogi z kapustą, grzybami, soczewica i żurawiną. Wszystko było bardzo pyszne.

galeria>>

Konkurs recytatorski w języku angielskim

W dniu 13 grudnia w ramach obchodów Tygodnia Kultur odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego w języku angielskim. W kategorii gimnazjalnej I miejsce zajęła Barbara Dobrzyńska, II miejsce Iga Woźniak, III Marcelina Nowińska, IV Amelia Nawrocka. W kategorii szkół średnich I miejsce zajęła Barbara Sztafel, II exequo Dominika Kozłowska i Anna Słomkowska, III Samanta Stachowiak i IV Laura Jaroszek. Konkurs zorganizowały Panie Renata Przewiedzikowska i Zofia Śmigielska. Wszystkie wymienione osoby będą reprezentowały szkołę w etapie międzyszkolnym konkursu.

galeria>>

Wesele

12 grudnia 2017r. w ramach obchodów Tygodnia Kultur odbyła się inscenizacja fragmentów „Wesela” S. Wyspiańskiego. To wielkie dzieło naszej literatury przybliżyli widzom aktorzy: Agata Michalak – Pani Młoda, Paweł Czech – Pan Młody, Klaudia Rutkowska – Radczyni, Wiktoria Wiśniewska – Klimina, Antoni Pietrzak – Czepiec, Klaudiusz Wesołowski – Gospodarz, Kamil Kraska – Poeta, Mateusz Kuras – Żyd, Aleksandra Fydrych – Rachela, Krzysztof Stegienda – Dziennikarz, Paweł Kowalski – Jasiek, Donata Kielczyk – Isia, Maciej Linetty – Chochoł, Barbara Dobrzyńska – Haneczka, Iga Woźniak – Zosia. „Wesele” gościło również zespół taneczny Białe Kujawy, który uświetnił przedstawienie swoimi tańcami a całość uwieńczył krakowiakiem.

galeria>>

Konkurs matematyczny "EUKLIDES"

Dnia 11 grudnia w naszej szkole uczniowie klas I, II i III Technikum wzięli udział w konkursie matematycznym "EUKLIDES". Z zadaniami zmagało się dziewięcioro uczniów.
Najlepszymi okazali się: Antoni Pietrzak oraz Michał Malicki, którzy będą reprezentować naszą szkołę na zawodach II stopnia w Bydgoszczy. Uczniów do konkursu przygotowały Beata Tomaszewska i Iwona Wolff. Gratulujemy i trzymamy kciuki w następnym etapie:)

galeria>>

Szkolny konkurs „Bliżej Wyspiańskiego”

11 grudnia 2017 roku  w ramach Tygodnia Kultur Europejskich odbył się Szkolny konkurs „Bliżej Wyspiańskiego”
Najciekawszą pracę plastyczną poświęconą twórczości wszechstronnego artysty wykonała Julia Nowak z kl. I TRW.
Najlepszą znajomością biografii Stanisława Wyspiańskiego i „Wesela” wykazali się: ........

więcej>>

Świąteczne pierniczki w internacie

Wychowankowie internatu przygotowując się do Wigilii internatowej wypiekali  pierniczki. Wypiekiem i zdobieniem zajęły się: Kamila Szmytka, Andżelika Pacanowska, Katarzyna Pająk, Katarzyna Skarupska, Marcelina Czerwińska. Opiekunem grupy była Anna Trębusiewicz

galeria>>

Mikołajowa autoramka

Z inicjatywy Dyrektora pana Pawła Kraśnego zmotoryzowani uczniowie Naszej Szkoły otrzymali mikołajkowe prezenty. Tymi prezentami były ramki do tablic rejestracyjnych z napisem „ZESPÓŁ SZKÓŁ W BIELICACH”.
Ramki pod tablice wymieniali uczniowie III kl. technikum pojazdów samochodowych podczas zajęć praktycznych

galeria>>

Po Weekendzie Cudów! Szlachetne Paczki dostarczone!

W miniony weekend 9-10 grudnia wolontariusze dostarczyli paczki dla naszych rodzin. W akcję Szlachetnej Paczki zaangażowało się 10 klas naszej szkoły: 1TL, 1 TMS, 4TMR, 1TOŻ, 3 TOŻ, 1B, 4TOT/TL, 3C, 3A, oraz 2A i 2B. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły, którzy przyłączyli się do pomocy – wspólnie zakupiliśmy prezenty dla rodzin za ponad 2100zł! Dziękuję państwu Sławie i Sławomirowi Taciak z Mogilna, firmie Prefere Resins Poland Sp. z o.o.  z Trzemeszna ,  firmie Chemirol z Mogilna oraz anonimowym Darczyńcom za wsparcie Paczki w łącznej kwocie 2100zł. Nasze Paczki warte były ponad  4200zł! Sprawiły, że nadchodzące święta Bożego Narodzenia dla naszych rodzin będę wyjątkowe i radośniejsze.
Jeszcze raz DZIĘKUJEMY

galeria>>

Festiwal piernika

W dniu 9 grudnia 2017r. w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku odbył się coroczny festiwal piernika pt. ,, Gwiazdkowe Pierniki”. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym przedświątecznym wydarzeniu, biorąc udział w konkursach grupowych i indywidualnych...

więcej>>

TOT na Szlaku Piastowskim

9 grudnia Białe Kujawy wystąpiły na spotkaniu mikołajkowym sołectwa Siemionki. Zespół zatańczył w restauracji Jezioranka w Proszyskach. Dziękujemy za zaproszenie

galeria>>

ZABAWA Z PIERNIKIEM W PRZEDSZKOLU

Dnia 7grudnia 2017 roku uczniowie klasy IIITŻIUG Patryk Janik, Claudio Achilefu, Patrycja Kozioł i Weronika Gabryszak odwiedzili przedszkole „Bajka” w Gębicach.  Młodzież przygotowała ”Zabawę piernikową”, podczas której dzieci wałkowały i wykrawały najróżniejsze kształty pierniczków. Dzieci poznały składniki i walory ciasta,  jak i również znaczenie obecności  pierniczków na stole wigilijnym. Zabawy i radości było co nie miara.

galeria>>

Maraton pisania listów

7 grudnia 2017r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Bielicach włączyli się w światową akcję w obronie praw człowieka – wzięli udział w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International. Maraton  odbywa się co roku w  pierwszej połowie grudnia, wtedy, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia jego uczestnicy mają jedno zadanie:

więcej>>

Sukces naszych uczniów na "Konkursie Wiedzy  o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie"

7.12.2017 roku w ODR w Minikowie odbył się „Konkurs Wiedzy  o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie”.  Celem konkursu  jest krzewienie wśród uczniów kształcących się w zawodach rolniczych zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. W konkursie  brali udział uczniowie z 24 szkół o profilu rolniczym z naszego województwa. Zespół Szkół w Bielicach reprezentowali uczniowie z klasy IV TMR  Piotr Woźniecki i Marcin Mrzewa. Po zaciętej rywalizacji obejmującej część teoretyczną i praktyczną Marcin Mrzewa zajął III miejsce, Piotr Woźniecki  VI miejsce.
Gratulujemy

Galeria>>

Świąteczna ścianka

Wysłannicy Świętego Mikołaja mieli dziś dla uczniów niespodziankę w postaci ścianki świątecznej, gdzie można było zrobić klasowe zdjęcie lub selfi.
Zapraszamy do
fotogalerii 1>>
       
 fotogalerii 2>>         i filmiku>>

Mikołaje z Bielic

Mikołaje z Bielic w odwiedzinach w Strzelnie, Mogilnie i Trzemesznie

galeria>>

"Kuchnia śródziemnomorska w języku angielskim"

W dniu 6 grudnia odbyły się już drugie zajęcia z cyklu "Kuchnia śródziemnomorska w języku angielskim". Uczniowie podczas tych zajęć poznają tajniki kulinarne krajów śródziemnomorskich.Tym razem tematem przewodnim była kuchnia włoska. Jak przystało na Włochy uczniowie przygotowali typowe danie włoskie czyli pizzę. PyyychaZajęcia prowadzą Panie Genowefa Joszko i Zofia Śmigielska

galeria>>

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

W dniu 5 grudnia uczennice klasy II a: Zuzanna Kaszczyńska, Anita Kowalska i Julia Rychłowska brały udział w organizowanym w Zespole Szkół w Mogilnie konkursie Wiedzy o krajach anglojęzycznych. Milo nam poinformować, że Anita Kowalska zajęła I miejsce wykazując się bardzo dobrą znajomością realiów krajów angielskiego obszaru językowego. Uczennice do konkursu przygotowała Pani Zofia Śmigielska.

galeria>>

Bożonarodzeniowe warsztaty

W barbórkowy poniedziałek w klubie szkolnym odbyły się warsztaty rękodzieła dla naszych uczennic. Dziewczyny pod okiem pań E.Śniegowskiej i E.Kowal tworzyły stroiki bożonarodzeniowe na kiermasz charytatywny. Pośród ogólnego rozgardiaszu i bałaganu powstały całkiem ładne cacka.

galeria>>

TOT na Szlaku Piastowskim

Pierwsze zajęcia przygotowujące do uzyskania kwalifikacji przewodnika terenowego za nami. Uczniowie technikum obsługi turystycznej uczestniczyli w zajęciach terenowych na Szlaku Piastowskim. Każdy z uczniów miał za zadanie przygotować wiadomości turystyczne dotyczące zabytków Kruszwicy i Strzelna. Zobaczyliśmy m.in Kolegiatę - jeden z najstarszych romańskich kościołów w Polsce, a także weszliśmy na Mysią Wieżę. Uczniowie pod okiem Pani Eweliny Banaszkiewicz ćwiczyli autoprezentację i pilotaż grupy.
Kolejne zajęcia już za dwa tygodnie, tym razem udamy się do Torunia.
Z turystycznym pozdrowieniem.

więcej>>

Olimpiada Statystyczna

1 grudnia 2017 r. odbył się szkolny etap Olimpiady Statystycznej. W zmaganiach brało udział 16 uczniów z naszej szkoły. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Bartosz Adamczyk -klasa 1 TL, Antoni Pietrzak – klasa 3 TR, Michał Malicki – klasa 3 TL. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach:)

galeria>>

Szlachetna paczka

LUBIĘ LUDZI – TO HASŁO PRZYŚWIECA WSZYSTKIM, KTÓRYM BLISKA JEST IDEA SZLACHETNEJ PACZKI.
W Bielicach LUBIMY LUDZI i LUBIMY IM POMAGAĆ. Każdego roku angażujemy się przynajmniej w jedną, dwie akcje charytatywne. W tym roku zaangażowaliśmy się między innymi jako DARCZYŃCA w akcję SZLACHETNEJ PACZKI.

więcej>>

Spotkanie z górnikiem Ziemi Mogileńskiej

W dniu 6 grudnia mieszkańcy internatu mieli okazję spotkac sie z niecodziennym gościem. Odwiedził nas Pan Stanisław Wołek, były dyrektor Kopalni Soli Mogilno. Wysłuchalismy opowiadania pana Wołka o zawodzie górnika, o sposobach wydobycia soli w kopalni Mogilno oraz o magazynowaniu gazu w zbiornikach tawernowych. Spotkanie odbyło się zaledwie chwilkę po swięcie górniczej braci. Niewątpliwa atrakcja było przybycie Pana Stanisława Wołka w galowym mundurze górniczym.

galeria>>

Konkurs „Kurczak w domu i w szkole, nie tylko w rosole” 

Dnia  5 grudnia uczennice Karolina Firek, Daria Filipek i Aleksandra Fydrych brały udział w konkursie „Kurczak w domu i w szkole, nie tylko w rosole”  organizowanym przez Centrum Dziedzictwa Kulinarnego i Turystyki Wiejski w Minikowie. Dziewczyny podczas konkursu przygotowały zupę dyniową z pomarańczą oraz udko faszerowane z puree z brokułu.

galeria>>

Andrzejki w internacie

Tradycyjnie 30 listopada  w Internacie odbył się Wieczór Andrzejkowy . Młodzież miała możliwość wywróżyć sobie przyszłość we wróżbach przygotowanych przez Samorząd Internatu. Największą popularnością cieszyło się lanie wosku przez klucz , na zakończenie odbyła się dyskoteka.  

galeria>>

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Anna Słomkowska, Domika Kozłowska, Kamila Kujawa , Julia Ratajczak , Paulina Wróbel , Agata Michalak,  Angelika Teske  wraz z opiekunem, Panią Eweliną Luzar, to wolontariuszki, które odwiedziły w dniu 5 grudnia podopiecznych WTZ w Bielicach. Powodem odwiedzin był obchodzony własnie Międzynarodowy Dzień Wolontariusza oraz zbliżajace sie własnie Mikołajki.W czasie pobytu dziewczęta zorganizowały mini konkurs wzorowany na Masz Minutę. Było dużo śmiechu i wspaniałej zabawy. Pensjonariusze WTZ zaprosili nas na kolejną wizytę. Mamy tez ich zaproszenie na Bal Karnawałowy.

galeria>>

Życzenia imieninowe

Z okazji imienin samorząd uczniowski i grono pedagogiczne złożyło życzenia imieninowe Panu Naczelnikowi

galeria>>

Koło znaczka turystycznego w Gnieźnie

W dniu 30 listopada Internatowe Koło Znaczka Turystycznego wyruszyło w kolejną podróż. Tym razem celem było zdobycie znaczka w Gnieźnie. Mimo chłodu zdołaliśmy zwiedzić Muzeum Początków Państwa Polskiego, gnieźnieńską Katedrę oraz na koniec fabrykę bomb :-) no bombek :-) choinkowych. Jak zwykle było super.
Kołem znaczka opiekuje się Pani Ewelina Luzar, która tez była organizatorem wyjazdu.

galeria>>

Logistycznie o ekologii

29 listopada kl 3 TL pojechała na wycieczkę programową do Zakładu Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plast-Mar, gdzie uczniowie wzieli udział w warsztatach ekologicznych, na których poruszane byłby sprawy zwiazane zarówno z czystością i estetyką ziemi jak i poszanowaniem jej zasobów.  W przedsiębiorstwie uczniowie mogli prześledzić cały proces recyklingu od momentu pozyskania zużytych opakowań plastikowych do wytworzenia  nowego produktu. Młodzież z Bielic bardzo serdecznie ugościł właściciel firmy pan Marek Margielewski przyblizajac zagadnienia związane z ekologistyką oraz wzbudzając w przyszłych logistykach ducha przedsiębiorczości.

galeria>>

Dyplomy dla najzdolniejszych

28 listopada 2017r. uczennice naszej szkoły Olga Szymkowiak i Weronika Kopeć wzięły udział w uroczystości wręczenia dyplomów dla Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Dziewczynom w tej ważnej chwili towarzyszył pan dyrektor Paweł Kraśny. Dyplomy najzdolniejszym uczniom wręczył Marek Gralik, Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty. Weronice i Oldze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

galeria>>

Wycieczka na Targi Techniki Rolniczej AGRITECHNICA 2017

Uczniowie oraz absolwenci wraz z nauczycielami Zespołów Szkół w Kościelcu i Bielicach uczestniczyli w dniach od 15 do 17 listopada 2017 r. we wspólnie zorganizowanej wycieczce, której głównym celem były wizyta na największych w Europie Targach Techniki Rolniczej AGRITECHNICA 2017 w niemieckim mieście Hanower.
Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu mieli okazję poznać uroki miasta Poczdam, stolicy kraju związkowego Brandenburgia. Przewodnik pokazał grupie najciekawsze miejsca związane z zabytkami, historią i współczesnością.....

więcej>>

Spotkanie z doradcą zawodowym

22 listopada 2017 r. wychowankowie internatu z klas maturalnych wzięli udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego. Zajęcia prowadziła Pani Anna Wojtasińska-Tokarczyk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mogilnie. Tematem spotkania były ćwiczenia dotyczące wskazywania przez uczniów swoich mocnych stron i wyboru drogi zawodowej.

Więcej>>

Internatowy dzień kredki

W dniu 22 listopada, z inicjatywy pani Eweliny Luzar,  odbył sie w internacie Dzień Kredki. Wieczorny konkurs był poprzedzony wykonaniem rysunku kredkami o dowolnej tematyce. Podczas wieczornego konkursu uczestniczki rywalizowały w czterech konkurencjach:...

więcej>>

Głosujemy na nasz film

Uczniowie klas turystycznych Natalia Zakęś, Julita Owczarzak i Kamil Rojek nagrali film promujący Szlak Piastowski.
Film pod tytułem "Do zobaczenia na Szlaku. Warto tu być ". Filmik walczy w konkursie o nagrodę publiczności, jeśli Ci się podoba kliknij w serwisie YouTube - lubię to!
Głosujemy!

film>>

"Białe Kujawy" w Wójcinie

W dniu 19 listopada zespół taneczny Białe Kujawy miał zaszczyt zatańczyć na spotkaniu seniorów w Wójcinie. Wśród seniorów było wielu absolwentów naszej szkoły, tym większa była to dla nas przyjemność. Młodzież zaprezentowała Polkę i Poloneza

galeria>>

Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

W dniu 17 listopada w Zespole Szkół w Dąbrowie odbył się 5 Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Nasze gimnazjum reprezentowała Zuzanna Kaszczyńska z klasy II a. Zuzia zaśpiewała Kolędę Warszawską i wyśpiewała 3 miejsce. Zuzannę do konkursu przygotowała Pani Zofia Śmigielska. Gratulujemy😊

galeria "Pałuki">>

Wycieczka do hotelu IKAR

Dnia 16 listopada 2017 roku uczniowie klas 1 Branżowej- kucharz oraz 2 ZSZ-kucharz wspólnie z opiekunami K. Woroch i M. Jasińską uczestniczyli w wycieczce do 3-gwiazdkowego Hotelu IKAR w Bydgoszczy. Obiekt świadczy szeroki wachlarz usług począwszy od noclegów poprzez usługi gastronomiczne, organizację konferencji nawet do 120 osób......

więcej>>

Żywa lekcja logistyki

W czwartek 16 listopada uczniowie klasy 2TL wraz z opiekunami Panią Katarzyną Twarużek i Panią Justyną Pawlak wybrali się na wycieczkę do fabryki samochodów Volkswagen Polska w Poznaniu. Uczniowie zapoznali się z systemem zaopatrzenia, produkcją i kontrolą jakości wyrobów. Młodzież miała również okazję dostrzec jak ważna jest synchronizacja urządzeń i maszyn w procesie produkcji oraz dlaczego montaż podzespołów musi być wykonywany w odpowiedniej kolejności. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Palmiarni, w której mieli okazję pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą oraz poznać różnorodność roślin z różnych stref klimatycznych. Na zakończenie wycieczki wszyscy wspólnie udali się do Galerii Posnania, aby doświadczyć przyjemności płynącej z posiłku oraz zakupowego szaleństwa.
Uczniowie, tak samo jak opiekunowie, wracali do domu w wyśmienitych humorach.

galeria>>

Uroczysty stół

Dnia 14 listopada uczniowie klasy I TŻi UG pod kierunkiem pani Magdaleny Jasińskiej w ramach  zajęć praktycznych przygotowali stół do uroczystego brunchu dla zaproszonych gości naszej szkoły. Młodzież miała  możliwość wykazać się umiejętnościami profesjonalnej obsługi .

galeria>>

Uroczystości z okazji święta niepodległości

W dniu 11 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach uczestniczyli w uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. M.B.N.P. w Mogilnie. Następnie zgromadzeni przeszli do parku miejskiego, złożyć wiązanki kwiatów pod pomnikiem ks. Piotra Wawrzyniaka. W marszu wzięli udział uczniowie klas wojskowych, uczniowie klas Technikum Hodowli Koni oraz Poczet Sztandarowy. Ostatnim punktem uroczystości było oddanie hołdu na cmentarzu, przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich.
Również 11 listopada w Szkole Podstawowej w Gębicach wystąpił zespół Białe Kujawy. Uczniowie zaprezentowali tam Poloneza i Polkę.

galeria>>

Wizyta w sądzie

Dnia 8 listopada 2017r.  klasa IB wraz z wychowawcą Joanną Malczewską i opiekunem Tomaszem Wyziną, brała udział w wycieczce szkolnej do Mogilna. Celem wycieczki było uczestnictwo w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym, gdzie młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała całego przebiegu procesu, w którym brali udział: oskarżony, świadkowie oraz sędzina.
Wielu pozytywnych emocji dostarczył również film w kinie ”Wawrzyn” oraz kręgle na Hali Widowiskowo-Sportowej.

galeria>>

IIIa w Poznaniu

8 listopada uczniowie klasy  III a wybrali się na wycieczkę do Poznania. Edukacyjnym punktem pobytu w sercu Wielkopolski była wizyta w Muzeum Historii Miasta Poznania w ratuszu. Podczas lekcji muzealnej pt. Renesansowy ideał obywatela w dekoracjach poznańskiego Ratusza, przybliżona została historia miasta, zabytki starówki oraz eksponaty mieszczące się w muzeum. Spacer po mieście zakończył się atrakcjami w tzw. „pokoju ucieczki” w Key to be free.

więcej>>

Rogale Marcińskie w internacie

Wychowankowie internatu  w kuchni  internatowej wypiekali rogale marcińskie.  Rogale jak tradycja  każe, faszerowane białym makiem z bakaliami i aromatem migdałowym. Wypiekiem zajęli się: Katarzyna Pająk, Katarzyna Skarupska, Natalia Głowska, Marcelina Czerwińska, Patryk Kaczmarek. Opiekunem grupy była Anna Trębusiewicz

Galeria>>

Rogale Marcińskie

 Zgodnie z tradycją Dnia Św.  Marcina uczniowie klas I ZSZ B kucharz, II ZSZ kucharz oraz III TŻIUG podczas zajęć  wypiekali rogale.

 

 

 

"Bonfire Night"

5 listopada Wielka Brytania hucznie świętuje nieudaną próbę wysadzenia swojego parlamentu. Noc z 4 na 5 listopada znana jest pod nazwą Guy Fawkes Night lub Bonfire Night. W celu przybliżenia uczniom kultury, tradycji i zwyczajów anglojęzycznych dnia 6 listopada w naszej szkole odbyła się krótka prezentacja o "Bonfire Night" przygotowana przez Paulinę Przewiedzikowską i Monikę Cieślewicz. Uczniowie namalowali wspaniałe plakaty przybliżające to święto.

więcej>>

Praktyczna lekcja wojskowa

Klasa 1TL a w tym uczniowie klasy profilowej wojskowej ze swoją wychowawczynią oraz panem dyrektorem uczestniczyli 28 października w zajęciach na terenie Paintball Parku w Woli koło Rogowa.
Oto kilka wspomnień po zabawie pełnej zdrowego współzawodnictwa, adrenaliny i wystrzałów – a co za tym idzie – siniaków po trafieniach!

galeria>>

Nietypowa lekcja o turystyce

Uczniowie klas turystycznych mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z rezydentką biura podróży. Pani Ewa, rezydentka biura podróży NetHoliday , od 5 lat na greckich destynacjach w praktyczny sposób opowiedziała o swojej pracy. Uczniowie TOT poznali zalety bycia przedstawicielem biura podróży na wakacyjnych kierunkach. Wspólnie z rezydentem przećwiczyli autoprezentację oraz przywitanie turystów w autokarze. Poznali także sytuacje awaryjne, z którymi musi zmierzyć się pracownik na miejscu w hotelu czy na lotnisku. Takie spotkania to świetna okazja, aby poznać zawód rezydenta w praktyczny sposób! Dziękujemy.
Wkrótce kolejne spotkanie TOTów z ludźmi z branży turystycznej. Przed nami spotkanie z pracownikiem biura podróży! Pozostajemy na łączach! Z turystycznym pozdrowieniem!

galeria>>

SUKCES NA EGZAMINACH ZAWODOWYCH I MATURALNYCH !!!

brawo Miło nam poinformować o bardzo dobrej zdawalności egzaminów zawodowych i maturalnych w naszej szkole. Wszystkie wyniki egzaminów zawodowych są znacznie powyżej średniej wojewódzkiej. Na szczególne gratulacje zasługuje 100% zdawalność w zawodach kucharz i technik żywienia i usług gastronomicznych.
TAK TRZYMAĆ !!!

Konkurs plastyczny "Europejski Kodeks Walki z Rakiem

Ogłaszamy konkurs na najciekawszy plakat nawiązujący do przynajmniej jednego postanowienia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Technika wykonania pracy dowolna . Format A3 Prace konkursowe należy składać u Pań: Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi do dnia 6 listopada br.
Europejski Kodeks Walki z Rakiem - założenia:

więcęj>>

Terminarz konkursów przedmiotowych

terminarz i sale tutaj>>

 

Edukacja onkologiczna

W dniu 7.11.2017 w auli szkolnej uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w edukacji onkologicznej.  Akcja została zorganizowana godnie z zasadami Europejskiego kodeksu walki   z rakiem.  Treści edukacji nawiązywały do zasad zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej , utrzymywania prawidłowej masy ciała, abstynencji od alkoholu i papierosów oraz unikania nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.

więcej>>

Odkręcamy się na dobro dla Zosi

Społeczność naszej szkoły postanowiła włączyć się w pomoc dla małej Zosi Sajny. W związku z tym, organizujemy zbiórkę nakrętek i makulatury. Klasa,która zbierze największą ilość nakrętek i makulatury do końca listopada otrzyma atrakcyjną nagrodę. 😊
Opiekę nad akcją sprawują Panie Zofia Śmigielska i Magdalena Paternoga.

więcej>>

Kiermasz ozdób świątecznych - zapraszamy

Już dziś zapraszamy rodziców na kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów mieszkających w Internacie, który odbędzie się w czasie najbliższego zebrania rodziców. Wykonane przez uczniów ozdoby będzie można nabyć w budynku głównym szkoły oraz w budynku "mechanizacji".
Zapraszamy Państwa serdecznie licząc jednocześnie na to, że wszystkie ozdoby znajdą nabywców.

galeria>>

TOTy kręcą film i promują Szlak Piastowski!

W ostatni weekend października uczniowie klas turystycznych - Julita Owczarzak, Natalia Zakęś i Kamil Rojek wraz z nauczycielem przedmiotów turystycznych Eweliną Banaszkiewicz postanowili nakręcić film promującym Szlak Piastowski. Impulsem do działania był konkurs filmowy "Z kamerą wśród Piastów” zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Weekendowe spotkanie przyniosło efekty w postaci filmiku pod tytułem: "Do zobaczenia na Szlaku. Warto tu być." .......

więcej>>

Zaduszki poetyckie

„Lecą liście zmartwiałe, znużone...//Z prochuś powstał jak one, człowiecze,//Lecz nie samym tyś prochem jak one.” Słów poetki Ewy Szelburg-Zarembiny mogliśmy posłuchać 31 października 2017 r. podczas Zaduszek poetyckich.
W świat refleksji nad wartością życia i jego przemijaniemprzenieśli nas: prowadząca spotkanie – Oliwia Czerwińska z kl. II TOK; recytatorzy: Aleksandra Fydrych, Wiktoria Wiśniewska z kl. II TŻ, Zuzanna Nowak, Katarzyna Pająk, Barbara Sztafel, Martyna Śmidoda, Krzysztof Stegienda, Klaudiusz Wesołowski z kl. I TOŻ, Iga Woźniak, Barbara Dobrzyńska z kl. II a, Paweł Kowalski z kl. II b; wokaliści: Agata Michalak z kl. II TOK, Julia Kubiak z kl. II TOT Grzegorz Stawoski z kl. III TŻ i Krzysztof Stegienda. Oprawą muzyczną zajęli się Mikołaj Schulz z kl. I TMS, Maciej Foremski z kl. IV TMS i Grzegorz Stawoski.

galeria>>

Pamięci ludziom tych stron

Uczniowie z klasy wojskowej Technikum Logistycznego zaciągnęli wartę i złożyli wiązanki pod pomnilkiem Powstańców Wielkopolskich w Gębicach i przy grobie Jaczyńskich w Kwieciszewie. Uczciliśmy pamięć bohaterów i dawnych właścicieli Bielic.

galeria>>

Pamiętamy o naszych bohaterach

Jak co roku grupa z klasy wojskowej Technikum Logistycznego porządkowała miejsca pamięci prze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych.
W tym roku uporządkowaliśmy grób porucznika Antoniego Nowickiego w Gębicach- żołnierza Powstania Listopadowego oraz pomnik poświęcony rozstrzelanym we wrzesniu 1939 w miejscowoąci Kopce.

film>>

Zawody Pływackie Szkół Ponadgimnazjalnych

31 października na pływalni OSRiR w Mogilnie odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie Szkół Ponadgimnazjalnych. Reprezentanci z ZS w Bielicach w klasyfikacji drużynowej zajęli II miejsce na podium.
W zawodach startowali:
Kacper Brejecki z klasy IV TMR, płynął: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem zmiennym.Adam Nogala z klasy III TL, płynął: 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym.Jakub Rogowski z klasy I TOT, płynął: 50 m stylem grzbietowym.

galeria>>

Wycieczka maturzystów do Torunia

W dniu 26 października klasy maturalne IVTMS i IV TL/ TOT z wychowawcami Beatą Tomaszewską i Zofią Śmigielską brały udział w wycieczce do Torunia. Uczniowie odbyli podróż w 3D poznając historię tego pięknego miasta. Kolejnym punktem wyjazdu był seans w kinie. Jedni woleli pośmiać się na komedii podczas gdy pozostali siedzieli przykryci kurtką i na kryminale. Oczywiście nie obyło się bez wizyty w McDonald's. Po małym relaksie czas wrócić do rzeczywistości. Matura tuż tuz😁😁

galeria>>

Wycieczka do Poznania

Dnia 25 października klasa I TŻiUG i TOT uczestniczyła w wycieczce do Poznania. Uczniowie zwiedzili i zapoznali się z zasadami funkcjonowania, ofertą usług hotelarskich oraz gastronomicznych  hotelu ,, Andersia”. Kolejnym punktem wycieczki był park trampolin ,,Jumparena”, w którym każdy mógł aktywnie i wesoło spędzić czas. Wyjazd obfitował w wiele wrażeń i przeżyć, a ostatnim akcentem był pobyt w kinie na bardzo emocjonującym filmie.

galeria>>

Przygotowujemy ozdoby świąteczne

W ramach zajęć opiekuńczo wychowawczych w Internacie dziewczęta, pod opieką Pań Eweliny Luzar i Anny Trębusiewicz, przygotowują już ozdoby świąteczne, które mamy zamiar  wystawić na kiermaszu dla rodziców w czasie najbliższego zebrania.
Powstające cacka mają ten walor, że są niepowtarzalne:-) Mamy nadzieję, że przypadną do gustu rodzicom i większość z wykonanych " dzieł" ozdobi już niedługo choinki w wielu naszych domach.

galeria>>

Konkurs na wykonanie ozdobnej dyni

Konkurs na wykonanie ozdobnej dyni już od wielu lat odbywa się w Internacie. Wykonanie czasami cudownych wycinanek w dyni jest sztuką i wymaga skupienia oraz dość sporo czasu. W tegorocznym konkursie nie wyłoniliśmy zwycięzcy ponieważ wszystkie dynie były naprawdę super. Konkurs przygotowały Panie Ewelina Luzar i Anna Trębusiewicz.
Dodać warto, że część dyń pochodziła z naszej własnej uprawy:-)

galeria>>

Biegi przełajowe

 29 września br. w Kuśnierzu  uczniowie z ZS Bielice uczestniczyli w zawodach powiatowych w biegach przełajowych indywidualnych. Dystans biegu w terenie dla dziewcząt wynosił 1500m, a dla chłopców 2000m. Dzięki sprzyjającej aurze uczestnicy zawodów nie mieli problemu z pokonaniem dystansu.

więcej>>

Wycieczka II TOK do Bydgoszczy

W dniu 26.10.2017 uczniowie klasy II TOK z wychowawcą - panią Ewą Hibner oraz panią Wiolettą Opasińską uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy. Na początku po długim spacerze przez Wyspę Młyńską klasa odbyła podróż w czasie, odwiedzając  Muzeum Mydła i Historii Brudu. Tam także uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach wyrobu mydeł, podczas których wykonali własnoręcznie mydełka  oraz poznali ciekawą historię produkcji  i używania mydła. Następnie po małej uczcie obiadowej w restauracji McDonald’s  uczniowie udali się do Filharmonii Pomorskiej – głównego punktu wycieczki. Tam uczestniczyli w prawdziwej uczcie duchowej, jaką było Requiem Mozarta.

Galeria>>

Turniej siatkówki dla wychowanków internatu

W dniu 25 X 2017r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się turniej siatkówki dla wychowanków internatu. Rywalizowały ze sobą trzy grupy, a turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”. Grupę pierwszą, której opiekunem jest.......

więcej>>

Powiatowe Zawody Pływackie Szkół Gimnazjalnych

24 października 2017 r. na pływalni OSRiR w Mogilnie odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie Szkół Gimnazjalnych. Startowali uczniowie z gimnazjów w Bielicach, Mogilnie oraz Strzelnie. W skład reprezentacji ZS Bielice wchodzili uczniowie:

więcej>>

Wakacyjne wspomnienia w fotografii

Z okazji Światowego Dnia Turystyki w szkole zorganizowany został konkurs fotograficzny "Wakacyjne wspomnienia". Uczniowie mogli oddawać swoje prace fotograficzne w kategorii krajobraz, ludzie, zwierzęta, portret i selfie.
Jury w składzie Pani Ewelina Banaszkiewicz, Pani Justyna Pawlak oraz Pan Marian Rólski jednogłośnie wybrali pierwsze miejsce

więcej>>

Nasza drużyna zdobyła skarb Mogilna

Uczniowie klasy III technikum obsługi turystycznej zdobyli skarb Mogilna!
W sobotę 21 października w Mogilnie rozegrana została gra miejska "Skarb Mogilna" zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miejską.
W poszukiwaniu Zakopanego na terytorium miasta skarbu wzięło udział 16 drużyn, w tym drużyna naszych uczniów, z klasy III technikum obsługi turystycznej.

więcej>>

V Szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Turystyce

17.10.2017 uczniowie klas turystycznych rywalizowali w szkolnym etapie V Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W tym etapie uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań z turystyką jest Folklor i Barwy Regionów.
Najlepiej test napisali, z klasy IV : Natalia Zakęś, a z klasy III : Wiktoria Patora, Kamil Rojek oraz Kornelia Patora. O przejściu do kolejnego etapu zdecydowały pojedyncze punkty! Miło nam poinformować, że w styczniu w etapie okręgowym w Poznaniu powalczą o miejsce w Spale - Natalia Zakęś oraz Kamil Rojek. Gratulujemy i Trzymamy kciuki! Warto przypomnieć, że od początku trwania Olimpiady nasi uczniowie zawsze znajdowali się w ścisłym finale w Spale, wśród najlepszej 30 uczniów w Polsce. Mamy nadzieję, że V edycja Olimpiady będzie szczęśliwa dla naszych uczniów!

galeria>>

Logistycy w Sanplaście

16 października br. klasa 1TL wybrała się z wizytą do firmy Sanplast SA. Nasi przyszli logistycy mogli przyjrzeć się organizacji pracy w zakładzie zatrudniającym przeszło 400 pracowników: od zaprojektowania wzoru wanny i sprowadzenia płyty akrylowej, poprzez jej uformowanie, zabezpieczanie, szlifowanie, polerowanie, pakowanie, aż do dowozu do klienta. Zostaliśmy, jak zawsze, bardzo gościnnie przyjęci. Wiadomości i ciekawostki przekazane uczniom w interesujący i dowcipny sposób przez pana Marcina Wargosia obudziły w wielu z nich zainteresowanie ofertą firmy, zwłaszcza jej luksusowymi wyrobami
Opiekunkami wycieczki były panie: Katarzyna Twarużek i Ewa Śniegowska

galeria>>

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Szkolny pod kierunkiem Pań: Beaty Tomaszewskiej i Zofii Śmigielskiej przygotował apel. Pierwsza część uroczystości minęła pod znakiem życzeń dla pedagogów i pracowników szkoły. Pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia i wręczył nagrody. Druga część apelu odbyła się w nastroju humorystycznym. Publiczność mogła uczestniczyć w programie ''Twoja Twarz Brzmi Znajomo'' z tą jednak różnicą, że uczniowie zamiast w piosenkarzy wcielali się w role nauczycieli. Śmiechu było co niemiara. Jury w składzie Pan Dyrektor Paweł Kraśny, Pani Wioletta Opasińska i Pan Leszek Maciejewski uznało, że bezkonkurencyjna była Magdalena Hajdys w roli Pani Irminy Gajewicz

galeria>>

Pierwsza pomoc

W dniu 12 października uczniowie klas II a, II b, I Branżowej, I TRW, I TL, I TOŻ i I TMS  uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez ratownika medycznego Pana Błażeja Mellera.
Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę jak skutecznie udzielić pomocy osobie nieprzytomnej, która nie oddycha. Pan Błażej pokazał jak wyznaczyć punkt ucisku na klatkę piersiową , aby przeprowadzić skuteczną resuscytację .Przypomniał również uczniom  o obowiązku udzielania pierwszej pomocy i  czasie pierwszych 4 minut, które są decydujące w chwili ratowania życia.
Zajęcia zostały zorganizowane z inicjatywy Pań Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi.

galeria>>

Literacki Nobel 2017

Każdego roku, po ogłoszeniu literackiej nagrody Nobla w naszej bibliotece  pojawiała się książka lub książki   kolejnych laureatów.
W tym roku „wyprzedziliśmy” werdykt  Akademii przyznającej nagrodę,  którą otrzymał brytyjski pisarz pochodzenia japońskiego Kazuro Ishiguro. Powieść   pt. „Nie opuszczaj mnie” od kilku lat gości na naszych półkach.  Jest to jedna z bardziej poruszających i  zapadających w pamięci  książek.  Gorąco  polecamy  wszystkim, którzy jeszcze nie czytali!

Prezentacja traktorów o mocy 80-95 KM,

6 października na terenie Zespołu Szkół w Bielicach odbyła się prezentacja traktorów o mocy 80-95 KM, zorganizowana przez TopAgrar Polska, Fundację Powiatu Mogileńskiego oraz Zespół Szkół w Bielicach. Dr Mirosław Czechlowski z UP w Poznaniu wyjaśniał, jak pracować ciągnikiem, aby spalić mniej paliwa. Ci, którzy planują zakup ciągnika, których interesuje jego wyposażenie i możliwości oraz  pasjonaci techniki wynieśli z tych pokazów ważne dla nich informacje. Po zakończonej prezentacji, uczniowie mieli okazję pojeździć traktorami oraz skosztować ciepłej grochówki.

galeria>>

Ola i Sebastian zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

Już po raz jedenasty młodzież gimnazjalna naszej szkoły mogła sprawdzić swoje wiadomości biblijne. 5 października 2017r. odbył się szkolny etap Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego pod  hasłem: „Idźcie i głoście! - za przykładem pierwszych Apostołów Chrystusa.” Najlepiej w konkursie zaprezentowali się  uczniowie klasy III a: Aleksandra Myka i Sebastian Słowiński. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dobrych wyników podczas etapu rejonowego.

galeria>>

Próbna ewakuacja w internacie

5 października strażacy z PSP w Mogilnie przeprowadzili próbną ewakuację mieszkańców szkolnego internatu. Ćwiczenia zakończyły się pogadanką na temat bezpieczeństwa i właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

galeria>>

Święto tabliczki mnożenia

Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia grupa uczniów w ramach eksperymentu przepytała uczniów naszej szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia. Każdy z uczestników otrzymał 10 działań, które musiał wykonać w czasie 30 sekund. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. 29 uczniów bezbłędnie wykonało zadanie i awansowało do drugiego etapu, gdzie trzeba było się zmierzyć z zadaniami logicznymi związanymi z tabliczką mnożenia. Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia w naszej szkole uzyskał Wojciech Samul z klasy 4TPS, II miejsce zajęła Weronika Budna z 3 LO, III miejsce Martyna Śmidoda z 1 TOT/TŻ. W rywalizacji klas bezkonkurencyjna okazała się klasa 4 TOT/TL, drugie miejsce zajęła 1 TRM/TPS, trzecie 1 TL. W zmagania z tabliczką mnożenia zaangażowali się również nasi nauczyciele, którzy chętnie sprawdzili swoją wiedzę.

galeria>>

Konkurs orki 2017

W dniach 28-29 września 2017r. odbył się  VII Regionalny Konkurs Orki Dla Młodzieży Szkół Rolniczych w Bielicach. Organizatorami przedsięwzięcia byli Powiat Mogileński, Fundacja Powiatu Mogileńskiego w Bielicach oraz Zespół Szkół w Bielicach w partnerstwie z  Miesięcznikiem TOP AGRAR POLSKA, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe CHEMIROL Sp. z o.o. w Mogilnie, Hurtownia ROLNIK s.j. Leszek Pulikowski, Ryszard Pulikowski ze Strzelna. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z następujących szkół:

więcej>>

Akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych pod nazwą #KOMÓRKOMANIA w dniu 27 września zakończyła się sukcesem. Bardzo się cieszymy, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele nie zostali obojętni i ochoczo włączyli się w bezinteresowną pomoc, która często jest ostatnią szansą na życie dla pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Kordynatorem akcji była Magdalena Paternoga a prawidłową rejestrację przeprowadzały wolontariuszki : Julia Ratajczak, Paulina Wielądek

galeria>>

Światowy Dzień Turystyki

27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki uchwalony przez Światową Organizację Turystyki. Ten dzień jest także świętem naszych klas turystycznych. Z tej okazji klasy: II i III technikum obsługi turystycznej przygotowały obchody święta turystów w naszej szkole. Klasa II TOT przygotowała prezentację multimedialną pod tytułem: "Niesamowite miejsca na Ziemi".

więcej>>

100 lat Związku Harcerstwa Polskiego na Ziemii Mogileńskiej.

23 września 2017r. delegacja uczniów oraz Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół w Bielicach uczestniczyli w uroczystości z okazji 100 lat Związku Harcerstwa Polskiego na Ziemii Mogileńskiej. Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem tablicy pamiątkowej, a następnie z towarzystwem orkiestry odbył się marsz ulicami Mogilna, na mszę świętą w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie wszyscy udali się do Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie odbył się uroczysty apel i część artystyczna.

galeria>>

Wyjazd do Biskupina

Dnia 19 września uczniowie klasy 1 TŻ/TOT oraz 2 ZSZ kucharz uczestniczyli w Festynie Archeologicznym w Biskupinie.Głównym celem wycieczki było utrwalenie wiadomości i umiejętności z działu: „Działalność usługowa zakładów żywienia zbiorowego”. Ponadto młodzież zapoznała się z dorobkiem kulturowym pradawnych przodków, muzeum oraz Osadą w Biskupinie. W wiosce wczesnopiastowskiej dowiedzieli się jak wypieka się tradycyjne podpłomyki oraz usłyszeli jakie podstawowe składniki wykorzystywano do przyrządzania posiłków w kulturze łużyckiej.

więcej>>

„Żywa lekcja historii- Katyń. Ocalić od zapomnienia.”

Na początku września uczennice naszej szkoły brały udział w gminnym projekcie pt.: „Żywa lekcja historii- Katyń. Ocalić od zapomnienia.”
Projekt polegał na udziale w konkursie i przygotowaniu pracy plastycznej lub literackiej o tematyce zbrodni katyńskiej. Patrycja Wolkiewicz z kl. 3b gim., Justyna Cierpisz z kl. 4 TOT, Kinga Jańczak i Agnieszka Woźniecka z kl. 2 TŻ wykonały prace plastyczne i zdobyły wyróżnienia. Ponadto plakaty namalowały: Karolina Firek z kl. II TŻ i Patrycja Smolińska z kl. 4 THK. Natomiast Dominika Walkowska z kl. 2 TŻ napisała wiersz pt.: „Świadkowie”. Nagrodzonym dziewczynom gratulujemy!
W ramach projektu Kinga Janczak i Agnieszka Woźniecka uczestniczyły w wycieczce do Warszawy, która odbyła się 17 września br.

galeria>>

Grzybobranie czas zacząć!

Grzybobranie czas zacząć!
Po dwóch latach „grzybowego nieurodzaju” nareszcie doczekaliśmy się masowego wysypu owocników. Ruszyliśmy do lasu, czego efektem była dzisiejsza wystawa grzybów jadalnych i trujących. Wspaniałe borowiki, podgrzybki i kanie cieszyły oko. Wystawa miała na celu zapoznanie z morfologią grzybów - uczyła jak unikać gatunków trujących i często mylonych z jadalnymi.

galeria>>

Jesli chcesz i możesz pomóż...

W środę 27 września włączamy się w pomaganie innym. Na I piętrze obok pokoju nauczycielskiego będzie można dokonać rejestracji do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych. Wszystkie osoby pełnoletnie zapraszamy do udziału w akcji #KOMÓRKOMANI. Przyjdź może ktoś czeka właśnie na Twoją pomoc.

Masz minutę

W dniu 21 września mieszkańcy Internatu spotkali się w auli szkoły aby tradycyjnie już rozegrać turniej MASZ MINUTĘ. Reprezentanci grup rywalizowali w kilku konkurencjach prze cały czas dopingowani prze kolegów. Jak zwykle było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Turniej przygotowała Pani Ewelina LUZAR przy pomocy Samorządu Internatu.
Bezkonkurencyjny tym razem był KUBA KABACIŃSKI

galeria>>

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 18 września w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pań Zofii Śmigielskiej i Beaty Tomaszewskiej przygotował z tej okazji apel. Pierwsza jego część to montaż słowno-muzyczny ściśle związany z ceremonią ślubowania. Druga część to konkursowe zmagania klas wzorowane na teleturnieju Masz Minutę

więcej>>

Salon maturzystów

W dniu 14 września klasy maturalne z opiekunami Panią Ewą Hartwich, Ewą Śniegowską, Beatą Tomaszewską, Hanną Niedzielą, Zofią Śmigielską oraz Panem Leszkiem Maciejewskim brały udział w Salonie Maturzystów. Na UTP w Bydgoszczy mogli zapoznać się z ofertą szkół wyższych. Ciekawym punktem wyjazdu były wykłady dotyczące matur. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład dotyczący egzaminu maturalnego z matematyki. Wycieczkę tradycyjnie zakończyliśmy posiłkiem w McDonaldzie.

galeria>>

"Sprzątanie świata"

Dzisiaj przeprowadzona została w Bielicach akcja -Sprzątanie Świata, zorganizowana w tym roku pod hasłem "Nie ma śmieci- są surowce". Uczniowie uzbrojeni w worki do segregacji odpadów i jednorazowe rękawiczki sprzątnęli teren wsi Bielice i okolice dróg dojazdowych. Okazało się, że w porównaniu z ubiegłymi latami śmieci nie było zbyt wiele. Świadomość ekologiczna rośnie!!!

galeria>>

Zapraszamy do tańca

Nudzisz się, nie masz pomysłu na spędzanie wolnego czasu? Lubisz tańczyć? Kochasz swoją szkołę i chcesz ją reprezentować? Dołącz do nas. Do Zespołu Białe Kujawy😉 Czekamy na Ciebie 😊😊😊Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Panią Zofią Śmigielską-opiekunem zespołu 😊😊

galeria>>

Wampiriada wrzesień 2017

13 września nie okazał się dniem pechowym . Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym nasza szkoła otrzymała certyfikat „ Szkoły promującej honorowe oddawanie krwi” co zbiegło się z kolejną akcją  honorowego oddawania krwi organizowaną przez Magdalenę Paternogę.
 Akcja została zdominowana przez kobiety, które nie pozostały obojętne na apel o pomocy . Dziewczęta, które oddały krew to :

więcej>>

„Żywa lekcja historii- Katyń. Ocalić od zapomnienia.”

Na początku września uczennice naszej szkoły brały udział w gminnym projekcie pt.: „Żywa lekcja historii- Katyń. Ocalić od zapomnienia.”
Projekt polegał na udziale w konkursie i przygotowaniu pracy plastycznej lub literackiej o tematyce zbrodni katyńskiej. Patrycja Wolkiewicz z kl. 3b gim., Justyna Cierpisz z kl. 4 TOT, Kinga Jańczak i Agnieszka Woźniecka z kl. 2 TŻ wykonały prace plastyczne i zdobyły wyróżnienia. Ponadto plakaty namalowały: Karolina Firek z kl. II TŻ i Patrycja Smolińska z kl. 4 THK. Natomiast Dominika Walkowska z kl. 2 TŻ napisała wiersz pt.: „Świadkowie”. Nagrodzonym dziewczynom gratulujemy!
W ramach projektu Kinga Janczak i Agnieszka Woźniecka uczestniczyły w wycieczce do Warszawy, która odbyła się 17 września br.

galeria>>

Uwalniamy książki w nowym roku szkolnym

Po wakacjach wznawiamy akcję bookcrossingową. Celem inicjatywy jest popularyzacja czytelnictwa oraz dawanie niepotrzebnym, kurzącym się w naszych domach książkom drugiego życia. W poprzednim roku szkolnym widać było duże zainteresowanie
 i zaangażowanie ze strony nauczycieli oraz uczniów. Liczymy na to, że w tym roku również wspólnymi siłami zapełnimy regał, z którego wszyscy będziemy mogli korzystać.

więcej>>

Nasi uczniowie na uroczystości z okazji 78 rocznicy obrony Mogilna

11.09.2017r. delegacja uczniów oraz Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół w Bielicach wraz z Dyrektorem Panem Pawłem Kraśnym i opiekunką Panią Karoliną Kozicką oddała cześć mogileńskim bohaterom na Placu Wolności w Mogilnie. Uroczystość, w której brali udział, upamiętniała 78. rocznicę obrony miasta. Wraz ze wszystkimi zgromadzonymi odśpiewali Hymn Narodowy i Rotę. Uczestnikom obchodów został przypomniany zarys wydarzeń z 11 września 1939 r. Po oficjalnych przemówieniach wszystkie zgromadzone delegacje złożyły znicze pod tablicą pamiątkową.

galeria>>

Klub znaczka turystycznego

W dniu 7 września w Internacie szkoły odbyło się pierwsze spotkanie KLUBU ZNACZKA TURYSTYCZNEGO.  Pierwsze spotkanie miało na celu zapoznanie klubowiczów z ideą znaczka oraz ustalenie planu działania na nowy rok szkolny.  Postanowiliśmy rozpocząć zdobywanie znaczków od naszej najbliższej okolicy, a więc od Strzelna i jego zabytków.
Inicjatorka powstania Klubu- Pani Ewelina Luzar- podzieliła się z klubowiczami swoimi doświadczeniami w tym zakresie oraz pokazała swoją dość pokaźną kolekcję znaczków turystycznych.
Więcej o idei  znaczka znajdziesz tutaj:  http://www.znaczki-turystyczne.pl/znaczek-turystyczny.html

galeria>>

Rozpoczęcie roku skolnego

fotorelacja>>

 


Archiwum

2 0 1 6 / 2 0 1 7 II
2 0 1 6 / 2 0 1 7 I
2 0 1 5 / 2 0 1 6 II

2 0 1 5 / 2 0 1 6 I
2 0 1 4 / 2 0 1 5 II
2 0 1 4 / 2 0 1 5 I
2 0 1 3 / 2 0 1 4 II
2 0 1 3 / 2 0 1 4 I

2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

 

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne
retro
szk

Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

/
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego

 

Copyright © 2011 ŁJ SM