Zapraszamy do nas absolwentów gimnazjów
  aktualności
  szkoła
  internat
  kursy kwalifikacyjne
  Grono Pedagogiczne
  Rada Rodziców
 Samorząd Uczniowski
  kalendarz roku szkolnego
  plan lekcji
  wykaz podręczników
  rekrutacja
  biblioteka
  osiągnięcia
  zajęcia unijne
  projekty edukacyjne
  egzaminy zewnętrzne
  koła zainteresowań
  nasze talenty
  jeździectwo
  sport
  MUKS
  galeria
  szkolenia
  przetargi
  absolwenci
  dla rodziców
  dla nauczycieli
  ubezpieczenie uczniów
  nasze filmy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach

jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".
.

obr
AKADEMIA OBRONY NARODOWEJ
szkoła patronacka


powiększ       
galeria>>

pzhk2

pzhk1


1

2
Wspólpraca z Technikum
Logistycznym agropower

 


NR KONTA  DO WPŁAT ZA  INTERNAT: 64156000132424756600000005


POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ
ODBĘDZIE SIĘ 31 SIERPNIA O GODZ 9:00


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017 o godz. 8:30

Zmiany w dowozach uczniów gimnazjum więcej>>Chcesz wiedzieć więcej o każdym z typów szkół kliknij na nazwie szkoły powyżej


W przypadku kłopotów z zalogowaniem się do dziennika elektronicznego kliknij tutaj>>


Wysoka "zdawalność" na egzaminach koćowych

Końcowe egzaminy zawodowe nasi uczniowie zdawali z bardzo dobrym skutkiem, a w zawodach w zawodach kucharz i technik żywienia i usług gastronomicznych 100% uczniów zdało egzamin.
Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów już w pracy

Jubileusz szkoły we Wszedniu z udziałem naszych uczniów

Dnia 9 czerwca w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza we Wszedniu odbyła się uroczystość jubileuszowa -10 rocznica nadania imienia szkole. Uczniowie z Technikum żywienia i usług gastronomicznych i zasadniczej szkoły zawodowej - kucharz wraz z nauczycielami z zespołu przedmiotów gastronomicznych przygotowali na ta okoliczność bankiet.

X Lokalny Przegląd Twórczości Literackiej

Uczniowie naszej szkoły: Łukasz Buzalski, Monika Czekalska, Klaudia Gmur, Dominika Walkowska wzięli udział w X Lokalnym Przeglądzie Twórczości Literackiej „Strzelno 2017” organizowanym corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Strzelnie. W tym roku sukces odniosła Dominika Walkowska z klasy I TŻ, która otrzymała nagrodę za swoje wiersze. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

więcej>>

Sukces Agaty w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętniści Rolniczych

W dniach 2-3 czerwca w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbył się finał XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W tym roku w elitarnym gronie najlepszych znalazła się uczennica Agata Szepeluk z klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych. Agata uzyskała tytuł finalisty i znalazła się na 18 miejscu w Polsce w bloku technologia żywności.
Gratulujemy serdecznie osiągnięcia!
Uczennicę przygotowywała Kinga Woroch – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych.

LPowiatowy Konkurs Ortograficzny

Kolejna, osiemnasta już edycja organizowanego w Strzelnie powiatowego konkursu ortograficznego dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, Dyktando 2017, okazała się szczęśliwa dla przedstawicieli naszej szkoły. Uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach nie mieli sobie równych! W kategorii klas gimnazjalnych zdobyli trzy pierwsze miejsca, które przypadły kolejno Jakubowi Małeckiemu, Julii Ciuper i Klaudii Wachowskiej. W drugiej kategorii wiekowej zaszczytne drugie miejsce wywalczyła Klaudia Słowińska, uczennica technikum logistycznego. Naszą szkołę reprezentowały także Paulina Przewiedzikowska oraz Zuzanna Kałamaja, którym naprawdę niewiele zabrakło do podium.
Gratulujemy zwycięzcom!

Liga Zadaniowa
W dniach: 19 listopada 2016 r., 21stycznia 2017 r. i 1kwietnia 2017 r. w Mogilnie odbył się rejonowy etap konkursu przedmiotowego z matematyki "Liga Zadaniowa". W konkursie uczestniczyło pięcioro uczniów klas I i II gimnazjum: Julia Szpulecka kl. IIa, Roksana Owsińska kl. IIb, Barbara Dobrzyńska kl..Ia, Zuzanna Kaszczyńska kl. Ia i Szymon Rutkowski kl. Ib. 5 czerwca 2017r. w Mogilnie odbyło się uroczyste zakończenie "Ligi Zadaniowej".
 Roksana Owsińska z klasy II b uzyskała wyróżnienie w konkursie. Gratulujemy!
Uczniów do konkursu przygotowały panie: Katarzyna Marciniak i Dorota Moszkowicz.Zawody lekkoatletyczne

W dniu 1.06.2017 roku w Świeciu odbyły się wojewódzkie zawody lekkatletyczne szkół gimnazjalnych. W zawodach tych startowali najlepsi zawodnicy w lekkoatletyce z powiatów województwa kujawsko – pomorskiego. Powiat Mogileński reprezentowali uczniowie z Bielic w składzie:

więcej>>

Dzień dziecka w internacie

01.06.2017 w internacie odbył się Dzień Dziecka. Samorząd internatu przy udziale wychowawców  zorganizował  podchody. Wychowankowie świetnie się bawili , wykorzystując piękno naszego terenu. Zarówno grupa zadaniowa jak i tropiąca wykazała się pomysłowością i kreatywnością. Gratulacje !!!

 

więcej>>

II szkolny "Bieg po zdrowie"

W dniu 31.05.2017r. na terenie ZS w Bielicach odbył się II szkolny "Bieg po zdrowie". W rywalizacji wzięło udział 80 uczniów wraz z nauczycielami. Biegi odbywały się w różnych kategoriach wiekowych: gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne oraz nauczyciele. Trasa biegu była bardzo urozmaicona i przebiegała przez piękne, zielone  tereny szkolne. Organizatorkami i jednocześnie pomysłodawczyniami były nauczycielki wychowania fizycznego: Dominika Nowińska, Justyna Burzyńska oraz Joanna Malczewska we współpracy z  Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz  Dyrekcją ZS w Bielicach.

więce>>

Powiatowe zawody lekkoatletyczne

Dnia 26 maja br. w ZS Bielice odbyły się  powiatowe zawody lekkoatletyczne. Do zawodów przystąpili uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Klasyfikacja w poszczególnych dyscyplinach przedstawia się następująco:...

więcej>>

Szkolny  Dzień walki z uzależnieniami

Z inicjatywy pań : Magdaleny Paternogi i Anny Szalaty w „Światowym Dniu Bez Papierosa” w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny  Dzień walki z uzależnieniami.
Uczennice klasy II b: Jagoda Kulpińska, Agata Manysiak, Roksana Owsińska i Katarzyna Wielińska przedstawiły rówieśnikom negatywne skutki uzależnień.
Gośćmi honorowymi byli............

więcej>>

DRUGIE MISTRZOSTWA KLAS MUNDUROWYCH W GĄSAWIE

30 maja reprezentacja uczniów z I i II klasy LO o profilu wojskowym w składzie: Hanna Stępień, Kamila Kujawa, Wojciech Czuj, Szymon Andrzejczak i Dariusz Kasznia, wzięła udział w II Mistrzostwach Sprawnościowych Klas Mundurowych „Sprawny jak Policjant, Żołnierz, Strażak”.  Zmagania uczniów z pięciu szkół polegały na strzelaniu, biegu sztafetowym 5 x 400 m i rywalizacji na torze sprawnościowym. Uczniowie z naszej szkoły w ogólnej klasyfikacji zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy!

galeria>>

"As Gramatyki"

23 maja br. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu As Gramatyki, w której udział wzięło 18 uczestników reprezentujących gimnazja w Dąbrowie, Mogilnie, Strzelnie i Bielicach. Rywalizacja była bardzo wyrównana, gdyż wszyscy uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności polonistycznych. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Giszter ze strzeleńskiego gimnazjum, natomiast drugie ex aequo pięć osób: Izabela Baran, Zuzanna Żuchowska ze Strzelna oraz Agnieszka Bubak, Julia Szpulecka i Klaudia Wachowska, uczennice ZS w Bielicach. Naszą szkołę reprezentowali również Jakub Małecki i Kacper Wiśniewski, którzy znaleźli się tuż za podium.

galeria>>

Wyróżnienie dla Jasia Grzechowskiego

W związku z obchodami 100 rocznicy objawień fatimskich Zespół  Szkół w Trzemżalu zorganizował konkurs literacki o randze archidiecezjalnej  dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pt.: „Pomóżcie mi ratować świat”. Podczas  etapu szkolnego najwyżej została oceniona praca Jasia Grzechowskiego z klasy Ia Gimnazjum i jednocześnie została ona wysłana na kolejny etap do ZS w Trzemżalu. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 22.maja 2017r. Praca literacka Jasia zasłużyła na wyróżnienie, z czego się bardzo cieszymy i GRATULUJEMY!

więcej o konkursie>>                                       galeria>>

XVII Gminny Konkurs Matematyczny

W dniu 19 maja 2017r. w Mogilnie odbył się XVII Gminny Konkurs Matematyczny   dla uczniów klas drugich gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny.
Drużyna klasy II b w składzie: Roksana Owsińska, Wiktoria Grabowska i Joanna Kotlińska zajęła II miejsce oraz reprezentacja klasy IIa w składzie: Julia Szpulecka, Kinga Bednarz i Mikołaj Strzeliński zdobyła III miejsce.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Dorota Moszkowicz. Uczestnikom gratulujemy sukcesu!

więcej>>

Wycieczka gimnazjum i technikum maj 2017

W dniach 16-19.05.2017 r.  uczniowie gimnazjum i technikum brali udział w wycieczce. W pierwszym dniu uczestnicy zwiedzili w Jaworze kościół ewangelicki o konstrukcji szachulcowej, który został wybudowany w latach 1654-1655, a od grudnia 2001 roku jest na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz obronny zamek Czocha położony w miejscowości Sucha nad Zalewem Leśniańskim na Kwisie w polskiej części Łużyc Górnych.

więcej>>

Bezpieczeństwo nad wodą

Dnia 18 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Jerzym Prussakiem – właścicielem fimry Usługi Ratownicze oraz z zespołem ratownictwa medycznego, gdzie szczegółowo omówiono zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz pomoc osobom tonącym. Dowiedzieliśmy się, że według statystyk, główną przyczyną utonięć  jest alkohol  oraz środki odurzające. Profilaktyką od tego roku będą badania trzeźwości na rowerkach i kajakach przeprowadzane przez policję wodną. Niebezpiecznym może również stać się kąpanie na niestrzeżonych plażach oraz lekceważenie uwag ratownika............

więcej>>

Dzień Ziemi 2017

Z okazji Dnia Ziemi 2017, w dniach 24-27 kwietnia przeprowadzone zostały w naszej szkole  trzy konkursy o tematyce ekologicznej. W konkursie wiedzy o polskich parkach narodowych w kategorii gimnazjum I miejsce zajął

więcej>>

Nasi uczniowie na konferencji na temat rozwoju turystyki

W dniu 27.04 uczniowie klas turystycznych brali udział w konferencji natemat rozwoju turystyki w powiecie mogileńskim , organizowanej wPrzyjezierzu.
Uczniowie zaprezentowali się ze swoim stoiskiem, które wzbudziło sporezainteresowanie na I mini targach turystycznych. Impreza zostałazorganizowana przez Lokalną Grupę Działania - Sąsiedzi Wokół SzlakuPiastowskiego. Atrakcją były wykłady i prelekcje dotyczące m.in mocnych isłabych stron turystyki naszego regionu oraz prezentacje pysznych dańkuchni regionalnej przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Nasząszkołę reprezentowali: Julia Kubiak, Laura Marczak, Klaudia Smółka z klasyI TOT, Kulczycka Angelika, Paulina Zwolińska , Kamil Rojek z klasy II TOToraz uczennice klasy III TOT: Natalia Zakęś, Agnieszka Otorowska i Monika
Powała oraz Pani Ewelina Banaszkiewicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

galeria>>

Zakończenie nauki w klasach maturalnych

Fotorelacja z uroczystości zakończenia nauki w klasach maturalnych>>

Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim.

W dniu 27 kwietnia w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku odbył się II Gminny Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim. Naszą szkołę  reprezentowała drużyna w składzie:  Michał Maruszak z kl. IIIb , Jakub Filipiak z kl. IIIa oraz Julia Szpulecka, Kinga Bednarz i Sebastian Słowiński z kl. IIa.  Konkurs polegał na rozwiązaniu testu.
Miło nam poinformować, że wszystkie miejsca na podium przypadły naszym uczniom.
I miejsce zdobył  Michał Maruszak
II miejsce zajęła Julia Szpulecka
III miejsce zdobył Sebastian Słowiński.
Drużynowo również zajęliśmy I miejsce.  Zwycięzcom gratulujemy!!

galeria>>

III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

W dniu 24 kwietnia z inicjatywy pań: Zofii Śmigielskiej i Renaty Przewiedzikowskiej odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim. W tym roku uczniowie recytowali wiersze, których autorem jest William Blake. Do rywalizacji zgłosiły się: Gimnazjum w Wilczynie, Zespół Szkół w Mogilnie i Zespół Szkół w Bielicach. Jury w składzie:p.Monika Fryda, p.Justyna Paluszyńska i p.Ewa Śniegowska przyznało następujące miejsca:.....

więcej>>

Olimpiada Wiedzy i umiejętności Rolniczych

Dnia 21-22 kwietnia odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów:
Agata Szepeluk  z kl. IV TŻiUG w bloku technologia żywności
Marta Sielska z kl. IV TŻiUG w bloku gastronomia
Tomasz Kulpa z kl. IV TMR w bloku mechanizacja rolnictwa
Sebastian Główczyński  z kl. IV TR w bloku produkcja roślinna
Radosław Kaczmarek kl. IV TR w bloku produkcja zwierzęca
Agata Szepeluk zdobyła  II miejsce i uzyskała tytuł finalisty.  2 czerwca będzie reprezentować naszą szkołe w ogólnopolskim etapie olimpiady.
Gratulujemy Agacie i życzymy powodzenia.
Opiekunem Agaty jest Pani Kinga Woroch.

 

Kulinarne potyczki

Dnia 21 kwietnia 2017r. uczniowie klas gastronomicznych uczestniczyli  w ,, IX  Kujawsko-Pomorskich Potyczkach Kulinarnych” w Inowrocławiu na terenie Solanek. Impreza zorganizowana była przez szefa kuchni hotelu ,, City” w Bydgoszczy pana Dariusza Gwiazdę, w Pijalni Wód-Palmiarni  ,,Inowrocławianka”. Podczas trwania konkursu kulinarnego z udziałem kucharzy z całego kraju odbywały się pokazy kulinarne wykonywane przez wybitnych szefów kuchni oraz prezentacje produktów spożywczych znanych marek krajowych i zagranicznych.  Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z nowinkami, trendami w gastronomii  oraz podziwiać sprawność i talent kucharzy. Każdy z zaciekawieniem i wielkim smakiem  dokonywał degustacji prezentowanych licznie potraw i napojów.

galeria>>

Bielicjada

8 kwietnia2017r. w Zespole Szkół w Bielicach odbyła się IV Bielicjada-  wielozadaniowa rywalizacja pomiędzy drużynami wytypowanymi z klas III Gimnazjum. Przystąpiły do niej 4 kilkuosobowe zespoły z klas: III a, III b oraz III c. Zawodnicy wzięli udział w 9 konkurencjach: biegu patrolowym, zadaniach z żywienia- rozpoznawaniu przeznaczenia różnych kieliszków, z logistyki- slalomie wózkiem paletowym, z rolnictwa- rozpoznawaniu przyrządów do produkcji rolniczej, z przedmiotów technicznych - wymianie koła w samochodzie, zadaniu z śrubą i nakrętkami oraz   slalomie ładowarką, a także zadaniu z pożarnictwa.

więcej>>

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia corocznie obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Temat tegorocznych odchodów to: „Depresja – porozmawiajmy o niej”. Uczniowie klasy II LO Paulina Jósiak, Honorata Koziej, Kamila Kujawa , Karol Świdowski zapoznali swoich rówieśników z  problemem depresji.  
Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.
W spotkaniu zorganizowanym przez panie Annę Szalaty i Magdalenę Paternogę uczestniczyły  następujące klasy: I a, I b, III a, III b, I TL, I TŻ, I TRM, II TL, II TMR/ TPS, II TOT/TŻ, III TMR/TPS.

galeria>>

II LO w Archikatedrze Gnieźnieńskiej

5 kwietnia klasa II LO wraz z opiekunami (L. Maciejewskim i R. Jakubowskim) wzięła udział w wycieczce do Gniezna. Głównym elementem wyjazdu było zwiedzanie Archikatedry Gnieźnieńskiej, która należy do najcenniejszych i najstarszych zabytków architektury sakralnej. Zapraszamy do galerii zdjęć.

galeria>>

Klasy turystyczne w Poznaniu

W dniu 04.04 klasy turystyczne brały udział w wycieczce programowej do Poznania. Plan wycieczki był napięty, a atrakcji sporo. Rozpoczęliśmy od wizyty na najstarszym lotnisku w Polsce - lotnisku Ławica. Uczniowie mieli okazje zapoznać się z pracą portu oraz przejść ścieżkę odprawy jak prawdziwi pasażerowie. Podczas ponad 2 godzinnej wycieczki zobaczyliśmy m.in strefę VIP, sortownię bagaży oraz sprzęt do wykrywania materiałów wybuchowych.

więcej>>

Wiosna w bibliotece

Od dawna wiadomo, że czytanie książek stymuluje umysł, pogłębia wiedzę, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, ćwiczy myślenie analityczne, wzmacnia umiejętność wyznaczania celów ale również uspokaja, wycisza, poprawia sen, redukuje stres, rozwija empatię. Przede wszystkim jednak daje poczucie przyjemności i miłego wykorzystania wolnego czasu. A jeśli to wszystko połączymy z czytaniem na łonie wiosennej natury to otrzymamy ogromną dawkę pozytywnej energii dla naszego zdrowia i umysłu. Zapraszamy więc do odwiedzenia naszego „tajemniczego, wiosennego ogrodu”, który wyrósł w bibliotece. Z pewnością każdy znajdzie tutaj  coś dla siebie. Na wystawce zaprezentowane są nowości  oraz  nieco  zapomniane  tytuły.

więcej>>

Bookcrossing w naszej szkole

W naszej szkole od 6 marca br.  funkcjonuje regał bookrossingowy, który znajduje się w holu budynku głównego. Mogą z niego korzystać wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły. Każdy może wziąć książkę z regału do domu, przeczytać ją i następnie zwrócić na miejsce. Akcja dopiero "raczkuje", ale mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy książek będzie przybywać. Każdy, kto ma w domu książkę, którą chciałby podzielić się z innymi, może przynieść ją do biblioteki, a ona po tzw. "uwolnieniu" będzie dostępna dla wszystkich na naszym regale. Zachęcamy wszystkich, aby włączyli się do tej akcji. W razie pytań i wątpliwości można zgłaszać się do pań E. Kowal i E. Śniegowskiej.Na czym polega humor brytyjski?

29 marca w auli szkoły odbyło się podsumowanie projektu z języka angielskiego „Na czym polega humor brytyjski?''. Projekt zrealizowany został przez uczniów klasy II a -Klaudię Wachowską, Agnieszkę Bubak , Liwię Ratajczak i Jakuba Chudyka. Grupa przygotowała prezentację dotyczącą brytyjskiego poczucia humoru. Pokazała najśmieszniejsze brytyjskie filmy.

więcej>>

Amelia Jaskuła w gronie 15 najlepszych ekspertów turystyki w Polsce!

W dniach 27-30.03 w Spale odbył się finał IV edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowany przez Uniwersytet Łódzki. W tym roku w elitarnym gronie najlepszych znalazła się uczennica Amelia Jaskuła z klasy IV technikum obsługi turystycznej. Amelia uzyskała tytuł finalisty, trafiając do piętnastki najlepszych w Polsce - warto dodać, ze w etapach szkołach brało udział ponad 3 tys. uczniów , w etapie okręgowym ponad 300 młodych ludzi. Etap centralny to nie tylko rywalizacja i udział w testach. Uczniowie przez 4 dni poznawali uroki Spały, brali udział w warsztatach kulinarnych oraz uczestniczyli w prelekcjach dotyczących turystyki. W tym roku hasłem przewodnim Olimpiady była turystyka kulinarna! Amelia Jaskuła zaprezentowała autorski projekt szlaku kulinarnego - Dziedzictwo kulinarne Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Amelia nie tylko uzyskała tytuł finalisty, co zwalnia ją z egzaminu zawodowego, ale także otrzymała indeks na studia. Gratulujemy serdecznie osiągnięcia!
Uczennicę przygotowywała Ewelina Banaszkiewicz - nauczyciel przedmiotów turystycznych.

galeria>>

Wzięli byka ortograficznego za rogi!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego gimnazjum odnieśli sukces  w gminnym  konkursie  „O wieczne pióro gimnazjalisty”.  Klaudia Wachowska z kl. II a zajęła I miejsce, a Jakub Małecki z klasy III a  uplasował się na III miejscu. Gimnazjum w Bielicach reprezentowali także: Julia Ciuper (kl. IIa), Agata Farynowska (kl. IIc), Julia Śmigielska, Jan Drzewiecki i Oliwia Owsińska (kl. IIIc).
Przypominamy, że zwyciężczyni tego konkursu  - Klaudia Wachowska – osiągnęła jeszcze większy sukces, zdobywając  tytuł  finalisty  w konkursie przedmiotowym z języka polskiego zorganizowanym przez Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Laureatom serdecznie gratulujemy!

Międzynarodowy Dzień Teatru

W dniu 27 marca br. w naszej szkole obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Teatru. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie występów, które rozbawiły oraz zaskoczyły publiczność. W szkolnym Przeglądzie Artystycznym Teatrzyków Klasowych wystąpili reprezentanci klas: I TOK, IB, IA, I TŻ, I LO oraz I TL. Następnie wybrani uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Agatę Michalak oraz Oliwię Czerwińską. Jednocześnie na korytarzach szkolnych można było podziwiać plakaty o tematyce teatralnej  wykonane przez uczniów klas: I TŻ, II ZSZ oraz I TL. Ponadto w trakcie każdej przerwy w holu pierwszego piętra mieliśmy okazję obejrzeć fragmenty różnych spektakli teatralnych, prezentowanych przez uczniów klasy III C.

galeria Dzień Teatru>>                                           galeria warsztaty teatralne>>

Światowy Dzień Walki z Gruźlicą

Dnia 24 marca w Światowym Dniu Walki z Gruźlicą w ramach edukacji rówieśniczej uczniowie klasy II TR/THK: Zuzanna Król, Dorota Kozińska, Jakub Winkler i Andrzej Zabłocki przybliżyli uczniom ZS temat gruźlicy. Młodzież na podstawie zwycięskiej prezentacji Julii Szpuleckiej z klasy II a omówiła źródła zakażenia, objawy, przebieg  oraz sposoby leczenia gruźlicy. Uczestnicy wzbogacili się,
w wiedzę o konieczności szczepień przeciwko tej chorobie. Wspomniano również o znanych osobach, które chorowały na gruźlicę. Na zakończenie pokazu wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na najciekawszą prezentację .
Inicjatorkami przedsięwzięcia były panie Anna Szalaty i Magdalena Paternoga

galeria>>

Ogólnopolski konkurs recytatorski

22 marca 2017 r. w Mogileńskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje konkursów recytatorskich. Naszą szkołę reprezentowali w „Turnieju Słowa – Słowo Źródłem Inspiracji” – „Słowem opowiedziane”: Aleksandra Myka i Kamila Pietrzak z II a.
Natomiast w 62 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim:
Magdalena Kowalska z IV TOT – III miejsce,
Aleksandra Fydrych z I TŻ – wyróżnienie,
Wiktor Łykowski z IV TR.
Magdalena Kowalska zakwalifikowała się do dalszego etapu Konkursu, który odbędzie się
2 kwietnia 2017 r. w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia

Tak witaliśmy pierwszy dzień wiosny

zdjęcia i film>>

'Wiosenny turniej międzyklasowy

Pierwszy dzień wiosny nasi uczniowie powitali wespół z nauczycielami na wesoło ale również bardzo pożytecznie. Jedenaście klas uczestniczyło w turnieju „Masz minutę”, podczas którego zebraliśmy pieniądze na leczenie naszego kolegi Kuby Szafranka. Rywalizacja była bardzo zacięta a i śmiechu było co niemiara! Zabawne zadania wymyśliły wychowawczynie internatu.
Udało się zebrać 1094zł za co serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w turnieju klasom. Zwycięzcami okazały się w gimnazjum kl.II b a w klasach ponadgimnazjalnych: IILO oraz IITR/THK.
Organizatorkami były E.Luzar, E.Śniegowska, E.Kowal

galeria>>

'' Dzień Świętego Patryka”

W dniu 17 marca z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego, Irminy Gajewicz i Zofii Śmigielskiej, w Zespole Szkół w Bielicach obchodzony był '' Dzień Świętego Patryka”- patrona Irlandii.Na korytarzach zrobiło się zielono - ściany ozdobiły plakaty przedstawiające symbole związane z tym świętem, uczniowie i nauczyciele ubrali tego dnia dostosowane kolorystycznie do okazji stroje.

więcej>>

Jak uniknąć  zagrożeń ze strony niechcianych „sublokatorów”

16 marca 2017r. odbyło się podsumowanie projektu gimnazjalnego pt.  Jak uniknąć  zagrożeń ze strony niechcianych „sublokatorów”- organizmów spotykanych w naszych domach?, który  zrealizowany został przez uczennice z klasy II a: Julię Szpulecką, Kingę Bednarz, Alicję Kozak, Nikolę Rojek i Julię Ciuper. Dziewczęta przygotowały prezentację multimedialną  dotyczącą cech charakterystycznych, występowania, szkodliwości i zwalczania różnych organizmów

więcej>>

Konkurs na streszczenie logiczne

15 marca w naszej szkole odbył się konkurs na najlepiej napisane streszczenie logiczne. Udział w nim wzięli: Klaudia Gmur, Antoni Pietrzak, Wiktor Adamski, Krzysztof Baran, Kacper Brejecki, Wojciech Samul, Paulina Bonkowska, Lidia Sztafel, Natalia Zakęś, Kamila Szymczak, Jagoda Skorupińska, Amelia Jaskuła, Marta Sielska, Wiktor Łykowski, Mateusz Pietrzak.
Najlepszą pracą okazała się ta napisana przez Wojtka Samula – gratulujemy!

galeria>>

„Szkolny Mistrz Mapy”

12 marcu 2017 r. odbył się finał corocznego konkursu „Szkolny Mistrz Mapy”.
Tegorocznym mistrzem został uczeń klasy II Technikum Rolniczego Mateusz Kuras
II miejsce zajął uczeń klasy IIa gimnazjum Sebastian Słowiński, a III - uczennica klasy IV Technikum Logistycznego Karolina Małecka
 Mistrzowi i wicemistrzom gratulujemy i  zapraszamy do dalszych wędrówek palcem po mapie.
Trening czyni mistrza!!!!!
  Do zobaczenia za rok!

"Tulipan dla pań"

W dniu 8 marca z inicjatywy pań Zofii Śmigielskiej i Hanny Niedzieli odbyła się czwarta już akcja „Tulipan dla Pań”. Chłopcy z klasy III LO Nathan Woźnak i Aleksander Śmigielski chcąc umilić Paniom Dzień Kobiet, wręczali im tradycyjny kwiatek. Przy tej okazji zapraszali na Drzwi Otwarte, które odbędą się w Zespole Szkół w Bielicach 8 kwietnia 2017r.

galeria>>

Działamy dla Kuby

Uczniowie naszej szkoły chętnie angażują się we wszelkie akcje charytatywne. Tym razem działamy na rzecz naszego kolegi Kuby aby wspomóc go w leczeniu choroby nowotworowej. Przygotowujemy jak najwięcej ozdób świątecznych na kiermasze wielkanocne. Odbędą się one w naszej szkole podczas zebrania z rodzicami oraz w Mogilnie na koncercie charytatywnym.
9 marca br., w klubie szkolnym, pod opieką pań E.Kowal i E.Śniegowskiej odbyły się warsztaty, na których uczennice wykonywały wiosenne świeczniki. Mamy nadzieję, że znajdą one swoich nabywców.  

galeria>>

Laboratorium wyobraźni

6 marca 2017r. grupa uczniów z bielickiego liceum, technikum i gimnazjum, pod opieką pań Wiesławy Nowak, Hanny Niedzieli i Anny Szalaty, uczestniczyła w wycieczce do Laboratorium  Wyobraźni działającego przy Poznańskim Parku Naukowo- Technologicznym.  Wycieczkowicze odwiedzili eksperymentatorium, planetarium oraz wystawę interaktywną.  W mobilnym cyfrowym planetarium, zapoznali się ze zjawiskami astronomicznymi poprzez filmy wyświetlane na kopule imitującej sklepienie niebieskie.

więcej>>

Sukces Elżbiety

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczennica klasy 2LO Elżbieta Drzewiecka będzie zmagać się z meandrami języka rosyjskiego w okręgowym etapie Olimpiady Języka Rosyjskiego już w tę sobotę 4 marca w Toruniu. Trzymamy kciuki i gratulujemy!

 

 

Sukces Michała

Dnia 3 marca br. w poznańskiej Wyższej Szkole Logistyki odbył się trzeci, ostatni etap zmagań młodych logistyków. Naszą szkołę reprezentował Michał Malicki uczeń klasy 2TL. Jak do tej pory Michał pokonał już 7745 uczniów z całej Polski i znalazł się w czołówce 61 najlepszych. Gratulujemy i czekamy na rozstrzygnięcie finału.

 

Sukces Amelii

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IV TOT, Amelia Jaskuła, zakwalifikowała się do Finału Centralnego IV Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Sukces jest tym większy, że Amelia zakwalifikowała się do finału z drugim wynikiem w Polsce. Niewiele do kwalifikacji zabrakło też Monice Chmielarczyk. Uczennice przygotowują się do Olimpiady pod kierunkiem pani Eweliny Banaszkiewicz, nauczyciela przedmiotów turystycznych.

więcej>>

Wycieczka klasy III TL do Zakładu  „PESA”

1 marca  odbyła się wycieczka klasy III TL do Zakładu  „PESA” w Bydgoszczy. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak od podstaw wygląda produkcja pociągów oraz tramwajów. Byli zaskoczeni ilością zatrudnionych  pracowników w firmie, gdyż liczbę szacuje się na około 4 000. Jest to z pewnością największy zakład na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Logistycy wracali z wyjazdu zadowoleni, gdyż mieli możliwość zobaczenia tak prestiżowego zakładu od wewnątrz.

Karnawałowe wypieki

Tradycyjnie w Tłusty Czwartek  dziewczęta z internatu wypiekały  róże karnawałowe. Wypiekiem zajęły się : Weronika Budziak, Wiktoria Spierewka i Malwina Walczak. Zdecydowana większość zajęła się degustowaniem  efektownych róż. Opiekunem  była  Anna Trębusiewicz

galeria>>

Seminarium KRAV MAGA

Si vis pacem, para bellum.           „Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny”
W dniach 20 i 21.02. klasy o profilu wojskowym odbyły dwudniowe  seminarium KRAV MAGA.Zajęcia były prowadzone przez pana Jędrzeja Przeniosło, jednego z najlepszych instruktorów krav maga w Polsce. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zajrzyj tutaj:  http://kravmaga.bydgoszcz.pl/
Mimo wyczerpujących zajęć uczniowie poznali sposoby samoobrony w różnych sytuacjach. Zajęcia dostarczyły nie tylko nowych umiejętności, ale także były okazją do poznania swoich możliwości.

Panu Jędrzejowi dziękujemy za super spotkanie.

galeria>>

Wojewódzkie zawody drużynowe szkół gimnazjalnych w tenisie stołowym

21.02.2017 roku odbył się finał wojewódzkich zawodów drużynowych w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych. Organizatorem zawodów było gimnazjum w Barcinie z siedzibą przy ul. Polnej 1. W zawodach startowały najlepsze drużyny wyłonione z powiatowych zawodów województwa kujawsko-pomorskiego.

więcej>>

Targi Tour Salon w Poznaniu

Jak co roku w lutym klasy turystyczne wybrały się na targi Tour Salon w Poznaniu. Targi to dobra okazja, aby zapoznać się z nowinkami związanymi z branżą turystyczną oraz odwiedzić stoiska regionów. W tym roku mieliśmy okazję zobaczyć wystawców m.in z Grecji, Lanzarote czy z naszych krajowych miejsc - takich jak Małopolska czy Kujawy. Atrakcją było spotkanie z Mateuszem Kusznierewiczem czy Markiem Kamińskim. Do zobaczenia za rok!

galeria>>

Turniej "KOCHAM CIĘ POLSKO"

W dniu 15 lutego mieszkańcy Internatu spotkali się na cyklicznie organizowanym turnieju- KOCHAM CIĘ POLSKO. Jak zwykle turniej dostarczył wielu emocjonujących wrażeń. W zaciętej rywalizacji zwycięstwo odniosła drużyna dziewcząt w składzie- Weronika, Wiktoria i Weronika. Zaznaczyć jednak trzeba, że druga w kolejności drużyna dowodzona przez Dominikę uległa tylko jednym punktem.
Ciekawe jest to, że trudność sprawiły m. In. Zdjęcia mogileńskiego klasztoru wykonane z „ lotu ptaka”. Odbył się też konkurs dla publiczności polegający na rozpoznaniu 50 miejsc w Polsce. Zwycięska okazała się tutaj reprezentacja II THK i II LO.
Turniej przygotowała Pani Ewelina Luzar we współpracy z Samorządem Internatu.

galeria>>

Zimowisko

Pierwszy tydzień ferii zimowych upłynął dla grupy gimnazjalistów w dość nietypowy sposób. Uczniowie byli uczestnikami „ zimowiska” zorganizowanego przez wychowawców Internatu- Panie Ewelinę Luzar i Annę Trębusiewicz. Dzięki mnogości zajęć czas minął niespodziewanie szybko. Wszyscy uczestnicy zadeklarowali chęć udziału w podobnych przedsięwzięciach w czasie kolejnych ferii.

galeria>>

„Stop cyberprzemocy”

Miesiąc styczeń upłynął w naszej szkole pod hasłem  „Stop cyberprzemocy” . Wszystkie klasy uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych, które prowadziła pedagog Magdalena Paternoga.  Uczniowie zostali zapoznani z definicją zjawiska, specyfiką cyberprzemocy , odpowiedzialnością karną za stosowanie cyberprzemocy. Każdy uczestnik został wyposażony w praktyczne wskazówki jak ustrzec się przed cyberprzemocą.

Wampiriada styczeń 2017

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły w dniu  25.01.2017r. bezinteresownie pomagali  oddając krew . Ze względu na zmienne warunki pogodowe i szalejące przeziębienie tylko  19 osobom udało się spełnić kryterium i oddać krew . Organizatorem akcji jak zwykle była pedagog Magdalena Paternoga. Wśród oddających krew znaleźli się:
Grabowski Mikołaj, Wielądek Paulina, Lewandowska Anna, Szymczak Kamila, Gorzelańczyk Filip, Ratajczak Julia, Dolata Wojciech, Laskowska Zuzanna, Kowalski Dawid,  Toda Weronika, Lewandowski Mateusz, Węgrzyn Maciej, Skorupiński  Mateusz, Malicki Krzysztof, Drozd Michał, Kwiatkowski Krzysztof, Krzymiński Szymon, Graniczny Wojciech, Paternoga Magdalena.

galeria>>

Powiatowe zawody w piłce siatkowej

Dnia 25 stycznia br. w Zespole Szkół w Bielicach odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach wzięły udział trzy szkoły z naszego powiatu tj. ZS Strzelno, Mogilno, ZS Bielice. Każda drużyna rozegrała mecze systemem „każdy z każdym”, do dwóch zwycięskich setów. Poziom umiejętności gry wszystkich drużyn był bardzo wyrównany, dlatego mecze były zacięte i emocjonujące.

więcej>>

Wycieczka do Berlina na targi "Zielony tydzień"

W dniach 23 i 24 stycznia 2017 r. grupa ponad 40 uczniów z Zespołu Szkół w Bielicach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu oraz Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie pod opieką m.in. p. Ewy Hartwich i Krzysztofa Witczaka uczestniczyła w wycieczce do Berlina. Celem wyjazdu były wizyta na targach „Zielony Tydzień” oraz zwiedzanie stolicy Niemiec.

więcej>>

Dzień Patrona Szkoły

24 stycznia w Zespole Szkół w Bielicach hucznie obchodzono Dzień Patrona Szkoły. Tradycją stało się już, że z tej okazji uczniowie uczestniczą w Turnieju Klas, który oprócz nauki, zapewnia wszystkim dobrą zabawę.
Wystartowało w nim 28 zespołów klasowych, które, podzielone na trzy współpracujące ze sobą drużyny, rywalizowały w różnych kategoriach.

więcej>>

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

24 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół w Bielicach  odbyła się akademia z okazji  Światowego Dnia Środków Masowego Przekazu. Prowadzące – Lidia Sztafel  i Natalia Zakęś, przypomniały zebranym historię święta mediów oraz ogłosiły  wyniki Międzyszkolnego  konkursu  na najciekawszy artykuł prasowy.
Jury, w składzie: Magdalena Walkowiak, Zofia Śmigielska i Magdalena Paternoga, przyznało I miejsce  .........

więcej>>

Drużynowe zawody w tenisie stołowym

W dniu 16.01.2017 roku w hali Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Mogilnie odbyły się drużynowe zawody w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych powiatu mogileńskiego. W zawodach brali udział uczniowie z gimnazjum z Bielic, Mogilna oraz Strzelna.
Gimnazjum w Bielicach było reprezentowane przez drużynę żeńską w składzie: Kamila Pietrzak z klasy II a, Donatę Kielczyk z klasy I b, oraz drużynę męską w składzie: Sebastian Gzik z klasy III c , Adam Mika z klasy III b.

więcej>>

Warsztaty taneczne

fotorelacja>>

Śniegowe tworzenie

Korzystając z uroków zimy, która zaskoczyła nas długo wyczekiwanym śniegiem, młodzież w ramach lekcji wychowania fizycznego , mogła uczestniczyć w zajęciach na świeżym powietrzu. Zimowa aura sprawiła ,że klasy chętnie rywalizowały ze sobą w konkursie na ulepienie największego i najładniejszego bałwana. Przed budynkiem szkolnym oprócz bałwanów , pojawiły się też inne budowle ze śniegu między innymi fotel z podnóżkiem , telewizor na pilota i ośmiornica.
W zabawach na śniegu wzięły udział klasy: Ia, Ib, IIIa, IIIb, I TOK, I TŻ, I TRM, II TMS

galeria>>

"Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka"

Dnia 13 stycznia 2017r. w naszej szkole odbył się pokaz historyczny pt.: „Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka”. Uczniowie mogli po raz pierwszy zobaczyć stroje szlacheckie, miecze, pierwsze pistolety i dyby, które służyły do karania oszustów i złodziei. Prowadzący pokaz mieli również krzesło, na którym dokonywano egzekucji czarownic. Jeden z uczniów brał udział w scence, ukazującej obraz walki pomiędzy szlachcicami. Na zakończenie spotkania wszyscy mogli obejrzeć cały ekwipunek z bliska,  usiąść na krześle i zakuć się w dyby. Pokaz historyczny był bardzo ciekawy i przybliżył odległe czasy XVII-tego wieku.
Wszyscy uczniowie klas trzecich mieli doskonałą okazję, aby powtórzyć materiał do egzaminu.

galeria>>

Cześć pamięci o dyrektorze Hilarym Sulskim

W dniu 7 stycznia delegacja z naszej szkoły udała się do Trzemeszna gdzie na miejscowym cmentarzu złożone zostały kwiaty i zapalone znicze na grobie Hilarego Sulskiego w 25 rocznicę śmierci. Uczciliśmy w ten sposób pamięć o twórcy oświaty rolniczej w powiecie mogileńskim i wieloletnim Dyrektorze naszej szkoły. Cześć Jego pamięci!!!

galeria>>

Wspomnienie o dyrektorze Hilarym Sulskim

7 stycznia 2017 mija 25 rocznica śmierci wieloletniego Dyrektora ZS- CKR w Bielicach HILAREGO SULSKIEGO, pedagoga, który całe dorosłe życie poświęcił kształceniu i wychowaniu młodzieży w służbie rolnictwu. Jemu zawdzięczamy rozwój Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach w powiecie mogileńskim. To tutaj młodzież z pogranicza Kujaw i Wielkopolski zdobywała wiedzę, która pozwoliła jej kontynuować chlubne i wielopokoleniowe tradycje przodków, w zakresie nowoczesnej i wielkotowarowej produkcji rolnej. Utrzymywanie wysokiego poziomu kształcenia oraz przywiązywanie przez nauczycieli wagi do tradycji narodowych i kulturowych owocowało wysyłaniem z tej szkoły w świat znakomitych fachowców. Wielu z nich studiowało rolnictwo na wyższych uczelniach. Wielu osiadło na ziemi przodków, inni podjęli pracę w różnych sektorach gospodarki: rolnictwie, szkolnictwie, administracji państwowej i samorządowej. W okresie dyrektorowania Hilarego Sulskiego szkoła wykształciła 2163 absolwentów z dyplomem technika rolnika.

prezentacja>>

Zaproszenie na targi w Berlinie

Zaproszenie na Targi Żywności, Rolnictwa i Ogrodnictwa ZIELONY TYDZIEŃ 2017 w BerlinieZapraszamy do uczestnictwa w wycieczce na największe na świecie Targi Żywności, Rolnictwa i Ogrodnictwa ZIELONY TYDZIEŃ 2015 w Berlinie.
Termin: 23 - 24 stycznia 2017 r.
Program wycieczki w skrócie:

więcej>>

„Powiatowy turniej siatkarski dla nauczycieli”

W dniu 28.12.2016r. w Gąsawie odbył się „Powiatowy turniej siatkarski dla nauczycieli”. W zawodach wzięły udział cztery zespoły z różnych szkół. Nauczyciele z Zespołu Szkół w Bielicach po zaciętej walce  zajęli I miejsce. Naszą szkołę godnie reprezentowali następujący nauczyciele:

  • wychowanie fizyczne -  Justyna Burzyńska, Dominika Nowińska, Joanna Malczewska, Tomasz Wonorski, Tomasz Wyzina
  • jęyki obce – Bartosz Rólski
  • fizyka – Przemysław Iskra

galeria>>


Archiwum

2 0 1 6 / 2 0 1 7 I
2 0 1 5 / 2 0 1 6 II

2 0 1 5 / 2 0 1 6 I
2 0 1 4 / 2 0 1 5 II
2 0 1 4 / 2 0 1 5 I
2 0 1 3 / 2 0 1 4 II
2 0 1 3 / 2 0 1 4 I

2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

 

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne
retro
szk

Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

/
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski

/
schronisko Samotnia

Copyright © 2011 ŁJ SM
LO_ogolne LO_wojskowy LO_pozarnicze technikum_rolnicze technikum_hodowli_koni technikum_logistyczne Technikum_żywienia technikum_mechanizacji_i_agrotroniki technikum_pojazdów_samochodowych technikum_turystyczne technikum_hotelarskie technikum_weterynarii technikum_spedycji technikum_turystyki_wiejskiej nowosci mechanik operator maszyn i urządzeń rolniczych rolnik kucharz kierowca mechanik mechanik motocyklowy