Zapraszamy do nas absolwentów gimnazjów i szkól podstawowych
  aktualności
  szkoła
  internat
  kursy kwalifikacyjne
  Grono Pedagogiczne
  Rada Rodziców
 Samorząd Uczniowski
  kalendarz roku szkolnego
  plan lekcji
  wykaz podręczników
  rekrutacja
  biblioteka
  osiągnięcia
  zajęcia unijne
  projekty edukacyjne
  egzaminy zewnętrzne
  koła zainteresowań
  nasze talenty
  jeździectwo
  sport
  MUKS
  galeria
  szkolenia
  przetargi
  absolwenci
  dla rodziców
  dla nauczycieli
  ubezpieczenie uczniów
  nasze filmy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach

jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".
.

obr
AKADEMIA OBRONY NARODOWEJ
szkoła patronacka


powiększ       
galeria>>

pzhk2

pzhk1


1

2
Wspólpraca z Technikum
Logistycznym agropower

 


NR KONTA  DO WPŁAT ZA  INTERNAT: 64156000132424756600000005


W przypadku kłopotów z zalogowaniem się do dziennika elektronicznego kliknij tutaj>>

Wspomnienie o dyrektorze Hilarym Sulskim

7 stycznia 2017 mija 25 rocznica śmierci wieloletniego Dyrektora ZS- CKR w Bielicach HILAREGO SULSKIEGO, pedagoga, który całe dorosłe życie poświęcił kształceniu i wychowaniu młodzieży w służbie rolnictwu. Jemu zawdzięczamy rozwój Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach w powiecie mogileńskim. To tutaj młodzież z pogranicza Kujaw i Wielkopolski zdobywała wiedzę, która pozwoliła jej kontynuować chlubne i wielopokoleniowe tradycje przodków, w zakresie nowoczesnej i wielkotowarowej produkcji rolnej. Utrzymywanie wysokiego poziomu kształcenia oraz przywiązywanie przez nauczycieli wagi do tradycji narodowych i kulturowych owocowało wysyłaniem z tej szkoły w świat znakomitych fachowców. Wielu z nich studiowało rolnictwo na wyższych uczelniach. Wielu osiadło na ziemi przodków, inni podjęli pracę w różnych sektorach gospodarki: rolnictwie, szkolnictwie, administracji państwowej i samorządowej. W okresie dyrektorowania Hilarego Sulskiego szkoła wykształciła 2163 absolwentów z dyplomem technika rolnika.

prezentacja>>


Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasi uczniowie odnoszący sukcesy w Olimpiadach Ogólnopolskich i Konkursach Kuratora Oświaty uzyskali znaczące wyróżnienia przyznawane najlepszym uczniom.

Klaudia Słowińska- uzyskała tytuł „Prymus Pomorza i Kujaw”, ubiegłoroczna laureatka konkursu geograficznego

Klaudia Wachowska – uczennica Gimnazjum finalistka Konkursu Kuratora Oświaty z języka polskiego

Marcin Leśny- awans do rejonowego etapu Konkursu Kuratora Oświaty z chemii, uzyskał tytuł „Prymus Pomorza i Kujaw”

Joanna Kujawa, laureatka III Olimpiady Wiedzy o Turystyce, uzyskała Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego

Marta Sielska, najwyższa średnia ocen w Technikum pozwoliła Marcie uzyskać Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Kamila Szymczak – najwyższa średnia ocen w LO pozwoliła Kamili uzyskać Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 


do pobrania>>           regulamin konkursu                   karta uczestnika


ŚWIĄTECZNIE W BIBLIOTECE

Boże Narodzenie to niezwykły czas wypełniony tradycją i rodzinnym ciepłem. Życzymy Wam zatem wspaniałych Świąt, spędzonych bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
W tym roku świątecznie zachęcamy Was również do czytania. Bożonarodzeniowe i zimowe ferie to najlepszy czas do obcowania z dobrą literaturą. Pamiętajcie, że książka to lek na całe zło i niezmiennie najlepszy prezent pod choinkę. Niech Wam o tym przypomina literackie drzewko ułożone z książek w naszej bibliotece.
Miłego, świątecznego czytania!!!

              

więcej o bibliotece>>

Zaproszenie na targi w Berlinie

Zaproszenie na Targi Żywności, Rolnictwa i Ogrodnictwa ZIELONY TYDZIEŃ 2017 w BerlinieZapraszamy do uczestnictwa w wycieczce na największe na świecie Targi Żywności, Rolnictwa i Ogrodnictwa ZIELONY TYDZIEŃ 2015 w Berlinie.
Termin: 23 - 24 stycznia 2017 r.
Program wycieczki w skrócie:

więcej>>

„Powiatowy turniej siatkarski dla nauczycieli”

W dniu 28.12.2016r. w Gąsawie odbył się „Powiatowy turniej siatkarski dla nauczycieli”. W zawodach wzięły udział cztery zespoły z różnych szkół. Nauczyciele z Zespołu Szkół w Bielicach po zaciętej walce  zajęli I miejsce. Naszą szkołę godnie reprezentowali następujący nauczyciele:

  • wychowanie fizyczne -  Justyna Burzyńska, Dominika Nowińska, Joanna Malczewska, Tomasz Wonorski, Tomasz Wyzina
  • jęyki obce – Bartosz Rólski
  • fizyka – Przemysław Iskra

galeria>>

Sukces naszego ucznia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

W IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej wystartowało w tym roku aż 7806 uczestników. Po I turze zostało już tylko 712 osób. Z tej grupy w etapie okręgowym wyłoniono 61 najlepszych młodych logistyków z całego kraju. Znalazł się wśród nich Michał Malicki z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach, który do zmagań konkursowych przygotowuje się pod kierunkiem pani Moniki Balcerzak. Uczeń II klasy technikum już 3 marca weźmie udział w wielkim finale. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I’LL SEND YOU A CHRISTMAS CARD

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie gimnazjum oraz technikum wzięli udział w międzynarodowym projekcie. Przygotowali oni oraz wysłali kartki świąteczne, przepisy oraz ozdoby do 15-stu szkół w Europie m.in. do Hiszpanii, Włoch, Chorwacji, czy nawet na Maltę. Uczniowie zadbali o to, aby życzenia świąteczne lub przepisy były napisane w języku angielskim i w języku danego kraju. W międzyczasie nasza szkoła również otrzymała przesyłki m.in. z Grecji, Norwegii, Rumunii, Hiszpanii, a także z polskich szkół (Inowrocław, Lipia Góra), za które serdecznie dziękujemy. 16 grudnia zorganizowaliśmy sprzedaż otrzymanych kartek, ozdób oraz wypieków naszych uczniów, dzięki której zebraliśmy 142,14 zł. Kwota ta została przekazana na rzecz schroniska Przystań Ocalenie w Tychach, które z niebywałym zaangażowaniem ratuje życie zwierząt. Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom projektu, zapraszam do ponownego udziału oraz do obejrzenia zdjęć.
Opiekun projektu - Justyna Żółkiewicz

galeria>>

Świąteczne śpiewanie

16 grudnia br. odbył się konkurs piosenek świątecznych i kolęd jako zwieńczenie Tygodnia Kultur w naszej szkole. Uczestniczyło w nim 13 klas, które dzielnie rywalizowały ze sobą na scenie. Jury zdecydowało o wygranej klasy 2 b a za nimi uplasowały się klasy: 1 TOK oraz 2TŻ i 3LO. Organizatorkami konkursu były E.Luzar, E.Śniegowska oraz E.Kowal

galeria>>

„Biblia i mitologia jako źródła kultury europejskiej”

14 grudnia w Zespole Szkół w Bielicach odbył się konkurs „Biblia i mitologia jako źródła kultury europejskiej”, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem uczniów klas ponadgimnazjalnych. Ponad 60 uczestników musiało zmierzyć się z różnorodnymi pytaniami sprawdzającymi szczegółową wiedzę na temat motywów, postaci i zdarzeń rodem z Biblii i mitologii, liczyła się też umiejętność rozpoznawania inspiracji antycznych w późniejszych tekstach kultury.  Bezkonkurencyjny w tej dziedzinie okazał się Paweł Czech z klasy II Technikum Rolniczego. Kolejne miejsca na podium zajęły Elżbieta Drzewiecka z II LO oraz Kamila Szymczak z III LO.
Konkurs przygotowali uczniowie klasy I Technikum Logistycznego: Monika Cieślewicz, Katarzyna Mazurek, Jakub Oliwkowski oraz Kamil Zbieranek pod kierunkiem p. Justyny Maciejewskiej.

Paczka od szkolnego Mokołaja

Święta tuż, tuż… a my szykujemy prezenty! Dziewczyny z 3LO pakują świąteczne paczki dla naszych uczniów będących w trudnej sytuacji finansowej. Wiele smakołyków świątecznych oraz bakalii i bożonarodzeniowych ozdób zostanie ofiarowane przed przerwą świąteczną czternastu osobom. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznej akcji.
Kontynuacją naszej świątecznej akcji była wizyta uczennic kl.3LO wraz z wychowawczynią E.Luzar w Wojewódzkim  Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Mali pacjenci otrzymali prezenty od naszych uczniów, co na pewno wywołało na ich buziach uśmiech.

galeria>>

Konkurs recytatorski w języku angielskim

14 grudnia z inicjatywy Pań Zofii Śmigielskiej i Renaty Przewiedzikowskiej odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego w języku angielskim.Wzięło w nim udział 12 uczniów. Młodzież w tym roku recytowała poezję Williama Blake'a. W kategorii gimnazjum miejsca na podium zajęły:

więcej>>

Bliżej Sienkiewicza

13 grudnia był w naszej szkole dniem poświęconym Henrykowi Sienkiewiczowi i jego twórczości. Odbyły się dwa konkursy: literacki oraz plastyczny. W konkursie literackim należało się wykazać  znajomością życiorysu oraz twórczości pisarza. Uczestnicy wykazali naprawdę wysoki poziom wiedzy  i po dogrywkach na podium zajęły miejsca następujące osoby: Kamila Szymczak – pierwsze miejsce, drugie – Zuzanna Kałamaja oraz na trzecim miejscu znalazła się Magdalena Kubasik. 

więcej>>

Konkurs "Gwiazdkowe pierniki"

W dniu 10 grudnia w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku odbył się konkurs      pt: „Gwiazdkowe pierniki”.  Naszą szkołę reprezentowały kl. I TŻ i II TŻ/TOT. Uczniowie z klasy I TŻ pod opieką pani Kingi  Woroch startowały w konkurencji piernik tematyczny „Pamiątka z Ziemi Mogileńskiej” oraz piernik spożywczy za którego otrzymały wyróżnienie.

więcej>>

Wycieczka do Chemirolu

8 Grudnia odbyła się wycieczka do firmy "CHEMIROL" w Mogilnie. Uczniowie klasy III ZSZm zapoznli się z naprawami w serwisie John Deere a także z działem sprzedaży maszyn rolniczych oraz z innowacyjnymi rozwiązaniami w rolnictwie. Opiekunami wycieczki byli: pan Jakub Borucki (organizator wycieczki) i pan Grzegorz Sobieralski.

Najmłodsi w Bielicach

Po raz kolejny, w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia gościliśmy w naszej szkole maluchy – uczniów klasy 1 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie, pod opieką pani Lidii Ostrowskiej. Dzieci uczestniczyły w warsztatach artystycznych w WTZ Bielice, gdzie stworzyły piórkowe choinki. Następnie, na zaproszenie E.Śniegowskiej, udały się na zajęcia praktyczne uczniów 2 klasy ZSZ kucharz.  Pod czujnym okiem pani Ewy Hartwich, maluchy, wraz ze swoimi starszymi kolegami J wykrawały, piekły i ozdabiały oraz pałaszowały pyszne pierniki!
Po tak nietypowych „lekcjach” dzieciaki na zawsze będą mile kojarzyć ZS Bielice z niesamowitym zapachem pierników i  sympatycznymi uczniami.

galeria>>

Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego

8 grudnia uczniowie gimnazjum oglądali  spektakl historyczny „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego”, który przybliżał najważniejsze wydarzenia z okresu Polski pierwszych Piastów. Podczas przedstawienia można było obejrzeć walki wojowników słowiańskich, posłuchać bardzo ciekawych i dowcipnych opowieści o naszych najdawniejszych dziejach, przymierzyć stroje i elementy uzbrojenia z okresu wczesnego średniowiecza. Chętni uczniowie mogli uczestniczyć w scenkach historycznych i konkursie wiedzy, a nagrodę otrzymali denar z wizerunkiem Bolesława Chrobrego.

galeria>>

Światowy Dzień Walki z AIDS

2 grudnia 2016 w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS w auli szkolnej odbyło się spotkanie poświęcone problemowi HIV/ADIS, zorganizowane przez panie Annę Szalaty i Magdalenę Paternogę. 

Uczennice klasy I LO Zuzanna Nowak i Weronika Spochacz przedstawiły kolegom i koleżankom źródła zakażenia wirusem HIV. Każdy uczestnik spotkania w ramach solidarności z osobami chorymi na AIDS przypiął czerwoną  kokardkę nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.

więcej>>

Konkurs Matematyczny "EUKLIDES'

W dniu 29 listopada 2016r. odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego „EUKLIDES”. Z zadaniami zmagało się  18 uczniów z różnych klas technikum. Do etapu rejonowego w Bydgoszczy zakwalifikowały się cztery osoby: Weronika Kopeć (III TR), Maciej Foremski (III TMS), Kacper Brejecki (III TMR), Antoni Pietrzak (II TR). Uczniów do konkursu przygotowały Beata Tomaszewska i Iwona Wolff.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

więcej>>

Światowy Dzień Pluszowego Misia

29 listopada 2016 roku odbył się koncert talentów w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia pod przewodnictwem Pań:  Kowal, Luzar, i Śniegowskiej.  Dzięki własnoręcznie uszytym misiom odbyła się aukcja, w trakcie której uczniowie mogli wylicytować wiele nagród. Udało nam się zebrać 1266 zł. Kwota w całości zostanie przeznaczona na paczki bożonarodzeniowe dla uczniów naszej szkoły, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Pomiędzy aukcjami odbywały się występy naszych szkolnych gwiazd. Została zorganizowana również zbiórka „pluszaków”, które trafią, dzięki zaangażowaniu pani Eweliny Luzar i jej podopiecznych z internatu,  do najmłodszych pacjentów oddziału dziecięcego  szpitala  w Bydgoszczy.

galeria>>

Sukces naszych w konkursie z języka angielskiego

W Zespole Szkół w Mogilnie, dnia 17 listopada odbył się  II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół zawodowych.
 Nasi uczniowie z klasy 3 ZSZ kucharz godnie reprezentowali szkołę i wrócili z dyplomami oraz nagrodami: Laura Burszta zajęła II miejsce, natomiast Kuba Kwiatkowski otrzymał wyróżnienie i nagrodę za ilość zdobytych punktów. Gratulacje!
Nauczycielem prowadzącym jest E.Śniegowska  

Olimpiada Statystyczna

W dniu 16 listopada 2016r. odbył się szkolny etap Olimpiady Statystycznej. Z zadaniami      on–line zmagało się  15 uczniów z różnych klas technikum z naszej szkoły. Trzynastu z nich przekroczyło próg punktowy, kwalifikujący do dalszego etapu. W etapie rejonowym może wziąć udział tylko trójka przedstawicieli szkoły. Naszą szkołę w Toruniu będą reprezentowali: Michał Malicki (II TL), Antoni Pietrzak (II TR), Rafał Wilk (IV TL). Uczniów do konkursu przygotowały Beata Tomaszewska i Iwona Wolff.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

więcej>>

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

W dniach 14-16 listopada br. z inicjatywy Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi  uczniowie klas I gimnazjum uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. W środowy  poranek uczniowie w gabinecie pielęgniarki szkolnej pani Małgorzaty Cyranowicz mieli  możliwość wykonania badania poziomu cukru we krwi. Na terenie szkoły rozwieszono ulotki informacyjne, które w czytelny sposób przekazują przydatne informację o chorobie oraz o sposobach pomocy chorym na cukrzycę

więcej>>

Uroczystości rocznicy odzyskania niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy zaproszeni goście mieli przyjemność oglądania wcześniej przygotowanego programu artystycznego. Występy przygotowała klasa III B gimnazjum pod opieką pani Katarzyny Barczak. Tradycyjnie w trakcie przedstawienia wystąpiły Białe Kujawy. Część artystyczna została zakończona tanecznym akcentem przy piosence „Kocham Cię Polsko”. Finałem spotkania było ...

więcej>>

Konkurs Wiedzy O Historii Polski

Z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę  9 listopada w naszej szkolę odbył się Konkurs Wiedzy O Historii Polski. Brali w nim udział przedstawiciele wszystkich klas. Każdy uczestnik rozwiązywał test obejmujący swoim zakresem dzieje Polski od czasów najdawniejszych do współczesności.

więcej>>

Akcja krew

Po raz kolejny w dniu 9 listopada na terenie Zespołu Szkół została przeprowadzona akcja poboru krwi zorganizowana przez Magdalenę Paternogę. Młodzież od wczesnych godzin rannych ustawiła się w kolejce aby powiększyć grono Wampirów. Jak zwykle dobre chęci nie wystarczyły ponieważ za niski poziom hemoglobiny we krwi dość skutecznie ograniczył liczbę oddających. Oto Ci którym się udało:

więcej>>

II konkurs kulinarny

3 listopada w Bydgoszczy odbył się II etap konkursu kulinarnego organizowanego prze zOddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy pn.„Świnia puławska – jako rarytas regionalny”
Pierwszy etap polegał na przygotowaniu potrawy z wykorzystaniem elementu kulinarnego z półtuszy wieprzowej i przesłaniu zdjęcia  z normatywem. 22 października dostaliśmy pozytywną wiadomość iż zakwalifikowaliśmy się do etapu drugiego.

więcej>>

Konkurs Kulinarny "Gęś po staropolsku"

3 listopada 2016 r. uczennice klasy III TŻiUG Weronika Kozłowska i Monika Wolkiewicz uczestniczyły w konkursie kulinarnym pt. ,, Gęś po Staropolsku”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu. Uczestnicy mieli za zadanie sporządzenie  zestawu obiadowego, którego głównym elementem było mięso z gęsi. Jury oceniało zgodność zadania z tematem, samodzielność i technikę wykonania dania, wygląd i sposób podania oraz  smak potrawy.

więcej>>

Zawody pływackie

W dniu 3 listopada 2016 roku na pływalni OSRiR w Mogilnie odbyły się zawody pływackie "Mistrzostwa Powatu Mogileńskiego Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Pływaniu". Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach wystawił również kadrę swoich reprezentantów. Większość kadrowiczów zajeła czołowe miejsca wsród pływaków występujących na w/w zawodach.

więcej>>

Pieczenie rogali w internacie

Kultywując tradycji wypieku rogali marcińskich ,wychowankowie  internatu  w przeddzień św. Marcina  wypiekali i degustowali  przygotowane w ramach zajęć pozalekcyjnych  rogaliki. Wypiekiem zajęli się :  Sandra Wasielewska, Rafał Mąkowski, Bartek Makowski i Patryk Łukasiewicz. Opiekunem grupy była Anna Trębusiewicz

galeria>>

Pamiętajmy o ludziach kultury

Andrzej Wajda, Bogusław Kaczyński, Janina Paradowska, Maria Czubaszek, Sonia Rykiel,  Janusz Tazbir, Marian Kociniak, Andrzej Żuławski kształtowali nasz światopogląd; uczyli dystansu do siebie; stosując trafne riposty, skłaniali do zadumy; pokazali, że poświęcenie życia pasjom czyni je wartościowym, choć nieraz kontrowersyjnym.

więcej>>

Targi  Żywnościowe Warsaw Gastro Show 2016.

Dnia 28 października 2016r uczniowie klas I, II oraz III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy na Międzynarodowe Targi  Żywnościowe Warsaw Gastro Show 2016. Targi dotyczyły branży :  gastronomicznej, spożywczej oraz hotelarskiej. Celem  wyjazdu  było poznanie  i  odkrycie niezwykłych technik sporządzania potraw oraz specjalistycznych produktów

więcej>>

Nietypowa lekcja angielskiego

W dniu wczorajszym 25.10.2016 r. Amelia Jaskuła (4TOT), Monika Pietruszewska (4TOT), Inez Padowska (3THK), Iwona Kozierowska (3THK), Sława Lewandowska (3THK) oraz Patrycja Smolińska (3THK) wzięły udział w nietuzinkowych babskich pogaduszkach o gotowaniu z native speakerem języka angielskiego Jennifer Mullin, która na co dzień mieszka i pracuje w stolicy Ekwadoru w Quito. Jennifer opowiedziała nam kilka interesujących faktów na temat potraw Ameryki Południowej, takich jak........

więcej>>

Zbliża się dzień Wszystkich świętych

W dniu 24 października uczniowie klasy IIILO- wojskowej udali się na cmentarz parafialny w Gębicach gdzie wysprzątali i pomalowali elementy metalowe grobu Antoniego Nowickiego- oficera Wojsk Polskich zmarłego w 1862 roku. Następnie posprzątane zostało obejście grobowca rodziny Jaczyńskich i Bielickich na cmentarzu w Kwieciszewie.

galeria>>

Światowy Dzień Żywienia i Walki z Głodem

W dniu 21 października 2016 r. w szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Żywienia i Walki z Głodem połączony Europejskim Dniem Otyłości. Zachęcaliśmy uczniów do zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu wolnego.
Pokaz fitness na trampolinach sportowych prowadziła licencjonowana instruktorka fit and jump Natalia Ferenz- Płoszyńska prowadzącą zajęcia jako „Fit and Jump Natalia” w Trzemesznie i w Mogilnie.

więcej>>

Turniej "Masz minutę"

W dniu 20 października mieszkańcy internatu wzięli udział w tradycyjnym turnieju „Masz Minutę”. Przedstawiciele grup rywalizowali w kilkunastu konkurencjach, które ostatecznie wyłoniły zwycięzcę- został nim Bartek Makowski.
Organizacją zajęła się pani Ewelina Luzar, a oceną konkurencji Panie Anna Trębusiewicz i Monika Targas wspomagane przez Weronikę Toda.

galeria>>

IV Olimpiada Wiedzy o Turystyce

W dniu 20 października uczniowie klas turystycznych w naszej szkole rywalizowali w szkolnym etapie IV OLIMPIADY WIEDZU O TURYSTYCE.
Po godzinnym zmaganiu z testem do etapu Okręgowego zakwalifikowały się uczennice klasy IV TOT- Amelia Jaskuła i Monika Chmielarczyk. Liczymy na to, że dziewczyny utrzymają formę i tak jak w trzech poprzednich edycjach nasze reprezentantki znajdą  się w gronie finalistów.

galeria>>

Warsztaty "W kręgu schematów"

W dniu 17.10.2016 r. kolejny raz w naszej szkole gościliśmy pracowników Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy, którzy przybliżyli uczniom klas pierwszych mechanizmy wchodzenia w uzależnienia. Młodzież uczestniczyła  w  2 godzinnych warsztatach, prowadzonych przez Pawła Szopińskiego, Krzysztofa Sośnickiego i Krzysztofa Radke. W warsztatach zorganizowanych przez Magdalenę Paternogę uczestniczyły następujące klasy:  I a, I b, I TL, I TOK,  I TRM, I TŻ, I LO i  I ZSZ.

galeria>>

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji nagrodami Dyrektora zostali wyróżnieni nauczyciele i pracownicy szkoły. Samorząd Szkolny przygotował zawody, w których rywalizowały drużyny uczniów i nauczycieli. Drużyny zmagały się w konkursach: recytatorskim, śpiewu, tańca i wiedzy o szkole. Potyczki wygrała drużyna belfrów. Apel został przygotowany pod kierunkiem opiekunów SU pani Zofii Śmigielskiej i pana Leszka Maciejewskiego.

galeria>>

Wycieczka do zoo w Poznaniu

W dniu 12 października klasa I TRM wyruszyła na swoją pierwszą wycieczkę w nowym składzie. Celem wyprawy było poznańskie ZOO. Była to wycieczka programowa, dlatego też uczniowie zwiedzając musieli wykonywać zadania biologiczne. Pomimoo brzydkiej pogody zwierzęta spacerowały po wybiegach i można było je podziwiać w całej okazałości bez problemu wykonując zadania. Zaskoczeniem dla uczniów i nauczycieli był niedźwiadek, który za swojego towarzysza ma psa. Zwierzęta wspaniale się rozumieją i bawią. Ostatnim punktem wycieczki byłą wizyta w McDonald”s, gdzie uczniowie posilili się po długim spacerze. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Hanna Niedziela, Zofia Śmigielska oraz Marek Staszewski.

galeria>>

Konkurs orki

W dniu 29 i 30 września w naszej szkole odbył się Regionalny Konkurs Orki dla Młodzieży Szkół Rolniczych. Warunki pogodowe w tym dniu nie były korzystne dla uczestników konkursu. Prawie 20 szkół rolniczych województwa kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, a także mazowieckiego podjęły się tego wyzwania. Celem konkursu jest popularyzowanie prawidłowego wykonywania orki - bardzo ważnego zabiegu uprawowego. Uczestnicy mają za zadanie prawidłowo ustawić pługi oraz zwrócić uwagę na utrzymanie właściwych parametrów orki.

Wyniki:                                                                                                                    więcej>>
Pug obracalny
Pług zagonowy

Europejski Dzień Języków z gimnazjalistami

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.
W ramach obchodów do Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się.......

więcej>>

Wyjazd na festyn archeologiczny w Biskupinie

23 września 2016 r. uczniowie klas 1 a i 1 b wraz z opiekunami: panią Lidią Pisułą, panią Joanną Dybicz, panią Justyną Burzyńską i panią Dorotą Moszkowicz brali udział w wycieczce do Biskupina. Celem wyjazdu było uczestniczenie w ARCHEO FASHION WEEK. Tegoroczny temat wycieczki związany z modą przysporzył uczestnikom wiele frajdy. Jak co roku, uczniowie  zwiedzali stoiska z wielkim zainteresowaniem.  Czas w Biskupinie umiliły muzyka, taniec i liczne pokazy.

galeria>>

Pierwsza pomoc

Dnia 23 września 2016 r. uczniowie klasy III a i III b, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Fachowego instruktażu udzielił ratownik medyczny Pan Błażej Meller, który bardzo szczegółowo omówił i  profesjonalnie pokazał jak udzielać pomocy w zaburzeniach krążeniowo- oddechowych oraz w jaki sposób ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.
Chętni uczniowie mieli możliwość  samodzielnego wykonania resuscytacji krążeniowo- oddechowej na specjalnym fantomie. Zajęcia w ramach obchodów Światowego Dnia Udzielania Pierwszej Pomocy zorganizowały Panie Anna Szlaty i Magdalena Paternoga.

galeria>>

Test sprawności fizycznej

21 września, w ramach zajęć sportowych dla mieszkańców internatu, zorganizowano test sprawności fizycznej.
Uczestnicy zajęć mogli sprawdzić się na torze składającym się z następujących ćwiczeń: okrążanie stojaków, przewroty na materacu, przenoszenie ciężaru, pokonywanie górą płotków lekkoatletycznych, rzuty piłką lekarską, przenoszenie piłki lekarskiej, pokonanie górą skrzyń gimnastycznych oraz bieg wahadłowy.

więcej>>

PERFORMANCE UCZNIÓW W TORUNIU

20 września br. uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w wycieczce programowej do Torunia. Naszym celem była wizyta w Galerii Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży. Uczniowie wzięli udział w projekcie artystycznym po patronatem MEN pt. „Hurra Tektura”. Zadanie było pozornie łatwe ale wymagało otwarcia się na sztukę, bowiem każdy uczestnik odpowiedzialny był za jego przebieg. Uczniowie pierwszy raz uczestniczyli w tzw. Performance. Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta w kinie. Organizatorkami i opiekunkami były panie: Ewa Śniegowska i Ewa Kowal.   

galeria>>


Archiwum
2 0 1 5 / 2 0 1 6 II

2 0 1 5 / 2 0 1 6 I
2 0 1 4 / 2 0 1 5 II
2 0 1 4 / 2 0 1 5 I
2 0 1 3 / 2 0 1 4 II
2 0 1 3 / 2 0 1 4 I

2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

 

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne
retro
szk

Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

/
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski

/
schronisko Samotnia

Copyright © 2011 ŁJ SM