Zapraszamy do nas absolwentów gimnazjów i szkól podstawowych
  aktualności
  szkoła
  internat
  kursy kwalifikacyjne
  Grono Pedagogiczne
  Rada Rodziców
 Samorząd Uczniowski
  kalendarz roku szkolnego
  plan lekcji
  wykaz podręczników
  rekrutacja
  biblioteka
  osiągnięcia
  zajęcia unijne
  projekty edukacyjne
  egzaminy zewnętrzne
  koła zainteresowań
  nasze talenty
  jeździectwo
  sport
  MUKS
  galeria
  szkolenia
  przetargi
  absolwenci
  dla rodziców
  dla nauczycieli
  ubezpieczenie uczniów
  nasze filmy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach

jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".
.

obr
AKADEMIA OBRONY NARODOWEJ
szkoła patronacka


powiększ       
galeria>>

pzhk2

pzhk1


1

2
Wspólpraca z Technikum
Logistycznym agropower

 


NR KONTA  DO WPŁAT ZA  INTERNAT: 64156000132424756600000005

PRZYJĘCIE MIESZKAŃCÓW DO INTERNATU W SRODĘ OD GODZINY 17,00

WCZEŚNIEJ TJ. O GODZINIE 16,00 W AULI SZKOŁY ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW MIESZKAJĄCYCH W INTERNACIE

Z WYCHOWAWCAMI

 

 

Zakończenie nauki w Gimnazjum

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek,
szybko minęło te parę lat
Każdy z nas pewnie łezkę uroni,
zanim odejdzie w daleki świat!

galeria>>

„Mój ojciec – dobrze być razem”

21 czerwca 2016 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień  w konkursie  na pracę pisemną na temat pozytywnej roli ojca w relacji z dzieckiem „Mój ojciec – dobrze być razem”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego Departament Spraw Społecznych i Zdrowia w Toruniu.
Wśród laureatów i wyróżnionych znaleźli się również uczniowie z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach:
Klaudia Gmur z kl. I TL zajęła II miejsce,
Łukasz Buzalski z kl. I ZSZ – m otrzymał wyróżnienie.
W konkursie wzięła również udział Jagoda Papis z I TL.
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi 21 czerwca 2016 r. w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Ania Kozłowska mistrzem ortografii

14 czerwca w Strzelnie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny , w którym udział wzięło m.in. sześciu reprezentantów Zespołu Szkół w Bielicach: Karolina Nalewaj, Jakub Małecki i Anna Kozłowska z gimnazjum oraz Klaudia Gmur, Zuzanna Król i Jagoda Skorupińska z klas ponadgimnazjalnych. Młodzież musiała potwierdzić swoją znajomość zasad ortografii i interpunkcji, pisząc trudne dyktando. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Ania Kozłowska z IIIc, która zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy!

„IX Lokalnym Przeglądzie Twórczości Literackiej”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „IX Lokalnym Przeglądzie Twórczości Literackiej” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Strzelnie.
Leszek Sulowski z kl. IV TR – otrzymał nagrodę,
Klaudia Gmur z kl. I TL – wyróżnienie.
W „Przeglądzie” uczestniczyły również:
Klaudia Wachowska z kl. I a, Monika Woźniak z kl. IV TŻ i Karolina Nalewaj z kl. III a.
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi podczas koncertu galowego 17 czerwca 2016 r. w sali MGOKiR w Strzelnie.

Szkolny konkurs matematyczny

13 czerwca 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny, w którym wzięło udział 16 uczestników. Wśród nich znaleźli się uczniowie - klasy I a: Aleksandra Myka, Julia Szpulecka, Kinga Bednarz, Hubert Lesicki oraz Mikołaj Strzeliński; klasy I b: Wiktoria Grabowska i Roksana Owsińska; klasy II a: Kacper Skorupiński, Marcin Leśny, Jarosław Topolski, Bartosz Adamczyk i Jakub Małecki.; klasy II b: Norbert Kępski, Wojciech Kędzierski i Olga Smółka. Z klasy II c wzięła udział jedna uczennica, Julia Śmigielska. ......

więcej>>

Gala laureatów konkursów przedmiotowych

10 czerwca 2016r. w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta  gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów. Na podsumowanie zaproszone zostały uczennice klasy III a:  Julia Skowrońska, laureatka konkursów przedmiotowych z chemii, języka angielskiego i języka polskiego oraz Klaudia Słowińska, laureatka konkursu przedmiotowego z geografii i finalistka konkursu przedmiotowego z chemii ........

więcej>>

Bielice Cup 2016

Bielice Cup to impreza sportowa, której druga już edycja odbyła się 9 czerwca w Zespole Szkół w Bielicach. Drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych rozgrywały symultanicznie mecze piłki nożnej i piłki siatkowej. Czas wolny pomiędzy meczami zaproszeni goście mogli spędzić, podziwiając popisy jeździeckie, czy odbywając przejażdżki bryczką. Nie obyło się również bez poczęstunku - dziewczęta z klas technikum żywienia rozdawały chętnym pyszną grochówkę, przygotowaną w bielickiej kuchni.

więcej>>

Szkolny Przegląd Spektakli Komediowych w Bielicach

8 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Bielicach odbył się Szkolny Przegląd Spektakli Komediowych dla klas III gimnazjum. Klasa III a przedstawiła komedię pt. „Czarownica Higienica” w reżyserii Pani prof. Grażyny Jóźwiak. Tytułową rolę charyzmatycznej czarownicy odegrała Jagoda Karpińska, natomiast w postać ukochanego Baby Jagi wcielił się Adam Jankowiak. Role Jasia i Małgosi odegrali Mateusz Wegner oraz Karolina Nalewaj. W niesforne koty, które tworzyły znakomite tło dla akcji spektaklu, wcielili się

więcej>>

Konkurs z języka angielskiegiego "Memory Master"

W dniu 12 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole konkurs dla gimnazjalistów Memory Master. Uczniowie musieli zmierzyć się z zapamiętaniem dużej ilości angielskich słówek z różnych zakresów tematycznych. Uczennica Julia Skowrońska z klasy IIIa zdobyła 95 punktów na 100 możliwych i uzyskała tytuł LAUREATA II stopnia. Uczennice Zuzanna Krupińska (93 punkty) i Agnieszka Bubak (91punktów) uzyskały tytuł LAUREATA III stopnia. Aleksandra Nowakowska uzyskując 86 punktów, zdobyła wyróżnienie. W konkursie wzięli również udział: Klaudia Wachowska, Kinga Bednarz, Alicja Kozak, Hubert Lesicki, Sebastian Słowiński, Kamila Pietrzak, Kacper Szwarckopf, Aleksandra Myka, Karolina Dzięcielak, Patrycja Zdunek, Karolina Nalewaj, Klaudia Słowińska i Michalina Ciesielska. Szkolnym koordynatorem konkursu była Pani Zofia Śmigielska.

 

Piotruś Pan dla przedszkolaków

W dniu 9 czerwca naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola ,,Bajka" w Gębicach. Dzieci przyjechały na zaproszenie koła teatralnego, które wystąpiło dla nich z przedstawieniem "Piotruś Pan". Bajka została przygotowana w języku angielskim, przez młodzież, która uczęszcza na zajęcia  języka angielskiego z elementami teatru. Opowiada ona historię Piotrusia Pana, który zabiera trójkę dzieci: Wendy, Michała i Janka na wielką przygodę na wyspie Nibylandia........

więcej>>

Wycieczka do Wrocławia

6 czerwca 2016r. uczniowie z klasy Ia bielickiego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Podczas dwugodzinnego spaceru po mieście zobaczyli m.in. Ostrów Tumski, Wyspę Piasek, Ossolineum, Uniwersytet Wrocławski, ulicę Jatki, dawne więzienie oraz Rynek z ratuszem. Na każdym kroku spotykali krasnoludki, których jest już we Wrocławiu 277. Po zwiedzeniu miasta przyszła kolej na wrocławskie ZOO. Największą atrakcją było tu Afrykarium, które przeniosło uczestników wycieczki w różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu.

więcej>>

Biwak w Tleniu

W dniach od 1 do 3 czerwca klasy II TR/THK i II TPS/TMR uczestniczyły w biwaku  w Stanicy Wodnej w Tleniu. Biwak obfitował w różnorodne atrakcje. Pierwszego dnia, tuż po zakwaterowaniu, uczniowie przystąpili do instruktażu przed punktem kulminacyjnym programu , czyli spływem kajakowym. Niektórzy,  w tym  panie opiekunki, pierwszy raz mieli do czynienia z kajakiem. Śmiechu było co niemiara :-)......

więcej>>


 

Konkurs plastyczny „Zwiedzam sobie kościół w Gębicach. Przewodnik”

W maju 2016 r. rozstrzygnięty został gminny konkurs plastyczny „Zwiedzam sobie kościół w Gębicach. Przewodnik”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa w Gębicach w związku z obchodami 500. rocznicy konsekracji kościoła pw św. Mateusza.
W konkursie wzięło udział troje uczniów z kl. I a gimnazjum.
I miejsce zajęli: Kinga Bednarz i Jakub Chudyk. Wyróżnienie otrzymała Julia Szpulecka.
Gratulujemy!

Finał gimnazjady lekkoatletycznej w Świeciu

Dnia 31 maja 2016 r. w Świeciu odbył się finał kujawsko pomorskiej gimnazjady w lekkoatletyce indywidualnej. Powiat mogileski reprezentowali najlepsi uczniowie z różnych gimnazjów. Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach reprezentowali uczniowie:....

więcej>>

„Światowy dzień bez papierosa”

Dnia 31 maja corocznie obchodzimy „Światowy dzień bez papierosa”. Z inicjatywy pań Magdaleny Paternogi i Anny Szalaty uczniowie klas I gimnazjum przygotowali krótki program artystyczny pt. „Sąd nad papierosem”  W trakcie przedstawienia reprezentanci klas  I – II gimnazjum wzięli udział
w konkursie wiedzy o szkodliwości palenia. Zwycięzcami zostali:
I miejsce.......

więcej>>

Polsko-włoska lekcja chemii

24 maja uczniowie naszej szkoły zainteresowani rozszerzoną chemią mieli okazję uczestniczyć w lekcji przeprowadzonej przez włoskiego profesora. Towarzyszyli mu studenci w wieku 17-19 lat, którzy aktualnie są na stażu. Tematem zajęć była benzyna i jej właściwości. Profesor wykonywał obliczenia związane z emisją dwutlenku węgla. Następnie studenci popisali się swoimi umiejętnościami w pisaniu reakcji oraz opowiedzieli o swoim życiu i zainteresowaniach. Podczas wspólnej wycieczki po terenie Bielic nasza młodzież  mogła popracować nad swoją umiejętnością porozumiewania się w języku angielskim i dowiedzieć się ciekawostek o ojczyźnie gości.

galeria>>

III Powiatowy Konkurs - As Gramatyki

24 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Bielicach odbył się III Powiatowy Konkurs – As Gramatyki, w którym wzięli udział gimnazjaliści ze szkół w Dąbrowie, Mogilnie, Strzelnie i Bielic.
Jury w składzie: pani Ewa Janus, pani Agata Skonieczna, pani Ewa Żuchowska,  pani Maria Konieczka i pani Magdalena Walkowiak wyłoniło zwycięzców:....

więcej>>

Humanista Roku

Zespół Tańca ludowego” Białe Kujawy” działający przy Zespole Szkół w Bielicach zaprezentował swoją twórczość podczas tegorocznych Targów Rolnych.
Młodzież zaprezentowała się w następujących tańcach: Polonez, Polka,Kujawiak, Mazur oraz tańcach Rzeszowskich.
Skład zespołu tworzą uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.....

więcej>>

Liga Zadaniowa

W dniach: 14 listopada 2015 r.,9 stycznia 2016 r. i 2 kwietnia 2016 r. w Mogilnie odbył się rejonowy etap konkursu przedmiotowego z matematyki "Liga Zadaniowa". W konkursie uczestniczyło dziesięcioro uczniów klas I i II gimnazjum:
Kamila Pietrzak kl. Ia, Julia Szpulecka kl. Ia, Wiktoria Grabowska kl. Ib, Roksana Owsińska kl. Ib, Julian Brejecki kl. Ic, Maciej Podolski kl. Ic, Marcin Leśny kl. IIa, Eryk Macioszek kl. IIa, Jarosław Topolski kl. IIa i Julia Śmigielska kl. IIc.

więcej>>

XVI Gminny konkurs matematyczny

20 maja 2016 r. w Mogilnie odbył się XVI Gminny konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich gimnazjum. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: "Dzisiaj wyrażamy matematykę". W konkursie wzięły udział trzy drużyny z Bielic: II a: Marcin Leśny, Eryk Macioszek i Jakub Małecki, II b: Izabela Hark, Wojciech Kędzierski i Olga Smółka, II c: Jan Drzewiecki, Klaudiusz Rybak i Julia Śmigielska.

więcej>>

Humanista Roku

20 maja dwie przedstawicielki naszych gimnazjalistów z klas trzecich, Karolina Nalewaj oraz JuliaSkowrońska, brały udział w konkursie Humanista Roku, objętym patronatem m.in. przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs, w którym udział wzięło prawie 100 uczniów gimnazjum z terenu województwa kujawsko – pomorskiego, odbył się w auli Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obie dziewczyny zdobyły tytuły finalistek. Gratulujemy!!!

Wycieczka do oceanarium w Straslund

W dniu 19.05 grupa 57 uczniów ZS w Bielicach brała udział w wycieczce do niemieckiego miasteczka Stralsund. Celem wyjazdu była wizyta w jednym z największych europejskich  oceanariów- OZEANUM. Wizyta w muzeum dala wyjątkową okazje do podróży w głębiny zimnych mórz.  Ozeaneum to 50 niezwykłych akwariów i 5 interaktywnych wystaw. Uczniowie mogli zobaczyć m.in. wystawę dotyczącą Morza Bałtyckiego oraz  akwarium z ogromna ławicą śledzi. 

więcej>>

Pokaz musztry naszych dziewcząt na Święcie Bazy Lotniczej w Inowrocławiu

Niewątpliwie dużym wydarzeniem był występ naszych dziewcząt z pokazem musztry paradnej na Święcie 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu. Tuż po defiladzie pododdziałów dziewczęta pokazały kilkuminutowy układ do muzyki zespołu Europe. Występ został nagrodzony gromkimi brawami  dowódców, oficerów i żołnierzy. Po pokazie dziewczęta obejrzały zgromadzony na lotnisku sprzęt wojskowy oraz zrobiły sobie  fotkę z żołnierką z USA na tle ich śmigłowca. Dużym przeżyciem było zobaczenie pokazów lotniczych w tym Grupy Żelazny.
Było odlotowo!!!

galeria>>

Wycieczka II LO do Gniezna

11 maja 2016r. młodzież z klasy II LO uczestniczyła, pod opieką nauczycieli: Eweliny Luzar i Anny Trębusiewicz, w wycieczce programowej do Gniezna. Impulsem do jej zorganizowania była 1050 rocznica Chrztu Polski. Podczas wizyty młodzież obejrzała zbiory związane z polskim wczesnym średniowieczem oraz zapoznała się z historią Gniezna i okolic. Nie mogło również zabraknąć zwiedzania rynku przy pięknej i słonecznej pogodzie.

galeria>>

Zaczynamy - maturę 2016

MIMO, ŻE KASZTANY NIE ZDĄŻYŁY TO MY I TAK ROZPOCZYNAMY MATURĘ!!!
POŁAMANIA PIÓR!!!

galeria>>

Nie ma jak to w straży...

"Mówią płonie stodoła płonie aż strach
Trzeszczy wszystko dokoła ściany i dach gorąco, że hej..."
CHCESZ ZOSTAĆ STRAŻAKIEM? Możesz spełnić swoje marzenia w Zespole Szkół w Bielicach. ZAPRASZAMY DO KLASY O PROFILU POŻARNICZYM!!!

Pożegnanie maturzystów

...jutro popłyniemy daleko, jeszcze dalej niż te obłoki.
Pochylimy się nowym brzegom, odkryjemy nowe zatoki...
Uroczysty apel zwieńczył okres nauki w naszej szkole. Ze łzą w oku absolwenci ostatnich klas żegnali mury BIELICKIEJ szkoły, swoich wychowawców i nauczycieli, oraz młodszych kolegów. Były liczne świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i program artystyczny przygotowany przez II LO.
POWODZENIA!!!

galeria>>

Przed uroczystym zakończeniem nauki w średniej szkole

W trudzie i znoju klasa II LO przygotowywała sie do pożegnania tegorocznych abiturientów. Z pomocą przychodziły smartfony, dzięki którym tekst lepiej wchodził do głowy. Niektórzy stosowali dla polepszenia pamięci cwiczenia jogi:-) I wszystko poszło niby dobrze gdyby nie ten felerny "telefon do przyjaciela" :-) Na szczęście kadet Kowalczyk z zimną krwią i miną pełną powagi zażądał- " dej tyn tekst" ratując sytuację:-)

Trochę fotek z prób>>

"Dziady" w Bielicach

W dniu 29 kwietnia 2016 r. Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku wystawił  spektakl „Dziady” cz.II., w którym uczestniczyły klasy  I i II gimnazjum.

Krótka fotorelacja ze spektaklu>>

Warsztaty kulinarne z udziałem dzieci z Trzemeszna

W dniu 28 kwietnia gościliśmy w naszej szkole uczniów ze szkoły podstawowej nr 1 z Trzemeszna. Powodem ich obecności był udział w, prowadzonych już od kilku lat, warsztatach kulinarnych dla szkół podstawowych i gimnazjów. Zajęcia prowadzone są pod hasłem ,, Żyj smacznie i zdrowo”.Tegoroczne spotkanie obfitowało w różnorodność zadań, które uczniowie wykonywali samodzielnie w pracowniach gastronomicznych.

więcej>>

Sukces naszych uczniów w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 22-23 kwietnia 2016r. czworo uczniów zespołu Szkół w Bielicach: Monika Kapłoniak (IV TŻ), Bartek Baran (IV TR), Sebastian Główczyński (III TR) i Tomasz Kulpa (III TMR), uczestniczyło w Eliminacjach Okręgowych XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Bolesławowie.

więcej>>

Sukces Asi Kujawy w Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce

Po raz trzeci Technikum Obsługi Turystycznej odniosło wielki sukces w organizowanej przez Uniwersytet Łódzki Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce. Finał Olimpiady odbywał się w dniach 20  - 23.04 w Spale.
Technikum Obsługi Turystycznej ZS Bielice reprezentowała uczennica klasy III- Joanna Kujawa. Do etapu centralnego przystąpiło 30 uczniów z całej Polski. Pierwszym etapem konkursu było rozwiązanie testu związanego z branżą turystyczną i geografią. Następnie...........

więcej>>

Światowy dzień książki

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który UNESCO ustanowiło w 1995r. 23 kwietnia to również rocznica urodzin czy śmierci pisarzy: Miguela de Cervantesa, Williama Szekspira, Vladimira Nabokowa.
 W Katalonii w Hiszpanii przypada święto narodowe z okazji imienin św. Jerzego, dlatego tego dnia kobiety obdarowywano zgodnie z tradycją czerwonymi różami - miał to być symbol krwi smoka, którego pokonał św. Jerzy. Mężczyźni zaś otrzymywali książki od pań.

więcej>>

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przeprowadzone zostały w naszej szkole trzy konkursy. 22 kwietnia rozegrana została drużynowa GRA TERENOWA – Chroniąc Ziemię chronisz siebie”.Przystąpiło do niej 18 dwuosobowych drużyn z następujących klas I a, Ib, Ic, II a, II b, II c,   III a, III b, III c, I TŻ, I LO i I LO w, I TL, I TPS/TMR, I TR/THK, II LO, III TŻ oraz III TOT. Konkurs przebiegał w dwóch turach

więcej>>

Po pierwsze zdrowie

Uczniowie z klasy I a Gimnazjum: Jakub Chudyk, Julia Ciuper, Alicja Kozak, Aleksandra Myka, Kamila Pietrzak, Nikola Rojek, Sebastian Słowiński, Julia Szpulecka i Klaudia Wachowska, uczestniczyli w miesiącach styczeń- kwiecień, w przygotowaniu konkursowego projektu związanego z programem  Trzymaj formę.  Uczestnicy konkursu zatytułowali projekt Po pierwsze zdrowie! i postawili sobie do realizacji następujące cele:...

więcej>>

Wycieczka do zoo

19 kwietnia 2016r. młodzież z klas I LO i I TR uczestniczyła, pod opieką nauczycieli: Anny Szalaty, Romana Żółkiewicza i Agnieszki Jakubowskiej, w wycieczce do ZOO i Ogrodu Botanicznego w Poznaniu. Głównym założeniem wyjazdu było zaznajomienie się z problematyką ginących gatunków oraz poznanie roli ZOO i Ogrodu Botanicznego. Chłodna, ale słoneczna pogoda sprzyjała wycieczkowiczom. Wycieczkę zakończył seans filmowy w Multikinie na Malcie.

galeria>>

Wycieczka do Chomiąży Szlacheckiej

Dnia 19 kwietnia uczennice klas IV Technikum Hotelarskiego i ZSZ-kucharz uczestniczyły w wycieczce do zakładów gastronomiczno- hotelarskich w Chomiąży Szlacheckiej. Pierwszym zwiedzanym miejscem był cztero- gwiazdkowy hotel ,, Herbarium”, który położony jest nad jeziorem w przepięknym parku i urządzony w odrestaurowanym i rozbudowanym dworku pochodzącym z początków XIX wieku. Obiekt świadczy szeroki wachlarz usług począwszy od noclegów poprzez usługi gastronomiczne, organizację konferencji oraz zabiegi wellness i SPA.

więcej>>


 

Symbole Światowych Dni Młodzieży

W dniu 22 kwietnia 2016r. uczestniczyliśmy w bardzo ważnym wydarzeniu  - witaliśmy Symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż oraz Ikonę Salus Populi Romani. Braliśmy udział w nabożeństwie, które poprowadził proboszcz gębickiej parafii, ksiądz Stanisław Siuchniński; odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, mieliśmy też możliwość indywidualnej adoracji Symboli. Z Bielic ruszyły one w drogę do Gniezna, w towarzystwie licznie zgromadzonej młodzieży.

galeria>>

Warsztaty kulinarne z panem Pawłem Żukowiczem

W minionym miesiącu w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne dla klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Prowadzącym zajęcia gastronomiczne był pan Paweł Żukowicz, doświadczony kucharz, który pracuje w restauracji hotelowej w Herbarium Hotel i SPA**** w Chomiąży Szlacheckiej. Podczas kilkugodzinnych warsztatów uczniowie dowiedzieli co jest istotne przy zakupie produktów spożywczych

więcej>>

Wizyta w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

W dniu 16 kwietnia uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół w Bielicach odwiedzili WYŻSZĄ SZKOŁĘ POLICJI w Szczytnie. Mimo trudów podróży z zainteresowaniem zwiedzaliśmy szkołę zapoznając się z jej ofertą. Zobaczyliśmy warunki w jakich kształcą się przyszli oficerowie Policji. Niewątpliwie do najciekawszych miejsc należały: trenażer laserowy pozwalający odbywać strzelania z broni wykorzystywanej przez Policję oraz trenażer do doskonalenia techniki jazdy samochodem. Zwiedziliśmy pracownie: kryminalistyki, walki z przestępstwami narkotykowymi, analityki, walki z przestępstwami elektronicznymi i wiele innych. Mogliśmy też przyjrzeć się pracy grupy operacyjnej na miejscu zdarzenia oraz zobaczyć jak trenują dowódcy operacji ochraniających imprezy masowe.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Nidzicy.
Było SUPER!!!

galeria>> 


 

Kolejny sukces w Centralnej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej!!!

W dniach 11-14 kwietnia 2016 r. w Kołobrzegu odbył się ogólnopolski finał VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w której uczestniczyły uczennice kasy IV Technikum Hotelarskiego Karolina Godzich oraz Judyta Kwapiszewska. Reprezentowały one naszą szkołę po odbytych w styczniu eliminacjach okręgowych będąc w grupie ścisłych finalistów.
W Kołobrzegu eliminacje  rozpoczęły się od  napisania testu, w wyniku którego wyłoniono 16 najlepszych. W grupie tej znalazły się nasze dziewczyny, które uczestniczyły w kolejnym etapie.

więcej>>

Podsumowanie bielicjady

9 kwietnia2016r. w Zespole Szkół w Bielicach odbyła się III Bielicjada-  wielozadaniowa rywalizacja pomiędzy drużynami wytypowanymi z klas III Gimnazjum. Przystąpiły do niej 4 kilkuosobowe zespoły z klas: III a, III b oraz III c. Zawodnicy wzięli udział w 13 konkurencjach: biegu patrolowym, zadaniach z hotelarstwa- ścieleniu łóżka hotelowego i dekoracyjnym składaniu serwetek, z żywienia- rozpoznawaniu mlecznych napojów fermentowanych ...

więcej>>

Dni otwarte

Drzwi Otwarte naszej szkoły, które odbyły się 9 kwietnia, przyciągnęły liczne grono osób chcących podjąć naukę w Bielicach. Zjawili się u nas nawet młodzi ludzie z bardzo daleka – z Gliwic, Rybnika. Odwiedzający brali udział w prezentacjach typów szkół, zapoznawali się z obiektami, pracowniami, sprzętem. Podziwiano musztrę w wykonaniu dziewcząt z klasy mundurowej, pokaz strzelania z replik broni palnej, niesamowite doświadczenia chemiczne i biologiczne. Wielkie wrażenie robiła galeria zdjęć tworzonych techniką sleeveface oraz wystawa prac uczniowskich – plakatów i gier planszowych. Egzemplarze szkolnej gazetki „Byle do dzwonka” rozeszły się jak ciepłe bułeczki.
Wszyscy zgodnie twierdzili, że nasza szkoła jest miejscem o wyjątkowym klimacie, miejscem, w którym widać życzliwość i troskę o ucznia, a bogata oferta edukacyjna i oferta zajęć pozalekcyjnych sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

galeria>>

 

Pokonaj cukrzycę

Z inicjatywy Pań Magdaleny Paternogi i Anny Szalaty tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Pokonaj cukrzycę” w dniu 7 kwietnia 2016 r. rozpoczął się od badania uczniom poziomu cukru we krwi, które przeprowadziła pielęgniarka Pani Małgorzata Cyranowicz. Gimnazjaliści z klasy I a i I b chętnie uczestniczyli nie tylko w badaniu, ale również z zainteresowaniem chłonęli wiedzę dotyczącą cukrzycy

 więcej>>

„Ubierz się w książkę techniką sleeveface czyli więcej, niż zwykłe selfie”

„Sleeveface” to popularna w ostatnich latach, nietuzinkowa i zabawna forma propagowania książki i czytelnictwa. Polega ona na wtopieniu w odpowiednie tło okładki książki (płyty lub czasopisma). Termin, który trudno przetłumaczyć dosłownie, powstał w 2006 roku i został upowszechniony przez Brytyjczyków: Johna Rostrona i Carla Morrisa.  Przepis na sleeveface jest prosty: książka, aparat fotograficzny,  rekwizyty i odpowiednio dobrane stroje oraz wyobraźnia i pomysłowość. ...

        galeria>>                                                                                                                            więcej>>

Przygoda z chemią

Uczniowie tegorocznych klas pierwszych ponadgimnazjalnych pod kierunkiem pani Wiesławy Nowak tworzyli projekty, które zainspirowały ich do odkrywania chemii na nowo. Podzieleni na zespoły, mieli przed sobą arcytrudne zadanie – stworzenie linii kosmetyków lub środków czystości z dostępnych im, naturalnych produktów oraz odpowiednie ich zareklamowanie. Niezbędna była też dokumentacja, która dowodziła samodzielności wykonania zadań.

więcej>>

Dzień teatru

5  kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Bielicach uczniowie  wraz z nauczycielami historii i języka polskiego zorganizowali  Dzień Teatru. Z tej okazji można było wziąć udział w konkursie na rozpoznawanie bohaterów dramatów. Uczniowie z klasy II b gimnazjum (Klaudia Jaroszek, Magdalena Kasprowicz, Mateusz Witek, Łukasz Witek, Norbert Kępski, Adam Mika, Krystian Kostrzanowski, Norbert Stefaniak, Klaudiusz Węcki, Eryk Przybyła, Sandra Płotalska,  Michał Maruszak) wcieli się w role postaci z dzieł ........

więcej>>

II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

W dniu 05 kwietnia 2016r. z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego Zofii Śmigielskiej i Renaty Przewiedzikowskiej w Zespole Szkół w Bielicach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w języku angielskim. Do rywalizacji w kategorii szkół średnich zgłosiły się : Zespół Szkół w Mogilnie i Zespół Szkół w Bielicach.W kategorii szkół gimnazjalnych udział wzięły drużyny :......

więcej>>.

Konkurs musztry

W dniu 1 kwietnia 2016 reprezentacja klas wojskowych wzięła udział w II Wojewódzkim Przeglądzie Musztry. Po super występie nasze dziewczyny dowodzone tym razem przez Huberta Michalaka z klasy II LO zajęły II miejsce
ulegając tylko drużynie z Kościelca.

GRATULUJEMY!!!                                                                                                                           galeria>>

 

Chrzest Polski

W dniu 22 marca 2016 roku w Zespole Szkół w Bielicach, w czasie rekolekcji wielkopostnych odbyła się inscenizacja upamiętniająca 1050. rocznicę Chrztu Polski.
Inscenizację przygotowali uczniowie klasy I Technikum Logistycznego: Karina Łopacińska, Kinga Krzewina, Jagoda Papis, Wiktor Rak, Cyprian Tarczewski, Dawid Wiśniewski, Marcin Musiałowski, Mateusz Bartkowiak, Remigiusz Grabowski, Tomasz Śmigielski, Damian Korczyński i Dawid Szczepankiewicz.

więcej>>

Konkurs ortograficzny

14 marca 2016 r. dwadzieścia siedem osób wzięło udział w szkolnym etapie konkursu ortograficznego „O wieczne pióro gimnazjalisty”.
Na szczeblu gminnym , który odbył się 21 marca w Gimnazjum w Mogilnie, reprezentowali nas najlepsi z nich: Karolina Nalewaj – III a, Jakub Małecki – II a, Klaudia Wachowska – I a, Karolina Kociołł – I c, Anna Kozłowska – III c, Klaudia Słowińska – III a i Kamila Pietrzak – I a. Miło nam poinformować, że troje naszych reprezentantów wróciło z etapu gminnego z nagrodami i dyplomami! Karolina Nalewaj zajęła czwarte miejsce, Jakub Małecki – piąte, a Ania Kozłowska – szóste. Gratulujemy!

HUMANISTA ROKU

16  marca gimnazjaliści Zespołu Szkół w Bielicach brali udział w szkolnym etapie wojewódzkiego konkursu Humanista Roku, objętego patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Uczestnicy eliminacji szkolnych rozwiązywali test z zakresu języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, religii; wymagano również od nich znajomości różnych zagadnień z zakresu polityki, filmu, muzyki, kultury współczesnej.
Najlepszymi humanistkami okazały się Julia Skowrońska i Karolina Nalewaj, one też reprezentować będą bielicką szkołę w etapie wojewódzkim. Finał IV edycji konkursu odbędzie się 20 maja w Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Szkolny mistrz mapy

Organizowany od wielu już lat  w Zespole Szkół w Bielicach konkurs Szkolny Mistrz Mapy cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów. Rokrocznie kolejne jego edycje przyciągają wielu miłośników geografii, którzy pragną zmierzyć się z zadaniami, jakie opracowują dla nich nauczycielki: Wioletta Opasińska oraz Paula Pawełczak. Tegoroczny test obejmował zagadnienia dotyczące mapy fizycznej i politycznej świata oraz fizycznej i administracyjnej Polski. Tytuł Mistrza zdobyła Agnieszka Farynowska z klasy IV technikum logistycznego, kolejne miejsca zajęły Klaudia Słowińska z IIIa gimnazjum oraz Karolina Godzich z klasy IV technikum hotelarskiego.
Warto również podkreślić, że poziom trudności testu dla wszystkich był jednakowy, stąd szczególne słowa uznania  należą się Sebastianowi Słowińskiemu, uczniowi pierwszej klasy gimnazjum, który zajął miejsce tuż za podium.
Gratulujemy!                

Wystawa stołów wielkanocnych

Marcowe spotkania z rodzicami z Zespole Szkół w Bielicach odbyły się we wprowadzającej w świąteczny nastrój atmosferze - uczniowie klas gastronomicznych przygotowali wystawę stołów wielkanocnych. Każdy z nich zachwycał czym innym – na jednym pyszniły się przepięknie udekorowane baranki, na drugim królował zielony kobierzec z rzeżuchy i bukszpanu, na którym piętrzyły się wyrośnięte baby i mazurki, na kolejnym oczy cieszyły misternie zdobione babeczki. Furorę robił wielkanocny tort z aplikacjami z barwionej masy cukrowej.

więcej>>

Dzień Urody w klubie

Po raz drugi w naszej szkole odbył się Dzień Urody. Uczestniczyły w nim uczennice klas drugich i trzecich gimnazjum. Świetnym wstępem do typowo „babskich” zajęć jak fryzjerstwo, wizaż, manicure, był wykład na temat zdrowej diety dla nastolatek  przedstawiony przez naszego fachowca od żywienia i dietetyka panią Elżbietę Staszewską. Organizatorkami spotkania były Ewa Kowal oraz Ewa Śniegowska

galeria>>

Policjanci zapoznają uczniów z prawem

W dniu 16.03.2016 r. młodzież Zespołu Szkół miała możliwość uczestnictwa w zajęciach profilaktycznych z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. Zajęcia zorganizowane zostały z inicjatywy pań Magdaleny Paternogi i Anny Szalaty.
Uczniowie klasy II a i II b gimnazjum  zapoznani zostali przez sierżant sztabową Magdalenę Pollak  z odpowiedzialnością karną nieletnich, oraz z konsekwencjami ,za umieszczanie bez zgody danej osoby komentarzy, zdjęć itp. w  Internecie .

więcej>>

Nowe władze” w Bielicach

W dniu 15 marca 2016 r. w Zespole Szkół w Bielicach odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza w składzie: Klaudia Broniszewska, Karolina Świątek i Klaudia Michalak, czuwała nad właściwym przebiegiem  głosowania. Głosowało 569 osób, oddano 555 ważnych głosów i 14 głosów nieważnych.
Poszczególne funkcje w nowym Zarządzie Samorządu Uczniowskiego będą pełnić:...

więcej>>

Turniej Matematyczny Ziemi Mogileńskiej

11 marca w Zespole Szkół w Bielicach odbył się II Turniej Matematyczny Ziemi Mogileńskiej pod hasłem "Umiesz liczyć - licz na siebie". Patronat nad konkursem sprawowali: Powiat Mogileński i Sieć Matematyków Powiatu Mogileńskiego.
W  zmaganiach konkursowych wzięło udział 13 drużyn ze szkół podstawowych, 6 drużyn ze szkół gimnazjalnych, 6 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą i 3 drużyny z zasadniczych szkół zawodowych.

więcej>>

Wampiriada

W środę 9 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział II zaplanowanej na ten rok szkolny akcji honorowego oddawania krwi tzw. Wampiriadzie  zorganizowanej przez pedagoga szkolnego Magdalenę Paternogę.  Choć wokoło szleje przeziębienie i grypa, aż 27 osobom udało się oddać krew.
Bezinteresownie krew oddali: Basiński Marek, Bicka Julia, Dziurzyński Krzysztof, Farynowska Agnieszka, Giemza Adrian, Gotowała Kacper, Grabowska Weronika, Grabowski Mikołaj, Graniczny Wojciech, Grzegorczyk Kamila, Jackowiak Edyta, Kołodziejski Przemysław, Korzeniewski Jakub, Krenc Błażej,  Liczbińska Daria, Lidmann Łukasz, Matusiak Karolina, Marzec Dominika, Nowaczyk Joanna, Pacholski Mikołaj, Pietrzak Mateusz, Sobkowiak Kacper, Skorupiński Mateusz, Urban Grażyna, Woźniak Monika, Zakrzewski Kamil oraz absolwent Tomasz Erdman.

galeria>>

Tulipan dla pań

W dniu 8 marca z inicjatywy pań: Hanny Niedzieli i Zofii Śmigielskiej chłopcy z klasy II LO: Nathan Woźniak, Jarosław Nadoliński i Aleksander Śmigielski, przeprowadzili kolejną już akcję "Tulipan dla Pań". Chcąc umilić Paniom ich święto wręczali im tradycyjny kwiatek. Przy okazji Dnia Kobiet uczniowie zapraszali na zbliżające się w Zespole Szkół w Bielicach Drzwi Otwarte, które odbędą się 9 kwietnia.

galeria>>

Potyczki sportoweI

Dnia 06.03.2016 r. odbył się IV Turniej Piłki Siatkowej Kobiet organizowany przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Padniewie. W rozgrywkach udział wzięło 5 drużyn: Koniczynki, Odwieczny Problem, OSP Padniewo, Urzędasy, ZS Bielice.
Turniej zakończył się zwycięstwem dziewcząt z Ciechocinka - drużyny Odwieczny Problem, II miejsce zajęła drużyna OSP Padniewo, III miejsce - ZS Bielice.

więcej>>

PERFEKCYJNIE ZNAJĄ ANGIELSKI

W dniu 5 marca odbył się Wojewódzki Etap Konkursu z Języka Angielskiego, na którym dwie uczennice z naszej szkoły odniosły ogromny sukces. Aleksandra Nowakowska z klasy IIIa została Finalistką tego konkursu, natomiast Julia Skowrońska uzyskała tytuł LAUREATA i tym samym zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego. Z uczennicami pracowała Pani Zofia Śmigielska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

więcej>>

Wycieczka do zakładów gastronomiczno-hotelarskich

Dnia 29 lutego uczniowie klas I TŻiUG, I i III ZSZ-kucharz pod opieką pań G. Joszko, K. Woroch, B. Korniluk i E. Hartwich uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy. Celem wyjazdu było poznanie zasad funkcjonowania zakładów gastronomiczno-hotelarskich hoteli ,, Brzoza”, ,,Pod Orłem” i ,,Park”.
Podczas zwiedzania uczniowie mieli możliwość poznania w każdym z obiektów różnych rozwiązań układu funkcjonalnego pomieszczeń, rodzajów świadczonych usług, zasad organizacji kuchni oraz sal konsumenckich. Zapoznano się również z częścią hotelarską, rodzajami pokoi i ich wyposażeniem. Obiekty różnią się zakresem świadczonych usług, stylem architektury zewnętrznej i wewnętrznej oraz stylem wykończenia wnętrz dzięki czemu uczniowie mogli poznać różne formy organizacji zakładów gastronomiczno-hotelarskich.

galeria>>

III TŻ przygotowuje potrawy egzotyczne

Klasa III TŻ na zajęciach praktycznych przygotowywała typową potrawę kuchni japońskiej. Zachęcamy do obejrzenia filmiku, który przedstawia jak w łatwy i przyjemny sposób można wykonać sushi.

Kolejny sukces klasy turystycznej

Uczennica klasy III Technikum Obsługi Turystycznej- Joanna Kujawa -jedną z 30 osób w Polsce, jakie zakwalifikowały się się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Warto zaznaczyć, że w poprzednich etapach brało udział około tysiąca uczniów z całej Polski. Etap centralny odbędzie się w dniach 20-23.04 w Spale. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Łódzki. Trzymamy kciuki za Joasię. Jednocześnie gratulujemy Monice Chmielarczyk, która co prawda nie weszła do ścisłego finału, ale 68 miejsce w Polsce zasługuje również na uznanie.
Uczennice przygotowywała Pani Ewelina Banaszkiewicz – nauczyciel przedmiotów turystycznych.

Szkolny Poliglota 2016

25 lutego w naszej szkole odbył się konkurs językowy Szkolny Poliglota 2016. Odbywał się on w dwóch wersjach: angielsko-rosyjskiej i angielsko-niemieckiej. Testy zawierały zadania na rozumienie tekstu czytanego oraz zadania sprawdzające wiadomości leksykalne i gramatyczne.

więcej>>

Mistrzostwa w tenisie stołowym

22 lutego  2016 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej OSIR w Mogilnie odbyły się Drużynowe  Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych. W zawodach startowali uczniowie ze szkół z Bielic, Mogilna i Strzelna.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

więcej>>

Nocne czytanie

Jedenaście uczennic z klasy II LO o profilu wojskowym zebrało się w internatowym klubie, aby uczestniczyć w nocnym maratonie czytelniczym. Amatorki kryminałów czytały między innymi klasyczne dzieła Agathy Christie „Noc w bibliotece” oraz „Morderstwo w Orient Expresie”, a także pozycje najnowsze, które zdobyły status bestsellerów: ........

więcej>>

„Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza lekturą z lamusa?

W roku czytania książek uczniowie kl. II a i kl. III a podjęli pracę nad projektem, którego głównym założeniem było zachęcenie rówieśników do czytania lektur uznanych przez współczesną młodzież za nudne.

więcej>>

Rządowa wizyta w Bielicach

W dniu 24 lutego w Zespole szkól w Bielicach odbyło się spotkanie podmiotów zainteresowanych dalszym rozwojem Technikum Hodowli Koni oraz Zakładu Treningowego.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. – Pan Andrzej Sutkowski, przedstawiciel Ministra Rolnictwa Pan Dariusz Kurzawa, Vice Marszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego Prezesi Stadnin Koni w Iwnie, Dobrzyniewie i Żydowie Władze Powiatu Mogileńskiego Dyrekcja szkoły oraz Fundacji Powiatu Powiatu Mogileńskiego, a także przedstawiciel KPZHK- Pan Jarosław Lewandowski.

więcej>>

Kolejne sukcesy naszych laureatek

Z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice nasze szkoły z klasy IIIa gimnazjum: Julia Skowrońska i Klaudia Słowińska, odniosły kolejny sukces naukowy. Julka uzyskała tytuł laureata konkursu Kuratora Oświaty z chemii i w ten sposób zapewniła sobie zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej oraz maksymalny wynik 100% z tej części egzaminu na zaświadczeniu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Klaudia natomiast w tym konkursie uzyskała tytuł finalisty, a ponieważ ma już tytuł laureata z geografii, to również nie będzie pisała egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej i uzyska 100% wynik na zaświadczeniu OKE.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

więcej>>

Mamy drugą laureatkę

W dniu 13 lutego odbył się etap wojewódzki Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Jego laureatką została uczennica klasy IIIa Klaudia Słowińska. Zapewniła sobie ona w ten sposób zwolnienie z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i maksymalny wynik (100%) z tej części na zaświadczeniu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Gratulujemy!

więcej>>

Mamy pierwszą laureatkę

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III a - Julia Skowrońska -  została laureatką Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Julia zapewniła sobie w ten sposób zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego i maksymalny wynik (100% ) z tego przedmiotu na zaświadczeniu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Serdecznie gratulujemy!

więcej>>

Światowy Dzień Przewodnika Turystycznego

W niedzielę 21.02 uczniowie I i II klasy technikum turystycznego uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Przewodnika Turystycznego zorganizowanego w Strzelnie. Organizatorami turystycznego spaceru byli: PTTK im. Antoniego Słowińskiego w Strzelnie Muzeum – Romański Ośrodek Kultury Ottona i Bolesława przy Parafii Rzym.-Kat. Św. Trójcy w Strzelnie. Turyści spacerowali po mieście z przewodnikiem poznając najważniejsze miejsca (kamienice, tablice pamiątkowe, pomniki czy izby pamięci ) Przewodnikiem był pan Damian Rybak

galeria>>

Turniej "KOCHAM CIĘ POLSKO"

15 lutego 2016r. mieszkańcy internatu spotkali się w auli szkoły aby po raz trzeci rozegrać turniej KOCHAM CIĘ POLSKO. Wychowankowie utworzyli trzy grupy, którym w zmaganiach żywo pomagali dopingiem pozostali mieszkańcy.  W kilku rundach trzeba było wykazać się znajomością historii, geografii, filmu i muzyki polskiej.  Turniej przygotowała pani Ewelina Luzar z pomocą grupy wychowawczej.  BYŁO SUPER :)

galeria>>

Tour Salon w Poznaniu

12.02 uczniowie 3 klas technikum obsługi turystycznej brali udział w targach turystycznych Tour Salon w Poznaniu. Targi to dobra okazja, by bliżej zaznajomić się z branżą turystyczną! Na stoiskach wystawiały się regiony turystyczne Polski, Europy i Świata - m.in Indonezja czy Filipiny oraz biura podróży i organizacje turystyczne. Opiekunami były panie:
Paula Pawełczak i Ewelina Banaszkiewicz

galeria>>

Ostatki w internacie!

Dnia 09.02.2016r.w ramach zajęć pozalekcyjnych  zebrała się brać internatowa , aby  świętować ostatki. Młodzież smażyła faworki.  Z pozostałych składników uzyskali pyszne bezy. Wypiekiem zajęli się: Karolina Kiałka, Monika Czekalska, Zuzanna Król, Jakub Nowak, Dawid Kowalski, Rafał Mąkowski, Grzegorz Stawoski. Opiekunem grupy była Anna Trębusiewicz

galeria>>

Turniej matematyczny "Umiesz liczyć, licz na siebie"

9 lutego 2016r. w Zespole Szkół w Bielicach odbył się finał konkursu na plakat przewodni
II Turnieju Matematycznego Ziemi Mogileńskiej pod hasłem „Umiesz liczyć, licz na siebie”.
Konkurs odbywał się w trzech kategoriach:
I – szkoły podstawowe;
II – gimnazja;
III – szkoły ponadgimnazjalne.
Uczestniczyli w nim uczniowie z naszego powiatu :

więcej>>

Dzień z mediami

8  lutego w naszej szkole odbył się, inspirowany obchodzonym niedawno Międzynarodowym Dniem Środków Masowego Przekazu, Dzień z Mediami. Organizacją akcji zajęli się uczniowie klasy II LO o profilu dziennikarskim: Ada Jóźwiak, Alicja Myszakowska, Wiktoria Szafrańska, Jagoda Skorupińska, Weronika Skibiszewska i Krystian Wołek wraz z opiekunem, panem Leszkiem Maciejewskim.

więcej>>

Test sprawności fizycznej

8 lutego 2016 roku, w ramach aktywnego spędzania czasu wolnego, wychowankowie internatu wzięli udział w 3 edycji Testu Sprawności Fizycznej. Zajęcia przeprowadzone pod okiem Pana B. Łaganowskiego i Pana N. Łuczaka zorganizowała wychowawczyni Monika Targas.
   Zawody wzorowane są na egzaminie, jaki muszą przejść kandydaci do służby w policji.

więcej>>

Fitness Club w Bielicach

Dużą niespodzianką po feriach zimowych był „Fitness Club” jaki powstał dla dziewcząt w zaadoptowanych pomieszczeniach internatu. Będzie to kolejne miejsce gdzie aktywnie będziemy spędzali wolny czas.

galeria>>

Goście z Turcji w Bielicach

W dniu 02.02.2016r. uczniowie Zespołu Szkół im Powstańców Wlkp. w Bielicach gościli w murach swojej szkoły mieszkańców Turcji; studentów biorących udział w programie międzynarodowej wymiany studenckiej „Erasmus”. Niecodzienni goście przybyli do Bielic z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Pracownicy uczelni korzystając z własnego doświadczenia przedstawili młodzieży wszystkie możliwości, jakie oferuje udział w programie „Erasmus” i kilkumiesięczne studiowanie poza granicami kraju.

więcej>>

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Jest nam bardzo miło poinformować wszystkich o sukcesie naszych uczennic z klasy IV Technikum Hotelarskiego. Dnia 13 stycznia br. uczestniczyły one w okręgowym etapie olimpiady, która miała miejsce w WSG w Bydgoszczy. Karolina Godzich i Judyta Kwapiszewska uzyskały bardzo wysokie noty na tle kraju plasując się w czołówce finalistów. Obie uczennice w kwietniu br. wezmą udział w krajowym etapie Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu.
Nauczycielem przygotowującym do olimpiady jest Ewa Hartwich.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Powstaniu Wielkopolskim

12 stycznia 2016 roku w auli Zespołu Szkół w Bielicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Powstaniu Wielkopolskim.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, głos zabrali: dyrektor Hieronim Banaszkiewicz i pani Teresa Kujawa – Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy. Przypomnieli zebranym o ogromnym znaczeniu powstania wielkopolskiego w dziejach naszego regionu i o bohaterach, którzy, gdy walczyli za Polskę, mieli często tyle samo lat, co uczestnicy konkursu.

więcej (videorelacja)>>

 


Archiwum
2 0 1 5 / 2 0 1 6 I
2 0 1 4 / 2 0 1 5 II
2 0 1 4 / 2 0 1 5 I
2 0 1 3 / 2 0 1 4 II
2 0 1 3 / 2 0 1 4 I

2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

 


kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne
retro


Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty

CKE
Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

/
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski

/
schronisko Samotnia


30

Copyright © 2011 ŁJ SM
HOTELARSKIE Obsługi turystycznej Żywienia i Usług Gastronomicznych medialno-artystyczne medyczne (biol;ogiczno-chemiczne) politechniczne (matematyczno - fizyczne lingwistyczne (język angielski) wojskowe (klasa mundurowa pożarnicze logistyczne hodowli koni rolnicze mechanizacji rolnictwa mechaniczne pojazdów samochodowych tapicer mechanik-operator maszyn i urzadzeń rolniczych kierowca mechanik rolnik kucharz wojskowe językowe (rozszerzony język angielski sportowe ogólne