Plan kursów kwalifikacyjnych w zakładce "kursy kwalifikacyjne"
  aktualności
  szkoła
  internat
  kursy kwalifikacyjne
  Grono Pedagogiczne
  Rada Rodziców
 Samorząd Uczniowski
  kalendarz roku szkolnego
  plan lekcji
  wykaz podręczników
  rekrutacja
  biblioteka
  osiągnięcia
  zajęcia unijne
  projekty edukacyjne
  egzaminy zewnętrzne
  koła zainteresowań
  nasze talenty
  jeździectwo
  sport
  MUKS
  galeria
  szkolenia
  przetargi
  absolwenci
  dla rodziców
  dla nauczycieli
  ubezpieczenie uczniów
  nasze filmy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach

jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".
.

obr
AKADEMIA OBRONY NARODOWEJ
szkoła patronacka


powiększ       
galeria>>

pzhk2

pzhk1


1

2
Wspólpraca z Technikum
Logistycznym agropower

 


NR   KONTA    DO   WPŁAT    ZA   INTERNAT:   64156000132424756600000005


ZESPÓŁ SZKÓŁ- SREBRNĄ SZKOŁĄ 2016

Czekaliśmy na OGÓLNOPOLSKI RANKING SZKÓŁ , a kiedy już został opublikowany okazało się, że wkradły się do niego błędy obliczeniowe. Po przeanalizowaniu sytuacji redakcja tygodnika PERSPEKTYWY przesłała nam nowe, prawidłowe już, wyniki.
Okazało się, że byliśmy lepsi niż w pierwotnie opublikowanej wersji. Cieszy nas to tym bardziej.
Zespół Szkół w Bielicach tak jak w ubiegłym roku otrzymał miano „ SREBRNA SZKOŁA” co pozwoliło uplasować się na 11 miejscu w województwie i 147 miejscu w kraju. Wysokie miejsce zajęliśmy w Rankingu Olimpijskim oraz w rankingach poszczególnych zawodów. Technikum Obsługi Turystycznej znalazło się na 24 miejscu w Polsce.
Tak wysokie notowania to zasługa uczniów i nauczycieli, którzy potrafią poprzez rzetelną pracę równać się z najlepszymi. To też zasługa naszego organu prowadzącego, który stwarza nam doskonałe warunki do pracy.
Mamy nadzieję, że tak jak co roku naszą szkołę wybierze duża grupa tegorocznych absolwentów gimnazjów.
Nie jesteśmy może jedynym słusznym miejscem, ale te określenia na szczęście odeszły wraz z jedyną słuszną siłą narodu w roku 1989.
Jesteśmy zaś szkołą przyjaźnie nastawioną na ucznia, tworzymy partnerskie relacje z rodzicami, pracują w szkole zaangażowani nauczyciele, a to wszystko pozwala nam osiągać sukcesy.

NASI STYPENDYŚCI

Z satysfakcją informujemy, że troje uczniów Zespołu Szkół zostało uhonorowanych  stypendiami za wybitne osiągnięcia w nauce.
STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW:

                 
KAMILA SZYMCZAK         WIKTOR ŻUCHOWSKI

STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO- POMORSKIEGO:


SONIA HORNATKIEWICZ

więcej>>

1 grudnia 2015 roku Kamila Szymczak i Wiktor Żuchowski odebrali z rąk Wojewody Kujawsko- Pomorskiego i Kuratora Oświaty dyplomy poświadczające otrzymanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2015/2016. Uroczystość odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Jeszcze raz gratulujemy !!!

galeria>>

Fitness Club w Bielicach

Dużą niespodzianką po feriach zimowych był „Fitness Club” jaki powstał dla dziewcząt w zaadoptowanych pomieszczeniach internatu. Będzie to kolejne miejsce gdzie aktywnie będziemy spędzali wolny czas.

galeria>>

Goście z Turcji w Bielicach

W dniu 02.02.2016r. uczniowie Zespołu Szkół im Powstańców Wlkp. w Bielicach gościli w murach swojej szkoły mieszkańców Turcji; studentów biorących udział w programie międzynarodowej wymiany studenckiej „Erasmus”. Niecodzienni goście przybyli do Bielic z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Pracownicy uczelni korzystając z własnego doświadczenia przedstawili młodzieży wszystkie możliwości, jakie oferuje udział w programie „Erasmus” i kilkumiesięczne studiowanie poza granicami kraju.

więcej>>

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Jest nam bardzo miło poinformować wszystkich o sukcesie naszych uczennic z klasy IV Technikum Hotelarskiego. Dnia 13 stycznia br. uczestniczyły one w okręgowym etapie olimpiady, która miała miejsce w WSG w Bydgoszczy. Karolina Godzich i Judyta Kwapiszewska uzyskały bardzo wysokie noty na tle kraju plasując się w czołówce finalistów. Obie uczennice w kwietniu br. wezmą udział w krajowym etapie Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu.
Nauczycielem przygotowującym do olimpiady jest Ewa Hartwich.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Powstaniu Wielkopolskim

12 stycznia 2016 roku w auli Zespołu Szkół w Bielicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Powstaniu Wielkopolskim.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, głos zabrali: dyrektor Hieronim Banaszkiewicz i pani Teresa Kujawa – Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy. Przypomnieli zebranym o ogromnym znaczeniu powstania wielkopolskiego w dziejach naszego regionu i o bohaterach, którzy, gdy walczyli za Polskę, mieli często tyle samo lat, co uczestnicy konkursu.

więcej (videorelacja)>>

Dzień patrona szkoły - turniej klas

Dzień Patrona zawsze jest w naszej szkole obchodzony hucznie i uroczyście. W tym roku młodzież oglądała prezentację dotyczącą powstania wielkopolskiego i uczestniczyła w quizie na ten temat, przygotowanym przez nauczycielki historii, Joannę Dybicz i Lidię Pisułę.
Od kilku lat podtrzymujemy również tradycję Turnieju Klas, który mobilizuje uczniów do zdrowej rywalizacji i zapewnia świetną zabawę. W Turnieju wystartowało 28 zespołów klasowych, które rywalizowały w 5 kategoriach:

więcej>>

Świąteczne granie

22 grudnia, w ostatni dzień starego roku w szkole, uczniowie naszej szkoły bawili się podczas konkursu kolęd i piosenek świątecznych. Atmosferę rozgrzały emocje rywalizujących ze sobą klas. Bezkonkurencyjną okazała się klasa 2LO, której występ obejmował nie tylko dobry wokal ale również choreografię oraz świetne „show”.  Drugie miejsce zajęła Ania Słomkowska z kl.2TR natomiast trzecie miejsce zajął Grzegorz Stawoski z kl.1TŻ. Oprócz zwycięzców udział w konkusie wzięły następujące klasy:  1a, 2b, 1LO, 1TOT/TŻ, 2TR. Nauczyciele, poza konkursem, zaśpiewali  kolędę. Organizacją koncertu zajęły się: E.Kowal, J.Burzyńska oraz E.Śniegowska

galeria>>

Tydzień kultur europejskich

Czas między 14 a 18 grudnia upłynął w naszej szkole pod hasłem Tygodnia czterech kultur, który był wspólnym przedsięwzięciem zespołów : humanistycznego i języków obcych. Budynki i piętra szkolne miały swoich „patronów” – Polskę, Wielką Brytanię, Rosję oraz Niemcy – uczniowie mogli w ten sposób wybrać się w wirtualną podróż po Europie, poznać historię, literaturę, tradycje i zwyczaje wymienionych krajów.

3więcej>>

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

17 grudnia 2015 mieszkańcy internatu spotkali się na podwieczorku wigilijnym aby w świątecznej atmosferze życzyć sobie pięknych świąt i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. W świąteczny nastrój wprowadził nas montaż słowno- muzyczny oraz wspólne kolędowanie. Wspólna kawa była okazja do rozmów oraz delektowania się słodkościami przygotowanymi dla nas przez Panie z kuchni oraz piernikami samodzielnie wykonanymi przez mieszkańców internatu.

galeria>>

Konkurs wiedzy o krajach europejskich

Dziewięć trzyosobowych drużyn rywalizowało 18 grudnia w Konkursie wiedzy o krajach europejskich. Największą wiedzą wykazali się jedni z najmłodszych, gimnazjaliści z klasy IIIa (Julia Skowrońska, Jakub Oliwkowski oraz ), którzy zajęli pierwsze miejsce. Drugie przypadło ex aequo drużynom z klas IV TŻ i IVTR, trzecie natomiast zajęli chłopcy z IIITPS.

więcej>>

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH GIMNAZJALISTEK!!!

Klaudia Słowińska, Julia Skowrońska i Aleksandra Nowakowska z klasy IIIa gimnazjum zanotowały kolejne sukcesy – dziewczęta dotarły do końcowych  etapów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych: Julia  z języka polskiego, języka angielskiego i chemii, Klaudia z chemii i geografii, Ola z języka angielskiego. Teraz dziewczęta czekają  już tylko etapy wojewódzkie. Trzymamy za nie kciuki i życzymy dalszych sukcesów!!!

więcej>>

Konkursy recytatorskie

16 i 17 grudnia w naszej szkole odbyły się konkursy recytatorskie w języku polskim i języku angielskim. W szranki stanęło 26 uczniów. W konkursie polonistycznym jury w składzie: Grażyna Jóźwiak, Justyna Maciejewska i Magdalena Walkowiak wysłuchało m.in. utworów Adama Mickiewicza, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Stanisława Barańczaka, Wisławy Szymborskiej.

więcej>>

Chabsko - konkurs "Gwiazdkowe pierniki"
 
W sobotę dnia 12 grudnia 2015r w Muzeum Ziemi Mogileńskiej z siedzibą w Chabsku odbył się konkurs  „Gwiazdkowe pierniki”.  Uczniowie z klasy I Technikum Żywienia  i Usług Gastronomicznych: Natalia Matusiak, Rafał Mąkowski, Weronika Gabryszak,  Beata Krysińska i Grzegorz Stawoski wykonali  prace w kategorii „ Piernik - pamiątka z Ziemi Mogileńskiej”, a uczniowie  klasy I Technikum Obsługi Turystycznej: Wiktoria Dzikowska i Dagmara Nowicka
Klasa I LO w więzieniu

9 grudnia klasa pierwsza LO o profilu wojskowym udała się na wycieczkę programową do Zakładu Karnego w Gębarzewie. Celem wyjazdu było zapoznanie się ze specyfiką pracy służby więziennej oraz zwiedzenie samego zakładu.
Po godzinnym wykładzie dotyczącym spraw związanych z administrowaniem ZK uczniowie zostali oprowadzeni po obiekcie, uczestnicząc w krótkich pogadankach z wychowawcami poszczególnych bloków. Opiekunami wyjazdu byli: Pan Leszek Maciejewski i Pani Monika Targas.

Turniej mikołajkowy

W „Turnieju Mikołajkowym”, który odbył się dnia 07.12.2015r. w naszej szkole wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie. Wśród uczniów zaprezentowały się dziewczęta reprezentujące gimnazjum i klasy ponadgimnazjalne.

więcej>>

Mikołajki I a w klubie

Dnia 4 grudnia uczniowie klasy Ia wraz panią Ewą Kowal świętowali nadchodzące mikołajki. Podczas zajęć młodzież brała udział w przygotowanych przez siebie grach i zabawach oraz wzbogaciła  swoją wiedzą na temat historii i legend związanych ze Św. Mikołajem. Czas spędzony w klubie upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

galeria>>

Zespół Szkół w Bielicach jednym z pierwszych członków Federacji Organizacji Proobronnych.

Klasy mundurowe Zespołu Szkół w Bielicach znalazły się w gronie ośmiu szkół przyjętych do Federacji. Poniżej list jaki otrzymaliśmy od Członka Zarządu FOP
Uprzejmie informuję, że w dn. 14 listopada br. Zarząd Federacji Organizacji Proobronnych podjął decyzję o utworzeniu "Porozumienia Szkół Mundurowych Federacji Organizacji Proobronnych" jednocześnie przyjmując Państwa Szkołę w jej skład.  W chwili obecnej Porozumienie obejmuje następujące szkoły:

LP.

NAZWA SZKOŁY

MIEJSCOWOŚĆ

1.

LO im. Kazimierza Wielkiego w Kole

Koło

2.

Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich

Bielice

3.

Zespół Szkół Ogólnokształcących

Sejny

4.

Zespół Szkół Ogólnokształcących

Węgorzewo

5.

LO im. Marii Skłodowskiej Curie

Kołaczyce

6.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II

Kościelec

7.

II Społeczne LO im. Taniego Halika

Ostrołęka

8.

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

Żukowo

Porozumienie będzie reprezentowało szkoły prowadzące klasy mundurowe we wszystkich działaniach wspierających edukację obronną i edukację dla bezpieczeństwa, pozyskiwało niezbędne materiały szkoleniowe oraz przedstawiało propozycje w zakresie innych niezbędnych działań dla ww. szkół.

Z poważaniem
płk Witold GNIECKI
Członek Zarządu FOP

Wycieczka do Warszawy

Dnia 2 grudnia prawie czterdziestu uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Warszawy. Pogoda okazała się dla nas łaskawa więc udało się zrealizować nasze plany wycieczkowe. Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od najbardziej gorącego w tym dniu miejsca czyli siedziby Sejmu RP. Wewnątrz mieliśmy okazję zobaczyć posłów przygotowujących się do obrad na wyborem sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

więcej>>

Trzecia już edycja akcji „Muzeum w Bielicach"

2 grudnia w szkolnej auli, z inicjatywy Zespołu Planowania i Doskonalenia Pracy Wychowawców , odbyła się trzecia już edycja akcji „Muzeum w Bielicach", podczas której prelegenci z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy prowadzili warsztaty dla klas Ic, IIa, IIIc oraz I TOT/TŻ, II TPS/TMR oraz III TMR. Zajęcia obejmowały dwa kręgi tematyczne: „Książka – wrota wyobraźni” oraz „Polowanie na czarownice”. Pierwsze z nich promują czytelnictwo, drugie wychowują w duchu tolerancji, zwracając uwagę na społeczne konsekwencje mechanizmów zbiorowej agresji i tzw. „kozła ofiarnego”.

galeria>>

Wprowadzeni w przedswiąteczny nastrój

Uczniowie klasy 1a oraz 3b gimnazjum udali się 30 listopada wraz z panią Ewą Śniegowską do siedziby Caritas – wasztaty terapii zajęciowej w Bielicach, na warsztaty, które wprowadziły ich w nastrój przedświąteczny. Uczniowie tworzyli choinki z włóczki owiniętej na stożku, a następnie je ozdabiali. Ku zaskoczeniu pań prowadzących oraz pani Śniegowskiej najładniejsze choinki stworzyli chłopcy…
Za przygotowanie warsztatów i cierpliwość dziękujemy Paniom: Agnieszce Dalewskiej oraz Magdzie Jańczak także panom – podopiecznym warsztatów.

galeria>>

Szkolenie na temat Szlaku Piastowskiego

W dniu 27 listopada dwie uczennice TECHNIKUM OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ wraz z nauczycielem przedmiotów turystycznych Panią Eweliną Banaszkiewicz wzięły udział w szkoleniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, a dotyczące SZLAKU PIASTOWSKIEGO.

więcej>>

Wycieczka klas wojskowych do Torunia

Uczniowie klas wojskowych LO w Zespole Szkół w Bielicach w ramach zajęć profilowych przebywali na wycieczce w Toruniu. Jednym z celów było zapoznanie się z fortyfikacjami Torunia. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowiadań przewodnika o życiu w pruskich koszarach i o rozwiązaniach militarnych zastosowanych w fortach. Zwiedziliśmy też Stare Miasto, a na koniec wycieczki udaliśmy się do kina.Forty na tyle zaciekawiły uczniów, że już zostały zaplanowane wyjazdy w celu odbycia tam szkolenia”KADET”
Organizatorami wyjazdu byli wychowawcy klas wojskowych Pani Ewelina Luzar i Pan Leszek Maciejewski przy współudziale dyrektora H. Banaszkiewicza

galeria>>

Wieczór andrzejkowy w internacie

26 listopada w internacie, w ramach zajęć pozalekcyjnych grupa chłopców pod opieką wychowawczyni Pani Moniki Targas zorganizowała wieczór andrzejkowy. Uczestnicy zabawy mogli  skorzystać z licznych wróżb – wróżono przyszłość z kart, lano wosk. Dziewczęta mogły poznać imię przyszłego partnera, jego cechy charakteru oraz zawód jaki będzie wykonywał potencjalny mąż.
Po części oficjalnej wychowankowie internatu bawili się wspólnie podczas dyskoteki.

galeria>>

Wystawa przypraw

W ramach zajęć technologii prowadzonych przez G. Joszko uczniowie klasy I ZSZ kucharz przygotowali wystawę świeżych i suszonych ziół , przypraw i mieszanek.
Celem prezentacji było ukazanie rodzajów przypraw i ziół w produkcji potraw żywności człowieka.

więcej>>

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie na całym świecie 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Okazją do zaprezentowania kreatywności naszej młodzieży był Szkolny Dzień Tolerancji, który zorganizowano 23 listopada. Młodzież z klasy III LO zaprezentowała swoim koleżankom i kolegom program artystyczny zachęcający do bycia tolerancyjnymi. Jednym z wykonywanych utworów była oczywiście „Tolerancja” S. Sojki.         

więcej>>   

Zajęcia kulinarne w internacie

19.11.2015r. w ramach zajęć popołudniowych w internacie odbyły się zajęcia kulinarne. Młodzież własnoręcznie przygotowywała rogale z nadzieniem z białego maku. Wyrobem i wypiekiem zajęli się: Zuzanna Król, Katarzyna Sas Wisłocka, Achilefu Claudio, Rafał Mąkowski, Hubert Nowak, Grzegorz Stawoski. Organizatorem zajęć była wychowawczyni  Anna Trębusiewicz.
Degustatorom dziękujemy za przychylne opinie !!!

galeria>>

Konkurs języka angielskiego

18 listopada 2015r. w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się 1-wszy Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla szkół zawodowych. Serdecznie gratulujemy Natalii Meszyńskiej uczestniczki III klasy zawodowej, która reprezentowała naszą szkołę i zajęła 2 miejsce.Opiekunem była p. Justyna Żółkiewicz
Zachęcamy do udziału innych uczniów i życzymy równie wysokich miejsc na podium.

Dzień walki z cukrzycą

Dzień 17 listopada z inicjatywy pań Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi w naszej szkole był poświęcony walce z cukrzycą.  Przez cały dzień uczniowie klasy I LO przedstawiali swoim koleżankom i kolegom, symptomy choroby oraz działania zapobiegające zachorowaniu na cukrzycę. Omówiono również sposoby udzielania pierwszej pomocy cukrzykom.
Dużą popularnością wśród młodzieży cieszyła się gra dydaktyczna „Cukrzyca – potrafię skutecznie zapobiegać” przy użyciu kodów QR rozmieszczonych w budynku głównym. Uczestnicy po zeskanowaniu kodów mieli do wykonania 8 zadań. Gra odbywała się na czas. O zwycięstwie  decydowała również poprawność udzielonych odpowiedzi.

więcej>>

Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej

W dniu 13 listopada w ZS w Dąbrowie odbyła się III edycja Konkursu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Myka i Klaudia Wachowska-uczennice klasy I a gimnazjum. Ola zaśpiewała  piosenkę „Dziewczyna z granatem‘’ natomiast Klaudia „Ojczyzno ma”. Dziewczynki zaprezentowały się świetnie, jednak tym razem, nie udało im się uzyskać miejsca na podium. Nie zrażają się jednak i już deklarują udział w kolejnej edycjiJ Uczennice do konkursu przygotowała pani Zofia Śmigielska.

galeria>>

Targi Techniki Rolniczej AGRITECHNICA 2015

Uczniowie i absolwenci wraz z nauczycielami Zespołów Szkół w Kościelcu i Bielicach uczestniczyli w dniach od 11 do 13 listopada 2015 r. we wspólnie zorganizowanej wycieczce, której głównym celem były wizyta na największych w Europie Targach Techniki Rolniczej AGRITECHNICA 2015 w niemieckim mieście Hanower.
Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu zapoznali się z historią rolnictwa i wsi zwiedzając interesujące ekspozycje Muzeum Rolnictwa w Wandlitz pod Berlinem. Kolejnym punktem programu był spacer po historycznym centrum Berlina, podczas którego można było zobaczyć m.in. wieżę telewizyjną, berliński ratusz, katedry, budynek Reichstagu - obecną siedzibę parlamentu Bundestagu, Bramę Brandenburską.
Sporą atrakcją wycieczki okazała się wizyta w nowoczesnym, rodzinnym gospodarstwie rolnym nastawionym na produkcję mleka.

więcej>>

Święto Niepodległości

10 listopada na szkolnych korytarzach królowała biel i czerwień – wszyscy uczniowie i nauczyciele manifestowali swój patriotyzm, przypinając do ubrań wstęgi w kolorach naszych barw narodowych. Wykonane przez młodzież plakaty ozdabiały ściany. W ten sposób szkolna społeczność przygotowała się do uczczenia najważniejszego święta państwowego w ciągu roku - Narodowego Święta Niepodległości. Jest ono obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r. – wtedy Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

więcej>>

Olimpiady Wiedzy o Turystyce

W dniu 09.11 uczniowie klas turystycznych rywalizowali w szkolnym etapie Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowanej juz po raz 3 przez Uniwersytet Łódzki. Uczennice Joasia Kujawa i Monika Chmielarczyk z klasy III TOT okazały się najlepsze i to one przechodzą do etapu regionalnego. Za dziewczyny trzymamy kciuki. Etap regionalny odbędzie się w styczniu 2016 r. w Poznaniu. Liczymy na to, że tak jak w poprzednich edycjach nasi turyści znajda się w etapie centralnym.

galeria>>

Sukces gimnazjalistów

Do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty zakwalifikowali się:

  • Julia Skowrońska z matematyki, języka angielskiego, biologii, chemii, historii, języka polskiego
  • Klaudia Słowińska z matematyki, geografii, biologii i chemii
  • Karolina Nalewaj z języka rosyjskiego
  • Krupińska Zuzanna, Jakub Małecki i  Aleksandra Nowakowska z języka angielskiego
  •  Michał Maruszak i  Jakub Oliwkowski z historii

Gratulujemy! Życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

Zawody pływackie ponadgimnazjalistów

5 listopada 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Mogileńskiego klas ponadgimnazjalnych w pływaniu, które odbyły się w obiekcie OSRiR w Mogilnie. Zespół Szkół z Bielic reprezentowali uczniowie:
Jagoda Mądrowska                     Cyprian Tarczewski
Kacper Brejecki                            Leszek Sulowski
                                   Tomasz Śmigielski                     Łukasz Lidman

więcej>>

Julka wśród najlepszych

Dnia  5 listopada 2015r. odbył się w Gnieźnie Finał IX Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla Młodzieży Gimnazjalnej pod hasłem: „ Głosem proroków wzywani do nawrócenia i wiary”. Finał poprzedzony został etapem szkolnym i rejonowym. Wśród młodzieży gimnazjalnej  Archidiecezji  była również  uczennica naszej szkoły - Julia Skowrońska z klasy III a, która wywalczyła w Finale V miejsce. Gratulujemy Julce i bardzo cieszymy się z sukcesu.  

więcej>>            galeria>>

Lekcja "3w1"

4 listopada br. uczennice klasy IIIc gimnazjum odwiedziły Warsztaty Terapii Zajęciowej Radosne Serca w Bielicach. Wspólnie z podopiecznymi tej instytucji czytały legendy polskie i dyskutowały o zawartych w nich morałach.
To spotkanie można nazwać lekcją „3 w 1” – wykładem z historii, geografii i języka polskiego.. Napisane ozdobnym, plastycznym językiem baśnie wzbogacają słownictwo , pozwalają docenić piękno ojczystego języka; każda opowieść związana jest z konkretnym miejscem  - Gnieznem, Kruszwicą, Warszawą, Wieliczką, Jelenią Górą, Sandomierzem; każda wiąże się z historią i wierzeniami wspomnianych regionów.

więcej>>

Wampiriada

Z okazji zbliżających się Dni Krwiodawstwa w dniu 4 listopada 2015 roku w godzinach przedpołudniowych w naszej szkole odbyła się pierwsza z zaplanowanych na ten rok szkolny akcji honorowego oddawania krwi pod hasłem: „Każda kropla na wagę życia” Organizatorami akcji byli jak zawsze pedagog Magdalena Paternoga i dyrektor Hieronim Banaszkiewicz. Przez kilka godzin uczniowie rejestrowali się, by w ten bezinteresowny sposób pomóc osobom chorym i potrzebującym.

więcej>>

Październik z folklorem w ZS w Bielicach

Objazdowy program MDK na wyjeździe! zawitał 30 października do Bielic. To już druga wizyta przedstawicieli Mogileńskiego Domu Kultury w ramach programu Kultura Dostępna w bielickiej szkole. Tym razem spotkanie z młodzieżą odbyło się pod hasłem Październik z folklorem.
Jak ważny  dla kultury polskiej i podtrzymywania narodowej tożsamości jest folklor, wiedzieli już romantycy. Teraz przekonali się o tym również uczniowie Zespołu Szkół. Prelekcję na temat piękna i barwności polskiego folkloru, wzbogaconą prezentacją multimedialną, wygłosił pan Mariusz Zieliński.

więcej>>

Nowe stroje dla Białych Kujaw

Dzięki uprzejmości sponsorów – Getin Banku oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Szkoły – zespół BIAŁE KUJAWY wzbogacił się o przepiękne stroje. Tym razem są to stroje z regionu rzeszowskiego.

Dziękujemy sponsorom!!!

Zaduszki w szkole

30.10.2015r. w czasie pierwszej godziny lekcyjnej uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach mieli okazję wysłuchać programu poświęconego Zaduszkom. Dzięki piosenkom M. Rodowicz i Starego Dobrego Małżeństwa oraz poezji L.Staffa, K.Iłłakowiczówny, Z.Herberta, N.Tenenbauma  wszyscy mogli przez pewien czas wyłączyć się z ciągłego biegu i wprowadzić nastrój refleksji nad sensem istnienia.
Program przygotowali uczniowie klasy I ZSZ – kucharz/mechanik: Karolina Mrówczyńska, Patryk Chanczewski, Adam Pietrowski i Łukasz Buzalski.

Wizyta w inowrocławskiej Wojskowej Komendzie Uzupełnień

W dniu 27 października klasy wojskowe odwiedziły inowrocławską Wojskową Komendę Uzupełnień. Odwiedziny były związane z obchodami 97 rocznicy powołania Terenowych Organów Administracji Wojskowej. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem WKU i jej historią, zwiedzili izbę pamięci, a także z zainteresowaniem obejrzeli pokazy indywidualnego wyposażenia pilota śmigłowców bojowych i sprzętu używanego przez patrol saperski.
W dniu 28 października poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystej mszy w kościele garnizonowym w Inowrocławiu, która została odprawiona przez ks. Kapelana mjr Tomasza Skupienia w intencji żołnierzy i pracowników WKU.

więcej>>

Konkurs  na najlepsze przebranie i najładniejszą dynię halloweenową

W dniu 27 października w Internacie zorganizowany został konkurs  na najlepsze przebranie i najładniejszą dynię halloweenową .Z dużym zaangażowaniem przygotowywaliśmy dynie i przebrania, a w związku z tym , że trudno było wyłonić zwycięzcę wszyscy otrzymali słodkie nagrody. Zabawa została zorganizowana z inicjatywy grupy dziewcząt z wychowawcą Panią Eweliną Luzar.

film>>                 galeria>>

Wycieczka do Poznania

W dniu 27.10.15 r. chętni uczniowie z klas gimnazjalnych, pod opieką pań: Joanny Dybicz, Wioletty Opasińskiej i Ewy Śniegowskiej,   uczestniczyli w wycieczce do Poznania.
Bardzo ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Narodowego, w którym gimnazjaliści wzięli udział w lekcji muzealnej i warsztatach na temat fałszerstw dzieł sztuki. Uczniowie podczas zajęć rozwiązywali przydzielone im zadania: układanie puzzli przedstawiających dzieła muzealne i odnajdywanie oraz  rozpoznawanie konkretnych obrazów. W związku z tym, ze muzeum znajduje się w pobliżu rynku a pogoda sprzyjała spacerom, uczniowie mogli podziwiać renesansową architekturę Poznania.
Na zakończenie wycieczki uczestnicy udali się do kina na film.

galeria>>

Warsztaty pt "W kręgu schematów"

W dniach 26  i 27 października w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne pt „ W kręgu schematów” prowadzone przez pana Krzysztofa Radke i  Pawła Szopińskiego,  Pracowników Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii  w Bydgoszczy.
Celem warsztatów było przedstawienie młodzieży mechanizmu wchodzenia w uzależnienia, konsekwencji z tego płynących oraz uzyskanie adresów placówek, w których można znaleźć pomoc.

więcej>>

W dniu 26 października 2015r. odbył się szkolny etap konkursu przedmiotowego z matematyki "Liga Zadaniowa" dla klas I i II gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
Kamila Pietrzak i Julia Szpulecka z kl Ia, Wiktoria Grabowska i Roksana Owsińska z kl Ib, Julian Brejecki i Maciej Podolski z kl Ic, Marcin Leśny, Eryk Macioszek i Jarosław Topolski z kl IIa oraz Julia Śmigielska z kl IIc.
Wszystkim życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.

21 października 2015 r. na pływalni OSIR w Mogilnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu  Szkół Gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie...

więcej>>

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca szkoły Klaudia Michalak przedstawiając rys historyczny tego święta i złożyła życzenia pedagogom oraz pracownikom szkoły. Na ręce Dyrektora i Wicedyrektorów Samorząd Szkolny przekazał symboliczne bukiety kwiatów. Podczas uroczystego apelu  Dyrektor wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły...

więcej>>

Turniej "Masz minutę"

W dniu 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej mieszkańcy internatu spotkali się w auli szkoły aby wziąć udział w turnieju” MASZ MINUTĘ”. W kilkunastu konkurencjach rywalizowali przedstawiciele grup. Emocje były ogromne. Zwycięzcą turnieju został po dogrywce Jasiu Drzewiecki. GRATULUJEMY!!!  
Turniej zorganizowała Pani Ewelina Luzar przy wydatnej pomocy swojej grupy wychowawczej.     

galeria>>

Wyprawa do grodu Kopernika

W dniu 13 października klasy II TPS/TMR i TR/THK z wychowawczyniami Zofią Śmigielską i Hanną Niedzielą, udały się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wyprawy do grodu nad Wisłą było zwiedzanie Młyna Wiedzy - Centrum Nowoczesności. Uczniowie mogli podziwiać tam między innymi...

więcej>>

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi

Październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi – najczęściej występującym  nowotworem u kobiet. Szacuje się, że co roku wykrywa się raka piersi u 10 tys. Polek w różnym wieku, z czego połowa umiera. Pani Magdalena Paternoga i Anna Szalaty w ramach „Przeciwnowotworowej edukacji młodzieży ponadgimnazjalnej” udały się 13 października z uczennicami  z klas II TL, II TOT, II LO i III TR do Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy

więcej>>

FAIR PLAY!!!

W DNIU 29  WRZEŚNIA NASZE UCZENNICE- KINGA PAWLAK, AGATA WIŚNIEWSKA ORAZ DOMINIKA WALKOWSKA- STARTUJĄCE W POWIATOWYCH ZAWODACH PRZEŁAJOWYCH WYKAZAŁY SIĘ POSTAWĄ GODNĄ NAJWYŻSZEGO UZNANIA.  NASZE „MAŁE BOHATERKI” UDZIELIŁY PIERWSZEJ POMOCY ZAWODNICZCE Z INNEJ SZKOŁY, KTÓRA W TRAKCIE BIEGU ULEGŁA OMDLENIU. AGATA, DOMINIKA I KINGA NIE BACZĄC NA TO, ŻE NIE UKOŃCZĄ BIEGU ZNIOSŁY OMDLAŁĄ KOLEZANKĘ Z TRASY I UDZIELIŁY STOSOWNEJ POMOCY.
DZIEWCZYNY ODNIOSŁY WIELKI SUKCES!!!...

więcej>>

III TOT na rajdzie pieczonego ziemniaka

W dniu 07.10 uczniowie klasy III TOT uczestniczyli w rajdzie pieczonego ziemniaka organizowanego przez Nadgoplański oddział PTTK w Kruszwicy. Zadaniem młodzieży było zabezpieczenie rekreacyjnej i sportowej strony rajdu. Uczniowie przygotowali dla uczestników rajdu gry i zabawy na świeżym   powietrzu. Była to świetna lekcja  dla przyszłych techników obsługi turystycznej.  W nagrodę za pomoc i głowy pełne pomysłów uczniowie pojechali na seans do kina na film "Everest"

galeria>>

Światowy Dzień Walki z Wirusowym Zapaleniem Wątroby typu C

1 października 2015 r. w ramach obchodów  Światowego Dnia Walki z Wirusowym Zapaleniem Wątroby typu C młodzież klasy II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej miała możliwość uczestniczyć w prelekcji przygotowanej przez panie Magdalenę Paternogę i Annę Szalaty.
Uczniowie uzyskali informację o wszystkich odmianach wirusowego zapalenia wątroby ze szczególnym uwzględnieniem typu C .Wirusowe zapalenie wątroby typu C jest trudne do wykrycia ponieważ długi czas przebiega bezobjawowo. Młodzież poznała źródła zakażenia, dowiedziała się  gdzie należy się przebadać, aby mieć pewność ,że jest się zdrowym. 

galeria>>

"KULTURA DOSTĘPNA" W ZS BIELICE

Mogileński Dom Kultury w ramach działań z zakresu programu grantowego Minister Kultury – Kultura Dostępna dociera do placówek o utrudnionym dostępie do instytucji  kultury.
Zadanie "MDK na wyjeździe" to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców wsi, którzy chcą by ich miejscowości były "pełne kultury".  Przez cztery miesiące w lokalnych wsiach odbędą się różnorodne cykle edukacyjne. Każdy miesiąc poświęcony będzie innej tematyce, i tak: sierpień był miesiącem z teatrem, wrzesień z plastyką, październik z folklorem i listopad z literaturą.
Program „MDK na wyjeździe” dotarł do naszej szkoły 28 września br.

więcej>>

Pierwsza wycieczka I TOT

Z okazji Światowego Dnia Turystyki klasa I technikum obsługi turystycznej wybrała się w swoją pierwszą wspólną klasową podróż.Celem wycieczki był park linowy w Inowrocławiu, gdzie uczniowie sprawdzili swoją kondycję oraz odwagę. W ramach zajęć programowych w drodze powrotnej uczniowie zwiedzali Kruszwicę , położoną na Piastowskim Szlaku. Uczniowie zdobyli Mysią Wieżę oraz odwiedzili siedzibę PTTK.
Zajęcia prowadziła Pani Ewelina Banaszkiewicz, nauczyciel przedmiotów turystycznych.
Do zobaczenia na kolejnych eskapadach!

galeria>>

Kokurs orki

Od 24 do 26 wrzesnia 2015 r. w Zespole Szkół w Bielicach odbywał się Konkurs orki. W konkursie brali udział reprezentanci szkół rolniczych z czterech województw: Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: pług zagonowy i obracalny. 26 wrzesnia w sobotę obył sie wojewódzk ikonkurs dla rolników indywidualnych w kategorii pługów obracalnych. Wszyscy uczestnicy otrztymali drobne upominki, a zwycięzcy oprócz pucharów otrzymali cenne nagrody od organizatorów i sponsorów.
Wyniki konkursu:  
zagonowy uczniowie
obracalny uczniowie
obracalny rolnicy

 galeria>>

Sukces naszych uczniów w konkursie orki

W konkursie orki nasi uczniowie w obu kategoriach zajęli znaczące miejsca. Karol Zaparucha z klasy IV TR zdobyl I miejsce w kategori pługów obracalnych, a Konrad Fajfer z klasy III TMR zajął II miejsce w kategorii pługów zagonowych. Ucznów do konkursu przygotowywał Pan Andrzej Błaszak

więcej>>

Ślubowanie pierwszoklasistów

W dniu 17.09.2015r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie spotkali się na placu przed szkołą, gdzie w towarzystwie nauczycieli zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Na ślubowaniu zaprezentowały się z musztrą uczennice klasy II LO. Kolejna części uroczystości miała miejsce w auli szkolnej, w której odbył się apel związany z dniem 17 września, czyli wkroczeniem żołnierzy sowieckich do Polski. Po pokazie multimedialnym przeprowadzono konkurs historyczny.

galeria>>

Wyjazd na festyn archeologiczny w Biskupinie

15 września 2015r. uczniowie z klasy I a wraz z opiekunami: panią  Lidią Pisułą i panią Anną Szalaty pojechali do Biskupina. Celem było uczestniczenie w XXI Festiwalu Archeologicznym, który w tym roku przebiegał pod hasłem Smaki w przeszłości.  W muzeum uczestnicy wycieczki obejrzeli czasową wystawę pt. „Nie samym mięsem żył człowiek przez wieki”...

więcej>>

Salon maturzystów

Dnia 14 września uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wraz w wychowawcami udali się na Salon Maturzystów do Bydgoszczy. W auli głównej UTP została przedstawiona prezentacja podczas,  której uczniowie dowiedzieli się szczegółów dotyczących matur 2016. Wraz z Panią Przewodniczącą Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej  maturzyści analizowali zasady składania deklaracji oraz przykładowe zadania maturalne z języka polskiego, matematyki itp. Uczniowie poznali również oferty wyższych uczelni z różnych regionów Polski, otrzymali  informatory maturalne, ulotki z informacjami dotyczącymi  zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie.

galeria>>

Światowy Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy

W ramach obchodów Światowego Dnia Udzielania Pierwszej Pomocy z inicjatywy Pani Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi w dniu 14 września przeprowadzono  zajęcia edukacyjne z zakresu  udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie klas I a i I  b gimnazjum podczas zajęć otrzymali fachowy instruktaż od ratownika medycznego Pana Błażeja Mellera, który bardzo szczegółowo omówił i profesjonalnie pokazał jak udzielać pomocy w zaburzeniach krążeniowo- oddechowych

więcej>>

Z wizytą u Matki Bożej Licheńskiej

Grupa młodzieży naszej szkoły przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania udała się  w dniu 11 września 2015r. z pielgrzymką do Matki Bożej w Licheniu. Młodzież na miejscu uczestniczyła we mszy świętej i zwiedziła sanktuarium. Celem wyjazdu było zaczerpnięcie ducha maryjnego, aby pełniej zrozumieć wymowę przyjętego sakramentu. Duchową pieczę nad młodzieżą sprawował Ks. Marcin Maciejewski. Grupą opiekowała się również p. Hanka Kryszak.  

galeria>>

Zaczynamy nowy rok szkolny

Fotorelacja>>


Archiwum
2 0 1 4 / 2 0 1 5 II

2 0 1 4 / 2 0 1 5 I
2 0 1 3 / 2 0 1 4 II
2 0 1 3 / 2 0 1 4 I

2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

 


kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne
retro


Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

/
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski

/
schronisko Samotnia


30

Copyright © 2011 ŁJ SM