aktualności
  szkoła
  internat
  kursy kwalifikacyjne
  Grono Pedagogiczne
  Rada Rodziców
 Samorząd Uczniowski
  kalendarz roku szkolnego
  plan lekcji
  wykaz podręczników
  rekrutacja
  biblioteka
  osiągnięcia
  zajęcia unijne
  projekty edukacyjne
  egzaminy zewnętrzne
  koła zainteresowań
  nasze talenty
  jeździectwo
  sport
  MUKS
  galeria
  szkolenia
  przetargi
  absolwenci
  dla rodziców
  dla nauczycieli
  ubezpieczenie uczniów
  nasze filmy
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im Powstańców Wlkp.
w Bielicach
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „,Srebrnej Szkoły 2014
”.obr
AKADEMIA OBRONY NARODOWEJ
szkoła patronacka


powiększ       
galeria>>


1

2
Wspólpraca z Technikum
Logistycznym

 


.Zespół Szkół w Bielicach Srebrną Szkołą ogólnopolskiego rankingu szkół

Niezwykle miło nam poinformować obecnych jak i przyszłych uczniów o sukcesie zespołu szkól w ogólnopolskim rankingu. Otrzymaliśmy zaszczytny tytuł
" Srebrna Szkoła”,
a Technikum Rolnicze w Zespole Szkół uplasowało się na 9 miejscu w Polsce duży sukces odniosło też liceum ogólnokształcące, które w podrankingu wojewódzkim wyprzedziło znacznie pozostałe licea powiatu mogilenskiego stając się najlepszym „ogólniakiem” w powiecie mogileńskim. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu naszej szkoły serdecznie gratuluję;

Zaczynamy nowy rok szkolny

Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2015 godz 8:00

 

 

Egzamin potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe

Pisemny egzamin potwierdzjący kwalifikacje zawodowe dla kwalifikacji:

M.01, M.02, R.03, R.19, T.06.

odbędzie się w dniu 8 września 2015 roku.
Indywidualne harmonogramy zdawania egzaminu odbierać można osobiście w sekretariacie szkoły.

Zjazd absolwentów

„Kto Ojczyźnie swej służy, sam sobie służy” – w dniu 20 czerwca 2015 z okazji 70- lecia powstania szkoły w Zespole Szkół w Bielicach odbył się zjazd absolwentów połączony z przekazaniem ufundowanego przez nich nowego sztandaru.
Jak podkreślił w swoim wystąpieniu Prezes Stowarzyszenia Wychowanków i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Bielicach Pan Andrzej Stachowiak Sztandar będący symbolem historii i tradycji szkoły jest znakiem, który łączy tych, którzy opuścili jej progi, obecnych i przyszłych pokoleń uczniów- symbolem życia i trwania w szkole najważniejszych wartości.
Nieście ten Sztandar wysoko na chwałę przeszłych, obecnych i przyszłych pokoleń.

galeria>>        galeria 2 (do pobrania do wywołania)>> 

Sukces Karoliny i Julki

13.06.2015 w Tucholi odbył się wojewódzki etap „Turnieju Słowa – Słowo Źródłem Inspiracji” w kategorii: Turniej Recytatorski – „Słowem opowiedziane”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II a:  
Karolina Nalewaj - I miejsce,
Julia Skowrońska – wyróżnienie.
Gratulujemy zasłużonych sukcesów!

więcej>>

Paryż ach ten Paryż

W dniach 8.06 - 12.06 2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do stolicy Francji - Paryża. Program wyjazdu był bogaty, zobaczyliśmy najważniejsze miejsca w Paryżu m.in : Luwr, Pałac Inwalidów, dzielnicę łacińską z Panteonem i Sorboną, Ogrody Luksemburskie oraz Łuk Triumfalny. Zwiedziliśmy także Wersal z jego pięknymi ogrodami. Wielu emocji dostarczył wjazd na wieżę Eiffla. Jednym z najprzyjemniejszych punktów wycieczki był wieczorny rejs po Sekwanie.

galeria>>

Wycieczka do Powidza i Wiekowa

10 czerwca grupa uczniów wraz z panią Katarzyną Barczak i panem Bartoszem Rólskim pojechała na wycieczkę do Powidza i Wiekowa, by w tamtejszym ośrodku agroturystycznym pograć w paintball. Zanim chłopcy przystąpili do walki, spacerowali po Powidzu, mieli okazję skorzystać z tzw. siłowni plenerowej i wypoczywali nad urokliwym jeziorem. Po dotarciu na miejsce, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i… zaczęła się prawdziwa bitwa. Zawzięta i pasjonująca walka trwała długo, a na zmęczonych chłopców czekało ognisko oraz pyszny żurek. Wyjazd zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek. Dla większości uczniów była to nowa forma rekreacji, która – jak sądzimy – bardzo przypadła im do gustu.

galeria>>

Lokalny przegląd Twórczości Literackiej

Komisja konkursowa VIII Lokalnego Przeglądu Twórczości Literackiej w Strzelnie oceniła prace 33 uczestników. Wśród nich znaleźli się również reprezentanci Naszej szkoły:
Łukasz Dzikowski z IV TE – nagroda
Monika Woźniak z III TŻ - wyróżnienie
Aleksandra Nowakowska z II a- wyróżnienie
Karolina Nalewaj z II a - wyróżnienie
Patrycja Zdunek z IIa, Weronika Lewandowska z II TL.
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi 28.06.2015 r. podczas Pikniku Strażackiego w Strzelnie.

Uczniowie Technikum Rolniczego z wizytą w Instytucie Ochrony Roślin w Poznaniu

W dniu 8 czerwca 2015 roku młodzież klas I, II i III Technikum Rolniczego uczestniczyła w wycieczce programowej do Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu. Celem wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem IOR, z zadaniami jakie spełnia oraz metodami prowadzonych badań naukowych. Uczniowie zwiedzili bogato wyposażone laboratoria, uczestniczyli w licznych pokazach i demonstracjach.

więcej>>

XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Dyktando 2015”

8 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Strzelnie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Dyktando 2015”. Wśród uczniów reprezentujących naszą szkołę najwyżej uplasowali się: Agnieszka Farynowska z klasy III TL (II miejsce w kategorii klas ponadgimnazjalnych) oraz Jakub Małecki z klasy I a (III miejsce w kategorii klas gimnazjalnych). Serdecznie gratulujemy!

 

Finał wojewódzki w lekkoatletyce indywidualnej szkół gimnazjalnych

2 czerwca 2015 r. w Świeciu odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie w Lekkoatletyce Indywidualnej Szkół Gimnazjalnych. Naszą  szkołę  reprezentowali Mistrzowie Powiatu Mogileńskiego w poszczególnych konkurencjach i uzyskali wyniki:..

więcej>>

Warsztaty kulinarne na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole nauczyciele zespołu gastronomiczno-hotelarskiego zorganizowali dla dzieci ze Szkoły podstawowej z Wszednia  warsztaty kulinarne na temat „Żyj smacznie i zdrowo”, w ramach popularyzacji  zdrowego stylu życia. W zajęciach kulinarnych uczestniczyło 25 dzieci w wieku od 8 do 11 lat. Uczestniczyły w prezentacji na temat zasad zdrowego trybu życia oraz przygotowywały kanapki z...

więcej>>

Egzamin spawaczy

W dniu 30 maja 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach zdali egzamin zawodowy na spawacza spoin pachwinowych blach i rur elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych (MAG), według wytycznych W-IS-17 Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.

więcej>>

Małgorzata Szygenda laureatem Olimpiady Wiedy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 29- 30 maja 2015 r. na terenie Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie odbył się etap centralny XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Małgorzata Szygenda zdobyłal tytuł laureata etapu centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku żywienie człowieka w Olsztynie

więcej>>

Dzień otwarty w Powidzu

W dniu 29 maja klasa wojskowa ZS w Bielicach wzięła udział w Dniu Otwartym w 33 Bazie Lotniczej w Powidzu. Atrakcjom jakie zafundowali nam lotnicy nie było końca. Z bliska mogliśmy się przyjrzeć statkom powietrznym służącym w naszej armii, podziwialiśmy skoki spadochronowe oraz lądowania i starty m.in. Herkulesa.

galeria>>

„Światowy Dzień bez papierosa.” 

Każdego roku w dniu 31 maja obchodzony jest „Światowy Dzień bez papierosa.”  Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na apel Światowej Organizacji Zdrowia i włączyli się do akcji antynikotynowej. 
Dlatego dnia 29 maja 2015 r. zorganizowano apel poświęcony walce z nałogiem palenia. Uczniowie Zespołu Szkół pod kierunkiem pań:  Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi  przygotowali część artystyczną zachęcającą do niepalenia .
Następnie reprezentanci klas II gimnazjum uczestniczyli w quizie dotyczącym

więcej>>

Liga Zadaniowa 2015

29 maja 2015 roku w Mogilnie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu matematycznego "Liga Zadaniowa".
Czworo uczniów naszej szkoły odniosło sukces: -Julia Śmigielska z klasy Ic i Jarosław Topolski z klasy Ia zajęli III miejsce w kategorii klas pierwszych gimnazjum, Julia Skowrońska z klasy IIa zajęła III miejsce w kategorii klas drugich gimnazjum, Klaudia Słowińska z klasy IIa uzyskała wyróżnienie.
Uczniów do konkursu przygotowała p. Dorota Moszkowicz. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeria>>

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej

W dniach 28-29 maja w Łodzi odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Jaroszewska z I LO. Na scenie Teatru Muzycznego zaśpiewała piosenkę zespołu VIA GRA „Ne ostavljaj mena lubimyj”. Poziom wokalnych umiejętności uczestników festiwalu był bardzo wysoki, dlatego znalezienie się wśród 80 z 225 uczniów zgłoszonych do konkursu jest już dużym wyróżnieniem.

KWycieczka I LO i I TOT w Karkonosze

W dniach 24-27 maja klasy I LO i I TOT uczestniczyły w wycieczce w Karkonosze. Mimo, że aura nie do końca pozwoliła podziwiać urok gór to jednak cały PROGRAM został zrealizowany. Zdobyliśmy m.in. Szrenicę, podziwialiśmy wodospady Szklarki i Kamieńczyka, odwiedziliśmy Dom Śląski i Samotnię.
W czasie wyjazdu grupą opiekowały się Panie- Ewelina Luzar i Monika Jerzak oraz Pan Hieronim Banaszkiewicz

galeria>>

Konkurs "Najlepszy w zawodzie kucharz"

Dnia 27 maja w Zespole Szkół Drzewnych w Bydgoszczy odbył się wojewódzki międzyszkolny konkurs kulinarny „Najlepszy w zawodzie kucharz”. Naszą szkołę reprezentowała Martyna Roszak z klasy II ZSZ kucharz. Konkurs był pod hasłem „Chwila zapomnienia z wieprzowiną”. Uczennica przygotowała „Fantazję czekoladowo- wiśniową” z polędwiczki wieprzowej.  Martyna zdobyła II miejsce wśród uczniów którzy w większości  przygotowywani byli przez profesjonalnych kucharzy.   Tym bardziej  cieszymy się z sukcesu Martyny. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Kinga Woroch. Serdecznie gratulujemy!!!

galeria>>

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 27 maja 2015 roku odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas pierwszych i drugich gimnazjum. Uczestniczyło w nim 10 uczniów klas pierwszych i 11 uczniów klas drugich.
W kategorii klas pierwszych zwyciężyła Julia Śmigielska z Ic,  II miejsce zajął Marcin Leśny z Ia, III natomiast Jakub Małecki z Ia. W kategorii klas drugich zwyciężyła Julia Skowrońska z IIa, II miejsce zajęła Klaudia Słowińska również z IIa, III miejsce przypadło Jakubowi Oliwkowskiemu z tej samej klasy.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeria>>

II Powiatowy Konkurs Gramatyczny AS GRAMATYKI

20 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs „As Gramatyki” organizowany przez polonistów z Zespołu Szkół w Bielicach. Do rywalizacji zgłosili się uczniowie z trzech szkół: Gimnazjum w Jeziorach Wielkich z siedzibą w Strzelnie, Gimnazjum w Mogilnie oraz z naszej.

więcej>>

Humaniści roku

16 maja dwaj przedstawiciele naszych gimnazjalistów z klas trzecich, Marek Łyko z IIIb i Karol Świdowski z IIIa, brali udział w konkursie Humanista Roku, objętym patronatem m.in. przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs, w którym udział wzięło 85 uczniów gimnazjum z terenu województwa kujawsko – pomorskiego, odbył się w auli Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obaj nasi uczniowie zdobyli tytuły finalistów. Gratulujemy!!!

galeria>>

XV Gminny Konkurs Matematyczny

W dniu 15 maja 2015r. w Mogilnie odbył się XV Gminny Konkurs Matematyczny   dla uczniów klas drugich gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny:
- Jagoda Karpińska, Julia Skowrońska, Klaudia Słowińska z klasy II a- II miejsce,
- Agata Wiśniewska, Agnieszka Stefaniak, Michał Kopliński z klasy II c- III miejsce,
- Jakub Bąk, Kacper Grzybowski, Agata Reszelewska z klasy II b- IV miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu!

więcej>>

Noc muzeów w Bielicach cz II

Noc Muzeów to ogólnopolska akcja, podczas której wszelkie tego typu przybytki w Polsce otwierają się dla zwiedzających nocną porą. W tym roku przypada ono na dni 15-16 maja. My wyprzedziliśmy trochę tę datę i z okazji przypadającego 18 maja Międzynarodowego Dnia Muzeów… zaprosiliśmy muzeum do naszej szkoły. Pracownicy Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy przyjechali do nas, aby poprowadzić zajęcia dla klas II i III technikum. Tematyka lekcji, łącząca zagadnienia z historii i nauk społecznych okazała się bardzo atrakcyjna – można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat np. polowań na czarownice, czy zastosowania ziół w wiekach średnich.

Wycieczka I TŻ do zakładów gastronomicznych

W dniu 13 maja 2015 r. uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z opiekunami M. Misch, G. Joszko i E. Hartwich uczestniczyli w wycieczce programowej do zakładów gastronomicznych. Celem wyjazdu było zapoznanie się z ofertą usług podstawowych i dodatkowych świadczonych przez lokale mieszczące się w okolicy szkoły, tkj ,, Boss’’ w Mogilnie, ,,Heaven’’ w Chabsku, ,,Magnolia’’ i Hotel ,, Pietrak’’ w Trzemesznie oraz  Dom Pomocy Społecznej w Skubarczewie.

więcej>>

Bielice Cup 2015

Bielice Cup to impreza sportowa, która odbyła się 12 maja w Zespole Szkół w Bielicach z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego, Tomasza Wonorskiego  i Marcina Leśniewskiego. Drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych rozgrywały symultanicznie mecze piłki nożnej i piłki siatkowej. Czas wolny pomiędzy meczami zaproszeni goście mogli spędzić, podziwiając m.in. musztrę, popisy jeździeckie, czy odbywając przejażdżki bryczką. Nie obyło się również bez poczęstunku - dziewczęta z klasy wojskowej rozdawały chętnym pyszną grochówkę.

więcej>>

II Powiatowy Konkurs „Wiedzy o Unii Europejskiej”

W dniu  8 maja br. odbył się II Powiatowy Konkurs „Wiedzy o Unii Europejskiej” dla gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Monika Dobrzyńska z kl. III a, Kinga Nowińska z kl. III a  i Jakub Oliwkowski z kl. IIa.

więcej>>

 

Matura 2015

Oj, za dzień matura, [Ojejku! Co to będzie?!]
Za godzinę. Już niedługo, coraz bliżej, Już za chwilę!
I mimo niezbyt sprzyjającej aury nawet kasztany zdążyły jak co roku.
POWODZENIA!!!

https://www.youtube.com/watch?v=T1wTrKPSAqU                       galeria>>

Terenowa gra ekologiczna

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach uczestniczyli w terenowej grze ekologicznej. Grę przeprowadzono 30 kwietnia 2015r. a wzięło w niej udział 14 dwuosobowych zespołów z klas gimnazjum, technikum i liceum. Zadania pogrupowane były w 4 moduły: odpady, energia, woda i bioróżnorodność. Oprócz wiedzy ekologicznej należało się wykazać szybkością, logiką i zręcznością, ale dla uczestników przede wszystkim była to okazja do dobrej zabawy. W klasyfikacji końcowej

więcej>>

Szkolny Mistrz Mapy 2014/ 2015

W kwietniu odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu o tytuł Szkolnego Mistrza Mapy. Tegoroczni uczestnicy konkursu zmierzyli się  zarówno z mapą fizyczną i polityczną świata jak i z mapą Polski.

więcej>>

Kamila Kopeć ze świetnym wynikiem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Kamila Kopeć – maturzystka z Zespołu Szkół w Bielicach zajęła 15. miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki. Kamila, jak i pozostałe grono 70 finalistów przeszła niełatwe eliminacje – etap okręgowy i szkolny, do którego przystąpiło niemal 7,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, pasjonujących się logistyką. Kamila już po raz drugi znalazła się w ścisłym finale olimpiady. Zeszłoroczną edycję ukończyła na wysokim, czwartym miejscu

więcej>>

Dzień Książki

28 kwietnia 2015 roku w Naszej szkole obchodziliśmy Dzień Książki. Z tej okazji w bibliotece zorganizowano dzień szczególnie otwarty. Uczniowie jako  „chodzące reklamy” zachęcali do wzięcia udziału w loterii fantowej oraz  wspólnego pisania pierwszej w historii szkoły książki. Natomiast na pierwszym piętrze budynku głównego można było obejrzeć......

więcej>>

Konkurs Krasomówczy

27 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Mogilnie odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Krasomówczego. Naszą szkołę reprezentowała Małgorzata Roszak z klasy  I TŻ, która za przemówienie o zaletach podróżowania  po Polsce otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu i odwagi

Ukończenia szkoły nadszedł czas

24 kwietnia 2015r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych.  Jak co roku podczas akademii uroczyście wręczono uczniom z najlepszymi średnimi ocen świadectwa oraz nagrody za bardzo wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia  w różnych olimpiadach przedmiotowych...

więcej>>

Wycieczka do Poznania

Dnia 23.04.2015r. uczniowie klas III Technikum Hotelarskiego, Hodowli Koni oraz Logistycznego uczestniczyli w wycieczce do Poznania wraz z opiekunami panią Ewą Hartwich i Genowefą Joszko. Program wycieczki obejmował zwiedzanie hotelu Andersia, w którym uczniowie mogli dzięki panu Concierg zapoznać się z obiektem hotelarskim i jego działalnością na rynku hotelarskim. Kolejnym etapem wycieczki......

więcej>>

Sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 17- 18.04.2015 r. w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie koło Stargardu Gdańskiego odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.Nasi reprezentanci osiągnęli we wszystkich blokach bardzo wysokie wyniki.

więcej>>

Światowy Dzień Zdrowia

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w dniu 16 kwietnia przeprowadzono spotkanie profilaktyczne z uczniami klas pierwszych i drugich gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.  Akcja dotyczyła zapobiegania nowotworom. Szczególną uwagę zwrócono na te choroby, na rozwój których ma w znacznym stopniu wpływ zachowanie i postępowanie człowieka tj. rak płuc, jelita grubego i skóry. Oprócz przestróg i informacji jak uniknąć raka uczestnicy obejrzeli reklamy profilaktyczne powstałe w trakcie siedmiu lat programu Mam Haka Na Raka. Akcję przygotowała Anna Szalaty a poprowadziły ją dziewczęta z klasy II LO b/ch.

galeria>>

Egzamin gimnazjalny

I ruszyło uczniowie klas trzecich przystąpili punktualnie o godzinie 9,00
przystąpili do Egzaminu Gimnazjalnego.

Życzymy POWODZENIA i symbolicznego połamania pióra.

galeria>>

Nasze mundury na poligonie

W dniu 22 kwietnia klasy wojskowe ZS w Bielicach uczestniczyły w zajęciach poligonowych I POMORSKIEJ BRYGADY LOGISTYCZNEJ W BYDGOSZCZY. Zajęcia odbywały się w ramach " Wiosny z Mundurem". Po wielogodzinnym trudzie i smacznej wojskowej grochówce całe nasze "wojsko" smacznie spało w drodze powrotnej. Jak zwykle było super

https://www.youtube.com/watch?v=Thv0nQy6KzY

60 Ogólnoposki Konkurs Recytatorski

25 marca w Mogileńskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zespół Szkół w Bielicach reprezentowali Jagoda Skorupińska, Wiktor Łykowski, Lidia Papis, Anna Leszczyńska, Monika Pietruszewska i Magdalena Kowalska. III miejsce zajęła Lidia Papis, która tym samym zakwalifikowała się do etapu rejonowego, odbywającego się 10 – 12 kwietnia w Bydgoszczy.

więcej>>

I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

W dniu 16 kwietnia 2015r. z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego Renaty Przewiedzikowskiej i Zofii Śmigielskiej w Zespole Szkół w Bielicach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w języku angielskim. Do rywalizacji w kategorii szkół średnich zgłosiły się : Zespół Szkół w Mogilnie i Zespół Szkół w Bielicach.W kategorii szkół gimnazjalnych udział wzięły drużyny : z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilczynie, Gimnazjum im. Księdza Piotra Wawrzyniaka w  Mogilnie  oraz gospodarze Gimnazjum w Bielicach.

więcej>>

„TURNIEJ SŁOWA – SŁOWA ŹRÓDŁEM INSPIRACJI”

16 kwietnia 2015 r. w Mogileńskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe „TURNIEJU SŁOWA – SŁOWA ŹRÓDŁEM  INSPIRACJI”. Uczennice Naszego gimnazjum: Marta Witkowska z I a, Karolina Nalewaj z II a, Julia Skowrońska z II a, Aleksandra Fydrych z II d  reprezentowały szkołę w kategorii Turniej Recytatorski – „Słowem opowiedziane”. Jury konkursu wyłoniło zwycięzców, wśród których znalazły się:
Julia Skowrońska –  II miejsce;
Karolina Nalewaj – III miejsce.

więcej>>

„GOLGOTA WSCHODU”

W dniu 15 kwietnia uczniowie klasy I LO- wojskowej wzięli udział w obchodach 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej jakie odbyły się na cmentarzu w Mogilnie. Jak zwykle dziewczyny wzbudziły duże zainteresowanie zebranych na uroczystości, a musztra w ich wykonaniu bardzo się podobała.

galeria>>

Sukces Moniki Dobrzyńskiej

W dniu 15 kwietnia  w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2014/2015. Na galę zaproszenie otrzymała uczennica klasy IIIa Monika Dobrzyńska – laureatka konkursu z chemii wraz z nauczycielem chemii p. Wiesławą Nowak. Monika zdobywając tytuł laureata, zapewniła sobie ....

więcej>>

VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zbrodni Katyńskiej

W dniu 14 kwietnia br. odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zbrodni Katyńskiej. W konkursie, oprócz uczniów szkół:  z Mogilna, Strzelna i Dąbrowy,  uczestniczyły dwie nasze drużyny. Gimnazjum reprezentowały:   Klaudia Słowińska i Julia Skowrońska z kl. II a,  natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych udział brali: Jagoda Skorupińska i Jakub Walory z kl. I LO.  Dziewczyny z gimnazjum okazały się bezkonkurencyjne!

więcej>>

Warsztaty kulinarne ,, Żyj smacznie i zdrowo”

Dnia 10 kwietnia w pracowni technologii gastronomicznej odbyły się warsztaty kulinarne ,,Żyj smacznie i zdrowo” przeprowadzone przez uczniów klasy III TŻ pod okiem nauczycieli zespołu gastronomiczno-hotelarskiego dla uczniów szkoły podstawowej z Wszednia. Zajęcia odbyły się w dwóch etapach w pierwszym uczniowie poprzez pogadankę, konkursy i film edukacyjny zapoznali się z zasadami prawidłowego odżywiania

więcej>>

Konkurs ,,Na najsmaczniejszy i najpiękniejszy wypiek wielkanocny”

Dnia 9 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ,,Na najsmaczniejszy i najpiękniejszy wypiek wielkanocny”. Udział wzięli uczniowie klas gimnazjum, liceum, szkoły zawodowej oraz technikum. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele oceniając babki i degustując oddawali głosy na poszczególne wyroby. W wyniku głosowania bezkonkurencyjna w kategorii

więcej>>

SUKCES Uczennicy I LO w konkursie piosenki rosyjskiej.

Patrycja Jaroszewska z klasy I LO została zakwalifikowana do udziału w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej, który odbędzie się w dn. 28-29 maja w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Patrycja zaśpiewa piosenkę Ne ostavlay mena lubimyj.  
Posłuchajcie sami!
>>

 

Sukces naszego ucznia w Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce

W DNIACH 8-11.04.2015 W Spale odbył się finał II Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Wśród finalistów znalazł się uczeń klasy IV technikum Obsługi Turystycznej w ZS Bielice- Marek Maruszak.
Po finałowych zmaganiach Marek uplasował się ostatecznie na IV miejscu zdobywając atrakcyjne nagrody w postaci:
......

więcej>>

Międzynarodowy Dień Teatru

Carmen z opery Bizeta, Odetta z Jeziora Łabędziego, Goplana z Balladyny czy tytułowy bohater Upiora w operze to tylko niektóre z postaci, jakie można było spotkać w piątek na szkolnych korytarzach. Znani bohaterowie widowisk teatralnych, w których wcielili się uczniowie klas IV THK i IV TR (Karolina Błaszak, Milena Boruch, Agata Drozd, Luiza Kuzera, Angelika Marchlewicz, Weronika Saja, Dorota Sochacka, Kamil Bułakowski), pojawili się w związku z przypadającym 27 marca Międzynarodowym Dniem Teatru.

więcej>>

Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych

26 marca reprezentująca naszą szkołę drużyna I LO wojskowej stanęła do rywalizacji w I Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych - Kruszwica 2015 .Nasza„ "Parszywa dwunastka” dowodzona przez Kamilę zajęła II miejsce ulegając zwycięzcom tylko 1 punktem zdobyliśmy 180 pkt. a zwycięska drużyna 181. Dziewczyny zebrały po swoim występie wielkie owacje publicznośc.i. Zdecydowanie zwyciężyły w części musztry paradnej.Gratulujemy dziewczętom i już liczymy na I miejsce za rok.
SUPER!!!

galeria>>

WYSTAWA STOŁÓW WIELKANOCNYCH

26 marca 2015r. podczas zebrania z rodzicami mieliśmy przyjemność oglądać aranżacje stołów wielkanocnych przygotowanych przez uczennice klasy 3 Technikum Hotelarskiego. Dla smakoszy wielkanocnych wypieków odbyła się degustacja ciast przygotowanych przez klasę 2 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Kucharz.

galeria>>

Konkurs ortograficzny "O wieczne pióro"

25 marca 2015 roku  w Gimnazjum w Mogilnie odbył się konkurs ortograficzny „O wieczne pióro gimnazjalisty”. Naszą szkołę reprezentowali:
Dominika Galasińska – III a, Magdalena Ignaczak – III a, Karolina Nalewaj – II a, Martyna Niedziela – III c, Kinga Nowińska – III a, Olga Szymkowiak – III a, Jakub Małecki – I a. Magdalena Ignaczak zajęła III miejsce
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

II Bielicjada

25 marca odbyło się podsumowanie II Bielicjady-  wielozadaniowej rywalizacji pomiędzy drużynami wytypowanymi z klas III Gimnazjum. Impreza miała miejsce 7 marca 2015 i przystąpiło do niej 7 trzy lub cztero osobowych zespołów z klas: III a, III b, III c, III d. Zawodnicy wzięli udział w 12 konkurencjach:

  więcej>>

Pierwszy Dzień Wiosny!!!

Przyjemnie i kolorowo było 20 marca w Bielicach – aby uczcić pierwszy dzień wiosny, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przebrali się. Szkoła zaroiła się od lekarzy, wampirów, antycznych bogów i diabełków. Lekcje prowadzone przez klaunów były zabawne i inne niż zwykle. Wspólnie podziwialiśmy przypadające tego dnia zaćmienie słońca i strzelaliśmy mnóstwo sweet foci!

galeria>>

Drzwi otwarte w naszej szkole

Fotorelacja>>

Kolejna akcja Wampiriady zakończyła się sukcesem.

18 marca 2015 r. młodzież Zespołu Szkół tłumnie przybyła do punktu poboru krwi. Honorowo oddaną krew przeznaczono na rzecz sześcioletniego Szymka. Chłopczyk jest uczniem Szkoły podstawowej nr 2 w Trzemesznie i bardzo liczy na pomoc swoich starszych koleżanek i kolegów w walce z białaczką .

więcej>>

Nasi uczniowie na zjeździe Wojewódzkiego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych

17 marca w Bydgoszczy odbył się III Zjazd Wojewódzkich Związków Rolników i Organizacji Rolniczych.  W obradach naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3TR : Karol Zaparucha i Krzysztof Woźniecki.Delegaci zakończyli obrady podejmując uchwały kierunkowego działania na kolejną 5 letnią kadencje.

galeria>>

Matematyczny Turniej Ziemi Mogileńskiej.

16 marca 2015 roku w Zespole Szkół w Strzelnie odbył się I Matematyczny Turniej Ziemi Mogileńskiej. Uczniowie naszej szkoły wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, dzięki czemu zajęli czołowe miejsca. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych drużyna z LO zajęła I miejsce, natomiast uczniowie Technikum III (jednocześnie wyprzedzając wszystkie technika z innych szkół). Sukces odnieśli również uczniowie Gimnazjum, zajmując II miejsce. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów

galeria>>

Młodzież zaprasza na Dzień Dawcy Szpiku Kostnego

Zespół Szkół w Bielicach wraz z fundacją DKMS Polska organizuje "Dzień Dawcy Szpiku".
25 marca (środa) w godzinach 9-16 czekamy na Ciebie - Jeżeli jesteś w wieku 18 - 55 lat - zarejestruj się w Banku Dawców Szpiku!!! Wystarczy przyjść, zostanie pobrany wymaz z ust i JUŻ!!! Może KTOŚ bardzo chory czeka właśnie na CIEBIE - GENETYCZNEGO BLIŹNIAKA?
Niestety co godzinę jedna osoba dowiaduje się, że ma białaczkę - Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy niespokrewnionego dla Pacjenta jest bardzo trudne i wynosi 1 : 20000 do1 : kilku milionów. Im więcej potencjalnych Dawców się zarejestruje, tym więcej szans na uratowanie życia dla chorych cierpiacych na raka krwi. Ty też możesz podarować komuś szansę na nowe życie! Zarejestruj się jako potencjalny Dawca komórek macierzystych
ZAPRASZAMY Z DOWODEM OSOBISTYM W SRODĘ 25.03.2015 DO ZS W BIELICACH !!

WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ!

Wykłd z chemii na Politechnice Poznańskiej

W czwartek, 12 marca 2015 roku uczennice liceum ogólnokształcącego o profilu biologiczno-chemicznym wraz z nauczycielem chemii p. Wiesławą Nowak wzięły udział w otwartych wykładach chemicznych zorganizowanych przez Wydział Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej, pt. „Związki powierzchniowo czynne – nieodłączny element naszej rzeczywistości”, który wygłosił dr hab. inż. Bogdan Wyrwas. Podczas wykładu uczennice zgłębiły swoją wiedzę o środkach powierzchniowo czynnych oraz przyjrzały się doświadczeniom chemicznym. Dodatkowo miały okazję zwiedzić nowy budynek Politechniki Poznańskiej oraz laboratoria, po których oprowadzał je dziekan wydziału chemii prof.dr hab. inż.Teofil Jesionowski.

galeria>>

Spektakl "Kopciuszek" po angielsku dla przedszkolaków

W dniu 11 marca uczniowie koła teatralnego w języku angielskim zaprosili przedszkolaków z Bielic na bajkę pt. „Kopciuszek’’. To już kolejna  wizyta małych widzów na przedstawieniu wystawianym przez koło teatralne. W zeszłym roku dzieci miały okazję obejrzeć „ Królewnę Śnieżkę’’.

więcej>>

"Tulipan dla Pań"

W sobotę 7 marca uczniowie naszej szkoły: Wojtek Szafrański, Krzysztof Woźniecki i Bartek Baran z opiekunkami Zofią Śmigielską i Hanną Niedziela na ulicach Mogilna przeprowadzili akcję pn. Tulipan dla pań. Chłopcy rozdawali kwiatki z okazji Dnia Kobiet oraz zapraszali na Drzwi Otwarte, które odbędą się 14 marca 2015r.

galeria>> zdjęcia P. Lachowicz

Dzień Urody na Dzień Kobiet

W piątek 6 marca, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, uczennice naszej szkoły wzięły udział w warsztatach pod tytułem „Dzień urody”. Dziewczęta miały okazję wykazać się swoimi talentami i umiejętnościami fryzjerskimi i kosmetycznymi. Uczestniczki łączyły się w grupy, w centrum uwagi była modelka, którą należało pięknie umalować oraz uczesać.

więcej>>

75 rocznica Zbrodni Katyńskiej

W 75 rocznicę podpisania przez Józefa Stalina dekretu o likwidacji obozów polskich jeńców, a więc w rocznicę rozpoczęcia Zbrodni Katyńskiej, uczniowie klasy I LO wojskowej wzięli udział w uroczystościach upamiętniających ten fakt na mogileńskim cmentarzu.

galeria>>

V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej

4 marca w Dąbrowie Górniczej odbył się V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej. W zmaganiach uczniów techników logistycznych i spedycyjnych naszą szkołę reprezentowali Agnieszka Farynowska z klasy 3 TL, Kamila Kopeć i Wojciech Głowiński z klasy 4 TL.......

więcej>>

Dzień pisarzy

4 marca 2015 roku obchodziliśmy w Naszej szkole Dzień S. Barańczaka, T. Konwickiego i T. Różewicza. Zainteresowani, spacerując po korytarzach każdego piętra, mogli zapoznać się z informacjami na temat twórczości artystów. Natomiast erudyci sprawdzili są wiedzę, biorąc udział w Konkursie o S. Barańczaku, T. Konwickim i T. Różewiczu

więcej>>

WIELKI SUKCES UCZNIA TECHNIKUM OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

Marek Maruszak z klasy IV Technikum Obsługi Turystycznej, jako jeden z 36 osób w Polsce zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego II Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowanej przez Uniwersytet Łódzki.

więcejj>>

Poznajemy ofertę Uczelni Wyższych

Dnia 12 lutego 2015 roku klasy III TR, III THK, III TPS, III TMR wraz z opiekunami Agnieszką Jakubowską, Grzegorzem Sobieralskim i Robertem Jakubowskim uczestniczyły w Drzwiach Otwartych zorganizowanych przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.
Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ofertą kierunków studiów

więcej>>

Wojewódzkie Mistrzostwa w Tenisie Stołowym.

11 lutego 2015 r. w Sępólnie Krajeńskim odbyły się wojewódzkie drużynowe zawody w tenisa stołowego Kujawsko – Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Gimnazjady. Żeńską drużynę z Powiatu Mogileńskiego reprezentowały uczennice z Zespołu Szkół w Bielicach: Monika Cieślewicz z kl. II a i Iga Lewandowska z kl. II c.
Dziewczęta zajęły III miejsce w grupie , plasując się na pozycji 7 – 9 w województwie kujawsko - pomorskim.

galeria>>

"KARPACKIE TRIO"

" KARPACKIE TRIO"- i ich koncert pt." Żywa tradycja" wzbudził w słuchaczach bardzo wiele pozytywnych emocji. Młodzież mogła wysłuchać utworów z różnych regionów Europy. Jednak największy aplauz publiczności wywołał "Zbójnicki" pięknie odegrany przez zespół, a zatańczony przez chłopaków z klasy I LO.
Było super! Hej!

galeria>>

Konkurs językowy "Szkolny poliglota"

W dniu 6 lutego w naszej szkole odbył się konkurs językowy Szkolny Poliglota 2015. Odbywał się on w 2 wersjach: angielsko-rosyjskiej i angielsko-niemieckiej. Testy zawierały zadania na rozumienie tekstu czytanego oraz zadania sprawdzające wiadomości gramatyczne.  W konkursie udział wzięło16 uczniów – 7 uczniów z gimnazjum  i 9 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych

więcej>>

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

3 lutego 2014 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Mogilnie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Klas Gimnazjalnych. W zawodach startowali uczniowie ze szkół z Bielic, Mogilna i Strzelna.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

więcej>>

Spotkanie z teatrem

Pieniądze  i wszelkie piękne przedmioty, które od wieków kuszą nas swym bogactwem, zazwyczaj przysłaniają to, co najważniejsze. Myśląc tylko o pomnożeniu dóbr materialnych, tracimy prawdziwy sens naszego życia. Zapominamy o naszych bliskich. Często nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy do niego bardzo podobni. Pieniądze, na których ma obsesję, prowadzą go do zguby. Harpagon -  skąpiec, dusigrosz, lichwiarz To właśnie historię jego i jego rodziny uczniowie  klas: I  a, II a, III a, I b, II b, I c, II c, III d , II LO mogli przypomnieć sobie 4 lutego 2015  w czasie szóstej lekcji, oglądając spektakl teatralny pt. „Skąpiec”.

Powiatowe Zawody w piłce siatkowej chłopców  szkół ponadgimnazjalnych.

29.01.15r w Sali ZS  w Mogilnie odbyły się Powiatowe Zawody w piłce siatkowej chłopców  szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach startowali uczniowie z trzech Szkół: ZS Mogilno , ZS Strzelno oraz uczniowie z  Zespołu Szkół z  Bielic prowadzeni przez p.Justynę Burzyńską i p.Joannę Malczewską.

więcej>>

Dzień Patrona

W dniu 29.01.2015r. w Zespole Szkół w Bielicach został zorganizowany Dzień Patrona. Szkoła nosi imię Powstańców Wielkopolskich więc z okazji 97-mej rocznicy wybuchu powstania uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali szereg atrakcji, by upamiętnić wydarzenie i krzewić  postawy patriotyczne. Imprezy odbywały się przez cały dzień w auli szkolnej oraz w poszczególnych salach lekcyjnych.

więcejj >>

Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Gębicach

29 stycznia, z okazji Dnia Patrona Szkoły, delegacja uczniów wraz z opiekunem – panem Leszkiem Maciejewskim złożyła kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Gębicach

 

Wielki turniej klas

O tym, że przyjemne z pożytecznym łączyć można, a nawet czasem trzeba,  uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach wiedzą doskonale i stosują w praktyce . W tegorocznej edycji turniejowych zmagań wzięły udział 33 zespoły klasowe, tym razem konkurujące w pięciu kategoriach: plakat, komiks, kalendarz, współczesny dekalog i film.

wicej>>

Studenci z Turcji w Bielicach

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Powstańców Wlkp. w Bielicach w porozumieniu z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie zaprosiła tureckich studentów programu Erasmus na spotkanie, podczas którego mogli oni przedstawić zalety studiowania za granicą oraz zapoznali uczniów naszej szkoły z kulturą i obyczajami panującymi w Turcji.

wyjatkowe-spotkanie-promocyjne>>
więcej>>

Powiatowe Zawody w piłce siatkowej chłopców  szkół gimnazjalnych.

28.01.15r. w sali ZS Bielice odbyły się „Powiatowe zawody  w piłce siatkowej chłopców” w kategorii gimnazjum. Drużyna z naszej szkoły prowadzona przez p. Justynę Burzyńską i Joannę Malczewską pokonała dwa zespoły gości tj. Mogilno oraz Strzelno, plasując się na I miejscu. Chłopcy zdobywając pierwsze miejsce w zawodach, zakwalifikowali się do rozgrywek ćwierćfinałowych  województwa kujawsko-pomorskiego.

więcej>>

Internat na sportowo

W dniu 27 stycznia 2015 r., w ramach zajęć sportowych odbył się turniej w koszykówkę chłopców organizowany przez sekcję sportową internatu.
Zagrali w drużynie - grupa III („Jerzole”): Wirbicki B., Lisek M., Matela B., Gotowała K., Gotowała F., Woźniak N., Śmigielski A., w grupie IV („Cygany”): Wisła R., Wiśniewski M., Biernacki F., Gauden G., Stachowiak Ł., Glanc P., Stawoski G.
Wygrała drużyna „Jerzoli” wynikiem  54:22.

galeria>>

W ramach aktywnego spędzania czasu wolnego, sekcja sportowa zorganizowała z inicjatywy wychowawczyni Moniki Jerzak test sprawności fizycznej. Uczestnicy zajęć mieli okazję sprawdzić się na torze przeszkód wzorowanym na egzaminie sprawności fizycznej, jaki muszą przejść kandydaci do policji.
Test obejmował m.in. przewroty, skok przez płotki, rzut piłką lekarską, skok przez skrzynię, bieg wahadłowy. Aby uzyskać pozytywny wynik egzaminu tor przeszkód należy pokonać w czasie 1:41.

wiecej>>

"Dzień z mediami"

Piątek w Zespole Szkół w Bielicach upłynął pod hasłem „Dnia z mediami”, zorganizowanego  w związku z przypadającym na 24 stycznia Światowym Dniem Środków Masowego Przekazu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą prasy, radia, telewizji  i  Internetu oraz ocenić plakaty.

więcej>>

"Jeden z Dziesięciu"

W dniu 19 stycznia mieszkańcy internatu spotkali się w auli szkoły aby rozegrać emocjonujący turniej „ JEDEN Z DZIESIĘCIU”. Wszyscy uczestnicy wykazali się sporym zasobem wiedzy w różnorodnych dyscyplinach, a po emocjonującej walce zwyciężyła Kamila Szymczak z klasy I LO wojskowej pokonując Romana Kowalskiego co nie było łatwym zadaniem. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział w turnieju. Organizacją zajęła się Pani Ewelina Luzar i Pani Monika Jerzak, wychowawcy internatu.

galeria>>


Archiwum
2 0 1 4 / 2 0 1 5 I
2 0 1 3 / 2 0 1 4 II
2 0 1 3 / 2 0 1 4 I

2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne
retro
szk

Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

/
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


WydziałHodowli i Biologii Zwierząt UTP Bydgoszcz


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski

/
schronisko Samotnia


Copyright © 2011 ŁJ SM