Zespół Szkół w Bielicach otrzymał tytuł "Srebrnej Szkoły 2014"
  aktualności
  szkoła
  internat
  kursy kwalifikacyjne
  Grono Pedagogiczne
  Rada Rodziców
 Samorząd Uczniowski
  kalendarz roku szkolnego
  plan lekcji
  wykaz podręczników
  rekrutacja
  biblioteka
  osiągnięcia
  zajęcia unijne
  projekty edukacyjne
  egzaminy zewnętrzne
  koła zainteresowań
  nasze talenty
  jeździectwo
  sport
  MUKS
  galeria
  szkolenia
  przetargi
  absolwenci
  dla rodziców
  dla nauczycieli
  ubezpieczenie uczniów
  nasze filmy

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im Powstańców Wlkp. w Bielicach
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „,Srebrnej Szkoły 2014”.

obr
AKADEMIA OBRONY NARODOWEJ
szkoła patronacka


powiększ       
galeria>>


1

2
Wspólpraca z Technikum
Logistycznym

 


.ZESPÓŁ SZKÓŁ W BIELICACH SREBRNĄ SZKOŁĄ OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU SZKÓŁ

I najlepsze LO w Powiecie Mogileńskim

NIEZWYKLE MIŁO NAM POINFORMOWAĆ OBECNYCH JAK I PRZYSZŁYCH UCZNIÓW O SUKCESIE ZESPOŁU SZKÓL W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU. OTRZYMALIŚMY ZASZCZYTNY TYTUŁ

 " SREBRNA SZKOŁA”,

A  TECHNIKUM  ROLNICZE W ZESPOLE SZKÓŁ UPLASOWAŁO SIĘ NA  9 MIEJSCU W POLSCE
DUŻY SUKCES ODNIOSŁO TEŻ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE, KTÓRE W PODRANKINGU WOJEWÓDZKIM WYPRZEDZIŁO ZNACZNIE POZOSTAŁE LICEA POWIATU MOGILENSKIEGO STAJĄC SIĘ

NAJLEPSZYM „OGÓLNIAKIEM” W POWIECIE MOGILEŃSKIM.

WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO SUKCESU NASZEJ SZKOŁY SERDECZNIE GRATULUJĘ;1

Wieczór wigilijny w internacie

W dniu 17 grudnia w Internacie ZS odbyła się tradycyjna kolacja wigilijna. Przygotowaniem potraw zajęły się Panie z kuchni zaś oprawą całości Panie Katarzyna Barczak, Monika Jerzak, Ewelina Banaszkiewicz. Wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu naszych koleżanek i kolegów oraz obejrzeliśmy Opowieść Wigilijną- Trzy Duchy.

galeria>>

Świąteczne dary

Uczennice klasy II Liceum Ogólnokształcącego: Weronika Dziubich, Karolina Matusiak, Natalia Paluch, Grażyna Urban i Karolina Zwolińska w ramach projektu realizowanego na lekcjach podstaw przedsiębiorczości  przeprowadziły na terenie Zespołu Szkół zbiórkę pieniędzy i maskotek na rzecz podopiecznych Zespołu Placówek Wsparcia Rodziny „Droga do Domu” w Trzemesznie.  12.12.2014 r. dziewczęta wraz z pedagogiem Magdaleną Paternogą udały się do Trzemeszna, gdzie na ręce Pani Dyrektor Elżbiety Jasek przekazały maskotki oraz uzbierane pieniądze.
Wszystkim darczyńcom dziękujemy za wsparcie tak szczytnego przedsięwzięciaJ

galeria>>

Klasy wojskowe w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

W dniu 10 grudnia klasy wojskowe odbyły zajęcia z historii wojskowości. W tym celu udaliśmy się do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy gdzie zwiedziliśmy wystawę pt. "Od Cedyni do Karbali". Wystawa prezentuje rodzaje uzbrojenia i umundurowania żołnierzy polskich w różnych okresach historycznych. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowiadań Panów przewodników oprowadzających nas po wystawie.
Jako, że nieczęsto zdarza się nam bywać w stolicy województwa odbyliśmy też długi spacer ulicą Gdańską, podziwialiśmy Wyspę Młyńską i Stary Rynek. Mimo chłodu było super.
Opiekę w czasie wyjazdy sprawowali Panie Ewelina Luzar i Dominika Nowińska oraz Dyrektor Hieronim Banaszkiewicz

galeria>>

Muzeum w Bielicach

Jakie było zastosowanie ziół w odległych czasach? Czy to prawda, że kobiety w wiekach ciemnych potrafiły wykonać maść na latanie? Kim były wiedźmy? Dlaczego na stosach spalono tysiące Bogu ducha winnych kobiet? Na te i inne pytania uczniowie klas III gimnazjum i I oraz II LO poznali odpowiedź w trakcie warsztatów tematycznych: O postrzeganiu świata w średniowieczu, Psychodeliczne zioło, czyli nie tylko o leczeniu oraz Polowanie na czarownice, prowadzonych przez pracowników Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

więcej>>

Kolejna próba dzielności klaczy

We wtorek 9 grudnia 2014, Próbą Dzielności Klaczy, zakończył się kolejny turnus zakładu treningowego przy Technikum Hodowli Koni w Bielicach. Z najwyższym wynikiem zdała klacz Rendez Vous De Danse Chilli (o. Cashman han., m. Ragazza han. po Rabino hol.) rasy hanowerskiej, wyhodowana przez Romana Roszkiewicza a stanowiąca własność Pani Joanny Burzy. Zdaniem przewodniczącego komisji oceniającej - Pana Andrzeja Matławskiego, w stawce znalazło się przynajmniej 5-6 klaczy o dużych predyspozycjach skokowych. Najwyższe noty za ten element (9.2) otrzymała klacz Nadzieja I wyhodowana przez Dariusza Mantaja. Ogólnie klacze przedstawiały się interesująco, co zwróciło również uwagę nabywców młodych koni.

„Stroiki świąteczne” i „Piernik ozdobny”

Dnia 6 grudnia 2014 roku uczennice Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia wraz z panią Ewą Hartwich oraz Genowefą Joszko wzięły udział w konkursie na „Stroiki świąteczne” i „Piernik ozdobny” w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku. Uczennice własnoręcznie wykonały chatkę z piernika, stroik z naturalnych elementów dekoracyjnych oraz choinkę. Mimo dużej konkurencji nasza szkoła została wyróżniona w kategorii „Stroiki świąteczne”.

galeria>>

Cavaliada Poznań

W dniach 4-7 grudnia w trakcie zawodów Cavaliada Poznań (najbardziej prestiżowej imprezie tego typu w naszej części Europy), wśród ponad 150 wolontariuszy znaleźli się uczniowie ZS w Bielicach - Lidia Fojutowska, Mirosława Gdaniec, Klaudia Łukasik, Weronika Saja, Patrycja Smolińska, Kacper Sobkowiak, Paulina Wielądek, godnie reprezentując a zarazem promując naszą szkołę.

Mikołajkowa wizyta u przedszkolaków

Dnia 5 grudnia uczennice klasy I TŻ Weronika Kozłowska i Marta Waleriańczyk z paniami Ewą Śniegowską i Ewą Kowal odwiedziły przedszkole w Bielicach. Dziewczęta przebrane w mikołajkowe czapki zaprezentowały dzieciom najbardziej znane wiersze Jana Brzechwy. Wspólne recytowanie wierszy bardzo spodobało się przedszkolakom. Wizytę zakończyliśmy kolędą i wręczeniem słodkiego upominku naszym milusińskim.

galeria>>

2 TL NA WYCIECZCE DO SANPLASTU

Dnia 03 grudnia uczniowie klasy 2 TL wraz z panią Moniką Balcerzak i Katarzyną Twarużek pojechali na wycieczkę do firmy Sanplast S.A. Podczas zwiedzania zakładu uczniowie zapoznali się z przebiegiem procesów logistycznych zachodzących w przedsiębiorstwie produkcyjnym, obserwowali sposób  wytwarzania wanien, brodzików i kabin prysznicowych, oraz wysłuchali ciekawej historii o tym, jak to „dwaj panowie z małej wsi pod Strzelnem stworzyli najpopularniejszą markę na polskim rynku urządzeń kąpielowych”. 
Po wizycie w Sanplaście uczniowie udali się do Inowrocławia , by w jednej z lokalnych restauracji zjeść obiad oraz w kinie obejrzeć film Bogowie.

galeria>>

Konkursowa drużyna gimnazjum

Uczniowie klas II i  III  gimnazjum, którzy zakwalifikowali się do rejonowego  etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty:

 

 1. Julia Skowrońska  (II a G) z języka polskiego, języka angielskiego i biologii
 2. Monika Dobrzyńska ( III a G) z matematyki, chemii i biologii
 3. Olga Szymkowiak ( III a G) z matematyki i chemii
 4. Radosław Bąk (III a) z matematyki i chemii
 5. Jakub Oliwkowski (II a G) z geografii
 6. Klaudia Słowińska ( II a ) z geografii
 7. Karol Świdowski (III a G) z historii
 8. Aleksandra Nowakowska ( II a G) z języka angielskiego
 9. Dominika Galasińska (III a G) z języka polskiego
 10. Magdalena Ignaczak (III a G) z języka polskiego
 11. Kinga Nowińska (III a G) z języka polskiego
 12. Małgorzata Urbańska (III a G) z języka polskiego

Naszym orłom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursów  przedmiotowych.

nasze osiągnięcia>>

Stypendium dla najzdolniejszych

Dn. 26 listopada 2014 r. w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów najzdolniejszym uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego.
To najwyższe wyróżnienie otrzymały dwie uczennice Zespołu Szkół w Bielicach: Paulina Manysiak z kl. III LO oraz Małgorzata Szygenda z kl. IV TŻiGD. 

więcej>>

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Żywieniowym

Dnia 26 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Bydgoszczy odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu  Żywieniowego. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały uczennice klasy IV Technikum Żywienia- Marta Rewers i Małgorzata Szygenda, Komisja konkursowa pod kierunkiem prof. dr. hab. Romana Cichona z Collegium Medicum w Bydgoszczy przyznała naszym uczennicom I miejsce, a sponsorzy obdarowali dziewczyny cennymi nagrodami. Do konkursu uczennice przygotowała Elżbieta Staszewska - nauczyciel żywienia. Gratulujemy!

więcej>>

Olimpiada logistyczna

Dnia  5 grudnia 2014 roku w Wyższej Szkole Logistyki odbędzie się II etap VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W Poznaniu naszą szkołę reprezentować będą: Agnieszka Farynowska z klasy III TL oraz uczniowie klasy IV TL Kamila Kopeć i Wojciech Głowiński. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS, obchodzony jest corocznie 1 grudnia w 190 krajach na całym świecie, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Święto to ma na celu podniesienie świadomości na temat HIV/AIDS. Tegorocznym hasłem przewodnim Światowego Dnia Walki z AIDS jest zero: zero nowych zakażeń HIV, zero dyskryminacji, zero zgonów związanych z AIDS. Czerwona wstążka to międzynarodowy symbol, który jest wyrazem troski i zainteresowania losem ludzi dotkniętych AIDS i HIV.

więcej>>

Spotkanie z kosmetyczką

W dniu 25.11.2014 uczennice Internatu zostały zaproszone na spotkanie z kosmetyczką Panią Mileną Hałajczak. Dziewczyny miały okazję zapoznać się z techniką przygotowywania wieczorowego makijażu, co na pewno przyda im się w okresie nadchodzącego karnawału i studniówki. Pani Milena opowiedziała dziewczynom jak dbać o skórę nastolatki oraz podpowiedziała jakich błędów nie popełniać w codziennej pielęgnacji twarzy . Zainteresowanych spotkaniem nie brakowało.
Serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki przekazane podczas warsztatów kosmetycznych

. galeria>>

Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2014:

18 listopada młodzież naszej szkoły (Wiktor Adamski, Jakub Sparniuk, Klaudia Michalak, Piotr Wesołowski, Daria Liczbińska, Piotr Kopeć, Krzysztof Malicki) wzięli udział w podsumowaniu programu profilaktyczno – edukacyjnego SZTUKA WYBORU 2014.
W sali Multikina odbyła się uroczysta gala z udziałem znakomitych gości Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2014.

więcej>>

Zaproszenie na Targi Żywności, Rolnictwa i Ogrodnictwa ZIELONY TYDZIEŃ 2015 w Berlinie

Zapraszamy do uczestnictwa w wycieczce na największe na świecie Targi Żywności, Rolnictwa i Ogrodnictwa ZIELONY TYDZIEŃ 2015 w Berlinie.
Termin: 19 - 20 stycznia 2015 r.
Program wycieczki w skrócie:

więcej>>


Gimnazjaliści wspominają letnie podróże

W ramach realizacji cyklu Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi, uczniowie klas Ia i IIa pod opieką pań E. Kowal i  E. Przybylskiej pracowali z mapą Polski wskazując na niej miejsca ze swoich wakacyjnych podróży. Gimnazjaliści wykazali się wiedzą i kreatywnością. Kolejnym etapem pracy było wykonanie kolażu dotyczącego środków lokomocji, w który zaangażowała się klasa III d pod opieką pani E. Śniegowskiej

galeria>>

Dzień rzucania palenia

W trzeci czwartek listopada corocznie obchodzony jest Dzień Rzucania Palenia. Z  tej okazji uczniowie Zespołu Szkól pod kierunkiem pań: Anny Szalaty, Magdaleny Paternogi i Hanny Niedzieli przygotowali akcję zachęcająca wszystkich palaczy do rozstania się z tym kosztownym i szkodliwym nałogiem

więcej>>

Na żołnierską i patriotyczną nutę!

W dniu 14 listopada dwóch uczniów naszego gimnazjum: Jakub Nowakowski z klasy IIIB oraz Grzegorz Stawoski z klasy IIID reprezentowało naszą szkołę na II Powiatowym Konkursie Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Dąbrowie. Wokaliści odnieśli tam ogromny sukces. Kuba zajął III miejsce, śpiewając piosenkę Powrócisz tu.  Grzegorz zdobył wyróżnienie- jako jedyny śpiewał z własnym akompaniamentem. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Zofia Śmigielska. Dziękujemy organizatorom za wspaniałe przyjęcie

galeria>>

Warsztaty kulinarne

Dnia 13.11.2014 w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe zorganizowane przez Agencję Rynku Rolnego z Bydgoszczy – poświęcone gęsinie.  Uczestniczący w zajęciach uczniowie klasy II Technikum Żywienia oraz klasy I ZSZ - kucharz, . Podczas spotkania przygotowano m. in. pieczoną gęś faszerowana jabłkami, wątróbkę z orzechami i sałatą lodową, zestaw sałat z  półgęskiem, gęś gotowaną metodą sous – vide. Pokaz bardzo podobał się uczniom naszej szkoły. Na koniec spotkania młodzież z wielkim apetytem dokonała degustacji potraw  przygotowanych podczas warsztatów.

więcej>>

Wystawa stołów okolicznościowych

Dnia 13.XI.2014 roku  w czasie zebrania z rodzicami, uczennice  klasy III Technikum Hotelarskiego przygotowały wystawę stołów okolicznosciowych. Można było obejrzeć stół karnawałowy, sylwestrowy, walentynkowy, andrzejkowy, komunijny, z okazji 18-stych urodzin, a także stół grecki i chiński.  

galeria>>

„Niepodległość znaczy Wolność-słowa najpiękniejsze…”

„Niepodległość znaczy Wolność-słowa najpiękniejsze…”   Takimi słowami przywitała przybyłych na apel  z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Sonia Hornatkiewicz. Panie Joanna Dybicz i Zofia Śmigielska wraz z uczniami z klas II LO, I TPS/TMR i III TR przygotowały dla publiczności ciekawą lekcję historii. W sposób bliski współczesnej młodzieży, występujący przybliżyli losy naszej Ojczyzny...........

więcej>>

Niedługo święta, podziwiamy produkcję ozdób choinkowych

W dniu 6.11.2014 wychowankowie internatu wraz z wychowawczyniami Magdaleną Paternogą i Krystyną Gawrysiak udali się na wycieczkę do fabryki ozdób choinkowych w Gnieźnie. Młodzież mogła zobaczyć cały proces tworzenia szklanych ozdób choinkowych . Chętni samodzielnie wydmuchiwali i malowali bombki. Ostatnim etapem wycieczki po fabryce był sklep w którym można zakupić przepiękne ozdoby choinkowe. Każdy uczestnik wycieczki na pamiątkę otrzymał bombkę ze swoim imieniem.
Następnie udaliśmy się do kina Helios na film : Bogowie

galeria>>

To nie halloween to prawdziwa "Wampiriada"

"WAMPIRIADA" czyli honorowe dawstwo krwi stało się już cykliczną akcją organizowaną przez Zespół Szkół w Bielicach.
Kolejna akcja tego typu odbyła się w dniu 5 listopada 2014. Jak zwykle nie zabrakło chętnych uczniów, którzy honorowo oddali ten najcenniejszy lek. W sumie zebrano ponad 20 litrów, a przez cały okres trwania akcji uzbierało nam się już grubo ponad 200 litrów.
Akcję koordynowała Pani Magdalena Paternoga- pedagog szkolny oraz dyrektor- Hieronim Banaszkiewicz

galeria>>

Wojskowi z Bielic i II TOT w Parku Linowym

    

Koncert zaduszkowy

Zapraszamy do obejrzenia relacji z koncertu zaduszkowego, który odbył się w naszej szkole 31 października. Utwory wykonywali: Anna Leszczyńska, Sonia Hornatkiewicz, Łukasz Lidmann, Jakub Sparniuk i Wiktor Łykowski. Wydarzenie poprowadziły Klaudia Michalak i Agata Samarzewska.

 

Hallwen w internacie

30 października 2014 r. w Internacie odbył się konkurs na  halloweenową dynię . Pomysłów było mnóstwo. Dwie najlepsze prace zajęły pierwsze miejsce . Zwycięskie dynie wykonali: Ada Jóźwiak, Weronika Skibiszewska, Milosz Boroch, Bartek Kuzera oraz Magda Kowalska, Sława Lewandowska i Piotrek Kopeć. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody. Konkurs zorganizowały wychowawczynie :Monika Jerzak i Ewelina Luzar .
31 października odbyła się dyskoteka halloweenowa . 

galeria>>

I TL i I TOT w teatrze

30 października 2014 roku uczniowie  z klas I TL i  I TOT wzięli udział w wycieczce do Teatru im. A. Fredry  w Gnieźnie  i obejrzeli spektakl pt.: „Król Edyp Antygona” Tragiczna historia tytułowych bohaterów to trzymająca w napięciu historia oparta na micie o rodzie Labdakidów. Widz w czasie spektaklu mógł snuć refleksje na temat prób ucieczki przed przeznaczeniem czy konfliktu racji – władzy boskiej i ziemskiej. Świetna gra aktorów, nowatorska scenografia oraz niezwykle przejmująca muzyka sprawiły, że antyczna historia ludzkiego cierpienia była bliska każdemu, kto doświadczył katharsis.
Po obejrzeniu spektaklu, uczniowie wraz z opiekunkami – p. P. Zaćmińską i p. M. Walkowiak, korzystając z prawie ładnej pogody, udali się również do gnieźnieńskiej katedry.

galeria>>

Mistrzostwa Powiatu Mogileńskiego klas ponadgimnazjalnych w pływaniu

30 października 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Mogileńskiego klas ponadgimnazjalnych w pływaniu, które odbyły się w obiekcie OSRiR w Mogilnie. Zespół Szkół z Bielic reprezentowali uczniowie:

więcej>>

Sukcesy gimnazjalistów w Lidze Zadaniowej 2014/2015

29 października 2014r. odbył się szkolny etap konkursu przedmiotowego z matematyki „Liga Zadaniowa”, w którym wzięło udział 8 uczniów z klas I i II gimnazjum.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

więcej>>

Powiatowa gimnazjada Pływacka

29 października 2014 r. na basenie pływalni mogileńskiej odbyła się Powiatowa Gimnazjada Pływacka. W zawodach startowały 4 szkoły z powiatu mogileńskiego: Gimnazjum Bielice, Gimnazjum Mogilno, Gimnazjum Dąbrowa, Gimnazjum Strzelno.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zajęli następujące miejsca w konkurencjach sportowych:

więcej>>

Z wizytą w redakcji

Wczoraj, 27 października, klasa III LO dziennikarska wraz z panem Leszkiem Maciejewskim odwiedziła redakcję Gazety Pomorskiej w Bydgoszczy i tamtejszy oddział Telewizji Polskiej. Wizyta miała na celu poznanie dziennikarskiego fachu od strony technicznej. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak powstaje gazeta, kto jest odpowiedzialny za realizację programu telewizyjnego oraz wielu innych ciekawostek dotyczących pracy dziennikarza.
Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym numerze Gazety Pomorskiej.

galeria>>

TOURSALON Poznań

24 października 2014 klasy I, II i IV Technikum Obsługi Turystycznej jak co roku udały się na jedne z ważniejszych targów turystycznych jakie odbywają się w Polsce czyli  TOUR SALON w Poznaniu.
Mogliśmy zwiedzić liczne stoiska prezentujące regiony i produkty turystyczne z całej Polski, zapoznać się z ofertą Biur Podróży, spotkać ludzi zajmujących się branżą turystyczną. Mimo chłodu było bardzo fajnie ponieważ słońca nam nie zabrakło .....

więcej>>

JEKYLL& HYDE

W dniu 22 października 2014 roku  uczniowie  z klas II LO i III LO wzięli udział w wycieczce do Teatru Muzycznego w Poznaniu i obejrzeli spektakl pt.: „Jekyll & Hyde”.  Jest to musical będący adaptacją noweli Roberta Louisa Stevensona.  Opowiada o dwoistości natury człowieka, o ciągłej walce dobra ze złem. Główny bohater - dr Jekyll po wypiciu tajemniczego eliksiru  przemienia się w niebezpiecznego i szalonego Pana Hyde’a.  Spektakl wyreżyserował Sebastian Gonciarz. Główne role zagrali aktorzy  Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, m. in. Damian Aleksander, Marta Wiejak. Niezwykła gra aktorów, muzyka i efekty specjalne zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki. Opiekunami były panie:, Anna Szalaty, Katarzyna Barczak i Ewa Hibner.

galeria>>

W internacie "M asz minutę"

20 października  w internacie zorganizowano kolejną edycję turnieju Masz minutę. Młodzież konkurowała w szalonych konkurencjach takich jak ułożenie jak najwyższej wieży z jabłek, przenoszenie słomką cukierków czy ułożenie na czole wieży z ciasteczek. Do walki stanęło  30 osób.  Mistrzem  Internatu został Nathan Woźniak z klasy I LO. Turniej  przygotowały poprowadziły  Panie Ewelina Luzar i Monika Jerzak

galeria>>

Wycieczka do WSL w Poznaniu

W dniu 16 października 2014 roku klasy I i III Technikum Logistycznego udały się do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, gdzie mogły dowiedzieć się wielu informacji na temat życia studenckiego.  Pierwszym punktem programu była ciekawa prezentacja dotycząca oferty edukacyjnej w WSL oraz perspektyw dla logistyków. Następnie, uczniowie udali się na zajęcia
do Laboratorium RFID, gdzie zaczerpneli wiedzy na temat kodów kreskowych i standardów GS1. Aby udoskonalić swoją wiedzę praktyczną, uczniowie zetkneli się z ćwiczeniem dotyczącym formowania paletowych jednostek ładunkowych. Na zakończenie wyjazdu klasy udały się do kina.

galeria>>

II edycja olimpiady wiedzy o turystyce

W dniu 15.10.2014 w naszej szkole odbył się szkolny etap II edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W rywalizacji wzięli udział uczniowie klasy II oraz IV technikum obsługi turystycznej.
Organizatorem olimpiady jest Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego.
Do kolejnego etapu zakwalifikowały się 2 osoby z klasy IV  TOT - Iwona Sternik oraz Marek Maruszak. Trzymamy za nich kciuki ! By tak jak w tamtym roku ich koleżanka Agata Krzewińska zdobyli wysokie miejsca podczas finału

galeria>>!

Sukcesy gimnazjalistów w konkursie przedmiotowym 2014/2015

Do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów gimnazjum. Szkolny etap odbył się 15 października 2014, zakwalifikowało się troje uczniów z klasy III a:
- Radosław Bąk,
- Monika Dobrzyńska,
- Olga Szymkowiak.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

” Noś odblaski bądź widoczny”

W dniu 9 października na terenie Zespołu Szkół w Bielicach przeprowadzona została akcja profilaktyczna” Noś odblaski bądź widoczny”
Głównym celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poprzez wyposażenie ich w odblaski co zmniejszy liczbę osób ginących każdego roku na drogach z powodu niezauważenia ich przez kierujących pojazdami. Kolejnym celem jest uświadomienia zagrożenia jakie pojawia się w sytuacji kiedy przemieszczamy się drogami nieoświetlonymi, bez elementów odblaskowych i stajemy się praktycznie niewidoczni dla kierujących pojazdami.
AKCJA PROWADZONA JEST NA TERENIE POWIATU MOGILEŃSKIEGO

więcej>>

Wycieczka I ZSZ mechanik kucharz


W dniu 8 października uczniowie klasy I ZSZ kucharz i mechanik pod opieką Pani Kingi Woroch i Ewy Hartwich uczestniczyli w wycieczce programowej do Inowrocławia . Po drodze do Inowrocławia uczniowie I ZSZ Mechanik dzięki gościnności  Dyrektora APX w Cieńcisku zwiedzili  zakład  i zapoznali się z funkcjonowaniem różnego typu obrabiarek . Uczniowie I ZSZ Kucharz  zwiedzili Hotel Focus, w którym Kierownik gastronomi omówił funkcjonowanie kuchni i części restauracyjnej . Na koniec wszyscy  sprawdzili  swoją kondycje w parku linowym

galeria>> .

Krótki pobyt I LO w Zakładzie Karnym

W dniu 7 października 2014 r. klasa I Liceum Ogólnokształcącego odbyła zajęcia w Zakładzie Karnym w Gębarzewie . Dzięki uprzejmości kierownictwa zakładu uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w Zakładzie Karnym . Zwiedzili oddziały Zakładu Karnego oraz zostali zapoznani z metodami pracy ze skazanymi.  Na zakończenie wyjazdu udaliśmy się do kina na film Miasto 44 , który wzbudził bardzo mieszane uczucia.

galeria>>

Integracyjna wyprawa I TPS/TMR

W dniu 7 października klasa I TPS/TMR pod opieką pań: Anny Szalaty i Zofii Śmigielskiej wyruszyła na swoją pierwszą wycieczkę w nowym gronie. Uczniowie rozpoczęli wyprawę od zwiedzania ZOO w Poznaniu. Na początek wysłuchali prelekcji na temat zagrożonych wyginięciem gatunków, następnie mogli przyjrzeć się bliżej zwierzętom zamieszkującym ZOO. Największe zainteresowanie uczestników wycieczki wzbudziły słonie i tygrysy. Kolejnym punktem wycieczki było kino. W Cinema City chłopcy zmierzyli się z niełatwą tematyką filmu „Miasto 44”. Obraz ówczesnej Warszawy wywołał ogromne emocje. Nie obyło się oczywiście bez kebabów i innych „fast foodów” Czekamy już na kolejną wycieczkę.

galeria>>

Bezpieczne grzyboboranie

6 października uczennice z klasy II Lob-ch, przy pomocy innych uczniów  z ZS w Bielicach, przygotowały wystawę grzybów. Znalazły się na niej gatunki zarówno jadalne, jak trujące i niejadalne. Wszystkie zebrane okazy zostały gatunkowo oznaczone i opisane. Wystawa miała na celu ukazanie różnorodności gatunkowej, rozpowszechnienie kulturalnego grzybobrania oraz zapobieganie zatruciom grzybami- przygotowane plansze przedstawiały  często mylone gatunki jadalne i trujące.

galeria>>

Jubileusz 25-lecia Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kolonia-Bonn

Na specjalne zaproszenie Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kolonia-Bonn (Deutsch-Polnische Gesellschaft Köln-Bonn e.V.) w dniu 4 października 2014 r. uczeń Technikum Logistycznego Adrian Walentowicz uczestniczył w obchodach 25-lecia powstania tegoż Towarzystwa. Jako reprezentant polskiej młodzieży i oczywiście naszej szkoły zabrał on głos w dyskusji panelowej dotyczącej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości stosunków między narodami Polski i Niemiec. Partnerami w dyskusji oprócz Adriana Walentowicza byli: Marcus Dräger - zastępca przewodniczącego DPG Köln-Bonn, dr Franz Bertele............

więcej>>

Dzień Zdrowego Odżywiania

Dnia 02.10.2014r. w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania na temat: „Owoce   i warzywa w żywieniu młodzieży”. Z tej  okazji  uczniowie klas: I i II  Technikum  Żywienia i Usług Gastronomicznych, III Technikum Hotelarskiego w ramach zajęć praktycznych przygotowali soki z marchwi, dyni i buraczka czerwonego oraz wypiekli ciasto marchewkowe i dyniowe. W apelu uczestniczyły klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Uczniowie wysłuchali prezentacji przygotowanej przez uczennice..........

więcej>>

Wycieczka do Kłodzina

Wizyta w gospodarstwie rolnym należącym do p. Andrzeja Serwatki zajmującym się pozyskiwaniem mleka od klaczy.
W dniu 29 września 2014 roku uczniowie klasy IV i III THK uczestniczyli w zajęciach programowych organizowanych przez Grzegorza Sobieralskiego na terenie stajni pozyskującej mleko klaczy. Opiekunami byli również Roman Żółkiewicz i Gabriela Nowińska. Właściciel stajni pan Andrzej Serwatka pokazywał i omawiał sposób pozyskiwania mleka, żywienie koni oraz różne aspekty wynikające z tego typu hodowli. Charakteryzował również problemy z tym związane i informował o rynku zbytu na swój produkt. Przedstawił też perspektywy rozwoju swojej działalności. Mieliśmy okazję degustować mleko klaczy oraz zwiedzić gospodarstwo.

galeria>>

Próba dzielności ogierów

W trakcie dwudniowej próby dzielności, kończącej 100 dniowy trening ogierów w ZT w Bielicach z 16 koni wyłoniono 9 ogierów, które mogą uzyskać licencję hodowlaną. (szczegółowe wyniki w załączniku) Z najwyższymi notami zakład kończył ogier EROTYK hod i wł. Stadniny Koni w Racocie. Z materiałem filmowym z tego wydarzenia można zapoznać się na stronie Polskiego Związku Hodowców Koni - http://pzhk.pl/blog/2014/09/29/transmisja-on-line-proby-zt-ogierow Po raz kolejny wiele pochwał z ust komisji oceniającej konie jak i obserwatorów, odebrali uczniowie THK, nie tylko za pracę w trakcie samej próby ale za ogólne przygotowanie ogierów do testu. Młodzież nie będzie miała wiele czasu na odoczynek, bowiem już w piątek (10.10) zaczyna się kolejny turnus zakładu treningowego, tym razem dla klaczy.

wyniki>>

Zawody powiatowe w biegach przełajowych

25 września br. w Kuśnierzu  uczniowie z ZS Bielice uczestniczyli w zawodach powiatowych w biegach przełajowych indywidualnych. Dziewczęta z klas gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych miały do pokonania 1500m. Natomiast chłopcy z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli za zadanie przebiegnięcie 2000m. W zawodach wystartowało ogółem ponad 100 uczniów. W biegach wzięły udział następujące szkoły:
- gimnazjum ZS Bielice, gimnazjum Mogilno, gimnazjum Dąbrowa, gimnazjum Strzelno
- Szkoły ponadgimnazjalne: ZS Bielice, ZS Mogilno, Strzelno

więcej>>

Rycerstwo z 3c i 3d

Czwartek 25 września klasy 3c i 3d wraz w wychowawcami spędziły w bardzo ciekawy i aktywny sposób. Zaczęliśmy od wyzwań intelektualnych na warsztatach ze średniowiecznego rycerstwa w Muzeum Powstania Państwa Polskiego w Gnieźnie. Jak widać na fotkach, największym zainteresowaniem cieszyły się części zbroi, które można było przymierzać i sprawdzić swą rycerską postawę. Kolejnym punktem wycieczki była kręgielnia w hotelu Nest. Rozegraliśmy tam zacięte boje o tytuł mistrza w boilingu. Ostatnim etapem naszego wyjazdu był seans filmowy. Zmierzyliśmy się z trudnym filmem „Miasto 44”.   
Opiekunami wycieczki były: J.Burzyńska, E.Śniegowska, A.Szalaty

galeria>>

Wycieczka do "Miasta 44"

W dniu 25 września 2014 roku uczniowie z klas:  II LO i II TL udali się do kina w Gnieźnie na film pt. "Miasto 44". Film opowiada o młodych ludziach, którzy swoje najlepsze lata przeżywają w czasie II wojny światowej podczas powstania warszawskiego.  Film podobał się nam; był poruszający   i oddawał piekło tamtych czasów. Opiekunami  podczas wycieczki byli nauczyciele :  Joanna Dybicz,  Ewa Hibner, Lidia Pisuła i  Marcin Leśniewski.

Trening ogierów

Zakład Treningowy ogierów w ZS w Bielicach, wychodzi na ostatnią prostą. Po wizycie jeźdźców niezależnych (16.09.2014 Dorota Urbańska i Antoni Tomaszewski, 27.09.2014 Teresa Tomaszewska i Marcin Michałek) do oceny koni pozostał już jedynie dwudniowy test, który odbędzie się 1-2.10 2014. Program tego wydarzenia oraz szersze informacje na www.cheval-tech.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=284&Itemid=123
W środę od godziny 10.00 na www.swiatkoni.pl przewidziana jest relacja on-line.

.Regionalny Konkurs Orki

   wyniki konkursu >>

   galeria>>

 

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

Kolejny raz uczniowie klas Technikum Obsługi Turystycznej świętowali Coroczny światowy Dzień Turystyki. Święto zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Obchody mają kształtować społeczną świadomość dotyczącą znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie.Tegoroczne hasło to " Turystyka i rozwój społeczeństw".Klasa II i IV TOT zaprosiły III klasy Gimnazjum oraz I klasę LO.........

więcej>>

Wariacje o Tuwimie

23 września 2014 roku w czasie 3 i 4 godziny lekcyjnej uczniowie klas III LO –d, III LO-s-o, III TR/TŻ, III THK, III TL i III TMR/TMS mieli okazję obejrzeć w auli spektakl poświęcony poezji i piosenkom Juliana Tuwima za pośrednictwem iteatru TVP.
Muzyczne widowisko przypominało groteskowo-absurdalną interpretację dzieł autora „Lokomotywy”, co wywołało żywą reakcję widowni.

Białe Kujawy w Kruszwicy

22.09.2014  Gmina Kruszwica wspólnie z Instytutem Dziedzictwa Kruszwicy zorganizowała uroczystość pn. „Komandor porucznik Zbigniew Przybyszewski. Patriotyzm wczoraj. Patriotyzm dzisiaj. Patriotyzm jutro.” Wydarzenie odbyło się w ramach inicjatywy Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pn. „2014 Rok Ludzi Wolności”.

więcej>>

Sprzątanie świata 2014

19 września uczniowie z klas: II a, II b, II c, III b, III d, I TMR/TPS oraz II LO biol-chem uczestniczyli w 21 „Sprzątaniu Świata-Polska”, które jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. Uczniowie sprzątnęli teren szkoły, zabudowań wsi Bielice oraz drogę dojazdową do miejscowości. Znalezione śmieci segregowali do żółtych, zielonych i niebieskich worków, które następnie zostały zabrane przez MPGK w Mogilnie. Najwięcej było plastikowych oraz szklanych butelek, po różnego rodzaju napojach. Celem akcji było promowanie nieśmiecenia oraz edukacja odpadowa. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym  w realizację przedsięwzięcia.

Galeria>>

Zajęcia integracyjne w internacie

We wrześniu w Internacie,odbywają się imprezy i zabawy,mające na celu zapoznanie się mlodzieży. Wychowankowie mają możliwość nawiązania nowych znajomości, szybszego zaadoptowania się w nowym miejscu oraz pokazania własnych uzdolnień. Do tej pory odbyła się dyskoteka zapoznawcza, wieczorek karaoke i koncert wokalno instrumentalny. Zajęcia odbywają się w godzinach wieczornych -w ramach spędzania czasu wolnego.
Nad prawidłowym przebiegiem zajęć kulturalnych czuwa wychowawczyni Hanna Patulak – Ruta.

galeria>>

Wystawa jesienne inspiracje

Jesienne inspiracje  - to wystawa będąca efektem pracy uczniów klas 3b i 3d. Prace powstały w ramach w zajęć artystycznych i akcji „Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”. Uczniowie samodzielnie wykonali dekoracje jesienne pod nadzorem Ewy Śniegowskiej i Ewy Kowal.

galeria>>

"Jerzole" i" Szalone Cygany"

W dniu 17 września mieszkańcy internatu kibicowali drużynom grup męskich w koszykówkę.  Mecz odbył się z inicjatywy grupy III oraz wychowawczyni – Pani Moniki Jerzak.
W składzie poszczególnych drużyn grali:
1. „JERZOLE”: Wirbicki B., Lisek M., Gościak B., Baran H., Woźniak N., Matela B., Sroczyński B., Wesołowski P.
2. „SZALONE CYGANY”: Ratajczyk P., Wisła R., Gotowała F., Rzetelny R., Stachowiak Ł., Gauden G., Maciejewski       D., Biernacki F.,
Mecz zakończył się wynikiem 31:16 dla drużyny Jerzoli.
Serdecznie dziękujemy Pani Dominice Nowińskiej za sędziowanie oraz kibicom za głośny doping.

galeria>>

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

W dniu 17 września w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Wydarzenie to, zbiegło się w czasie z dwiema ważnymi rocznicami przypadającymi w miesiącu wrześniu, a mianowicie 75. Rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz 75 Rocznicą agresji ZSRR na Polskę. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego przedstawiła uczniom krótki rys historyczny tych rocznic.
Ślubowanie złożyły klasy: I a, b, c gimnazjum, I LO, I TPS/TMS, I TR/THK, I TOT/TL, I TŻ, I ZSZ k/m.
Opiekunowie SU pani Zofia Śmigielska i pan Leszek Maciejewski przedstawili nowy zarząd SU,  w skład którego wchodzą:
Przewodnicząca: Klaudia Michalak,
Zastępca przew.: Agata Samarzewska,
Skarbnik: Michał Zarychta,
Protokolant: Weronika Dziubich,
Sekcja kulturalna: Weronika Dziubich, Karolina Zwolińska, Karolina Matusiak,
Sekcja sportowa: Weronika Skibiszewska, Mirosława Gdaniec,
Sekcja porządkowa: Michał Zarychta, Sebastian Główczyński.

galeria>>

Uroczystości upamiętniające 75-lecie zbrodni katyńskiej

W dniu 16 września klasy LO- wojskowe z naszej szkoły wzięły udział w uroczystościach rozpoczynających 75- lecie Zbrodni Katyńskiej oraz w przededniu napaści ZSRR na Polskę, które odbyły sie na cmentarzu w Gębicach. Po okolicznościowych wystąpieniach oraz modlitwie nastąpiło złożenie kwiatów pod tablica upamiętniającą ofiary tej zbrodni. Po uroczystości opiekujący sie klasami Dyrektor Szkoły zapoznał nas krótko z historią Gębic oraz okolicy. Było to możliwe m.in. dlatego, że na uroczystości udaliśmy sie pieszo, a więc mogliśmy w drodze powrotnej posłuchać kilku ciekawych historii.

galeria>>

Wycieczka do Biskupina

W dniu 16.09.14r. uczniowie z klas  1a, 1b i 2TRM uczestniczyli w pokazach festynu archeologicznego w Biskupinie. W tym roku można było poznać życie ludzi w epoce prahistorycznej. Uczestnicy wycieczki zwiedzili wioski: neolityczną i wczesnośredniowieczną. Ponadto oglądali pokaz walk średniowiecznych wojów. Była to „żywa” lekcja historii, podczas której uczniami opiekowali się: pani Joanna Dybicz, pani Wioletta Opasińska, pan Marcin Leśniewski i pani Lidia Pisuła.  

galeria>>

Warsztaty filmowe "Sztuka wyboru"

W dniach 12-14 września uczniowie naszej szkoły (Klaudia Michalak kl. II LO, Jakub Sparniuk kl. II TMR i Krzysztof Malicki kl. II TMR) uczestniczyli w warsztatach filmowych pod nazwą „Sztuka wyboru”. „Sztuka Wyboru” to prewencyjno-profilaktyczny program kierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych, którego realizacja powstaje w wyniku współpracy Wydziałów Prewencji i Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  Nasi uczniowie  zakwalifikowali się do programu..........

więcej>>

Ognisko integracyjne I LO

W dniu 10 września klasa I LO/ wojskowa, dziennikarska, językowa/ zorganizowała sobie wspólnie z ychowawcą, Panią Eweliną Luzar, ognisko integracyjne. Mogliśmy w czasie zabaw poznać się troszkę bliżejJ, a przy okazji zjeść pieczone kiełbaski. Spróbowaliśmy też swoich sił na taśmie slackline.

Było bardzo sympatycznie i wesoło więc już planujemy kolejne klasowe imprezy

galeria>>

Kibicujemy siatkarzom!

10 września grupa uczniów naszej szkoły wybrała się do Bydgoszczy, by obejrzeć  zmagania siatkarzy podczas Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn.  Młodzież miała możliwość kibicowania podczas meczu Argentyna – Francja. Sportowe emocje udzieliły się wszystkim uczestnikom wycieczki – chociaż nie był to mecz, w którym grała reprezentacja Polski, to niesamowita atmosfera podczas spotkania, zacięta rywalizacja sportowców oraz możliwość uczestniczenia w tak ważnym wydarzeniu były dla wszystkich wielkim przeżyciem. Uczniom towarzyszył Pan Tomasz Wyzina oraz Pani Katarzyna Barczak.

galeria>>

Maturzyści poznają ofertę uczelni

9 września 2014 r. uczniowie klas maturalnych- IV TR/THK, IV TOT/TŻ, IV TL, IV TE/TM, III LO d/b-ch oraz III LO s-o, wraz z opiekunami: panią Renatą Przewiedzikowską, panią Iwoną Wolff, panem Bernardem Łaganowskim i panem Bartoszem Rólskim, uczestniczyli w wyjeździe do Torunia na tegoroczny Salon Maturzystów. Był on doskonałą okazją do zapoznania się z ofertami edukacyjnymi wielu uczelni wyższych, m. in. Uniwersytetu im . Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Maturzyści uczestniczyli również w spotkaniu z profesorem Ireneuszem Mikołajczykiem, wykładowcą wydziału filologicznego UMK, w którego stronę kierujemy serdeczne podziękowania. Przybliżył on m. in. pochodzenie słów związanych z kolejnymi etapami edukacji oraz szczegóły studenckiego życia.

Zajęcia praktyczne III ZSZM

Zajęcia praktyczne III ZSZm

galeria>>

Mistrzostwa Polski Młodych Koni

Ostatni weekend wakacji uczniowie THK (Mirka Gdaniec, Agata Drozd, Anita Szymska, Kacper Sobkowiak) spędzili w Gajewnikach na Mistrzostwach Polski Młodych Koni dzielnie pracując na parkurze oraz prowadząc Ogólnopolski Czempionat koni w skokach luzem. Sędziowie, gratulując młodzieży podkreślali ich profesjonalne zachowanie i zaangażowanie, które pozwoliło efektownie zaprezentować skaczące konie. Warto podkreślić, że w grupie klaczy rasy wielkopolskiej zwyciężyła Certina, przygotowywana do czempionatu w stajni ZS w Bielicach.

więcej>>

Witaj szkoło po wakacjach

Fotogaleria z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego>>


Archiwum
2 0 1 3 / 2 0 1 4 II

2 0 1 3 / 2 0 1 4 I

2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne
retro
szk

Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

/
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski

/
schronisko Samotnia


Copyright © 2011 ŁJ SM