Zespół Szkół w Bielicach zaprasza!     Zasady naboru do naszych szkół w odsyłaczu "rekrutacja".   Przedstawiamy nową ofertę edukacyjną!

 


UWAGA!!!

 

Uczniowie, którzy zamieszkają w Internacie szkoły zobowiązani są w dniu
przyjęcia, do wpłaty zwrotnej kaucji w wysokości 100 złotych.

Uczniowie, którzy mają zamiar ubiegać się o stypendium powinni dostarczyć
również zaświadczenie o miejscu zameldowania na pobyt stały.

"Happy" szkoła

Uczniowie i nauczyciele ZS Bielice pokazali, że są SZCZĘŚLIWI! Nakręciliśmy własny teledysk do bijącej popularności piosenki Pherrella Williamsa - "Happy". Spontaniczne rzucone hasło, piękna pogoda, pomysłowi uczniowie, kilka godzin wspólnej zabawy i ... zapraszamy do oglądania teledysku.
Serdeczne podziękowania dla Pana Pawła Fąferek za pomoc w realizacji klipu

Kwalifikacje ogierów

 Rozpoczęcie kwalifikacji ogierów do Zakładu Treningowego w Technikum Hodowli Koni w Bielicach- 24 - 25.06.2014. Do kwalifikacji zgłoszono 34 ogiery z najlepszych hodowli w Polsce, a o zakwalifikowaniu do ZT decydowała komisja PZHK.
Do Bielic zapraszamy miłośników koni oraz wszystkich chętnych do podjęcia nauki w Technikum Hodowli Koni i innych naszych szkołach 

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Fotogaleria z uroczystości zakończenia roku szkolnego>>

Hej góry nase góry......

 

Klasa III TR/THK z Zespołu Szkół w Bielicach na wycieczce w Tatrach- 2-7.06.2014 zorganizowanym przez Romana Żółkiewicz i Hieronima Banaszkiewicza.
Po Tatrach oprowadziła nas Pani KLAUDIA TASZ- www.tasz.pl

Wykorzystano muzykę zespołów De Press i Kapela

  

ROZPOCZYNAMY NABÓR NA KURSY KWALIFIKACYJNE

Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach zaprasza!

Rozpoczynamy nabór na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe!!!
Kursy są całkowicie bezpłatne!

R.3     Prowadzenie produkcji roślinnej (zawód rolnik)
R.20  Szkolenie i użytkowanie koni
T.6     Sporządzanie potraw i napojów (zawód kucharz)

podanie o przyjęcie na kurs>>
więcej>>

Sukces Szkoły w Bielicach w Ogólnopolskim Rankingu Szkół

tarczaNiezwykle miło nam poinformować tak obecnych jak i przyszłych uczniów, że kolejny raz odniesliśmy sukces w Ogólnopolskim Rankingu Szkół.
Technikum Rolnicze w Zespole Szkół znalazło się na  II miejscu w  Polsce.
Cieszy nas też fakt, że sukces zanotowało też Technikum Drogowe z Mogilna. Gratulując sąsiadom i sobie samym sukcesu jesteśmy pewni, że szkoły w Bielicach i Mogilnie to doskonały wybór dla tych wszystkich uczniów gimnazjów, którzy poszukują szkoły gwarantującej dobry start na studia i sukces rynku  pracy. TAK TRZYMAĆ!!!

Sukces Agaty !!!

Agata Krzewińska, uczennica klasy III Technikum Obsługi Turystycznej w Zespole Szkół w Bielicach, znalazła się w gronie 15 finalistów Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowanej przez Instytut Geografii Uniwersytetu Łódzkiego. Jednym z zadań finałowych była omówienie lokalnego produktu turystycznego.  Temat prezentacji przygotowanej przez Agatę to- „Lokomotywką do sukcesu”............

więcej>>

Kamila laureatką olimpiady i konkursu

51 uczniów z 37 szkół ponadgimnazjalnych wywalczyło miejsce w finale VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Finał olimpijskich zmagań odbył się 7 marca 2014 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Laureatów poznaliśmy jednak 4 kwietnia 2014 r. na uroczystej gali ogłoszenia wyników Olimpiady. Kamila Kopeć z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach znalazła się w ścisłej czołówce zajmując 4 miejsce i uzyskując zaszczytny tytuł laureata.

17-go marca w Dąbrowie Górniczej odbył się IV Konkurs Wiedzy Logistycznej organizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Na Konkursie tym Kamila zajęła II miejsce

więcej>>

Zajęcia terenowe I LO wojskowej

17 czerwca 2014 klasa I LO- wojskowa odbyła kolejne zajęcia terenowe. Tym razem były to zajęcia strzeleckie. Strzelaliśmy z Paintballa oraz pistoletu pneumatycznego Zoraki. Na koniec zajęć wszyscy doskonale bawiliśmy się piekąc kiełbaski na ognisku. Było naprawdę super.
Zajęcia odbyły się z inicjatywy naszego opiekuna grupy w internacie Pani Eweliny Luzar

Pracownia logistyki ruszyła pełną parą

W czerwcu 2014 roku uruchomiona została szkolna pracownia logistyki, w której uczniowie będą mogli symulować przebieg procesów magazynowych. Pracownia wyposażona jest w profesjonalny sprzęt jaki na co dzień używany jest w przedsiębiorstwach. Do dyspozycji uczniów znajdują się tam m.in.:

więcej>>

Przyszli diagności w firmie "Sanok"

W piątek 13 czerwca 2014 r. uczniowie klasy II Technikum Pojazdów Samochodowych pod opieką Romana Bednarza i Roberta Jakubowskiego uczestniczyli w wycieczce programowej do firmy Sanok w Jankowie Dolnym. Wyjazd odbył się w ramach programowych zajęć pracowni diagnostycznej. Uczniowie poznali pełen zakres prac usługowych oferowanych przez Firmę, od napraw bieżących pojazdów samochodowych poprzez naprawy kompleksowe, naprawy blacharsko-karoseryjne, lakiernię i pełną diagnostykę. Dzięki uprzejmości jednego z pracowników Firmy uczniowie dowiedzieli się wiele na tematy obsługi i napraw samochodów z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn i urządzeń warsztatowych.

galeria>>

Wycieczka rowerowa z nauką gry w tenisa klasy I c  gimnazjum.

12 czerwca 2014 roku uczniowie klasy I c byli na wycieczce rowerowej.  Gimnazjaliści mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną, pokonując trasę: Bielice – Gozdanin – Żabno. Natomiast w Ośrodku Rekreacyjno - Sportowym Conrado w Żabnie uczyli się podstaw tenisa, a przed drogą powrotną uczniowie spędzili miło czas przy grillu.
Wyprawa okazała się ciekawą przygodą rekreacyjno – turystyczną.
Opiekunami rowerzystów byli pani Karolina Kozicka, panowie Tomasz Wyzina oraz Bartosz Rólski.

galeria>>

Konkurs mity i biblia w kulturze europejskiej

Jakiego mitologicznego bohatera przywołał Adam Mickiewicz w swojej Odzie do młodości? Które wątki mitologiczne zostały wykorzystane przez twórców reklamy PKO z Szymonem Majewskim w roli głównej? Na te i wiele innych pytań musieli odpowiedzieć uczestnicy konkursu na temat znaczenia Biblii i mitologii w kulturze europejskiej, który odbył się w naszej szkole 12 czerwca br. Wśród znawców kultury antycznej najlepszy okazał się Jakub Korzeniewski z I TL, drugie miejsce zajęła Karolina Kiełczewska z III TE, natomiast trzecie – Krzysztof Dziurzyński z I TPS. Zwycięzcom gratulujemy!

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE SZKOŁY ZSZ MECHANIK

„Rozsądnie i odpowiedzialnie planujcie swoją przyszłość!” – takimi słowami dyrektor Hieronim Banaszkiewicz rozpoczął uroczyste zakończenie szkoły przez ZSZ mechanik. Absolwenci, po trzech latach spędzonych w naszej szkole, odebrali dziś świadectwa ukończenia szkoły, które wręczył wychowawca – Grzegorz Kasperkowiak. Uroczystość tradycyjnie zakończyła się ślubowaniem. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminach zawodowych!

galeria>>

Dzień Profilaktyki i Bezpieczeństwa

W środę, 11 czerwca 2014 r. w Bielicach, odbył się Dzień Profilaktyki i Bezpieczeństwa zorganizowany przez Szkolną Sekcję Wolontariatu działającego przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Bielicach oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie.

więcej>>

Konkurs ortograficzny

10 czerwca 2014r. w Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół w Strzelnie odbył się Konkurs Ortograficzny. Na podium wspięły się dwie nasze uczennice: Anna Dobrzyńska z klasy II LO (II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych) i Kinga Nowińska z klasy II a (III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych). Serdecznie gratulujemy!

 

Wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego

9 czerwca 2014r uczniowie z klas I LO i I TMR pod opieką Anny Szalaty, Ewy Hibner i Karoliny Kozickiej uczestniczyli w wycieczce programowej do Wielkopolskiego Parku Narodowego.  Muzeum Przyrodnicze WPN w Jeziorach wycieczkowicze zwiedzali aktywnie rozwiązując zadania. Następnie obejrzeli film na temat WPN, a po śniadaniu wyruszyli ścieżką przyrodniczą na Osową Górę- najwyższe wzniesienie na terenie parku. Podczas spaceru mijali trzy obszary ochrony ścisłej- Jezioro Góreckie, Grabinę i Jezioro Kociołek. Nauczyli się rozpoznawania niektórych spotykanych roślin oraz sprawdzali ile lat w przybliżeniu mają wybrane drzewa m.in. napotkany dąb pomnikowy. Wycieczkę zakończył posiłek w Mac Donald’s.

Gala podsumowująca VII edycję programu Mam Haka Na Raka

W dniu 6 czerwca 2014r. drużyna HAKOWICZEKz klasy I LO (Aleksandra Fangerog, Jagoda Mądrowska, Anna Waleczkowska, Magdalena Kurdys i Grażyna Urban) uczestniczyła w Gali podsumowującej VII edycję programu Mam Haka Na Raka. Uroczystość odbyła się w Warszawie w Hali Widowiskowo- Sportowej  Torwar, a zaproszone zostały zespoły, które awansowały do II części programu, czyli konkursu Znajdź Haka na Raka oraz przygotowały projekt kampanii społecznej poświęconej profilaktyce chłoniaków.

więcej>>

3 TL w kajakach

Dnia 06.06.2014 klasa 3 Technikum Logistycznego wraz z wychowawczynią Panią Moniką Balcerzak oraz  Panią Dominiką Nowińską wybrała się na trzydniowy biwak na Stanicę Wodną PTTK w Tleniu. Podczas biwaku uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w spływie kajakowym  na dwudziesto kilometrowym odcinku rzeki Wdy na trasie Błędno-Tleń. Pomimo rwącego nurtu rzeki i wielu przeszkód do pokonania wszystkim udało się dopłynąć do celu. Jak na każdym dobrym biwaku nie zabrakło dokazywania, ogniska,  kleszczy i pięknej, słonecznej pogody .

galeria>>

Dobry start Kacpra

W minioną niedzielę Kacper Gotowała, uczeń II kl. THK, startował na zawodach regionalnych w Mieczownicy, zajmując w jednym z konkursów V miejsce.
Gratulujemy udanego startu!

jeździectwo więcej>>

Wycieczka do Golubia-Dobrzynia i Szafarni

 6 czerwca uczniowie z naszej szkoły, zaangażowani w projekty unijne, uczestniczyli  w wycieczce do Golubia-Dobrzynia i Szafarni.  Jej celem było zwiedzanie zamku krzyżackiego, gdzie  w sali tortur wysłuchaliśmy opowieści pani przewodnik o średniowiecznych karach. W pozostałych komnatach oglądaliśmy  przedmioty codziennego użytku, meble, stroje, zbroje i broń rycerską.  Ciekawostką jest opowieść o nawiedzaniu zamku przez ducha Anny Wazówny.  

więcej>>

Mistrzostwa wojewódzkie w zawodach lekkoatletycznych szkół gimnazjalnych

5 czerwca w Świeciu odbyły się wojewódzkie zawody lekkoatletyczne uczniów rocznika 1998 -2000. Szkołę reprezentowali zawodnicy:

więcej>>

Sukcesy gimnazjalistów w Lidze Zadaniowej

5 czerwca 2014 roku w Mogilnie odbyło się uroczyste podsumowanie XXVII edycji Konkursu Matematycznego „Liga Zadaniowa”. Siedmioro uczniów z naszej szkoły odniosło sukces i zostało nagrodzonych:
Olga Szymkowiak oraz Monika Dobrzyńska z klasy IIa zajęły I miejsce
Radosław Bąk z klasy IIa zajął II miejsce
Kinga Nowińska oraz Magdalena Ignaczak z klasy IIa oraz Julia Skowrońska z klasy Ia zdobyły III miejsce
Klaudia Słowińska z klasy Ia uzyskała wyróżnienie
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Olga Szymkowiak, Monika Dobrzyńska i Radosław Bąk.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

więcej>>

Zajęcia przygotowujące do egzaminu na spawacza

Program Unijny  „Podniesienie atrakcyjności  i jakości szkolnictwa zawodowego” w projekcie” Spawanie”
Uczestnicy  szkolenia realizowali program w zakresie spawania pachwinowego, zakończony  państwowym egzaminem przeprowadzonym przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach   i otrzymali Książeczki Spawacza, oraz certyfikat  z egzaminu,  w/g PN-EN287-1.  Certyfikat jest uznawany na terenie Unii Europejskiej .

więcej>>

Dzień pod znakiem wolności

W dniu 04 czerwca 2014r. w Zespole Szkół w Bielicach obchodziliśmy 25 rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Uczniowie wysłuchali audycji  Polska droga do wolności, przygotowanej przez Aleksandrę  Kryszak, Annę Dobrzyńską, Paulinę Śmiłowską         i Lidię  Papis z kl. II LO.  Ponadto uczestniczyli w pokazie multimedialnym prezentującym wydarzenia polityczne w Polsce po II wojnie światowej.               

więcej>>   

Język obcy jak swój

W dniu 4 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Uczennice klasy I i II LO przygotowały i wygłosiły prezentację na temat trzech państw: Rosji, Wielkiej Brytanii i Niemiec oraz ich stolic. Pozwoliło to uczniom przybliżyć wiedzę na ten temat. Poza tym uroczystość urozmaiciły również występy artystyczne: Jakuba Sparniuka, Soni Hornatkiewicz i Adriana Walentowicza oraz przedstawienie „Czerwony Kapturek” wykonane przez I TOT/TŻ w języku niemieckim.

więcej>>

Wielki sukces uczennic z klasy Ia!!!
 
W dniu 3.06.2014r. w Zespole Szkół w Dąbrowie odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego  „What do you know about Britain”. Brali w nim udział uczniowie z trzech szkół: z Gimnazjum w Jeziorach Wielkich, Gimnazjum w  Dąbrowie oraz zawodniczki z naszej szkoły. Cały test składał się z 40 pytań w języku angielskim, które dotyczyły Wielkiej Brytanii. Nasze 3 reprezentantki z klasy Ia świetnie poradziły sobie z zadaniami .

 

Agnieszka w finale "Konkursu papieskiego"

31 maja 2014r. w Toruniu odbył się czwarty etap, a jednocześnie FINAŁ KONKURSU PAPIESKIEGO dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Była to X edycja konkursu o osobie i nauczaniu Świętego Jana Pawła II. Naszą szkołę już po raz drugi reprezentowała uczennica klasy II Technikum Logistycznego- Agnieszka Farynowska, która w tym roku była o krok od zwycięstwa i wywalczyła  II miejsce. Agnieszce serdecznie GRATULUJEMY !

Wycieczka do Malborka i Sztutowa

W dniu 29 maja odbyła się wycieczka do Malborka i Sztutowa, w której uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły. Jej celem było zwiedzanie zamku krzyżackiego, gdzie mogliśmy zapoznać się z historią zakonu i architekturą budynku. Następnie udaliśmy się do muzeum w byłym obozie koncentracyjnym w Sztutowie. Tam obejrzeliśmy dwa filmy dokumentalne i przeszliśmy śladami więźniów obozu, słuchając przerażających i głęboko poruszających opowieści pani przewodnik.
Wycieczkę zakończyła krótka wyprawa na nadmorską plażę w Stegnie.  Uczniami opiekowali się: pani Joanna Dybicz, pan Marcin Leśniewski, pani Katarzyna Jamroży i pani Renata Płaneta.

więcej>>

Sąsiedzka wizyta w szkole

Dnia 29 maja  uczniowie klasy I  b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Trzemesznie byli gośćmi starszych kolegów i koleżanek z naszej szkoły w ramach propagowania zdrowego i aktywnego trybu życia.
Pierwszaki uczestniczyły i w warsztatach

więcej>>

NIe daj się zaskoczyć

W dniach 27-28 maja uczniowie klas o profilu obronnym odbyli cykl zajęć z samoobrony. Zajęcia dały wszystkim wiele satysfakcji, a także nauczyły radzić sobie w sytuacjach trudnych.
Było super.

galeria>>

Jak ratować

Dnia 27.05.14. uczennice klasy II TH podczas zajęć praktycznych uczestniczyły w spotkaniu z panem strażakiem  na co dzień pracującym w Komendzie  Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie. Tematem spotkania było zapoznanie się  z sprzętem gaśniczym i ratowniczym, procedurami postępowania w przypadku wybuchu pożaru w hotelu, zasadami dostosowywania się do oznaczeń przeciwpożarowych umieszczanych w pomieszczeniach użytku publicznego.

galeria>>

Wycieczka w Karkonosze

sniezkaW dniach 25-28.05 grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Eweliną Banaszkiewicz, p. Bartoszem Rólskim i p. Beatą Tomaszewską wyjechała na wycieczkę  w Karkonosze.
Pierwszego dnia podziwialiśmy piękne widoki z zamku Chojnik. Drugi i trzeci dzień, to już wędrówki po szlakach – zdobyliśmy m.in. najwyższy szczyt Karkonoszy -  Śnieżkę, a na Szrenicy zjedliśmy pyszne naleśniki z jagodami.  Pokonywaliśmy również własne lęki w szkółce linowej Quasar. Oj…były emocje i adrenalina… Ostatniego dnia zwiedzaliśmy trzeci co do wielkości zamek w Polsce – Zamek Książ.
Wróciliśmy w dobrych nastrojach i z planem na kolejną wycieczkę

więcej>>

Bielice ruszają w świat - z Pragą i Dreznam za pan brat!

drznoW dniach 19 - 22.05 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Drezna i Pragi. Zwiedzili m.in. Pałac Zwinger, Muzeum Higieny, Twierdzę Konigstein, Szklaną Manufakturę

 

więcej>>

 

Występy "Białych Kujaw" na XI Targach Rolnych

Na XI Targach Rolnych odbywających się w Bielicach, w układzie tanecznym na scenie, zaprezentował się nasz szkolny zespół Białe Kujawy oraz  Sonia Hornatkiewicz, która zachwyciła  swoim talentem wokalnym w pięciu utworach muzycznych.
Występy naszych utalentowanych uczniów doceniła publiczność zgromadzona przed sceną, dziękując za występy gromkimi brawami.

galeria>>

Regionalne Targi Rolne 2014

t24 i 25 maja 2014 na terenie naszej szkoły odbyły się XI Regionalne Targi Rolne. Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą ponad stu trzydziestu wystawców prezentujących swoje produkty i usługi m.in. w dziedzinie rolnictwa, handlu, gastronomii i edukacji.  Wśród stoisk nie zabrakło reprezentantów Zespołu Szkół w Bielicach, którzy to przedstawiali zainteresowanym szeroką ofertę dotyczącą typów i profili szkół ponadgimnazjalnych.

więcej>>

Targi - końskie wydarzenia

kPodczas niedzielnych zawodów, uczniowie naszego THK wywalczyli aż 7 pucharów. W konkursie głównym pierwsze trzy miejsca zajęli odpowiednio: 
Klaudia Kalinowska, Mirosława Gdaniec i Kacper Gotowała. Ponadto w konkursie klasy L zwyciężyła Mirosława Gdaniec, w klasie LL drugi był Kacper Gotowała, a w mini LL puchar za miejsce pierwsze przypadł Luizie Kuzera, za trzecie zaś Agacie Drozd. Gratulujemy!!!
Podczas XI Targów Rolnych miały miejsce także dwa ważne wydarzenia:

więcej>>

 

Sukcesy naszych gimnazjalistów w konkursie matematycznym

23 maja 2014r. w Mogilnie odbył się XIV Gminny Konkurs Matematyczny,  pod hasłem „Zakątki i zakola matematyki”. Przeznaczony był wyłącznie dla młodzieży gimnazjalnej z klas drugich. W tym roku dotyczył głównie geometrii, ale jako, że matematyka to nauka niezwykle wszechstronna zadania były naprawdę różnorodne. W konkursie udział brały 4 drużyny z gimnazjum w Mogilnie oraz 2 z Bielic. Każda grupa składała się z 3 osób. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami...............

więcej>>

"Rower jest OK"

22 maja 2014 grupa mieszkanców internatu  pod opieką Pań Eweliny Luzar i Moniki Jerzak udała się na wycieczkę rowerową do Kamionka. Po trudach podróży wszyscy odpoczywali aktywnie dzięki gościnności  Państwa Eichsteadt. Mogliśmy skorzystać z kortu tenisowego, powiewu chłodnego powietrza wytwarzanego przez mini fontannę albo po prostu poleniuchować na trawce. Na koniec każdy mógł skosztować kiełbaski z grilla obsługiwanego przez Pana Dyrektora.

Niestety to co dobre szybko się kończy i trzeba było wracać. Postanowiliśmy powtórzyć nasz wypad jeszcze raz tuż przed zakończeniem roku szkolnego.

galeria>>

Powiatowy konkurs AS GRAMATYKI

21 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs „As Gramatyki” organizowany przez polonistów z Zespołu Szkół w Bielicach. Do rywalizacji zgłosili się uczniowie z trzech szkół: Gimnazjum w  Dąbrowie, Gimnazjum w Mogilnie oraz z naszej.
Poziom wiedzy uczniów okazał się niezwykle wyrównany - reprezentanci każdej  ze szkół  stanęli na podium. Trzy pierwsze miejsca zajęli równorzędnie przedstawiciele różnych gimnazjów.

więcej>>

Prawybory do PE

W dniu 19 maja odbędą się w naszej szkole prawybory do Parlamentu Europejskiego 2014. Na pewno widzieliście już plakaty oraz ulotki zachęcające do wzięcia udziału w  programie edukacji wyborczej Młodzi głosują, którego celem jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, a także do zachęcenia ich do świadomego udziału w wyborach. Symulacja wyborów w szkole przede wszystkim ma na celu pokazać Wam, jak wyglądają prawdziwe wybory i zachęcić do udziału w nich w przyszłości.

więcej>>

Zawody lekkoatletyczne

W dniu 14 maja 2014 r. w naszej szkole odbyły się zawody lekkoatletyczne dla szkół gimnazjalnych. Uczniowie z pięciu szkół rywalizowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych.

 

więcej>>

Wycieczka do hotelu Penelopa

Dnia 13.05.14 uczennice klasy II TH pod opieką G. Joszko i E. Hartwich uczestniczyły  w wycieczce do Inowrocławia. W programie wycieczki było zwiedzenie czterogwiazdkowego hotelu ,,Penelopa”, poznanie zasad funkcjonowania obiektu, standardu wyposażenia różnego typu pokoi oraz rodzajów świadczonych usług gastronomicznych i dodatkowych.
Kolejnym punktem programu były zmagania w parku linowym znajdującym się w urokliwych inowrocławskich Solankach.

galeria>>

Na biwaku

W dniach 9-10 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biwaku profilaktycznym w ramach projektu realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mogilnie pod hasłem „Nie pozwól na to”, którego głównym celem jest wzrost poziomu świadomości wśród młodzieży na temat negatywnych skutków przemocy w rodzinie. Część warsztatowa projektu odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Gajbór” w miejscowości  Gaj k/Przyjezierza, którą poprowadziła pedagog  Magdalena Paternoga.

więcej>>

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W piątek 9 maja w Gimnazjum w Dąbrowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu mogileńskiego.  Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Marta Konopka, Jagoda Skorupińska, Andrzej Skrobak, Krzysztof Golis i Karol Stube, wszyscy z kl. III a.  Konkurs składał się z dwóch etapów.

więcej>>

Wycieczka do obiektów hotelowo gastronomicznych

Dnia 05.05.2014r. uczniowie klas I i II ZSZ-kucharz pod opieką G. Joszko, K.Woroch i E. Hartwich uczestniczyli w wycieczce zawodowej do Trzemeszna. Celem wyjazdu było zwiedzenie piekarni, poznanie linii produkcyjnej do wypieku chleba i bułek oraz zakładów gastronomiczno-hotelarskich hotel ,,Pietrak”, ,,Magnolia”. Uczniowie w każdym przedsiębiorstwie zostali zapoznani z układem funkcjonalnym zakładu, asortymentem produkcji oraz świadczonych usług.

więcej>>

Piknik europejski

W 10 rocznice wstąpienia Polski do Unii Europejskiej uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pań Ewy Hartwich, Kingi Woroch i Zofii Śmigielskiej, wzięli udział w pikniku europejskim zorganizowanym w Parku Miejskim w Mogilnie.
W czasie pikniku prezentowaliśmy m.in. sprzęt jaki dzięki środkom unijnym udało się zakupić dla szkoły. Oczywiście mogliśmy pokazać tylko część tego co dzięki UE pozyskała nasza placówka.

więcej>>

Zabytki Szlaku Piastowskiego

30 kwietnia uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce programowej  z historii, której celem było zwiedzanie średniowiecznych  zabytków    w  najbliższej okolicy.
Wyprawa rozpoczęła się zwiedzaniem Bazyliki Św. Trójcy i Rotundy Św. Prokopa   w Strzelnie.  Przewodnik w bardzo ciekawy i przystępny sposób zapoznał uczniów z historią miasta i obu kościołów.  W bazylice podziw wzbudził relikwiarzowy ołtarz Krzyża Św. ( z relikwiami świętych i męczenników) 

więcej>>

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Wilczynie

30 kwietnia przedstawiciele LO o profilu obronnym i Technikum Hodowli Koni reprezentowali naszą szkołę podczas  Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych w Wilczynie. Organizatorem imprezy jest tamtejsze gimnazjum, a jej celem – zaprezentowanie gimnazjalistom możliwie najszerszej oferty szkół średnich. Opiekunem grupy z Zespołu Szkół w Bielicach był Pan Leszek Maciejewski. 

więcej>>

Wycieczka do arboretum i zoo w Poznaniu

W dniu 29 kwietnia uczniowie klas drugich ponadgimnazjalnych, realizujący biologię w zakresie rozszerzonym, uczestniczyli w wycieczce do kórnickiego arboretum i nowego ZOO na Malcie w Poznaniu. Celem wycieczki było przybliżenie systematyki roślin oraz zwierząt. Podczas wycieczki młodzieżą opiekowały się panie Anna Szalaty, Hanna Niedziela i Zofia Śmigielska.

prezentacja>>                                                     galeria>>

Niebezpieczne sytuacje w hotelu

Dnia 29.04.2014r uczennice klasy drugiej technikum hotelarskiego podczas zajęć praktycznych uczestniczyły  w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy  Powiatowej Policji w Mogilnie. Temat spotkania dotyczył sytuacji niebezpiecznych w hotelu. Zaproszeni goście przedstawili różne rodzaje sytuacji zagrażających życiu lub zdrowiu gości i pracowników hotelu, sposoby zapobiegania  i postępowania w przypadkach tj. kradzież, podejrzenie zgonu, zagrożenie pożarowe, napad przy użyciu broni, informacja o podłożeniu bomby.

galeria>>

Jan Paweł II - święty

W dniu 28 kwietnia 2014r. z okazji kanonizacji Jana Pawła II odbył się w naszej szkole „Dzień Papieski”. Obchody rozpoczęły się o godzinie 11:00 uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Proboszcza Jana Korygacza. Następnie ogłoszono wyniki konkursu wiedzy o Janie Pawle II oraz innych konkursów wcześniej przeprowadzonych w naszej szkole i wręczono nagrodzonym uczniom dyplomy oraz nagrody.

więcej>>

Pożegnanie maturzystów

26 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych.  Podczas uroczystości maturzystom zostały wręczone świadectwa i nagrody. Po oficjalnej części pożegnania wszyscy mieli możliwość obejrzenia występu artystycznego przygotowanego przez uczniów z klasy II LO D-B/CH.
Rozstaliśmy się z następującymi klasami:

więcej>>

Wycieczka do browaru w Poznaniu

Dnia 24 kwietnia 2014 klasa III technikum żywienia pod opieką pani Małgorzaty Misch i Kingi Woroch była na wycieczce w ramach zajęć praktycznych w  Browarze Lech w Poznaniu. Celem wycieczki było poznanie procesu technologicznego produkcji piwa, wykorzystywanych surowców i półproduktów  takich jak słód, chmiel, rożne szczepy drożdży i inych. Ponadto uczniowie mieli możliwość poznania zasad działania nowoczesnych maszyn i urządzeń sterowanych systemem komputerowym. Na zakończenie młodzież dokonała łącznie z głównym technologiem oraz opiekunami oceny sensorycznej różnych piw.

galeria>>

TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ NA ZAJĘCIACH Z PRZEWODNICTWA I GEOGRAFII TURYSTYCZNEJ

W dniach 13-16 kwietnia uczniowie klasy pierwszej TOT przebywali na zajęciach edukacyjnych w Karkonoszach. Po dotarciu do Karpacza nic nie wskazywało, że będziemy mieli zajęcia bardzo ekstremalne  Szczególnie zapamiętamy wejście na Śnieżkę i przejście zimowym szlakiem do Strzechy Akademickiej. Dzięki uprzejmości pracowników stacji meteorologicznej na Śnieżce mieliśmy okazję obejrzeć ich codzienną pracę, a jednocześnie być na wysokości 1613 m n.p.m.

Pozostawiliśmy na pamiątkę TOTKA ze śniegu, ale pewnie już niedługo się rozpłynie. Było ekstremalnie i fantastycznie.

galeria>>

Nasi uczniowie na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Dnia 11.04.2014 odbył się okręgowy etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Karolewie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Małgorzata Barczak z klasy 4 TŻ (blok: żywienie człowieka i gospodarstwo domowe), Wojciech Nowiński z klasy 4TR (blok: produkcja roślinna), Rafał Woźniak z klasy 4 TR (blok: produkcja zwierzęca), Mikołaj Kulpa z klasy 4 TE (blok: agrobiznes) i Tomasz Kulpa z klasy 1 TMR (blok: mechanizacja rolnictwa). Wszyscy reprezentanci naszej szkoły zdobyli wysokie wyniki, a do centralnego etapu olimpiady dostał się Mikołaj Kulpa. Serdecznie gratulujemy uczestnikom, a Mikołajowi życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

powiększ zdjęcie>>

,, Żyj smacznie i zdrowo” - warsztaty kulinarne

Dnia 10 kwietnia w pracowni technologii gastronomicznej odbyły się warsztaty kulinarne ,, Żyj smacznie i zdrowo” przeprowadzone przez uczniów klasy III TŻ pod okiem nauczycieli zespołu gastronomiczno-hotelarskiego dla uczniów szkoły podstawowej z Wszednia. Zajęcia odbyły się w dwóch etapach w pierwszym uczniowie poprzez pogadankę, konkursy i film edukacyjny zapoznali się z zasadami prawidłowego odżywiania.

więcej>>

Pozytywnie zakręceni

10 kwietnia 2014 r. w internacie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „ Pozytywnie zakręceni” Celem akcji była zbiórka nakrętek, które zostały przekazane na cele charytatywne. W konkursie uczestniczyli wszyscy wychowankowie.

więcej>>

,,Na najsmaczniejszy i najpiękniejszy wypiek wielkanocny” - konkurs

Dnia 9 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ,,Na najsmaczniejszy i najpiękniejszy wypiek wielkanocny”. Udział wzięli uczniowie klas gimnazjum, liceum, szkoły zawodowej oraz technikum. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele oceniając babki i degustując oddawali głosy na poszczególne wyroby. W wyniku głosowania

więcej>>

Z VAT za pan brat

9 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z pracownikami Urzędu Skarbowego w Mogilnie. Panowie opowiedzieli m.in. o podatku dochodowym oraz o podatku VAT i o rejestracji własnej działalności gospodarczej. Zachęcali również do internetowego wysyłania zeznań podatkowych. Spotkanie to z pewnością przybliżyło uczniom wiedzę w tym zakresie.

galeria>>

Centrum nowoczesności młyn wiedzy

Dnia 9 kwietnia br. klasa I ZSZ kucharz/mechanik uczestniczyła w wycieczce  do Torunia. Gdzie uczniowie zwiedzali Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Celem wycieczki było  przekazywanie wiedzy w sposób interaktywny. Można było osobiście przeprowadzać eksperymenty i stać się na chwilę prawdziwym naukowcem – jest to najlepsza i najciekawsza forma nauki.

galeria>>

" AKTYWNIE I EKSTREMALNIE ROZWIJAMY SKRZYDŁA"

Kolejne emocjonujące zajęcia pozalekcyjne odbyli uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach. Wykorzystując sprzyjającą aurę udaliśmy się do Parku Linowego aby aktywnie spędzić popołudnie. Przełamanie strachu pozwoliło przeżyć niezapomniane chwile i emocjonujące sytuacje. Niektórzy " rozwinęli wręcz skrzydła".

Organizacją wyjazdu zajęły się Panie Ewelina Luzar i Monika Jerzak.

galeria>>

Potyczki paintballowe.

Wykorzystując wiosenne ciepło i posiadany sprzęt klasy o profilu wojskowym odbywają szereg zajęć pozalekcyjnych związanych z profilem kształcenia. W dniu 7 kwietnia odbyły się zajęcia w czasie, których młodzież rozgrywała potyczki paintballowe.  Zabawa była przednia, a klilka kilka drobnych siniaków potwierdza tylko fakt, że było SUPER

galeria>>

Odnawialne źródła energii

W dniach od 4 do 6 kwietnia maturzyści  z klasy VI TM/TR przebywali na biwaku w Gołąbkach. Wyjazd ten służył podsumowaniu czteroletniej  nauki w ZS Bielice . Uczniowie spędzali czas grając w gry zespołowe, wspominając minione lata . Jedną z atrakcji było wieczorne ognisko . Opiekunami biwaku były Panie Zofia Śmigielska , Hanna Niedziela oraz Katarzyna Barczak.

powiększ zdjęcie>>

Wycieczka do zakładów PESA w Bydgoszczy

Klasa III Technikum Logistycznego w Zakładach PESA SA. w Bydgoszczy.
W dniu 01.04.14 zwiedziliśmy halę montażową zakładów PESA w Bydgoszczy. Poznaliśmy najnowocześniejsze produkty spalinowe i elektryczne pojazdy szynowe produkowane na rynek oraz za granicę.

galeria>>

Odnawialne źródła energii

Grupa nauczycieli z Zespołu Szkół w Bielicach uczestniczyła w projekcie wymiany doświadczeń pod nazwą „Odnawialne źródła energii jako nowy kierunek kształcenia”, w ramach Programu Leonardo da Vinci, zrealizowanego przez Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu. Końcowym etapem projektu bylo Seminarium zorganizowane w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu, na którym dokonano podsumowania projektu.

Prezentacja multimedialna>>

"Nie ma to jak w wojsku......"

manewryTradycyjnie w marcu klasy o profilu wojskowym z Zespołu Szkół w Bielicach miały okazje brać udział w ćwiczeniu przeprowadzanym z okazji Dnia Logistyka w I Pomorskiej Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszym sprzętem będącym na wyposażeniu brygady. Niewątpliwie jedna z największych atrakcji był pokaz dynamiczny obrazujący odparcie ataku nieprzyjaciela na polską bazę w Afganistanie.

Na zakończenie zaś każdy mógł skosztować wojskowej grochówki ugotowanej w kuchni polowej.

Jak zwykle było super!!!

galeria>>

Lekcja biologii po angielsku

W dniu 28 marca nauczyciele biologii (Hanna Niedziela ) i języka angielskiego (Zofia Śmigielska) przeprowadzili lekcję biologi w języku angielskim – Blood – skład i funkcje krwi. Proces ten przeprowadzony został klasie I a gimnazjum . Uczniom bardzo spodobała się ta inicjatywa .W przyszłości przewidziane są kolejne lekcje z tego cyklu .

Konkurs ortograficzny

ortografia28 marca 2014 r. uczniowie Naszej szkoły: Aleksandra Nowakowska, Julia Skowrońska, Adam Jankowiak z kl. I a, KingaNowińska z kl. II a,  Martyna Niedziela z kl. II c, Zofia Erdmann, Szymon Lewandowski z kl. III a wzięli udział w kolejnej edycji konkursu ortograficznego „O wieczne pióro gimnazjalisty”, która odbyła się w Gimnazjum w Mogilnie.
Dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca zdobyła  Zofia Erdmann z kl. III a.
Zosi oraz pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy wysokiego poziomu ortograficznego

59 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

recytacje26 marca 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach powiatowych 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs odbył się w mogileńskim kinie Wawrzyn. Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w różnych kategoriach:

więcej>>

Kolejne sukcesy naszych gimnazjalistów

22 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie odbył się III etap rejonowego konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa”.
W kategorii klas I i II nasi uczniowie odnieśli spory sukces między innymi
Olga Szymkowiak i Monika Dobrzyńska zajęły I miejsce i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego

więcej>>

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W dniu 22 marca grupa maturzystów z klas III LO, IV TM/TR, IV TE/TL, IV TŻ/TH wyruszyła na pielgrzymkę na Jasną Górę. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w Mszy Świętej, podczas której modlili się w intencji zdania matury. Maturzyści mogli zawierzyć swoje prośby przed świętym obrazem Pani Jasnogórskiej. W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzili jeszcze Kościół w  Świętej Annie oraz klasztor w Gidlach, w którym mogli posłuchać o zaistniałych tam cudach i otrzymać cudowne wino. Teraz tylko zostało jeszcze zdać maturę… Opiekunami uczniów byli: p. Hanna Niedziela, p. Zofia Śmigielska, p. Genowefa Joszko, p. Hanka Kryszak, ks. Sławomir Brząkała, p. Mariusz Pisuła i p. Leszek Maciejewski.

galeria>>

Nasi zdolni artyści

piosenkiW dniu 21 marca uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach: Anna Leszczyńska ,Sonia Hornatkiewicz i Jakub Sparniuk wzięli udział w VII Przeglądzie Piosenki Poetyckiej Poszukiwanie ,zorganizowanym z okazji urodzin Jacka Kaczmarskiego. Przegląd odbył się w Centrum Kultury ‘’Scena to dziwna’’ w Gnieźnie. Zorganizowany został we współpracy z Gnieźnieńską  Szkołą Wyższą Milenium oraz Zespołem Państwowych Szkół Wyższych im. Feliksa Nowowiejskiego.

więcej>

>

"Wiosna, ach to ty..."

W dniu 21 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Wiosny. Z tej okazji na 3. lekcji zorganizowano konkurs  karaoke dla szkół średnich , a na 4. godzinie lekcyjnej odbył się słynny teleturniej „Kocham Cię Polsko” dla klas gimnazjalnych. Poza tym każdy z uczniów mógł wykazać się kreatywnością i zaskoczyć swoim przebraniem lub dekoracją klasy. Wszyscy mieli uśmiech na twarzach oraz niesamowite humory.

galeria>>

I szkolna Bielicjada

W dniu 19 marca w Zespole Szkół w Bielicach odbyła się I szkolna Bielicjada dla klas trzecich gimnazjum. Celem imprezy było aktywne spędzenie wolnego czasu oraz praktyczne sprawdzenie swoich wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin życia.

więcej>>

Kamila znów wśród najlepszych

W poniedziałek 17 marca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej. W zmaganiach wzięło udział 118 uczniów z kilkudziesięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju. Wśród uczestników Konkursu była także reprezentantka Zespołu Szkół w Bielicach Kamila Kopeć, uczennica trzeciej klasy Technikum logistycznego.

więcej>>

Kolejne sukcesy naszych uczniów

Kolejne sukcesy zanotowali uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach.
KAMILA KOPEĆ  znalazła się wśród grona finalistów  VI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY LOGISTYCZNEJ. W eliminacjach olimpijskich wzięło udział prawie 7 tysięcy uczniów, a więc tym bardziej cieszy fakt, że nasza uczennica znalazła się w finale.
AGATA KRZEWIŃSKA I MAREK MARUSZAK  z Technikum Obsługi Turystycznej mają za sobą udział w etapie regionalnym OLIMPIADY WIEDZY O TURYSTYCE organizowanej przez UNIWERSYTET ŁÓDZKI. Liczymy na to, że dołączą do grona finalistów tej Olimpiady.

 

Konkurs recytatorski

20 III 2014 r. odbyły się eliminacje do etapu powiatowego konkursu recytatorskiego dla szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Jury w składzie: E. Hibner, J. Maciejewska, L. Maciejewski i M. Walkowiak wyłoniło zwycięzców, którzy będą reprezentować Naszą szkołę 26 III 2014 r.  w  59 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Mogilnie

więcej>>

Dzień Otwarty Szkoły

15 marca 2014 roku w naszej szkole odbyły się DNI OTWARTE. Dla zainteresowanych nauką w naszej szkole, przygotowaliśmy dużo atrakcji oraz informacji o ofercie edukacyjnej. Uczniowie i nauczyciele oprowadzali wszystkich zainteresowanych po terenie szkoły, prezentując poszczególne pracownie, oraz warsztaty. Osoby, które wzięły udział w spotkaniu, mogły sprawdzić się jako kelnerzy, spróbować wypieków i dań przygotowanych przez uczniów z klas żywienia, przeprowadzić eksperymenty chemiczne i biologiczne oraz wziąć udział w zajęciach sportowych. Dla miłośników kultury, w naszej auli, odbył się występ szkolnego kabaretu oraz przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy I gimnazjum w języku angielskim. Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy i zapraszamy do naszej szkoły!

 galeria>>

"Kamienie na szaniec"- nowoczesne ujęcie historii

2W dniu 18 marca 2014 r. uczniowie klas III a, III c, I LO oraz II LO dziennikarskiej i biologiczno-chemicznej mieli okazję wraz z opiekunkami (M. Konieczką, J. Dybicz, E. Hibner i M. Walkowiak) obejrzeć w mogileńskim kinie „Wawrzyn” niezwykle przejmującą filmową interpretację utworu Aleksandra Kamińskiego, pt. „Kamienie na szaniec”.  Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem. Towarzyszyły im nieraz skrajne odczucia, co potwierdza przekonanie, że łączenie historii z nowoczesnym ujęciem tematu budzi zawsze dyskusje. Niewątpliwie film ukazuje ogromy patriotyzm przyjaciół, którym przyszło oddać życie za ojczyznę.

"Masz minutę"

1W dniu 18 marca mieszkańcy internatu kolejny raz mogli wziąć udział w konkursie "MASZ MINUTĘ", zmagania uczestników poszczególnych konkurencji wywoływały salwy śmiechu wśród publiczności zgromadzonej w auli szkoły. Zwycięzcom konkursu został Michał Kopliński.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły Panie Ewelina Banaszkiewicz i Ewelina Luzar.

galeria>>

 

Studniówka 2014

 

Matematyk, chemik i geograf!

Uczeń klasy III a gimnazjum Krzysztof Golis został laureatem konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjum województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2013/2014 z matematyki i geografii oraz finalistą konkursu z chemii. Tytuł laureata daje uczniowi zwolnienie z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Krzysztofowi serdecznie gratulujemy!

Turystyka Przepis na sukces.

Agata Krzewińska z klasy III Technikum Obsługi Turystycznej, jako jedna z 33 osób w Polsce, zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Wybierając Technikum Obsługi Turystycznej Agata ma zamiar związać swoją prace zawodową właśnie z branżą turystyczną, a więc tą gałęzią naszej gospodarki, która przechodzi w ostatnich latach dynamiczny rozwój, i która ma być wg. prognoz tą dziedziną naszej gospodarki, która będzie w kolejnych latach dawała zatrudnienie największej liczbie absolwentów szkół.

Życzymy Agacie sukcesu w etapie centralnym. Uczennica przygotowuje się do startów w Olimpiadzie pod kierunkiem Pani Eweliny Banaszkiewicz

Kolejny sukces naszego ucznia

Krzysztof Golis z klasy III a zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia IX Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów oraz do wojewódzkich etapów konkursów kuratoryjnych z geografii, matematyki i chemii.
Do konkursów ucznia przygotowały:
p. Dorota Moszkowicz, p. Wioletta Opasińska i  p. Wiesława Nowak.

„Wiedza kluczem do sukcesu" - zajęcia unijne

W naszej szkole rozpoczyna się nabór na zajęcia pn. „Wiedza kluczem do sukcesu" realizowane przez Powiat Mogilenski w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1

Siatkarze z ZS Bielice najlepsi w powiecie!!!

Drużyny siatkarzy - gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych - zajęły I miejsca w zawodach powiatowych w piłkę siatkową. Ciężkie treningi chłopców przyniosły wyczekiwany sukces i radość wśród nauczycieli wychowania fizycznego, ale nie tylko. Cała szkoła „pęka” z dumy. Gratulujemy zawodnikom!

więcej>>

Sukcesy gimnazjalistów w konkursie "Liga Zadaniowa"

Uczniowie klas I i II gimnazjum zakwalifikowali się do rejonowego etapu konkursu matematycznego ,,Liga Zadaniowa’’.

więcej>>

Gimnazjaliści w klasztorze

W dniu 12.03.2014 r. uczniowie klas:  Ia i II a gimnazjum uczestniczyli w wycieczce programowej do klasztoru w Mogilnie. Celem wyjazdu było poznanie stylów architektonicznych różnych epok, których ślady można znaleźć w miejscowym,  pobenedyktyńskim zespole klasztornym.

więcej>>

Wampiriada 2014

Dnia 12 marca 2014 roku Bielice po raz kolejny odwiedził autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy oddział w Inowrocławiu. Uczniowie Zespołu Szkół jak zwykle bardzo chętnie uczestniczyli w honorowym oddawaniu krwi zorganizowanym przez Panią Magdalenę Paternogę. Każdy uczestnik Wampiriady z niecierpliwością czekał na swoją kolej. Pomimo ogromnego zainteresowania tylko 47 ochotników spełniło kryteria, aby móc oddać krew. Wszystkim Wampirkom bardzo gorąco dziękujemy za oddanie tego niezwykle drogocennego leku.

galeria>>

Poznajemy zabytki naszego regionu

W dniu 11 marca 2014 r. grupa uczniów z klasy II c i II d gimnazjum pod opieką p. Lidii Pisuły uczestniczyła w wycieczce do Klasztoru Braci Mniejszych w Mogilnie. Z historią klasztoru zapoznał nas przewodnik, p. Zenon Popiołek. Swoją opowieść ubarwił ciekawostkami. Na zakończenie naszego pobytu w klasztorze, zostaliśmy zaproszeni do refektarza na spotkanie z Ojcem Szymonem, który opowiedział  historię zgromadzenia kapucynów. Wróciliśmy zadowoleni z tej „żywej lekcji historii” i pełni wrażeń.

"Dzień zdrowego odżywiania"

7 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się po raz trzeci  Dzień zdrowego odżywiania. Tematem tegorocznej edycji, w której wzięli udział zarówno uczniowie gimnazjum jak i klas ponadgimnazjalnych, była: Rola produktów zbożowych w żywieniu

 

więcej>>

Usamodzielnij się!

6 marca 2014 roku klasy maturalne oraz I i II dziennikarskie uczestniczyły w spotkaniu z dziennikarzami. Miało ono na celu zapoznać młodzież z różnymi typami studiów oraz pomóc im prawidłowo wybrać kierunek. Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym mają się kierować wybierając konkretny kierunek oraz jak skutecznie starać się o stypendia. Uczęszczający do klas dziennikarskich mieli niepowtarzalną okazję do zadania nurtujących ich pytań, osobom pracującym w tym zawodzie. Spotkanie poszerzyło wiedzę wszystkich uczestników o wiadomości dotyczące życia oraz usamodzielnienia się po ukończeniu szkoły średniej. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się tegorocznym maturzystom.

galeria>>

Przewodnicy w Toruniu

W dniu 1 marca 2014 grupa uczniów klasy III TOT odbyła zajęcia z przewodnictwa w ramach zajęć dodatkowych finansowanych przez UE. Zajęcia odbyły się w Toruniu. Wcielając się w rolę przewodników poznaliśmy najważniejsze zabytki Torunia- Krzywy Dom, Ratusz Staromiejski, Ruiny Zamku Krzyżackiego, kościoły Św. Jana i Mariacki. Obejrzeliśmy też wystawę Muzeum Halika, znanego podróżnika urodzonego w Toruniu. Oczywiście nie omieszkaliśmy sprawdzić gdzie urodził się Mikołaj Kopernik.
Zajęcia przeprowadziła Pani Ewelina Banaszkiewicz

galeria>>

PMam Haka Na Raka - koniec I etapu

28 lutego skończył się pierwszy etap programu MHNR7.  Jagoda Mądrowska, Aleksandra Fangerog, Grażyna Urban, Anna Waleczkowska i Magdalena Kurdys (zespół hakowiczek z  klasy I LO) przeprowadziły w  czasie dwóch miesięcy działalności  spotkania z rodzicami uczniów ZS w Bielicach oraz SP w Gębicach, zorganizowały  na terenie Gębic i Marcinkowa Dzień Hakowicza, spotkały się z paniami z KGW w Marcinkowie oraz członkami Klubu Seniora i słuchaczami UTW z Mogilna.

więcej>>

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28 lutego 2014 r. delegacja uczniów naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Mogileńskiej. Święto to jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00, a po części oficjalnej uczestnicy przeszli do kina „Wawrzyn”, w którym zaprezentowano wystawę pt. „Bohaterowie Wyklęci” oraz filmy: „Żołnierze Wyklęci” i „Ostatni”.

galeria>>

Kocham Cię Polsko !

W dniu 27 lutego 2014r. mieszkańcy internatu spotkali sie w auli szkoły aby rozegrać emocjonujący turniej wzorowany na telewizyjnym KOCHAM CIĘ POLSKO

więcej>>

Królewna Śnieżka dla najmłodszych

W dniu 26.02. członkowie koła teatralnego w języku angielskim, pod opieką pani prof. Zofii Śmigielskiej zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne i językowe przedszkolakom z Bielic. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „Królewna Śnieżka” w wersji polsko-angielskiej.

więcej>>

Zawody w tenisa stołowego

25 lutego 2014 r. uczniowie z Zespołu Szkół z Bielic brali udział w drużynowych mistrzostwach powiatu w tenisie stołowym klas gimnazjalnych w hali sportowej „stary Sokół” w Mogilnie.
Męska reprezentacja w składzie: Wojtek Durski, Grzegorz Kulpiński zajęli II miejsce.
Żeńska reprezentacja w składzie: Monika Cieślewicz, Weronika Budziak zajęły III miejsce.

galeria>>

TOT - zajęcia z przewodnictwa

W dniu 23 lutego 2014 klasy I i III TOT wzięły udział w zajęciach z przewodnictwa do czego najlepszą okazją były obchody  Światowego Dnia Przewodnika. W ciągu kilku godzin zwiedziliśmy dwa wspaniałe zabytki naszego powiatu- kościoły pod wezwaniem Św. Prokopa i Św. Trójcy w Strzelnie. Mogliśmy podziwiać ślady historii zatrzymane w romańskich murach oraz nabyć wiedzę, która zaowocuje w przyszłości.

Opiekunami w czasie zajęć byli Pani Ewelina Banaszkiewicz i pan Hieronim Banaszkiewicz

galeria>>

O pułkowniku Kuklińskim

W dniu 20 lutego br. grupa uczniów naszej szkoły wybrała się  do kina Wawrzyn w Mogilnie. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli film pt. Jack Strong w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Jest to oparta na faktach  opowieść o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim, który  będąc w samym środku systemu,  samotnie podejmuje batalię przeciw Sowietom. Planując manewry Układu Warszawskiego, orientuje się, że Amerykanie odpowiedzą kontratakiem na terytorium Polski. Dzięki swojej determinacji  rozpoczyna wieloletnią współpracę z CIA, co zagraża życiu jego i jego rodziny.
Film był bardzo emocjonujący  i  wszyscy oglądali  go z zainteresowaniem. Opiekunami wycieczki byli: pani Joanna Dybicz, pani Magdalena Walkowiak oraz pan Marcin Leśniewski.

więcej>>

Wasztaty Taneczne

Dnia 14-15 lutego na terenie  naszej szkoły odbyły się warsztaty taneczne dla młodzieży z zespołu „Białe Kujawy” oraz zaprzyjaźnionego zespołu „Strzecha”  z Trzemeszna. Warsztaty rozpoczęły się od wczesnych godzin porannych  w piątek i skończyły w sobotę wieczorem. Na zajęciach prowadzonych przez instruktora tańca Mariusza Zielińskiego , młodzież zapoznała się z elementami  hip-hopu, baletu, tańca klasycznego oraz poznała kroki wielu tańców ludowych. Dzięki wspólnej pasji i miłości do tańca , między młodzieżą z dwóch różnych szkół  zawiązały się nowe przyjaźnie. Myślę ,że pot wylany na deskach sali gimnastycznej  przyniesie  efekty w dalszej pracy z młodzieżą.
Opiekun zespołu:Justyna Burzyńska

więcej>>

XXI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej 2014 „Prowincjonalia”

5-8 lutego 2014 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej 2014. „Prowincjonalia” mają charakter konkursu najlepszych polskich filmów fabularnych, telewizyjnych i dokumentalnych o tematyce wiejskiej i małomiasteczkowej oraz kina oryginalnego i artystycznego, w którym dominuje świat prostych, uniwersalnych wartości.

więcej>>

Mam Haka Na Raka - spotkanie z uczniami szkoły w Marcinkowie

W dniu 29 stycznia 2014 roku dziewczęta zaangażowane w realizację założeń 7 edycji programu Mam Haka Na Raka przeprowadziły Dzień Hakowicza. Rozpoczął się on w Szkole Podstawowej w Marcinkowie o godzinie 1030 spotkaniem profilaktycznym z uczniami klas V i VI. Młodzież otrzymała informacje na temat nowotworów- przyczyn, rozpoznania, diagnozy i leczenia chłoniaków. Spotkanie zakończyło się konkursem, w którym wzięło udział 20 dzieci.

więcej>>

Mam Haka Na Raka - spotkanie z rodzicami uczniów szkoły w Marcinkowie

W ramach działań w regionie, uczestniczki MHNR7 z naszej szkoły tj. A. Fangerog, A. Waleczkowska, G. Urban i J. Mądrowska, przeprowadziły w dniu 28.01. 2014r. spotkanie z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Marcinkowie. Podczas prezentacji przekazały najważniejsze informacje na temat chłoniaków- grupy nowotworów układu limfatycznego, tj. objawów towarzyszących chorobie, sposobów  rozpoznawania i diagnozy, prawdopodobnych przyczyn  oraz leczenia i zapobiegania. Spotkanie zakończyło się rozdaniem ulotek oraz zbieraniem podpisów pod deklaracją Zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego.

więcej>>

Dzień Patrona na wesoło...

W dniu 21 stycznia 2014r. w Zespole Szkół w Bielicach został zorganizowany Dzień Patrona. Szkoła nosi imię Powstańców Wielkopolskich, więc z okazji 95-tej rocznicy wybuchu powstania uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali szereg atrakcji, by upamiętnić wydarzenie i krzewić  postawy patriotyczne. Imprezy odbywały się przez cały dzień w auli szkolnej oraz w poszczególnych salach lekcyjnych.

więcej>>

Mam Haka Na Raka - 7 edycja

Wystartowała 7 edycja Ogólnopolskiego Programu Mam Haka Na Raka. W skład zarejestorwanej drużyny wchodzą dziewczęta z klasy I LO- Aleksandra Fangerog, Anna Waleczkowska, Jagoda Mądrowska, Magdalena Kurdys i Grażyna Urban, pod opieką pani Anny Szalaty. Hakowiczki będą działać w regionie do końca lutego 2014r.

więcej>>

Dzień Patrona Szkoły

21 stycznia 2014 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Naszej Szkoły. Z tej okazji delegacja uczniów i nauczycieli złożyła kwiaty pod POMNIKIEM POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH w Gębicach, który został oficjalnie odsłonięty 28 grudnia 2013 r. Krótką relację z odsłonięcia pomnika można obejrzeć klikając poniższy link.

reportaż>>                                              galeria>>

Wizyta w DPS w Skubarczewie

W dniu 21 styczni 2014 r.  odwiedziliśmy pensjonariuszy DPS w Skubarczewie . Wizyta miała charakter noworoczny . Młodzież ofiarowała mieszkańcom DPS przygotowane wcześniej na zajęciach w internacie drobne upominki noworoczne. Przygotowaliśmy  też krótki występ połączony ze wspólnym śpiewaniem kolęd.  Wyjazd przygotowały panie Hanna Patulak – Ruta i Ewelina Luzar

galeria>>

Kamila Kopeć z Bielic w gronie finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

51 uczniów z 37 szkół ponadgimnazjalnych wywalczyło miejsce w finale VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Tegoroczni finaliści pokonali niemal 7 tys. konkurentów, wykazali się dużą pracowitością, wiedzą i opanowaniem. Przed nimi jeszcze jedna próba – ta najważniejsza. Przystąpi do niej także Kamila Kopeć uczennica klasy 3 TL. Finał olimpijskich zmagań odbędzie się 7 marca 2014 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

więcej>>

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

15 stycznia 2014r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjazd dał możliwość uzupełnienia i rozszerzenia wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin, szczególnie przedmiotów matematyczno przyrodniczych, a jednocześnie zapewnił doskonałą zabawę. W programie zwiedzania było sześć wystaw stałych, Teatr Robotyczny .......

więcej>>

Spotkanie na boisku

14 stycznia 2013 w naszej szkole odbył się mecz piłki siatkowej, w którym udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz absolwenci naszej szkoły. Pierwszy set należał do absolwentów naszej szkoły, którzy pokonali uczniów 25 do 21.

więcej>>

Wycieczka do SANPLASTU

W dniu 13.01.2014r. klasy II TL i III TL udały się na wycieczkę do firmy SANPLAST w Wymysłowicach. Uczniowie zostali zapoznani z historią firmy oraz jej rozwojem na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Prześledzili oni  cykl produkcji wanien, kabin prysznicowych i brodzików.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć działy : produkcji, montażu, lakierowania, kontroli jakości, pakowania i magazyny. Jeden z pracowników firmy, który był naszym przewodnikiem przekazał nam bardzo wiele ciekawych informacji w sposób przystępny. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki, tym bardziej, że na koniec każdy otrzymał drobny upominek.

galeria>>

Patronat Akademii Obrony Narodowej

W dniu 12 stycznia 2014 roku w Warszawie, Dyrektor Hieronim Banaszkiewicz, podpisał porozumienie o objęciu patronatem klas mundurowych przez AKADEMIĘ OBRONY NARODOWEJ. Z ramienia AON porozumienie Podpisali- dr Aneta Nowakowska- Krystman oraz Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego - płk dr hab. Inż. Maciej Marszałek........

Spotkanie z europosłem

Nasza szkoła w piątek 10 stycznia miała zaszczyt gościć eurodeputowanego z ramienia socjaldemokratów Janusza Zemke. Poseł wygłosił prelekcje na temat filarów Unii Europejskiej. Przybliżył uczniom klas maturalnych główne założenia wspólnoty. Po krótce omówił sposoby dbania o bezpieczeństwo obywateli, miejsca pracy dla nich, oraz w jaki sposób dysponuje się Funduszami Europejskimi. Mieliśmy także okazję dowiedzieć się jakie korzyści płyną dla Polski z członkostwa w Unii. Poseł Zemke przywiózł także upominki dla klas sportowo-obronnych oraz klas logistycznych. Były to foldery reklamowe oraz informacje na temat rodzajów broni w Polskim Wojsku, a także kalendarz z modelami najnowszych samochodów sportowych.

galeria>>


Archiwum
2 0 1 3 / 2 0 1 4 I

2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne


Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna


Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski
w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu
Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski

/
schronisko Samotnia
Copyright © 2011 ŁJ SM