Zespół Szkół w Bielicach zaprasza!     Zasady naboru do naszych szkół w odsyłaczu "rekrutacja".   Przedstawiamy nową ofertę edukacyjną!

 
powiększ>>
więcej informacji w odsyłaczu - szkoła>typy szkół>>

Oferta edukacyjna

Zespół Szkół w Bielicach przedstawia bogatą ofertę edukacyjną dla absolwentów gimnazjum. Zapraszamy wszystkich chętnych do:

Technikum:
  Obsługi Turystyczne
j >>     
  Hodowli Koni >> 
  Żywienia i Usług Gastronomicznych >>

  Hotelarskie
>>
  Rolnicze
>>
  Mechanizacj Rolnictwa
>>
  Pojazdów Samochodowych >>
  Mechaniczne >>
  Ekonomiczne >>
  Logistyczne >>

Liceum Ogólnokształcącego o profilu:
  obronnymj
>>
 
 dziennikarskim >>
  biologiczno - chemicznym >>
  j
ęzykowym (j. angielski) >>

Zasadniczej Szkoły Zawodowej:
  kucharz >>
  mechanik - operator pojazdów i maszyn rol. >>
  rolnik >>

więcej>>

 

W nagraniu wzięło udział 458 uczniów ZESPOŁU SZKÓŁ w Bielicach. Nagrań dokonano w maju 2013
przy olbrzymim zaangażowaniu uczniów Zespołu Szkół. Dziękujemy:-)
Wykorzystano utwór zespołu ENEJ- Tak smakuje życie.
Pomysł- Ewelina Banaszkiewicz i Bartek Rólski
Realizacja klipu- Paweł Fąferek

Nowe kursy kwalifikacyjne

Zgodnie ze zmianami w systemie kształcenia zawodowego Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach od 1 września 2013r. organizuje bezpłatne kursy kwalifikacyjne zawodowe, w ramach następujących kwalifikacji:
- T.11 – Planowanie i realizowanie usług w recepcji
- A.35 – Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji
                                    - R.3 – Prowadzenie produkcji rolniczej
                                   - T.13 – Planowanie i realizacja imprez i usług turystycznych
                                   - T.6 – Sporządzanie potraw i napojów
                                   - R.19 – Organizacja chowu i hodowli koni

więcej>>

Zakończenie roku szkolnego

Fotorelacja z uroczystości zakończenia roku szkolnego >>

Zakończenie kursu spawalniczego

W roku szkolnym 2012/2013 chętni uczniowie szkoły zawodowej uczęszczali na dodatkowe zajęcia ze spawania.Najlepsi przystapili do egzaminu pod nadzorem Instytutu Sawalnictwa w Gliwicach. Egzamin zdało 10 uczniów uzyskując certyfikat spawacza pachwinowego, blach i rur. Szkolenie odbywało się bezpłatnie w ramach projektu "Kapitał Ludzki"
W rokuszkolnym 2013/2014 szkolenie będzie kontynuowane. Zachęcamy do korzystania z możliwości poszerzenia swoich kwalifikacji zawodowych

galeria>>

Zwiedzanie skansenu w Lednogórze

Pod koniec roku szkolnego, tak by przywitać się z nadchodzącym latem, uczniowie klasy 2d i 2c wybrali się z paniami Martą Tollak-Łożyńską i Ewą Śniegowską na zwiedzanie skansenu w Lednogórze oraz Muzeum Pierwszych Piastów. Pogoda dopisała, humory również, w końcu za chwilę wakacje!

galeria>>

Wycieczka na targi rolnicze w Budziejewie k.Mieściska

26 czerwca 2013 klasy I TR III TR i I TMR uczestniczyły w Targach Rolniczych w Budziejewie. W programie: prezentacja poletek doświoadczalnych, wykłady tematyczne naukowców z UP Poznań, seminaria na temat uprawy rzepaku i zbóż, prezentacja odmian roślin uprawnych oraz koncernów nawozowych i pestycydowych, indywidualne doractwo naukowców.
Opiekunowie: R. Żółkiewicz, R. Bednarz, W. Kowal, R. Jakubowski

galeria>>

"Białe Kujawy" w Inowrocławiu

Dnia 23 czerwca  zespół Białe Kujawy wystąpił podczas pieśni i tańca w Inowrocławiu. Zespół wystąpił na solankach jako gośc specjalny, zachwycając swoim tańcem przybyłą widownię. Oprócz występu tanecznego, konkurs wianków świętojańskich-wyróżnienie.
Opiekun zespołu: Justyna Burzyńska,
Instruktor tańca: Mariusz Zieliński,

więcej>>

Kiermasz książek

21 czerwca w naszej szkole odbył się KIERMASZ KSIĄŻEK zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Młodzież mogła sprzedać niepotrzebne już podręczniki i zakupić te, z których będzie uczyć się w przyszłym roku szkolnym. Przedsięwzięcie spotkało się jednak z bardzo małym zainteresowaniem ze strony uczniów. Czyżby wszyscy chcieli uczyć się od września z nowych podręczników?

Konkurs historyczny

20 czerwca 2013 r. w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie odbyło się podsumowanie 9. Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Zabytki naszego regionu”, obecna edycja przebiegała pod hasłem „Kolej w regionie – ważne wydarzenia historyczne, architektura, wspomnienia.”
W tym konkursie wzięły udział 2 uczennice z naszej szkoły: Irena Borucka z kl. III C gimnazjum i Magdalena Szeszycka z kl. II LO.

więcej>>

Wycieczka rowerowa do Żabna

Dnia 17.06.2013 roku uczniowie klasy I c gimnazjum brali udział w wycieczce rowerowej na korty tenisowe do Żabna. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów klasy sportowej z elementami tenisa ziemnego oraz rekreacyjną formą spędzania czasu wolnego, poprzez zabawy i gry ruchowe  .Pogoda dopisała, dzięki temu młodzież mogła aktywnie spędzić czas  na świeżym powietrzu. Zajęcia  na kortach prowadziła pani Karolina Kozicka zapoznając  wszystkich z zasadami gry w tenisa,trzymaniem rakiety, rodzajami uderzeń . Po zajęciach młodzież skosztowała pyszne kiełbaski z grila przygotowane przez panie:Burzyńską i Malczewską.

galeria>>

II edycja turnieju "Masz minutę"

13 czerwca w internacie zorganizowano II edycję turnieju Masz minutę. Młodzież konkurowała w szalonych konkurencjach takich jak ułożenie jak najwyższej wieży z jabłek , przenoszenie słomką cukierków czy ułożenie na czole wieży z ciasteczek. Do walki o puchar stanęli m.in. innymi uczniowie z klas I i II sportowo – obronnej. Śmiechu było co nie miara, pogoda dopisała a Mistrzem w II edycji Masz Minutę został Bartek Kowalczyk z II LO sportowo-obronnej. II miejsce wywalczyła Patrycja Wesołowska z I klasy sportowej. III miejsce przypadło Dance Bresch  z klasy II sportowej. Zawody przygotowały Panie Ewelina Banaszkiewicz i Ewelina Luzar.

galeria>>

Gala finałowa programu "Mam haka na raka 6"

13 czerwca  2013r. uczennice z klasy I LO- Aleksandra Kryszak, Marta Wieczorek, Lidia Papis, Klaudia Gwiazda i Martyna Wernar, pod opieką Anny Szalaty- uczestniczyły w Gali Finałowej programu Mam Haka na Raka 6. Zaproszenie otrzymały te drużyny, które po zakwalifikowaniu się do drugiego etapu programu, przygotowały projekt kampanii społecznej poświęconej profilaktyce czerniaka skóry.  Jurorzy ocenili przesłane materiały, tj. spot TV, reklamę radiową, koncepcję kampanii, plakat, storyboard, hasło główne......

więcej>>

II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej

W dniu 11 czerwca 2013 r. odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej. Uczniowie wrażliwi na piękno poezji obcojęzycznej mieli okazję zaprezentować utwory angielskich twórców. Najpiękniej recytowała Iwona Wilk, uczennica klasy I ZSZ kucharz, zdobywając I miejsce.

więcej>>

Międzyszkolny Przegląd Kabaretowy „RECHOT”,

W dniach 6 – 8.06. 2013r. w SGGW w Warszawie odbył się finał centralny XXXVII OWiUR. W tej olimpiadzie brali również udział uczniowie naszej szkoły. Reprezentowali szkołę w 3 blokach tematycznych:  
                                     - blok produkcji zwierzęcej – Szymon Szajda z klasy IV TR
                                     - blok agrobiznesu – Mikołaj Kulpa z klasy III TE
                                     - blok mechanizacji – Bartłomiej Sroczyński z klasy II TM.
Mikołaj Kulpa uzyskał tytuł Laureata, a szymon Szajda i Bartłomiej Sroczyński tytuł finalisty
Wszystkim serdecznie gratulujemy

Międzyszkolny Przegląd Kabaretowy „RECHOT”,

Międzyszkolny Przegląd Kabaretowy „RECHOT”, to impreza wyczekiwana z niecierpliwością przez szkolnych kabareciarzy naszego powiatu. Czwarta edycja przeglądu odbyła się 13 czerwca w Zespole Szkół w Bielicach. Grupy kabaretowe, które wzięły udział w przedsięwzięciu to:   „RODZYNKI BASINKI” (Zespół Szkół w Strzelnie), „ME GUSTA” (Zespół Szkół w Mogilnie) i „POD TYTUŁEM” (Zespół Szkół w Bielicach).

więcej>>

Plan filmowy w szkole

Oj działo się działo w naszej szkole 24 maja. Od rana wielkie poruszenie spowodowane kręceniem naszego Lip Dub’a. Nie sposób przecenić wielkiego zaangażowania klas, które w sobie tylko wiadomy sposób zniosły do szkoły całą masę rekwizytów, przebrań i innych gadżetów, które były potrzebne w czasie kręcenia filmu. Z wielkim zaangażowaniem malowano twarze, znoszono wanny, materace, płetwy i inne. No a potem ruszyło kręcenie scen. Mimo chłodu na dworze wszyscy zagrali swoje role wzorcowo, można by powiedzieć, że oskarowo J


W galerii kilkanaście migawek z przygotowań, a już za chwilkę premiera filmu>>

Sukces piłkarzy w Coca Cola Cup 2013.

Piłkarze naszego gimnazjum wyśmienicie spisali się w tegorocznej edycji turnieju Coca Cola Cup, czyli największej imprezy piłkarskiej w Polsce.
W pierwszej rundzie potwierdzili swoją dominację w powiecie wygrywając wszystkie mecze z gimnazjami ze Strzelna Mogilna i Dąbrowy. Następnie wygrali drugi turniej eliminacyjny, po którym czekali na rywala w meczu barażowym. W barażu pokonali gimnazjum nr 11 z Włocławka 5:1 i można się było cieszyć z awansu do najlepszej „szesnastki” w województwie.

więcej>>

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

4 czerwca 2013 r. odbył się 14 Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Strzelnie. Naszą szkołę reprezentowali:
- gimnazjum: Zofia Erdmann, Szymon Lewandowski (II a ), Martyna Skowron,
   Marta Ruszkiewicz (III a);
- szkoły średnie: Anna Dobrzyńska, Ewa Koper, Kinga Marczewska (I LO),
                                 Agnieszka Farynowska(I TL), Marta Turek (III TL).

Znajomość ortografii a zarazem kultywowanie patriotyzmu potwierdzili:
Szymon Lewandowski - zajął I miejsce,
Martyna Skowron - zajęła III miejsce;
Anna Dobrzyńska - zajęła II miejsce,
Ewa Koper zajęła - III miejsce.

 

Dzień sportu

3 czerwca 2013 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu. Samorząd Uczniowski, w porozumieniu z dyrekcją i opiekunami, przygotował kilka konkurencji sportowych , zarówno dla naszych uczniów, jak i przedszkolaków.

więcej>>

Bezbłędna jazda naszej amazonki

1-2.06.2013 w Kobylarni odbyły się zawody regionalne w skokach. Naszą szkołę reprezentowała na nich Mirosława Gdaniec na Krecie. Wszystkie cztery parkury, w których uczestniczyła przejechała bez punktów karnych.
Gratulujemy!

Na zawodach w Budzisławiu Kościelnym (8.06) naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy I THK - Mirosława Gdaniec oraz Kacper Gotowała. Mirce udało się zająć II miejsce w najwyższym konkursie tych zawodów.

Gratulujemy!

więcej>>

Spływ w Borach Tucholskich

W dniach 27-29 maja 2013r. uczniowie klas I TH/THK oraz I i II LO pod opieką nauczycieli Karoliny Kozickiej, Ewy Hartwich i Tomasza Wyziny uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo- turystycznej w Borach Tucholskich. Głównym celem wyjazdu był spływ kajakowy rzeką Wdą. Trasa rozpoczynała się w miejscowości Błędno, a kończyła się w Tleniu. Długość rzeki, która została pokonana to 26 km.

galeria>>

Wycieczka w Karkonosze

W dniach 23.05 - 26.05.2013 uczniowie klasy II THK/TR odbyli kolejną wspaniałą wycieczkę do Szklarskiej Poręby i Karpacza. Pogoda dopisała, wrażeń wiele, było fajnie, zbieramy pieniądze na następny wyjazd.
Opiekunami byli wychowawca Roman Żółkiewicz i Roman Bednarz.

galeria>>

Sukces Jakuba Mądrowskiego

Jakub Mądrowski z klasy Ic gimnazjum uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2013.

 

więcej>>

Szkolny konkurs matematyczny

22 maja 2013 roku odbył się Szkolny konkurs matematyczny dla klas pierwszych i drugich gimnazjum. W konkursie wzięło udział 35 uczniów.
Zwycięzcami zostali.......

więcej>>

Sport po lekcjach

W dniu 21 maja 2013 roku, w ramach aktywnego spędzania czasu wolnego wychowankowie Internatu uczestniczyli w zajęciach sportowych zorganizowanych przez wychowawczynię Panią Ewelinę Luzar i Panią Monikę Jerzak.
Konkurencje miały zapewnić młodzieży wiele dobrego humoruJ  Ponadto dla wychowanków Dyrektor szkoły zorganizował zajęcia strzeleckie oraz słodki poczęstunek.

więcej>>

Gminny konkurs matematyczny

17 maja 2013 roku w Mogilnie odbył się XIII Gminny Konkurs Matematyczny dla klas drugich gimnazjum. II miejsce w tym konkursie zajęła drużyna klasy II a w składzie:
Zofia Erdmann, Krzysztof Golis i Jagoda Skorupińska. Uczniów przygotowywała pani Dorota Moszkowicz
Gratulujemy!

więcej>>

Ciekawa lekcja geografii turystycznej - Indie

Na lekcję geografii turystycznej do klasy II TOT został zaproszony Pan Przemysław Harędzki. Pan Przemek przez blisko rok mieszkał i  pracował w Hajdarabadzie - mieście w środkowej części wyżyny Dekan, nad rzeką Musi. Podróżnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o swoim pobycie w Indiach – o ludziach, kulturze, jedzeniu czy o swojej przygodzie z kinem bollywood. Uczniowie klasy II TOT i II TŻ mieli okazję zobaczyć pokaz zdjęć z wyjazdu. Wykład był tak ciekawy, że młodzież zaprosili Pana Przemka do kontynowania swoich opowieści popołudniu na spotkaniu w Internacie.
Dziękujemy !  

Zapraszamy do galerii, gdzie znajdują się zdjęcia Pana Przemysława Harędzkiego>>

Laureaci konkursu katyńskiego w Warszawie

W dniu 21.05.2013r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Udział brali uczniowie z naszej szkoły,  którzy zostali laureatami konkursu katyńskiego: Paulina Manysiak, Jagoda Skorupińska i Rafał Muzyk. Uczniami opiekowała się p. J. Dybicz.
Konkursowicze mieli okazję zwiedzić gmach polskiego parlamentu:  Sejmu i Senatu, uczestniczyć w spotkaniu z Wicemarszałkiem Sejmu – p. Jerzym Wenderlichem, spotkać przechodzących polityków, m.in. W. Pawlaka, J. Gowina i innych. Kolejną atrakcją był spacer po Krakowskim Przedmieściu i zwiedzanie zabytków Starego Miasta.  Na zakończenie wycieczki,  uczniowie  obejrzeli stadion narodowy.

galeria>>

X Regionalne Targi Rolne w Bielicach

Fotorelacja >>
Filmy>>

 

 

Sukces Agnieszki

11 maja 2013 roku w Toruniu odbył się IV etap "KONKURSU PAPIESKIEGO 2013" (IX edycja) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Byl to jednoczesnie FINAŁ, podczas którego uczennica naszej szkoły Agnieszka Farynowska z klasy I TL wywalczyła III miejsce. Opiekę nad uczennicą sprawowała p. H. Kryszak

 

więcej>>

Biwak

W Dniach 10 -11. 05.2013. grupa wychowanków internatu oraz dwie uczennice naszej szkoły uczestniczyli w biwaku, który zorganizowały wychowawczynie M. Paternoga i H. Patulak– Ruta. Spotkanie odbyło się pod hasłem wychowania w trzeźwości oraz poznawania walorów turystycznych regionu. Młodzież wraz z wychowawcami stacjonowała w GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM w Gaju /k. Przyjezierza.

więcej>>

Wycieczka do Berlina i Tropical Islands

W dniach 8 - 9 maja 2013 roku uczniowie klas: IIIa, IIa i b, Ia,c i d gimnazjum brali udział w wycieczce do Berlina i Tropikalnej Wyspy. Pierwszego dnia zwiedzali stolicę naszego zachodniego sąsiada - Berlin. Zobaczyli między innymi:...

więcej>>

Święto Konstytucji

30.04.2013r. w naszej szkole odbyła się  uroczysta akademia z okazji  222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali montaż słowno-muzyczny przypominający ducha patriotyzmu oraz to, że Konstytucja 3 Maja była wyjątkowym dokumentem w historii Polski, ale też i Europy. W apelu wzięli udział: Marzec A. , Kozłowska D. , Pietrzykowska K. , Samarzewska A. , Wełnitz Z. , Winkiel S. , Fojutowski A. , Przybylski D. oraz chłopcy z kl. I Technikum Rolniczego, którzy część poetycką przeplatali majowymi piosenkami. Oprawę techniczną zapewnił Mądrzak Z

galeria>>

Ekologia w gospodarstwie od A do Z

Przemek Stube z klasy I LO b-ch znalazł się w gronie pierwszych 30 projektów, które uzyskały najwyższą ocenę Komisji Konkursowej - zajął I miejsce za film krótkometrażowy Ekologiczne gospodarowanie.

więcej >>

Warsztaty kulinarne w przedszkolu

25 kwietnia 2013r. uczennice klasy III technikum żywienia wraz z opiekunami prowadziły warsztaty kulinarne dla przedszkolaków w Przedszkolu nr1 w Trzemesznie. Tematem przewodnim było: Znaczenie mleka i jego przetworów w żywieniu dzieci.

galeria>>

Obchody Dnia Ziemi

22 kwietnia  po raz 24 obchodziliśmy w Polsce Dzień Ziemi. W tym roku przebiegał on pod hasłem Elektroodpady - proste zasady. Apel, w którym uczestniczyli uczniowie z wszystkich klas, był formą realizacji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

 

więcej>>

Sukcesy naszych gimnazjalistów w konkursach wojewódzkich

Cztery uczennice naszego gimnazjum doszły do  wojewódzkich eliminacji KONKURSÓW KURATORYJNYCH.  W Wojewódzkim Konkursie Chemicznym, który odbył się  21 marca 2013r. wzięły udział Marta Ruszkiewicz i Martyna Tarczewska z klasy IIIa. Natomiast w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym uczestniczyły Martyna Skowron i Klaudia Tomaszewska również z klasy IIIa.

więcej>>

Sukces naszej uczennicy w zawodach konnych

Podczas niedzielnych (28.04.2013) Zawodów Regionalnych w skokach, odbywających się w Kobylarni, Mirosława Gdaniec - uczennica I klasy THK odniosła niemały sukces. Zwyciężyła w jednym z konkursów, w którym miała aż sześćdziesięciu konkurentów. Zawodniczka naszej szkoły startowała na tych zawodach na dwóch koniach - Krecie i Cersanii, i na żadnym z nich, w pięciu przejazdach nie popełniła żadnego błędu. Gratulujemy!

zdjęcia>>

Uroczystość zakończenia nauki w klasach maturalnych

W dniu 26 kwietnia 2013 roku pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów.  Uroczystość przebiegła w klimacie wspomnień minionych lat. Zarówno przemawiający, pan dyrektor Hieronim Banaszkiewicz, jak i prowadząca, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Beata Stefaniak, nawiązywali  do tego, iż jest to tylko jeden z etapów w życiu, który jest początkiem czegoś nowego, innego. W przypadku naszych absolwentów, po zdanej maturze, będą to studia lub praca.

więcej>>

Sukcesy w konkursach matematycznych

Krzysztof Golis z kl. IIa gimnazjum uzyskał tytuł finalisty konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa”
Olga Szymkowiak i Monika Dobrzyńska z kl. Ia gimnazjum zdobyły III miejsce w konkursie matematycznym „Liga Zadaniowa” w roku szkolnym 2012/2013.
Radosław Bąk z kl. Ia gimnazjum uzyskał wyróżnienie w konkursie matematycznym „Liga Zadaniowa” w roku szkolnym 2012/2013.

więcej>>

Trening otwarty klaczy

24 kwietnia 2013r w hali jeździeckiej naszej szkoły odbył się Trening Otwarty klaczy przebywających w tutejszym Zakładzie Treningowym. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

zdjęcia>>

Festiwal Nauki i Sztuki w Toruniu

W dniu 22 kwietnia 2013 r. uczniowie klasy I TŻ/TR, wraz z opiekunami: panią Paulą Zaćmińską, panią Beatą Tomaszewską i panem Bartoszem Rólskim uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu. Uczniowie odwiedzili Wydział Fizyki oraz Wydział Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika, obejrzeli wystawę dawnego sprzętu komputerowego w Muzeum Informatyki, uczestniczyli w wykładzie „Fizyka ziarenek piasku” oraz pokazie „Rozszerzona rzeczywistość- interaktywne efekty i przyszłość komunikacji człowieka z komputerem”. Na zakończenie wycieczki klasa udała się na seans do kina.

galeria>>

Egzamin gimnazjalny

mini fotogaleria z egzaminu>>

Sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 19-20 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
   - blok produkcji roślinnej – Wojciech Mądry z klasy IV TR
                                     - blok produkcji zwierzęcej – Szymon Szajda z klasy IV TR
                                     - blok agrobiznesu – Mikołaj Kulpa z klasy III TE
                                     - blok żywienia – Małgorzata Barczak z klasy III TŻiGD
                                     - blok mechanizacji – Bartłomiej Sroczyński z klasy II TM.
W    wyniku   eliminacji,   do   etapu   centralnego,   który   odbędzie   się   w    murach   SGGW w Warszawie,  zakwalifikowali się:
                                  - Mikołaj Kulpa, Szymon Szajda i Bartłomiej Sroczyński. Gratulujemy!!!

więcej>>

W górach jest wszystko co kocham ....

W dniu 18 kwietnia dziewczyny z klasy II TOT spotkały się z jednym z najwybitniejszych polskich himalaistów Panem Krzysztofem Wielickim.
W ciągu prawie dwu godzin w zapierający dech w piersiach sposób Pan Krzysztof opowiadał o początkach swojej przygody z górami o wielu wyprawach i towarzyszących im sytuacjach trudnych, tragicznych, a bywało i śmiesznych.

więcej>>

Wycieczka do hotelu i browaru w Poznaniu

18. 04. 2013r. uczniowie klasy III technikum hotelarskiego i żywienia wraz  z opiekunami uczestniczyli w wycieczce programowej do Poznania. Celem wycieczki było poznanie zasad funkcjonowania hotelu ,, Novotel Poznań Malta”. Uczniowie zapoznani się z zakresem świadczonych usług, rodzajem sal konferencyjnych i gastronomicznych oraz z wyposażeniem pokoi. Blisko hotelu znajdują się Termy Maltańskie, których uczniowie nie omieszkali odwiedzić.

więcej>>

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zbrodni Katyńskiej

W dniu  16 kwietnia 2013r. w Starostwie Mogileńskim odbył się Powiatowy konkurs wiedzy  o  zbrodni katyńskiej. Gimnazjum reprezentowały:  Jagoda Skorupińska oraz Monika Maruszak z kl. II a . Reprezentantami szkół średnich byli Paulina Manysiak z kl. I LO dz. i Rafał Muzyk z kl. II LO.
Na podium wśród gimnazjalistów znalazła się Jagoda Skorupińska, zajmując II miejsce. W kategorii drużynowej  uczennice gimnazjum wywalczyły także II miejsce. Natomiast  licealiści zdobyli  I miejsce w kategorii drużynowej. W konkursie indywidualnym II miejsce zajął Rafał Muzyk.
Uczniów przygotowała pani Joanna Dybicz. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Dnia 10. 04. 2013r. uczniowie klasy I technikum hotelarskiego i II technikum żywienia  wraz  z opiekunami uczestniczyli w wycieczce programowej do Poznania.  Pierwszym zwiedzanym miejscem był zakład produkujący kawy ,, Mk cafe”.

Wyjazd I LO do Poznania

10 kwietnia klasa I LO d/b-ch, wraz z opiekunami: panią Anną Szalaty i panią Wiesławą Nowak, uczestniczyła w wyjeździe do Poznania na odbywający się tam Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Uczniowie odwiedzili Wydział Biologii oraz Wydział Fizyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Uczestniczyli w wykładach, m. in. na temat „Skąd bierze się oporność bakterii na antybiotyki?” oraz „Biologia na usługach medycyny- od wielkich odkryć do skutecznych terapii”, pokazie interesujących i zaskakujących doświadczeń chemicznych, licznych wystawach i prezentacjach. Na poszczególnych wydziałach każdy chętny mógł m. in. zbadać swój wzrok, stworzyć własną grę komputerową czy zetknąć się z egzotycznymi gatunkami bezkręgowców. Na zakończenie wizyty w Poznaniu klasa udała się na seanse filmowe do kina.

galeria>>

Wampiry w akcji...

Dnia 10 kwietnia 2013 r. z inicjatywy Magdaleny Paternogi w naszej szkole odbyła się kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Tym razem krew pobierana była w autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy.Podczas poboru udała się zebrać 37 worków z krwią. Jak zawsze akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.

więcej>>

Wycieczka do palarni kawy

Dnia 10. 04. 2013r. uczniowie klasy I technikum hotelarskiego i II technikum żywienia  wraz  z opiekunami uczestniczyli w wycieczce programowej do Poznania.  Pierwszym zwiedzanym miejscem był zakład produkujący kawy ,, Mk cafe”. Uczniowie mieli możliwość poznania każdego etapu produkcyjnego począwszy do magazynów kawy zielonej przez palenie kawy

więcej>>

Gminny konkurs ortograficzny o "Wieczne Pióro Gimnazjalisty"

4 kwietnia 2013 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu ortograficznego, które wyłoniły reprezentantów  naszej szkoły w ostatecznym etapie konkursu.
Gminny etap konkursu odbył się 9 kwietnia 2013 r. w Gimnazjum w Mogilnie.
Martyna Skowron zajęła III  miejsceZofia Erdmann zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!

więcej>>

Wycieczka do Torunia

Dnia 4 kwietnia 2013 roku uczniowie z klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu Kucharz Małej Gastronomii, wybrali się wraz z wychowawcą Joanną Malczewską na wycieczkę do Torunia. Jedną z atrakcji, którą odwiedzili to „Żywe Muzeum Piernika”, gdzie po wysłuchaniu ciekawej prezentacji  przyszedł czas na pracę, czyli pieczenie pierników. Każdy z uczniów na pamiątkę dostał swój wypiek do domu.
Koleją z atrakcji był spacer po Starym Mieście, gdzie przy Pomniku Mikołaja Kopernika uczniowie upamiętnili swoją obecność na zdjęciu. Następnie wszyscy udali się na film do Cinema City. W drodze powrotnej, każdy podziwiał piękny krajobraz Torunia. Ostatnią atrakcją był posiłek w KFC. Oczywiście nie zabrakło śpiewu, śmiechu i dobrej zabawy. Wycieczka była bardzo udana.

galeria >>

 

Geograficzne zmagania

W marcu b.r. odbył się finał corocznego konkursu „Szkolny Mistrz Mapy”.
Tegorocznym mistrzem został uczeń klasy II LO Adam Śmigielski.
II miejsce zajął uczeń klasy IIIc gimnazjum Radosław Baran,
III - uczeń klasy IIa gimnazjum Krzysztof Golis.
 Mistrzowi i wicemistrzom gratulujemy i zapraszamy do dalszych wędrówek palcem po mapie.

więcej>>

E - warsztaty drużyny MHNR6

27 marca drużyna HAKOWICZEK  z Bielic uczestniczyła on-line w Warsztacie Kreatywnym. Miał on na celu przybliżenie młodzieży technik opracowania kampanii społecznych – od fazy projektowania, po jego realizację oraz przewidywany odbiór społeczeństwa. E-wykłady otworzył organizator programu dr Janusz Meder

więcej>>

Wizyta na poligonie

26 marca uczniowie z klas o profilu obronnym zostali zaproszeni przez żołnierzy z I Pomorskiej Brygady logistycznej do Bydgoszczy gdzie wzięli udział pokazie umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia. Mieliśmy okazję do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym m.in. na misjach w Iraku i Afganistanie. Była okazja do strzelania z pistoletu pneumatycznego, sprawdzenia się w umiejętności udzielania p. pomocy przedlekarskiej i wiele innych atrakcji. Mimo mroźnej pogody rozgrzewało nas słoneczko, a na koniec wspaniała wojskowa grochówka. Jak zwykle było SUPER !!!

galeria>>

Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Bielicach

22 marca odbył się Finał Mistrzostw o ‘’Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Bielicach”. Klasa IV TR wygrała mecz z II TL z wynikiem 25:23. Gra w siatkówkę była bardzo zacięta , natomiast w kategorii dziewcząt najlepszą klasą okazała się klasa III d gimnazjum pokonując I LO 25:7. Mecze były prowadzone przez profesora Tomasza Wyzinę oraz przez profesor Joannę Malczewską. W rozgrywkach w koszykówkę klasa III LO prowadzona przez profesora Tomasza Wonorskiego zwyciężyła z drużyną prowadzoną przez profesor Joannę Malczewską czyli klasę IV TH/TE. W finale chłopców sporą przewagę uzyskała klasa II LO , która pokonała klasę IV TE . Rozgrywki koszykówki prowadzili profesora Tomasza Wonorskiego. Zwycięskie zespoły odebrały pamiątkowe medale i puchary, a pozostałym klasom wręczono pamiątkowe dyplomy. Wszystkim klasom biorącym udział w pucharze serdecznie gratulujemy .

galeria>>

Awans drużyny MHNR6

22 marca na stronie MHNR6 opublikowane zostały wyniki pierwszego etapu programu Mam Haka Na Raka. Drużyna z Bielic  (Klaudia Gwiazda, Aleksandra Kryszak, Marta Wieczorek, Lidia Papis i Martyna Werner) znalazła się wśród 98 zespołów, spośród 556 zarejestrowanych, które awansowały do II etapu programu.

więcej >>

Sukcesy naszych gimnazjalistów w konkursach wojewódzkich

Cztery uczennice naszego gimnazjum doszły do  wojewódzkich eliminacji KONKURSÓW KURATORYJNYCH.  W Wojewódzkim Konkursie Chemicznym, który odbył się  21 marca 2013r. wzięły udział Marta Ruszkiewicz i Martyna Tarczewska z klasy IIIa. Natomiast w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym uczestniczyły Martyna Skowron i Klaudia Tomaszewska również z klasy IIIa. Największy sukces osiągnęła Martyna Tarczewska, gdyż została laureatką turnieju chemicznego, co daje jej możliwość zwolnienia z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego,  zaś pozostałe dziewczęta zostały finalistkami konkursów. W przygotowaniach do reprezentacji szkoły w województwie uczennice były wspierane przez panie Wiesławę Nowak i Ewę Hibner.        
Serdecznie gratulujemy

Pierwszy dzień wiosny 2013

   Fotorelacja>>

 

Kiermasz wielkanocny

Dnia 21 marca odbył się w naszej szkole kiermasz wielkanocny, na którym można było zakupić wszelkiego rodzaju ozdoby świąteczne.  Celem kiermaszu było zebranie pieniędzy na paczki świąteczne dla uczniów naszej szkoły będących w trudniejszej sytuacji materialnej. Sprzedaż smakołyków w dniu „Trzech Kultur” oraz ozdób  świątecznych dały łącznie kwotę 1060 zł. Wszystkich zaangażowanych w tę akcję serdecznie dziękujemy.
Organizatorki
                        A. Pomykała i E. Śniegowska

galeria>>

Wystawa stołów wielkanocnych

Dnia 21 marca 2013r.uczniowie klasy I technikum hotelarskiego i II technikum żywienia pod okiem nauczycieli przygotowali wystawę stołów wielkanocnych. Wystawie towarzyszyła sprzedaż wyrobów cukierniczych, bab i mazurków wielkanocnych wykonanych przez uczniów naszej szkoły o profilu gastronomicznym.

galeria>>

Konkurs recytatorski

Powiatowy turniej recytatorski odbył się 12 marca w Mogilnie. Uczennice kl. I LO odniosły w nim zwycięstwo w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Martyna Werner zdobyła I miejsce, a Lidia Papis –II miejsce. Małgorzata Zmarlak otrzymała wyróżnienie w kategorii uczniów gimnazjum.
Martyna Werner i Lidia Papis wzięły udział w okręgowych zmaganiach recytatorów, odbywających się w dniach 16- 17 marca w Bydgoszczy, podczas których Martyna Werner uzyskała wyróżnienie.
Uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

więcej>>

Dzień Otwarty Szkoły

     Fotorelacja >>

 

 

Technikum Hodowli Koni w akcji...

W dniu 15 marca w naszej stajni odbyła się kwalifikacja klaczy do zakładu treningowego. Konie były prezentowane w stepie, kłusie i pod siodłem. Trening klaczy potrwa dwa miesiące i zakończy się próbą dzielności. W prezentacji klaczy pomagali uczniowie Technikum Hodowli Koni, a oceniała je komisja Polskiego Związku Hodowców Koni.

galeria>>

Dzień Trzech Kultur

15 marca to w naszej szkole dzień poświęcony kulturom krajów z 3 obszarów językowych: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.

 

więcej>>

Gimnazjum w mogileńskim klasztorze

W dniu 12.03.2013 r. uczniowie drugich klas gimnazjum uczestniczyli w wycieczce programowej, której celem było zwiedzanie Klasztoru w Mogilnie .Uczniowie poznali dzieje opactwa benedyktynów, podziwiali romańskie podziemia klasztorne, zwiedzali Kościół św. Jana  i dziedziniec klasztorny. Przebywanie w mogileńskich kryptach dało możliwość nie tylko poznania, ale i przeżycia fragmentu historii średniowiecza. W podróży w przeszłość uczniami opiekowały się panie: Joanna Dybicz, Lidia Pisuła i Anna Stachowiak .

galeria>>

Dzień Mleka

8 marca 2013r. w naszej szkole odbył się dzień zdrowego odżywiania. Tematem tegorocznego apelu, w którym wzięli udział zarówno uczniowie gimnazjum jak i klas ponadgimnazjalnych, była: „Rola mleka w racjonalnym żywieniu człowieka”

 

więcej>>

Kabaret zabawia kobiety

8 marca, kolejny już raz, artyści szkolnego kabaretu „POD TYTUŁEM” wystąpili w Kołodziejewie. Tym razem impreza zorganizowana została z okazji Dnia Kobiet. Miła atmosfera i serdeczne przyjęcie „kabareciarzy” przez organizatorów sprawiły, że występ zakończył się odśpiewaniem wspólnego „sto lat” dla wszystkich Pań.

 

Sekretariat informuje

Wszelkie informacje  związane  z naborem uczniów do szkoły można uzyskać u Pań pracujących w naszym sekretariacie.
Panie, Katarzyna Koplińska i Ewelina Luzar, udzielą niezbędnych informacji telefonicznie lub mailowo

więcej>>

Wizyta w zakładzie karnym w Gębarzewie

5 marca 2013 r. klasa II LO uczestniczyła w wycieczce do Zakładu Karnego w Gębarzewie. Dzięki uprzejmości funkcjonariuszy i pracowników uczniowie zostali zapoznani zarówno ze specyfiką pracy w więziennictwie, jak i samym obiektem zakładu karnego

więcej>>

Szkolny Poliglota 2013

28 lutego w naszej szkole odbył się konkurs językowy Szkolny Poliglota 2013. Odbywał się on w 2 wersjach: angielsko-rosyjskiej i angielsko-niemieckiej. Testy zawierały zadania na rozumienie tekstu czytanego oraz zadania sprawdzające wiadomości gramatyczne.

więcej>>

 

Ranking szkół

Kolejny raz nasza szkoła znalazła się wśród najlepszych szkół  w Polsce. W ogłoszonym przez Rzeczpospolitą i Perspektywy rankingu zajęliśmy 137 miejsce w Polsce i 9 w województwie kujawsko- pomorskim.
TAK TYRZYMAĆ!!!!

 

Kosmetyczka w internacie

Dnia 26 lutego2013 roku w ramach rozwijania zainteresowań odbyły się w internacie zajęcia dla dziewcząt z udziałem kosmetyczki Pani Anity Jasickiej - Molenda i stylistki fryzur Pani Moniki Nowaczyk.

 

więcej>>

Kabareciarze "pełną gębą"

20 lutego 2013 r. członkowie szkolnego kabaretu wraz z opiekunem zorganizowali wyjazd na występ kabaretu HRABI w Gnieźnie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na podstronie koła kabaretowego „POD TYTUŁEM”.

więcej>>

Siatkarze z Bielic najlepsi w Powiecie!!!

1.02.2013r. odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej chłopców klas ponadgimnazjalnych, a w dniu 4.02.2013 zawody powiatowe chłopców klas gimnazjalnych. Ta wyjątkowo zacięta walka miała miejsce w Zespole Szkół w Mogilnie. Poziom gry był wysoki, dlatego nasi siatkarze zajmując I miejsce zasługują na uznanie.

więcej>>

Kabaret w Kołodziejewie

1 lutego 2013 r. nasz szkolny kabaret „POD TYTUŁEM” urozmaicił swoim występem „Dzień Babci i Dziadka” zorganizowany przez Radę Sołecką w Kołodziejewie. Oprócz kabaretu na scenie gościli również: Maciej Krystkowiak oraz uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej. Kolejny występ naszego kabaretu zaplanowany został na dzień 8 marca 2013 r. również w Kołodziejewie.

więcej>>

VI edycja prgramu Mam Haka na Raka

W grudniu 2012r.ruszyła VI edycja ogólnopolskiego programu dla młodzieży  Mam Haka na Raka. W tym roku przewodnim tematem jest profilaktyka groźnego raka skóry, mianowicie czerniaka. W Bielicach uformowała się drużyna w składzie: Marta Wieczorek, Lidia Papis, Martyna Werner, Klaudia Gwiazda i Aleksandra Kryszak. Opiekunem grupy została pani Anna Szalaty. Dziewczęta przygotowują program profilaktyczny  aby edukować mieszkańców naszego regionu, dorosłych, młodzież a także dzieci. Roznoszenie ulotek czy przygotowywanie  prezentacji odpowiednich do wieku słuchaczy,  to sposoby, za pomocą których lepiej można dotrzeć do odbiorców. Działania trwają od końca grudnia do końca lutego.

więcej>>

Warsztaty taneczne

25 – 26 stycznia w Bielicach  odbyły się warsztaty taneczne. W zajęciach wzięła udział młodzież z zespołu Białe Kujawy z Bielic i z Trzemeszna. Celem warsztatów było: pobudzenie wyobraźni ruchowo-słuchowych, integracja zespołów, doskonalenie rytmiki i wcześniej poznanych układów tanecznych.
Opiekunami byli: Mariusz Zieliński, Beata Zielińska, Renata Pałuchna, Justyna Burzyńska

galeria>>

„Pomagamy”- występ na WOŚP

Dnia 13 stycznia na mogileńskiej scenie MDK, aby wesprzeć akcję Jurka Owsiaka, zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Jako pierwsza wystąpiła młodzież z zespołu Białe Kujawy, przygotowana przez pana Mariusza Zielińskiego i panią Justynę Burzyńską, w składzie: Magdalena Kurdys, Kaja Liczbińska, Sonia Hornatkiewicz, Barbara Galas, Katarzyna Pyrzyńska, Małgorzata Barczak, Kacper Kiełpiński, Gracjan Nadolny, Michał Musielski, Wiktor Łykowski i Daniel Filipiak. Następnie na scenie zaprezentował się zespół Butterfly z układem hip-hop, w składzie: Karina Kozak, Oliwia Muszyńska, Julita Kozak, Zuzanna Laskowska, Monika Maruszak, Weronika Budziak, Celina Cyrok, Alicja Myszakowska. Opiekunem zespołu jest pani Justyna Burzyńska.

galeria>>

 Trzej królowie w Strzelnie

Tegoroczne, uroczyste obchody Święta Objawienia Pańskiego w Strzelnie odbyły się z udziałem uczniów naszej szkoły. Kacper Gotowała (I THK) i Kacper Sobkowiak (II THK) konno towarzyszyli barwnemu orszakowi prowadzonemu przez Kacpra, Melchiora i Baltazara.

więcej>>


archiwum
2 0 1 3 / 2 0 1 4 I

2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.p
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne


Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

/
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski

/
schronisko Samotnia


Copyright © 2011 ŁJ SM