Witamy w nowym roku szkolnym

 

 


Na świetny pomysł wpadli w tym roku uczniowie klasy III LO, którzy zrezygnowali z obdarowywania się wzajemnie gwiazdkowymi prezentami na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Trzemesznie. W dniu 21 grudnia przedstawiciele klasy odwiedzili trzemeszeńską placówkę aby przekazać drukarkę i kartę pamięci zakupioną właśnie dla dzieciaków z Domu dziecka. Mamy nadzieję, że fajny gest uczniów klasy III LO znajdzie w przyszłym roku wielu naśladowców.

Apel z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Fotogaleria z uroczystości >>

 

III Dzień z "Panem Tadeuszem"

18 grudnia 2012 roku z okazji 200 rocznicy wydarzeń opisanych przez Adama Mickiewicza w „Panu Tadeuszu” odbył się już III Dzień z „Panem Tadeuszem”
Konkursy przeprowadzali: Krzysztof Kokorzycki oraz Piotr Banaszkiewicz.
Nauczyciele historii:  Pani Joanna Dybicz i Emilia Jankowska zorganizowały konkurs historyczny, składający się z dwóch części. Pierwsza część dotyczyła wiedzy o epoce i życiu Napoleona Bonaparte, natomiast druga życia i twórczości Adama Mickiewicza. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie.........

więcej>>

Gala finałowa kampanii "Drugie życie"

17.12.2012r w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Przysieku odbyła się Gala Finałowa kampanii „Drugie życie”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie z 32 szkół, które zaangażowały się w przedsięwzięcie oraz ich opiekunowie. Z naszej szkoły były to uczennice z klasy II LO- Klaudia Mikołajczyk, Sylwia Szczechowicz, Patrycja Nowicka, Dominika Żytwica i Danuta Bresh.

więcej>>

Przedświąteczne odwiedziny w szkole podstawowej we Wszedniu

W dniu 13.12.2012r. uczennice klasy III TŻ i III TH wybrały się wraz z wychowawcą Panią Kinga Woroch do Szkoły Podstawowej we Wszedniu. Celem wyjazdu było wspólne wypiekanie pierników z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dziewczyny dla poczucie świątecznej atmosfery włożyły mikołajkowe czapki. Dzieci były oczarowane i spotkanie z naszymi koleżankami sprawiało im ogromną radosć. Wszyscy mogli sprawdzić swoje zdolnosci kulinarne. Kreatywnie zdobiono pierniki za pomocą przeróżnych posypek, lukru, czekolady. Duży zapał do pracy zaowocował sporą ich ilością.

więcej>>

Sukces w Konkursie Biblijnym

Po etapie szkolnym i rejonowym nadszedł czas na etap diecezjalny VI Konkursu Biblijnego dla Młodzieży Gimnazjalnej , który odbył się 11 grudnia 2012 r. w Seminarium Duchownym w Gnieźnie. W  tym  roku konkurs przebiegał pod hasłem ,,Apostoł Piotr przewodnikiem na drogach wiary``.  W etapie diecezjalnym brały udział dwie uczennice naszego Gimnazjum : Martyna Tarczewska z kl. III a i Irena Borucka z kl. III c . Obie uczennice walczyły bardzo dzielnie o laur zwycięstwa. Po raz drugi I miejsce zdobyła Irena Borucka. Gratulujemy !  Opiekę nad uczennicami  sprawowała p. H. Kryszak.

   artykuł na stronie Archidiecezji Gnieźnieńskiej>>                                                                  więcej>>

Gimnazjaliści w muzeum przyrodniczym i galerii sztuki w Toruniu

27 listopada klasy II a i III a Gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Pierwszym miejscem do którego dotarli wycieczkowicze było Muzeum Przyrodnicze  Wydziału Biologii i Nauk o Ziemii UMK. Obejrzeli tam zbiory zoologiczne, botaniczne i paleontologiczne. Szczególny zachwyt budziła kolekcja niesamowitych motyli  z rodzaju morpho oraz polskich ptaków chronionych. Uczniowie zaopatrzeni we wrażenia z dziedziny biologii udali się następnie do Galerii Sztuki Wozownia. Brali tu udział w niecodzinnym spektaklu- wystawie multimedialnej Izabelli Gustowskiej „Przypadki Antoniny L… ”   

więcej>>

Warsztaty na temat uzależnień

23 listopada 2012 roku przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie i Towarzystwem Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy zostały zorganizowane warsztaty profilaktyczno edukacyjne dla uczniów z klas II i III gimnazjum. Tematem poruszanym podczas spotkania był mechanizm wchodzenia w uzależnienia przez młodzież, wpływ grupy na jednostkę oraz umiejętność bycia asertywnym przy jednoczesnym utrzymaniu szacunku grupy rówieśniczej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach gdzie odgrywali wyznaczone przez terapeutów role.
Koordynatorem warsztatów była Magdalena Paternoga.

galeria>>

Parada jeździecka w Łodzi

W dniach 21-25 listopada 2012 uczniowie Techniku Hodowli Koni: Angelika Marchlewicz, Kacper Gotowała i Kacper Sobkowiak uczestniczyli jako wolontariusze w zawodach międzynarodowych Parada Jeździecka w Łodzi. Należy nadmienić, iż team wolontariuszy Parady uchodzi w środowisku za najbardziej profesjonalny.

więcej>>

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

21 listopada 2012 r. w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala, na której wręczone zostały stypendia Prezesa Rady Ministrów. Nagrodzone uczennice z naszej szkoły to: Beata Stefaniak z klasy II LO i Sandra Wełnitz z klasy IV TH. Gratulujemy!

galeria>>

Zawody w piłkę ręczną

Dnia 20.11.2012r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych zawodach sportowych (dziewcząt i chłopców) w piłce ręcznej , które odbyły się w Strzelnie.

 

więcej>>

Pierwsze próby dziennikarzy

Pierwsze próby „dziennikarzy” z klasy II LO zaowocowały wywiadem przeprowadzonym z Anią Matlewską – finalistką programu YOU CAN DANCE.
Wywiad przeprowadziła  Ola Owczarzak

obejrzyj wywiad>>

Maturzyści z wizytą w Toruniu

W dniu 12 listopada maturzyści z klasy IV TR mieli okazję zobaczyć jak wygląda życie studenta. Uczniowie, wraz z opiekunami Panią Zofią Śmigielską i Panem Bartoszem Rólskim zgłębiali tajniki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z racji tego, że większość z nich zdaje egzamin maturalny z biologii i geografii, pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego, które znajduje się na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska.

więcej>>

Żeby Polska była Polską…    Święto Niepodległości w naszej szkole

W dniu 9 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 94 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji podczas apelu uczniowie gimnazjum i szkół średnich zostali zapoznani z losami Polski i Polaków walczących o wolność Ojczyzny.
Przybliżyć historię pomogli uczniowie klas I TR , T TŻ , II TŻ , II TOT i I LO s recytujący patriotyczne wiersze oraz debiutujący chór śpiewający między innymi Mazurka Dąbrowskiego, Rotę , Legiony. Nad przygotowaniami uroczystości czuwały Panie Joanna Dybicz i Zofia Śmigielska......

więcej>>

Wizyta na zapomnianych mogiłach

W dniu Zaduszek,w czas jesieni,
odwiedzamy bliskich groby,
zapalamy zasmuceni,
małe lampki-znak żałoby.

Światła cmentarz rozjaśniły,
że aż łuna bije w dali,
lecz i takie są mogiły,
gdzie nikt lampki nie zapali.

                       Władysław Broniewski

więcej>>

O transplantologii

30 października w ramach Kampanii Drugie Życie, w której uczestniczy nasza szkoła, odbyło się spotkanie młodzieży z panem profesorem dr hab. n. med. Zbigniewem Włodarczykiem, kierownikiem Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej w Bydgoszczy. Na program spotkania składały się: projekcja filmu Esperanza, wykład pana profesora połączony z prezentacją slajdów oraz prezentacja multimedialna o przeszczepach, którą przedstawiły uczennice klasy II LO. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali oświadczenia woli - nosząc je z dokumentami wyrażamy swoje stanowisko w sprawie przeszczepów i dajemy przyzwolenie na ich pobranie, w przypadku nagłej śmierci.

galeria>>

Światowy  Dzień Donacji i Transplantacji

Uczennice z klasy II LO: Klaudia Mikołajczyk, Joanna Osada, Sylwia Szczechowicz, Patrycja Nowicka i Dominika Żywica uczestniczą w kampanii Drugie Życie. W ramach tego przedsięwzięcia 26 października, w Światowym  Dniu Donacji i Transplantacji, wzięły udział w akcji specjalnej: flash mob na Rynku w Bydgoszczy.

więcej>>

Targi TOUR SALON Poznań

Największe spotkanie branży turystycznej w Polsce - tak w skrócie określić można targi TOUR SALON, których 23 już edycja odbyła się w Poznaniu w dniach 24 - 27.10.2012.
Oczywiście nie mogło tam zabraknąć naszych klas związanych z branżą turystyczną - II Klasa TOT ,  III i IV  TH . Wyjazd do Poznania odbył się w piątek 26.10. Opiekunami wycieczki były Panie: Ewelina Banaszkiewicz, Dominika Nowińska i Katarzyna Twarużek.

więcej>>

Wycieczka programowa klasy I TH/THK

Dnia 24 października 2012 r. uczniowie klasy I Technikum Hotelarskiego i Technikum Hodowli Koni wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce programowej do hotelu ,,Park’’ w Tryszczynie oraz gospodarstwa agroturystycznego ,,Stajnia Gliszcz’’ w Gliszczu. Zwiedzając obiekty każdy miał możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania zakładów hotelarsko-gastronomicznych, ich usługami dodatkowymi związanymi z rekreacją, organizacją przyjęć i konferencji .
Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w kinie ,, Cinema City’’ w Bydgoszczy.

galeria>>

"Okno na świat”, czyli rzecz o wycieczce II LO

24 października 2012 r. klasa II LO dziennikarsko – obronna uczestniczyła w wycieczce programowej do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu naszej wyprawy była wizyta w Pomorskim Muzeum Wojska Polskiego.

więcej>>

Wycieczka do Torunia

W dniu 24 października 2012r. klasy I TŻ -TR oraz II TŻ uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Pierwszym miejscem, które odwiedziła grupa, było Żywe Muzeum Piernika, gdzie pod okiem Magistra Piernikarium klasy uczyły się jak wykonać prawdziwe pierniki według najstarszych toruńskich receptur. Po ciekawych i interesujących naukach mistrzów grupa sama wzięła się do pracy i wypiekała pyszne pierniki w rozmaitych kształtach. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w planetarium, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć seans pt. ''Ziemia planeta Kopernika''. Ostatnią atrakcją dla młodych zwiedzających był seans filmowy w kinie Cinema City, po którym zmęczeni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do domów.

galeria>>

Sprawdzian sprawnościowy-"policyjny"

W ramach aktywnego spędzania czasu wolnego w Internacie -odbyły się w dniach  23 i 24 10.2012r.  zawody sprawnościowe na wzór egzaminu do Policji.Każdy wychowanek mógł sprawdzić swoje umiejętności fizyczne...

więcej>>

Wystawa grzybów

22 października odbyła się w szkole wystawa grzybów. Wśród żywych okazów znalazły się gatunki z rodzajów jadalnych takich jak: borowiki, koźlaki, podgrzybki, maślaki, opieńki czy kanie. Nie zabrakło także trujących okazów, między innymi muchomora czerwonego, plamistego, cytrynowego, olszówki czy maślanki wiązkowej. Celem wystawy było upowszechnienie i pogłębienie wiedzy na temat grzybów jadalnych i trujących ze szczególnym uwzględnieniem gatunków najczęściej mylonych. Wystawę pod opieką pani A. Szalaty przygotowali uczniowie z klasy I LO o profilu biologiczno-chemicznym.

galeria>>

Ogólnopolski Zlot Oddziałów i Kół PTTK

W dniach 19- 21 października klasa II TOT wzięła udział w Ogólnopolskim Zlocie Oddziałów i Kół PTTK jaki odbywał się w Karpaczu. Zlot rozpoczynał się w piątek w godzinach popołudniowych więc wykorzystaliśmy wspaniałą pogodę i zaraz po dojechaniu na miejsce zdobyliśmy Szrenicę.

więcej>>

 

Wycieczka do Torunia

Dnia 19 października 2012 roku klasy I c i I d uczestniczyły w wycieczce integracyjnej do Torunia. Uczniowie mieli okazję odwiedzić Żywe Muzeum Piernika  gdzie wykonali dla siebie pamiątkowe pierniki. Piękna pogoda zachęciła do spaceru Starówką nadwiślańską. Finałem wycieczki było obejrzenie filmu w Cinema City a także objadanie się w Mc Donalds.

galeria>>

Hubertus

13 października w Bielicach odbył się tradycyjny– Hubertus - kończący tegoroczny sezon jeździecki. W tym  dniu odbyło się też  oficjalne otwarcie krytej ujeżdżalni. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Starosta Mogileński Pan Tomasz Barczak w asyście Pana Krzysztofa Mleczki-wice przewodniczącego komisji oświaty, Dominiki Gulcz- uczennicy klasy I THK oraz Dyrektora Szkoły.

więcej>>

Dzień Edukacji Narodowej

"Jeśli nauczyciel nie obrzydzi uczniowi nauki, to już ma osiągnięcie." -
Stefan Garczyński

W dniu 12 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Nagrodą Dyrektora zostali wyróżnieni nauczyciele :

więcej>>

Sukces piłkarzy z gimnazjum

W  DNIU 11 października 2012r.  NA ORLIKU W MOGILNIE ODBYŁY SIĘ ZAWODY POWIATOWE W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS GIMNAZJALNYCH.
ZESPÓŁ  PIŁKARZY Z BIELIC SPISAŁ SIĘ NA MEDAL  ZAJMUJĄC I MIEJSCE.  CHŁOPCY BEZ NAJMNIEJSZYCH PROBLEMÓW POKONALI WSZYSTKIE SZKOŁY Z NASZEGO POWIATU.

więcej>>

Wycieczka w Karkonosze

W dniach 4-7 października grupa uczniów naszej szkoły przebywała na wycieczce w Rudawach Janowickich i Karkonoszach. Zmieniające kolory liście i piękne widoki wynagrodziły nam trudy górskich wędrówek. Wędrowaliśmy m.in. na Szrenicę, zobaczyliśmy wodospady Kamieńczyka i Szklarki. Odwiedziliśmy Zamek Chojnik. Na koniec nasi opiekunowie- Pan Dyrektor Hieronim Banaszkiewicz i Pan Prof. Roman Żółkiewicz zafundowali nam moc adrenaliny w szkole górskiej QUASAR. Było REWELACYJNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

galeria>>

Wampiriada

 W dniu 3 października 2012 r. kolejny raz młodzież naszej szkoły uczestniczyła w akcji honorowego oddawania krwi tzw. Wampiriadzie . Jak zawsze zainteresowanie akcją było ogromne, ale nie wszystkim chętnym udało się sprostać wymaganiom i zostać krwiodawcami. Wszystkim, którzy wykazali chęć bezinteresownej pomocy serdecznie dziękujemy. Krew pobrano od 41 uczniów.

Oto oni>>

Spotkanie ze służbami ratowniczymi

Dnia 3 października 2012r. Uczniowie klas I technikum hotelarskiego , technikum hodowli koni oraz II technikum żywienia i gospodarstwa domowego uczestniczyli w spotkaniu ze służbami ratownictwa medycznego i straży pożarnej . Tematem spotkania był pokaz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz wykład na temat postępowania w przypadach zagrażających zdrowiu i życiu .

galeria>>

Konkurs orki

27 i 28 września 2012 roku w Bielicach odbył się II Regionalny Konkurs Orki.Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: pług obraclny i pług tradycyjny. Do konkursu zgłosiło się 32 zawodników z 16 szkół.


Wyniki konkursu tutaj>>                    galeria>>

Wycieczka rowerowa z okazji Światowego Dnia Turystyki

27.09.2012  czyli w dniu Światowego Dnia Turystyki uczniowie klasy II TOT i TŻ wyruszyli na rowerową wycieczkę. Trasa wycieczki rozpoczynała się  w  Bielicach wiodła  przez Gębice i Ostrowo do Przyjezierza, gdzie dzięki uprzejmości dyrekcji OW Morena mogliśmy zorganizować ognisko i oraz zajęcia sportowe.

więcej>>

Światowy Dzień Turystki

W piątek 28.09 uczniowie klasy II TOT kontynuując obchody Światowego Dnia Turystyki  przygotowali wystąpienie dla uczniów klas III gimnazjum.
Głównym tematem prezentacji była działalność Światowej Organizacji Turystyki  (UN WTO), która jest inicjatorem Dni Turystyki. W drugiej części prezentacji uczniowie przedstawili walory przyrodnicze i kulturowe jednej z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich – Gran Canarii.

więcej>>

Pokazy sprzętu rolniczego

galeria>>

Warsztaty kulinarne

We wtorek i środę (25 – 26 września) w „Osadzie Karbówko” w Elgiszewie odbyły  się warsztaty kulinarne dla uczniów i nauczycieli 9 ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych z terenu naszego województwa.

wlęcej>>

Konne skoki przez przeszkody

14-16.09.2012 uczennica I klasy THK – Mirosława Gdaniec startowała w konkursach towarzyszących Mistrzostwom Województwa Kujawsko - Pomorskiego w skokach przez przeszkody. W trzech konkursach zawodniczka zanotowała bezbłędne przebiegi. Gratulujemy

PS. Od niedzielnego popołudnia, wierzchowiec Mirki – Kreta zagościł w szkolnej stajni

galeria>>

Sprzątanie świata

Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”. Pod takim hasłem przebiegła tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. W tym roku Polacy uczestniczyli w tym przedsięwzięciu 19 raz. Bieliccy gimnazjaliści z wszystkich klas pierwszych i trzecich oraz    z  II D,  przyłączyli się do akcji 14 września. Dzięki sprzątaniu śmieci zniknęły z terenu Bielic i poboczy dróg dojazdowych.

galeria>>

Zawody sportowe

Dnia 14 września br. na kompleksie sportowym orlik w Mogilnie w ramach programu „Moje boisko-Orlik 2012”, chłopcy z gimnazjum ZS Bielice zagrali w I etapie turnieju siatkarskiego „Orlik Volleymania”. Organizatorami rozgrywek było Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Za udział w turnieju uczniowie otrzymali dwa komplety koszulek.

więcej>>

Wycieczka do Biskupina

Dnia 18.09.2012 r. odbyła się wycieczka do Biskupina. Tematem tegorocznego, czyli XVIII Festynu Archeologicznego była „Polska Piastów”. Uczestnicy wycieczki tj. uczniowie klas 1a, 1d, 2a, 2b, 2d mogli po raz pierwszy zobaczyć zrekonstruowaną wioskę

więcej>>

Ułani w Bielicach

W dniu 18 września 2012 roku gościliśmy w naszej auli chłopców ze strzeleńskiego gimnazjum. Ci młodzi ludzie należą do 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Gen. Dyw. G. Orlicz-Dreszera. Pasjonaci historii Polski w ciekawy sposób przybliżyli nam zakres swoich działań oraz pokazali zdjęcia z inscenizacji walk podczas prezentacji multimedialnej.

więcej>>

Poczatek roku szkolnego

galeria z inauguracji roku szkolnego>>


kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne


Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna


Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski


schronisko Samotnia


Copyright © 2011 ŁJ SM