Witamy w nowym roku szkolnym!!

 


powiększ>>

 

Zakończenie roku szkolnego

galeria z zakończenia roku szkolnego>>

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2012

Gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników egzaminu gimnazjalnego!!!

więcej>>

Sukcesy  uczniów Zespołu Szkół w Bielicach w Centralnej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Jakub Bartkowiak został laureatem a Weronika Myka, Przemysław Pokorski i Michał Behnke-  finalistami etapu centralnego  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

więcej>>

Dzień Czesława Miłosza

26 czerwca 2012 r. uczniowie klas I TŻ/TOT, II a i I b gimnazjum z okazji Dnia Czesława Miłosza uczestniczyli w prezentacji multimedialnej poświęconej życiu i twórczości naszego Noblisty, a zorganizowanej przez zespół polonistów.
Życiorys Miłosza, jego twórczość, ciekawostki z życia, cytaty z utworów uświetniły recytacje wierszy poety w wykonaniu uczniów: Lidii Papis, Małgosi Szygendy i Marka Maruszaka. Tego typu prezentacja spotkała się z zainteresowaniem uczniów i z całą pewnością poszerzyła wiedzę uczestniczących na temat Czesława Miłosza.

galeria>>

Gala finałowa 5 edycji "MamHaka na Raka"

25.06.2012r. uczniowie bielickiego liceum: Klaudia Mikołajczyk, Joanna Osada, Sylwia Szczechowicz, Patrycja Nowicka i Rafał Muzyk, pod opieką pani Anny Szalaty uczestniczyli w Gali Finałowej 5 edycji programu Mam Haka na Raka. W uroczystości, która odbyła się w Warszawie w Soho Factory uwzięło udział ponad 90 najbardziej aktywnych drużyn ze szkół z całej Polski, które przygotowały w II etapie programu projekty kampanii społecznej, poświęconej profilaktyce raka jelita grubego.

więcej>>

III MIĘDZYSZKOLNYCH PRZEGLĄD KABARETOWY „RECHOT 2012”

25 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół w Bielicach odbył się III MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD KABARETOWY „RECHOT 2012”. Impreza organizowana przez Powiat Mogileński i Szkołę w Bielicach ma charakter cykliczny. W tej edycji przeglądu udział wzięły kabarety: „STEFAN” (ZSL w Strzelnie), kabaret z Zespołu Szkół w Mogilnie i „POD TYTUŁEM” (ZS w Bielicach). Gościnnie wystąpili również wychowankowie WTZ z Bielic.

więcej>>

Dzień sportu

W dniu 25.06.2012 r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Imprezę zorganizował SU , który zaplanował wiele atrakcji zarówno dla naszych uczniów, jak i dla uczestników WTZ w Bielicach. Nasza szkoła gościła znany w Mogilnie zespół muzyczny „ The Fast Guitars ’’ oraz WTZ „ Radosne Serca’’ . Niezwykła atrakcją był przejazd bryczką ...

więcej>>

Dzień języków obcych

21 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Motywem przewodnim była Brytyjska Rodzina Królewska. Uczennice klasy IIIa Monika Rozmarynowska, Laura Jaroszek i Aleksandra Kryszak pod kierunkiem p. Zofii Śmigielskiej przygotowywały prezentację i quiz o rodzinie królewskiej.

więcej>>

Wycieczka do Wielko[polskiego Parku Narodowego

W dniu 19.06.2012r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Trasa wycieczki prowadziła przez Rogaliński Park Krajobrazowy, gdzie rosną 700-letnie dęby „Lech”, „Czech i „Rus”. Kolejnym punktem wyjazdu było muzeum przyrodnicze w Jeziorach. Obejrzeliśmy tu film o Wielkopolskim Parku Narodowym a następnie zwiedzaliśmy aktywnie muzeum, uzupełniając karty pracy. Z jezior przeszliśmy ścieżką przyrodniczą, najpierw czerwonym, później niebieskim szlakiem na Osową Górę, najwyższe wzniesienie WPN.

więcej>>

Finał wojewódzkich zawodów sportowych w piłce nożnej dziewcząt gimnazjum

W dniu 23 maja reprezentacja  naszej szkoły w piłce nożnej dziewcząt odniosła historyczny sukces zajmując w finale wojewódzkim II miejsce. GRATULUJEMY dziewczętom oraz trenerowi Panu Marcinowi Leśniewskiemu. BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

więcej>>

Zakończenie nauki w Zasadniczych Szkołach Zawodowych

15 czerwca 2012 r. odbyło się uroczyste zakończenie nauki klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej - Kucharz, której wychowawcą była p. Joanna Malczewska oraz klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej - Rolnik i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej – Mechanik, których wychowawcą był p. Robert Jakubowski . Uczniowie  otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podczas uroczystej akademii. Absolwenci dokonali ślubowania. Przed nimi egzaminy zawodowe. Życzymy powodzenia!

galeria>>

Biwak w Gołąbkach

W dniach od 25 do 27 maja uczniowie klas IIITR i ITOT/TŻ uczestniczyli w biwaku w miejscowości Gołąbki. Wychowankowie aktywnie spędzali czas grając w piłkę nożną i piłkę siatkową oraz spacerując i odpoczywając na łonie natury. Kolejną atrakcją były towarzyskie gry planszowe, w trakcie których śmiechu było co niemiara. Sobotni wieczór umiliło ognisko zakończone dyskoteką. Szaleństwom na parkiecie nie było końca. Opiekunami biwaku byli p. Beata Tomaszewska, p. Zofia Śmigielska i p. Bartosz Rólski.

galeria>>

Szkolny konkurs matematyczny

W dniu 25 maja 2012 roku odbył się Szkolny konkurs matematyczny
dla klas pierwszych i drugich gimnazjum. W konkursie uczestniczyło 26 uczniów.

więcej>>

Wycieczka do Warszawy

W dniu 23.05.2012r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której brali udział laureaci konkursu wiedzy o zbrodni katyńskiej  z powiatu mogileńskiego.  Z naszej szkoły w wycieczce uczestniczyli  następujący uczniowie: Paulina Manysiak, Monika Rozmarynowska, Aleksandra Grzybowska i Rafał Muzyk. Opiekę nad uczniami sprawowała  pani Joanna Dybicz. 

więcej>>

Wycieczka do Wrocławia

W dniu 22 maja 2012r uczniowie z klas II a i III a Gimnazjum pod opieką pań: Wioletty Opasińskiej, Doroty Moszkowicz, Ewy Śniegowskiej i Anny Szalaty przebywali na wycieczce we Wrocławiu. Trasa wycieczki wiodła przez najpiękniejsze zakątki miasta, w którym znajduje się aż 117 mostów i kładek. Uczestnicy zobaczyli między innymi: Ostrów Tumski z katedrą św. Jana Chrzciciela, kościół św. Idziego, ulicę Katedralną z Pałacem Arcybiskupim , kościołem św. Krzyża i św. Bartłomieja, Uniwersytet Wrocławski- Leopoldina, Rynek z Ratuszem i kamieniczkami „Jaś” i „Małgosia” oraz Panoramę Racławicką, Halę Ludową, pokaz Fontanny Multimedialnej i bajecznie kolorowy Ogród Japoński. Wycieczkę przygotowała pani Wioletta Opasińska.

galeria>>

Majowe imprezy w internacie

                                    
    quiz wiedzy o Polsce                          wizyta u strażaków

Regionalne Targi Rolne

19 i 20 maja odbyły się Regionalne Targi Rolne w Bielicach

 

galeria>>

Wycieczka do Kruszwicy

16.05.2012 uczniowie klas I TOT oraz I TŻ uczestniczyli w wycieczce do Kruszwicy zorganizowanej przez nauczycieli Ewelinę Banaszkiewicz oraz Romana Żółkiewicza.
Pierwszym punktem programu był rejs statkiem „ Rusałka”........

więcej>>

 

Spływ kajakowy

Uczniowie klas II TŻ,TH,TR i I LO, THK w dniach 09-11. maja 2012 uczestniczyli w spływie kajakowym rzeka Wdą. Zakwaterowani byli w ośrodku turystycznym w Tleniu. Opiekunami na wycieczce byli: Ewa Hartwich, Kinga Woroch, Tomasz Wyzina i Paweł Jerzak.

galeria>>

 

Pożegnanie maturzystów

Dziś podczas uroczystego apelu uczniowie klas: III LO s-o, III LO a-i, IV TH/TŻ, IV TE/TR i IV TMR odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Zamknęli tym samym pewien etap w swoim życiu, a od dorosłości dzieli ich jeszcze tylko egzamin dojrzałości.
Życzymy powodzenia!

galeria>>

Aktywni w siodle

 

Okres wiosenny, to bardzo aktywny czas w życiu sekcji jeździeckiej naszej szkoły. Grupa ta, brała udział w następujących wydarzeniach:


Egzamin gimnazjalny

"Człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych."

Od trzech dni nasi gimnazjaliści zmagają się z testami, które mają sprawdzić ich wiedzę. Z dużą dozą prawdopodobieństwa, patrząc na skupienie jakie ma miejsce przed rozpoczęciem egzaminu, można stwierdzić, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku i wszyscy uzyskają takie wyniki o jakich marzyli.
Życzymy im tego, a tak na wszelki wypadek trzymaliśmy kciuki!!!

galeria>>

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

eliminacje okręgowe w Bielicach 20-21 kwietnia 2012

WYNIKI I TESTY ELIMINACJI OKRĘGOWYCH

Lista zakwalifikowanych na eliminacje centralne

galeria>>

Dzień Ziemi

W dniu 19 kwietnia 2012r. obchodziliśmy w Bielicach Dzień Ziemi. Ponieważ 2012 rok ogłoszony został przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi, dlatego święto ziemi, które obchodzone jest w Polsce od 1990, przebiegało w ZS Bielice pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich". Apel poświęcony był  alternatywnym źródłom energii. Czym są dla ludzi wiatr, słońce i woda oraz  czy potrafimy je okiełznać, wykorzystać? Na te pytania odpowiedź dały poezja, muzyka i krótkie filmy. Po apelu odbył się konkurs ekologiczny związany z alternetywnymi źródłami energii , w którym udział wzięło 9 dwuosobowych drużyn z następujacych klas: Ia, IIa, III d, I TE, I TŻ, II TŻ,  II TL i III LO s-o. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy I TŻ- Marek Maruszak i Marta Rewers, II -  Kaja Liczbińska i Piortowicz (klasa I TE)  i III - Martyna Rurarz i Oliwia Radaszewska (klasa II TL).

galeria>>

TYDZIEŃ WYJĄTKOWYCH SUKCESÓW W ZESPOLE SZKÓŁ W BIELICACH

Druga połowa kwietnia to wyjątkowo udane dni dla uczniów ZS w Bielicach. Pierwszy sukces odniosła uczennica klasy IV Technikum Hotelarskiego – Alina Ciesielska, która w eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu (17-20 kwietnia) została finalistką zajmując 12 miejsce w Polsce. Jej opiekunem była pani Ewa Hartwich. Kolejne sukcesy miały miejsce w dniach 20 i 21 kwietnia w czasie etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

więcej>>

Wycieczka do hoteli w Bydgoszczy i Tryszczynie

Dnia 11 kwietnia uczniowie klasy drugiej Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy i Tryszczyna.
Celem wyjazdu było poznanie zasad funkcjonowania hoteli ,,Hotel park i ,,Holiday inn”. Podczas zwiedzania hoteli uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem różnego typu pokoi, układem funkcjonalnym i wystrojem sal restauracyjnych. Poznano ofertę usług dodatkowych proponowanych przez hotele, oraz wyposażenie sal konferencyjnych.

galeria>>

Palenie szkodzi

W dniu 3 kwietnia 2012 r. w ramach zajęć popołudniowych młodzież miała możliwość uczestniczenia w zajęciach  z cyklu " Znajdź właściwe rozwiązanie" poświęcone problemowi palenia tytoniu.Wychowankowie nie tylko zdobyli ciekawe informacje o szkodliwości nikotyny, ale również mieli możliwość na specjalistycznym urządzeniu zmierzyć poziom dwutlenku węgla w płucach.  Przyrząd ten pokazuje zawartość dwutlenku węgla również w płucach biernych palaczy.

więcej>>

Szkolny Mistrz Mapy

W marcu 2012 r. odbył się II etap szkolnego konkursu geograficznego o tytuł "Szkolnego Mistrza Mapy". Tegorocznym mistrzem został uczeń klasy III technikum mechanicznego Krystian Królak.

 

więcej>>

Wizyta na poligonie

30 marca 2012 r. klasa sportowo-obronna i dziennikarska wraz z opiekunami: R. Żółkiewiczem i L. Maciejewskim uczestniczyły w wyjeździe na poligon wojskowy.  Liczne atrakcje przygotowane przez żołnierzy miały na celu uświetnić „drzwi otwarte” zorganizowane z okazji miesiąca logistyki.  

galeria>>

Targi edukacyjne

27 i 30 marca 2012 r. Nasza Szkoła zaprezentowała się na targach edukacyjnych w Janikowie (27.03.) i Budzisławiu Kościelnym (30.03.).
Prezentacje miały na celu przedstawienie szerokiej oferty w zakresie edukacji, którą proponuje Zespół Szkół w Bielicach. Uczniowie biorący udział w wyjazdach pod opieką L. Maciejewskiego to: Z. Wełnitz, S. Miedziński, I. Krzewina i B. Stefaniak.

galeria>>

Wycieczka do hotelu w Bydgoszczy

Dnia 27 marca 2012r. w ramach zajęć praktycznych uczniowie klasy trzeciej Technikum Hotelarskiego pod opieką p. Ewy Hartwich oraz p. Kingi Woroch uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy.

więcej>>


Hakowicze górą!!!

26 marca ogłoszone zostały wyniki I etapu MHNR5.  Zespół z Bielic awansował do II etapu programu czyli konkursu Znajdź Haka na Raka. Do programu przystapiło prawie 800 zespołów z całej Polski a do II etapu zakwalifikowało się tylko około 90 drużyn. W grupie najaktywniejszych hakowiczów znalazło się 530 osób.Województwo  kujawsko-pomorskie reprezentować będą oprócz nas  uczestnicy z 5 innych  szkół.

więcej>>

Konkursy recytatorskie

23 marca 2012 roku w Mogileńskim Domu Kultury odbyły się dwa konkursy recytatorskie.

więcej>>

Z nauczycielami o narkotykach i dopalaczach.

Mogileńscy policjanci spotkali się z nauczycielami z Zespołu Szkół w Bielicach. Rozmawiano o niekorzystnych skutkach używania narkotyków i dopalaczy. Jeszcze w marcu zaplanowano kolejne spotkanie z mundurowymi.

więcej>>

Pierwszy dzień wiosny

Aktualne wydarznia w internacie

więcej>>

Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole - Fotorelacja>>

Sukces naszej uczennicy w konkursie przedmiotowym

W dniu 29 lurego 2012 r. w Toruniu odbył się Finał Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Uczennica klasy III a gimnazjum Monika Rozmarynowska osiągnęła wielki sukces uzyskując tytuł laureata. Zapewniła sobie tym samym zwolnienie z matematyczno-przyrodniczej części egzaminu gimnazjalnego.

więcej>>

Pielgrzymka uczniów klas maturalnych na Jasną Górę

Dnia 10 marca 2012r. odbyła się, tradycyjnie jak co roku, pielgrzymka uczniów klas maturalnych, na Jasna Górę. Modlitewne spotkanie maturzystów Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczęło się w Kaplicy św. Józefa konferencją ks. Piotra Pawlukiewicza, znanego rekolekcjonisty i kaznodziei. W południe młodzież uczestniczyła we Mszy św. w Jasnogórskiej Bazylice. Eucharystii przewodniczył Biskup Pomocniczy Archidiecezji Bogdan Wojtuś. W Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 13.30 młodzież zawierzyła się Maryi. Pielgrzymkę zakończyła Droga Krzyżowa na Jasnogórskich Wałach. Organizatorem pielgrzymki był ks. Sławomir Brząkała.

galeria>>

Dzień Kobiet na sportowo

Tradycyjnie jak co roku  8 marca w naszej szkole, nauczyciele rozegrali mecze piłki siatkowej przeciwko szkolnej reprezentacji dziewcząt (gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej)
Mecze przebiegły w radosnej i pełnej emocji  atmosferze . Hasłem przewodnim była gra w myśl zasad „fair play”.

galeria>>

Ferie w siodle

W dniach od 13 do 17 lutego 2012 r. przeżywaliśmy „Ferie w siodle”. Wszyscy chętni jeźdźcy mogli uczestniczyć w zajęciach z jeździectwa, obsługi koni, a także rekreacyjno-rozrywkowych

 

więcej>>


kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne


Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna


Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski


schronisko Samotnia


Copyright © 2011 ŁJ SM