Informacje na temat egzaminów maturalnych i gimnazjalnych w odsyłaczu - "egzaminy zewnętrzne"!

 


Karnawał w internacie

Tegoroczny Bal Karnawałowy w internacie odbył się dnia 8 lutego w godzinach popołudniowych. Uwagę przyciągały kolorowe i śmieszne stroje balowe wychowanków.

 

więcej>>

Szkolny poliglota

27 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs językowy Szkolny Poliglota 2011. Odbywał się on w 2 wersjach: angielsko-rosyjskiej i angielsko-niemieckiej. Testy zawierały zadania na rozumienie tekstu czytanego oraz zadania sprawdzające wiadomości gramatyczne.
Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języków obcych.

więcej>>

Zaadoptuj lalkę

10 lutego 2012 roku w naszej szkole odbędzie się koncert talentów zorganizowany dla umilenia akcji adopcji laleczek wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Pieniądze uzyskane z adopcji lalek w całości zostaną przekazane na rzecz UNICEFU.
Chętnych do adopcji laleczek rodziców, przyjaciół naszej szkoły oraz nauczycieli i uczniów zapraszamy!

galeria>>

Turniej „ Masz minutę”

Po raz pierwszy w internacie zorganizowano turniej „Masz minutę” Mistrz Internatu. W czteroetapowym konkursie zainicjowanym przez: Ewelinę Banaszkiewicz, Ewelinę Luzar i Hannę Patulak- Ruta rywalizowało 15 osób: .......

więcej>>

Studniówka

Studniówka klas maturalnych Zespołu Szkół w Bielicach odbyła się 21.01.2012 r. w Restauracji 'BOSS" w Mogilnie. Rozpoczęła się o godzinie 19.00 powitaniem wszystkich zgromadzonych na balu gości. Elżbieta Pryka i Igor Witczak złożyli podziękowania nauczycielom i rodzicom za trud i wysiłek włożony w wychowanie i edukację młodzieży. Dyrekcja oraz wychowawcy otrzymali w podziękowaniu kwiaty, a po przemówieniu dyrektora, który uroczyście otworzył bal, grupa uczniów zatańczyła poloneza. Po kolacji wszyscy zaczęli się bawić przy muzyce zespołu "EFECT" za Strzelec. Impreza bardzo się wszystkim podobała.

galeria>>

Dzień patrona szkoły

W dniu 19.01.2012r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji odbył się uroczysty apel i rozegrano finałowe mecze Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły. Zorganizowano także konkurs taneczny oraz konkursy historyczne związane  powstaniem wielkopolskim oraz historią naszej szkoły.

więcej>>

Spotkaniu z Grzegorzem Halamą

18 stycznia 2012 r. szkolna grupa kabaretowa wzięła udział w spotkaniu z Grzegorzem Halamą pt: „Halama znany i nieznany”. Odbyło się ono w kinie WAWRZYN w Mogilnie. Po występie artysty szkolni kabareciarze zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z „Panem Józkiem” i wzbogacili swoją domową wideotekę o płytę z autografem. W spotkaniu uczestniczyli: Martyna Grobelna, Przemek Stube i Sebastian Miedziński wraz z opiekunem Leszkiem Maciejewskim.

więcej>>

Otwarcie auli im. Hilarego Sulskiego

12 stycznia 2012 r. w Zespole Szkół w Bielicach odbyło się uroczyste otwarcie Auli im. Hilarego Sulskiego. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.00 symbolicznym zerwaniem wstęgi z tablicy pamiątkowej przez Starostę Powiatu Mogileńskiego Tomasza Barczaka, emerytowanego nauczyciela Zespołu Szkół, Alfreda Adamczaka i przedstawiciela rodziny patrona auli – Tadeusza Sulskiego.

więcej>>

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

8 stycznia 2011 r. odbył się dwudziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Naszej Szkole zbiórka pieniędzy na ten cel przeprowadzona została 5 stycznia. Grupa wolontariuszy zbierała datki w czasie szóstej i siódmej lekcji, a pozyskana kwota przekazana została na konto Orkiestry. Nasi wolontariusze to: Michalina Krzyżanowska, Maria Barczak, Aleksandra Grzybowska, Jarosław Paluch, Rafał Muzyk i Piotr Banaszkiewicz.

20 rocznica śmierci dyrektora Hilarego Sulskiego

W dniu 7 stycznia 2011 r. delegacja uczniów i nauczycieli złożyła wiązankę kwiatów na grobie Ś.P. Hilarego Sulskiego, celem upamiętnienia dwudziestej rocznicy śmierci byłego Dyrektora Naszej Szkoły. Zespół Szkół w Bielicach. PAMIĘTAMY…

 

Wampiriada

W dniu 4 stycznia 2012 r. kolejny raz młodzież Zespołu Szkół w Bielicach mogła podzielić się z potrzebującymi bezcennym darem jakim jest krew. Chętnych było wielu jednak nie wszyscy sprostali wysokim wymaganiom. Tym, którzy kolejny raz nie zostali obojętni na apel organizatorów Magdaleny Paternogi i dyrektora Hieronima Banaszkiewicza serdecznie dziękujemy.

galeria>>

Najazd na Cinema City

W dniu 3.01.12r klasa I LO wybrała się na wycieczkę do Cinema City w Poznaniu. Organizatorem wyprawy był p. Leszek Maciejewski, a opiekunami: p. Beata Tomaszewska i p. Zofia Śmigielska. Do wyboru były dwa filmy: „Misiion Imposible 2” i „Pokaż kotku co masz w środku”.Obie produkcje okazały się bardzo ciekawe i każdy był zadowolony z wyboru filmu. Po seansie mieliśmy  czas na zwiedzenie obiektów gastronomicznych.Wszystkim dopisywał dobry humor i każdy uczestnik był bardzo zadowolony z wyprawy.

galeria>>

Spotkanie wigilijne sekcji jeździeckiej MUKS

W dniu 20 grudnia 2011 w stajni przy naszej szkole spotkali się na wigilijnym opłatku członkowie i opiekunowie sekcji jeździeckiej MUKS.

więcej>>

Wigilijne spotkanie w internacie

Dnia 20 grudnia 2011 r. w stołówce internatu odbyła się wspólna wieczerza wigilijna, w której uczestniczyli zaproszeni goście, absolwenci , wychowawcy i wychowankowie. Ten wyjątkowy wieczór rozpoczął się programem artystycznym...................

więcej>>

Konkurs bilijny dla gimnazjalistów

Irena Borucka z klasy IIa gimnazjum zdobyła I miejsce w Finale V Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla Młodzieży Gimnazjalnej.

więcej>>

Budowa hali ujeżdżalni

Dzięki sprzyjającej pogodzie już niedługo będziemy mogli korzystać z całorocznej ujeżdżalni. Hala jaka powstaje całkowicie zabezpieczy potrzeby sekcji jeździeckiej MUKS oraz wszystkich tych, którzy jeżdżą konno. Już niedługo otwarcie.

więcej>>

Wręczenie legitymacji nowym członkom PTTK

W dniu 15 grudnia  klasy I TOT i I TŻ spotkały się w ramach zajęć koła turystycznego z przedstawicielami Zarządu oddziału PTTK w Kruszwicy. Na spotkanie przybył Pan Prezes Zarządu Bogdan Lipiński oraz Kierownik oddziału Pan Henryk Zajączkowski. Głównym celem spotkania było wręczenie legitymacji członkowskich PTTK nowo przyjętym członkom.

więcej>>

Zajęcia z florystyki

W dniu 14 grudnia 2011r. w ramach zajęć popołudniowych wychowankowie internatu mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach  prowadzonych przez  florystykę panią Annę Kasprowicz właścicielkę Oazy Flory.

więcej>>

"Boże Narodzenie w dworze Jaczyńskich”

8 grudnia 2011 roku (czwartek) w stołówce internatu Naszej szkoły odbyła się, przy współpracy przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nauczycieli i uczniów, impreza środowiskowa, pt. „Boże Narodzenie w dworze Jaczyńskich”- adresowana  dla członków UTW.

więcej>>

Wycieczka do Puszczykowa

W dniu 07.12.2011 uczniowie klas I TŻ/TOT oraz III TR uczestniczyli w wycieczce do Puszczykowa. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć zbiory podróżnicze w Muzeum – Pracowni literackiej Arkadego Fiedlera

więcej>>

Mikołajki na sportowo

Z okazji Mikołajek rozegrano mecz nauczyciele - uczniowie


więcej>>

Próbny egzamin gimnazjalny

Uwaga!!! Już 7 grudnia próbny egzamin gimnazjalny.

więcej>>

Andrzejki w internacie

Zgodnie z tradycją dnia 30.11.2011r. w internacie odbyły się ANDRZEJKI. Wróżki i wróżbici w kolorowych strojach przepowiadali przyszłość z kart , kostek do gry, szpilek , dat urodzenia, butów i oczywiście z lanego wosku. Atrakcją tegorocznej imprezy były rogale z wróżbą przygotowane dzień wcześniej przez grupę wychowanków.   Nad prawidłowością imprezy czuwały : Hanna Patulak- Ruta , Magdalena Paternoga , Ewelina Luzar.

Więcej>>

Pieczenie andrzejkowych rogali z niespodzianką

Dzień poprzedzający Andrzejki był w internacie był bardzo pracowity. Grupa wychowanków postanowiła uatrakcyjnić tegoroczne wróżby piekąc rogale z niespodzianką. W całym internacie wspaniale pachniało wypiekami. Łasuchy nie mogły oprzeć się pokusie spróbowania – a andrzejki dopiero nazajutrz. Wypieków dokonali: Iza Adamczyk, Iwona Sternik, Monika Borys i Damian Siepielski. Prace nadzorowały wychowawczynie Hanna Patulak-  Ruta i Ewelina Banaszkiewicz ( która dokonała degustacji rogali z wróżbą ) 

Więcej>>

Artystyczne bukiety z jesiennych liści

W  jesienne wieczory wychowankowie internatu urozmaicają sobie czas wolny robiąc bukiety z liści. Każdy wychowanek starał się jak mógł aby jego dzieło było najładniejsze. Wszyscy świetnie się bawili wykonując  bukiety. Najładniejsze jesienne kompozycje trafiły na kiermasz. Zajęcia prowadziły wychowawczynie Ewelina Banaszkiewicz i Magdalena Paternoga

galeria>>

Zagadnienia ochrony przyrody w internacie

23 listopada wychowankowie internatu w ramach programu ekologicznego realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Ochrony Środowiska Naturalnego Przyjezierze uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Nadleśnictwa Miradz. Głównym założeniem spotkania było uświadomienie młodzieży konsekwencji zanieczyszczania i celowego niszczenia przyrody. Leśnicy nawiązali do trwającego obecnie „Roku Lasów”. Spotkanie zorganizowała Pani Magdalena Paternoga.

więcej>>

Pokaz stylistyki fryzur

W dniu 22.11 w ramach  rozwijania pasji i zainteresowań wychowanek odbyło się spotkanie ze stylistką fryzur Panią Moniką Nowaczyk, podczas którego dziewczyny miały możliwość poznać tajniki zawodu oraz uzyskać cenną wiedzę na temat pielęgnacji włosów. Jedna z dziewczyn skorzystała z możliwości stylizacji. Na jej głowie pojawiła się studniówkowa fryzura.
Zajęcia zorganizowała wychowawczyni Magdalena Paternoga.

galeria>>

Konkurs wiedzy na temat AIDS

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Walki z AIDS młodzież mieszkająca w internacie miała możliwość zaprezentowania swojej wiedzy na temat tej choroby podczas konkursu, który odbył się 21.11.2011.
Najlepsze w tej dziedzinie okazały się: Danka Bresch, Agnieszka Bąk, Karolina Dunajska i Basia Galas. Konkurs prowadziła Pani Magdalena Paternoga.
Zwyciężczynie otrzymały skromne upominki. Gratulujemy

galeria>>

"Sztuka sztuka pokaż rogi..."

Uczennice Olga Ziółkowska kl. IIb, Marika Rybicka i Małgorzata Szczepankiewicz kl. IIId, otrzymały nagrody przyznane przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu za prace zrealizowane w ramach projektu edukacyjnego "Sztuka, sztuka pokaż rogi". Opiekun p. Ewa Śniegowska

więcej>>

Targi Żywności, Rolnictwa i ogrodnictwa ZIELONY TYDZIEŃ 2012 w Berlinie

UWAGA!!

Zapraszamy do uczestnictwa w wycieczce na największe na świecie Targi Żywności, Rolnictwa i ogrodnictwa ZIELONY TYDZIEŃ 2012 w Berlinie. Termin: 26 - 27 stycznia 2012 r.

więcej>>

Zaduszki poetycko wokalne w internacie

Dnia 2 Listopada 2011  roku w internacie odbyły ZADUSZKI POETYCKO WOKALNE. W piękny sposób czciliśmy pamięć bliskich. Młodzież przygotowała nastrojowe wiersze i psalmy.Na wstępie spotkania wyjaśniona została istota ZADUSZEK . Przy recytacji fragmentu DZIADÓW, każdy wychowanek zapalił symboliczną świecę na znak pamięci i szacunku dla bliskich.Inicjatorkami spotkania były wychowawczynie Hanna Patulak Ruta i Ewelina Luzar

galeria>>

Woltyżerka w Ciechocinku


Sekcja Jeździecka MUKS brała udział w zajęciach "Zielonej Szkoły" w Ciechocinku na Ranczo pod Olszyną


więcej>>

Konkurs pn. :" Wojewódzkie Młodzieżowe Spotkania Żywieniowe" w Bydgoszczy


Małgorzata Szygenda z klasy I Technikum Żywienia wyróżniona na konkursie wojewódzkim pn. : Wojewódzkie Młodzieżowe Spotkania Żywieniowe.

więcej>>

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Magdalena Nurska z klasy III TH i Aleksandra Kwiatkowska z klasy II LO stypendystkami Prezesa Rady Ministrów!

więcej >>

 Wycieczka do zakładów mięsnych "Marwoj"

Dnia 13 października uczniowie klasy drugiej ZSZ- kucharz małej gastronomii pod opieką nauczycieli, uczestniczyli w wycieczce programowej do zakładu przetwórstwa mięsnego ,,Marwoj’’ w Mogilnie i piekarni w Strzelnie. Podczas zwiedzania zakładów uczniowie mieli możliwość zapoznania się z całym procesem technologicznym otrzymywania wyrobów wędliniarskich oraz wyrobów piekarskich. Uczniowie poznali także zasady działania urządzeń technicznych niezbędnych w produkcji.

galeria>>

Wycieczka do hoteli w Bydgoszczy

Dnia 12 października uczniowie klasy drugiej Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy.
Celem wyjazdu było poznanie zasad funkcjonowania hoteli ,,City” i ,,Pod Orłem”. Podczas zwiedzania hoteli uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem różnego typu pokoi, układem funkcjonalnym i wystrojem sal restauracyjnych. Poznano ofertę usług dodatkowych proponowanych przez hotele, wyposażenie sal konferencyjnych oraz centrum odnowy biologicznej.

galeria>>

Wycieczka do kopalni soli w Kłodawie


28 października 2011 roku grupa gimnazjalistów pod opieką Pauli Zaćmińskiej, Wioletty Opasińskiej, Katarzyny Jamroży, Doroty Moszkowicz i Magdaleny Paternogi uczestniczyła w wycieczce do Kopalni Soli „Kłodawa”. Uczniowie zjechali windą na poziom 600 m pod powierzchnię  ziemi w celu obejrzenia wyeksploatowanych komór solnych oraz zobaczyli maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym.

galeria>>

Karaoke w internacie

W ramach spędzania czasu wolnego w Internacie , odbywają się spotkania KARAOKE.W ten sposób młodzież rozwija swoje zainteresowania wokalne.Kolejnym etapem tych zajęć będzie konkurs talentów zaplanowany na koniec Listopada. Zwycięzca otrzyma atrakcyjna nagrodę. Zajęcia prowadzi wychowawczyni Hanna Patulak Ruta

galeria>>

Origami w internacie

We wrześniu w internacie odbywały sie zajęcia poświęcone Origami. Młodzież pod kierunkiem wychowawczyni E.Luzar oraz wychowanki D. Bresch zrobiła wiele ciekawych zwierzątek z papieru. Kolorowe elementy dekoracyjne ,wykonane przez wychowanków ,ozdobiły ich pokoje mieszkalne.

galeria>>


archiwum
2 0 1 3 / 2 0 1 4 I

2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne


Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna


Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski


schronisko Samotnia


Copyright © 2011 ŁJ SM