UWAGA!!! Nowa strona ZS Bielice - witamy!!

 


Chrzest Polski

W dniu 22 marca 2016 roku w Zespole Szkół w Bielicach, w czasie rekolekcji wielkopostnych odbyła się inscenizacja upamiętniająca 1050. rocznicę Chrztu Polski.
Inscenizację przygotowali uczniowie klasy I Technikum Logistycznego: Karina Łopacińska, Kinga Krzewina, Jagoda Papis, Wiktor Rak, Cyprian Tarczewski, Dawid Wiśniewski, Marcin Musiałowski, Mateusz Bartkowiak, Remigiusz Grabowski, Tomasz Śmigielski, Damian Korczyński i Dawid Szczepankiewicz.
Wykorzystano prezentacje multimedialne uczniów: Jakuba Chudyka, Kingi Bednarz, Anny Sielskiej, Kacpra Kryszaka, Moniki Woźniak, Klaudii Michalak, Łukasza Stachowiaka, Sonii Hornatkiewicz, Karoliny Zwolińskiej, Karoliny Matusiak, Weroniki Dziubich, Remigiusza Rzetelnego i Pauliny Zając.
Rocznicę Chrztu uświetniły także prace plastyczne uczniów: Zuzanny Król, Kingi Bednarz, Darii Hernackiej, Anny Sielskiej, Martyny Szczepaniak, Aleksandry Fangerog, Agaty Krysińskiej, Grażyny Urban, Karoliny Świątek i Gerarda Gaudena zamieszczone na gazetce szkolnej.
Nad całością opiekę sprawowały p. J. Głowska-Dybicz i p. L. Pisuła.

galeria>>

Dzień poetów

4 marca 2015 roku obchodziliśmy w Naszej szkole Dzień S. Barańczaka, T. Konwickiego i T. Różewicza. Zainteresowani, spacerując po korytarzach każdego piętra, mogli zapoznać się z informacjami na temat twórczości artystów. Natomiast erudyci sprawdzili są wiedzę, biorąc udział w Konkursie o S. Barańczaku, T. Konwickim i T. Różewiczu (Julia Skowrońska z II a – I miejsce, Aleksandra Nowakowska z II a – II miejsce, Paulina Bonkowska z II TL – III miejsce i Magdalena Kowalska z II TOT – III miejsce).
Dopełnieniem tego dnia była wystawa przedmiotów popularnych w czasie PRL-u i książek ukazujących ówczesną rzeczywistość. Klimat absurdalnych czasów przypominały nam także kultowe filmy, m.in. „Rozmowy kontrolowane” czy „Miś”.
Dzień pisarzy PRL-u przygotowali uczniowie: z klasy II LO, Julia Skowrońska z II a, Klaudia Gmur z III b, Justyna Cierpisz, Lidia Sztafel, Paulina Bonkowska, Martyna Rachuba z I TL oraz nauczyciele: p. J. Dybicz, p. K. Barczak, p. E. Hibner, p. A. Stachowiak, p. M. Walkowiak.

galeria>>

„Niepodległość znaczy Wolność-słowa najpiękniejsze…”

„Niepodległość znaczy Wolność-słowa najpiękniejsze…”

            Takimi słowami przywitała przybyłych na apel  z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Sonia Hornatkiewicz. Panie Joanna Dybicz i Zofia Śmigielska wraz z uczniami z klas II LO, I TPS/TMR i III TR przygotowały dla publiczności ciekawą lekcję historii. W sposób bliski współczesnej młodzieży, występujący przybliżyli losy naszej Ojczyzny.  Podczas swobodnej lekcji, uczniowie zastanawiali się czym dla nich jest niepodległość. Okazało się, że są to nie tylko patetyczne hasła i symbole, ale także zachód słońca, wakacje, lekcje języka polskiego i nawet sławni sportowcy. Rozważania nad tym, czym jest niepodległość przeplatane były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego chóru. Nie zabrakło takich pieśni jak: Rota, Ułani, ułani, Wojenka czy Legiony.
A, że nie ma niepodległości bez słodkości,  na apelu nie zabrakło słodkiego poczęstunku  w postaci ciasteczek, za które dziękujemy bardzo uczniom i nauczycielom z działu żywienia, pod których czujnym okiem były wypiekane.
Uczmy się świętować naszą niepodległość na wesoło !!!

galeria>>

Koło historyczne

Witamy na stronie koła historycznego. Celem jest zdobywanie informacji i propagowanie wiedzy historycznej, szczególnie w kontekście dziejów naszego regionu. W związku z tym,  prezentujemy prace badawcze uczniów naszej szkoły na temat ludzi, miejsc , wydarzeń "małej ojczyzny". Znajdziecie tu informacje i ciekawostki historyczne. Uczniów chętnych do udziału w pracach koła zaprasza opiekun Joanna Dybicz.

Praca o Stanisławie Malczaku konkurs historyczny 2011

Zygmunt Drybanski - Na skrzydłach losu Maria Szary konkurs historyczny 2011

Prace Karoliny Barancewicz konkurs historyczny 2010

Praca Michaliny Krzyżnowskiej konkurs historyczny 2011

Wycieczka do Golubia-Dobrzynia i Szafarni

 6 czerwca uczniowie z naszej szkoły, zaangażowani w projekty unijne, uczestniczyli w wycieczce do Golubia-Dobrzynia i Szafarni.  Jej celem było zwiedzanie zamku krzyżackiego, gdzie  w sali tortur wysłuchaliśmy opowieści pani przewodnik o średniowiecznych karach. W pozostałych komnatach oglądaliśmy  przedmioty codziennego użytku, meble, stroje, zbroje i broń rycerską.  Ciekawostką jest opowieść o nawiedzaniu zamku przez ducha Anny Wazówny.  
Następnie udaliśmy się na rynek w Golubiu, by zwiedzić XIII-wieczny kościół , w którym znajduje się zabytkowy Dzwon Zygmunta,   zegar wieżowy z XVIII w. i organy z XIX w.  Gdy weszliśmy na najwyższą  kondygnację wieży kościelnej, zobaczyliśmy przepiękny widok  miasta  i okolicy.  
Wycieczkę zakończył pobyt w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, gdzie wysłuchaliśmy krótkiego koncertu najbardziej znanych  utworów  Fryderyka Szopena, poznaliśmy historię Ośrodka i interesujące fakty z życia kompozytora.
W czasie wycieczki uczniami opiekowali się pani Joanna Dybicz i pan Marcin Leśniewski.

galeria>>

Dzień pod znakiem wolności

W dniu 04 czerwca 2014r. w Zespole Szkół w Bielicach obchodziliśmy 25 rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Uczniowie wysłuchali audycji  Polska droga do wolności, przygotowanej przez Aleksandrę  Kryszak, Annę Dobrzyńską, Paulinę Śmiłowską i Lidię  Papis z kl. II LO.  Ponadto uczestniczyli w pokazie multimedialnym prezentującym wydarzenia polityczne w Polsce po II wojnie światowej.                  
            Grupa uczniów z klasy IIIa  (Andrzej Skrobak, Marcin Ciesielski, Krzysztof  Golis) pod opieką pana Mariana Rólskiego,  przygotowała inscenizację obrad okrągłego stołu, która została zaprezentowała całej społeczności szkolnej. Dodatkowo w czasie przerw można było wysłuchać przez radiowęzeł piosenek o wolności. 
            Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się akcja przygotowania  plakatów związanych z wyborami czerwcowymi i ważnymi momentami przełomowymi w historii Polski po 1945 roku.

Pomocą w przygotowaniach szkolnych obchodów dnia wolności służyli: pani Joanna Dybicz, pani Lidia Pisuła i pan Marian Rólski.

galeria>>

Wycieczka do Malborka i Sztutowa

W dniu 29 maja odbyła się wycieczka do Malborka i Sztutowa, w której uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły. Jej celem było zwiedzanie zamku krzyżackiego, gdzie mogliśmy zapoznać się z historią zakonu i architekturą budynku. Następnie udaliśmy się do muzeum w byłym obozie koncentracyjnym w Sztutowie. Tam obejrzeliśmy dwa filmy dokumentalne i przeszliśmy śladami więźniów obozu, słuchając przerażających i głęboko poruszających opowieści pani przewodnik.
Wycieczkę zakończyła krótka wyprawa na nadmorską plażę w Stegnie.  Uczniami opiekowali się: pani Joanna Dybicz, pan Marcin Leśniewski, pani Katarzyna Jamroży i pani Renata Płaneta.

galeria>>

Powiatowy konkurs wiedzu o Unii Europejskiej

W piątek 9 maja w Gimnazjum w Dąbrowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu mogileńskiego.  Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Marta Konopka, Jagoda Skorupińska, Andrzej Skrobak, Krzysztof Golis i Karol Stube, wszyscy z kl. III a.  Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na napisaniu testu z wiedzy o UE.  Natomiast w drugiej części konkursu należało przedstawić przygotowaną wcześniej prezentację multimedialną, której tematem była „Polska w Unii Europejskiej”. Drużyna z Bielic zajęła I miejsce, wyprzedzając gimnazja z Jezior Wielkich, Mogilna i Dąbrowy. Zwycięzcom gratulujemy!! Do konkursu uczniów przygotowała pani Joanna Dybicz, radą wspierał pan Marian Rólski.

  

Gimnazjaliści w klasztorze

W dniu 12.03.2014 r. uczniowie klas:  Ia i II a gimnazjum uczestniczyli w wycieczce programowej do klasztoru w Mogilnie. Celem wyjazdu było poznanie stylów architektonicznych różnych epok, których ślady można znaleźć w miejscowym,  pobenedyktyńskim zespole klasztornym.  Uczniowie mieli możliwość wejścia do najstarszej, prawie tysiącletniej krypty wschodniej, której fundamentem są kości przodków(!);  krypty zachodniej z dźwigającymi mury sklepieniami krzyżowymi - jednej z trzech takich w Europie.

Ponadto podziwiali mury i sklepienia średniowieczne : kolebkowe, krzyżowe, kryształowe i gwiaździste oraz wystrój renesansowy, barokowy i elementy secesji w Kościele św. Jana. Na koniec zwiedzania uczniowie  wyszli na klasztorny wirydarz (dziedziniec), na którym istnieje najstarsza studnia w Polsce.

  
Podczas lekcji „historii w terenie” uczniami opiekowali się: pani Joanna Dybicz, pani Ewa Hibner i pan Marcin Leśniewski.

galeria>>

O pułkowniku Kuklińskim

W dniu 20 lutego br. grupa uczniów naszej szkoły wybrała się  do kina Wawrzyn w Mogilnie. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli film pt. Jack Strong w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Jest to oparta na faktach  opowieść o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim, który  będąc w samym środku systemu,  samotnie podejmuje batalię przeciw Sowietom. Planując manewry Układu Warszawskiego, orientuje się, że Amerykanie odpowiedzą kontratakiem na terytorium Polski. Dzięki swojej determinacji  rozpoczyna wieloletnią współpracę z CIA, co zagraża życiu jego i jego rodziny.
Film był bardzo emocjonujący  i  wszyscy oglądali  go z zainteresowaniem. Opiekunami wycieczki byli: pani Joanna Dybicz, pani Magdalena Walkowiak oraz pan Marcin Leśniewski.

Dzień Patrona na wesoło...

W dniu 21 stycznia 2014r. w Zespole Szkół w Bielicach został zorganizowany Dzień Patrona. Szkoła nosi imię Powstańców Wielkopolskich, więc z okazji 95-tej rocznicy wybuchu powstania uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali szereg atrakcji, by upamiętnić wydarzenie i krzewić  postawy patriotyczne. Imprezy odbywały się przez cały dzień w auli szkolnej oraz w poszczególnych salach lekcyjnych.

więcej>>

Wycieczka II LO do Poznania

Dnia 28.11.2013 uczniowie klasy II LO biologiczno-chemicznej wraz uczniami I LO pojechali na wycieczkę do Poznania. Celem wycieczki były wykłady na Politechnice Poznańskiej i odwiedzenie kina niszowego.

galeria>>

Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

W dniu 8 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas II LO i II TR przeprowadzili dla społeczności szkolnej „żywą” lekcję historii.
W montażu słowno-muzycznym ukazali jaką drogę przeszła Polska i Polacy by osiągnąć upragnioną niepodległość. Mogliśmy posłuchać recytacji, pieśni patriotycznych oraz bliskich młodemu pokoleniu piosenek Obywatela G.C i Kazika  traktujących o Ojczyźnie.

więcej>>

Wycieczka II LO do Poznania

W dniu 17.10.2013 r. w naszej szkole odbyła się wycieczka do Poznania. Uczestniczyły w niej klasy: II LO i II TL. Uczniowie zwiedzili Muzeum Archeologiczne, Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz Muzeum Instrumentów Muzycznych, gdzie można było zobaczyć fortepian, na którym grał Fryderyk Chopin.  Wycieczkę zakończyła wizyta w kinie. Uczniami opiekowały się panie: Joanna Dybicz, Renata Przewiedzikowska, Katarzyna Twarużek i Magdalena Walkowiak.

galeria>>

Gimnazjum i TL w Biskupinie

W dniu 18.09.2013r. uczniowie z klasy Ia, Ib i I TL uczestniczyli w pokazach festynu archeologicznego w Biskupinie. W tym roku można było zgłębiać tajniki zawodu archeologa. Ponadto uczniowie oglądali pokazy dawnych technik rękodzielniczych, tańców szkockich,   zwiedzali wioskę średniowieczną. Dużym powodzeniem cieszyły się prezentacje różnych form walki i uzbrojenia dawnych wojowników. Zainteresowani bawili się podczas występu zespołu „Percival”. Uczestnikom dopisały humor i pogoda. Podczas wycieczki uczniami opiekowały się panie: Joanna Dybicz, Ewa Hibner, Lidia Pisuła i Dorota Moszkowicz.

galeria>>

Wycieczka do Biskupina

Dnia 18.09.2012 r. odbyła się wycieczka do Biskupina. Tematem tegorocznego, czyli XVIII Festynu Archeologicznego była „Polska Piastów”. Uczestnicy wycieczki tj. uczniowie klas 1a, 1d, 2a, 2b, 2d mogli po raz pierwszy zobaczyć zrekonstruowaną wioskę wczesnopiastowską „Stari Biskupici”, składającą się z 14 chat. Obiekt ten zawiera prezentację zapomnianych obrzędów i różnych zajęć mieszkańców we wczesnym średniowieczu. Uczniowie mogli między innymi poznać tajniki wyrabiania glinianych garnków, bicia monet, strzelania z łuku. Punktem kulminacyjnym programu była obserwacja zainscenowanej „Koronacji Bolesława Chrobrego” oraz fascynująca Walka wojów”. Opiekunami uczestników wyjazdu były panie: Joanna Dybicz, Emilia Jankowska, Katarzyna Jamroży.

galeria>>

Ułani w Bielicach

W dniu 18 września 2012 roku gościliśmy w naszej auli chłopców ze strzeleńskiego gimnazjum. Ci młodzi ludzie należą do 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Gen. Dyw. G. Orlicz-Dreszera. Pasjonaci historii Polski w ciekawy sposób przybliżyli nam zakres swoich działań oraz pokazali zdjęcia z inscenizacji walk podczas prezentacji multimedialnej.  Klasy: 2TR/THK, 3TH/TŻ, 2 LO i 1 TH miały okazję zapoznać się z wyglądem mundurów ułańskich oraz niemieckich, a ku uciesze chłopców, z budową i zasadami działania ówczesnej broni. Nasi goście zdradzili nam, że koszt munduru to w tych czasach wydatek rzędu  5 tysięcy złotych. Wyznawcy hasła:  PRZYJAŹŃ -BRATERSTWO- PRZYGODA zarażają młode osoby swoją pasją. Jest to trudne i żmudne działanie, ponieważ współczesna młodzież nie lubi historii, jednakże, jak przyznają chłopcy ze Strzelna, daje im to mnóstwo satysfakcji. Zainteresowane tematem osoby zapraszamy na stronę www.16puw.pl.

galeria>>

 

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów SzosRegionalne Targi Rolne


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna


Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski


schronisko Samotnia

Copyright © 2011 ŁJ SM