Zapraszamy także na naszą stronę: facebook.com/ZespolSzkolwBielicach
,
  aktualności
  szkoła
  internat
  kursy kwalifikacyjne
  Grono Pedagogiczne
  Rada Rodziców
  Samorząd Uczniowski
  kalendarz roku szkolnego
  plan lekcji
  wykaz podręczników
  wykaz podręczników klasy I
  rekrutacja
  biblioteka
  osiągnięcia
  zajęcia unijne
  egzaminy zewnętrzne
  koła zainteresowań
  jeździectwo
  sport
  MUKS
  BOS (Bielicki Oddział Szturmowy)
  szkolenia
  przetargi
  absolwenci
  dla rodziców
  dla nauczycieli
  ubezpieczenie uczniów
  nasze filmy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach
pers
jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
i przysługuje mu tytuł
"Srebrnej Szkoły 2016"
"Brązowej Szkoły 2017"
"Brązowej Szkoły 2018"
"Brązowej Szkoły 2019"

1

 


"LET'S EXCHANGE CHRISTMAS LETTERS"

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas pierwszych technikum wzięli udział w międzynarodowym projekcie E-twinning pt. , LET'S EXCHANGE CHRISTMAS LETTERS'. Przygotowali oni oraz wysłali kartki świąteczne z życzeniami jak i listy opisujące polskie zwyczaje świąteczne w języku angielskim. Przesyłki trafiły do szkół w Hiszpanii, Turcji czy Rumunii. Uczniowie mogli w ten sposób szerzyć polską kulturę w Europie jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności językowe. Serdecznie dziękujemy za otrzymane listy i z niecierpliwością czekamy na pozostałe przesyłki. Organizatorem była pani Justyna Żółkiewicz.


SZKOLNY ETAP OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ

4 grudnia 2019r. młodzież naszej szkoły przystąpiła do szkolnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej. W  tym roku olimpiadzie przyświecało hasło:   „ Dumni  z Ewangelii i z Polski”.  Podczas szkolnego etapu 13 uczniów rozwiązywało test wiedzy, który zdecydował o dalszych eliminacjach. Najwięcej punktów i tym samym pierwsze miejsce zdobył Sebastian Słowiński z klasy II THL, drugie miejsce wywalczył Klaudiusz Leśny z klasy ITaG i trzecie miejsce należy do Mateusza Starczewskiego z klasy  I TLS. Cała trójka będzie reprezentowała nasza szkołę podczas etapu diecezjalnego, który odbędzie się w Gnieźnie 4 marca 2020r. Zwycięzcom  GRATULUJEMY  i życzymy POWODZENIA


WARSZTATY PROFILAKTYCZNE "W KRĘGU SCHEMATÓW"

tznDnia 20.11.2019 r. uczniowie klas I szkół ponadpodstawowych mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach profilaktycznych  „W kręgu schematów” prowadzonych przez pracowników Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy Panią Joannę Adamczyk oraz  Panów Pawła Szopińskiego i Szczepana Krajewskiego.
Celem warsztatów zorganizowanych przez Magdalenę Paternogę było przedstawienie młodzieży mechanizmu wchodzenia  w różnego rodzaju  uzależnienia. Młodzież często sięgając po substancje psychoaktywne nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji prawnych, społecznych  i rodzinnych  wynikających z działania substancji uzależniających. Młodzież otrzymała informacje o placówkach zajmujących się leczeniem uzależnień.


Z WIZYTĄ NA TARGACH TECHNIKI ROLNICZEJ - AGRITECHNICA 2019

Agritechnik 2019

Uczniowie oraz absolwenci wraz z nauczycielami Zespołów Szkół w Kościelcu i Bielicach uczestniczyli w dniach od 13 do 15 listopada 2019 r. we wspólnie zorganizowanej wycieczce, której głównym celem były wizyta na największych w Europie Targach Techniki Rolniczej AGRITECHNICA 2019 w niemieckim mieście Hanower.
Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu mieli okazję poznać uroki miasta Magdeburg, stolicy kraju związkowego Saksonia-Anhalt. Pani przewodnik pokazała grupie najciekawsze miejsca związane z zabytkami, historią i współczesnością Magdeburga. Największe wrażenie na większości uczestników zrobiła ogromna Katedra Świętego Maurycego i Świętej Katarzyny usytuowana przy Placu Katedralnym w historycznym centrum miasta. Jej dzieje sięgają początków założonego w 968 przez cesarza Ottona I arcybiskupstwa magdeburskiego. Niezwykłą ciekawostkę architektoniczną stanowi też Zielona Cytadela - postmodernistyczny kompleks mieszkalny w Magdeburgu, zaprojektowany przez Friedensreicha Hundertwassera, znanego austriackiego malarza, grafika, rzeźbiarza, performera i aktywistę ochrony środowiska.
Drugi dzień pobytu w Niemczech uczestnicy wycieczki rozpoczęli od wizyty w rodzinnym gospodarstwie rolnym Hof Decker w miejscowości Hohenhameln-Bierbergen. Gospodarstwo to ukierunkowane jest na produkcję mleka oraz, co było szczególnie ciekawe, na produkcję energii elektrycznej i cieplnej z biogazowni. Właściciel gospodarstwa w szczegółach opisał model biznesowy tego typu działalności.
Jak wspomniano na wstępie, głównym celem programu było zwiedzanie targów techniki rolniczej AGRITECHNICA w Hanowerze. Jest to miejsce spotkań międzynarodowej branży techniki rolniczej. 2.820 wystawców z blisko 53 krajów zaprezentowało tam swoje najnowsze rozwiązania. Targi odwiedziło 450.000 gości, w tym 130.000 z zagranicy. Różnorodny program ramowy tworzył możliwość zasięgnięcia informacji o trendach i aktualnych tematach w dziedzinie rolnictwa. Największym tzw. hitem tegorocznych targów były chyba potężne drony rolnicze, czyli zdalnie sterowane ciągniki pozbawione konstrukcyjnie kabiny operatora. Wszyscy powrócili do domu z głowami pełnymi wrażeń i torbami pełnymi targowych pamiątek.
Opiekunem grupy z Zespołu Szkół w Bielicach był Krzysztof Witczak.

fotorelacja>>>


SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI FIRMY VALTRA

Valtra W dniu 15 listopada w ramach zajęć z agrotroniki uczniowie klasy IV TRM zapoznali się z najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny nowoczesnego rolnictwa. Firma Valtra prezentowała swój wyrób – podłokietnik Valtra SmartTouch. Podłokietnik montowany jest do ciągników a w wersji demonstracyjnej to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na symulację ustawień zdecydowanej większości parametrów nowoczesnego ciągnika, dodatkowo zainstalowany moduł pozwala symulować pracę: z wykorzystaniem automatycznego prowadzenia (GPS), terminalu ISOBUS w raz z symulatorem maszyny działającej w standardzie ISOBUS, kontroli sekcji maszyn działającej w standardzie ISOBUS. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

fotorelacja>>>


DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ

cukrzycaW dniu 14 listopada br. z inicjatywy Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi uczniowie klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.  Przez cały dzień uczniowie klasy IV TR Kinga Bergmann, Adam Gołębiewski i Jan Nyka przedstawiali swoim koleżankomi kolegom symptomy choroby oraz działania zapobiegające zachorowaniu na cukrzycę. Następnie po 3 reprezentantów z danej klasy indywidualnie brało udział w konkursie wiedzy o cukrzycy. Uczniowie odpowiadali na pytania zawarte w grze dydaktycznej przy użyciu kodów QR, które rozmieszczone były w budynku głównym. Uczestnicy po zeskanowaniu kodów mieli do wykonania 9 zadań. Gra odbywała się na czas. O zwycięstwie decydowała również poprawność udzielonych odpowiedzi. Zadaniem końcowym było zrobienie sobie selfie z symbolem Światowego Dnia Walki z cukrzycą przy wykorzystaniu specjalnie przeznaczonej do tego aplikacji. Zwyciężczyniami konkursu okazały się uczennice klasy 1 TlG: Natalia Wróblewska, Sandra Wróblewska oraz Dominika Danielewicz,którym serdecznie gratulujemy. Kolejnym etapem obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą będzie możliwość wykonania badania poziomu cukru we krwi, w gabinecie pielęgniarki szkolnej pani Małgorzaty Cyranowicz przez poszczególne klasy I w kolejne wtorki na pierwszej godzinie lekcyjnej.

fotorelacja>>>


WIZYTA W CENTRUM NOWOCZESNOŚCI - MŁYNIE WIEDZY W TORUNIU

Centrum nowoczesności w ToruniuW dniu 12 listopada uczniowie klas 2 TL I 2 TMS wybrali się na wycieczkę do grodu Kopernika. Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Centrum Nowoczesności-Młynie Wiedzy. Tam młodzież uczestniczyła w ścieżce dydaktycznej  ,,O obrotach". Po wysłuchaniu wykładu drużyny rozwiązywały naukowe zagadki. Po naukowych łamigłówkach udaliśmy się na posiłek i seans filmowy. Uczniowie wyszli z kina  pełni wrażeń. Opiekę nad uczniami sprawowali Pani Beata Tomaszewska, Pani Zofia Śmigielska oraz Pan Marcin Leśniewski.

fotorelacja>>>


ROGALIKI

RogalikiDnia 8 listopada w ramach spędzania czasu wolnego w internacie z inicjatywy Magdaleny Paternogi  wychowanki: Ewa Chodoń, Iza Niedziela, Julia Buczkowska, Martyna Buczkowska, Maja Kowalska, Sandra Koniec, Julia Ćwiklińska i Iza Łyska postanowiły upiec rogaliki. W ten sposób dziewczęta  rozwijają  swoje kulinarne  zainteresowania i jednocześnie nabywają nowe umiejętności. Zapach pieczonych rogalików przyciągnął do internatowej kuchenki mnóstwo łasuchów, którzy dokonali degustacji.

 

fotorelacja>>>


EDUKACJA PRZECIWNOWOTWOROWA W CENTURM ONKOLOGII W BYDGOSZCZY

uczniowie w centurm onkologiiW dniu 8 listopada 2019 r. w ramach edukacji przeciwnowotworowej uczniowie klas  I i III  udali się do Centrum Onkologii w Bydgoszczy na warsztaty profilaktyczne prowadzone przez  dr. n. med. Tomasza Mierzwę. Młodzież  w części teoretycznej została zapoznana z najważniejszymi informacjami dotyczącymi chorób nowotworowych oraz tezami  europejskiego kodeksu walki z rakiem. Następnie  doktor  Mierzwa zademonstrował w jaki sposób należy wykonywać comiesięczne samobadanie piersi w przypadku dziewcząt i samobadanie jąder w przypadku chłopców. Na specjalistycznych fantomach pod fachowym okiem  młodzież ćwiczyła swoje umiejętności. Wyjazd zorganizowały Anna Szalaty  i Magdalena Paternoga.

fotorelacja>>>


IX REGIONALNY KONKURS ORKI W BIELICACH

orka

W piątek, 8 listopada w Bielicach odbył się IX Regionalny Konkurs Orki. Tegoroczną kategorią konkursową była orka pługiem obracalnym 4-skibowym. W konkursie wzięło udział 10 uczniów, przedstawicieli następujących szkół rolniczych: Mateusz Woźniak (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu), Szymon Janicki (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie), Kacper Szmanda (Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Koralewie), Wojciech Łukaszewicz (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu), Jakub Walisiak (Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach), Krystian Drzewiecki (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach), Piotr Bartczak (Zespół Szkół RCKU im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce), Dominik Pawlak (Zespół Szkół CKR w Kowalu), Hubert Marcinkowski (Zespół Szkół CKU w Gronowie), Piotr Wochna (Zespół Szkół nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim).

Wyniki:
I miejsce - Dominik Pawlak (Zespół Szkół CKR w Kowalu),
II miejsce - Hubert Marcinkowski (Zespół Szkół CKU w Gronowie),
III miejsce - Piotr Wochna (Zespół Szkół nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim).
Oprócz nagrodzenia trzech najlepszych uczniów, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe upominki. Dodatkowo rozlosowano 4 nagrody ufundowane przez sponsorów.

Głównymi organizatorami konkursu byli: Powiat Mogileński wraz z Fundacją Powiatu Mogileńskiego we współpracy z Zespołem Szkół w Bielicach, miesięcznikiem Top Agrar Polska, PUH Chemirol Sp. z o.o. w Mogilnie oraz Hurtownią Rolnik S.J. Leszek Pulikowski, Ryszard Pulikowski ze Strzelna.

Patronat honorowy konkursu pełnili: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu, Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny ARiMR w Toruniu, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy.

Sponsorzy konkursu:
Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie,
Mirosław Leszczyński – Radny Powiatu Mogieńskiego,
Pomimex Stal Sp. z o.o. Mogilno,
Agromet Produkcja Maszyn Rolniczych w Goryszewie – Tomasz Matelski,
Starostwo Powiatowe w Mogilnie,
Hagric Woźniecki Sp z o.o.,
Miesięcznik Top Agrar Polska,
Poseł Ewa Kozanecka,
Hurtownia Rolnik Strzelno,
PUH Chemirol Sp. z o.o. w Mogilnie,
Prezes Centrali Nasiennej Sp z o.o. w Mogilnie Paweł Molenda,
Prezes GZRK i OR w Mogilnie Roman Lewandowski,
Poseł Dariusz Kurzawa,
Pan Marek Witkowski,
Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny ARiMR w Toruniu, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy,
Fundacja Powiatu Mogileńskiego.

protokół konkursu>>>

fotorelacja>>>


ZAKOŃCZENIE ZAKŁADU TRENINGOWEGO DLA OGIERÓW

uczniowe THK z BielicW dniach 5-6 listopada zakończył się 100-dniowy Zakład Treningowy dla ogierów należących do właścicieli zrzeszonych w niemieckich związkach hodowlanych. Czempionem został ogier  Oskari (o. Orlando van de Heffinck – m. Arusha  po Askari) własności  Narodowego Stada Ogierów w Moritzburgu, które w trakcie próby reprezentowała Dr Kati Schöpke. Drugie i trzecie miejsce należało do koni Gerda Sosatha – znakomitego oldemburskiego hodowcy, właściciela wiodącej w Niemczech stacji ogierów. Po raz kolejny do treningu w naszej szkole trafiły konie z renomowanych europejskich hodowli, dzięki czemu możemy bezpośrednio śledzić efekty trendów hodowlanych obowiązujących na zachodzie Europy. Tym bardziej cieszymy się z deklaracji podtrzymania współpracy, w zakresie treningu koni, w przyszłym roku. Gratulując hodowcy zwycięskiego konia, podziękowania i gratulacje należą się również wszystkim osobom zaangażowanym w proces treningu – jeźdźcom: Oli Chojnackiej, Klaudii Kostrzewskiej, Mateuszowi Kiempie, luzaczce- Oli Wojciechowskiej, podkuwaczom- Karolowi Laukowi, Michałowi Krzeszewskiemu, lekarzowi weterynarii - Michałowi Podgórnemu, a nade wszystko młodzieży uczęszczającej do Technikum Hodowli Koni, która zebrała wiele pochwał, zarówno od właścicieli koni jak i komisji oceniającej, za zaangażowanie i profesjonalne podejście do koni. BRAWO!!

Link do galeria zdjęć z wydarzenia: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1232105150325836&id=703819623154394

Link do artykułu na tylkoskoki.pl: http://www.tylkoskoki.pl/aktualnosci/4940-proba-dzielnosci-ogierow-niemieckich-w-zt-bielice.htm


101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

dla niepodległejW dniu 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie, pod kierunkiem pań Lidii Pisuły i Zofii Śmigielskiej oraz Ewy Śniegowskiej, przygotowali montaż słowno-muzyczny a następnie wzięli udział w „Patriotycznej Szansie na Sukces”. 
W programie artystycznym wystąpili: Klaudia Rutkowska, Daria Filipek, Aleksandra Fydrych, Magdalena Hajdys z klasy 4TŻ; Agata Michalak z klasy 4TOK, Michał Olszewski z klasy 1TbG, Seweryn Zieliński z klasy 2LO, Remigiusz Rutkowski z klasy 1TaS. Występy uświetnił chór chłopców z klasy 2TMS. Apel prowadziła Paulina Przewiedzikowska a obsługą techniczną zajął się Jakub Tomczak. W szansie na sukces  zwyciężyły następujące klasy: miejsce pierwsze klasy 2TMS oraz 1TLS, drugie miejsce 4TŻ i  1TbS   a miejsce trzecie zajęły klasy 1TcS i 3TL. Wszystkim klasom, które wystąpiły na scenie dziękujemy za zaangażowanie a zwycięzcom gratulujemy.

fotorelacja>>>


WIECZORNICA W INTERNACIE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

rocznica niepodlełości w internacie101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była przyczynkiem do zorganizowania dla społeczności internatu wieczornicy poświęconej temu wydarzeniu. Montaż słowno-muzyczny  przygotowali wychowankowie pod kierunkiem Pań Eweliny Luzar i Moniki Targas. Szczególnie sympatycznie wypadło wspólne odśpiewanie piosenek patriotycznych. Podsumowaniem całości była konsumpcja tradycyjnych rogalików upieczonych przez Amelkę, Dominikę i Marysię z pomocą Pani Eweliny Luzar.

fotorelacja>>>


BIELICE - DZIEŃ  EKOEDUKACJI

ekoedukacjaSmog, dziura ozonowa, kwaśne opady i globalne ocieplenie  klimatu – wszyscy o tym słyszeliśmy, ale czy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji?
W dniu 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ekoedukacji, podczas którego były podejmowane różne działania proekologiczne. Realizując  ten dzień, organizatorzy kierowali się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcenia ich do pogłębiania wiedzy na temat problemów ekologicznych. Z tej okazji  gościliśmy Pana Sylwestra Jankowskiego, który z zamiłowania zajmuje się ekologią. Podczas uroczystości w auli odbyły się różne działania  edukacyjne.  Na początku uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „The end of the Word”  w reżyserii Malwiny Chmary, następnie wysłuchaliśmy interesującej prelekcji naszego specjalnego gościa, który w ciekawy sposób przybliżył nam problematykę zmian klimatycznych. Na zakończenie  obejrzeliśmy 2 prezentacje: „Racjonalne gospodarowanie produktami spożywczymi” oraz „Skutki używania tworzyw sztucznych”. Pomysłodawcą organizacji takiego dnia w naszej szkole była uczennica z klasy I TbS Malwina Chmara, a koordynatorem wszystkich działań  została pani Anna Szalaty. Równolegle do uroczystości w  auli na I piętrze można było odwiedzić stoisko z plakatami, ulotkami i chorągiewkami nawiązującymi do zmian klimatycznych.  W realizację projektu włączyła się grupa teatralna pod opieką p. Ewy Hibner w składzie: Agata Bułakowska, Malwina Chmara, Dominika Drzazgowska, Anastazja Furtak, Olga Koperska, Maria Łopuch, Adam Matkowski, Agata Michalak, Krzysztof Nowaczyk, Magdalena Plucińska, Remigiusz Rutkowski, Julia Zemska. W oprawę Dnia Ekoedukacji włączyli się również: Karolina Firek, Klaudia Rutkowska, Weronika Świtała, Daria Filipek, Aleksandra Myka, Kamila Pietrzak, Dawid Arent, Wojciech Wierzbiński,  Jakub Tomczak oraz Edyta Wencka, Barbara Krawczak i Dominika Ciuba. Dzięki tym obchodom połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i oprócz dobrej zabawy wsparliśmy naszą planetę. 

fotorelacja>>>


"UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ"

Upoluj książkęW dniach 2 – 30 listopada 2019 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie pt. „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu wszyscy możemy za darmo przeczytać lub wysłuchać 12 bestsellerowych książek. W ramach projektu w szkole zostały wywieszone plakaty z okładkami wspomnianych 12 książek i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona otrzymamy darmowy dostęp do wskazanych na plakacie książek w formie e-booka i audiobooka. Przy plakacie znajdują się dokładne informacje, jak można skorzystać z tej oferty.

Więcej informacji>>>


„ŻYCIE NASZE ZMIENIA SIĘ, ALE SIĘ NIE KOŃCZY"

Zaduszki

Pod takim hasłem młodzież naszej szkoły wprowadziła społeczność szkolną w klimat Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Pamiętając o tych, co już odeszli do wieczności, jeszcze raz nasze serca przepełniła refleksja nad życiem i jego przemijaniem oraz nad istotą życia wiecznego w łączności z Bogiem.W program słowno- muzyczny  zaangażowali się następujący uczniowie: Maria Łopuch, Aleksandra Skonieczna, Natalia Taterska, Michalina Świątek, Magdalena Plucińska, Julia Buczkowska, Martyna Buczkowska, Michalina Frandzelska, Iga Łuczka, Klaudia Węgrzyn, Wiktoria Olszowska oraz Jakub Tomczak. Młodzieży dziękujemy za pochylenie się nad zagadnieniami związanymi z ludzką egzystencją

fotorelacja>>><< 1 2 >>


 

Archiwum

2 0 1 8 / 2 0 1 9
2 0 1 7 / 2 0 1 8 II
2 0 1 7 / 2 0 1 8 I
2 0 1 6 / 2 0 1 7 II
2 0 1 6 / 2 0 1 7 I
2 0 1 5 / 2 0 1 6 II
2 0 1 5 / 2 0 1 6 I
2 0 1 4 / 2 0 1 5 II
2 0 1 4 / 2 0 1 5 I
2 0 1 3 / 2 0 1 4 II
2 0 1 3 / 2 0 1 4 I
2 0 1 2 / 2 0 1 3 II
2 0 1 2 / 2 0 1 3 I
2 0 1 1 / 2 0 1 2 II
2 0 1 1 / 2 0 1 2 I

 

gog

KONTAKT
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl

bip

dzi
w przypadku kłopotów
z logowaniem kliknij tutaj>>>


Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne

MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

herb
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie
Copyright © 2011 ŁJ SM