obr
AKADEMIA OBRONY NARODOWEJ
szkoła patronacka


1

2
Wspólpraca z Technikum
Logistycznym

 

Informacja o zakwaterowaniu w internacie w roku szkolnym 2019/20

 

SZANOWNI WYCHOWANKOWIE INTERNATU I RODZICE !

 

  Kwaterowanie w szkolnym internacie rozpocznie się
1 września 2019 r. od godziny 16.00.

kaucja wynosi 100 złotych i należy ją uiścić kierownikowi internatu w dniu meldunku.

 

O godzinie 17.00 kierownik internatu wraz z wychowawcami grup zapraszają na krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami wychowanków, które odbędzie się w klubie uczniowskim na terenie internatu.

 

Wręczenie nagród w konkursach ekologicznych

20 maja zakończył się w Bielicach okres realizacji zadania pt. „Konkursy ekologiczne organizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi 2019r.: Jesteśmy odpowiedzialni za ochronę zagrożonych gatunków. W okresie realizacji zadania przeprowadzone zostały 3 konkursy, z których wyłoniono 3 laureatów, a 7 uczestników wyróżniono. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie w konkursach i uzyskali tytuł laureata: Weronika Chmal i Sebastian Słowiński z klasy I THL – I miejsce w konkursie wiedzy „Polskie gatunki i siedliska- zagrożenia i ochrona” oraz Andrzej Zabłocki z klasy IV TR- I miejsce w konkursie plastycznym Chroń gatunki przed wyginięciem- Ty możesz być następny. Wyróżnieni zostali: Paulina Wróbel (III TOK) i Weronika Ratajczak (III LO) w grze terenowej Na ratunek ginącemu Światu, Zuzanna Marchlewicz i Patrycja Górska (II TL) - II miejsce oraz Dominika Walkowska i Mateusz Wegner ( III TŻ) - III miejsce w konkursie wiedzy „Polskie gatunki i siedliska- zagrożenia i ochrona”, a także Weronika Spochacz za II miejsce w konkursie plastycznym Chroń gatunki przed wyginięciem. Nagrody dla laureatów, wyróżnionych i uczestników zakupione zostały z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

ko0n

galeria>>

Konkurs kulinarny

Dnia 12 maja 2019 r., uczennice klasy II TŻ i UG oraz II Szkoły Branżowej- kucharz, uczestniczyły w konkursie kulinarnym XIX EDYCJI KRAJOWEGO KONKURSU
„NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO – SMAKI REGIONÓW. Konkurs odbywał się  podczas Targów w Minikowie „LATO na WSI – Święto Smaku i Tradycji”, których organizatorem był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
Naszą szkołę reprezentowały, trzy dwuosobowe zespoły pod kierunkiem Genowefy Joszko i Ewy Hartwich. Pierwszy  zespół Kinga Kopeć i Angelika Zakęś przygotowały czerninę z łazankami i kluski ziemniaczane z kapustą i boczkiem. Drugi zespół w składzie Dominika Romanek, Natalia Żywczeska sporządziły zupę z pokrzyw z kładzionymi kluseczkami oraz karpia z migdałami i rodzynkami duszonego w winie rabarbarowym. Kolejny zespół to Olga Pilachowska i Sandra Tyl wykonał żurek i kotleciki z kaszanki z duszonymi ziemniakami i kiszoną kapustą. Ten zestaw potraw został najbardziej doceniony przez jury konkursowe, uzyskując I miejsce i tym samym nominację do nagrody „ Perła 2019”
w konkursie ,, Nasze Kulinarne Dziedzictwo- Smaki Regionów.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy!!!

kul

galeria>>

Łączy nas krew

Codziennie tysiące Polaków potrzebuje krwi. Nie można jej niczym zastąpić ani sztucznie wyprodukować dlatego młodzież Zespołu Szkół w Bielicach po raz drugi w tym roku szkolnym włączyła się w akcję „Łączy nas krew, która ratuje życie”
Kolejną akcję Wampiriady zorganizowała Magdalena Paternoga .

Dnia 12.03.2019 r. krew oddali:
Weronika Stawicka, Paula Garbarz, Margareta Graczyk , Kinga Bergmann,  Karolina Szydłowska Monika Cieślewicz, Natalia Łąkowska, Dominkia Gilewska, Donata Marczak, Katarzyna Dzikowska, Julia Tomaszewska, Natalia Tyrolczyk oraz Wiktor Molenda, Kacper Kwapiszewski, Remigiusz Grabowski, Wiktor Robak, Wojciech Karczewski, Dominik Prus, Jakub Walisiak, Adam Gołębiewski, Krzysztof Kulpa, Jakub Oliwkowski

galeria>>

Dzień patrona szkoły

Polska historia przypomina, że Polacy potrafili udowadniać swój patriotyzm w każdej chwili, gdy sytuacja Ojczyzny tego wymagała. Wiedzieli o tym również uczestnicy Powstania Wielkopolskiego, którzy dokładnie 100 lat temu odważyli się wcielić w życie słowa „Roty” Marii Konopnickiej. To właśnie im – Naszym Patronom – poświęciliśmy akademię szkolną, która odbyła się 6 lutego 2019 roku w auli.
W montażu słowno - muzycznym wystąpili: Paweł Czech z IV TR,  Karolina Firek, Aleksandra Fydrych z III TŻ, Damian Kaczyński z III TMR, Agata Michalak z III THK,
Magdalena Plucińska z I TŻ, Barbara Sztafel z II TŻ oraz chór z klasy I TPS. Stroną techniczną apelu zajął się Jakub Tomczak.

galeria>>

TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW

Prawie 500 osób odwiedziło w dniach od 19 do 22 lutego naszą szkołę, by wziąć udział w imprezie o nazwie „Tydzień Zawodowców”. W jej trakcie młodzież miała możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną szkoły oraz jej bogatą ofertą edukacyjną.
Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjalnych wybrali się na wycieczkę po obiektach szkolnych, aby wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz Zespół Promocji. W pracowniach żywienia mogli się wcielić w kucharzy, czy kelnerów, na placu manewrowym próbowali swoich sił jako operatorzy ładowarki teleskopowej i ciągnika ogrodniczego. W kolejnych miejscach sprawdzali, czy tkwią w nich zamiłowania do turystyki, logistyki, rolnictwa, weterynarii, czy hodowli koni. Przyszłych młodych mechaników interesowała ścieżka diagnostyczna dla pojazdów oraz podnośniki dwukolumnowe, a także nowoczesny sprzęt do obsługi kół i ogumienia aut.
Dodatkowo chętni mogli obejrzeć pokaz ASG w wykonaniu uczniów należących do Bielickiego Oddziału Szturmowego, którego opiekunem jest pułkownik Robert Łączyński albo przejechać się bryczką. Na bieżąco można było także śledzić proces wykonywania naturalnych kosmetyków w wykonaniu dziewcząt z klasy I liceum z elementami kosmetyki.
Goście Zespołu Szkół w Bielicach skorzystali także z poczęstunku przygotowanego przez uczniów technikum żywienia – zdrowych kanapek, pizzy i babeczek z bitą śmietaną.

galeria>>

Rewelacyjny wynik uczniów naszych techników!!!

6 lutego, z okazji Dnia Patrona, młodzież wykonywała kolejne zadanie ramach tzw. Wielkiego Turnieju Klas – tym razem otrzymało ono nazwę „Integracyjny luty”. W trakcie czterogodzinnych zmagań klasy mogły popisać się swoją wiedzą na temat szkoły i nauczycieli, poćwiczyć umiejętności polonistyczne tworząc rymowanki, uruchomić szare komórki rozwiązując zagadki logiczne, czy też wykazać się znajomością regionu np. w zakresie kulinariów. Artystycznie można było się zaprezentować w zadaniu dodatkowym – stworzeniu plakatu pod hasłem „Kocham moją szkołę, bo…”.

Rywalizacja była jak zawsze zacięta. Ostatecznie miejsce pierwsze zajęła klas II TOT/TŻ, miejsce drugie ex aequo klasy I LO i II TR/TW/THK, a miejsce trzecie klasa II TL.
O tym, że przyjemne z pożytecznym łączyć można, a czasem nawet trzeba, uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach wiedzą doskonale i stosują w praktyce. Zważywszy na to, że młodzież wykonywała zadania „na gorąco”, nie znając wcześniej ich tematyki – wyszło świetnie. Pomysłowi, pracowici i pełni zapału – tacy są właśnie nasi uczniowie – i z takich jesteśmy dumni.
Inicjatorami, organizatorami, a zarazem członkami jury byli działający w Grupie Kreatywnej uczniowie klasy III TL: Monika Cieślewicz, Janek Cębrzyński, Michał Kopliński, Kasia Mazurek, Kuba Oliwkowski, Paulina Przewiedzikowska, Klaudia Słowińska oraz pani Justyna Maciejewska.

APEL - DODATKOWE INFO
W trakcie uroczystego apelu z okazji Dnia Patrona dyrektor Paweł Kraśny oraz kierownik internatu, Leszek Maciejewski, wręczyli uczennicy klasy III TL, Paulinie Przewiedzikowskiej oraz uczennicy klasy III TŻ, Aleksandrze Fydrych,  stypendia „Aktywny – kreatywny uczeń” w wysokości 300zł, w uznaniu zasług obu dziewcząt w budowaniu wizerunku szkoły i działaniu na jej rzecz.

Rewelacyjny wynik uczniów naszych techników!!!

Spośród 43 stypendystów „Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza”z  terenu powiatu mogileńskiego aż 20 to uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach: Monika Cieślewicz, Jakub Filipiak, Klaudia Gmur, Adam Gołębiewski, Remigiusz Grabowski, Michał Kopliński, Zuzanna Kowalska, Katarzyna Krzewińska, Marceli Kwiatkowski, Michał Malicki, Zuzanna Marchlewicz, Julia Nawrocka, Julia Nowak, Jakub Oliwkowski, Paulina Przewiedzikowska, Kamil Rojek, Kamil Roszak, Klaudia Słowińska, Weronika Stawska oraz  Natalia Szubert. Gratulujemy!!!

Aby otrzymać stypendium należało uzyskać bardzo dobre lub celujące oceny z przedmiotów zawodowych, wypracować bardzo wysoką średnią ocen wszystkich przedmiotów w danym roku szkolnym,  posiadać osiągnięcia w konkursach i olimpiadach a także kształcić się w zakresie tzw. „inteligentnych specjalizacji”. Tak duża liczba stypendiów dla bielickich uczniów pokazuje, że  Zespół Szkół w Bielicach stwarza doskonałe warunki nie tylko do zdobywania zawodu, ale także poszerzania zainteresowań.

pry

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

14.12.2018r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających przyznanie stypendium Prezesa Rady Ministrów. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z rejonu bydgoskiego, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Stypendium otrzymała m.in. uczennica Technikum Logistycznego z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach, Klaudia Gmur. Pan Kurator Marek Gralik złożył serdeczne gratulacje zebranym uczniom. Podziękował organom prowadzącym, dyrektorom, nauczycielom oraz rodzicom, którzy wspierają rozwój i zainteresowania młodych ludzi. W trakcie swojego wystąpienia zaznaczył, że sukces odniesiony przez uczniów to suma pasji i talentu oraz codziennej ciężkiej pracy, okraszonej wyrzeczeniami.

sty3

sty3

Olimpiada Teologii Katolickiej

15 listopada ubiegłego roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się I etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Wśród laureatów tej części konkursu znaleźli się Sebastian Slowiński z kl.I THL oraz Jakub Filipiak i Dawid Arent z kl II TRW. Ci uczniowie obok swych rówieśników z poszczególnych szkół archidiecezji gnieźnieńskiej wzięli udział w etapie diecezjalnym, ktory odbył się 27 lutego w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. W tym roku olimpiadzie towarzyszy hasło „Święty Jacek – wzór ewangelizacji” i wokół tego tematu zbudowane zostały pytania i zagadnienia teologicznych zmagań.

Uczniowie musieli zapoznać się ze wskazanymi publikacjami nt. św. Jacka Odrowąża, ale także z encyklikami papieskimi, Katechizmem Kościoła Katolickiego oraz wybranymi tekstami biblijnymi. To dość szerokie spektrum literatury, znacznie przekraczające zakres programowy, co ma także zachęcić młodych ludzi do samodzielnego pogłębiania wiedzy teologicznej.

Uczestnicy gnieźnieńskiego etapu mieli do rozwiązania test składający się z 33 pytań. W tym roku z zadaniem tym najlepiej poradzili sobie sami panowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc wezmą udział w finale ogólnopolskim OTK, który odbędzie się w dniach 28-30 marca w Opolu.

I miejsce – Jakub Sucharski z I LO im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu (katecheta ks. Marcin Przybylski)
II miejsce – Jakub Galkowski z I LO im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu (katecheta ks. Marcin Przybylski)
III miejsce – Sebastian Słowiński z ZS im. Powstańców Wlkp. w Bielicach (katecheta ks. Marcin Maciejewski)

Nagrody i gratulacje zwycięzcom, a także dyplomy wszystkim uczestnikom wręczył bp Krzysztof Wętkowski, przyznając, że zadanie mieli w tym roku niełatwe, bo zarówno temat, jak i „zadana” literatura były niezwykle wymagające. Zachęcał też uczniów, by zdobytą wiedzę teoretyczną nt. ewangelizacji starali się teraz przekuć w praktykę w takim zakresie, w jakim jest to w ich życiu możliwe. Finalistom towarzyszyli katecheci. Trójce laureatów gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w Opolu.

galeria>>

Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Lecz czymś największym, czym być można: Sobą!  (L. Staff)

W dniu 9 listopada 2018 roku uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole 100. rocznicę odzyskania niepodległości.  Obchody rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu o godz. 11.11. Następnie podczas podniosłego apelu z tej okazji uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. Niepodległa.  Zwieńczeniem uroczystości był występ zespołu Białe Kujawy i wspólne zatańczenie poloneza na 100 par.  Świętowanie zakończono  posadzeniem Lasu  Niepodległości.
Szkolne obchody odzyskania niepodległości zaszczycili swoją obecnością  znamienici goście: Robert Herbanowski – pełnomocnik Wojewody  Kujawsko-Pomorskiego, Dariusz Kurzawa – Wicemarszałek Województwa, Jan Bartecki – Przewodniczący Rady Powiatu Mogileńskiego, Tomasz Barczak – Starosta Mogileński, Krzysztof Szarzyński – Wicestarosta Mogileński, członkowie Zarządu Rady Powiatu Mogileńskiego, radni Rady Powiatu Mogileńskiego,  naczelnicy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Mogilnie, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych  powiatu, kierownicy i pracownicy służb, inspekcji i straży powiatu mogileńskiego, panowie: Stanisław Wojtasiński i Hieronim Banaszkiewicz - byli dyrektorzy ZS w Bielicach, proboszcz Parafii p.w. Św. Mateusza w Gębicach, pani Aneta Pawlak – przewodnicząca Rady Rodziców  przy ZS w Bielicach, przedstawiciele przedsiębiorstw z terenu powiatu mogileńskiego wspierających naszą szkołę.   
W akademii wzięli udział uczniowie: Mikołaj Czajka, Paweł Czech, Karolina Firek, Aleksandra Fydrych, Magdalena Hajdys, Damian Kaczyński, Dariusz Kasznia, Dorota Kozińska, Julia Kubiak, Michał Malicki, Agata Michalak, Remigiusz Owczarzak,  Antoni Pietrzak, Klaudia Rutkowska, Klaudiusz Wesołowski, Jarosław Woźniak. Uroczystość swym śpiewem uświetnił męski chór z klasy I TMS, a stroną techniczną zajął się Jakub Tomczak. Uroczystość przygotowały panie: Lidia Pisuła, Ewa Hibner,  Zofia Śmigielska,  Ewa Śniegowska  i Justyna Maciejewska .

galeria>>

Spotkanie z pielęgniarką

11 października 2018 r. klasa III B gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z zawodową pielęgniarką - Panią Małgorzatą Danielewicz(mamą jednej z uczennic tej klasy).
Spotkanie to zorganizowane zostało w ramach cyklu godzin z wychowawcą :”Mój wymarzony zawód” i głównie miało na celu zapoznanie uczniów ze specyfiką tej pracy.
Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu cennych rzeczy na temat tego zawodu. Nasz gość z niesamowitą pasją i zainteresowaniem opowiadał o swojej pracy.
Myślę, że w naszej klasie znajdzie się ktoś ,kto idąc za głosem potrzeby pomagania innym, wybierze właśnie ten zawód-zwłaszcza iż w naszym kraju pielęgniarek wciąż brakuje.
Już wkrótce spotkanie z kolejnym gościem – absolwentem naszej szkoły

pie

galeria>>

Warsztaty profilaktyczne „W kręgu schematów”

schDnia 8.10.2018 z inicjatywy Magdaleny Paternogi, uczniowie klas I szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „W kręgu schematów” prowadzonych przez pracowników Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy Panią Joannę Adamczyk i Pana Pawła  Szopińskiego.

Podczas dwugodzinnych zajęć młodzież poznała schemat wchodzenia w uzależnienie oraz sposób funkcjonowania osoby uzależnionej. Uczniowie  szukali alternatywnych form spędzania czasu wolnego, aby nie wpaść w sidła nałogu.  Wskazane zostały również  sposoby udzielenia pomocy osobie, u której podejrzewamy kontakt z substancjami uzależniającymi.

Kolejny raz warsztaty sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie, której serdecznie dziękujemy

s

galeria>>

Wycieczka klubu znaczka Turystycznego do Poznania

Nie usiedzimy długo w miejscu, ale w końcu jesteśmy turystami.
Klasa III TOT oraz uczennice należące do Klubu Znaczka Turystycznego przy Internacie zorganizowali wycieczkę do Poznania. Plan wycieczki był bardzo napięty. Pierwszym punktem była wizyta w palmiarni , gdzie uczniowie zobaczyli egzotyczne gatunki roślin i mogli poczuć się jak na wycieczce w dalekich krajach.
Głównym celem wyjazdu były warsztaty w Muzeum Rogala Świetomarcińskiego. Muzeum poświęcone jest tradycji wypieku rogala, mającej już 150 lat. Zwiedzanie muzeum ma charakter interaktywny. Zwiedzający w trakcie pokazu poznają sposób produkcji rogala według oryginalnej receptury oraz uczą się gwary poznańskiej.
Na koniec młodzież zintegrowała się w popularnych teraz Escape Room, gdzie zadaniem było wydostanie się z pokoju mordercy w ciągu godziny.
Świetnie spędzony dzień!
Z turystycznym pozdrowieniem😉

pal

galeria>>

Wampiriada

Dnia 10.10.2018 r. odbyła się pierwsza z zaplanowanych akcji Wampiriady czyli honorowego oddawania krwi zorganizowana przez Magdalenę Paternogę pod hasłem : „Łączy nas krew, która ratuje życie” Jesienne klimaty sprzyjały oddawaniu krwi ponieważ tylko 6 osób zostało zdyskwalifikowanych.
Podczas tej akcji krew oddali:
Łopacińska Karina, Czekalska Monika, Wiśniewska Agata, Marczak Donata, Diupero Aleksandra, Tomaszewska Julia, Nadolińska Martyna, Szydłowska Karolina, Garbarz Paula, Pachała Dominika, Mądrzak Kamil, Prus Dominik, Dzikowski Aleksander, Karczewski Wojciech, Gwiazda Michał, Kwapiszewski Kacper, Uklejewski Kacper, Kędzierski Kajetan, Libner Kacper, Fredyk Mateusz, Powała Łukasz, Oliwkowski Jakub, Robak Wiktor, Noga Bartłomiej, Grabowski Remigiusz,
Nogala Adam, Śmigielski Grzegorz, Kasznia Dariusz, Szczepankiewicz Dawid,

wamp

galeria>>

IV CENTRALNY ZLOT KLAS MUNDUROWYCH j

W dniu 5 września 2018 r. w Bydgoszczy drużyna naszej szkoły wzięła udział w zawodach sportowo-obronnych zorganizowanych przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy w ramach eliminacji do IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych 2018. Skład drużyny stanowili: kapitan Jakub Oliwkowski, członkowie: Krzysztof Bajer, Jakub Filipiak, Dariusz Kasznia, Julia Kopeć, Robert Paluszyński, Błażej Strzelecki, Grzegorz Śmigielski, Zuzanna Zaparucha.
Celem zawodów było w szczególności uczczenie 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz wyłonienie najlepszej szkoły mundurowej w województwie kujawsko-pomorskim.
Drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach:
1. Marszobieg zespołowy z pokonywaniem przeszkód na dystansie 5km.
2. Strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks w poz. leżąc z podpórki.
3. Rzut granatem do celu.
4. Częściowe rozkładanie i składanie kbk AK na czas.
Poza wspaniałą sprawnością kondycyjną nasi reprezentanci wykazali się umiejętnościami współpracy w zespole i cechami charakteru niezbędnymi do współdziałania, co pozwoliło im na zajęcie wysokiego VII miejsca w zawodach.

mun

galeria>>

Powiatowe eliminacje VII Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej

W dniu  24 maja 2018 roku w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje    7Olimpiady Obrony Cywilnej. Uczestniczyło w nich 5 dwuosobowych  reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu mogileńskiego. Olimpiada składała się z części  pisemnej oraz sprawdzianu praktycznego polegającego m.in. na sprawdzeniu umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej oraz znajomości podstawowego sprzętu obrony cywilnej. W ramach olimpiady uczestnicy eliminacji mogli również poćwiczyć  strzelanie z broni pneumatycznej na naszej szkolnej strzelnicy. Zmagania uczniów oceniała Powiatowa Komisja Konkursowa, w której skład wchodzili przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji oraz Sanepidu, a obradom przewodniczył  pan Przemysław Majcherkiewicz – inspektor Starostwa Powiatowego w Mogilnie d.s. Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych. W olimpiadzie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Julia Kopeć i Olga Smółka z klasy I TL oraz Dawid Arent i Jakub Filipiak z klasy I TRW. Dzięki nim nasza szkoła w klasyfikacji generalnej szkół zajęła I miejsce, ponadto w klasyfikacji drużynowej Julia Kopeć i Olga Smółka również  uplasowały się na I miejscu, a chłopcy zajęli III miejsce. Uczniów przygotował pan Robert Łączyński.
Julia Kopeć i Olga Smółka będą reprezentować powiat mogileński podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w dniach 19 – 20 czerwca.  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a szczególne wyrazy uznania kierujemy do uczniów naszej szkoły.

  

galeria>>

V Powiatowy Konkurs As Gramatyki.

23 maja 2018 roku w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach odbył się V Powiatowy Konkurs As Gramatyki. Komisja konkursowa, w składzie: E. Janus, J. Łuczak, A. Małolepsza, M. Konieczka, E. Hibner i M. Walkowiak, przyznała
I miejsce Marietcie Milas (gimnazjum w Mogilnie);
II miejsce – Agnieszce Bubak i Klaudii Wachowskiej (gimnazjum w Bielicach);
III miejsce – Julii Szpuleckiej i Darii Hernackiej (gimnazjum w Bielicach);
wyróżnienia – Dawidowi Czai (gimnazjum w Dąbrowie), Patrycji Chojnackiej (gimnazjum w Strzelnie), Karolinie Iwińskiej (gimnazjum w Mogilnie), Roksanie Owsińskiej i Sebastianowi Słowińskiemu (gimnazjum w Bielicach).
Z zawiłościami języka polskiego zmagali się również:
Olga Sośnicka, Igor Gwiazda, Katarzyna Kotlarek i Dominika Dołyk (gimnazjum w Dąbrowie); Jolanta Storozum, Wiktoria Szalaty i Natalia Wawer (gimnazjum w Mogilnie); Małgorzata Grobelna, Nikola Brzuszczak i Zuzanna Malinowska (gimnazjum w Strzelnie).

galeria>>

Konkurs Plastyczny „Powstanie Wielkopolskie w oczach młodego pokolenia”.

Uczniowie naszej szkoły: Julia Kopeć z kl. I TL, Zuzanna Kowalska z kl. I TW, Julia Nowak z kl. I TW i Hubert Marcinek z kl. II TMS, Weronika Spochacz z kl. II LO, Julia Rychłowska z kl. II a, Kinga Jańczak z kl. II TŻ, Agnieszka Woźniecka z kl. II TŻ i Justyna Cierpisz z kl. IV TL wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Powstanie Wielkopolskie w oczach młodego pokolenia”.
W dniu 16.05.2018 r. w Zespole Placówek Specjalnych w Szerzawach odbyło się uroczyste podsumowanie tego konkursu.
Sukces odniosły:
Weronika Spochacz – I miejsce,
Julia Kopeć – III miejsce,
Kinga Jańczak – wyróżnienie,
Agnieszka Woźniecka – wyróżnienie.
Opiekę nad uczniami sprawowały: p. J. Głowska – Dybicz i p. L. Pisuła.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

galeria>>

Goście z Turcji

12 kwietnia 2018 roku Zespół Szkół w Bielicach gościł delegację z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Wykładowca Dariusz Wiliński wygłosił pasjonujący wykład o przedsiębiorczości i wyborach jakich musi dokonać młody człowiek kończący szkołę średnią. Razem z wykładowcą przyjechały cztery osoby z Turcji biorące udział w programie Erasmus+. Program ma na celu finansowanie wyjazdów studentów na studia w innych krajach oraz tym samym umożliwia poznawanie kultur innych krajów. Uczniowie ZS w Bielicach mieli okazję spotkać się ze studentami z Egiptu, Hiszpanii i Turcji. Po wykładzie pracownika PWSZ w Koninie głosy zabrały uczestniczki wymiany studenckiej i ochoczo opowiedziały o rozmaitych sprawach rodzimych krajów. Na końcu był czas na pamiątkowe zdjęcie.

galeria>>

Szczęśliwej drogi, już czas…

27 kwietnia 2018r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych.  Była to uroczystość szczególnie wyjątkowa, ponieważ uczestniczyli w niej nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale również zaproszeni goście: Starosta Mogileński pan Tomasz Barczak, Przewodniczący Rady Powiatu Mogileńskiego pan Jan Bartecki, Przewodniczący Rady Rodziców pan Marek Mądrowski oraz poprzedni dyrektor szkoły pan Hieronim Banaszkiewicz.
Podczas pierwszej części uroczystości Dyrektor Paweł Kraśny w swoim przemówieniu dziękował maturzystom i gratulował im sukcesów oraz życzył pomyślności w dalszej podróży życia. Jednocześnie dziękował rodzicom za wsparcie i współpracę. Rodzice najzdolniejszych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Także w stronę dyrekcji szkoły i nauczycieli popłynęły słowa podziękowań,  które w imieniu klas kończących wygłosiła Natalia Zakęś. Jak co roku podczas akademii uroczyście wręczono uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, a także za  osiągnięcia w różnych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Prymusem szkoły w roku 2018 została Weronika Kopeć z klasy IV TR, która otrzymała w nagrodę pamiątkową statuetkę. Ponadto pan Marek Mądrowski jako przewodniczący Rady Rodziców poinformował o przyznaniu  Natalii Zakęś z kl. IV TOT oraz Maciejowi Foremskiemu z kl. IV TPS  stypendiów pt. „Aktywny – kreatywny uczeń”.
Abiturientom  życzono powodzenia na maturze oraz szczęścia na dalszej drodze życia. Po oficjalnej części pożegnania wszyscy mieli możliwość obejrzenia występu artystycznego przygotowanego przez uczniów z klasy II LO i II TŻ  pod kierunkiem Pani Iwony Wolff. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku a podniosłą atmosferę dopełniła prezentacja zdjęć absolwentów, przedstawiająca lata spędzone w naszej szkole.

galeria>>

„Kto żyje w sercach tych, którzy pozostają, nie umiera nigdy…”

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego nauczyciela naszej szkoły. Pan Janusz Trocholepszy przepracował w Zespole Szkół w Bielicach 32 lata; zatrudniony od 1 września 1963 roku, pracował jako nauczyciel przedmiotów zawodowych. W czasie od 1 września 1963 roku  do 1 września 1985 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora szkoły. W następnych latach  pracował jako kierownik kształcenia praktycznego. Na tym stanowisku pozostał aż do przejścia na emeryturę  29 października 1994 roku.
Świętej pamięci Janusz Trocholepszy od wielu lat zżyty był z ziemią bielicką. To z nią wiązało się jego życie rodzinne, towarzyskie i zawodowe.   Zaangażowany w rozwój szkoły, młodszym koleżankom i kolegom nauczycielom dawał przykład aktywności, bezinteresowności  i wnikliwości,  takim też człowiekiem dawał się poznać wielu pokoleniom uczniów. Był dla nich wzorem pedagoga, wychowawcy, opiekuna oraz działacza.
Pan Janusz Trocholepszy na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako dobry człowiek i przykładny nauczyciel. 
Rodzinie ś. p. Pana Janusza składamy wyrazy współczucia.
Dyrekcja, Grono  Pedagogiczne i pracownicy szkoły

„Zdrowie dla wszystkich”

16.04.2018r. w auli szkolnej z inicjatywy pań Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi odbyła się prelekcja pod hasłem  „Zdrowie dla wszystkich”  w ramach corocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Uczniowie Zuzanna Król, Karolina Kiałka i Paweł Czech przedstawili zagadnienia dotyczące zdrowia, klasyfikację chorób oraz szczegółowo omówili niektóre rzadkie choroby. Uczestnicy prelekcji zostali zapoznani również ze specjalnościami lekarskimi, aby w dorosłym życiu wiedzieć do jakiego specjalisty należy się udać z danym schorzeniem.
Następnie chętne osoby wzięły udział w konkursie wiedzy, którego zwycięzcami zostali:
I miejsce – Julia Badyna klasa II a
II miejsce – Zuzanna Nowak z klasy I TOT
III miejsce – Eryk Przybyła z klasa I B

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

galeria>>

„Bielicjada”

13 kwietnia w godzinach 8.00- 10.30 odbyła się w naszej szkole V Bielicjada - konkurs dla uczniów ostatnich klas gimnazjum. W rywalizacji wzięło udział 13 kilkuosobowych zespołów, które miały do wykonania  11 zadań sprawdzających  umiejętności praktyczne z poszczególnych zawodów. Konkurencje były różnorodne np. strzelanie z pistoletu pneumatycznego, cięcie drewna, rozpoznawanie szkła i przypraw, ułożenie  z rozsypanki procedury rezerwacji pokoju hotelowego, rozpoznawanie i wskazywanie różnych elementów na planie miasta, rozpoznawanie przyrządów stosowanych w hodowli zwierząt i uprawie roślin, precyzyjna jazda ładowarką, zmiana koła w samochodzie osobowym, slalom wózkiem widłowym i test wiedzy z zakresu mechanizacji rolnictwa. Wyniki przedstawiają się następująco- I miejsce zdobyła drużyna z klasy III c w składzie : Julian Brejecki,  Wiktor Owsiński, Maciej Podolski, Bartłomiej Karpiński, Wojciech Nowakowski. II miejsce zajęli również uczniowie z klasy III c- Maciej Wańkowski, Zuzanna Zaparucha, Jagoda Wiśniewska i Jagoda Jackowska. III miejsce  przypadło egzekwo  dwóm drużynom  z klasy III a , w skład których weszli Kinga Bednarz, Kamila Rojek, Julia Szpulecka, , Jakub Chudyk, Alicja Kozak, Agnieszka Bubak, Hubert Lubecki, Julia Ciuper, Mikołaj Strzeliński, Liwia Ratajczak.
Konkurencje były dla młodzieży nie tylko  sprawdzianem uzdolnień i umiejętności, ale również okazją do dobrej zabawy. Na zakończenie Bielicjady odbyło się ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

galeria>>

Pozostanie w naszej pamięci

            Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, Wychowawcy i Pedagoga Pana mgr. inż. Grzegorza Kasperkowiaka, długoletniego nauczyciela naszej szkoły.
Grzegorz Kasperkowiak był nauczycielem przedmiotów zawodowych, m.in.: rysunku technicznego, mechaniki i podstaw techniki. Prowadził także zajęcia praktyczne oraz był wychowawcą kilku pokoleń uczniów. Za swoją pracę bywał wielokrotnie nagradzany przez kolejnych dyrektorów szkoły. Wspominający Go liczni absolwenci często powtarzali, że dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym w szkole średniej, między innymi na Jego lekcjach, studia wyższe stawały się dla nich tylko spacerkiem.
Kolega Grzegorz pozostanie w naszej pamięci jako osoba życzliwa, ale także wymagająca od siebie i od innych, jako człowiek wielkiej pasji i wielu zainteresowań, dążący do perfekcji we wszystkim, czego się podejmował.

                                               Koleżanki i Koledzy Zespołu Szkół w Bielicach       

           IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

W dniu 5 kwietnia 2018r. z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego Renaty Przewiedzikowskiej i Zofii Śmigielskiej w Zespole Szkół w Bielicach odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim. Do rywalizacji w kategorii szkół średnich zgłosiły się : Zespół Szkół w Mogilnie i Zespół Szkół w Bielicach.
W kategorii szkół gimnazjalnych udział wzięły drużyny z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilczynie oraz gospodarze Gimnazjum w Bielicach. W jury konkursu zasiedli opiekunowie przyjezdnej młodzieży Pani Julia Witkowska, Pan Marcin Hurysz i Pani Ewa Śniegowska
Poszczególne miejsca na podium zajęli:

W kategorii klas gimnazjalnych:

-Szymon Mroczkowski(Gimnazjum w Wilczynie)
-Kacper Gaudyn (Gimnazjum w Wilczynie)
-Barbara Dobrzyńska (Gimnazjum w Bielicach)

W kategorii klas ponadgimnazjalnych:

-Bogusz Hibner(ZS Mogilno)
-Barbara Sztafel (ZS Bielice)
-Anna Słomkowska (ZS Bielice)

Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele: Pani Julia Witkowska, Pani Karolina Wozniak, Pani Marzena Zastawna, Pani Ewelina Kulczak, Pani Renata Przewiedzikowska i Pani Zofia Śmigielska.
W czasie przerwy pomiędzy kolejnymi etapami konkursu uczniowie mieli okazję obejrzeć występ zespołu Białe Kujawy .Uczniowie i nauczyciele mogli również skosztować bułeczek przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Kucharz pod kierunkiem nauczycieli działu żywienia.
Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy.

galeria>>

SUKCESY W OLIMPIADZIE WIEDZY O TURYSTYCE.

KAMIL ROJEK uczeń klasy III TECHNIKUM OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ w Zespole Szkół w Bielicach znalazł się w grupie Laureatów  V edycji OLIMPIADY WIEDZY O TURYSTYCE. W kolejnych etapach Olimpiady wzięło udział ponad 3 tysiące uczniów ze szkół w całej Polsce. Zdobycie tytułu LAUREATA wiąże się z uzyskaniem Indeksu na kierunek  Turystyka i Rekreacje Uniwersytetu Łódzkiego/ lub na innej uczelni/ oraz zwolnieniem z części pisemnej egzaminu z przygotowania zawodowego.
Kamil to już piąty Laureat z TOT w Bielicach. Warto wspomnieć, że uczniowie TOT jako jedyni zdobywali tytuł we wszystkich dotychczasowych edycjach Olimpiady. Smaczku dodaje też fakt, że konkurowaliśmy ze szkołami z miast, które są uważane za wybitnie „turystyczne”, a więc Zakopane, Gdańsk, Nowy Targ czy Jelenia Góra.
Kamila, podobnie jak w wszystkich poprzednich Laureatów, do udziału w Olimpiadzie przygotowywała Pani Ewelina Banaszkiewicz, nauczyciel przedmiotów turystycznych w Zespole Szkół w Bielicach.
WIELKIE BRAWA KAMIL!!!!!

galeria>>

Szkolny konkure na najlepiej napisane streszczenie logiczne.

Jednym z zadań w maturalnym arkuszu z języka polskiego jest napisanie streszczenia logicznego czytanego tekstu. Tegoroczni i przyszłoroczni maturzyści postanowili sprawdzić swoje umiejętności, uczestnicząc 15 marca 2018 roku w Szkolnym konkursie na najlepiej napisane streszczenie logiczne.

Najlepszy tekst zredagowała Alicja Chorzępa z kl. IV THK. Gratulujemy!!!

W konkursie wzięli udział również: Michalina Zwolińska z kl. IV TŻ, Natalia Zakęś z kl. IV TOT, Wiktor Adamski, Kacper Brejecki z kl. IV TMR, Krzysztof Baran, Maciej Foremski, Wojciech Samul z kl. IV TPS, Klaudia Gmur z kl. III TL, Agata Karczmarz z kl. III TOT, Maja Zbytniewska
z kl. III THK i Paweł Czech z kl. III TR.

     

      

Niezwykłe spotkanie z niezwykłym człowiekiem…

Nasza szkoła może poszczycić się określeniem  „szkoły z tradycjami”, już od ponad 70 – u lat kształci pokolenia młodzieży. Renomę Zespołu Szkół w Bielicach także podnoszą jej absolwenci, którzy swoją pracą i osiągnięciami dają świadectwo wysokiego poziomu kształcenia naszej szkoły. 14 marca 2018 rok obecni  uczniowie klas maturalnych mieli okazję spotkać się ze znanym naukowcem – absolwentem Technikum Rolniczego Zespołu Szkół - Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach - profesorem Stanisławem Kamińskim. Pan profesor pełni obecnie funkcję kierownika Katedry Genetyki Zwierząt na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Prof. dr hab. inż.  Stanisław Kamiński ur. się w 1964 r., po ukończeniu Technikum Rolniczego w Bielicach, kształcił się w ART.  Stopień doktora uzyskał w 1993 r., doktora habilitowanego w 2001 r., a tytuł profesora w 2005 r.
Prof. Kamiński prowadzi badania z zakresu polimorfizmu genów białek mleka bydła, diagnostyki chorób genetycznych bydła i świń, diagnostyki prowirusa enzootycznej białaczki bydła, metod wykrywania mutacji w DNA, zajmuje się także zastosowaniem mikromacierzy DNA w hodowli zwierząt. Jest promotorem 4 prac doktorskich, w jego dorobku naukowym na uwagę zasługują  92 oryginalne prace twórcze, publikowane w  większości w anglojęzycznych czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Profesor Kamiński jest także członkiem  International Society for Animal Genetics oraz Towarzystwa Miłośników Żubra. Prowadzi długoletnią współpracę z największymi krajowymi centrami hodowli zwierząt.
Prof. Kamiński  był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę oraz wkład w rozwój nauki w Polsce, m.in.: w 1993 roku  otrzymał Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, w 2010 r. odebrał Statuetkę św. Jakuba, w 2012 r.  został uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie nauki, ponadto otrzymał 4 Nagrody Rektora ART/UWM.
Pan Stanisław podczas spotkania z maturzystami ciekawie opowiedział o swojej pracy zawodowej a także karierze naukowej. Na początku wspominał swoje lata szkolne i rozdanie świadectw maturalnych w tej samej auli. Był bardzo dobrym uczniem i mógł wybierać spośród szkół rolniczych w Polsce, jednak jego wybór padł na Bielice. Profesor opowiedział także o swojej naukowej pasji i drodze do sukcesów. Przedstawił maturzystom nowe kierunki kształcenia na UWM.   
Spotkanie było ważną lekcją wychowawczą wskazującą na wartość wykształcenia w dzisiejszym świecie i radość z wykonywania zawodu zgodnego z pasją.
Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie i życzymy Panu Stanisławowi wszelkiego dobra zarówno w życiu rodzinnym jak i zawodowym.

galeria>>

SUKCES ALEKSANDRY FYDRYCH W 63. OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM

W dniu 14 marca 2018 roku nasze uczennice: Aleksandra Fydrych i Wiktoria Wiśniewska wzięły udział w powiatowych eliminacjach 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Mogilnie. Dziewczyny recytowały wybrane przez siebie wiersze oraz fragmenty prozy, a ich zmagania oceniało jury w składzie: pani Bogna Wojciechowska-Blachowska, pani Grażyna Lewandowska oraz pani Małgorzata Małecka. Aleksandra Fydrych z klasy II TŻ zajęła III miejsce ex aequo z uczniem ZS Mogilno. Werdykt jury daje Oli możliwość reprezentowania szkoły w eliminacjach rejonowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  

Wampiriada na rzecz Antosia Warchała

13 marca podczas kolejnej Wampiriady uczniowie Zespołu Szkół oddawali krew na rzecz chorego Antosia Warchała .Na apel o pomoc, w walce z chorobą odpowiedzieli nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości.  
Wśród Pań  krew oddały: Anna Krzyżan, Iwona Hęś, Anna Lapke, Martyna Szpilecka, Elżbieta Śmigielska, Joanna Stranz, Beata Radszajd, Weronika Stawicka, Alicja Chorzępa, Patrycja Majchrzak, Monika Czekalska, Anna Słomkowska, Paulina Bonkowska, Anna Lewandowska, Angelika Pacanowska oraz Magdalena Paternoga.
Panowie, którzy oddali krew to:  Mariusz Kamiński, Damian Malczewski, Jacek Laskowski, Wojciech Karczewski, Mikołaj Wełnitz, Mateusz Nyka, Sławomir Sołtysiak, Aleksander Dzikowski, Mateusz Fredyk, Łukasz Powała, Sławomir Hęś, Michał Oliwkowski, Andrzej Zabłocki , Kacper Libner, Maciej Foremski, Kacper Brejecki, Aleksander Sikorski, Bartłomiej Wiśniewski, Błażej Wencki, Adrian Strzerzyński, Jakub Samul, Dawid Piętka, Łukasz Król, Marcin Ciesielski, Kacper Kwapiszewski, Patryk Olszowski, Kornel Zbieranek,  Szymon Andrzejczak, Palmowski Mikołaj, Jakub Mądrowski, Marcin Drzewiecki,  Krzysztof Bajer, Wojciech Filipczak ,Mateusz Rutowski, Wojciech Czuj.
Podczas akcji udało się zebrać prawie 23 litry krwi. Akcję zorganizowała pedagog Magdalena Paternoga .  

galeria>>

"Szkoła Patentów"

16 stycznia 2018r. Dyrektor Paweł Kraśny wziął udział w  Konferencji Inauguracyjnej nowego przedsięwzięcia Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy  zatytułowanej "Szkoła Patentów na UTP". Konferencji towarzyszyło uroczyste podpisanie Listu Intencyjnego i Porozumienia o Współpracy pomiędzy UTP i Urzędem Patentowym RP.
„Szkoła Patentów na UTP” będzie upowszechniała, promowała i popularyzowała osiągnięcia naukowe a także naukowo-techniczne w kraju i za granicą. Dzięki niej młodzież będzie miała  szansę na poszerzenie wiedzy na temat innowacyjności i jej znaczenia dla rozwoju regionu, kraju i współczesnego społeczeństwa opartego na wiedzy. Dyrektor na spotkaniu inauguracyjnym zadeklarował chęć współpracy młodzieży i nauczycieli naszej szkoły w tym przedsięwzięciu.
Wydarzenie to było objęte honorowym patronatem: JM Rektora UTP, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezesa Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji oraz Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.
Jeśli interesuje Cię nauka czy technika i masz ciekawy, nowatorski pomysł na doświadczenie, poinformuj o tym swojego nauczyciela, a wtedy razem będziecie mogli wziąć udział w programie "Szkoła Patentów na UTP". Na pewno warto!

więcej zdjęć>>

 

OGÓLNOSZKOLNY TEST WIEDZY O MEDIACH I POPKULTURZE

24 stycznia to Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Uczniowie naszej szkoły uczcili go, biorąc udział w II Ogólnoszkolnym Teście Wiedzy o Mediach i Popkulturze. Uczestniczyły w nim aż 194 osoby! Najlepszą z nich okazała się Wiktoria Wiśniewska z klasy II TŻ. Tylko punkt mniej zdobyła Klaudia Słowińska z II TL. Wynik 27 punktów osiągnęły 4 osoby, zajmując ex aequo trzecie miejsce. Przypadło ono w udziale Darkowi Kaszni z II LO, Krzysztofowi Domalskiemu z III TMR, Wiktorii Wiśniewskiej z II TL oraz jedynemu przedstawicielowi gimnazjalistów na podium – Maciejowi Podolskiemu z klasy III c.
Oprócz możliwości przetestowania swojej wiedzy, uczniowie otrzymali także słodką przekąskę ;)
Pytania konkursowe przygotowane zostały przez p. Justynę Maciejewską oraz uczniów: Patryka Łukasiewicza z II TPS, Rafała Mąkowskiego z III TŻ oraz Andrzeja Zabłockiego z III TR, którzy zajęli się także organizacją przedsięwzięcia.

galeria>>

I MIEJSCE DZIEWCZĄT KLAS GIMNAZJALNYCH W POWIATOWYCH ZAWODACH PIŁKI SIATKOWEJ

8 stycznia w hali OSiRR w Mogilnie odbyły się zawody, w których o prym w powiecie zagrały dziewczęta z Mogilna i z Bielic rozgrywając między sobą mecz o mistrzostwo powiatu. Zwycięsko z owej potyczki wyszedł nasz zespół ogrywając koleżanki zza miedzy w dwóch pewnych setach i tym samym przerwał wieloletnią dominację mogilnianek w owych rozgrywkach. Z kart historii jest to drugi taki triumf naszych dziewcząt na tym etapie gimnazjady, pierwszy miał miejsce w roku 2013. Tym bardziej gratulujemy naszej drużynie, która przecież musi mierzyć się z zespołem zdecydowanie wcześniej zaczynającym swoją przygodę z siatkówką. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 23 stycznia w Bydgoszczy. https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f5f/1/16/270a.pnghttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f6c/1/16/1f4aa.png💪https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f51/1/16/1f603.png😃

Gimnazjum Bielice vs Gimnazjum Mogilno/ SP 1 2:0 (15,13)

#Gimnazjum Bielice#
Joanna Kotlińska - kpt.
Agata Manysiak
Roksana Owsińska
Agata Pawlak
Jagoda Kulpińska
Katarzyna Wielińska
Aleksandra Heinich
Donata Kielczyk
trener: Tomasz Wyzina

galeria>>

O wielkiej wygranej z własną słabością

Dnia 5.01.2018 r. uczniowie klasy II a i II mieli możliwość obejrzenia filmu „Najlepszy” -historii inspirowanej życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek.
To fascynująca historia walczącego z uzależnieniem młodego człowieka, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków, niezwykłej siły i woli życia.
Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną z nich stracił, druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.
Po emisji filmu młodzież dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Mogilnie miała możliwość poznania osobiście głównego bohatera i zadania mu pytań. Niektórym udało się zdobyć autograf i zrobić sobie fotkę.

Śpiewamy i pomagamy - świąteczny koncert charytatywny

20 grudnia w auli szkolnej odbył się międzyklasowy konkurs polskich kolęd i pastorałek. Klasy uczestniczące w konkursie prezentowały utwór wcześniej wylosowany a jury w składzie: pani Zosia Śmigielska i dyrektor Paweł Kraśny oceniało wykonanie, elementy scenografii oraz pomysł przedstawienia kolędy. Zwycięzcami zostały klasy: 2 TOK - pierwsze miejsce, 2 TŻ- drugie miejsce oraz 1TOŻ- trzecie miejsce. Bezkonkurencyjny okazał się występ naszych nauczycielek, które zaśpiewały "Świeć gwiazdeczko.." ;)
Podczas konkursu dwóch przystojnych konferansjerów: Patryk Janik i Kuba Szafranek przeprowadziło licytację ozdób świątecznych z "niespodziankami" typu "N"-ki z dowolnych przedmiotów. Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną dla chorych Ali i Zosi. Razem zebraliśmy ponad 2400zł.   Dziękujemy

galeria>>

Szkolny konkurs „Bliżej Wyspiańskiego”

11 grudnia 2017 roku  w ramach Tygodnia Kultur Europejskich odbył się Szkolny konkurs „Bliżej Wyspiańskiego”
Najciekawszą pracę plastyczną poświęconą twórczości wszechstronnego artysty wykonała Julia Nowak z kl. I TRW.
Najlepszą znajomością biografii Stanisława Wyspiańskiego i „Wesela” wykazali się:
Klaudia Gmur z kl. III TL – I miejsce,
Paweł Czech z kl. III TR – II miejsce,
Michał Maruszak z kl. I B – III miejsce.
W konkursie literackim wzięli również udział: Wojciech Samul z kl. IV TPS, Kinga Bergmann z kl. II TR, Michał Malicki z kl. III TL, Antoni Pietrzak z kl. III TR, Wiktor Adamski z kl. IV TMR, Monika Czekalska z kl. II ZSZ, Joanna Wyroślak z kl. III a, Remigiusz Grabowski z kl. III TL, Julia Nowak z kl. I TRW, Sandra Smorczyńska z kl. III a, Jakub Chudyk z kl. III a i Adam Pietrowski z kl. III ZSZ.

galeria>>

Maraton pisania listów


7 grudnia 2017r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Bielicach włączyli się w światową akcję w obronie praw człowieka – wzięli udział w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International. Maraton  odbywa się co roku w  pierwszej połowie grudnia, wtedy, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia jego uczestnicy mają jedno zadanie: napisać list, by budować lepszy, bardziej sprawiedliwy świat. Każdy pisemny apel ma konkretny cel : może zmusić władze danego kraju do etycznego postępowania wobec bohatera Maratonu, bądź – adresowany do niego samego, wesprzeć go na duchu.
Spośród dziesięciu bohaterów tegorocznej edycji Maratonu uczniowie z Bielic wybrali czterech, w sprawach których chcieli interweniować. Byli to: Sakris Kupila z Finlandii, który jest osobą transpłciową i z tego powodu musi  znosić upokorzenia i dyskryminację; Hanan Badr El-Din z Egiptu, która naraziła się władzom i została aresztowana, gdyż nieustępliwie poszukiwała zaginionego męża; Farid i Issa , protestujący przeciw zbrodni wojennej, jaką są nielegalne izraelskie osiedla budowane na terenach okupowanej przez Izrael od 50 lat Palestyny oraz Milpah, ruch z Hondurasu, ryzykujący życiem w obronie ojczystej ziemi.
Uczestnicy akcji zapoznali się szczegółowo z historiami bohaterów, obejrzeli filmiki prezentujące ich poglądy i sytuację, w jakiej się znaleźli. Wybrali tych, których opowieści najbardziej ich wzruszyły i … zaczęli pisać. Napisano wiele listów, które wysłane zostaną do ambasad krajów, z których pochodzą bohaterowie Maratonu, bezpośrednio do władz danych państw, a także do samych walczących o prawa człowieka i prześladowanych z tego powodu.
Organizatorami akcji na terenie szkoły w Bielicach byli uczniowie klasy II technikum logistycznego: Monika Cieślewicz, Kasia Mazurek, Paulina Przewiedzikowska oraz Kuba Oliwkowski. Opiekę nauczycielską sprawowała Justyna Maciejewska.

Szlachetna paczka

LUBIĘ LUDZI – TO HASŁO PRZYŚWIECA WSZYSTKIM, KTÓRYM BLISKA JEST IDEA SZLACHETNEJ PACZKI.
W Bielicach LUBIMY LUDZI i LUBIMY IM POMAGAĆ. Każdego roku angażujemy się przynajmniej w jedną, dwie akcje charytatywne. W tym roku zaangażowaliśmy się między innymi jako DARCZYŃCA w akcję SZLACHETNEJ PACZKI.
Chcemy wesprzeć darami rodziny, które potrzebują pomocy życzliwych ludzi.
Dlatego też poszczególne klasy w naszej szkole postanowiły wesprzeć Paczkę swoimi podarunkami. Potrzeby rodzin wyznaczone przez wolontariusza Paczki są bardzo duże! Zbieramy zarówno artykuły spożywcze z długim terminem przydatności jak i środki czystości, bony na zakup ubrań, butów. Uczniowie kupują plecaki szkolne, piłki, książki. Rodzice naszych uczniów również nas wspierają: obiecano nam dwa rowery, mamy anonimowego darczyńcę pokaźnej sumy pieniędzy na zakupy, życzliwe mamy naszych uczniów robią „paczki zakładowe”.
Wszystkim zaangażowanym już teraz bardzo dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie.
Wspólnie możemy sprawić by nasze rodziny miały nie tylko piękne Święta ale by ich życie na trwałe zmieniło się na lepsze!
Potrzeby są ogromne: potrzeba ludzi dobrej woli i sponsorów by jednej z rodzin, cierpiących z powodu choroby nowotworowej, zapewnić ogrzewanie w mieszkaniu. Bez pomocy kominiarza i sponsorów nie będziemy mieli możliwości zapewnić im zakupu i montażu piecyka typu „koza”. Nasza druga rodzina – wielodzietna, potrzebuje nowej lodówki oraz materiałów do remontu łazienki [płytki i kleje].
Jeśli chcesz i możesz nam pomóc w przygotowaniu pięknych Szlachetnych Paczek – DOŁĄCZ DO DRUŻYNY SZLACHETNYCH!
W szkole zbieramy towary do 5 grudnia, finał w WEEKEND CUDÓW 9-10 grudnia!

Wycieczka na Targi Techniki Rolniczej AGRITECHNICA 2017

Uczniowie oraz absolwenci wraz z nauczycielami Zespołów Szkół w Kościelcu i Bielicach uczestniczyli w dniach od 15 do 17 listopada 2017 r. we wspólnie zorganizowanej wycieczce, której głównym celem były wizyta na największych w Europie Targach Techniki Rolniczej AGRITECHNICA 2017 w niemieckim mieście Hanower.
Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu mieli okazję poznać uroki miasta Poczdam, stolicy kraju związkowego Brandenburgia. Przewodnik pokazał grupie najciekawsze miejsca związane z zabytkami, historią i współczesnością Poczdamu.
Drugi dzień pobytu w Niemczech uczestnicy wycieczki rozpoczęli od wizyty w rodzinnym, nastawionym na ekologiczną produkcję mięsną oraz mleka i serów, gospodarstwie rolnym Rinderzuchtbetrieb Derboven - Hof Bünkemühle. Stado hodowanych tam krów liczy około 500 sztuk. Ideą właścicieli jest samowystarczalność ich gospodarstwa pod względem pozyskiwania energii i uprawy roślin na pokarm dla zwierząt.
Jak wspomniano na wstępie, głównym celem programu było zwiedzanie targów techniki rolniczej AGRITECHNICA w Hanowerze. Jest to miejsce spotkań międzynarodowej branży techniki rolniczej. 2.803 wystawców z blisko 50 krajów zaprezentowało tam swoje najnowsze rozwiązania. Ponadto różnorodny program ramowy tworzył możliwość zasięgnięcia informacji o trendach i aktualnych tematach w dziedzinie rolnictwa.
Wszyscy powrócili do domu z głowami pełnymi wrażeń i uśmiechami na twarzy.
Opiekunem grupy z Zespołu Szkół w Bielicach był Krzysztof Witczak.

galeria>>

TOTy kręcą film i promują Szlak Piastowski!

W ostatni weekend października uczniowie klas turystycznych - Julita Owczarzak, Natalia Zakęś i Kamil Rojek wraz z nauczycielem przedmiotów turystycznych Eweliną Banaszkiewicz postanowili nakręcić film promującym Szlak Piastowski.
Impulsem do działania był konkurs filmowy " Z kamerą wśród Piastów” zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Weekendowe spotkanie przyniosło efekty w postaci filmiku pod tytułem: "Do zobaczenia na Szlaku. Warto tu być."
Film promuje 3 miejscowości na Szlaku Piastowskim - Mogilno, Strzelno i Kruszwicę. Film wkrótce na naszych stronach!
Szlak Piastowski jest zlokalizowany na obszarze dwóch województw – wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Jest jednym z najstarszych szlaków kulturowych w Polsce, a jego przebieg łączy najważniejsze obiekty i zabytki naszej historii związanej z początkami państwa polskiego! Do zobaczenia na szlaku!

 

galeria>>

IIIa w Poznaniu

8 listopada uczniowie klasy  III a wybrali się na wycieczkę do Poznania. Edukacyjnym punktem pobytu w sercu Wielkopolski była wizyta w Muzeum Historii Miasta Poznania w ratuszu. Podczas lekcji muzealnej pt. Renesansowy ideał obywatela w dekoracjach poznańskiego Ratusza, przybliżona została historia miasta, zabytki starówki oraz eksponaty mieszczące się w muzeum. Spacer po mieście zakończył się atrakcjami w tzw. „pokoju ucieczki” w Key to be free. Podzieleni na cztery drużyny wycieczkowicze zmagali się z rozwiązywaniem różnych zagadek, szukaniem tajemnych skrytek, łamaniem kodów, otwieraniem zaszyfrowanych kłódek i zamków, aby w ciągu 60 minut wydostać się z zamknięcia. Każdy z pokojów przeniósł uczestników w inną historię tj. do kwatery Hitlera w Wilczym Szańcu, na dno oceanu w łodzi podwodnej, do sali tortur lub do krainy Króla Artura. Wszystkim udało się uwolnić zanim minął czas, ale trzeba było czasami skorzystać z oferowanych podpowiedzi. Kolejnym, ostatnim punktem wycieczki był seans filmowy w Multikinie i nieodzowny posiłek w McDonald’s.

galeria>>

"Bonfire Night"

5 listopada Wielka Brytania hucznie świętuje nieudaną próbę wysadzenia swojego parlamentu. Noc z 4 na 5 listopada znana jest pod nazwą Guy Fawkes Night lub Bonfire Night. W celu przybliżenia uczniom kultury, tradycji i zwyczajów anglojęzycznych dnia 6 listopada w naszej szkole odbyła się krótka prezentacja o "Bonfire Night" przygotowana przez Paulinę Przewiedzikowską i Monikę Cieślewicz. Uczniowie namalowali wspaniałe plakaty przybliżające to święto. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w krótkim quizie dotyczącym Gunpowder plot. Zwycięzcami w konkursie zostali: I miejsce - Jakub Oliwkowski II TL, II miejsce - Klaudia Słowińska II TL, III miejsce - Karolina Szydłowska III TL. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród w dniu 13 listopada na 4 godzinie lekcyjnej u Organizatorów akcji.

galeria>>

Edukacja onkologiczna

W dniu 7.11.2017 w auli szkolnej uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w edukacji onkologicznej.  Akcja została zorganizowana godnie z zasadami Europejskiego kodeksu walki  z rakiem.  Treści edukacji nawiązywały do zasad zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej , utrzymywania prawidłowej masy ciała, abstynencji od alkoholu i papierosów oraz unikania nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Uczniowie z technikum żywienia przygotowali piramidę żywienia oraz zdrowy poczęstunek, który uczestnicy edukacji mogli skosztować. W ramach propagowania aktywności fizycznej zorganizowano pokaz Fit and Jump prowadzony przez licencjonowaną instruktorkę Fit and Jump Panią Natalię Ferenz- Płoszyńską. Młodzież miała możliwość wykazania się zdobytą podczas edukacji wiedzą w przeprowadzonym quizie.
Edukację zorganizowały Panie: Kinga Woroch, Magdalena Jasińska, Ewa Harwich, Genowefa Joszko, Anna Szalaty i Magdalena Paternoga.

galeria>>

Konkurs plastyczny "Europejski Kodeks Walki z Rakiem

Ogłaszamy konkurs na najciekawszy plakat nawiązujący do przynajmniej jednego postanowienia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.
Technika wykonania pracy dowolna . Format A3
Prace konkursowe należy składać u Pań: Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi do dnia 6 listopada br.

Europejski Kodeks Walki z Rakiem:
1.Nie pal! Jeśli palisz, przestań! Jeśli nie potrafisz przestać, nie pal przy niepalących!
2. Wystrzegaj się otyłości!
3. Bądź codziennie aktywny ruchowo!
Uprawiaj ćwiczenia fizyczne!
4. Spożywaj więcej warzyw i owoców!
Ogranicz spożycie produktów zawierających tłuszcze zwierzęce!
5. Jeśli pijesz alkohol – piwo, wino lub napoje wysokoprocentowe – ogranicz jego spożycie!
6. Unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne!
Szczególnie chroń dzieci i młodzież!
7. Przestrzegaj ściśle przepisów dot. ochrony przed narażeniem na znane substancje rakotwórcze!
8. Przestrzegaj zaleceń krajowych ośrodków ochrony radiologicznej!

Powiatowe Zawody Pływackie Szkół Gimnazjalnych

24 października 2017 r. na pływalni OSRiR w Mogilnie odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie Szkół Gimnazjalnych. Startowali uczniowie z gimnazjów w Bielicach, Mogilnie oraz Strzelnie. W skład reprezentacji ZS Bielice wchodzili uczniowie:

Roksana Owsińska kl. III b
Hubert Lesicki kl. III a
Liwia Ratajczak kl. III a
Makary Rybicki kl. III b
Wojciech Nowakowski kl. III b

Nasza reprezentacja w ogólnej klasyfikacji zajęła II miejsce w powiecie.

W poszczegółnych konkurencjach indywidualnych zabłysnęli:

Roksana Owsińska, która zajęła: I miejsce w stylu grzbietowym 50 m.
II miejsce w stylu klasycznym 50 m.
Hubert Lesicki zajął: II miejsce w stylu klasycznym 50 m
III miejsce w stylu dowolnym 50 m.

Drużynowo zajęliśmy: III miejsce w sztafecie męskiej oraz II miejsce w sztafecie mieszanej.

galeria>>

Wakacyjne wspomnienia w fotografii

Z okazji Światowego Dnia Turystyki w szkole zorganizowany został konkurs fotograficzny "Wakacyjne wspomnienia". Uczniowie mogli oddawać swoje prace fotograficzne w kategorii krajobraz, ludzie, zwierzęta, portret i selfie.
Jury w składzie Pani Ewelina Banaszkiewicz, Pani Justyna Pawlak oraz Pan Marian Rólski jednogłośnie wybrali pierwsze miejsce - zdjęcia w skali makro Julity Owczarzak z klasy III technikum obsługi turystycznej zrobiły największe wrażenie.
II miejsce zdobyła Natalia Zakęś z klasy IV TOT a na III miejscu uplasowała się Małgorzata Operacz, także z klasy IV technikum obsługi turystycznej.
W konkursie wzięły także udział Paulina Bonkowska z klasy IV technikum logistyczne, Julia Kubiak z klasy I technikum turystyczne oraz Natalia Głowska z klasy I technikum żywienia.
Dziękujemy za każde zdjęcie, rozwijacie swoje pasje, gdyż prace były naprawdę dobre. Gratulujemy!
Wystawę zdjęć możecie zobaczyć w budynku mechanizacji na I piętrze, serdecznie zapraszamy.
Organizatorem konkursu była Pani Ewelina Banaszkiewicz.

galeria>>

Nasza drużyna zdobyła skarb Mogilna

Uczniowie klasy III technikum obsługi turystycznej zdobyli skarb Mogilna!
W sobotę 21 października w Mogilnie rozegrana została gra miejska "Skarb Mogilna" zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miejską.
W poszukiwaniu Zakopanego na terytorium miasta skarbu wzięło udział 16 drużyn, w tym drużyna naszych uczniów, z klasy III technikum obsługi turystycznej. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili - kapitan drużyny, nauczyciel przedmiotów turystycznych Pani Ewelina Banaszkiewicz oraz uczniowie Julita Owczarzak, Wiktoria Patora, Kornelia Patora oraz Kamil Rojek. Drużyna o nazwie TOT Bielice pokonała trasę w czasie 159 minut, a zakopany skarb przy pływalni w Mogilnie został odnaleziony w 17 sekund!
Wśród konkurencji na trasie znalazły się miedzy innymi sportowe zmagania oraz łamigłówki i odnalezienie budynków Mogilna ze starych fotografii. To była naprawdę aktywnie spędzona sobota.
Brawo! Gratulujemy pierwszego miejsca
https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/fbe/1/16/1f3c6.png

galeria>>

Konkurs orki 2017

W dniach 28-29 września 2017r. odbył się VII Regionalny Konkurs Orki Dla Młodzieży Szkół Rolniczych w Bielicach. Organizatorami przedsięwzięcia byli Powiat Mogileński, Fundacja Powiatu Mogileńskiego w Bielicach oraz Zespół Szkół w Bielicach w partnerstwie z Miesięcznikiem TOP AGRAR POLSKA, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe CHEMIROL Sp. z o.o. w Mogilnie, Hurtownia ROLNIK s.j. Leszek Pulikowski, Ryszard Pulikowski ze Strzelna. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z następujących szkół:

Zespół Szkół w Aleksandrowie Kujawskim
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie
Zespół Szkól Agro-Ekonomicznych w Karolewie
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W.Witosa w Samostrzelu
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Im. Jana Pawła II w Kościelcu
Zespół Szkół Centrum Szkolenia Rolniczego w Swarożynie
Zespół Szkół im. Związku Młodzieży Wiejskiej Dobrzyń nad Wisłą
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Gnieźnie
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce
Zespół Szkół w Bielicach

Wyniki:
Pług Tradycyjny 3-skibowy

I miejsce: Puchar Dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorza Smytrego - Damian Papis (Zespół Szkół w Bielicach)

II miejsce: Puchar Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu Katarzyny Kaczmarek- Sławińskiej - Piotr Kołtun (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu)

III miejsce: Puchar Starosty Mogileńskiego Tomasza Barczaka: Adrian Kobyliński (Zespół Szkół Centrum Szkolenia Rolniczego w Swarożynie)

Pług 4 skibowy obracalny

I miejsce: Puchar Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy: Dawid Domachowski (Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie)

II miejsce: Puchar Dziekana Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego Poznaniu prof. dr hab. Anny Kryszak : Adrian Maciaszczyk (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Kościelcu)

III miejsce: Puchar Dyrektora Instytutu Ochrony Roślin Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu: Tomasz Tomczak (Zespół Szkół w Bielicach)

Uczestników oceniało Jury w składzie: Jacek Ładziak (Przewodniczący Jury- ZS w Bielicach), Zbigniew Kinowski (ZS Bielice), Roman Bednarz( ZS w Bielicach), Marek Staszewski (ZS Bielice), Karol Olejnik (Starostwo Powiatowe w Mogilnie), Sławomir Szpulecki (Kierownik ODR w Mogilnie), Paweł Twardowski (TopAgrar)

Oprócz miejsc na podium każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w tegorocznej orce. Rozlosowano także kilka pozakonkursowych nagród.
Patronat Honorowy nad konkursem sprawowali: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Kujawsko- Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Instytut Ochrony Roślin Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu, Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu, Wojewódzki Związek Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy
Ponadto Konkurs odbywał się pod patronatem: Miesięcznika Kujawsko-Pomorska Wieś, TVP 3 Bydgoszcz, Radia PiK, Tygodnika Zielony Sztandar, portalu cmg24.pl
W przyszłym roku specjalna konkurencja dla dziewczyn.

galeria>>                           protkól z wynikami pług zagonowy 3 skibowy>>
                                               protokół z wynikami pług obracalny 4 skibowy>>

Światowy Dzień Turystyki

27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki uchwalony przez Światową Organizację Turystyki. Ten dzień jest także świętem naszych klas turystycznych. Z tej okazji klasy: II i III technikum obsługi turystycznej przygotowały obchody święta turystów w naszej szkole. Klasa II TOT przygotowała prezentację multimedialną pod tytułem: "Niesamowite miejsca na Ziemi".
Uczniowie zaprosili w podróż po miejscach niesamowitych, często mrożących krew w żyłach- takich jak Słone Jezioro Natron, pokazali nam także najpiękniejsze miejsca świata- jak wyspa Santorini. Mieliśmy okazję zobaczyć hotel 7* w Emiratach Arabskich oraz wirtualnie przenieśliśmy się do Islandii, aby zwiedzić lodowe jaskinie.
Uczniowie klasy III przygotowali stoiska z potrawami najczęściej odwiedzanych państw Europy- Włoch, Francji i Grecji. Spróbować można było greckiej sałatki czy pizzy. Atrakcją były ciasteczka z wróżbą- osoby, które dobrze odpowiedziały na pytania konkursowe losowały ciasteczko z wróżbą miejsc które w przyszłości odwiedzą. Uczniowie wywróżyli sobie wakacje w Kenii, Australii czy na wyspie Kos.
Pamiętajcie: Podróżować to żyć! Z turystycznymi pozdrowieniami!

galeria>>

Wyjazd do Biskupina

Dnia 19 września uczniowie klasy 1 TŻ/TOT oraz 2 ZSZ kucharz uczestniczyli w Festynie Archeologicznym w Biskupinie.Głównym celem wycieczki było utrwalenie wiadomości i umiejętności z działu: „Działalność usługowa zakładów żywienia zbiorowego”. Ponadto młodzież zapoznała się z dorobkiem kulturowym pradawnych przodków, muzeum oraz Osadą w Biskupinie. W wiosce wczesnopiastowskiej dowiedzieli się jak wypieka się tradycyjne podpłomyki oraz usłyszeli jakie podstawowe składniki wykorzystywano do przyrządzania posiłków w kulturze łużyckiej.  Podczas festynu uczniowie mieli okazję ubrać się w pradawny strój wojaka, czyli zbroję, kolczatkę, hełm i wziąć do ręki włócznię i siekiery. Atrakcją stała się również inscenizacja bitew oraz przedstawienia teatralne, w których przeplatały się mityczne opowieści i obrzędy. Nie zabrakło pokazów tańca szkockiego. Uczniowie mogli osobiście uczestniczyć w różnych konkursach i warsztatach oraz spróbować chleba z tradycyjnym smalcem ze skwarami. Opiekunami Genowefa Joszko, Magdalena Jasińska i Ewa Hartwich.

galeria>>

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 18 września w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pań Zofii Śmigielskiej i Beaty Tomaszewskiej przygotował z tej okazji apel. Pierwsza jego część to montaż słowno-muzyczny ściśle związany z ceremonią ślubowania. Druga część to konkursowe zmagania klas wzorowane na teleturnieju Masz Minutę. Całość prowadziły Lidia Sztafel i Natalia Zakęś. Recytowały: Iga Woźniak, Barbara Dobrzyńska, Kamila Pietrzak, Aleksandra Myka i Aleksandra Frydrych. Uświetniały śpiewem: Magdalena Hajdys i Aleksandra Frydrych. W szeregi społeczności szkolnej wstąpiły klasy: I TPS/TMR, I TŻ/TOT, I TRW, ITL, IB. Pan Dyrektor życzył pierwszoklasistom by czuli się dobrze w murach naszej szkoły oraz żeby wytrwale dążyli do wyznaczonych celów. W konkursowych zmaganiach bezkonkurencyjna okazała się klasa I TŻ/TOT z wychowawczynią Ewą Hartwich.

galeria>>


Od 4 września 2017r. dowóz z okolic Wylatowa zapewnia PKS. W związku z tym zmieniają się godziny i trasy _dowozu uczniów_.
Uczniowie z kursu 23052 - z miejscowości: Izdby, Wydartowo i Krzyżownica przesiadają się w Wylatowie
do drugiego autobusu.
Odwóz uczniów z Gimnazjum w Bielicach pozostaje bez zmian.

23052

7.00   0     MOGILNO DA
.03     2     MOGILNO,WYBUDOWANIE
.04     4     WYROBKI
.07     5     GOZDAWA
.11     7     IZDBY
.14     9     WYDARTOWO
.17    11     WYLATOWO
.21    14     KRZYŻOWNICA
.28    17     WYLATOWO, SZKOŁA
.32    20     CHABSKO
.37    23     MOGILNO,WYBUDOWANIE
.38    24     WYROBKI
.40    25    GOZDAWA
.45    28     CHABSKO
.46    29 CHABSKO I
.51    32     MOGILNO,POWSTAŃCÓW WLKP.
.53    33     MOGILNO,RYNEK
7.58    36     MOGILNO DA

23007

6.50 0 MOGILNO DA
.55 3 CHABSKO I
.57 4 CHABSKO
6 WYLATOWO
7.03 8 ŻABNO I
.04 9 ŻABNO
.09 12 ŻABIENKO I
WYLATOWO
.16 17 TARGOWNICA
.23 22 WASIELEWKO
.28 27 WYLATOWO, SZKOŁA
.39 33 ŁOSOŚNIKI
.40 34 KĄTNO
.42 35 MARCINKOWO K.GĘBIC
.44 37 MARCINKOWO II
.46 38 BIELICE
7.50 39 BIELICE,SZKOŁA

Wycieczka gimnazjum i technikum maj 2017

W dniach 16-19.05.2017 r. uczniowie gimnazjum i technikum brali udział w wycieczce. W pierwszym dniu uczestnicy zwiedzili w Jaworze kościół ewangelicki o konstrukcji szachulcowej, który został wybudowany w latach 1654-1655, a od grudnia 2001 roku jest na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz obronny zamek Czocha położony w miejscowości Sucha nad Zalewem Leśniańskim na Kwisie w polskiej części Łużyc Górnych.
Drugiego dnia wycieczka, wraz z przewodnikiem górskim, wędrowała po Karkonoskim Parku Narodowym zdobywając m.in. górę Chojnik wraz zamkiem, wodospad Szklarki. Następnie spacerowaliśmy po Szklarskiej Porębie, Karpaczu oraz zwiedziliśmy drewniany kościół Wang zbudowany na przełomie XII/XIII wieku w południowej Norwegii, a w 1842 roku przeniesiony na terytorium dzisiejszej Polski.
Na trzeci dzień udaliśmy się do miasta leżącego nad Łabą – Drezna. Podziwialiśmy m.in. późnobarokowy zespół architektoniczny Zwinger, a w nim zbiory porcelany oraz galerię malarstwa. W godzinach popołudniowych podziwialiśmy górską twierdzę Köngstein położoną nad Łabą. W późnych godzinach wieczornych przybyliśmy do stolicy Czech – Pragi.
Następnego dnia zwiedziliśmy wzgórze Hradczany, położoną na nim Złotą Uliczkę, przeszliśmy się Mostem Karola i podziwialiśmy Stary Rynek.
Pełni wrażeń i planów na przyszłe wojaże wróciliśmy w godzinach nocnych do Bielic.

galeria>>

Szkolny  Dzień walki z uzależnieniami

Z inicjatywy pań : Magdaleny Paternogi i Anny Szalaty w „Światowym Dniu Bez Papierosa” w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny  Dzień walki z uzależnieniami.
Uczennice klasy II b: Jagoda Kulpińska, Agata Manysiak, Roksana Owsińska i Katarzyna Wielińska przedstawiły rówieśnikom negatywne skutki uzależnień.
Gośćmi honorowymi byli Komendant Straży Miejskiej i Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie Pan Mirosław Kuss oraz koordynator Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie Pani Małgorzata Maciejewska. Ważnym czynnikiem edukacyjnym było sprawdzenie poziomu zadymienia płuc oraz możliwość   zobaczenia  świata oczami osoby znajdującej się pod wpływem substancji odurzających. 
Po zakończonej prezentacji chętne osoby wzięły udział w konkursie wiedzy o uzależnieniach. Walka między uczestnika mi była wyrównana i o kolejności miejsc zadecydowała dogrywka.
I miejsce zajęła – Monika Czekalska z klasy I ZSZ kucharz
II miejsce zajął – Adrian Sagan z klasy II b
III miejsce zajął -   Maciej Podolski z klasy II c
W konkursie plastycznym „Młodzież wolna od uzależnień” zwyciężyła Joanna Wyroślak z klasy II a
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

galeria>>

Po pierwsze zdrowie

Uczniowie z klasy I a Gimnazjum: Jakub Chudyk, Julia Ciuper, Alicja Kozak, Aleksandra Myka, Kamila Pietrzak, Nikola Rojek, Sebastian Słowiński, Julia Szpulecka i Klaudia Wachowska, uczestniczyli w miesiącach styczeń- kwiecień, w przygotowaniu konkursowego projektu związanego z programem  Trzymaj formę.  Uczestnicy konkursu zatytułowali projekt Po pierwsze zdrowie! i postawili sobie do realizacji następujące cele:

  • zwiększenie wiedzy w zakresie zasad prawidłowego odżywiania się;
  • nabycie umiejętności czytania etykiet;
  • kształtowanie nawyku czytania etykiet na produktach spożywczych;
  • nabycie umiejętności układania jadłospisów;
  • kształtowanie umiejętności przygotowania prostych, zdrowych posiłków;
  • kształtowanie przeświadczenia, że ruch fizyczny jest niezbędny do zachowania zdrowia;
  • zwiększenie aktywności fizycznej.

Cele zostały osiągnięte m.in. przez grupowe ćwiczenie aerobiku, przeprowadzenie i analizę ankiety dotyczącej uprawiania sportu przez młodzież, ułożenie jednodniowego jadłospisu dla gimnazjalisty, przygotowanie zaplanowanych posiłków zarówno podczas warsztatów w szkole, jak i w domu z pomocą rodziców, zajęcia w zakresie edukacji konsumenckiej oraz zaprojektowanie plakatu edukacyjnego.
Uczniowie korzystali z pomocy pań Karoliny Kozickiej i Elżbiety Staszewskiej, a pracę konkursową przygotowali pod kierunkiem Anny Szalaty.

galeria>>

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przeprowadzone zostały w naszej szkole trzy konkursy. 22 kwietnia rozegrana została drużynowa GRA TERENOWA – Chroniąc Ziemię chronisz siebie”.Przystąpiło do niej 18 dwuosobowych drużyn z następujących klas I a, I b, I c, II a, II b, II c,   III a, III b, III c, I TŻ, I LO i I LO w, I TL, I TPS/TMR, I TR/THK, II LO, III TŻ oraz III TOT. Konkurs przebiegał w dwóch turach: od godziny 9.00 do 10.30 dla gimnazjum i od 10.45 do 12.20 dla klas ponadgimnazjalnych. Rywalizacja polegała na odnalezieniu w terenie, przy pomocy mapki obrazkowej, punktów kontrolnych i rozwiązaniu ośmiu ekologicznych zadań. Uzyskane za prawidłowe rozwiązane zadania literki należało ułożyć w hasło końcowe. Rozwiązywanie zadań odbywało się pod nadzorem uczniów z klasy II TOT. Wyniki przedstawiają się następująco- w kategorii klas gimnazjalnych: I miejsce Aleksandra Fydrych i Dominika Walkowska ( III c), II miejsce Kinga Bednarz i Jakub Chudyk (I a), III miejsce Michał Walczak i Jakub Bąk (III b). Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyli Andrzej Pacek i Daniel Owczarzak (I TMR/TPS),  II miejsce Emilia Ciesielska i Karolina Roszak (III TŻ), a III miejsce Dawid Szczepankiewicz i Michał Malicki (I TL).
W poniedziałek 25 kwietnia przeprowadzony został konkurs wiedzy ekologicznej „Przyroda wokół nas”. Zadania konkursowe dotyczyły form ochrony przyrody w województwie kujawsko-pomorskim oraz obszarów chronionych NATURA 2000. W kategorii gimnazjumI miejsce zajął Sebastian Słowiński (I a), II przypadło Marcinowi Leśnemu ( II a), a naIII miejscu znalazł się Julian Brejecki (I c). Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnychI miejsce osiągnęła Anna Ignaszak (I TŻ), II zajęła Klaudia Gmur ( I TL), a na III  znalazła się Martyna Nadolińska ( I TR).

Również w poniedziałek rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „ Niska emisja- w czym tkwi problem”.A oto wyniki: I miejsce Martyna Nadolińska ( I TR), II miejsce Karolina Kiałka ( THK), III miejsce Andrzej Zabłocki ( I TR). Wyróżnione zostały natomiast prace następujących uczniów: Angeliki Zakęś (II a), Karola Witkowskiego (IIIa),  Katarzyny Wody ( II a) oraz Norberta Leśniewskiego (I c).
Nad poprawnością przebiegu konkursów czuwali nauczyciele: Anna Szalaty, Paula Pawełczak, Wioletta Opasińska i Hanna Niedziela.
W dniu 27 kwietnia laureaci, wyróżnieni oraz pozostali uczestnicy gry terenowej otrzymali dyplomy i nagrody, które  sfinansowane zostały ze środków WFOŚiGW.

galeria>>

Podsumowanie bielicjady

9 kwietnia2016r. w Zespole Szkół w Bielicach odbyła się III Bielicjada-  wielozadaniowa rywalizacja pomiędzy drużynami wytypowanymi z klas III Gimnazjum. Przystąpiły do niej 4 kilkuosobowe zespoły z klas: III a, III b oraz III c. Zawodnicy wzięli udział w 13 konkurencjach: biegu patrolowym, zadaniach z hotelarstwa- ścieleniu łóżka hotelowego i dekoracyjnym składaniu serwetek, z żywienia- rozpoznawaniu mlecznych napojów fermentowanych oraz przeznaczenia różnych kieliszków, z logistyki- slalomie wózkiem widłowym, z rolnictwa - rozpoznawaniu ziaren zbóż  oraz  rozpoznawaniu sprzętu zootechnicznego,  z przedmiotów technicznych - wymianie koła w samochodzie, montażu połączeń śrubowych oraz   slalomie ładowarką, a także w musztrze i omnibusie.  Uczestnicy mogli wykazać się praktycznymi umiejętnościami a jednocześnie świetnie się  bawili. Poznali również specyfikę nauki w bielickich technikach. Podsumowanie Bielicjady i wręczenie nagród odbyło się 27 kwietnia. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy III c: Aleksandra Fydrych, Barbara Wolkiewicz, Magdalena Hajdys i Dominika Walkowska. Na drugim miejscu uplasował się zespół z klasy III b: Mikołaj Czajka, Klaudia Rutkowska i Michał Walczak, a III lokatę zdobyli ex aequo uczniowie z klas III b: Jakub Bąk, Piotr Bąkowski, Agata Reszelewska i Bartosz Kurczyński oraz z III a: Klaudia Słowińska, Monika Cieślewicz, Michalina Ciesielska, Agata Górna i Jagoda Karpińska. Wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie zadań należą się gorące podziękowania. Uczniów obecnych klas drugich już dzisiaj zapraszamy do zabawy w przyszłym roku, do udziału w kolejnej tj. IV Bielicjadzie.

galeria>>

 

Światowy dzień książki

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który UNESCO ustanowiło w 1995r. 23 kwietnia to również rocznica urodzin czy śmierci pisarzy: Miguela de Cervantesa, Williama Szekspira, Vladimira Nabokowa.
W Katalonii w Hiszpanii przypada święto narodowe z okazji imienin św. Jerzego, dlatego tego dnia kobiety obdarowywano zgodnie z tradycją czerwonymi różami - miał to być symbol krwi smoka, którego pokonał św. Jerzy. Mężczyźni zaś otrzymywali książki od pań.
Międzynarodowy Dzień Książki jest promowany na całym świecie. Zespół Szkól w Bielicach również włączył się w propagowanie czytania książek. 21 kwietnia uczniowie klasy I Technikum Rolniczego i I Technikum Hodowli Koni wraz z nauczycielką wiedzy o kulturze-panią Grażyną Jóźwiak przedstawili projekt edukacyjno-teatralny pt. "Sąd nad książką".
Przedmiotem rozprawy była książka, wobec której wniesiono oskarżenie, że w dobie komputeryzacji i nieustannego rozwoju jest przeżytkiem, rzeczą zbędną. Po rozważeniu problemu sąd ogłosił, że:
- książka jest ważnym elementem naszego życia,
- z książki nie można zrezygnować,
- książka może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając.
Widzowie, zgodnie z tradycją, otrzymali na koniec imprezy czerwone róże i upominki w postaci książek Mariana Przybylskiego „Z dziejów Bielic oraz rodów Bielickich i Jaczyńskich” , „Hilary Szymon Sulski 1910-1992. Opowieść o człowieku niepospolitym i jego dziele”.
W inscenizacji udział wzięli: Paweł Czech (sędzia), Borys Kalinowski (prokurator), Antoni Pietrzak (obrońca), Martyna Nadolińska (książka), Zuzanna Król (bibliotekarka), Wiktoria Kąkol (sekretarka), Karolina Kiałka (narrator), Dorota Kozińska (płyta CD), w realizacji projektu pomagali także: Andrzej Zabłocki, Kamil Kraska, Michał Gwiazda i Norbert Jakubowski.
Stroną muzyczną przedsięwzięcia zajęli się Sonia Hornatkiewicz i Jakub Sparniuk. Całość poprowadziła Klaudia Michalak.

galeria>>

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca szkoły Klaudia Michalak przedstawiając rys historyczny tego święta i złożyła życzenia pedagogom oraz pracownikom szkoły. Na ręce Dyrektora i Wicedyrektorów Samorząd Szkolny przekazał symboliczne bukiety kwiatów. Podczas uroczystego apelu  Dyrektor wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. W imieniu uczniów głos zabrał również uczeń klasy I ZSZm  Łukasz Buzalski. Jego krótkie, ale jakże wymowne słowa napawały nadzieją, że dzisiejsza młodzież kieruje się pozytywnymi wartościami i ma wysoką kulturę osobistą. Kulminacyjnym punktem uroczystości był apel przygotowany przez klasę III LO i szkolnych, śpiewających artystów pod kierunkiem Pani Zofii Śmigielskiej. Uczniowie w formie zabawnego koncertu życzeń i wesołych rymowanek dedykowali swoim pedagogom różne utwory. Panu  Dyrektorowi np. piosenkę Corleone, polonistom piosenkę z błędami kabaretu Smile, mechanikom  utwór Iza z matiza, a rolnikom Rolnik szuka żony. Panie od biologii usłyszały Hania po lewej, Ania po prawej, nauczyciele w-f-u Mam dres. Hitem koncertu była Pomidorowa dedykowana nauczycielom żywienia:-)) Śmiechu było co niemiara. Apel był również okazją do wręczenia dyplomów uczennicom, które zachowały się fair play podczas zawodów sportowych w Kuśnierzu. Dziewczyny pokazały jakie wartości są najważniejsze w naszej szkole. Nasi nauczyciele mogą być dumni nie tylko w dniu swojego święta

galeria>>

Wyprawa do grodu Kopernika

W dniu 13 października klasy II TPS/TMR i TR/THK z wychowawczyniami Zofią Śmigielską     i Hanną Niedzielą, udały się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wyprawy do grodu nad Wisłą było zwiedzanie Młyna Wiedzy - Centrum Nowoczesności. Uczniowie mogli podziwiać tam między innymi Wahadło Foucaulta, mogli  również obejrzeć dwie stałe wystawy – „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich” oraz „Rzeka” – nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródeł po ujście. Zaciekawienie było ogromne, zwłaszcza, że wielu eksponatów można było dotknąć i poczuć na własnej skórze oddziaływanie niektórych obiektów. Kolejnym punktem wyprawy był seans filmowy. Uczniowie wybrali film The Walk, który dostarczył im ogromnej dawki adrenaliny :-) Film był o tyle wiarygodny, że opowiadał prawdziwą historię o śmiałku, który na linie przeszedł między wieżami World Trade Center. Nie obyło się również bez atrakcji kulinarnych:-) Już myślimy o kolejnych wojażach

 

galeria>>

Uczniowie Technikum Rolniczego z wizytą w Instytucie Ochrony Roślin w Poznaniu

W dniu 8 czerwca 2015 roku młodzież klas I, II i III Technikum Rolniczego uczestniczyła w wycieczce programowej do Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu. Celem wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem IOR, z zadaniami jakie spełnia oraz metodami prowadzonych badań naukowych. Uczniowie zwiedzili bogato wyposażone laboratoria, uczestniczyli w licznych pokazach i demonstracjach. Wycieczka była możliwa dzięki podpisanej współpracy Zespołu Szkół z Instytutem Ochrony Roślin oraz Fundacją Powiatu Mogileńskiego, w ramach której odbywały się już wcześniej wykłady dla uczniów i okolicznych rolników na terenie naszej szkoły a szkoła uzyskała od Instytutu  liczne pozycje wydawnicze: zalecenia ochrony roślin, integrowane technologie uprawy poszczególnych roślin uprawnych i inne. Szczególny udział w organizacji wyjazdu mieli: pani dyrektor IOR prof. dr hab. Danuta Sosnowska i oprowadzający nas po obiekcie pan prof. dr hab. Marek Korbas, Fundacja Powiatu Mogileńskiego, która pokryła koszty przejazdu, oraz pan Krzysztof Dobrychłop, który był jego inicjatorem. Opiekunami wycieczki programowej byli Roman Żółkiewicz i Wiesław Kowal.

galeria>>

Egzamin spawaczy

W dniu 30 maja 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach:
1 Czech Krystian
2 Basiński Marek
3 Gołębiowski Kamil
4 Goślinowski Jakub
5 Gwiazda Roman
6 Pieczyński Sebastian
7 Skalski Mikołaj
8 Sobczak Arkadiusz
9 Sobczak Jarosław
10 Stube Oliwia
11 Śmigielski Jakub
12 Woźniecki Krzysztof
13 Zaparucha Karol
- zdali egzamin zawodowy na spawacza spoin pachwinowych blach i rur elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych (MAG), według wytycznych W-IS-17 Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
Książeczka Spawacza ważna jest przez całe zawodowe życie jej właściciela na terenie Polski oraz Unii Europejskiej. Uczniowie, uzyskując dodatkowe kwalifikacje, tytuł Spawacz Zawodowy, poszerzyli swoje umiejętności praktyczne, co daje szersze możliwości zatrudnienia na rynku pracy.
W celu ułatwienia zdobycia pracy za granicą, Instytut Spawania w Gliwicach wydaje zdającym oprócz książeczki spawacza , certyfikat w języku polskim i angielskim.
Uczniowie doskonalili swoje wiadomości i umiejętności z zakresu spawania na zajęciach pozalekcyjnych w warsztacie szkolnym na dziale spawalniczym w ramach projektu unijnego „Kapitał ludzki”. Zajęcia prowadził nauczyciel zawodu: Zbigniew Gawrysiak.
Ciężka i systematyczna praca się opłaciła.
Gratulujemy otrzymania tytułu zawodowego i Książeczki Spawacza.

Zapraszamy chętnych uczniów, którzy są zainteresowani rozwijaniem swoich umiejętności spawalniczych do udziału w planowanym projekcie w roku szkolnym 2015/16.

galeria>>

„Światowy Dzień bez papierosa.” 

Każdego roku w dniu 31 maja obchodzony jest „Światowy Dzień bez papierosa.”  Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na apel Światowej Organizacji Zdrowia i włączyli się do akcji antynikotynowej. 
Dlatego dnia 29 maja 2015 r. zorganizowano apel poświęcony walce z nałogiem palenia. Uczniowie Zespołu Szkół pod kierunkiem pań:  Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi  przygotowali część artystyczną zachęcającą do niepalenia .
Następnie reprezentanci klas II gimnazjum uczestniczyli w quizie dotyczącym wiedzy o szkodliwości palenia.
Zwycięzcami konkursu byli: Adam Jankowiak , Mateusz Wegner, Karol Witkowski z klasy II a
II miejsce zajęli : Kacper Witkowski, Jakub Bąk, Kajetan Kędzierski z klasy II b
III miejsce zajęły : Anna Sielska, Agnieszka Stefaniak, Weronika Świtała z klasy II c
Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym
Zwycięzcą została Basia Wolkiewicz z klasy  II c
II miejsce- Michała Walczak z klasy II b
III miejsce - Dominika Walkowska z klasy II c
Uczestnicy konkursów  dostali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.

galeria>>

II Powiatowy Konkurs Gramatyczny AS GRAMATYKI

20 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs „As Gramatyki” organizowany przez polonistów z Zespołu Szkół w Bielicach. Do rywalizacji zgłosili się uczniowie z trzech szkół: Gimnazjum w Jeziorach Wielkich z siedzibą w Strzelnie, Gimnazjum w Mogilnie oraz z naszej.
Poziom wiedzy uczniów okazał się niezwykle wyrównany. Uczestnicy konkursu z naszej szkoły świetnie poradzili sobie z gramatyką, o czym świadczą wyniki konkursu:
I miejsce – Marta Staszewska (Gimnazjum w Mogilnie)
II miejsce – Aleksandra Augustyniak (Gimnazjum w Mogilnie)
II miejsce - Julia Skowrońska (Gimnazjum w Bielicach)
II miejsce – Aleksandra Nowakowska (Gimnazjum w Bielicach)
III miejsce – Magdalena Ignaczak (Gimnazjum w Bielicach)
III miejsce – Daniel Mikulski (Gimnazjum w Bielicach)
III miejsce - Zuzanna Krężel (Gimnazjum w Mogilnie)
III miejsce - Małgorzata Urbaniak (Gimnazjum w Bielicach)
III miejsce - Kamila Kowalska (Gimnazjum w Mogilnie)
Mimo świetnych wyników, żadnemu z uczestników nie udało się zdobyć pucharu, przeznaczonego dla Asa Gramatyki – ucznia, który bezbłędnie rozwiąże test. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku trafi do któregoś z nagrodzonych uczniów z naszej szkoły.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

galeria>>

Terenowa gra ekologiczna

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach uczestniczyli w terenowej grze ekologicznej. Grę przeprowadzono 30 kwietnia 2015r. a wzięło w niej udział 14 dwuosobowych zespołów z klas gimnazjum, technikum i liceum. Zadania pogrupowane były w 4 moduły: odpady, energia, woda i bioróżnorodność. Oprócz wiedzy ekologicznej należało się wykazać szybkością, logiką i zręcznością, ale dla uczestników przede wszystkim była to okazja do dobrej zabawy. W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zajęli: Filip Jakubowski i Przemek Kołodziejski z klasy II TR/TPS, na drugiej pozycji znaleźli się Jakub Mądrowski i Aleksander Drop z klasy III c, a trzecią lokatę zajęli Monika Dobrzyńska i Radek Bąk z klasy III a. Grę przygotowały panie A. Szalaty, P. Zaćminska i W. Opasińska, a poszczególne zadania rozwiązywane były pod nadzorem uczniów z klasy I TL /TOT.

 

W kwietniu odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu o tytuł Szkolnego Mistrza Mapy. Tegoroczni uczestnicy konkursu zmierzyli się  zarówno z mapą fizyczną i polityczną świata jak i z mapą Polski.

Mistrzem 2014/15 została uczennica klasy III LO
Paulina Manysiak.
Drugie miejsce zajęła uczennica z klasy III TH
Judyta Kwapiszewska
Na trzecim miejscu uplasował się uczeń klasy IV TE
Marcin Pietrowski.
Najlepszym gimnazjalistą okazał się Jakub Oliwkowski
z klasy IIa.

 

 

 Trenuj z mapą, a tytuł Szkolnego Mistrza Mapy 2015/2016 będzie Twój !

   

       Mistrz 2014/15 - Paulina Manysiak                   Najlepszy gimnazjalista - Jakub Oliwkowski

Dzień Książki

28 kwietnia 2015 roku w Naszej szkole obchodziliśmy Dzień Książki. Z tej okazji w bibliotece zorganizowano dzień szczególnie otwarty. Uczniowie jako  „chodzące reklamy” zachęcali do wzięcia udziału w loterii fantowej oraz  wspólnego pisania pierwszej w historii szkoły książki. Natomiast na pierwszym piętrze budynku głównego można było obejrzeć prace ilustratorskie do wybranych książek, prezentację multimedialną pt. „Historia książki” i gazetkę okolicznościową.  Ponadto uczniowie wzięli również  udział w konkursie polegającym na przyporządkowaniu wskazanych rekwizytów do właściwych lektur szkolnych. Tego dnia wszyscy delektowali się słodyczami, które może choć trochę potwierdziły „zasadę”: Przez żołądek do książki  
Organizatorami Dnia Książki byli uczniowie: Paulina Bonkowska, Karolina Grajkowska, Lidia Sztafel z I TL, Anna Jędro, Kamila Szmytka  z I TOT, Adam Jankowiak, Mateusz Wegner z II a, Karolina Zwolińska z II LO, Marta Moskal, Katarzyna Kulpińska z III TL
i Adrianna Jóźwiak, Weronika Skibiszewska z I LO oraz nauczyciele p. E. Hibner,  J. Maciejewska, L. Maciejewski, A. Stachowiak, E. Śniegowska i M. Walkowiak.

zdjęcia p. Lachowicz

Ukończenia szkoły nadszedł czas

24 kwietnia 2015r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych.  Jak co roku podczas akademii uroczyście wręczono uczniom z najlepszymi średnimi ocen świadectwa oraz nagrody za bardzo wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia  w różnych olimpiadach przedmiotowych. Podczas pierwszej części uroczystości w stronę dyrekcji szkoły i nauczycieli popłynęły słowa podziękowań  m. in. za miłą atmosferę w szkole oraz za trud pracy i przygotowań do egzaminu, które w imieniu klas kończących wygłosiła Anna Dobrzyńska. Abiturientom zaś życzono powodzenia na maturze oraz szczęścia na dalszej drodze życia. Po oficjalnej części pożegnania wszyscy mieli możliwość obejrzenia występu artystycznego przygotowanego przez uczniów z klasy II LO. W uroczystości uczestniczyli nie tylko tegoroczni absolwenci, ale również rodzice uczniów wyróżnionych, którym Dyrektor także uroczyście wręczył listy gratulacyjne.
Niejednej osobie zakręciła się łza w oku a podniosłą atmosferę dopełniła prezentacja zdjęć absolwentów, przedstawiająca lata spędzone w naszej szkole.

        

60 Ogólnoposki Konkurs Recytatorski

25 marca w Mogileńskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zespół Szkół w Bielicach reprezentowali Jagoda Skorupińska, Wiktor Łykowski, Lidia Papis, Anna Leszczyńska, Monika Pietruszewska i Magdalena Kowalska. III miejsce zajęła Lidia Papis, która tym samym zakwalifikowała się do etapu rejonowego, odbywającego się 10 – 12 kwietnia w Bydgoszczy. Występ Lidki podczas etapu rejonowego w Bydgoszczy również został doceniony, uczennica zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich! W Mogilnie wyróżnienie zdobył również Wiktor Łykowski.
Uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia wystawy, odbywającej się z okazji Mogileńskich Spotkań Plastycznych.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy bardzo dobrych występów, a Lidce życzymy powodzenia podczas etapu wojewódzkiego!

galeria>>

I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

W dniu 16 kwietnia 2015r. z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego Renaty Przewiedzikowskiej i Zofii Śmigielskiej w Zespole Szkół w Bielicach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w języku angielskim. Do rywalizacji w kategorii szkół średnich zgłosiły się : Zespół Szkół w Mogilnie i Zespół Szkół w Bielicach.
W kategorii szkół gimnazjalnych udział wzięły drużyny : z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilczynie, Gimnazjum im. Księdza Piotra Wawrzyniaka w  Mogilnie  oraz gospodarze Gimnazjum w Bielicach. W jury konkursu zasiedli  opiekunowie przyjezdnej młodzieży- nauczyciele języka angielskiego.(skład jury: Pani Julia Witkowska, Pani Kinga Szefler –Łukomska oraz Pan Bartosz Rólski). Gościnnie w pracach jury uczestniczył Pan Szymon Bernaciak.
Poszczególne miejsca na podium zajęli:
W kategorii klas gimnazjalnych:
- I miejsce – Wojciech Olszowski (Gimnazjum Mogilno)
- II miejsce – Julia Skowrońska (Gimnazjum Bielice)
- III miejsce – Hubert Szadkowski (Gimnazjum Wilczyn)
W kategorii klas ponadgimnazjalnych:
- I miejsce – Remigiusz Barankiewicz (ZS Mogilno)
- II miejsce – Natalia Zielińska (ZS Mogilno)
- III miejsce – Paulina Zając (ZS Bielice)
Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele: Pani Julia Witkowska, Pani Joanna Wieczorkowska, Pani Kinga Szefler-Łukomska, Pani Małgorzata Konopczyńska,Pani Mariola Stochlińska Pan Marcin Hurysz,Pani Renata Przewiedzikowska i Pani Zofia Śmigielska.
W czasie przerwy pomiędzy kolejnymi etapami konkursu uczniowie mieli okazję posłuchać piosenek w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Bielicach: Soni Hornatkiewicz i Jakuba Sparniuka. Uczniowie i nauczyciele  mogli również skosztować bułeczek scones i sernika przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Kucharz pod kierunkiem nauczycieli działu żywienia. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy.

galeria>>

„TURNIEJ SŁOWA – SŁOWA ŹRÓDŁEM INSPIRACJI”

16 kwietnia 2015 r. w Mogileńskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe „TURNIEJU SŁOWA – SŁOWA ŹRÓDŁEM  INSPIRACJI”. Uczennice Naszego gimnazjum: Marta Witkowska z I a, Karolina Nalewaj z II a, Julia Skowrońska z II a, Aleksandra Fydrych z II d  reprezentowały szkołę w kategorii Turniej Recytatorski – „Słowem opowiedziane”. Jury konkursu wyłoniło zwycięzców, wśród których znalazły się:
Julia Skowrońska –  II miejsce;
Karolina Nalewaj – III miejsce.
Dziewczyny zakwalifikowały się do turnieju rejonowego, który odbędzie się 13 maja 2015 r. w Tucholi. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki w dalszych eliminacjach!

Warto wspomnieć również, że Dominika Walkowska z II d reprezentuje Naszą szkołę w Turnieju Ilustratorskim – „Malowane słowami” (eliminacje powiatowe). Jednak na wyniki trzeba będzie poczekać. Mamy nadzieję, że malarska interpretacja Dominiki zachwyci jury!

    

 

VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zbrodni Katyńskiej

W dniu 14 kwietnia br. odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zbrodni Katyńskiej. W konkursie, oprócz uczniów szkół: z Mogilna, Strzelna i Dąbrowy, uczestniczyły dwie nasze drużyny. Gimnazjum reprezentowały: Klaudia Słowińska i Julia Skowrońska z kl. II a, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych udział brali: Jagoda Skorupińska i Jakub Walory z kl. I LO. Dziewczyny z gimnazjum okazały się bezkonkurencyjne! W kategorii indywidualnej:
- Klaudia Słowińska I miejsce,
- Julia Skowrońska III miejsce.

Ponadto gimnazjalistki zajęły I miejsce w kategorii drużynowej.

Reprezentanci liceum:
Jagoda Skorupińska I miejsce – indywidualnie,
Jakub Walory wyróżnienie.

Zespołowo licealiści znaleźli się na II miejscu.
Zwycięzcom gratulujemy!! Opiekunem obu drużyn była nauczycielka Joanna Dybicz.

galeria>>

 

Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Stowarzyszenie Wychowanków i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Bielicach
informuje, że w dniu 20 czerwca 2015 r.  z okazji 70-lecia Szkoły odbędzie się

ZJAZD ABSOLWENTÓW  BIELICE 2015

Oficjalne rozpoczęcie uroczystości nastąpi o godz. 16.00
Wpisowe w wysokości 70 zł należy wpłacać na konto Stowarzyszenia
BS GNIEZNO O/Mogilno 45 9065 0006 0060 0600 3939 0001
Na dowodzie wpłaty należy podać imię i nazwisko (nazwisko panieńskie), klasę i rok ukończenia szkoły.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 52 315-59-60 lub 52 315-04-68

Międzynarodowy Dień Teatru

Carmen z opery Bizeta, Odetta z Jeziora Łabędziego, Goplana z Balladyny czy tytułowy bohater Upiora w operze to tylko niektóre z postaci, jakie można było spotkać w piątek na szkolnych korytarzach. Znani bohaterowie widowisk teatralnych, w których wcielili się uczniowie klas IV THK i IV TR (Karolina Błaszak, Milena Boruch, Agata Drozd, Luiza Kuzera, Angelika Marchlewicz, Weronika Saja, Dorota Sochacka, Kamil Bułakowski), pojawili się w związku z przypadającym 27 marca Międzynarodowym Dniem Teatru.
Młodzież z Bielic świętowała to wydarzenie kulturalne przez dwa dni. W czwartek gościliśmy w naszych murach przedszkolaków z „Bajki” w Gębicach, którzy z zaciekawieniem śledzili losy Kopciuszka. Piątkowy dzień pełen był atrakcji promujących sztukę teatralną – każdy mógł obejrzeć prezentacje multimedialne i gazetkę ścienną (materiały przygotowali Radek Baran z IV TR, Ania Lewandowska i Paulina Bonkowska z I TL). Uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum oglądali anglojęzyczną wersję Kopciuszka (przedstawienie przygotowali członkowie koła teatralnego – uczniowie klasy IIa, pod opieką pani Zofii Śmigielskiej) oraz spektakl Pierwsza lepsza ( w wykonaniu uczennic klasy IIc – Ani Sielskiej, Basi Wolkiewicz, Agnieszki Stefaniak, Dominiki Walkowskiej, Ani Kozłowskiej i Dominiki Wojdylak, pod kierunkiem pani Justyny Maciejewskiej) , będący inscenizacją komedii Aleksandra Fredry.
Wszyscy mieli w tym dniu możliwość wzięcia udziału w konkursie „Kim jestem?”, który polegał na rozpoznaniu słynnych bohaterów dramatów, opery i baletu. Sześciu szczęśliwców, którzy odgadli imiona i rodowód wszystkich postaci otrzyma nagrody w postaci dodatkowych „enek”.
Opiekę merytoryczną nad przebiegiem imprezy sprawowali poloniści: Justyna Maciejewska, Magdalena Walkowiak oraz Leszek Maciejewski, organizację natomiast powierzono uczniom: Adzie Jóźwiak i Weronice Skibiszewskiej z I LO oraz Leszkowi Dzikowskiemu z IV TR.

galeria>>

II Bielicjada

25 marca odbyło się podsumowanie II Bielicjady-  wielozadaniowej rywalizacji pomiędzy drużynami wytypowanymi z klas III Gimnazjum. Impreza miała miejsce 7 marca 2015 i przystąpiło do niej 7 trzy lub cztero osobowych zespołów z klas: III a, III b, III c, III d. Zawodnicy wzięli udział w 12 konkurencjach: biegu patrolowym, zadaniach z hotelarstwa (ścielenie łóżek), żywienia (rozpoznawanie egzotycznych owoców, składnie serwetek, nakrywanie stołu), logistyki, rolnictwa (rozpoznawanie ziaren zbóż i różnych, używanych w hodowli narzędzi), przedmiotów technicznych (wymiana koła w samochodzie, pomiar śrub, logiczne składanki, przenoszenie elementu ładowarką widłową) oraz musztrze i omnibusie. Uczestnicy mogli wykazać się praktycznymi umiejętnościami a jednocześnie świetnie się bawili. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy III a: Olga Szymkowiak, Małgorzata Urbaniak, Zuzanna Kędzierska i Andrzej Pacek. Na drugim miejscu uplasował się zespół również z klasy III a: Radosław Bąk, Oskar Lessnau oraz Wiktor Robak, a III lokatę zdobyli uczniowie z klasy III b: Patryk Trybuła, Kacper Kwapiszewski, Mateusz Bartkowiak i Leszek Krzewiński. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięzcy przechodni puchar Asy szkolnej Bielicjady. Gratulujemy zwycięzcom oraz serdeczne dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Bielicjady. Już dzisiaj zapraszamy uczniów obecnych klas drugich gimnazjum do rywalizacji w przyszłym roku.

galeria>>

 

Kolejna akcja Wampiriady zakończyła się sukcesem.

Dnia 18 marca 2015 r. młodzież Zespołu Szkół tłumnie przybyła do punktu poboru krwi. Honorowo oddaną krew przeznaczono na rzecz sześcioletniego Szymka. Chłopczyk jest uczniem Szkoły podstawowej nr 2 w Trzemesznie i bardzo liczy na pomoc swoich starszych koleżanek i kolegów w walce z białaczką . Historia chłopca poruszyła wiele serc jednak nie wszyscy mogli spełnić kryteria i zostać dawcami.
Serdeczne podziękowania należą się:
Monice Nowak, Paulinie Śmiłowskiej, Agacie Kopczyńskiej, Magdzie Łuczkowiak, Marcie Spiliszewskiej, Marietcie Nalewaj, Iwonie Sternik, Izabeli Wilk, Lucynie Popielskiej, Oliwii Stube, Klaudii Gwiazda, Kamili Kopeć, Weronice Pribe, Karolinie Maksymiuk, Lidce Fojutowskiej oraz Marcinowi Pietrykowskiemu, Wiktorowi Szymkowiakowi, Matueszowi Romankowi, Mikołajowi Skalskiemu, Patrykowi Smykowskiemu, Darkowi Grzegorskiemu, Bartkowi Sroczyńskiemu, Bartkowi Mateli, Kacprowi i Filipowi Gotowała, Jarkowi Olejniczakowi, Mateuszowi Twarużkowi, Kubie Sparniukowi, Adrianowi Giemza
za podzielenie się tym bezcennym darem.
Akcję jak zwykle nadzorowali pani Magdalena Paternoga i dyrektor Hieronim Banaszkiewicz.

galeria>>

Spektakl "Kopciuszek" po angielsku dla przedszkolaków

W dniu 11 marca uczniowie koła teatralnego w języku angielskim zaprosili przedszkolaków z Bielic na bajkę pt. „Kopciuszek’’. To już kolejna  wizyta małych widzów na przedstawieniu wystawianym przez koło teatralne. W zeszłym roku dzieci miały okazję obejrzeć „ Królewnę Śnieżkę’’. Tym razem na scenie zagościł Kopciuszek. Bajka została zaprezentowana w dwóch językach: polskim i angielskim. W poszczególne role wcielili się następujący uczniowie:

Narratorzy: Jagoda Karpińska i Karolina Nalewaj
Kopciuszek: Julia Skowrońska
Zła macocha: Gabriela Winkiel
Złe siostry: Marita Banaszkiewicz i Michalina Ciesielska
Ojciec Kopciuszka: Marta Filipiak
Wróżka: Aleksandra Nowakowska
Książę: Jakub Oliwkowski

Obsługa techniczna: Dominika Wiśniewska, Adam Jankowiak, Wiktor Adamski, Mateusz Zwoliński.

W skład koła teatralnego wchodzą uczniowie klasy II a gimnazjum z rozszerzonym językiem angielskim. Opiekunem koła jest Zofia Śmigielska

galeria>> foto P. Lachowicz

Dzień Urody na Dzień Kobiet

W piątek 6 marca, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, uczennice naszej szkoły wzięły udział w warsztatach pod tytułem „Dzień urody”. Dziewczęta miały okazję wykazać się swoimi talentami i umiejętnościami fryzjerskimi i kosmetycznymi. Uczestniczki łączyły się w grupy, w centrum uwagi była modelka, którą należało pięknie umalować oraz uczesać. Okazało się, że wśród nas są naprawdę utalentowane osoby: wymyślne fryzury dorównywały tym wykonanym w salonach fryzjerskich a niektóre makijaże i manicure wyglądały bardzo profesjonalnie. Zwieńczeniem „Dnia urody” było spotkanie z panią Mileną Hałajczak, kosmetyczką, która udzielała profesjonalnych rad uczennicom zainteresowanym poprawianiem swojego wyglądu. Pani Milenie serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.
Wszystkie uczestniczki warsztatów z przyjemnością oderwały się od szarej szkolnej codzienności by przez chwilę przenieść się w świat piękna .
Organizatorkami były panie Ewa Kowal i Ewa Śniegowska

galeria>>

Poznajemy ofertę Uczelni Wyższych

Dnia 12 lutego 2015 roku klasy III TR, III THK, III TPS, III TMR wraz z opiekunami Agnieszką Jakubowską, Grzegorzem Sobieralskim i Robertem Jakubowskim uczestniczyły w Drzwiach Otwartych zorganizowanych przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.
Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ofertą kierunków studiów, odwiedzili stoiska prezentowane przez wychiały UTP oraz mogli porozmawiać ze studentami. W przyszłości uczniowie będą mogli wybierać spośród 32 kierunków, wśród których znajdują się teleinformatyka, transport, architektura wnętrz, inżynieria odnawialnych źródeł energii, ogrody zoologiczne i zwierzęta amatorskie, technologia żywności i żywienia człowieka czy nanobioinżynieria.

galeria>>

Konkurs językowy "Szkolny poliglota"

W dniu 6 lutego w naszej szkole odbył się konkurs językowy Szkolny Poliglota 2015. Odbywał się on w 2 wersjach: angielsko-rosyjskiej i angielsko-niemieckiej. Testy zawierały zadania na rozumienie tekstu czytanego oraz zadania sprawdzające wiadomości gramatyczne.
W konkursie udział wzięło16 uczniów – 7 uczniów z gimnazjum  i 9 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Każdy uczeń sam deklarował, z których dwóch języków obcych chce sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności, czy z języka angielskiego i rosyjskiego czy też
z języka angielskiego i niemieckiego.
Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języków obcych. Zagadnienia z języka rosyjskiego opracowała p. Marta Tollak-Łożyńska wraz z p. Moniką Nowak, zagadnienia z języka niemieckiego opracowała p. Natalia Ossowska, natomiast część angielską opracowały panie -  p. Ewa Śniegowska (dla gimnazjum) i  p. Renata Przewiedzikowska (dla klas ponadgimnazjalnych).

Wyniki konkursu są następujące:

W kategorii klas gimnazjalnych:
I miejsce i tytuł Szkolnego Poligloty 2015 otrzymuje Kinga Nowińska z kl. 3a
II miejsce zajęła Magdalena Ignaczak z kl. 3a
III miejsce – Karolina Nalewaj z kl. 2a i Julia Skowrońska z kl. 2a

W kategorii klas ponadgimnazjalnych:
I miejsce i tytuł Szkolnego Poligloty 2015 zdobyła Anna Dobrzyńska z kl. 3 LO
II miejsce zajęła Magdalena Kurdys z kl. 2 LO
III miejsce zajęła Judyta Kwapiszewska z kl. 3 TH

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody na najbliższym apelu.
Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok!

galeria>>

Dzień Patrona

W dniu 29.01.2015r. w Zespole Szkół w Bielicach został zorganizowany Dzień Patrona. Szkoła nosi imię Powstańców Wielkopolskich więc z okazji 97-mej rocznicy wybuchu powstania uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali szereg atrakcji, by upamiętnić wydarzenie i krzewić  postawy patriotyczne. Imprezy odbywały się przez cały dzień w auli szkolnej oraz w poszczególnych salach lekcyjnych. W auli można było obejrzeć okolicznościowe przedstawienie, w którym udział brali następujący uczniowie: Paulina Zając, Sandra Winkiel, Paulina Manysiak, Justyna Zygmunt, Ewa Koper, Małgorzata Roszak, Weronika Dziubich, Mateusz Zwoliński, Kacper Brejecki, Marcin Ciesielski, Wiktor Adamski, Maciej Foremski  oraz chór chłopięcy w składzie: Bartłomiej Baran, Michał Czech, Robert Janik, Wojciech Szafrański, Daniel Wełnitz, Piotr Woźniecki, Karol Zaparucha, Tomasz Przepiórka, Tomasz Welzandt, Marcin Staszczyk, Leszek Sulowski, Paweł Kaźmierczak, Janusz Leszczyński, Tomasz Tomczak.

Podczas przedstawienia można było posłuchać recytacji utworów poetyckich, obejrzeć  filmiki i prezentacje multimedialne, przybliżające historię Polski,  posłuchać pieśni patriotycznych i współczesnych piosenek traktujących o ojczyźnie oraz oklaskiwać szkolny zespół taneczny „Białe Kujawy” -  pod opieką pani Justyny Burzyńskiej,  który zatańczył mazurka i kujawiaka.

Apel prowadziła Klaudia Michalak z kl. II LO.  Nad  przygotowaniem montażu słowno-muzycznego czuwały nauczycielki:  Joanna  Dybicz,  i Lidia  Pisuła,  natomiast z chórem pracowała pani Zofia Śmigielska.
Po przedstawieniu odbył się szkolny konkurs wiedzy „Jeden z dziesięciu” dotyczący dziejów Polski, przygotowany przez: J. Dybicz i L. Pisułę . I miejsce  zdobył uczeń Marcin Pietrowski, wyprzedzając 1 punktem Annę Dobrzyńską, która zajęła II miejsce. III miejsce przypadło Monice Woźniak. Konkurs prowadził uczeń Mikołaj Obała.

Następnie chętni uczniowie mogli uczestniczyć w konkursie pieśni patriotycznej, który polegał na wykonaniu dowolnie wybranej pieśni. I miejsce zajęła Sonia Hornatkiewicz, II miejsce przypadło zespołowi z klasy II LO, a III miejsce zarezerwował sobie Grzegorz Stawoski. Konkurs prowadziła uczennica Mirka Gdaniec.

galeria>>

Wielki turniej klas

O tym, że przyjemne z pożytecznym łączyć można, a nawet czasem trzeba,  uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach wiedzą doskonale i stosują w praktyce . W tegorocznej edycji turniejowych zmagań wzięły udział 33 zespoły klasowe, tym razem konkurujące w pięciu kategoriach: plakat, komiks, kalendarz, współczesny dekalog i film.
Zważywszy na to, że uczniowie wykonywali zadania „na gorąco”, nie znając wcześniej ich tematyki – wyszło świetnie. Kreatywni, pomysłowi, pracowici i pełni zapału – tacy są właśnie nasi uczniowie –  i z takich jesteśmy dumni!
W  kategorii „komiks” najlepsza była praca przedstawicieli klasy IIITH/THK, o jednym dniu z życia nauczyciela, który w ich historyjce obrazkowej lekcje prowadził - dosłownie – śpiewająco.
W kategorii „filmik” wygrała klasa  IITOT/TŻ swoim spotem, w którym jedną z ról zagrał apetycznie wyglądający czekoladowy tort.
Najostrzejsza rywalizacja dotyczyła kategorii „plakat”. O palmę pierwszeństwa walczyły klasy II TOT/TŻ i IV TOT/TŻ.  Świetne wykonanie, precyzja w dopracowaniu szczegółów i końcowy efekt wizualny sprawiły, że po kilkunastominutowej gorącej dyskusji komisja przyznała obu klasom miejsca pierwsze ex aequo.
Gremium złożone z uczniów i nauczycieli nie miało wątpliwości, że na nagrodę za najlepszy dekalog współczesnego ucznia zasłużyły dwie drużyny z gimnazjum – klasa IIa oraz IIId.
W ostatniej kategorii również przyznano dwa miejsca pierwsze. Klasa II TL zdobyła je za bardzo indywidualny kalendarz „osiemnastkowy”, natomiast I TŻ za przemyślaną, bogatą w treści kompozycję.
W wielu kategoriach przyznano wyróżnienia, które trafiły do zespołów z klas: IIIa, IIIc, IIc, I LO, III LO  s-o, IV TL. Wszyscy znakomicie się bawili, a trzy turniejowe godziny, mimo wytężonej pracy, upłynęły szybko i przyjemnie. Podziękowania za to należą się uczniom klasy II TR/TPS (Marek Basiński, Sebastian główczyński, Dominik Maciejewski i Michał Zarychta oraz Magdalena Kubasik i Wojciech Marczewski), którzy pomagali w organizowaniu tego konkursu i brali udział w obradach jury.

galeria>>

Studenci z Turcji w Bielicach

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Powstańców Wlkp. w Bielicach w porozumieniu z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie zaprosiła tureckich studentów programu Erasmus na spotkanie podczas którego mogli oni przedstawić zalety studiowania za granicą oraz zapoznali uczniów naszej szkoły z kulturą i obyczajami panującymi w Turcji. Ponadto, przedstawili oni walory turystyczne swojego kraju oraz porównali system edukacji w Polsce i Turcji. Wśród zaproszonych gości byli także studenci z Afganistanu oraz Kirgistanu: Ibrahim Durna, Segem Kadir Pamukcu, Nasim Khavari, Kamaranzham Magametov, którzy opowiedzieli o tym jak studiuje się w Turcji mieszkańcom naszych krajów.


Całe spotkanie ze studentami z Turcji odbyło się w języku angielskim. Przed spotkaniem w ramach wprowadzenia, pracownicy PWSZ oraz przewodnicząca Samorządu Studentów PWSZ w Koninie Barbara Lewandowska przedstawiła ofertę edukacyjną swojej uczelni.

galeria>>

"Dzień z mediami"

Piątek w Zespole Szkół w Bielicach upłynął pod hasłem „Dnia z mediami”, zorganizowanego  w związku z przypadającym na 24 stycznia Światowym Dniem Środków Masowego Przekazu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą prasy, radia, telewizji  i  Internetu oraz ocenić plakaty. Cała społeczność szkolna miała również możliwość wzięcia udziału w pierwszej edycji Ogólnoszkolnego testu wiedzy o mediach, przygotowanego przez nauczycieli języka polskiego, Justynę Maciejewską  i Leszka Maciejewskiego. 

Stan swojej wiedzy sprawdziły w ten sposób  163 osoby. Spośród grona pedagogicznego najlepsza okazała się pani Paula Zaćmińska, natomiast wśród uczniów bezkonkurencyjna była Lidia Fojutowska z klasy IVTR, osiągając wynik 23 punktów na 25 możliwych. Kolejne miejsca zajęli : Michał Rogowicz z IVTR oraz Patryk Janik z IIId (drugie miejsce), Magdalena Kubasik z IITR oraz Kacper Mazurek z IVTR (trzecie miejsce).
Oprawą merytoryczną imprezy zajęli się uczniowie klasy IIILO o profilu dziennikarskim, znakomitą organizację zapewnili uczniowie klasy IITRS.

galeria>>

Muzeum w Bielicach

Jakie było zastosowanie ziół w odległych czasach? Czy to prawda, że kobiety w wiekach ciemnych potrafiły wykonać maść na latanie? Kim były wiedźmy? Dlaczego na stosach spalono tysiące Bogu ducha winnych kobiet? Na te i inne pytania uczniowie klas III gimnazjum i I oraz II LO poznali odpowiedź w trakcie warsztatów tematycznych: O postrzeganiu świata w średniowieczu, Psychodeliczne zioło, czyli nie tylko o leczeniu oraz Polowanie na czarownice, prowadzonych przez pracowników Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.
Zajęcia w atrakcyjny sposób poruszały m.in. tematykę współczesnych zagrożeń, jakimi są narkotyki  i lekomania, ukazywały mechanizm zbiorowej agresji, obrazowały, czym jest wykluczenie i zjawisko tzw. „kozła ofiarnego”. Formuła lekcji programowej łączącej zagadnienia społeczne z historycznymi bardzo się młodzieży spodobała.

Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS, obchodzony jest corocznie 1 grudnia w 190 krajach na całym świecie, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku.
Święto to ma na celu podniesienie świadomości na temat HIV/AIDS. Tegorocznym hasłem przewodnim Światowego Dnia Walki z AIDS jest zero: zero nowych zakażeń HIV, zero dyskryminacji, zero zgonów związanych z AIDS. Czerwona wstążka to międzynarodowy symbol, który jest wyrazem troski i zainteresowania losem ludzi dotkniętych AIDS i HIV. Powstała w 1991r.  Przypinając wstążkę reprezentujemy empatię z chorymi. Światowy Dzień AIDS to dzień, w którym szczególnie staramy się przełamywać bariery, takie jak strach i wynikająca z niego stygmatyzacja osób zakażonych HIV i chorych na AIDS, w tym osób LGBT żyjących z wirusem. Jest to dzień bardzo szczególny, nie tylko promujący walkę z AIDS, ale także czas w którym myślimy o bliskich i przyjaciołach, których doświadczył wirus HIV oraz staramy się zwrócić uwagę społeczeństwa na ciągle aktualny problem epidemii HIV/AIDS. Dlatego to właśnie dzisiaj uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach solidaryzując się z osobami zakażonymi wirusem HIV przygotowali  dla swoich kolegów i koleżanek krótkie przedstawienie, w którym pokazali obojętność i brak tolerancji wobec osób chorych na AIDS
Akcję i przedstawienie pomogły przygotować panie Anna Szalaty i Magdalena Paternoga

  

galeria>>

Dzień rzucania palenia

W trzeci czwartek listopada corocznie obchodzony jest Dzień Rzucania Palenia. Z  tej okazji uczniowie Zespołu Szkól pod kierunkiem pań: Anny Szalaty, Magdaleny Paternogi i Hanny Niedzieli przygotowali akcję zachęcająca wszystkich palaczy do rozstania się z tym kosztownym i szkodliwym nałogiem. Uczniowie większości klas w tym dniu mieli przypięte logo przekreślonego papierosa znaczące o solidaryzowaniu się z organizowaną akcją. Zgromadzona na auli młodzież poznała historię sprowadzenia tytoniu do Europy i jego negatywnych skutków dla ludzkiego organizmu.
Uczniowie klasy II LO przygotowali przedstawianie zachęcające do zerwania z nałogiem. Następnie przeprowadzono siedmiobój rzucającego palenie. Młodzież wybrana z publiczności rywalizowała w 7 konkurencjach związanych z paleniem. Kolejnym etapem akcji było przedstawienie wyników ankiet przeprowadzonych wśród młodzieży mieszkającej w internacie oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

galeria>>

Zaproszenie na Targi Żywności, Rolnictwa i Ogrodnictwa ZIELONY TYDZIEŃ 2015 w Berlinie

Zapraszamy do uczestnictwa w wycieczce na największe na świecie Targi Żywności, Rolnictwa i Ogrodnictwa ZIELONY TYDZIEŃ 2015 w Berlinie.

Termin: 19 - 20 stycznia 2015 r.

Program wycieczki w skrócie:

poniedziałek, 19.01.
- wyjazd autokarem z Bielic około godziny 5:00
- zwiedzanie Berlina w godzinach 10:00 - 18:00
- nocleg w hostelu

wtorek, 20.01.
- zwiedzanie targów „Grüne Woche” w godz. 10:00 - 18:00
W programie targów: kulinarna „podróż” po świecie, zwierzęta hodowlane i domowe, sprzęt rolniczy, produkty spożywcze z całego świata, wyroby ekologiczne, wystawa kwiatów, sprzęty domowe i ogrodnicze oraz wiele innych propozycji

- powrót - przewidywany przyjazd do Bielic około godziny 23:00

Wstępny koszt obejmujący przejazd, nocleg w hostelu, wstęp na targi, bilet komunikacji miejskiej i ubezpieczenie: około 230 zł

Uczestnicy wycieczki powinni posiadać ważny dowód osobisty lub paszport!!!
Wskazane jest również posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) wydawanej bezpłatnie przez oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ)

Zapisy przyjmują i informacji udzielają p. Ewa Hartwich i p. Krzysztof Witczak (e-mail: km.witczak@interia.pl, tel. 602832097)

Ze względu na formalności zgłoszenia wraz z wpłatą zaliczki min. 130 zł przyjmowane będą do dnia 14 listopada 2014 r.

Warunkiem zorganizowania wycieczki jest uczestnictwo w niej co najmniej 30 osób. W przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników wyjazd zostanie odwołany, a wpłacona kwota - zwrócona w całości.

W wycieczce mogą uczestniczyć również osoby pełnoletnie spoza naszej szkoły (np. absolwenci, rodzice, rodzeństwo)

Informacje o targach: http://www.gruenewoche.de/ Fotorelacja z wycieczki w 2011 r.: https://picasaweb.google.com/zespol.szkol.w.bielicach/WycieczkaDoBerlinaNaWystaweZielonyTydzien

  
  

TOURSALON Poznań

24 października 2014 klasy I, II i IV Technikum Obsługi Turystycznej jak co roku udały się na jedne z ważniejszych targów turystycznych jakie odbywają się w Polsce czyli  TOUR SALON w Poznaniu. Mogliśmy zwiedzić liczne stoiska prezentujące regiony i produkty turystyczne z całej Polski, zapoznać się z ofertą Biur Podróży, spotkać ludzi zajmujących się branżą turystyczną. Mimo chłodu było bardzo fajnie ponieważ słońca nam nie zabrakło J Martwi nas jednak fakt, że nie spotkaliśmy na targach nawet najmniejszego stoiska, które prezentowałoby Ziemię Mogileńską. No cóż może kiedy my skończymy szkołę zadbamy o to aby walory naszej Małej Ojczyzny rozpropagować w całej Polsce, a jest się czym pochwalić, a więc może kiedyś turystyka rozkwitnie w naszym regionie.
Wyjazd zorganizowała Pani Ewelina Banaszkiewicz / nauczyciel przedmiotów turystycznych/ przy pomocy Pani Pauli Zaćmińskiej.

galeria>>

” Noś odblaski bądź widoczny”

W dniu 9 października na terenie Zespołu Szkół w Bielicach przeprowadzona została akcja profilaktyczna” Noś odblaski bądź widoczny”
Głównym celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poprzez wyposażenie ich w odblaski co zmniejszy liczbę osób ginących każdego roku na drogach z powodu niezauważenia ich przez kierujących pojazdami. Kolejnym celem jest uświadomienia zagrożenia jakie pojawia się w sytuacji kiedy przemieszczamy się drogami nieoświetlonymi, bez elementów odblaskowych i stajemy się praktycznie niewidoczni dla kierujących pojazdami.
AKCJA PROWADZONA JEST NA TERENIE POWIATU MOGILEŃSKIEGO
Działanie pod nazwą "Noś odblaski, bądź widoczny!", prowadzone jest w ramach wsparcia „Inicjuj z FIO” i poza rozdaniem ponad 2500 sztuk odblasków przewidziano rozmowy z policjantami oraz pokazy ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez strażaków i druhów z terenu powiatu.

Partnerami projektu są: Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie, SP ZOZ w Mogilnie. Wsparły nas również takie firmy jak Intermarche Mogilno oraz Concordia Ubezpieczenia.

Warto również przypomnieć, że od 31 sierpnia 2014 roku, już nie tylko dzieci, ale każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poboczem zobowiązany jest do noszenia odblasków. Ich powszechne stosowanie w różnej formie – zawieszki, opaski, kamizelki, z pewnością poprawi bezpieczeństwo na naszych drogach. Pozwoli również uniknąć potrącenia w warunkach złej widoczności. Za nieprzestrzeganie przepisów może grozić mandat od 20 do 500 złotych.

Patronat medialny nad akcją sprawuje portal CMG24.pl. Wszelkie informacje o inicjatywie można znaleźć na: www.facebook.com/nosodblaski

galeria>>

Jubileusz 25-lecia Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kolonia-Bonn

Na specjalne zaproszenie Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kolonia-Bonn (Deutsch-Polnische Gesellschaft Köln-Bonn e.V.) w dniu 4 października 2014 r. uczeń Technikum Logistycznego Adrian Walentowicz uczestniczył w obchodach 25-lecia powstania tegoż Towarzystwa. Jako reprezentant polskiej młodzieży i oczywiście naszej szkoły zabrał on głos w dyskusji panelowej dotyczącej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości stosunków między narodami Polski i Niemiec. Partnerami w dyskusji oprócz Adriana Walentowicza byli: Marcus Dräger - zastępca przewodniczącego DPG Köln-Bonn, dr Franz Bertele - ostatni ambasador RFN w NRD, później niemiecki ambasador w Polsce i Izraelu, Roswitha Köhlert - zastępca przewodniczącego DPG Köln-Bonn, Jakub Wawrzyniak - wicekonsul Konsulatu Generalnego¬ Rzeczpospolitej Polskiej w Kolonii, Michael Lingenthal - przewodniczący DPG Köln-Bonn i długoletni przedstawiciel Fundacji Konrada Adenauera w Peru i Wenezueli oraz dr Thesing - długoletni przewodniczący Stowarzyszenia Wspierania Muzeum Żydów w Warszawie (Förderverein für das Jüdische Museum in Warschau). Starsi uczestnicy dyskusji opowiadali różne historie z przeszłości, dzielili się swoimi doświadczeniami, Adrian z kolei zainteresował audytorium punktem widzenia młodego pokolenia Polaków, a w szczególności odniesieniami do teraźniejszości i przyszłości kontaktów między młodymi Niemcami i Polakami. Również po zakończeniu dyskusji panelowej przed publicznością Adrian miał okazję porozmawiać
indywidualnie z zaproszonymi na jubileusz gośćmi. Pan Michael Lingenthal w nadesłanym po uroczystościach mailu podkreślił świeżość wyrażanych przez Adriana myśli i poglądów, które pozwoliły na spojrzenie w nowym świetle na odczucia polskiej młodzieży. Przewodniczący DPG Köln-Bonn tą drogą pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować naszemu uczniowi za przyjęcie zaproszenia i jego aktywne uczestnictwo w „urodzinach” Towarzystwa. Jubileusz 25-lecia Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kolonia-Bonn

Warsztaty filmowe "Sztuka wyboru"

W dniach 12-14 września uczniowie naszej szkoły (Klaudia Michalak kl. II LO, Jakub Sparniuk kl. II TMR i Krzysztof Malicki kl. II TMR) uczestniczyli w warsztatach filmowych pod nazwą „Sztuka wyboru”. „Sztuka Wyboru” to prewencyjno-profilaktyczny program kierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych, którego realizacja powstaje w wyniku współpracy Wydziałów Prewencji i Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  Nasi uczniowie  zakwalifikowali się do programu po nadesłaniu w czerwcu b.r materiałów, które sami stworzyli. Opiekunem filmowym naszej grupy był znany montażysta Felix Novikov, a z naszej szkoły nauczyciel- bibliotekarz pani Grażyna Jóźwiak.
Celem warsztatów było doskonalenie wiedzy z zakresu tworzenia i montowania filmów. Poniżej przedstawiamy dwa krótkometrażowe filmy, które zostały stworzone przez nas. Film pt.: „Total control” stworzyliśmy podczas warsztatów, a film „Oszukany” bierze udział w konkursie.  Montażystami filmu konkursowego byli Piotr Wesołowski kl. I TR i Piotr Kopeć kl. II ZSZ/m.
Wręczenie nagród odbędzie się 18-tego listopada, podczas „Camerimage”- światowego festiwalu operatorów w Bydgoszczy . Przedstawiciele naszej szkoły wraz z opiekunem zostali zaproszeni na tę uroczystość.

18 listopada młodzież naszej szkoły (Wiktor Adamski, Jakub Sparniuk, Klaudia Michalak, Piotr Wesołowski, Daria Liczbińska, Piotr Kopeć, Krzysztof Malicki) wzięli udział w podsumowaniu programu profilaktyczno – edukacyjnego SZTUKA WYBORU 2014. W sali Multikina odbyła się uroczysta gala z udziałem znakomitych gości Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2014.
W tym roku tematem programu była cyberprzestępczość – hasło: „Nie kliknij w przestępstwo”.
W przyszłym roku szkolnym grupa uczniów z naszej szkoły znowu weźmie udział w warsztatach filmowych.
Przedstawiamy filmy, które młodzież stworzyła pod opieką pani Grażyny Jóźwiak oraz zdjęcia z imprezy.

 

    

   

 

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów SzosRegionalne Targi Rolne
retro
szk

Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

/
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski

/
schronisko Samotnia

Copyright © 2011 ŁJ SM