Nauka w technikum trwa 4 lata, kończy się maturą i egzaminem zawodowym. Po jego ukończeniu uczeń zdobywa wykształcenie średnie, ciekawy zawód oraz może kontynuować naukę na uczelniach wyższych.
Posiadamy pełne zaplecze konieczne do kształcenia: pracownie dydaktyczne, nowoczesną stajnię, w której może znaleźć miejsce, na preferencyjnych warunkach koń ucznia, przestronną halę, przygotowane konie, instruktora sportu o uprawnieniach międzynarodowych.

W czasie nauki zdobędziesz umiejętności, które umożliwią Ci samodzielne funkcjonowanie na dynamicznie rozwijającym się „rynku końskim”, zarówno w dziedzinie hodowli, chowu i użytkowania koni, sportu jeździeckiego, agroturystyce itd. Jednocześnie uzyskasz pełne kwalifikacje rolnicze.
W czasie nauki czeka Cię wiele interesujących wyjazdów i spotkań. Dla chętnych uczniów przeprowadzane są dodatkowe szkolenia m. in. na odznaki jeździeckie PZJ i kursy branżowe. Najzdolniejsi reprezentują szkołę w zawodach jeździeckich.
Szkoła w Bielicach szczególnie dba o część praktyczną nauki zawodu. Uczniowie zdobywają doświadczenie głównie w miejscowej stajni, która funkcjonuje nie tylko  jako warsztat szkolny ale

prowadzi szereg inicjatyw tj. hotel dla koni, trening sportowy koni i jeźdźców na różnym stopniu zaawansowania, Zakład Treningowy dla klaczy, punkt stanówki, zawody, pokazy itd. dzięki, którym uczeń uczestniczy w rzeczywistych działaniach ośrodka jeździeckiego, zdobywając w ten sposób odpowiednie przygotowanie do późniejszej pracy.

Uczniom dojeżdżającym z daleka szkoła proponuje internat z nowocześnie wyposażonymi dwu- i trzyosobowymi pokojami. Do dyspozycji wszystkich uczniów jest stołówka, sklepik i klub uczniowski, sala gimnastyczna, siłownia, klub sportowy, kółko jeździeckie, taneczne, kabaretowe i wiele innych.

Serdecznie
zapraszamy