UWAGA!!! Nowa strona ZS Bielice - witamy!!

 
Dobry start Kacpra

W minioną niedzielę Kacper Gotowała, uczeń II kl. THK, startował na zawodach regionalnych w Mieczownicy, zajmując w jednym z konkursów V miejsce.
Gratulujemy udanego startu!

Targi - końskie wydarzenia

Podczas niedzielnych zawodów, uczniowie naszego THK wywalczyli aż 7 pucharów. W konkursie głównym pierwsze trzy miejsca zajęli odpowiednio: 
Klaudia Kalinowska, Mirosława Gdaniec i Kacper Gotowała. Ponadto w konkursie klasy L zwyciężyła Mirosława Gdaniec, w klasie LL drugi był Kacper Gotowała, a w mini LL puchar za miejsce pierwsze przypadł Luizie Kuzera, za trzecie zaś Agacie Drozd. Gratulujemy!!!

galeria>>


Podczas XI Targów Rolnych miały także miejsce dwa ważne wydarzenia: w sobotę, zakończenie kolejnego, trzeciego turnusu zakładu treningowego, w niedzielę zawody w skokach przez przeszkody i powożeniu. Sobotnia próba dzielności klaczy zakończyła się zwycięstwem klaczy Walencja (po Samba Hit II), której hodowcą i właścicielem jest Pan Piotr Mazurek z Pankowa k/Świdnicy. 
Organizowaną przy tej okazji polową próbę dzielności klaczy zwyciężyła klacz Princessa (po Landos II) własności Pana Jarosława Bukowskiego.

galeria>>

Zakończenie II turnusu Zakładu treningowego w Bielicach

http://www.swiatkoni.pl/news/7683,ii-turnus-zt-w-bielicach-zakonczony.html

http://www.swiatkoni.pl/gallery/1815,ii-turnus-zt-w-bielicach-zakonczony.html

Hubertus 2013

Tegoroczny Hubertus w Zespole Szkół w Bielicach k/Mogilna był wyjątkowo liczny, tak jeśli chodzi o jeźdźców jak i zaprzęgi, a i publiczności także nie brakowało. Dopisała nie tylko pogoda ale i wspaniałe humory uczestników oraz doskonała organizacja, do czego przyzwyczaiła już nas "kooperacja" Fundacji Powiatu Mogileńskiego z ZS w Bielicach.
Po przeszło dwugodzinnej przejażdżce po okolicznych miejscowościach, przyszedł czas na tradycyjną gonitwę za lisem. "Chytrusek" nie zamierzał chować się do żadnej nory i po żywiołowej kilkunastominutowej ucieczce, z ramienia Gracjany Domalskiej kitę zerwała Maja Zbytniewska - uczennica gimnazjum, która miejmy nadzieję, w przyszłym roku zasili szeregi miejscowego Technikum Hodowli Koni.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i publiczności za stworzenie tak miłej atmosfery i doskonałą zabawę, której ostatnie akordy wybrzmiały dopiero późnym wieczorem.

galeria>>


Jarużyn - przegląd młodziezy hodowlanej

W pierwszych dniach września br., dziewczęta z THK (Agata Drozd, Mirka Gdaniec, Angelika Marchlewicz, Weronika Saja,  Anita Szymska) uczestniczyły w IX Kujawsko-Pomorskim Przeglądzie Młodzieży Hodowlanej w podbydgoskim Jarużynie. Podczas dwudniowej imprezy uczennice wytrwale pomagały w prezentowaniu ocenianych koni, stanowiąc doskonałą wizytówkę naszej szkoły.


Bezbłędna jazda naszej amazonki

Podczas wakacji (11-12.08.2013), uczennica klasy II THK, Mirosława Gdaniec, uczestniczyła w XVI Mistrzostwach Polski Amatorów w skokach przez przeszkody w podtoruńskim Kaszczorku. Dzięki bezbłędnym przejazdom wśród
blisko 60 osobowej konkurencji, zakwalifikowała się do ścisłego finału. Wśród szesnastu par II nawrotu Mirka zyskała drugi czas, który dałby jej srebrny medal. Niestety podjęte ryzyko tym razem obróciło się przeciwko niej i ostatecznie nasza zawodniczka zajęła VIII miejsce. Gratulujemy!!!

Bezbłędna jazda naszej amazonki

Na zawodach w Budzisławiu Kościelnym (8.06) naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy I THK - Mirosława Gdaniec oraz Kacper Gotowała. Mirce udało się zająć II miejsce w najwyższym konkursie tych zawodów.

Gratulujemy!

1-2.06.2013 w Kobylarni odbyły się zawody regionalne w skokach. Naszą szkołę reprezentowała na nich Mirosława Gdaniec na Krecie. Wszystkie cztery parkury, w których uczestniczyła przejechała bez punktów karnych.
Gratulujemy!

Mirosław Szłapka w naszej szkole

9 maja 2013 w roli jeźdźca testowego Zakładu Treningowego, odwiedził naszą szkołę znakomity zawodnik WKKW, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, medalista Mistrzostw Europy, uczestnik Igrzysk Olimpijskich (6. m-ce indywidualnie) i Mistrzostw Świata - Mirosław Szłapka. Najwyższą notę (8,5) spośród wszystkich klaczy otrzymała Grancovia własności pana Marka Lewandowskiego. "Nasza" Woksana uzyskała ocenę 7 punktów.

Sukces naszej uczennicy w zawodach konnych

Podczas niedzielnych (28.04.2013) Zawodów Regionalnych w skokach, odbywających się w Kobylarni, Mirosława Gdaniec - uczennica I klasy THK odniosła niemały sukces. Zwyciężyła w jednym z konkursów, w którym miała aż sześćdziesięciu konkurentów. Zawodniczka naszej szkoły startowała na tych zawodach na dwóch koniach - Krecie i Cersanii, i na żadnym z nich, w pięciu przejazdach nie popełniła żadnego błędu. Gratulujemy!


Trening otwarty klaczy

24 kwietnia 2013r w hali jeździeckiej naszej szkoły odbył się Trening Otwarty klaczy przebywających w tutejszym Zakładzie Treningowym. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

 Trzej królowie w Strzelnie

Tegoroczne, uroczyste obchody Święta Objawienia Pańskiego w Strzelnie odbyły się z udziałem uczniów naszej szkoły. Kacper Gotowała (I THK) i Kacper Sobkowiak (II THK) konno towarzyszyli barwnemu orszakowi prowadzonemu przez Kacpra, Melchiora i Baltazara.

Parada jeździecka w Łodzi

W dniach 21-25 listopada 2012 uczniowie Techniku Hodowli Koni: Angelika Marchlewicz, Kacper Gotowała i Kacper Sobkowiak uczestniczyli jako wolontariusze w zawodach międzynarodowych Parada Jeździecka w Łodzi. Należy nadmienić, iż team wolontariuszy Parady uchodzi w środowisku za najbardziej profesjonalny. Pracują nie tylko z całych sił, ale też całym sercem i dlatego atmosfera panująca na tych zawodach jest tak niepowtarzalna. Skład jest, w zasadzie niezmienny od pierwszej edycji zawodów (2009), ale nasi uczniowie swoją postawą zapewnili sobie miejsce w teamie na czas kolejnych edycji.

„Trójka z Bielic”, nie tylko pracowała z wielkim oddaniem, ale i bezpośrednio pomagała zawodnikom. Swoją pozytywną energię przelali na Ewę Mazurowską, która po spotkaniu z nimi, bezpośrednio przed Grand Prix, wygrała ten najtrudniejszy i najważniejszy konkurs :-)

W sobotnie popołudnie na trybunach hali MOSiR zasiadła również delegacja uczniów z naszej szkoły, którzy przyjechali do Łodzi w ramach koła hipologicznego. Podpatrując kunszt obcowania z końmi takich sław jak Jean Francois Pignon, czy grupa ukraińskich Kozaków doświadczyli nie lada emocji i wrażeń.

Być może w przyszłych edycjach, któryś z uczniów będzie reprezentował Technikum w Bielicach jako zawodnik?.. Tego wszyscy sobie życzymy...

galeria>>

Hubertus

13 października w Bielicach odbył się tradycyjny– Hubertus - kończący tegoroczny sezon jeździecki. W tym  dniu odbyło się też  oficjalne otwarcie krytej ujeżdżalni. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Starosta Mogileński Pan Tomasz Barczak w asyście Pana Krzysztofa Mleczki-wice przewodniczącego komisji oświaty, Dominiki Gulcz- uczennicy klasy I THK oraz Dyrektora Szkoły. Pierwszym jeźdźcem, który wjechał na parkur był Pan Wiesław Gałązka- członek Zarządu Powiatu Mogileńskiego, a jednocześnie pasjonat jeździectwa i sprawdzony przyjaciel naszej szkoły. Swoje umiejętności w nowo otwartej hali  zaprezentowali jeźdźcy z MUKS Bielice, Klubu Jeździeckiego Wiecanowo i Stajni Mokre. Główną atrakcją było poszukiwanie lisa, co okazało się niełatwym zadaniem. Szczęśliwcem, któremu się to udało został Kacper Gotowała z klasy I THK Zespołu Szkół w Bielicach. Dla  wszystkich, którzy w tym dniu odwiedzili Bielice, organizatorzy przygotowali pyszną grochówkę i bigosik serwowane z kuchni polowej.

Organizatorami tej super imprezy byli- Zespół Szkół w Bielicach, Fundacja Powiatu Mogileńskiego, Starostwo Powiatowe w Mogilnie oraz Powiatowe Koło Hodowców Koni. Konkursy profesjonalnie poprowadził Pan Krzysztof Kierzek, kierownik stajni w Bielicach. Wszyscy uczestnicy otrzymali na koniec upominki i pamiątkowe floo.

galeria>>

Konne skoki przez przeszkody

14-16.09.2012 uczennica I klasy THK – Mirosława Gdaniec startowała w konkursach towarzyszących Mistrzostwom Województwa Kujawsko - Pomorskiego w skokach przez przeszkody. W trzech konkursach zawodniczka zanotowała bezbłędne przebiegi. Gratulujemy

PS. Od niedzielnego popołudnia, wierzchowiec Mirki – Kreta zagościł w szkolnej stajni

galeria>>

Otwarte Drzwi w Bielicach

Jeźdźcy ze Stajni Bielice reprezentowali szkołę podczas „Otwartych Drzwi”. Jazdy odbywały się przed budynkiem głównym szkoły oraz w terenie otwartym. Konie i jeźdźcy cieszyli się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających szkołę gości.

galeria>>

Wielkanocna przejażdżka

W dniu 9 kwietnia, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych odbyła się tradycyjna już jazda świąteczna. Wszyscy chętni jeźdźcy wyjechali konno w teren. Pogoda dopisała, więc i konie i jeźdźcy byli bardzo zadowoleni. Śmiechu i radości nie brakowało, a wspólna herbatka w stajni po jeździe i opowiadane wrażenia  pozostaną niezapomniane.

galeria>>

Ciechocinek jeszcze raz...

W dniach 30.03.2012r. – 01.04.2012r. grupa 16 jeźdźców z naszej szkoły ponownie odwiedziła Ranczo pod Olszyną w Nowym Ciechocinku. Podczas trzech dni młodzież uczestniczyła w zajęciach z woltyżerki, strzelania i przede wszystkim jazdy konnej, w dwóch grupach – początkującej i zaawansowanej..
W niedzielę 01 kwietnia – jako podsumowanie zajęć – 5 osób zdało egzamin na brązową odznakę jeździecką.
Serdecznie gratulujemy:
- Patrycji Konrad
- Lidce Fojutowskiej
- Angelice Marchlewicz
- Małgorzacie Barczak
- Kacprowi Sobkowiakowi.

 


Całą grupą opiekowali się Gabriela Nowińska i Grzegorz Sobieralski.

galeria>>

Feria w siodle

W dniach od 13 do 17 lutego 2012 r. przeżywaliśmy „Ferie w siodle”. Wszyscy chętni jeźdźcy mogli uczestniczyć w zajęciach z jeździectwa, obsługi koni, a także rekreacyjno-rozrywkowych.

Zaliczyliśmy:

 • jazdy konne
 • napad rozwydrzonych wałachów na ujeżdżalnię
 • niezapomniane kuligi z poszukiwaniem butów Dominika włącznie
 • lepienie żywego bałwana ze śniegu – z Dominikiem i Olą w roli głównej
 • niesamowite rozmowy przy herbatce z cytryną
 • poznaliśmy nową koleżankę – Natalię, która odwiedzała nas przez cały tydzień
 • przepyszne jedzonko: frytki (niezdrowe!), pizzę, ciasto, kurczaka w pieczarkach, śledzie Sajki.

 

Zajęcia prowadzili  Grzegorz Sobieralski i Gabriela Nowińska.

galeria>>

Spotkannie wigilijne sekcji jeździeckiej MUKS

W dniu 20 grudnia 2011 w stajni przy naszej szkole spotkali się na wigilijnym opłatku członkowie i opiekunowie sekcji jeździeckiej MUKS.
Jak przystało na tak ważny wieczór każdy przyniósł wybraną potrawę wigilijną przez co stoły uginały się od wigilijnych przysmaków. Rewelacyjne wręcz były śledziki w śmietanie i „pyrki” w mundurkach jakie przygotowała Weronika Saja / raczej przy dużym udziale mamy/. Pozostałe potrawy były przepyszne. W wigilijno- świąteczny nastrój wprowadził nas ks. Sławomir Brząkała.
Najbardziej wyczekiwanym momentem było przybycie Gwiazdora, który z powodu małej ilości śniegu przybył bryczką, a nie saniami.
Każdy otrzymał wspaniały prezent, ale zdecydowanie największym było to, że tuż obok stajni ujrzeliśmy prawie gotową krytą ujeżdżalnię. Wieczór był naprawdę wyjątkowy co zdaje się potwierdzać próba przemówienia ludzkim głosem przez nasze wspaniałe koniki.
Wesołych Świąt.galeria>>

Budowa hali ujeżdżalni

Dzięki sprzyjającej pogodzie już niedługo będziemy mogli korzystać z całorocznej ujeżdżalni. Hala jaka powstaje całkowicie zabezpieczy potrzeby sekcji jeździeckiej MUKS oraz wszystkich tych, którzy jeżdżą konno. Już niedługo otwarcie.

galeria>>

Hubertus

W dniu 14 października odbyła  się w naszej szkole II edycja biegu kończącego sezon jeździecki czyli tzw. HUBERTUS. W pięknym słońcu, aczkolwiek przy dość niskiej temperaturze jeźdźcy najpierw odbyli konny spacer po okolicy, a następnie rywalizowali w konkursach, których zwieńczeniem była pogoń „ za lisem”.
Rywalizację wygrała Pani Gracjana Wesołowska, która zdecydowanie upiększyła imprezę swoim epokowym strojem.
Smaczku całej imprezie dodała wspaniała grochówka serwowana z kuchni polowej przez klasę II LO-obronną.
Impreza była organizowana przez Zespół Szkół oraz Fundację Powiatu Mogileńskiego, która poniosła finansowy ciężar zorganizowania imprezy.

galeria>>

Woltyżerka w Ciechocinku

W dniach 28 - 29.10.2011 Sekcja Jeździecka MUKS brała udział w zajęciach "Zielonej Szkoły", przygotowujących do zdobycia Brązowej Oznaki Jeździeckiej. Odbyły się one w Ciechocinku, na Ranczu pod Olszyną, którego właścicielem i instruktorem jest p. Zbigniew Bedliński.

Uczestnicy odbyli zajęcia z:

 • woltyżerki
 • jazdy konnej
 • strzelania z łuku
 • strzelania z wiatrówki

Wszyscy zapamietali niesamowitą atmosferę, super jedzenie i wspaniałą zabawę przy ognisku.

Opiekunami byli Gabriela Nowińska i Grzegorz Sobieralski

galeria>>

 

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów SzosRegionalne Targi Rolne


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna


Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski


schronisko SamotniaCopyright © 2011 ŁJ SM