Witamy na stronie kółka chemicznego

Chemia to nauka oparta o eksperymenty, zapraszamy do poznania niektórych z nich

Opis: C:\Users\Mama\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.IE5\MPLCN13B\MC900305409[1].wmf E K S P E R Y M E N T Y

N A S Z E  P R O J E K T Y

H I S T O R I A   K Ó Ł K A

Przygoda z chemią

Uczniowie tegorocznych klas pierwszych ponadgimnazjalnych pod kierunkiem pani Wiesławy Nowak tworzyli projekty, które zainspirowały ich do odkrywania chemii na nowo. Podzieleni na zespoły, mieli przed sobą arcytrudne zadanie – stworzenie linii kosmetyków lub środków czystości z dostępnych im, naturalnych produktów oraz odpowiednie ich zareklamowanie. Niezbędna była też dokumentacja, która dowodziła samodzielności wykonania zadań.
Młodzi ludzie pokazali się nie tylko jako świetni chemicy, ale i copywriterzy – ich teksty i materiały reklamowe były na najwyższym poziomie.
Praktyczne podejście do nauki sprawdziło się doskonale – uczniowie z pasją zaangażowali się w przygotowanie produktów i ich prezentację, nie szczędząc czasu i wysiłku. Niektórzy stworzyli serię kolorowych kosmetyków do pielęgnacji ciała, inni postawili na perfumy, czy mydła, jeszcze inni zdecydowali się na chemię gospodarczą. Niezależnie od wyboru – efekty ich prac są rewelacyjne! Zrobione domowymi sposobami kosmetyki nie tylko świetnie wyglądają (i pachną!), ale są też skuteczne! Przekonaj się sam – wszystkie produkty prezentowane są na wystawie w sali nr 8 w budynku głównym. Może i Ty odkryjesz chemię na nowo?