Bielicjada

8 kwietnia2017r. w Zespole Szkół w Bielicach odbyła się IV Bielicjada- wielozadaniowa rywalizacja pomiędzy drużynami wytypowanymi z klas III Gimnazjum. Przystąpiły do niej 4 kilkuosobowe zespoły z klas: III a, III b oraz III c. Zawodnicy wzięli udział w 9 konkurencjach: biegu patrolowym, zadaniach z żywienia- rozpoznawaniu przeznaczenia różnych kieliszków, z logistyki- slalomie wózkiem paletowym, z rolnictwa- rozpoznawaniu przyrządów do produkcji rolniczej, z przedmiotów technicznych - wymianie koła w samochodzie, zadaniu z śrubą i nakrętkami oraz slalomie ładowarką, a także zadaniu z pożarnictwa. Ze względu na wyrównaną punktację wszystkie zespoły wykonały dodatkowe zadanie- rozpoznawanie odczynu badanych substancji. Uczestnicy mogli wykazać się praktycznymi umiejętnościami a jednocześnie świetnie się bawili. Poznali również specyfikę nauki w bielickich technikach. Podsumowanie Bielicjady i wręczenie nagród odbyło się 10 kwietnia. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy III b: Wojciech Kędzierski, Eryk Przybyła, Norbert Stefaniak i Klaudiusz Węcki. Na drugim miejscu uplasował się zespół z klasy III c: Jan Drzewiecki, Jakub Dynkwald, Norbert Olejniczak i Mateusz Wychorski, a III lokatę zdobył zespół z klasy III a: Angelika Zakęś, Martyna Kowalska, Katarzyna Witkowska, Marta Witkowska i Kacper Skorupiński. Wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie Bielicjady serdecznie dziękujemy, a uczniów klas II gimnazjum zapraszamy do rywalizacji w V Bielicjadzie, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

galeria>>

Klasy turystyczne w Poznaniu

W dniu 04.04 klasy turystyczne brały udział w wycieczce programowej do Poznania. Plan wycieczki był napięty, a atrakcji sporo. Rozpoczęliśmy od wizyty na najstarszym lotnisku w Polsce - lotnisku Ławica. Uczniowie mieli okazje zapoznać się z pracą portu oraz przejść ścieżkę odprawy jak prawdziwi pasażerowie. Podczas ponad 2 godzinnej wycieczki zobaczyliśmy m.in strefę VIP, sortownię bagaży oraz sprzęt do wykrywania materiałów wybuchowych.
Kolejnym punktem była wizyta w biurze podróży FUN CLUB, które jest liderem na rynku wycieczek autokarowych. Uczniowie poznali ofertę touroperatora oraz działy biura podróży. Niespodzianką była przejażdżka luksusowym autokarem Royal Class.
Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na spacer po Starym Mieście oraz do dzielnicy Środka, gdzie na kamienicy namalowano niesamowity mural, przy którym zakończyliśmy wycieczkę wspólnym zdjęciem.To był dzień pełen wrażeń! Z turystycznymi pozdrowieniami!

galeria>>

'' Dzień Świętego Patryka”

W dniu 17 marca z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego, Irminy Gajewicz i Zofii Śmigielskiej, w Zespole Szkół w Bielicach obchodzony był '' Dzień Świętego Patryka”- patrona Irlandii.Na korytarzach zrobiło się zielono - ściany ozdobiły plakaty przedstawiające symbole związane z tym świętem, uczniowie i nauczyciele ubrali tego dnia dostosowane kolorystycznie do okazji stroje. Ogłoszony został też konkurs na najbardziej zielone i związane z symbolami irlandzkimi drzwi. W tych zmaganiach bezkonkurencyjne okazały się klasy IV TŻ/TOT, II TR/THK i I LO.
Młodzież z klasy III TŻ pod kierunkiem wychowawczyni, Elżbiety Staszewskiej, upiekła zielone- szpinakowe ciasto i babeczki z zielonym kremem. Dochód ze sprzedanych słodkości zostanie przeznaczony na leczenie Jakuba Szafranka, ucznia klasy II technikum.
Takie dni pokazują ,że możemy liczyć na zaangażowanie bielickiej młodzieży nie tylko podczas zabawy, ale także w szlachetnym celu.

galeria>>

Laboratorium wyobraźni

6 marca 2017r. grupa uczniów z bielickiego liceum, technikum i gimnazjum, pod opieką pań Wiesławy Nowak, Hanny Niedzieli i Anny Szalaty, uczestniczyła w wycieczce do Laboratorium  Wyobraźni działającego przy Poznańskim Parku Naukowo- Technologicznym.  Wycieczkowicze odwiedzili eksperymentatorium, planetarium oraz wystawę interaktywną.  W mobilnym cyfrowym planetarium, zapoznali się ze zjawiskami astronomicznymi poprzez filmy wyświetlane na kopule imitującej sklepienie niebieskie. Projekcje wprowadziły młodzież w ciekawe zagadnienia związane z kosmosem. Pierwsza z nich wzbogaciła młodzież w wiedzę na temat planetoid, komet i meteorytów oraz ich możliwego oddziaływania na Ziemię, a druga dotyczyła m.in. życia pozaziemskiego  i opatrzona były komentarzem profesjonalnego astronoma. Kolejną atrakcją pobytu w laboratorium była wystawa interaktywna. Tu odwiedzający samodzielnie poznawali zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm oraz optyka.  W eksperymentatorium natomiast uczestniczyli w zajęciach z robotyki, budowali roboty a następnie prowadzili między nimi walki, na zasadach sumo.
W trakcie wycieczki nie obyło się również bez  posiłku w McDonalds. Starczyło również czasu, aby odwiedzić mieszkańców Starego ZO


O.

galeria>>

Wycieczka do Berlina na targi "Zielony tydzień"

W dniach 23 i 24 stycznia 2017 r. grupa ponad 40 uczniów z Zespołu Szkół w Bielicach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu oraz Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie pod opieką m.in. p. Ewy Hartwich i Krzysztofa Witczaka uczestniczyła w wycieczce do Berlina. Celem wyjazdu były wizyta na targach „Zielony Tydzień” oraz zwiedzanie stolicy Niemiec.
W pierwszym dniu pobytu w Berlinie p. Krzysztof Witczak wcielił się w rolę przewodnika i pokazał uczestnikom wycieczki najważniejsze i najciekawsze zakątki tej europejskiej metropolii, jak Ratusz, Wieżę Telewizyjną, ulicę Unter den Linden, plac Gendarmenmarkt, Bramę Brandenburską, budynek Reichstagu (siedzibę parlamentu RFN - Bundestagu), siedzibę kanclerza Niemiec oraz Plac Poczdamski. Wprawdzie styczniowa aura nas nie rozpieszczała, ale uczestnicy wycieczki pełni wrażeń zakończyli ten dzień w przytulnym hotelu Industriepalast.
Drugi dzień wycieczki poświęcony był w całości wizycie na Międzynarodowych Targach „Grüne Woche” („Zielony Tydzień”). Targi te są coroczną, jedyną w swoim rodzaju międzynarodową wystawą gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa. Dużą część ekspozycji stanowiły produkty świeże, jak np. owoce, warzywa, ryby, mięso i artykuły mleczarskie, które można na miejscu również degustować. Interesującym aspektem targów, uwzględniającym zapotrzebowanie ze strony konsumentów, była też bezpośrednia oferta producentów rolnych oraz tzw. „biorynek” produktów z upraw kontrolowanych.
W zakresie rolnictwa, gospodarki leśnej i ogrodnictwa udział w targach wzięli liczni wystawcy komercyjni, prezentujący między innymi surowce odnawialne. Organizowane były tam również pokazowe ekspozycje specjalne o różnorodnej tematyce, w ramach których prezentowano praktyczne i naukowe osiągnięcia w dziedzinie hodowli i chowu zwierząt.
Spacer pomiędzy targowymi stoiskami poszczególnych krajów przypominał miejscami również kulinarno-kulturową podróż po różnych zakątkach Ziemi.

galeria>>

Dzień Patrona Szkoły

24 stycznia w Zespole Szkół w Bielicach hucznie obchodzono Dzień Patrona Szkoły. Tradycją stało się już, że z tej okazji uczniowie uczestniczą w Turnieju Klas, który oprócz nauki, zapewnia wszystkim dobrą zabawę.
Wystartowało w nim 28 zespołów klasowych, które, podzielone na trzy współpracujące ze sobą drużyny, rywalizowały w różnych kategoriach. Uczniowie musieli popisać się swoją wiedzą o szkole i nauczycielach, wykazać się dowcipem, konstruując humorystyczne przepisy lub instrukcje, udowodnić swoją wiedzę humanistyczną i w zakresie nauk ścisłych. Wcielali się też w detektywów, rozwiązując zagadki logiczne.
Zwycięzcami w kategorii klas gimnazjalnych okazały się klasy: IIb, IIa oraz IIIc, zajmując kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce, natomiast w kategorii klas ponadgimnazjalnych prym wiodła klasa II LO, przed IV TR/TPS oraz II TR.
Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali uczniowie: Lidia Sztafel, Natalia Zakęś, Sebastian Główczyński, Filip Jakubowski, Rafał Mąkowski, Romek Pachla, Marek Basiński, którzy stanowili również komisję konkursową i wraz z nauczycielką Justyną Maciejewską, przygotowali imprezę.

W Dniu Patrona młodzież oglądała również  montaż słowno-muzyczny , przygotowany przez nauczycielki historii, Joannę Dybicz i Lidię Pisułę, natomiast na pierwszym piętrze budynku głównego szkoły można było podziwiać galerię plakatów związanych z powstaniem.
W inscenizacji brali udział uczniowie:
Aleksandra Fydrych , Magdalena Hajdys , Wiktoria Wiśniewska , Anna Leszczyńska, Klaudia Wachowska, Magdalena Bubak, Weronika Budna, Marcin Drzewiecki, Paulina Jósiak, Anna Kopeć, Honorata Koziej, Weronika Kurant, Weronika Lisiecka, Jakub Mądrowski, Mikołaj Palmowski, Karol Świdowski, Natalia Topolska, Olga Szymkowiak, Szymon Andrzejczak, Wojciech Czuj, Wojciech Filipczak, Dominika Konieczka, Kamila Kujawa, Dominik Nowacki, Mateusz Rutowski, Mateusz Rzempowski, Hanna Strępień, Kornel Zbieranek.

galeria>>

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

24 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół w Bielicach  odbyła się akademia z okazji  Światowego Dnia Środków Masowego Przekazu. Prowadzące – Lidia Sztafel  i Natalia Zakęś, przypomniały zebranym historię święta mediów oraz ogłosiły  wyniki Międzyszkolnego  konkursu  na najciekawszy artykuł prasowy.
Jury, w składzie: Magdalena Walkowiak, Zofia Śmigielska i Magdalena Paternoga, przyznało I miejsce  Wiktorii Wiśniewskiej (ZS Bielice), II miejsce  Dominice Szambelan (ZS Mogilno), III miejsce Natalii Topolskiej (ZS Bielice).
W konkursie wzięli  również udział: Weronika Budna (ZS Bielice),Paulina Jósiak (ZS Bielice),Karol Świdowski (ZS Bielice),Dominika Walkowska  (ZS Bielice).
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe , a wszyscy uczestnicy dyplomy.
W trakcie spotkania można było posłuchać fragmentów prac konkursowych, piosenek w wykonaniu Anny Leszczyńskiej, Agaty Michalak, Weroniki Spochacz oraz obejrzeć filmy o tematyce kabaretowej autorstwa Leszka Maciejewskiego.

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne
retro
szk

Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

/
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski

/
schronisko Samotnia


Copyright © 2011 ŁJ SM