Konkurs "Gwiazdkowe pierniki"

W dniu 10 grudnia w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku odbył się konkurs pt: „Gwiazdkowe pierniki”.  Naszą szkołę reprezentowały kl. I TŻ i II TŻ/TOT. Uczniowie  z klasy I TŻ pod opieką pani Kingi  Woroch startowały w konkurencji piernik tematyczny „Pamiątka z Ziemi Mogileńskiej” oraz piernik spożywczy za którego otrzymały wyróżnienie.
Prace konkursowe wykonały:
Iga Lewandowska, Dominika Walkowska, Karolina Firek, Daria Filipek, Katarzyna Dzikowska, Weronika Częstochowska, Aleksandra Fydrych, Hajdys Magdalena.
Natomiast młodzież z kl. II TŻ/TOT pod opieką pani Genowefy Joszko wykonała stroik świąteczny -  dużą choinkę z szyszek, pierników i dzikiej róży, która również zdobyła wyróżnienie.  Największym zaangażowaniem w tworzenie prac konkursowych wykazali się :
Z kl. II TŻ i UG: Krysińska Beata,  Mąkowski Rafał , Gabryszak Weronika,  Majchrzak Patrycja,  Achilefu Claudio, Grzegorz Stawoski, Karolina Petla, a z kl. II TOT:  Dzikowska Wiktoria, Karczmarz Agata, Godzich Julia i Zwolińska Paulina. 
 Pozostali uczniowie klasy I i II  wspierali pracę koleżeństwa.,
Ponadto uczniowie z kl. IITŻ/TOT wraz z opiekunami: panią Genowefą Joszko zorganizowali, w czasie konkursu licytację, na którą przekazali  wykonaną przez siebie choinkę. Jej celem było pozyskanie pieniędzy na operację i leczenie dwuletniej Florki.  Dziewczynka urodziła się z niedorozwiniętą, krótką nóżką. W wyniku licytacji  udało się pozyskać pieniądze, które zostały przekazane na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” , dla podopiecznej małej Florki.
Dziękujemy uczniom i ich opiekunkom za wielki dar serca! Po raz kolejny pokazaliście, że widzicie potrzeby innych ludzi oraz chcecie i potraficie  pomagać!      
Jeśli ktokolwiek byłby zainteresowany pomocą dla Florki podajemy link z informacjami:
http://florkamikolcz.tumblr.com/          

galeria>>

Konkurs recytatorski w języku angielskim

W dniu 14 grudnia z inicjatywy Pań Zofii Śmigielskiej i Renaty Przewiedzikowskiej odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego w języku angielskim.Wzięło w nim udział 12 uczniów. Młodzież w tym roku recytowała poezję Williama Blake'a. W kategorii gimnazjum miejsca na podium zajęły:
I miejsce-Zuzanna Kryszak(IIIa)
II miejsce -Marcelina Nowińska(Ia)
III miejsce-Amelia Nawrocka(Ia)

W kategorii szkół średnich najlepsi byli:
I miejsce-Anna Słomkowska(III TR)
II miejsce ex-aequo-Dominika Kozłowska(III THK) i Dariusz Kasznia (I LO)

Ponadto w międzyszkolnym etapie naszą szkołę będą reprezentowac: Barbara Dobrzyńska(Ia), Iga Wożniak(Ia),Weronika Spochacz (I LO) i Dominika Gielewska(I LO).
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

galeria>>

Bliżej Sienkiewicza

13 grudnia był w naszej szkole dniem poświęconym Henrykowi Sienkiewiczowi i jego twórczości. Odbyły się dwa konkursy: literacki oraz plastyczny. W konkursie literackim należało się wykazać  znajomością życiorysu oraz twórczości pisarza. Uczestnicy wykazali naprawdę wysoki poziom wiedzy  i po dogrywkach na podium zajęły miejsca następujące osoby: Kamila Szymczak – pierwsze miejsce, drugie – Zuzanna Kałamaja oraz na trzecim miejscu znalazła się Magdalena Kubasik. 
W konkursie plastycznym polegającym na stworzeniu portretu literata bądź ilustracji do jego dzieła miejsca zajęły: Weronika Spochacz – pierwsze miejsce,    Kinga Jańczak i Jagoda Jackowska - drugie oraz Joanna Wyroślak – trzecie.
Nagrody wręczone zostały uczennicom podczas konkursu kolęd i piosenek świątecznych. Organizatorkami Dnia z Sienkiewiczem były A.Stachowiak, E.Kowal oraz E.Śniegowska.

galeria>>

Światowy Dzień Walki z AIDS

2 grudnia 2016 w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS w auli szkolnej odbyło się spotkanie poświęcone problemowi HIV/ADIS, zorganizowane przez panie Annę Szalaty i Magdalenę Paternogę. 
Uczennice klasy I LO Zuzanna Nowak i Weronika Spochacz przedstawiły kolegom i koleżankom źródła zakażenia wirusem HIV. Każdy uczestnik spotkania w ramach solidarności z osobami chorymi na AIDS przypiął czerwoną  kokardkę nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS. Młodzież po zakończonej prezentacji mogła wykazać się zdobytą wiedzą w konkursie wiedzy o AIDS. Oto zwycięzcy:
I miejsce - Klaudia Jaroszek
II miejsce – Beniamin Kierzek
III miejsce - Joanna Konieczka
Kolejnym etapem obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS był konkurs na przygotowanie treści komiksu do obrazków z użyciem wymienionych słów. Najkreatywniejsze historie zostały nagrodzone:
I miejsce – Zuzanna Król, Paweł Czech z klasy II TR/THK
II miejsce – Jakub Małecki ,Beniamin Kierzek z klasy III a
III miejsce – Marta Jaskólska , Agata Michalak z klasy I TOK

galeria>>

Konkurs Matematyczny "EUKLIDES'

W dniu 29 listopada 2016r. odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego „EUKLIDES”. Z zadaniami zmagało się  18 uczniów z różnych klas technikum. Do etapu rejonowego w Bydgoszczy zakwalifikowały się cztery osoby: Weronika Kopeć (III TR), Maciej Foremski (III TMS), Kacper Brejecki (III TMR), Antoni Pietrzak (II TR). Uczniów do konkursu przygotowały Beata Tomaszewska i Iwona Wolff.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

     

Zaproszenie na targi w Berlinie

Zaproszenie na Targi Żywności, Rolnictwa i Ogrodnictwa ZIELONY TYDZIEŃ 2017 w Berlinie
Zapraszamy do uczestnictwa w wycieczce na największe na świecie Targi Żywności, Rolnictwa i Ogrodnictwa ZIELONY TYDZIEŃ 2015 w Berlinie.
Termin: 23 - 24 stycznia 2017 r.
Program wycieczki w skrócie:
poniedziałek, 23.01.
- wyjazd autokarem z Bielic około godziny 5:00
- zwiedzanie Berlina w godzinach 10:00 - 18:00
- nocleg w hostelu

wtorek, 24.01.
- zwiedzanie targów „Grüne Woche” w godz. 10:00 - 18:00
W programie targów: kulinarna „podróż” po świecie, zwierzęta hodowlane i domowe, sprzęt rolniczy, produkty spożywcze z całego świata, wyroby ekologiczne, wystawa kwiatów, sprzęty domowe i ogrodnicze oraz wiele innych propozycji
- powrót - przewidywany przyjazd do Bielic około godziny 23:00
Wstępny koszt obejmujący przejazd autokarem, nocleg ze śniadaniem w hostelu, wstęp na targi, bilet komunikacji miejskiej i ubezpieczenie: około 250 zł
Uczestnicy wycieczki powinni posiadać ważny dowód osobisty lub paszport!!!
Wskazane jest również posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) wydawanej bezpłatnie przez oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ)
Zapisy przyjmują i informacji udzielają p. Ewa Hartwich i p. Krzysztof Witczak
Ze względu na formalności zgłoszenia wraz z wpłatą zaliczki min. 100 zł przyjmowane będą do dnia 2 grudnia 2016 r.
W przypadku zgłoszenia się niedostatecznej liczby uczestników wyjazd zostanie odwołany, a wpłacona kwota - zwrócona w całości.
W wycieczce mogą uczestniczyć również osoby pełnoletnie spoza naszej szkoły (np. absolwenci, rodzice, rodzeństwo)
Informacje o targach: http://www.gruenewoche.de/

   

Olimpiada Statystyczna

W dniu 16 listopada 2016r. odbył się szkolny etap Olimpiady Statystycznej. Z zadaniami      on–line zmagało się  15 uczniów z różnych klas technikum z naszej szkoły. Trzynastu z nich przekroczyło próg punktowy, kwalifikujący do dalszego etapu. W etapie rejonowym może wziąć udział tylko trójka przedstawicieli szkoły. Naszą szkołę w Toruniu będą reprezentowali: Michał Malicki (II TL), Antoni Pietrzak (II TR), Rafał Wilk (IV TL). Uczniów do konkursu przygotowały Beata Tomaszewska i Iwona Wolff.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

  

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

W dniach 14-16 listopada br. z inicjatywy Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi  uczniowie klas I gimnazjum uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. W środowy  poranek uczniowie w gabinecie pielęgniarki szkolnej pani Małgorzaty Cyranowicz mieli  możliwość wykonania badania poziomu cukru we krwi. Na terenie szkoły rozwieszono ulotki informacyjne, które w czytelny sposób przekazują przydatne informację o chorobie oraz o sposobach pomocy chorym na cukrzycę
Młodzież uczestniczyła również w prezentacji podczas, której uzyskała podstawowe informacji na temat tej choroby oraz sposobach jej leczenia. Po zakończonym pokazie chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce –Jakub Orchowski z klasy I b
II miejsce – Barbara Dobrzyńska z klasy I a
III miejsce  - Jan Grzechowski z klasy I a

 

galeria>>

Uroczystości rocznicy odzyskania niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy zaproszeni goście mieli przyjemność oglądania wcześniej przygotowanego programu artystycznego. Występy przygotowała klasa III B gimnazjum pod opieką pani Katarzyny Barczak. Tradycyjnie w trakcie przedstawienia wystąpiły Białe Kujawy. Część artystyczna została zakończona tanecznym akcentem przy piosence „Kocham Cię Polsko”. Finałem spotkania było ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu Wiedzy o Historii Polski. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Kamila Szymczak z klasy III LO, drugie miejsce  Paweł Czech z klasy II TR, natomiast wyróżnienie otrzymał Łukasz Buzalski z klasy II ZSZ. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajął Michał Maruszak z klasy III b, drugie miejsce -  Sebastian Słowiński z klasy II a.

galeria>>

II konkurs kulinarny

3 listopada w Bydgoszczy odbył się II etap konkursu kulinarnego organizowanego przez Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy pn.„Świnia puławska – jako rarytas regionalny”
Pierwszy etap polegał na przygotowaniu potrawy z wykorzystaniem elementu kulinarnego z półtuszy wieprzowej i przesłaniu zdjęcia  z normatywem. 22 października dostaliśmy pozytywną wiadomość iż zakwalifikowaliśmy się do etapu drugiego. W restauracji Calvados w finale walczyło ze sobą 6 drużyn z całego województwa. Profesjonalne jury składające się z szefów kuchni bydgoskich restauracji oceniało smak, aranżację oraz dobór składników. Nasze uczennice Zuzanna Laskowska i Magdalena Olejniczak z III TŻiUG przygotowywały polędwiczkę puławską w sosie wiśniowo- czekoladowym z chipsami ziemniaczanymi i dipem z sera pleśnowego. Po 2 godzinnych zmaganiach ogłoszono wyniki z których jesteśmy bardzo dumni. Nasze uczennice zdobyły wyróżnienie. Do konkursu przygotowywała pani Kinga Woroch.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

galeria>>

Konkurs Wiedzy o Historii Polski

Z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę  9 listopada w naszej szkolę odbył się Konkurs Wiedzy O Historii Polski. Brali w nim udział przedstawiciele wszystkich klas. Każdy uczestnik rozwiązywał test obejmujący swoim zakresem dzieje Polski od czasów najdawniejszych do współczesności.
I miejsce zdobyli ex aequo:  Kamila Szymczak z kl. III LO  I  Michał Maruszak z kl. III B  
gimnazjum
II miejsce: Paweł Czech z kl. II TR
III miejsce:  Sebastian Słowiński z kl. II A gimnazjum
Wyróżnienie zdobył Łukasz Buzalski z kl. II ZSZ mechanik.   Zwycięzcom gratulujemy!!
Konkurs przygotowały panie: Lidia Pisuła i Joanna Dybicz.

 

galeria>>

Akcja krew

Po raz kolejny w dniu 9 listopada na terenie Zespołu Szkół została przeprowadzona akcja poboru krwi zorganizowana przez Magdalenę Paternogę. Młodzież od wczesnych godzin rannych ustawiła się w kolejce aby powiększyć grono Wampirów. Jak zwykle dobre chęci nie wystarczyły ponieważ za niski poziom hemoglobiny we krwi dość skutecznie ograniczył liczbę oddających. Oto Ci którym się udało:
Julia Ratajczak, Daria Liczbińska, Joanna Kujawa, Marta Sielska, Jagoda Skorupińska, Ewa Palmowska, Anna Lewandowska, Klaudia Łukasik, Angelika Pacanowska ,  Wojciech Kowalski,  Janusz Dziuba, Mateusz Skorupiński , Hubert Nowak, Witold Stankowski, Błażej Krenc, Marek Basiński, Wiktor Łykowski ,Mateusz Pietrzak, Mateusz Czajka, Bartosz Lisiecki, Michał Drozd,  Mateusz Lewandowski oraz nauczyciel wychowania fizycznego pani  Joanna Malczewska.

galeria>>

Konkurs Kulinarny "Gęś po staropolsku"

3 listopada 2016 r. uczennice klasy III TŻiUG Weronika Kozłowska i Monika Wolkiewicz uczestniczyły w konkursie kulinarnym pt. ,, Gęś po Staropolsku”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu. Uczestnicy mieli za zadanie sporządzenie  zestawu obiadowego, którego głównym elementem było mięso z gęsi. Jury oceniało zgodność zadania z tematem, samodzielność i technikę wykonania dania, wygląd i sposób podania oraz  smak potrawy. Prace oceniane były przez przedstawiciela Instytutu Zootechniki Państwowego Zakładu Badawczego w Kołudzie Wielkiej- hodowca gęsi białych kołudzkich oraz przez  kucharzy restauracji  regionu inowrocławskiego.
Zmagania konkursowe zakończyły się sukcesem, ponieważ nasze uczennice zdobyły II miejsce wykonując pieczoną pierś podaną z pierożkami nadziewanymi wątróbką z gęsi i modrą kapustą. Gratulujemy!!!!. Do konkursu przygotowywała pani Ewa Hartwich.
Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i bardzo dobrze zorganizowany przebieg konkursu.

galeria>>

Zawody pływackie

W dniu 3 listopada 2016 roku na pływalni OSRiR w Mogilnie odbyły się zawody pływackie "Mistrzostwa Powatu Mogileńskiego Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Pływaniu". Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach wystawił również kadrę swoich reprezentantów. Większość kadrowiczów zajeła czołowe miejsca wsród pływaków występujących na w/w zawodach.

L.p.

Uczeń

Klasa

Rodzaj szkoły

Konkurencja

Miejsce od 1 do 3

1.

Julia Śmigielska

IIIc

Szkoła Gimnazjalna

50 m. styl grzbietowy

50 m. styl dowolny

1

2

2.

Roksana Owsińska

II b

Szkoła Gimnazjalna

50 m. styl klasyczny

50 m. styl grzbietowy

1

3

3.

Liwia Ratajczak

II a

Szkoła Gimnazjalna

50 m. styl dowolny

50 m. styl grzbietowy

-

-

4.

Makary Rybicki

II c

Szkoła Gimnazjalna

50 m. styl dowolny

-

5.

Wojciech Nowakowski

II c

Szkoła Gimnazjalna

50 m. styl dowolny

50 m. styl grzbietowy

-

-

6.

Kacper Brejecki

III TMR

Szkoła Ponadgimnazjalna

50 m. styl klasyczny

50 m. styl dowolny

1

3

7.

Tomasz Śmigielski

II TL

Szkoła Ponadgimnazjalna

100 m. styl zmienny

50 m. styl grzbietowy

50 m. styl motylkowy

1

1

2

8.

Cyprian Tarczewski

II TL

Szkoła Ponadgimnazjalna

50 m. styl grzbietowy

50 m. styl dowolny

2

-

Ponadto kadrowicze Zespołu Szkół startowali również w sztafetach pływackich tj.:

  1. Sztafeta damska ze szkoły gimnazjalnej w konturencji 3x50 metrów stylem dowolnym. W szkład w/w sztafety wchodziły następujące zawodniczki: Julia Śmigielska, Roksana Owsińska i Liwia Ratajczak, które nie dały rywalką szans i uplasowały się na pierwszej pozycji.

  2. Sztafeta mieszana ze szkoły gimnazjalnej w konkurencji 3x50 metrów stylem dowolnych. W skład w/w sztafety wchodzili następujący zawodnicy: Julia Śmigielska, Roksana Owsińska, Makary Rybicki, która zajęła najniższy stopień podium.

  3. Sztafeta męska ze szkoły gimnazjalnej w konkurencji 3x50 metrów stylem dowolnym. W skład w/w sztafety wchodzili następujący zawodnicy: Wojciech Nowakowski, Makary Rybicki i dopuszczona wyjątkowo przedstawicielka płci pięknej Julia Śmigielska, która uplasowała się na najniższym stopniu podium.

  4. Sztafeta męska ze szkoły ponadgimnazjalnej w konkurencji 3x50 metrów stylem dowolnym. W skład w/w sztafety wchodzili następujący zawodnicy Tomasz Śmigielski, Kacper Brejecki, Cyprian Tarczewski, która uplasowała się na drugim stopniu podium.

galeria>>

Pamiętajmy o ludziach kultury

Andrzej Wajda, Bogusław Kaczyński, Janina Paradowska, Maria Czubaszek, Sonia Rykiel,  Janusz Tazbir, Marian Kociniak, Andrzej Żuławski kształtowali nasz światopogląd; uczyli dystansu do siebie; stosując trafne riposty, skłaniali do zadumy; pokazali, że poświęcenie życia pasjom czyni je wartościowym, choć nieraz kontrowersyjnym.
Aby uczcić pamięć o zmarłych w tym roku ludziach kultury, uczniowie klasy II LO (Monika Czekalska, Kinga Losik, Weronika Kurant, Paulina Jósiak, Olga Szymkowiak, Elżbieta Drzewiecka, Honorata Koziej, Marcin Drzewiecki) przygotowali prezentacje multimedialne, które można było obejrzeć 28 października 2016 r. na pierwszym piętrze budynku głównego.

Targi  Żywnościowe Warsaw Gastro Show 2016.

Dnia 28 października 2016r uczniowie klas I, II oraz III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy na Międzynarodowe Targi  Żywnościowe Warsaw Gastro Show 2016. Targi dotyczyły branży :  gastronomicznej, spożywczej oraz hotelarskiej. Celem  wyjazdu  było poznanie  i  odkrycie niezwykłych technik sporządzania potraw oraz specjalistycznych produktów jakie są wykorzystywane   w gastronomii.  Podczas targów uczniowie uczestniczyli w interesujących pokazach prowadzonych   przez ekspertów z zakresu techniki i technologii gastronomicznej (kuchni molekularnej )  higieny,  środków spożywczych wykorzystywanych w profesjonalnej kuchni.  Ponadto uczniowie mieli możliwość także zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami typu  termo-mix w kuchni restauracyjnej oraz  działaniem pieca konwekcyjno-parowego. Opiekunami wycieczki byli panie K. Woroch, G Joszko oraz pan A. Nowakowski.

galeria>>

Nietypowa lekcja angielskiego

25.10.2016 r. Amelia Jaskuła (4TOT), Monika Pietruszewska (4TOT), Inez Padowska (3THK), Iwona Kozierowska (3THK), Sława Lewandowska (3THK) oraz Patrycja Smolińska (3THK) wzięły udział w nietuzinkowych babskich pogaduszkach o gotowaniu z native speakerem języka angielskiego Jennifer Mullin, która na co dzień mieszka i pracuje w stolicy Ekwadoru w Quito. Jennifer opowiedziała nam kilka interesujących faktów na temat potraw Ameryki Południowej, takich jak guaguas de pan czy colada morada, które przygotowuje się i konsumuje w Dniu Wszystkich Świętych. Dziewczyny z kolei opowiedziały Jen jak przygotować m.in. rosół (chicken broth), gołąbki (cabbage leaves stuffed with spiced minced meat and rice) oraz sernik (cheesecake).
Lekcja odbyła się w ramach dwóch programów: „Cross-Cultural Communication. Communication between Cultures” (ZS Bielice) oraz „Intercultural conversation program via Skype” działającego na Universidad de las Americas (UDLA ) i skupiającego około 400 studentów z całego świata. Na razie były to pierwsze zajęcia tego typu, ale z uwagi na ogromny entuzjazm uczniów i prowadzących już wiadomo, że nie ostatnie.
Zapraszamy na drugą odsłonę „Communication between Cultures”.
(Na następnych zajęciach uczestników czeka niespodzianka).

    

Światowy Dzień Żywienia i Walki z Głodem

W dniu 21 października 2016 r. w szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Żywienia i Walki z Głodem połączony Europejskim Dniem Otyłości. Zachęcaliśmy uczniów do zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu wolnego.
Pokaz fitness na trampolinach sportowych prowadziła licencjonowana instruktorka fit and jump Natalia Ferenz- Płoszyńska prowadzącą zajęcia jako „Fit and Jump Natalia” w Trzemesznie i w Mogilnie. W pokazie wzięła udział również Ewelina Ferenz, która zarażona trampolinami przez siostrę regularnie uczęszcza na jej zajęcia. Młodzież miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętnościach na trampolinach. Uczestnicy fit and jump po zakończeniu treningu uzupełnili siły dzięki zdrowym owocowo- warzywnym szaszłykom oraz świeżym sokom warzywno – owocowym.
Dla łasuchów nie zabrakło ciasta z dyni i marchewki. Pyszne przekąski przygotowały nasze uczennice z technikum żywienia i zasadniczej szkoły zawodowej pod kierunkiem pań: Ewy Hartwich, Kingi Woroch, Genowefy Joszko, Elżbiety Staszewskiej i pana Andrzeja Nowakowskiego.
W tym samym czasie odbywał się konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu w którym udział brały 2 osobowe drużyny z chętnych klas . Uczestnicy konkursu musieli nie tyko wykorzystać własną wiedzę z zakresu żywienia, ale wykazać się umiejętnością szybkiego wyszukania informacji ze stron internetowych oraz wskazanych książek. Całość przygotowana była w postaci gry edukacyjnej z wykorzystaniem QR-kodów.
I miejsce zajęły Marta Sielska i Katarzyna Spychała- klasa IV TŻ
II miejsce zajęły Patrycja Smolińska i Dominika Kozłowska – klasa III THK
III miejsce zajęły Kamila Kujawa i Dominka Konieczka- klasa II LO
Jednocześnie w sali 37 odbywały się lekcje rówieśnicze- uczniowie z klasy II TR przedstawiali młodzieży z innych klas zasady prawidłowego odżywiania oraz omawiali przyczyny i sposoby przeciwdziałania otyłości wśród dzieci i młodzieży.
Organizatorkami akcji były Magdalena Paternoga i Anna Szalaty. Gościem honorowym była koordynator z Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Mogilnie pani Małgorzata Maciejewska.

galeria i film>>

  

Test sprawności fizycznej

21 września, w ramach zajęć sportowych dla mieszkańców internatu, zorganizowano test sprawności fizycznej.
Uczestnicy zajęć mogli sprawdzić się na torze składającym się z następujących ćwiczeń: okrążanie stojaków, przewroty na materacu, przenoszenie ciężaru, pokonywanie górą płotków lekkoatletycznych, rzuty piłką lekarską, przenoszenie piłki lekarskiej, pokonanie górą skrzyń gimnastycznych oraz bieg wahadłowy.
Test wzorowany był na egzaminie jaki muszą przejść kandydaci do służby w policji. Prawidłowy czas pokonania toru przeszkód wynosił 1:40.
Kolejny rok z rzędu pierwsze miejsce zajął Nathan Woźniak (III LO) z wynikiem 1:12. Poprawił on swój dotychczasowy wynik o 2 min. Drugie miejsce zajął Patryk Miemczyk (III LO)  z czasem 1:18, z wynikiem 1:19 trzecie miejsce należało do Piotra Glanca (IV TL).
Zajęcia zorganizowały i przeprowadziły Pani Monika Targas i Pani Dominika Nowińska.

Konkurs orki

W dniu 29 i 30 września w naszej szkole odbył się Regionalny Konkurs Orki dla Młodzieży Szkół Rolniczych. Warunki pogodowe w tym dniu nie były korzystne dla uczestników konkursu. Prawie 20 szkół rolniczych województwa kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, a także mazowieckiego podjęły się tego wyzwania. Celem konkursu jest popularyzowanie prawidłowego wykonywania orki - bardzo ważnego zabiegu uprawowego. Uczestnicy mają za zadanie prawidłowo ustawić pługi oraz zwrócić uwagę na utrzymanie właściwych parametrów orki. Zawody te są organizowane specjalnie dla uczniów szkół rolniczych. Zawodnicy, którzy startują w konkursie, mają za zadanie zaorać wyznaczony kawałek pola. Sędziowie zwracają uwagę przede wszystkim na prostolinijność orki, jej głębokość czy dokładność przykrycia resztek roślinnych. Uczestnicy oceniani są według kilkudziesięciu różnych kryteriów, za które przyznawane są punkty.
Wyniki tegorocznego konkursu:
Kategoria pług 3-skibowy tradycyjny:
I miejsce, puchar Dyrektora OT ANR w Bydgoszczy- Dawid Brożek, 91 pkt.(ZS nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim)
II miejsce, puchar Starosty Powiatu Mogileńskiego- Konrad Fajfer, 88 pkt. (ZS w Bielicach)
III miejsce, puchar Prezesa Zarządu Fundacji Powiatu Mogileńskiego – Piotr Kołtun, 84 pkt. (ZS CKR w Starym Brześciu)
Kategoria pług 4-skibowy obracalny:
I miejsce, puchar Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy- Dominik Pawlak, 66 pkt. (ZS CKR w Kowalu)
II miejsce, puchar Dyrektora IOR- PIB w Poznaniu- Radosław Rakowski, 65 pkt. (ZS RCKU w  Przemystce )
III miejsce, puchar Przewodniczącego Pady Fundacji Powiatu Mogileńskiego- Adrian Maciaszczyk, 64 pkt. (ZSP im. Jana Pawła II w Kościelcu)
Organizatorzy:
Powiat Moglieński
Fundacja Powiatu Mogileńskiego
Zespół Szkół w Bielicach
Partnerzy:
P.U.H Chemirol z Mogilna
Hurtownia Rolnik ze Strzelna
Miesięcznik Top Agar
Patronat Honorowy:
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Wojewoda Kujawsko-Pomorski
Prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w Przysieku
Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy
Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
Patronat medialny:
Portal CMG24.PL
Gazeta Pomorska
Miesięcznik Wieś Kujawsko-Pomorska
Radio PiK
TVP BYDGOSZCZ

galeria>>

Europejski Dzień Języków z gimnazjalistami

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.
W ramach obchodów do Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się
W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy  uczestnicząc w lekcji języka słowackiego przeprowadzonej przez panią Lydię Ostrowską z Instytutu Słowackiego. Lekcja odbyła się z wykorzystaniem Skypa i wzięło w niej udział kilkoro chętnych uczniów z klasy 2a.
Zajęcia trwały godzinę lekcyjną i przez ten czas pani Lydia wprowadziła uczniów w świat „pułapek wyrazowych” w języku naszych sąsiadów. Dowiedzieliśmy się m.in. że    „zapach” to po słowacku „smród”, „drogi” to „narkotyki”; a w zależności od długości wymawianej samogłoski możemy „pójść do sadu lub sądu”
Uczniowie uznali, że tego typu zajęcia zachęcają ich bardziej do poznawania nowych słów niż tradycyjne lekcje.
Lekcję organizowała E.Śniegowska przy życzliwej pomocy pana J.Ładziaka.
Zdjęcia i filmiki w galerii.

galeria>>

 

kontakt:
tel: (52) 315 59 60
(52) 315 04 92
fax: wew: 139
e-mail:
sekretariat@zs-bielice.pl
Rajd Weteranów Szos


Regionalne Targi Rolne
retro
szk

Program Aktywny Uczeń


MEN


Kuratorium Oświaty


Centralna Komisja Egzaminacyjna


Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

/
Starostwo Powiatowe w Mogilnie


Urząd Miejski w Mogilnie

Współpracujemy z:


Fundacja Powiatu Mogileńskiego


schronisko Szrenica


schronisko Dom Śląski

/
schronisko Samotnia


Copyright © 2011 ŁJ SM